OPRUIMING BIJ BAALBERGEN Veulen geen hoofdprijs loterij meer ^aimdam Regio Lathyrus kweken kan in het zondagse pak Geslaagd! EESB tSankeMkerijfJeawitt VRIJDAG 24 JUNI 1994 CHEF HENNY VAN EGMOND, 071-356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071 -356423 Dierenbescherming grijpt in in Valkenburg Het Valkenburgse paardenmarktcomité verloot geen veulen meer als hoofdprijs. Dat gebeurt op verzoek van de Dierenbescherming. „Het degraderen van dieren tot prijsobject is in strijd met hun waarde. Daarnaast kan het ongevraagd in bezit stellen van dieren veel leed veroorza ken". schrijft de Dierenbescherming. In plaats van een viervoeter stelt het comité dit jaar een stalen ros (snor fiets) beschikbaar voor de paardemarkt op woensdag 14 september. VALKENBURG ATY DE VRIES „Kinderachtig", reageert voor zitter L. van Tilburg van het Val kenburgse Paardenmarktcomi- té. „We verloten al vijftig jaar een veulen, dat is nu juist de hele aardigheid van de paar denmarkt. Al die vïjfig jaar is het veulen in goede handen terecht gekomen. Wanneer iemand het dier won en er geen raad mee wist, is het altijd weer doorver kocht aan iemand die er wel blij mee was. Zo lopen er in de buurt van Valkenburg heel wat uitstekende paarden rond die ooit prijsveulen waren." Vol gens Van Tilburg heeft het co mité echter niet geaarzeld aan het verzoek van de dierenbe scherming tegemoet te komen. „Vorig jaar is er een nieuwe wet aangenomen die het als prijs weggeven van dieren verbiedt. Het had voor ons dus weinig zin om de actie door te zetten. Ook in andere plaatsen in Nederland heeft de dierenbescherming zo met succes een verloting van veulens weten te voorkomen." Stimulans De paardenmarkt in Valkenburg kent op 13 september, de dag voor de paardenmarkt, vanaf half elf 's avonds een playback- parade in sport- en recreatie centrum De Terp. Bedenkers Jaap Janssen (jeugdvoorzitter Valken '68) en Peter van de Laar (beheerder van De Terp) willen de feestelijkheden hiermee een nieuwe stimulans geven. RIJNSBURG IRENE NIEUWENHUUSE De vrouw die van haar man een bosje lathyrus krijgt, reageert andere dan wanneer ze een bos chrysanten in de handen krijgt geduwd. De lathyrus straalt - mede door haar talloze kleurva- rianten, van wit naar diep paars - enkel vrolijkheid uit. Ook de geur maakt deze klimplant 'waanzinnig' populair. Deze mening komt van Tom Jungerius, lathyruskweker in Rijnsburg. Hij bezit een halve hectare kasgrond. Hiervan ge bruikt hij eenderde voor de la thyrus-kweek. Samen met zijn vrouw, kinderen en twee vaste werknemers runt hij zijn kasbe- drijf aan de Oegstgeesterweg. ..Als je vrouw en kinderen niet achter je staan, red je het niet. Met z'n allen moet je je hier met hart en ziel instorten. Ei genlijk moet je jezelf uitschake len, de bloemen verlangen dat van je." De populariteit van de lathyrus is de laatste vijf jaar enorm toe genomen, meldt de kweker uit Oegstgeest. Hij wijt dit aan het feit dat de bloemen, onmiddel lijk na de pluk, een voorbehan deling ondergaan. Verse bloe men staan nu. weet Jungerius. een week tot tien dagen op de vaas. Tevens draagt de veel lan gere en steviger steel bij tot het succes van deze klimplant. Jungerius ervaart daarnaast ook vrijwel alleen maar voordelen over de teelt zelf. Behalve dat ze zeer milieuvriendelijk is - kunstmest en gifstoffen hoeven nauwelijks te worden gebruikt - is ze vooral mensvriendelijk. Immers de klimplant wordt zo hoog, dat de kweker nauwelijks op de knieën hoeft. „En dat scheelt een berg rugklachten." Ook is het een schone teelt, om dat er nauwelijks in de aarde gewerkt hoeft te worden. „Ik kan dit werk met m'n zondagse pak doen." Desalniettemin is er één groot obstakel verbonden aan de teelt. De knoppen vallen er meestal halverwege de groei, als de plant een meter hoog is, spontaan af. „Iedere beginnen de kweker weet zich dan geen raad. maar als je wat meer erva ring hebt. weet je dat het meestal wel goed komt." Het gewas gaat opnieuw knoppen maken. „Het is eigenlijk een groei met horten en stoten." Eén ding is zeker, hoe meer zon in het voorjaar, hoe meer bloe men in de zomer. „We hebben het hier altijd over een lekker la thyrusweertje, voorjaarszon be tekent dat vader in de zomer centen verdient." De Rijnsburgse kweker is niet aangesloten bij de Nederlandse Lathyrus Vereniging. „Daar heb ik geen tijd voor. Ik werk zo'n negentig a honderd uur per week, ik werk voor de veiling, voor de produktie. Ik hou niet van al die poes-pas", is zijn recht-toe-recht-aan motivatie om zich 'nergens' aan te bin den. De teelt van de lathyrus duurt ongeveer acht a negen maan den. De zaadjes worden in de cember in de grond gestopt, waarna in het voorjaar de bloe- Tom Jungerius temidden van zijn Lathyrus. „Voor dit werk is geen abc-tje voorhanden." men verschijnen. Hoe meer er geplukt wordt, hoe meer bloe men er komen. De pluk strekt zich uit vanaf begin mei tot eind juni. „Ik ben altijd één van de eersten en probeer ook zolang mogelijk door te gaan. Maar na volgende week is het echt wel afgelopen." Lekker slapen voor een zacht prijsje. In onze opruiming weer extra veel aandacht voor slapen. Kom nu kijken, proberen en profiteren! Onze medewerkers geven graag advies. Linnenkast met schuifdeuren en één spiegel. Mooie vorm geving, praktische indeling, optimale bergruimte. Inbouw-ladensets, waskorven en extra schappen leverbaar. Hoogte 223 cm, diepte 66 cm en breed 200 cm. Aanbieding 795,-. Gratis bezorgd, ongemonteerd. A Eigentijds vormgegeven slaapkamer in zwart met blank beuken. Ledikant, kompleet met achterwand en twee nachtkastjes, op 140 x 200 cm 1495,-, 160 x 200 cm 1550,-, 180 x 200 cm 1595,- Tweedeurs kommode 595,-, spiegel 225,-, tweedeurs linnenkast met één spiegeldeur, breed 190 cm, hoog 217 cm en diep 65 cm 1250,-. A Tienerkamer in repro blank beuken met blauwe aksenten. Hoogslaper 90 x 200 c 495,-, kleine boekenkast 125,-, grote boekenkast 150,-, bureau 140,-, tweedeurs linnenkast 595,-. Bureaustoel vanaf 69,-. Gratis bezorgd, ongemonteerd. A Proms elektrisch verstel bare en superkomfortabele lattenbodem met Proms schuimrubber matras. Hoofd en voeteneind op elke gewenste stand instelbaar. Kies uit 70 x 200 cm of 80 x 200 cm kompleet 1250,-. 90 x 200 cm kompleet 1295,- De ideale extra slaapplaats: een gemakkelijk opbergbaar vouwbed, meeneemprijs 149,- A Metalen ledikant 90 x 200 cm met lattenbodem: keuze uit verschillende kleuren als afgebeeld 195,- Gratis bezorgd, ongemonteerd. ia Ibfy. KATWIJK AMBACHTSWEG 11-13 TEL 01718-28151 DONDERDAG KOOPAVOND Aan het Fioretti College in Lis- se slaagden de volgende kandi daten: HAVO Irene Steenwijk, Sandy War merdam, Marcel Vernooij. Mi chael Dobbe, Remco van der Meij, Frans Balendong, Hélène Buschman, Lisa Colson, Paul van Dam, Ronald Dopper, Jol- ein van Eeden, Ferry Elder- broek, Rebecca Hoogkamer, Selma Janson, Tamara Krieger, Ferry Lammers, Maartje Lind ner, Nathalie Mollers, Irene van Ommeren, André van de Reep, Jeroen Sprengers, Arjan Spren- gers, Arjan van Steijn, Olrik van der Woude, Marcel Beijk, Con- ny Berbee, Chantal de Bruin, John Burkels, Monique van Diest, Yvonne Doove, Mike Dorrestijn, Mascha Faas, Marny Franssen, Lars Hoogkamer, Ju dith Hopman, Mark van Kam pen, Jeroen Kortekaas, Rebecca van Lange, Peter de Lange, Etienne Meijer, Thessa Moole- naar, Lex Onderwater, Kelly de Ridder, Bastiaan Ronkes, Paula Roossink, Daan Schuijt, Roel van der Spruit, Ferry van der Stelt. Heidi van der Veek, Chris tian de Vos, Chantal Weiffen- bach, Elvina van Wieringen, Royce Kortekaas, Mascha On derwater, Margo Randsdorp, Danja van der Veek, Susan de Vree, Tim Bakker, Hester Mose- ley, Sylvia van der Lans, Suzan Bergman. Slagroomtaarten voor geslaagden Het Leidsch Dagblad publiceert regelmatig de namen van geslaag den. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dag blad gratis een slagroomtaart aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met Antoinette Vonk of Manuela Groeneweg (071 - 356401/356402). Zij nemen het adres op en ver sturen de brief waarmee de taart op onderstaand adres kan worden opgehaald. De winnaar van vandaag is Esther Grafe. VWO Esther Grafe, Samantha Hoog- ewerf, Francois Paauwe, Alma Stravers, Jikke Boersma. Frank Eijking, Demis Funcke, Kathalij-! ne Gilijamse, Rogier van Her ten, Chantal Hoogkamer, Clau dia van Kampen, Rita van det Lans, Masja Loogman, Jeroen van der Meer, Rens Schenkkan, Arjen van Stijn, Frank Stokman, Dorianne Zonneveld, Vivian Kasantaroeno, Remco Arra- chart, Claudia Baak, Tanja de Baare, Elco Bouma, Maarten van Bourgondiën, Sonja de Bruin, Bo-Ademar Butteling, Jinny Cheung, Daniëlle Derks, Steven Driehuis, Margot Drost, Jeroen Floor, Krista Hoogkamer, Sandra Hulsebosch, Edwin Kor tekaas, Cecile Kosterman, Maarten Lagerberg, Dana Lan- geveld, Jolanda Langeveld, Yvet- te van Leeuwen, Edwin van der Linden, Petra Lindhout, Sietske Pennings, Bart van der Poel.j Stefan van der Poel, Wendy van] der Poll, Frank Rotteveel. Bar bara Rudz, Jeroen Schrama. Pleun Schuijt, William Smit, A'- berto Tobias Rodriquse, Vin cent Verschoor, Don Vintges,' Debbie Wassenaar, Martijn Wit- senburg, Monika Zarzeczna, Ar-: jan Zenden, Koen Zenden, Hil- de Zonneveld, Daniël Muller, Matthijs Randsdorp, Astridl Donk, Erwin de Bruin, Syme| van den Burg, Sander Nieuwen huis, Oscar Scholten, Roland Kager. Steenstraat 45/47 Leiden Tel. 142343 Aan het Holtlant College in Leiden slaagden de volgende kandidaten: ADMINISTRATIE - Patricia Le lieveld, Chantal v.d. Berg, Nan cy Lagendijk, Dana v.d. Meij, Margreth v.d. Valk, Simone Zandvliet, Ilse v.d. Does, Sabine Verhagen, Lorike Waldus, Mirel- le Berg. DETAILHANDEL - Mark lm mink, Mustafa Baran, Marga Hasselbaink, Kim Elzinga, Anouk Volwater, Daniëlle Vink, Roelf Meijer. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren Aela Erna Anna, dv. J.P. An- drée en A H.M. Kouwenberg Brigit An na. dv. A. Buurman en F.A. Memema Mark Johannes, zv. J.G. ter Avest en L.A. Steinmeijer Charisha Johanna, dv. J.M. Adegeest en B. Neisha Ally Hans, zv. H. van der Plas en D.L. van Duin Bo Anne. dv. T.M.A. Korrel Bonno, zv. E.G.F.R. Verhoog en E.P. Brouwer Monica Deborah, dv. R.A. de Paus en J. Kroonen Kimberly, dv. H. van Duijn en N.C. de Best Pim, zv. J. Bleichrodten H. Harkes «Jacob Jelle, zv. J. van der Plas en P.A. van Rijn Wilhelmina Amelia Conrada Ariella, dv. A.T.P.G. van Engelenhoven en H.L.G.J. Kenter Said, zv. M. Mgharbi en F. Boussetta» Ronald Rayender Francis- cus, zv. P. van Klaveren en P.S.E. Da- modar Patak Cornells, zv. C. van Duijn en M. Hoek Jan Willem Frederik, zv. J.W. van Beek en H. van den Tooren Nicky, zv A. Driebergen en N. Meeu wenoord Leonard Christian, zv. G.L. Zuidervaart en K. Kolff Michelle, dv. B. Vlietstra en A.J. van Duijvenbode Bart Jan Peter, zv. J.W. Snik en I.M. van Roon Fenne, dv. A. Schotel en M. Ma- zereeuw Danique. dv. W.8. Erné en C M Vonk Vera, dv. R.A.M. Nieuwen- stein en S. de Vries Barbara, dv R.A.M Nieuwenstein en S. de Vries Rens Daniël, zv. F. van der Spek en A.A.M. Ouwerkerk Emiel Hilbrand, zv. R.L. Nieboer en H. Bergh Lennart Maarten, zv. W. van der Plas en A. Boonstra Leonard Arend, zv.-L.P. varl der Plas en A. Dijkhuizen Chaima, dv. A. Lahouel en C. Friakh Johannes Lambertus, zv. J.L. van Loon en L. van Putten Marcha Margaretha Maria, dv. K.C.J. van Haastrecht en Y.J. Geerling Kimberley Charlotte, dv. R.W.M. Wol vers en L.C Hoogervorst Marcella Jo hanna, dv. P.J. Steenvoorden en M. van den Hout Vivianne Louise, dv C.Y.D Baart en M. Ligtvoet Stephan, zv. P.H. Bekooij en J.M.H. Dolle Natascha, dv. R.C.M. Distelvelt en I. van Duijn Gijs- bert Maarten, zv. F. Kalisvaart en A.J Pannekoek Clifford Anthony, zv. R.G. Scharff en A.J.F. Otten Dylan Ferdi, zv. R.G. Scharff en A.J.F. Otten James John, zv. D.J. Hardy en M.J. de Boer. Overleden M.T. de Haan, geb. 6 dec. 1924, man O.A. d'Arnault, geb. 16 april 1940, man W.H.C. Damen, geb. 22 feb. 1948, man A. Bont, geb. 20 dep. 1923, geh. gew. met A. Biesheuvel C. Bervoets, geb. 13 maart 1924, man W.F. Dreef, geb. 5 mei 1912, man M. Klok, geb. 26 sept, 191,7, vrouw E.P. Oppelaar, geb. 1 sept. 1919, man W. Serdijn', geb. 11 okt. 1922, man A.M. van Eigen, geb. 18 juni 1899, geh. gew. met G. Otten J.F. Bourne, geb. 22 nov. 1939, geh gew. met C.T.A M. van Schie E.J.H. Gerritsen, geb. 3 fe- br. 1968, man P.P. de Koning, geb. 29 juni 1907, man A. Dantuma geb. 29 maart.,1907, geh. gew met B.C. de Mik A. de Jong. géb. 10 dec. 1929, echtg. van L. de Graaf R.M. Dullaart, geb. 22 aug. 1914, vrouw A P.M. de Bruine, geb. 29 sept. 1911, geh. gew. met G van der Meij F. Martens, geb. 16 juni 1935, echtg. van D. Vis» J. van Staveren, geb. 19 juni 1923, man J.H. van der Born, geb. 21 juli 1909, geh. gew. metW. Vermeer» E.M. de Vries, geb. lokt. 1963, man» 0. Kahveci, geb-14 april 1958, man G.A. de Sain, geb. 14 okt. 1928, echtg. van W.R. Mërkenhof P.A.B. van Silf- hout, geb. 28 mei 1994, zoon D. Hoe- be, geb. 22 juni 1978, vrouw M. Pour Esmaeil Shalogh Paskeh, geb. in het jaar 1946, echtg. van J. Yazdanseta A.J. Hoogervorst, geb. 24 dec. 1947, echtg. van A G. Prins. Gehuwd N. Toussaint en A.U.I. Toll F.P.J, van Kleef en A J.M. Soeterbroek» F.J. van Santen en H C. Overdevest B.A. Hulsbos en N.M.A. van Houten W. Vos en A.C van de Laar WJ.C Hoogeveen en S.E. van der Hoeven G.J. Welsen M.A.M Duivenvoorden» P R. Rijlaarsdam en J.A.A. Prins D. Keuren K. Windhorst M. Flandrijn en A.W. van Duijvenbode R. den Outer en M. van der Meij A H. Korswagen en A. Jansen G.C.C. Lammers Lisnet en M.C Sierat M.C. van Leeuwen en C.E. Langeveld A.W Waalberg en E.P. Tammeling» J.J.H. de Kruijsen J. van Leeuwen J.P. de Vries en A. van Dam« A.J. Marnecken en S.C. de Boer G.P.H. den Hollander en W. Leget P.H.F. Boren A.M. Schot. VOORSCHOTEN Geboren Ruben Theo, zv. J.Th.M. Bos en R.W.M. Leenders Ferdy Meindert, zv. M.J. de Jong en Th.M. Verboon No- rette Alie Anna Johanna, dv. A.P.F. van Niel en J.E. Beekhuizen Christianne Anna Josée, dv. P.H.A. Quax en R.J.A.M. Daniels Iris Aleida Elisabeth, dv. A.M. Stikkelorum en A.E. van Straalen Thomas, zv. H.P. Kraaijenbos en B.M. van Sitteren Davy Pieter Jo hannes. zv. J.H. Douwes en A.M.J. Meijs Pari, dv. H J. Koree en M. Mohtesham zadeh Demse Marlène, dv. J.P. van der Werf en M J.M. Oudshoorn Lize, dv. W.H. Kooij en W. Vriend Mitchell, zv. R. Schouten en S.H.J. van Rossum. Gehuwd M. van Veen en A.H.H. Son- nemans A.W. de Raadt en M.L. de Jong G.J. Blauw en S. Wijnands. Overleden P.M.L. de Graaff wv Schut, oud 48 jaar H.C. van Leeuwen, oud 73 jaar K.G. Brouwer, ev Groen, oud 88 jaar E.L.M. var, Esch, oud 44 jaar Th.J. Putters, oud 91 jaar H. Smit w\ Waasdorp, oud 91 jaar.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18