Ambtenaar verzet zich tegen ontslag Leiden Regio 'Geneesmiddelonderzoek' bijna verlost van barak Jachtenbouwer heeft wind in de zeilen Hockeyers lenen renteloos voor nieuwe boiler en cv Politiek: gedragscode voor ambtenaren vrij ingewikkeld Gespannen spieren SieMatic SieMatic Keukencenter Leiderdorp De steeds grotere groep thuis wonende ouderen in Leider dorp moet ook in de toekomst op kant-en-klare maaltijden kunnen rekenen. Een werk groep met vertegenwoordigers van ouderen, gemeente Leider- orp en vrijwilligers denkt daar om aan het bezorgen van lang houdbare, diepvries of gekoelde maaltijden voor meerdere da gen. Ook zou er volgens de werkgroep een 'open eettafel' bij moeten komen in Huis ter Does. De werkgroep heeft zich de afgelopen tijd gebogen over nieuwe manieren om aan groei ende vraag naar maaltijden te kunnen voldoen. De gemeente, die bereid is hiervoor geld be schikbaar te stellen, gaat de mo gelijkheden nader onderzoeken. Momenteel is het zo dat vrijwil ligers in taxi's warme maaltij den rondbrengen bij ouderen thuis. De ouderen betalen voor de maaltijd; vervoer- en verpak- kingskosten komen voor reke ning van de gemeente. Daar naast zijn er 'open eettafels' in verpleeghuis Leythenrode en in verzorgingshuis De Dillenburg. De vraag naar maaltijden wordt echter steeds groter, terwijl het aantal vrijwilligers niet groeit. Verwacht wordt dat in het jaar 2010 zestig procent meer ouderen van de maaltijdvoor ziening gebruik maken dan nu het geval is. Sander .Pardon COMMUNICATIE Adviesbureau voor reclame en public relations. LEIDEN TEL. 071 - 13 42 48 Leiden kort op alle subsidies leiden Rubriek voor zakelijk nieuws fax 321921 1 WOENSDAG 29 JUN11994 Leiderdorp helpt Alecto De Leiderdorpse sportvereni ging Alecto krijgt van de ge meente een renteloze lening voor de aanschaf van een nieu we CV-installatie en boiler. Geld voor de aanschaf van een nieu we keuken moeten de hoc keyers elders lenen. Wel is de gemeente bereid om voor een lening garant te staan. Hierover werd een meerderheid van de commissie voor sportzaken het gisteren eens. Alleen de fractie van BurgerBeLangen vond dat de hockeyers - en dit was ook het verzoek - tevens een rente loze lening hadden moeten krij gen voor een nieuwe keuken. CV, boiler en de keuken in het clubhuis van Alecto verkeren in erbarmelijke staat. Normaal moeten sportclubs voor renova ties zelf geld reserveren. Deze 'regeling groot onderhoud' voerde de gemeente op 1 janua ri 1992 in. De gemeente wil Alecto toch met een renteloze lening voor CV en boiler tege moetkomen, omdat de club ten opzichte van andere verenigin gen een bijzondere positie in neemt. Toen de gemeente de regeling invoerde, startte Alecto als enige met een negatief sal do. Dit kwam doordat het dak van het clubhuis vervangen moest worden. Dat kostte bijna 80.000 gulden. Overigens buigt de commissie zich volgend jaar, bij de evaluatie van de regeling, opnieuw over het verzoek van Alecto om ondersteuning. leiderdorp Ook schrijft het reglement voor dat bepaalde zaken, zoals het onderhandelen bij aanbestedin gen, door ten minste twee amb tenaren moeten gebeuren. De gedragscode is bedoeld om 'laakbaar gedrag' van ambtena ren, dat kan leiden tot fraude en corruptie, te voorkomen. J. Her mans (PvdA) pleitte ervoor om een 'nullijn' aan te houden bij relatiegeschenken. „Zeg ge woon: ik ben ambtenaar en ik neem niks aan. Dan ben je van het hele gedoe af." Hij vond geen gehoor bij de overige frac ties, die vonden dat kleine ca deautjes wel door de beugel kunnen. De gedragscode voor Leider- dorpse ambtenaren moet een makkelijk leesbaar, niet te bele rend stuk worden. Tijdens een gisteren gehouden commissie vergadering bleek dat de poli tiek het concept voor de ge dragscode vrij ingewikkeld en onevenwichtig vindt. Vooral het hoofdstuk over bijbaantjes moest het ontgelden, vanwege het moeilijke taalgebruik. De gedragscode voor ambte naren moet duidelijkheid scheppen over zaken als bij baantjes, het aannemen van ca deaus en fooien en dergelijke. HANDELEN WANDEL Mogelijk diepvries- maaltijden voor ouderen Leiderdorp Alle gesubsidieerde instellingen in Leiden moeten in 1995 reke ning houden met een korting van één procent op hun subsi die. Dat staat in een brief die burgemeester en wethouders binnenkort versturen. Zo stellen zij een bezuiniging van 250.000 gulden op de subsidies voor volgend jaar veilig. In totaal geeft de gemeente per jaar ongeveer 30 miljoen gulden aan subsidies uit, waar van 29 miljoen op het gebied van cultuur en educatie. De ver laging van de subsidies valt dan ook vooral te merken in de wel- zijns- en cultuursector, waarin ongeveer 125 gesubsidieerde in stellingen en organisaties zitten. De 250.000 gulden moest oor spronkelijk gehaald worden uit het afstoten van taken door de gemeente. Maar daar zien bur gemeester en wethouders op zo korte termijn geen kans meer toe. Om toch de in het college programma opgenomen bezui nigingen te halen, stelt het col lege voor volgend jaar een alge mene korting op de subsidies toe te passen. B en VV kondig den al een tijdje geleden aan, dat een noodmaatregel nodig zou zijn om niet de beoogde be sparing te missen. el Commissie Leiderdorp buigt zich in juli over bezwaarschrift De door de gemeente Leiderdorp ontslagen ambtenaar van de afdeling grondzaken gaat in beroep tegen die be slissing. Hij heeft schriftelijk bezwaar aangetekend tegen de redenen van zijn ontslag. De commissie beroep- en bezwaarschriften buigt zich volgens wethouder C. Kemer 2/ waarschijnlijk begin juli over de kwestie. De gemeentelijke maar onaf hankelijke commissie moet ad vies uitbrengen aan burgemees ter en wethouders over het ont slag en de redenen daarvan. In dien dat niet tot een ander be sluit leidt, dan kan de betrokken ambtenaar daarna naar de bur gerrechter stappen. Overigens is de betrokken ambtenaar, die grond van de gemeente bij zijn huis heeft ge trokken zonder ervoor te heb ben betaald, sinds begin dit jaar met ziekteverlof. Hoewel hij per 1 mei is ontslagen, krijgt hij nog ziektegeld van de gemeente. Zodra hij door controlerende instanties genezen wordt ver klaard of als hij zich zelf beter meldt stopt die uitkering. Volgens wethouder Kerner komt de gemeente daar niet on deruit. Het ambtenarenregle ment schrijft voor dat een amb tenaar die op staande voet wordt ontslagen maar op dat moment ziek thuis zit, recht heeft op een uitkering. De stich ting Leefbaar Leiderdorp is daarover boos. Zij vindt dat de bevolking is misleid. Burge meester M. Zonnevylle zou vol gens de stichting de indruk heb ben gewekt dat de ambtenaar met ingang van mei al geen geld meer zou krijgen van de ge meente. De stichting is boven dien bang dat de gemeente er uiteindelijk niet onderuit komt om de betrokken ambtenaar geld te blijven geven. De stich ting heeft aangifte gedaan bij de politie van misleiding van de bevolking. In april kondigde het college van Leiderdorp het ontslag van de ambtenaar per 1 mei aan. Hij zou geen wachtgeldregeling krijgen. Dat is ook niet het ge val, zegt wethouder Kerner: „De ziekteuitkering duurt maximaal een jaar. Los gezien van de uit slag van juridische procedures is de gemeente begin volgend jaar verlost van het verstrekken van een ziekte-uitkering. Het is misschien een beetje wrang dat een op staande voet ontslagen ambtenaar op die manier geld krijgt, maar het behoort tot de beginselen van onze rechts staat. Ook een zieke heeft rech ten." Nieuwbouw in Bio Science Park vandaag begonnen Na zeven jaar bivakkeren in een houten barak op het terrein van het Academisch Ziekenhuis Lei den, gaan de medewerkers van het Centrum voor Humaan Ge neesmiddelonderzoek (CHG) verhuizen. Vanmiddag wordt de eerste paal geslagen van de nieuwe behuizing in het Bio Science Park. Het gebouw, een modern drie verdiepingen tel end pand met veel staal en glas, moet begin volgend jaar klaar zijn. Het CHG doet onder zoek naar de werking van ge neesmiddelen bij de mens. Het nieuwe onderkomen van het CHG wordt neergezet te genover het Gaubius Instituut van TNO. De twintig medewer kers werken nu in een houten noodgebouw op het AZL-ter rein, een onderkomen dat ze al geruime tijd zijn ontgroeid. In het nieuwe gebouw is ruimte voor 18 bedden. Vrijwilligers kunnen hier verblijven tijdens het testen van allerlei soorten medicijnen. Een eventuele uitbreiding van het Centrum is in de toekomst makkelijk te realiseren: het CHG heeft een bouwvergunning om het pand anderhalf keer zo groot te maken. Lange tijd leek het erop dat het CHG zou gaan verhuizen naar het Medipark op het terrein van het AZL, maar dat plan is definitief van tafel. Directeur A. Cohen: „We heb ben twee jaar lang met de direc tie van het Medipark onderhan deld maar daar is niets uitgeko men. De plannen van het Medi park waren te vaag, het bouw plan is afgekeurd door de ge meente Leiden, en financieel niet aantrekkelijk. „We zijn erg blij met dit alter natief, op een steenworp af stand van het AZL. Dat is han dig omdat wij soms gebruik maken van de laboratoria van het ziekenhuis en soms onder zoek doen bij patiënten die op de ziekenhuisafdelingen wor den verpleegd." Jongste ondernemer Ze is de jongste ondernemer van Leiden. Dat heeft navraag bij de Kamer van Koophandel haar doen geloven. Sabine Geerling (21) bestiert sinds 1 ju ni haar organisatiebureau van evenementen 'Geerling Exclusi ve Events'. Vanuit haar huis aan de Kerksteeg organiseert ze congressen, produktpresenta- ties, gala-, kinder- en perso neelsfeesten. Geerling: „Het leuke van mijn bedrijfje is dat ik altijd binnen het opgegeven budget werk. Zeg wat je georga niseerd wil hebben en voor hoe veel, en ik doe het gewoon." Volgens Geerling stromen de opdrachten binnen. Samen met een freelance medewerker heeft ze al een aantal personeelsfees ten en congressen georgani seerd. Geerling: „We hebben het economische tij weer een beetje mee. De mensen willen weer van alles en wij springen daar op in." Leidse stropdas Burgemeester C. Goekoop, de wethouders J. Walenkamp en P. Langenberg en een stadhuisbo de waren de eerste Leidenaars die de nieuwe Leidse stropdas overhandigd kregen. De 'strop' met een nieuw Leids logo is op de markt gebracht door het be kende Leidse herenmodebedrijf Timmermansuit de Breestraat in de Sleutelstad. De donker blauwe das is in twee kwalitei ten verkrijgbaar: zijde en polys- ter. Shampootank Een bewaarflacon voor sham poo. Die is verkrijgbaar bij De Tuin van Leiden aan de Haar lemmerstraat 130. In de winkel is het ook mogelijk om de lege fles bij te laten vullen uit de shampootanks. De nieuwe be- waarfles - met een doseerdop - is vervaardigd van het zoge noemde PET-materiaal. De in houd is goed voor zo'n 60 tot 80 wasbeurten. Ook qua prijs bieden wij u het beste I.D. Wethouder: 'Meer kansen voor homoparen in bejaardenoorden' Emancipatiewethouder H. Koek (PvdA) wil dat besturen van verzorgingshuizen homo paren gewoon accepteren als bewoners. Zij wil hierover bin nenkort overleg plegen met de Leidse bejaardenoorden. De wethouder vindt dat het goede voorbeeld van woon- en zorg centrum Haagwijk aan de Beethovenlaan navolging moet krijgen. Haagwijk voert al enige tijd een postief toela tingsbeleid' voor homoparen. Koek kondigde haar initia tieven gisteravond aan in de gemeenteraad na vragen van SP-raadslid D. SIoos. Die wilde weten of een landelijk onder zoek naar de situatie van ho moparen in verzorgingshuizen ook op Leiden van toepassing is. Volgens Koek is uit eerder onderzoek gebleken dat Leidse homo's erg veel moetie moe ten doen om een plek in een verzorgingshuis te krijgen. „Ze willen er ook liever zo laat mo gelijk in", aldus Koek. De wethouder kondigde de veschijning aan in het najaar van een nota over gemeente beleid voor homoseksuele mannen en vrouwen. „Eén pa ragraaf is geheel gewijd aan ouderen en seksualteit." Jachtenbouwer J. van Vulpen: „Het contact met de klanten. Dat is een sterk punt van het bedrijf. En uiteraard kwaliteit leveren." foto hielco kuipers Orderportefeuille Lowland Yachts Zoeterwoude goedgevuld zoeterwoude-rijndijk kees van kuilenburg 1.0 ).0 Hel vorige week opgeleverde jjj jacht Olindia vertrekt morgen io naar de thuisbasis in Spanje en - een dag later reist directeur Jan - van Vulpen van het Zoeter- vvoudse bedrijf Lowland Yachts alweer naar Athene om een nieuwe miljoenenopdracht bij J te schrijven. De situatie bij het bedrijf aan de Rijndijk lijkt er in j tegenstelling tot in de rest van j de vaderlandse scheepsbouwin- i dustrie erg goed uit te zien. „Dat klopt", merkt mede-direc- I teur Van Vulpen op. „Het gaat 1 prima. We boeken nog steeds i leuke orders. Van de slechte '•economische sitiuatie merken wij gelukkig weinig. Bovendien 'hebben we op tijd wat bijge stuurd en onze aandacht ook gericht op reparatie en aanpas singen van jachten. Vandaar onfce goed gevulde orderporte feuille." Het bedrijf bestaat sinds 1977. Althans vanaf dat jaar is de fa milie Van Vulpen bij het bou wen van jachten in Zoeterwou de betrokken. In het Friese Im- sum en het Brabantse Cuyk worden de casco's gemaakt en in Zoeterwoude worden de schepen afgebouwd. Bij Low land Yachts werken dertig men sen en bij de onderaannemers nog eens 40. „Mijn vader heeft aanvankelijk voortgeborduurd op het bouw programma van de vorige eige naar. Motorjachten en kottertjes van tien tot zo'n vijftien meter. Vanaf zeg maar 1982 werden de jachten steeds langer. Nu bou wen we schepen van 25 tot 35 meter", zegt de directeur. „De wat grotere werven lieten de kleinere jachten los en wij zijn in het gat gesprongen. Vanaf eind jaren tachtig zijn er bij voorbeeld al acht jachten van boven de 25 meter opgeleverd." Het succes is volgens Van Vul pen te danken aan het feit dat een kleine groep gevestigde klanten koopt bij enkele geves tigde werven. „Vooral in Neder land. Eerst onze jachtenbou- wers en dan een hele tijd niets. Je moet voldoen aan hoge kwa liteitseiseri, niet alleen wij maar ook onze leveranciers en onder aannemers, bloedfanatiek zijn en veel contact met de klanten. Ik geef liever een halve ton uit aan vliegtickets om de klanten te laten zien hoe de bouw ver loopt dan aan advertenties in speciale bladen. Dan ben je al leen maar een van de 75 werven die in die wereld actief zijn. Dat werkt niet is onze ervaring. Je komt op de stapel bladen te recht die niet worden gelezen." Het bedrijf heeft zich ook op het repareren en aanpassen van jachten gestort. „Als enige jachtwerf ter wereld bezitten wij een hydraulisch hefplateau. Met deze lift kunnen wij in Zoeter woude jachten van maximaal 36 meter en een gewicht van 160.000 kilo uit het water tillen. Op dat gebied doen wij veel klussen voor klanten uit het Middellandse Zeegebied. Vooral ook omdat wij veel beter zijn dan de werven daar. Vooral dankzij het feit dat wij over vak kundig en gemotiveerd perso neel beschikken. Begrijpelijk want het is afwisselend werk. We bouwen nooit een identiek schip. Elke klant heeft weer nieuwe wensen. Dat is altijd weer een uitdaging. Ook voor ons personeel." SieMatic keukens zijn zó perfect dat sommige mensen denken dat ze 'onbetaalbaar' zijn. Onze reactie: kijk eens rond in onze showroom. SieMatic heeft 42 keukenseries, op 18 verschillende prijsniveaus. Dus ook voor u maken wij graag een I.D., een Individueel Design. Ons com plete voorstel van een speciaal voor u ontworpen keuken. Van SieMatic. In elke prijsklasse top klasse. Kom even langs. Het SieMatic keukenideeënboek ligt voor u klaar. 'f Liefst een SieMatic. warmond De twee beste vrouwenteams waren uiteindelijk toch te veel voor de ploeg van Garage Koppers, die het touwtrekken bij de mannen ongeslagen had gewonnen. In een spannend gevecht trokken de twaalf vrouwen van de Gouden Ploeg en Het Lage Land de zes getrainde man nen over de streep. Het was een extraatje bij de traditionele afsluiting van de Kaagweek in Warmond. Acht vrouwen- en negen mannenploegen deden gisteren mee aan de wedstrijden touwtrekken in park Groot Leerust. De gedoodverfde favoriet bij de vrouwen, T.W.U.C. 1, werd in de voorronde al geconfronteerd met een nederlaag. Zij haalden wel de slotronde maar daar bleek dat de concurrentie inderdaad sterker is gewor den. Voor het eerst in tien jaar werd het eerste damesteam van de ijsdub geen kampioen. Die eer viel nu te beurt aan de Gouden Ploeg. De dro ge Kaagweek werd na het touwtrekken afgesloten met een groot vuurwerk. foto hielco kuipers Meubelplein 9, Leiderdorp, tel. 071-412615 (le etage Mijnders Meubelen) Openingstijden: ma. 13.00-17.30, di. t/m vrij. 9.30-17.30, zat. tot 17.00 uur, do. avond koopavond Alle SieMatic keukens kunnen kookklaar geïnstalleerd worden.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15