Chinees restaurant uitgebrand Rijn Veenstreek Grond Houdijk blijft twistpunt ORTING RCO'S Alphen moet overlast op Gnephoek beperken Bezemer fietsen naar nieuw pand 50% Politie spoort foutgeparkeerde caravans op 'Vier meiden' boffen Superband brengt 100 kanalen op televisie Drie van de vier winkels van de Alphense fietsenhandelaar J. Bezemer verhuizen eind sep tember naar één nieuw pand op de hoek van de Frederik Hen drikstraat en de Ambonlaan. Bezemer betrekt daar de voor malige garage van Van Leijden. Op dit moment is de fietsen- °d< winkel nog gevestigd in de ).W.C. Bloemstraat 2a en 2b, de Hooftstraat 128, de Rhenania- laan 3, 5 en 7 en in winkelcen trum De Herenhof. Alleen de vestiging in De Herenhof blijft naast de nieuwe winkel gehand haafd. In het nieuwe pand heeft de fietsenhandel meer ruimte dan in de drie winkels winkels die straks dichtgaan bij elkaar. Daarbij komt dat de nieuwe winkel een stuk centraler ligt dan de bestaande vestigingen. De belanrijkste reden voor de verhuizing is echter het feit dat Bezemer binnenkort alles onder één dak heeft. „Nu komt het nog weieens voor dat we men sen drie keer door moeten ver wijzen voor een paar fietstas sen", vertelt J. Bezemer. De fietsenhandelaar wil na de verhuizing het assortiment uit breiden met onder meer zelf uit de Verenigde Staten geïmpor teerde fietsen en ligfietsen. Bij de winkel komt bovendien een afgesloten terrein waar de klan ten veilig kunnen proefrijden. Tn Wasautomaten uit wagon ontvreemd alphen aan den rijn Uit een goederenwagon bij een bedrijf aan velt de Magazijnweg in Alphen zijn vier wasautomaten gestolen. De h. diefstal is in de nacht van dinsdag op woensdag gepleegd. De n daders hebben de schuifdeur van de wagon opengebroken. De waarde van de apparaten bedraagt 4000 gulden. "K Fototoestel gestolen alphen aan den run Een fototoestel, tien betaalcheques en een portemonnee zijn in de nacht van dinsdag op woensdag gesto len uit een huis aan de Alphense Pelmolen. Via een openstaand bovenlicht moeten de inbrekers het huis zijn binnengedrongen. nel Alphenaar krijgt klappen 1s alphen aan den run» Een 53-jarige Alphenaar uit de Gravenstraat De. vond het kennelijk niet zo'n goed idee dat zijn vrouw op stap uging met haar 47-jarige vriend. Hij ging achter het koppel aan en sloeg de man enkele keren in het gelaat, deelde enkele trappen uit en besloot zijn actie met een kopstoot. Het slachtoffer liep letsel in het gezicht en de benen op. De dader is ingerekend. Geldkistje weggenomen wouBRUGGE/LEiMuiDENIn een woning aan de Van Hemessenkade in Woubrugge is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebro ken. Er is een geldkistje met waardepapieren ontvreemd. De Alphense politie verscherpt de komende dagen de contro les op caravans die langs de openbare weg staan gepar keerd. Aanleiding is de toene mende stroom klachten op het bureau van inwoners die bewe ren dat veel caravans langer dan de toegestane drie dagen langs de kant staan. „De wijkagent zal goed rond kijken en eigenaars nog eens met klem wijzen op dat voor schrift. Wie zich niet aan die maximale parkeertijd houdt, loopt grote kans dat wij de ca ravan wegslepen", waarschuwt politie-woordvoerder H. Schimmel. Hij meldt dat vorige week al twee caravans dat lot ten deel viel. Volgens Schimmel doet het probleem zich vooral voor in de nieuwere wijken van Al phen, waar over het algemeen al weinig parkeerruimte is. „Mensen zetten hun caravan vaak uit gemakzucht voor de deur. Ze halen hem uit de win terstalling en laten hem dan maar staan totdat ze op vakan tie gaan. Dat scheelt natuurlijk stallingskosten." Produkten omliggende winkels onverkoopbaar Het Chinees restaurant in het Alphense winkelcentrum Ridderhof is gisteren gedeeltelijk in de as gelegd door een uitslaande brand. De brand ontstond om half twaalf 's morgens, waarschijnlijk doordat de vlam in een pan met vet sloeg. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De schade bij het restaurant bedraagt naar schat ting 250.000 gulden. Bij de andere bedrijven is het scha debedrag nog niet bekend. Op het moment dat de brand ontstond, bevonden alleen de eigenaar en de kok zich in het restaurant. De geschrokken kok maakte zich snel uit de voeten, de eigenaar probeerde de brand nog zelf te blussen. Doordat al snel de vlammen uit de af zuiging sloegen, had zijn poging geen succes. Voordat ook hij naar buiten ging, wist de eige naar nog wel het gas af te slui ten. De brandweer, gealarmeerd door de automatische brand melder en een groot aantal mel dingen via 06-11, kwam met drie bluseenheden in actie. In totaal werden ongeveer 25 brandweerlieden uit Alphen en Zwammerdam opgetrommeld. De brandweer kwam zo massal in actie omdat niet direct dui- Zo'n 25 brandweerlieden kwamen gisteren in actie om de brand in het Chinees restaurant in winkelcentrum Ridderhof te blussen. De materiële schade was groot, persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. foto ben de bruyn delijk was of de kok nu wel of niet het pand had verlaten. De geblakerde keuken werd nog een keer speciaal doorzocht op zoek naar de kok. De hevig ge schrokken man bleek later on gedeerd thuis te zitten. Om twee minuten voor twaalf hadden de spuitgasten de brand onder controle. De keuken en een opslagruimte waren toen volledig uitgebrand, terwijl ook de restaurantbar en een deel van de passage van het winkel centrum waren aangevreten door het vuur. Door de rookont wikkeling werden de produkten van de naast het restaurant ge vestigde bakker, kaashandel en groenteboeronverkoopbaar. Met het zogeheten superband- concept kunnen televisiekijkers via een kleine technische aan passing zonder hoge extra kos ten meer dan honderd kanalen ontvangen. Het superband-con- cept is ontwikkeld door de Stichting Regionale Kabeltelevi sie Midden-Holland (Rekam). Er is octrooi op aangevraagd. „Met een eenmalige bijdrage van enkele tientjes per abonnee kan de capaciteit met zeker der tig kanalen worden opgevoerd", zegt ir. H. Grooten van de Rekam. De distributiecapaciteit van de huidige kabelnetten is momenteel beperkt tot ten hoogste zestig kanalen. Een deel van het kabelnet in Midden- Holland, met 40.000 aansluitin gen, heeft de superband al in gebruik. Rekam werkt in Gouda (25.000 aansluitingen) en omge ving. Voor de wijziging zijn geen dure glasvezeltechnieken nodig. Grooten: „Technisch kan er nu al heel veel. Wij wilden kijken of er met de huidige netstructuur, zonder de straten open te bre ken, uitbreiding mogelijk was. Het systeem is al eerder toege past in flatgebouwen, waar via de schotel honderd kanalen of meer zijn te ontvangen". Een aanpassing van het kabelnet is volgens de Rekam helemaal niet nodig. Grooten zegt een Europese primeur te hebben. „Er is op de superband octrooi aangevraagd. De aanvraag is onlangs Euro pees gepubliceerd." Experimen ten van de Rekam hebben aan getoond dat het idee in vrijwel elk standaard-kabeltelevisienet is toe te passen. In eerste in stantie kan de capaciteit van het hoofdnet worden uitgebreid. In een later stadium kunnen ook programma's direct via de su perband bij abonnees thuis worden aangeboden. Een voordeel voor de abon nees is dat ze over alle geluids kanalen van satellietprogram ma's kunnen beschikken. Zo kan bijvoorbeeld bij de uitzen ding van Eurosport uit com mentaren in verschillende talen worden gekozen. Speelzaal Stompwijk gaat plat STOMPWIJK Het voormalige onderkomen van speelzaal 't Peuterparadijs in Stompwijk wordt gesloopt. De peuterspeelzaal gebruikte het ge bouwtje bij de M. van der Veldeschool sinds 1987. Inmiddels is 't Peuterparadijs gevestigd aan de Van Santhorststraat. De buitenpanelen van het pand bestaan uit asbesthoudend ma teriaal. Om die reden kan het niet worden verplaatst. Sloop is wat de gemeente Leidschendam betreft de enige oplossing. Omdat het gebouw naast een schoolplein staat, moet de klus in de zomerva kantie worden geklaard. Die operatie kost de gemeente zo'n 16.500 gulden. leimuiden Vijfjaar staan ze al aan de Goudenregenstraat in Leimui- den, de 'vier meiden'. Het kunstwerk is allang afbetaald en hoort in middels helemaal bij de omgeving. Toch ontving de gemeente Ja- cobswoude deze maand plotseling 10.000 gulden subsidie van de provincie voor het beeld. Een verzoek om een financiële bijdrage was vijfjaar geleden al ingediend, maar het antwoord liet zo lang op zich wachten, dat de gemeente het vergeten was. De 'vier meiden' heb ben dus voor een onverwachte meevaller gezorgd. foto hielco kuipers Raad beslist nog niet over prijs ZOETERWOUDE LIESBETH BUiTINK De beslissing over de prijs die de grond bij het huis van de Zoeterwoudse burgemeester A. Houdijk moet opbrengen, is uit gesteld. Het college stelde eer der deze maand het extra stukje tuin voor 7,50 gulden per vier kante meter te willen verkopen, zoals de voormalig commissaris van de koningin S. Patijn had aanbevolen. Dat zou een rijks daalder hoger zijn dan de prijs die de raad vorig jaar voor de grond vaststelde. De raadscom missie middelen bleek deze maand echter uiterst verdeeld over dat voorstel. Ook in het dorp onstond opnieuw commo tie over de grondaankoop van de burgemeester. Dat was voor het college re den om het voorstel van de agenda voor de raadsvergade ring van vanavond te schrap pen. Onduidelijk is of burge meester en wethouders het voorstel willen aanpassen of al leen de discussie hebben uitge steld tot de gemoederen tot be daren zijn gekomen. „Daarover moet het college nog beslissen", erkent loco-secretaris J. Huls bos. In het dorp ontstond vorig jaar grote onrust, omdat Hou dijk en het voormalig raadslid A. Kolff een stuk grond met agrari sche bestemming achter hun huizen aan de Noortbuurtseweg kochten voor vijf gulden per vierkante meter. Zoeterwoude- naren vonden dat die grond zo'n 66 gulden per vierkante meter waard zou zijn, zoals meestal wordt gerekend voor een extra stukje tuin. Naar aan leiding van een onafhankelijk taxatierapport bepaalde Patijn Tweesprong profiteert van opbrengst verkoop binnenbad ROELOFARENDSVEEN De opbrengst uit de verkoop van het oude binnenbad komt ten goede aan het sportcomplex De Tweesprong. Dat deelde wethou der L. Beelen (WD/financiën) mee tijdens de raadsvergadering. „We zijn van plan om het buitenbad na de zomervakantie te slui ten. Een deel van het geld is dan nodig voor de herinrichting van het terrein." De raad van Alkemade is inmiddels akkoord met de verkoop van het oude binnenbad aan W. van der Poel uit Oud Ade. Hij koopt het bad voor 180.000 gulden van de gemeente en wil het ombou wen tot sauna. Wel moeten B en W nog een contract opstellen voor Van der Poel. Daarin moeten regels worden opgesteld die voorko men dat de onderneming bij eventuele beëindiging overgaat in an dere handen en een concurrent zou kunnen worden van het er naast gelegen sportcomplex De Tweesprong. de prijs echter op 7,50 gulden. Een belangrijk deel van de commissie middelen vond die prijs ook nog te laag. De WD eiste dat zeker 25 gulden moest worden betaald voor elke extra meter en ook PZ'er C. Hartloo- per protesteerde op persoonlij ke titel tegen het bedrag. Het CDA durfde nog geen uitspraak te doen. In een brief aan de gemeente raad keert ook Zoeterwoude- naar P. van Steijn zich tegen het voorstel. „Een geselecteerde ko per is blijkbaar in staat om te kopen tegen deze prijs. Merk waardig lijkt mij dat de burge meester mag kopen tegen de taxatieprijs. Naar mijn mening is alleen een openbare verkoop in dit geval zorgvuldig, zeker nu niemand anders de kans heeft gehad om een bod uit te bren gen op deze grond", schrijft Van Steijn. Eigenlijk vindt de Zoeterwou- denaar dat de burgemeester he lemaal af moet zien van de koop. „Ik vind dat deze transac tie niet door kan gaan. Een be stuurder dient bij zo'n omstre den zaak rekening te houden met de plaatselijke emoties en de raad dient de grootst moge lijke zorgvuldigheid in acht te nemen." Voorlopig krijgt de gemeente raad echter nog niet de kans een prijs te noemen voor de grond. Onduidelijk is wanneer dat wel gebeurt. airconditioners van het „,r,deze airco's uit de verhuur komen, worden ze aangeboden met 50% korting, i Prijzen variërend van 1 1.000,-tot/2.000,- Nieuwenhuizenweg 7, Leiden, «ouiECHmEK B.v. lel. 071 - 45 56 56, fa* 071 - 41 08 44 XtS I Gouden speld voor koorlid kaag» Veertig jaar is ze al lid van de Christelijke Gemengde Zangvereniging Looft den Heer in Kaag. En daarom kreeg Tiny Molenaar-Bie- mond uit Woubrugge gis teravond van voorzitter Nel van der Linden een gouden insigne. Dat gebeurde tij dens een feestelijke bijeen komst in motel Sassen- heim. Tiny Molenaar, die geboren en getogen is in Buitenkaag, wist van niets en was dus bijzonder ver rast. Vooral ook toen de blaaskapel Waldbrüger Mü- sikanten, waar haar man deel van uitmaakt, haar een serenade kwam brengen. Bewoner eist afsluiting voor doorgaand verkeer ALPHEN AAN DEN RIJN RUUD SEP De gemeente Alphen aan den Rijn moet, eventueel in overleg met de gemeente Rijnwoude, de Gnephoek veiliger maken. Dat stelde de Raad van State al in februari van dit jaar in een beroep dat was aangetekend door P. Betcke, een bewoner van de Gnephoek. Alphen heeft tot noch toe echter geen actie ondernomen, terwijl Rijnwoude in het geheel niet over de zaak was ingelicht. Betcke eist nu dat de weg binnen enkele weken wordt afgesloten voor door gaand verkeer. Over de smalle, bochtige Gnephoek rijden dagelijks een groot aantal zware vrachtwa gens van en naar de bedrijven aan de Hoógewaard in Koude kerk. Onder die bedrijven be vindt zich onder meer een pro ducent van voorgespannen be tonelementen. Die spullen kun nen op dit moment alleen via de Gnephoek of dwars door het dorp Koudekerk worden afge voerd. Omdat die laatste moge lijkheid geen serieus alternatief is, gaat al het zware verkeer over de Gnephoek. Betcke wil daar van af en strijdt al langere tijd voor afslui ting van de Gnephoek voor doorgaand verkeer. Begin dit jaar kreeg hij daarin steun van de Raad van State. Die vernie tigde een besluit van de provin cie Zuid-Holland om de weg niet af te sluiten. Overigens stel de het hoogste rechtsorgaan daarmee niet meteen dat de weg wél moet worden afgeslo ten. Maar er moeten in elk geval maatregelen worden genomen om de verkeersoverlast te be perken. De zaak is inmiddels bij de gemeente in behandeling, maar nadere mededelingen worden er niet gedaan. Betcke eist on dertussen maar weer eens dat de weg moet worden afgesloten voor doorgaand verkeer. Gaat de gemeente niet op zijn eis in, dan dreigt de Alphenaar nog maals naar de rechter te stap pen. Van het overleg tussen Al phen en Rijnwoude dat door de Raad van State werd gesuggeerd als mogelijke aanloop naar een oplossing is nog niets terecht gekomen. Sterker nog: de zaak was in Rijnwoude tot gisteren volslagen onbekend. De Rijn- woudse wethouder van ruimte lijke ordening is overigens van harte bereid om met haar Al phense ambtgenoot over de zaak van gedachten te wisselen. AUTORADIO GESTOLEN - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Nokweg in Leimuiden is in de nacht van dinsdag op woensdag een autoradio gesto len. Om binnen te komen is het slot van de linkerdeur vernield. Over de Alphense Gnephoek rijdt veel zwaar vrachtverkeer. Een bewoner van de weg zou graag zien dat de Gnephoek voor doorgaand verkeer wordt afgesloten. Ook de Raad van State vindt de situatie onhoudbaar. archieffoto ben de bruyn

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21