Programma's Rtv Zaterdag Advocaat-generaal laakt besluit Nederlandse overheid FilmNet als co-producen Niterink en Ederveen lassen adempauze in ZATERDAG 25 JUN11994 NEDERLAND 1 11.00 11.25 50 Kamers. Jongeren praatprogram ma. Herh Antenne. Documentaireserie. Afl.: Noord-lerland: vrede? Herh 11.55 De verandering. Praatprogramma. Presen tatie: Feike ter Velde. Herh 12.30 Journaal 12.40 Mexico-lerland OFBrazilië- Kameroen. Herh 14.20 Zweden-Rusland. Herh 16.00 Journaal 16.05 The little princess. Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Walter Lang. Met: Shirley Temple. Ri chard Greene, Anita Loui se e.a. 17.3& 18.15 18.57 19.26 Hints. Spelprogramma. Presen tatie: Frank Kramer. Herh Sesamstraat. Kinderprogramma. Afl.: Kleding Jeugdjournaal Zevenmijlskoffers. Serie verhalen van vluch telingen die als sprookje worden verteld. Afl.: Het zwarte veulen Thunderbirds. Engelse poppenserie. Afl.: The imposters Best of magie. Goochel programma met de spectaculairste trucs uit de hele wereld. Afl. 1 Journaal Jewel of the Nile. Amerikaanse avonturen film uit 1985 van Lewis Teague. Met: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVitoe.a. Champion Arnhem '94. Verslag van dit paar- desport evenement ter voorbereiding op de We reld Ruiter Spelen. Pre sentatie: Eric Wauters en Jack van der Voorn Lethal exposure. Amerikaanse tv-film uit 1992 van Kevin Connor. De fotografe Chris Cassidy is bij toeval getuige van een moord in een vlieg tuig, en probeert met be hulp van de foto's die ze gemaakt heeft en een Franse rechercheur de moordenaar te vinden Journaal NEDERLAND 2 17.58 18.00 18.15 18.37 18.51 19.42 21.02 21.38 23.47 23.52 23.57 Nieuws voor doven en slechtho renden Einde Studio Sport. Met Nederlandse Kam pioenschappen wielren nen en kwartfinale World Volleyball League Ik weet het beter. Spelprogramma. Presen tatie: Bert van Leeuwen 2 Vandaag Journaal Actualiteiten. Presentatie: Janny Fijn- va ndraat De wekelijkse lottotrekking gevolgd door de hoofd punten uit het nieuws en het weer Okavango. Amerikaanse serie. Afl.: Lentekoorts Overal en nergens: Hollywoods best bewaar de geheim....Reportage over acteur Dean Jones. Herh Nieuw-Zeelands vreemde vogels. Natuurfilm over zeldzame en merkwaardige vogel soorten in Nieuw-Zeeland House or Heaven House is het einde! Uitvinders. 11-delige documentaire serie over uitvinders. Afl. 1 Wereld van verschil. Jongeren met Henk Bin nendijk op ontdekkings reis door Israël. Afl..- Een dubbelportret van Abraham en Lot. Herh Nederland zingt. Koor- samenzangpro- gramma vanuit de St. JerT oenskerkte Noordwijk- Binnen. Herh De keuze. 9-delige serie over men sen die iets positiefs ge daan hebben met moeilij ke situaties, omstandig heden of pröblemen Slotlied Journaal Nieuws voor doven en slechtho renden Einde NEDERLAND 3 17.45 18.25 20.30 21.05 21.25 21.55 Nieuws voor doven en slechtho renden Einde Terug naar de natuur (The Good life). Engelse comedyserie. Afl.: Ver jaardag. Tom en Barbara staan met hun rug tegen de muur, maar ook Paul en Margo moeten het een en ander onder ogen zien. Herh Voorbeschouwing België- Nederland België-Nederland. Rechtstreeks verslag Saoedi Arabië-Marokko. Samenvatting Sportjournaal WK Journaal Argentinië-Nigeria. Rechtstreeks verslag. In de rust: Trekking dagelijk se lotto Journaal Rose against the odds. Australische miniserie. Met: Paul Williams, Telly Savalas, Tsurutaro e.a. Afl. 1. De aboriginal bok ser Lionel Rose heeft niet veel succes op de kermis en het gezin besluit naar de grote stad te verhui zen, alwaar ze echter niet geaccepteerd worden. Als Lionels vader door over matig drankgebruik over lijdt, moet hij zijn gevech ten wel winnen om de kost te kunnen verdienen Einde Tally Savalas te zien als bokspro- motor in de Australische miniserie 'Rose against the odds'. (Neder land 3, 00.05 uur) RTL4 19.30 19.50 20.00 20.55 22.30 I Ron's honeymoon quiz. Drie bruidsparen proberen een aantal hindernissen te passeren op weg naar eën super-de-luxe huwe lijksreis. Presentatie: Ron Brandsteder. Herh i Fairytales: Three golden hairs of the sun king. Tsjechische film. Bron: gebaseerd op een sprookje van de ge broeders Grimm l Klasgenoten. Bekende Nederlanders keren terug naar hun klas van toen. Dit keer maakt Annemarie Oster een reis je naar hun schoolverle- den. Presentatie: Koos Postema. Herh I The streets of San Francis co. Amerikaanse politieserie. Afl.: Death and the favo red few i Life goes on. Amerikaanse dramaserie. Afl.: Corky witnesses a crime. Herh l Zes uur nieuws i Disney Festival. Jeugdprogramma met te kenfilms, animatieseries, actieseries en het Disney- nieuws i Family matters. Amerikaanse comedyse rie. Afl.: False arrest Half acht nieuws Weer Beverly Hills 90210. Amerikaanse serie. Afl.: Windstruck Wedden dat. Showprogramma Twilight zone. Amerikaanse dramaserie met buitengewone vèrha- len die balanceren tussen fantasie en werkelijkheid Nieuws en weer I love you to death. Amerikaanse filmkomedie uit 1990 van Lawrence Kasdan. Met: Kevin Kline, Tracey Ullman, William Hurt, River Phoenix, Joan Plowrighte.a. Dracula has risen from the grave. Amerikaanse horrorfilm uit 1969 van Freddie Francis. Met: Christopher Lee, Rupert Davies, Vero nica Carlson, Barbara Eving, Barry Andrews e.a. Nachtprogramma FILMS OP TV ZATERDAG Jan vom Goldenen Stern (1983-D) Film van Peter Podehl voor de jeugd. Jan komt van een verre planeet en belandt per ongeluk op Aarde. Met o.a.: Lutz Hoogstraate en Thekla Wied. Duitsland 3 11.00 Neues von uns Kindern aus Builerbü (1986-S) Jeugdfilm van Lasse Hall- ström. vervolg op 'Wir Kinder aus Builer bü'. ledereen is bezig met de voorberei dingen voor kerst. Met: Linda Berg- ström. Duitsland 2 11.30 Cattle Queen of Montana (1954-USA) Barbara Stanwyck speelt een jonge vrouw die van haar vader een stuk land erft. De buurtbewoners blijken geen ge makkelijke lui. Routine-western van Al lan Dwan. BBC 2 13.15 Grand Prix (1966-USA) Sportfilm van John Frankenheimer waarin coureurs uit de gehele wereld in Monte Carlo bijeen komen voor het wereldkampioenschap Formule I. Met: James Garner en Eva- Marie Saint. Duitsland 2 13.25 Bedknobs and Broomsticks (1972-USA) Eglantine, een professoren drie kinde ren vliegen naarsprook|es-eiland en be leven de dolste avonturen. Jeugdfilm van Robert Stevenson meLacteurs (An gela Lansbury) en animatie Duitsland 1 14.00 The Little Princess 1939-USA) Eerste klas zakdoekdrama met Shirley Temple. Zij moet zich staande zien te houden op een strenge kostschool. Regie: Walter Lang. Nederland 1 16.05 The Three Musketeers 1974-USA) De zoveelste, maar verreweg de beste ver filming van Alexander Dumas' avontu renroman. Michael York als D'Artagnan. Spetterende actie en mooie fotografie. Regie: Richard Lester. BBC 1 18.25 Jewel of the Nile 1985-USA) Avonturen film van Lewis Teague met Michael Douglas en Kathleen Turner. Roman schrijfster en held raken verzeild in bizar avontuur, dat na 'Romancing the Stone' een beetje tegenvalt. Nederland 1 20.27 Young Sherlock Holmes 1985-USA) Amusante Spielberg-produktie vol avon tuur van Barry Levinson. Holmes en Watson moeten een raadselachtige zaak oplossen. Met. Nicholas Rowe en Alan 21.30 Cox. BBC 2 Police Story II - The Freeway Killings (1986-USA) Een moordenaar terrori seert de rosse buurt. Een jonge agent (Richard Crenna) ontdekt dat het spoor naar de politie zelf leidt. Regie. William Graham. RTL Television 22.00 Masquerade 1987-USA) Triller van Bob Swaim over een geraffineerd moordcom plot in rijke kringen. Jonge vrouw neemt dandy in bescherming. Met: Rob Lowe en Meg Tilly. Duitsland 1 22.10 Serpico (1973-USA) Boeiende misdaad film van Sidney Lumet naar het boek van Peter Maas over een waar gebeurd verhaal. Agent bestrijdt zo ongeveer in zijn eentje corruptie in het corps. Met: Al Pacino. BRT 1 22.35 I Love You Till Death 1990-USA) Origi nele komedie van Lawrence Kasdan over het idiote ware verhaal van een vrouw die vijf keer haar man probeerde te ver moorden en nog steeds met hem ge trouwd is. Met: Kevin Kline. RTL 4 23.15 Track 29 (1988-GB) Ondergewaardeerd meesterwerk van Nicholas Roeg met Theresa Russell en Gary Oldman. Vrouw lijdt kwijnend bestaan met haar kinder lijke, geperverteerde man. Scenario: Dennis Potter. RTL 5 23.30 Die Rechnung Eiskalt Serviert (1966-D/F) Misdaadfilm van Helmuth Ashley. Stel gangster»steelt een groot bedrag. FBI- agent Cotton wil de buit achterhalen. Met: George Naderen HorstTappert Duitsland 1 23.43 The Phone Call (1989-USA) Gelukkig getrouwde computerverkoper belt op een dag een gay sex-lijn en kan zijn ge luk wel vergeten. Thriller van Allan A. Goldstein met Michael Sarrazin en Lin da Smith. Super 24.00 Kung Fu - The Movie (1985-USA) Kung- fu meester leeft een opvallend leven Daar komt verandering in als er een moord gepleegd wordt waar hij de schuld van krijgt Actiefilm van Richard Lang met David Carradine Duitsland 2 0.35 Relentless 1988-USA) Thriller van Wil liam Lustig met Judd Nelson en Robert Loggia. Buck wil poltieman worden, maar wordt afgekeurd. Daar kan hij niet tegen. Uit wraak gaat hij moorden. BBC 1 0.40 Dracula Has Risen From His Grave (1968- GB) Aardige horror van Freddie Francis met vaste Dracula-vertolker Christopher Lee. Als Dracula ontwaakt uit zijn graf zoekt hij een bruid, en Maria lijkt 'm zeergeschikt. RTL 4 0.55 Never So Few (1959-USA) Frank Sinatra leidt als lègerofficier de Burmese gueril- la-troepen tegen de Japanners tijdens WON. Goed acteerwerk en spannende scènes. Verder met: Gina Lollobrigida. Regie: John Sturges. RTL 5 1.05 The Adventures of Gerard (1970-GB) Een huzaar uit het leger van Napoleon wordt verliefd op een mooie aristocrate die blijkt te spioneren. Historisch drama van Jerzy Skolimowski .et o.a. Peter McEnery. BBC 2 1.25 Thunderbolt and Lightfoot (1973-USA) Spannende actie-thriller van Michael Ci- mino vol geweld en humor. Bankoverval ler is.j/erkleedt als priester, op de vlucht en op'zoek naar zijn geld. Met: Clint Eastwood en Jeff Bridges RTL Television 2.05 SELECTIE ZATERDAG Fairy tales: Three golden hairs of the sun king Tsjechische film. Een koning is overgelukkig met de geboorte van zijn dochtertje, maar dan hoort hij van een voorspelling die inhoudt dat de kleine zoon van een arme houtskoolverbrander op een dag met zijn dochter zal trouwen. De koning neemt zich voor het lot te ver anderen en geeft orders om de kleine jongen, die de naam Schwemmling draagt, te verdrinken. Het plan mislukt door tussenkomst van de peetmoeder van het kind en de jongen overleeft. Achttien jaar later komt de koning Schwemmling per ongeluk tegen en hij herkent hem gelijk. Hij laat de jongen een brief aan de koningin bezorgen waarin staat dat de koningin de bood schapper onmiddellijk moei: laten om brengen. Opnieuw grijpt Schwemmlings peetmoeder in en zij verwisselt de brief voor een ander waarin staat dat Schwemmling met haar dochter moet trouwen. En zo komt de voorspelling uit, maar de koning laat het er niet bij zit ten. Bron: gebaseerd op een sprookje van de gebroeders Grimm. RTL 4 13.25 Zevenmijlskoffers 'Het zwarte veulen'. De vriendelijke buurvrouw van de Iraan- se vluchteling Ibrahim, vindt een brief van zijn advocaat op de deurmat: Ibra him mag gelukkig definitief in Neder land blijven In het sprookje van deze af levering is de koningin gestorven en de koning gek van verdriet. Als de jonge prins troost zoekt bij zijn zwarte veulen wekt dat de jaloezie van de valse heks. Uiteindelijk vlucht de prins met zijn zwarte veulen naar een vreemd land. Nederland 1 18.40 De uitvinders In deze eerste aflevering komen de volgende uitvinders aan bod: Arnold Nales, uitvinder van de glashop per en bordenstapelaar. De Belg Bruno werkt op zijn rommelige zolderkamer al jaren aan de droom van veel uitvinders: een machine die energie levert zonder energie te gebruiken. Sebastiaan Vos heeft zich toegelegd op kunstzinnige uitvindingen en noemt zichzelf dari ook 'beeldend uitvinder'. Nederland 2 21.38 De keuze Ans van Oudheusden, huis vrouw, besluit haar ouders te vergeven voor het feit dat ze haar als kind hebben weggeschonken aan anderen. Haar vol gende keuze komt op het moment dat ze in verwachting is. Haar arts vertelt haar dat het kindje niet goed is. Ans besluit voor het leven. Piet Kruijer, agrariër, be sluit openlijk tegen de milieuwetgeving in te gaan. Peter Dijkstra, bekende in Bert van Leeuwen presenteert 'De Keuze', een programma dat mensen aan het woord laat die iets positiefs gedaan hebben met moeilijke situa ties. (Nederland 2, 22.57 uur) het criminele circuit van Dordrecht staat op een gegeven moment voor de keuze of door te gaan in het circuit met uit zicht op gevangenis of breken met zijn manier van leven en radicaal verande- Nederland 2 22.57 Rose against the odds Lionel Rose, een aboriginal, heeft vanaf zijn vroegste jeugd maar één wens: bokser worden Het lukt hem, hij wordt zelfs een van de best betaalde boksers ter wereld. In de Australische mini-serie het levensver haal van deze populaire Australiër. Nederland 3 00.05 RTL5 21.25 21.30 22.00 23.00 23.30 Sport: TT Assen/Tennis Wimble don. Live-verslag van de Lucky Strike Dutch Grand Prix op het circuit van As sen. Verder nog live-ver slagen van verschillende wedstrijden van Wimble don. Presentatie: Jur Raatjes. Commentaar: Hans van Loozenoord (TT), Herman Kuiphof (Wimbledon) en Jan Roelfs (Wimbledon) De RaboTop40. Overzicht van de veertig best verkochte singles, gebaseerd op de gegevens van de Stichting Neder landse Top 40. Presen tatrice Annette Barlo gaat naar de kazerne van de Koninklijke Landmacht in Oirschot, waar ze militair leert worden Civil wars. Amerikaanse dramaserie over alle pijnlijke, gewone dagelijkse dingen die ge beuren als twee mensen zich realiseren dat ze niet meer met elkaar kunnen samenleven. Afl.: Tape fear. Charlie heeft dromen over Sydney en hem, maar die worden wreed verstoord door de plicht die roept. Sydney moet een vrouw bijstaan bij een scheiding, waarvan een documentaire wordt ge maakt. Sydney en Charlie maken een afspraak, maar Sydney zegt die op het allerlaatste moment af. Charlie is teleurgesteld Weer Half tien nieuws en sport Palace guard. Amerikaanse serie Playboy late night. Erotisch magazine Track 29. Engelse speelfilm uit 1988 van Nicolas Roeg. Met: Theresa Russell, Gary Oldman, Christopher Lloyd, Colleen Camp, Sandra Bernhard e.a. Never so few. Amerikaanse speelfilm uit 1960 van John Sturges. Met: Frank Sinatra, Gina Lollobrigida, Peter Law- ford, Steve McQueen e.a. Hei elei, kuck elei aktuell. Luxemburgs programma BRTN 1 07.00 WK-Voetbal: Ochtendjournaal. 14.00 Einde. 17.50 Samsonclip. 17.55 Tiktak, animatieserie. 18.00 Journaal. 18.10 Some mothers do 'ave 'emcome dyserie. 18.40 Vlaanderen vakantieland, toeristische portretten. 19.20 Joker-en lottotrekking, paarden koersen medede lingen en programma-overzicht. 19.30 Journaal, sporten weerbericht 20.00 Freddytex, comedyserie. 20.35 Week endfilm: Jonathan, the boy nobody wanted, speelfilm 22.10 Vandaag en weerbericht. 22.30 Good morning Belgi um WK-nieuws 22.35 Serpico, mis daadfilm. 00.45 Einde. BRTN 2 07.00 WK-Voetbal: Ochtendjournaal. Overzicht van de vorige speeldag en randinformatie. Het programma wordt elk half uur herhaald. 14.00 Einde. 18.00WK-Voetbal: België-Nederland. Rechtstreeks verslag vanuit Orlando. 20.20 WK-Voetbal: Saoedi Arabië- Marokko. Samenvatting vanuit Washing ton. 21.15 Einde. 21.45 WK-Voetbal: Ar- gentinië-Nigeria. Rechtstreeks verslag vanuit Boston. 23.50 Einde. DUITSLAND 1 11.00 Heute. 11.03 WM extra. WK-ma- gazme met samenvattingen van de gis teren gespeelde wedstrijden. 13.05 Eu- ropamagazin 13.30 Die 100. KïelerWo- che, muzikale jubileumuitzending. 14.00 Bedknobs and broomsticks, speelfilm. 15.30 ARD-Ratgeber: Reise, reismagazine. 16.00 Tagesschau. 16.05 Disney-Club, kindermagazine. 17.30 Sportschau. 18.02 Programma-over zicht. 18.03Tagesschau-Telegramm. 18.05 AR D-Wetterschau18.10 AR D vor acht. 18.10Mich laustder Affe, dieren- quiz. 18.40 Golden girls, serie. 19.05 Tagesschau-Telegramm. 19.06 Einde. 19.10 Verstehen Sie Spass, programma met de verborgen camera. 19.35 Das Beste aus 'Harald und Eddi'. 19.50 Lot to-trekking. 20.00 Tagesschau. 20.15 Deutsche Schlagerfestspiele 1994, songfestival met schlagermuziek. 21.45 Tagesthemen. 22.05 Das Wort zum Sonntag, overdenking. 22.10 Masquera de, speelfilm. 23.40 Tagesschau. 23.43 Jerry Cotton-cyclus: Die Rechnung eis kalt serviert, speelfilm. 01.10 Tagesschau. 01.20 Zuschauen - Ent spannen - Nachdenken. 01.25 Einde. DUITSLAND 2 11.00 Heute 11.03 1 - 2 oder 3, spel programma. 11.30 Neues von uns Kin der aus Builerbü, jeugdfilm. 12.55 Pres- seschau 13.00 Heute. 13.05 Diese Wo- che. 13.25 Grand Prix, speelfilm. 16.05 ZDF Sport extra. Met motorsport. 16.58 Anders fernsehen 3sat. 17.00 Heute. 17.05 Landerspiegel, regionaal magazi ne. 18.00 WK voetbal: België-Neder land. Rechtstreeks verslag vanuit Orlan do. 20.25 Goldmillion, spelprogramma. 21.55 WK voetbal: Argentinië-Nigeria. Rechtstreeks verslag vanuit Boston. 23.50 WK voetbal: Saoedi Arabië- Marokko. Samenvatting vanuit New York. Aanvangstijd onder voorbehoud. 00.30 Heute. 00.35 Kung Fu - The mo vie, speelfilm. 02.05 Einde. DUITSLAND 3 18.15Gott und die Welt, religieus maga zine. 18.45 Aktuelle Stunde. 19.15 Hier und Heute unterwegs, regionale actuali Zaak TV 10 dient voor Europees Hof HILVERSUM GPD Volgens de advocaat-generaal bij het Europese hof van justitie in Luxemburg had bij het verbod op uitzendingen van TV 10 de Ne derlandse afkomst van bestuurders, eigenaren en medewerkers van de omroep geen rol mogen spelen. Mede op grond van die overwe ging is de zender van Joop van den Ende destijds geweerd van het scherm. De eigenaren zouden via een U-bocht-constructie de Ne derlandse wetgeving hebben willen omzeilen. De advocaat-gene raal oordeelt dat een organisatie vanuit Luxemburg mag uitzenden, zelfs met het oogmerk zich te onttrekken aan de Nederlandse re gels. Alleen als vaststaat dat de programma's louter op Nedérland zijn gericht, kan de zender verboden worden. Bestuurder Laqueur van de NV TV 10 wacht de uitspraak van het Hof dit najaar af. „Dit is nog geen overwinning, maar het standpunt van de advocaat-ge neraal is niet verkeerd voor ons." Mocht TV10 de zaak winnen, dan zal de NV een schadeclaim in dienen bij de Nederlandse overheid. Een woordvoerster van het Commissariaat voor de Media in Hil versum bevestigt de door de advocaat-generaal aangedragen advie zen. De Europese richtlijnen staan weliswaar toe dat (in geval van TV 10) een Luxemburgse zender wordt bestierd en gefinancierd door Nederlandse initiatiefnemers, de programma's zelf mogen niet alleen worden gemaakt voor de Nederlandse markt. De zegs vrouw: „Het feit dat TV10 zelfstandig heeft besloten niet uit te zen den, wordt door de advocaat-generaal gezien als een bewijs dat de zender wel van plan was om alleen voor Nederland bestemde pro gramma's te maken, en dat is verboden." Volgens haar staat het standpunt van het Commissariaat louter op het punt van de Nederlandse afkomst op gespannen voet met de Europese regels. Voor het overige komt het advies van de advo caat-generaal overeen met de beslissing van het Commissariaat, meent zij. De Europese procedure volgt op een uitspraak van de Raad van State, die oordeelde dat de weigering van TV 10 conform de Nederlandse wet was. In Luxemburg wordt de Nederlandse Me diawet op dit punt getoetst aan de Europese richtlijnen. Van Zweden geeff?^ op Classic /M E voetbalcommentaa n d AMSTERDAM GPD 10 E Ook het klassieke muziekstatijg Classic /M is bevangen door d WK-koorts. De commerciële i diozender heeft violist en vojq g balliefhebber Jaap van Zwedng ingehuurd om de verrichting z van het Nederlands elftal v e commentaar te voorzien. M« t genochtend om 9.20 uur ehg j dag na het duel met België p5 j zal de musicus zijn licht lat} schijnen op het spel van 'on jongens'. Van Zweden zal steej op de ochtenden na een Oraj3 je-wedstrijd te horen zijn. ng j HILVERSUM GPD FilmNet treedt op als co-proc eer van de prestigieuze TV-se Kongo. Samen met de BRTN t Favourite Films wordt er ton 30 miljoen geïnvesteerd. Het de eerste keer dat FilmNet men met de Belgische publie omroep een co-produktie aa gaat. De filmserie Kongo zal 1 f eerst te zien zijn op FilmN (eind 1996), daarna bij BRTN. De zevendelige sei gaat over het koloniale verled van België. 34 'Kreatief met kurk' voorgoed van het scherm HILVERSUM GPD Het parodiërende VPRO-pro- gramma Kreatief met kurk keert niet terug op het scherm. Het duo Tosca Niterink en Arjan Ederveen gaat een jaartje uit een. De acteurs willen los van elkaar nieuwe ideeën opdoen. Kreatief met kurk heeft twee jaar bestaan. Het programma bevatte soms bizarre persiflages op televisieprogramma's en op de hedendaagse samenleving. De naam en opzet van Kreatief met kurk was afgeleid van de TROS-cursus Kreatief met kar ton. Aanvankelijk zou het pro gramma van Niterink en Eder veen slechts een seizoen be staan, meldt een zegsvrouw van de VPRO. „Maar we vonden het allemaal zo leuk dat we beslo ten er nog een tweede jaar aan vast te knopen." „Wij respecteren het besluit van de twee om een jaartje hun eigen weg te gaan", aldus de woordvoerster van de VPRO. „Er is zeker geen breuk or staan. We zijn nog in gespr met elkaar. Sterker nog: we pr ten al concreet over een nieu TV-programma in het seizo< 1995-1996. Het staat vast dat als duo terugkeren bij VPRO". Het besluit te stoppen hel ben Ederveen en Niterink zei standig genomen zonder b moeienis van de omroep. Arj; Ederveen zal de adempauze bi nutten voor het ontplooien ve y theateractiviteiten. 17 .47 .23 teiten. 19.45ZeitfürTiere, dierenmaga- zirie. 20.15Tatort - Das Madchen von gegenüber, misdaadfilm. 21.55 WDR aktuell 22.05 Wildnis in Afrika, natuur serie. 22.50 Zirkus Festival Paris 1991, circusprogramma. 23.50 Beatclub spe cial, muziekprogramma. 00.40 Nachrichten. 00.45 Nachtprogramme ring. BBC 1 10.00 Parallel 9, kindermagazine. 11.55 To Lassie with love, documentaire. 12.48 Weerbericht. 12.50 Grandstand sportprogramma. 18.10 Nieuws en weerbericht 18.20 Regionaal nieuws en weerbericht. 18.25 The three muske teers, avonturenfilm. 20.10 Pop quiz. 20.40 Hit the road, actiespel. 21.20 Nieuws, sport en weerbericht. 21.40 WK Voetbal: Argentinië-Nigeria. Recht streeks verslag vanuit Boston, Tevens samenvattingen van groep F. 00.00 Atle tiek. 00.40 Relentless, speelfilm 02.10 Weerbericht. 02.15 Einde. BBC 2 13.15 Cattle queen of Montana, wes tern. 14.40 Gardeners' world live, ver slag. 15.30 Scrutiny, parlementair ma gazine 16.00 Tennis. Rechtstreeks ver slag. 21.30 Young Sherlock Holmes, speelfilm. 23.15 Today at Wimbledon Samenvatting. 00.15 Fine cut, serie re portages. 01.25 The adventures of Ge rard, speelfilm. 03.00 Einde. CNN 11.00 Larry King. 12.30 International correspondents. 13.00Travel guide. 14.00 The big story. 14.30 Real news for kids. 15.00 Healthworks. 15.30 Money- week. 16.00 Science and technology 16.30 Style. 17.00 Showbiz this week. 17.30 Diplomatic licence. 18.00 Earth matters. 18.30 Evans and Novak. 19.00 World business this week. 19.30 New smaker Saturday. 20.00 Healthworks. 20.30 Style. 21.00 Your money. 21.30 International correspondents. 22.30 Futurewatch. 23.30 Both sides... with Jesse Jackson. 00.30 Managing with Lou Dobbs. 01.00 Pinnacle. 01.30 On the menu. 02.00 The big story 02.30 Showbiz this week 03.00 Larry King Weekend. 05.00 Capital Gang. MTV 11.00 The big picture. 11.30 Yo! Raps. 13.30 First look. 14.00 Bryan Adams weekend 17.00 Dance. 18.00 The big picture. 18.30 News - weekend edition. 19.00 European top 20. 21.00 Onbe kend. 22.00 The soul of MTV. 23.00 First look. 23.30 Live with Paul Weller. 00.00 Bryan Adams weekend 02.00 Be- avis Butt-head. Tekenfilm. 02.30 Ma- rijne van der Vlugt. 04.00 Night videos. 08.00 Einde. NBC SUPER 11.00 On the air, talkshow. 13.00 Today, actualiteitenrubriek. 14.00 Go international motorsports, auto -en mo torsportmagazine. 15.00 Sport on NBC Super Channel. 16.00 Wheel to wheel, auto-en motorsportmagazine. 17.00 Formula one documentaries, documen taireserie 17.30 This week in baseball, honkbalmagazine. 18.00 Today, actuali teitenrubriek. 19.00 ITN World news. 19.30 Ushuaia, avontuurlijke documen taires 20.30 Dateline, actueel magazi ne. 21.30 Executive lifestyles, magazine voor managers 22.00 ITN World news. 22.30 The tonight show, talkshow. 23.30 Talkin' jazz, muziekmagazine. 00.00 Saturday night thriller: The Phone call 02.00Classic series. Metom: 02.00 Honey West. 02.30 Richard Diamond. 03.00The rogues. 04.00 Sa turday night classic movie: Corregidor, oorlogsdrama TV 5 11.05 Objectif Europe, magazine. 11.35 Autant savoir, gevarieerd magazine. 12.00 Nieuwsflits. 12.05 Montagne, bergsportmagazine. 12.40 Weerbericht. 12.45 Zwitsers nieuws 13.05 Horizons, zakenmagazine. 14.00 Reflets images d'ailleurs, magazine. 15.00 Terre de foot, sportmagazine. 15.50 Correspon dence, kijkerspost. 16.00 Nieuws en weerbericht. 16.10 Méthode Victor, cur sus Frans. 16.35Géniesen herbes, spel programma. 17.05 Les débroui Hards, wetenschappelijk magazine. 17.35 Francopholies, muziekprogramma. 18.05 Questions pour.un champion, quiz. 18.30 Nieuws en weerbericht 19.00 Magazine Olympique, sportmaga zine. 19.25 La météo de cinq conti nents. 19.30 Nieuws. 20.00 L or et Ie papier, serie. 20.55 La météo des cinq continents 21.00 Nieuws. 21.40Ce soir a Samarcande, komedie. 23.05 Frou- Frou, humoristisch magazine 00.00 Nieuws en weerbericht 00.25 Scoubid- ou, muziekprogramma. 01.30 Le monde est vous. 03.00 Terre de foot. 04.00 Horizons. 05.15 Objectif Europe. 05.40 Autant savoir RTL TELEVISION 10.55 Biker mice from Mars, tekenfilm serie. 11.20X-Men, tekenfilmserie. 11.45 The mighty morphin power ran gers, jeugdserie. 12.10 Harry and the Hendersons, comedyserie. 12.35 Major Dad, comedyserie. 13.00 Wimbledon '94, rechtstreeks verslag. 18.45 RTL ak tuell. Nieuws, sport en weerbericht. 19.15 Melrose Place, serie. 20.15 Der Alimenten-Schwindler, klucht. 22.00 Police story II: The freeway killings, mis daadfilm. 00.05 RTL Samstag Nacht, amusementsprogramma. 01.05 Oswalt Kolle: Das Wunder der Liebe, Teil 2, voorlichtingsfilm. 02.05 Thunderbolt and Lightfoot, actiethriller. 04.05 Melro se Place, serie. 05.00Tekenfilmserie. RADI01 leder heel uur nieuws. 11.05 TT-dag As sen. 18.30Nieuws. 18.10 Langs de lijn extra: WK Voetbal '94: Nederland-Bel- gië 22.04 WK Voetbal '94. 23.07 Met het oog op morgen. 00.04 Easy liste ning. 02.02 AVRO Nachtdienst. 06.02- 07.00 Van-nacht naar morgen 06.30 Nieuws. RADIO 2 leder heel uur nieuws 09.04 De tweede ronde. 12.04 Spijkers met koppen. 14.04 Uitgelicht 16.04 Terug naar de toekomst. 17.04 Ophef en vertier 19.04 Voor wie niet kijken wil. 22.04 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.04-24.00 The Bands. RADIO 3 Mega top 50. 17.04Rinkeldekinkel. 18.04 De Avondspits. 19.04 Rave radic 20.04 Leidsekade live 22.04Twee ter de avond in. 00.04 Shock radio. 02.02-06.00 Oh, wat een nacht. RADIO 4 Jenf, 11.00 Kamer en suite 12.00 Platenzal"-11 zomereditie. 14.00 Middagconcert. Ajrm Radio Symf. Ork. B. Muz. voor zang, viool en altviool 16.00 De Nederlands musici Viotta Ens. 17.00 Het witte doek. Tlen soundtrack in de zomer var ere 1994, 18.00 Nieuws. 18.02 Leo Boud|f_r; wijns' langspeelplaats. 19.00 Folio 1. 20.00 Nieuws. 20.02 Holland Festival 1994. Orfeo, opera van Monteverdi. D koren en Rotterdams Filharm. Ork. Marc Minkowski met sol. 00.00-01.00 middernacht. .C RADIO 5 leder heel uur. 11.02 Het interview. 12.02 Mars voor Jezus. 14.02 Start. 14.30 NOS Taal. 15.02 De schrijftafel. 16.02 Faros. 17.10 Radio uit. 17.45 DeC^ Vrije Gedachte. 18.00 Nieuws 18.02 D jnj, wereld zingt Gods lof. 18.51 Tekst en uitlegt 19.00 Homonos. 19.30 Nieuws het Turks. 19.40 Nieuws in het Marok kaans. 19.50 Nieuws in het Chinees. 20.02 Jubilate 20.30 Laat ons de rust dag wijden 21.14 EO-Metterdaad hulp-j verlening 21.15 Reflector. 21.35 Praisa klassiek. 22.00 Een ontmoeting. 23.00 Li Nieuws. lul|

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 8