Een ergernis van de eerste orde Bestookt Smet pure «leugens Eigen kameraden verraden DAT VRAAGT OM ZORG EN ZEKERHEID. florg en Zekerheid Schrijvende Lezers Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief uw naam, adres en woonplaats vermelden, evenals de datum waarop het betreffende artikel werd gepubliceerd? Brieven worden in het algemeen in deze krant ondertekend met naam en woonplaats. Plaatsing van ingezon den brieven betekent niet dat de redactie het eens is met de inhoud ervan. De redactie behoudt zich het recht voor inge zonden brieven in te kor ten en plaatsing van brie ven te weigeren. DINSDAG 21 JUN11994 De kosten van huisvuilvervoer worden lager. Een prettig be richt, ware het niet dat de kos ten eerst kunstmatig omhoog- gebracht zijn. Met begon allemaal met wet houder Hans de la Mar. Deze rhcin ontpopte zich al snel als een financiële ramp voor Lei den en omgeving. Tussen het niet doorgaan van een vuilstort plaats tegenover het Rijnland- ziekenhuis en het niet doorgaan van een vuilverbranding in Leidschendam, vond Hans nog tijd voor een capriooltje tussen door. Het huishoudelijk afval kon per trein of per vrachtwagen vervoerd worden. Het werd dus per trein, ook al was dit meer dan 50% duurder. De gedachte was dat het vervoer per spoor beter voor het milieu zou zijn. Sindsdien is het milieu er niet op vooruitgegaan en zeker niet öp de Rijn- en Schiekade. In 1990 begon de illegale overslag van huisvuil op de trein. Er was sprake van giganti sche stank- en geluidsoverlast. Hans de la Mar was de eerste ofri te beloven dat er alles aan 'édaan zou worden om alle overlast weg te nemen. In op- dfacht van Hans de la Mar heb ben de heren In 't Veld en Velle- =v';köop van directie milieu ge meente Leiden sindsdien de be- k woners van de Rijn- en a Schiekade bestookt met beloftes die nooit nagekomen werden a I en pure leugens. En ook nu nog e j Heeft men bij de gemeente Lei- r- dén moeite met de waarheid. Je zou, als lezer-abonnee van het Leidsch Dagblad wensen, dat t.a.v. de rubriek Schrijvende Lezers door de redactie enige stringente spelregels terzake van bepaalde onderwerpen worden toegepast en discussies gesloten werden verklaard. Voor de derde keer in korte tijd acht dhr. v.d. Zalm uit Noordwijk het nodig om op de hem bekende wijze te fulmine ren tegen de politionele acties in Indonesië en tegen hen die daar betrokken bij waren (zie LD van 8 juni jl.). Deze keer heeft hij zich sterk geconfor meerd met dhr. Boomsma, on der andere schrijver van het boek 'De laatste Tyfoon'. Deze heer stond recentelijk in het nieuws vanwege een totaal mis plaatste uitlating, waarin de destijds dienstplichtige Neder landse militairen worden verge- leken met de SS ten tijde van de laatste wereldoorlog. Daarbij blijven v.d. Zalm - Boomsa e.a. persisteren bij de collectieve omvang c.q. grootte van die vermeende misdaden. Bij voortduring immers blijven zij schrijven over: wij en ons, daardoor telkenmale de indruk wekkende dat circa 125.000 Ne derlandse militairen zich aldaar verschrikkelijk hebben misdra gen. Dit soort beweringen wens ik persoonlijk niet te accepte ren. Ik neem het ook (onge- vfaagd) op voor de ca. 135 Noordwijkerhoutse en Zilkse jongemannen die met mij daar toen verbleven. Helaas zijn er van deze groep reeds een aantal overleden. Het moet voor hun nabestaanden een ergernis van de eerste orde zijn, dat buiten staanders niet ophouden met hun dierbaren te beledigen. Wij, veteranen (die er nog zijn) kun nen ons nog weren. Zij, de over ledenen, krijgen keer op keer een trap na. Boomsma cs. hou den het dan wel op het (inder daad) grote recht van de vrije meningsuiting, maar het is toch te gek voor woorden, om eer stens een grote groep mede mensen tot in hun ziel te kren ken en dit dan in een later sta dium af te doen als zijnde 'over trokken' - 'verkeerd begrepen' of zoals de rechter recent stelde; 'functioneel voor zijn boek'. Ook voor schrijvers en jour nalisten moet een 'Noblesse Oblige' gelden, immers: 'talent verplicht tot goede prestaties'. Het met respect toepassen van de persvrijheid kan daarbij zeer dienstig zijn. Nic. Sluis Sr., Noordwijkerhout. Oud-wethouder De la Mar (achter microfoon) en zijn opvolger Laurier. De overslag zou dichtgaan omdat de vuilvrachtwagens on mogelijk om het station zouden kunnen rijden. Onzin natuur lijk. De ware reden is dat het containerbedrijf de centime- tersgrote kieren in de contai ners niet dicht wilde maken vanwege de hoge kosten. De provincie Zuid-Holland dreigde na drie waarschuwingen ein delijk te gaan ingrijpen. Daarom gaat men weg. Ik ben benieuwd of de opvol ger van Hans de la Mar, Laurier, na de sluiting van de overslag het fatsoen op kan brengen om de bewoners van de Rijn- en Schiekade namens de gemeente Leiden zijn verontschuldigingen ARCHIEFFOTO HIELCO KUIPERS aan te bieden voor alle overlast, alle gebroken beloftes en alle leugens. M.A.H. Krol, Lid Begeleidingscommissie Containertransport, Leiden. Naar aanleiding van het schrij ven van v.d. Zalm in het LD van 8 juni wil ik het volgende op merken. Zelfben ik in Indië ge weest van maart '47 tot mei '49. Het laatste jaar was ik bij de ba taljons-inlichtingendienst. Hier door heb ik rapporten van de brigade-inlichtingendienst on der ogen gekregen, waarin o.m. de handelwijze van de TNI werd beschreven. Ik zal u de details besparen. Met kapitein Westerling heb ik ook te maken gehad. Toen hij ons gebied (Krawangse) schoongeveegd had, werd het rustig. Heel wat gevangenen heb ik toen ook moeten verho ren. Gelukkig sneuvelden er toen geen jongens meer. Naderhand werden we over geplaatst naar het Buitenzorgse. Een voorval wil ik hier naar vo ren brengen. Op een avond moest ik 2 uur wachtlopen in de plaats van een chauffeur van ons, die de fourier moest weg brengen. Tijdens die tocht wer den zij vanuit een hinderlaag beschoten. De chauffeur liet hierbij het leven en de overigen konden de sawahs in vluchten en kwamen er gelukkig levend vanaf. Kort daarop werd bij ons een rampokker binnengebracht. Het vermoeden van ons was, dat hij betrokken was geweest bij bovengenoemde schietpartij. Tijdens het verhoor deed hij of hij ons niet verstond (wij spra ken Maleis en geen Soenda- nees). Na een opdoffer begon hij Maleis te praten en wij kon den achter de schuilplaats van de bende komen en hen gevan gen nemen. Op deze manier was weer een nest opgeruimd. Tijdens dat verhoor liepen de emoties (hij was mede-verant woordelijk voor de dood van een van ons) zoals begrijpelijk hoog op. Ik vind dat v.d. Zalm door dit te schrijven zijn eigen kamera den, die in Indië zijn gesneu veld, verraadt! Hij staat voor mij gelijk aan Prinzen. Ik hoop dat het vonnis van de rechter luidt, dat alle boeken uit de roulatie genomen moeten worden, met een dwangsom van 500,- per boek. Het geld dat hij moet betalen, bij nalatig heid, ten goede komt aan het Nationaal Indië-Monument 1945-1962. A. Cebol, Leiden. Trouwen uit de mode? Integendeel. De ambtenaar van de burgerlijke stand draait overuren. En dat is niet zo verwonderlijk. De behoefte aan iemand op wie' je kunt rekenen is nu eenmaal van alle tijden. Dat weten we bij Zorg en Zekerheid als geen ander. Als regionale zorgverzekeraar kent Zorg en Zekerheid de medische hulpverleners in uw omgeving persoon lijk. Dat stelt ons in staat om voor u de meest gunstige zorgafspraken te maken. Zorg er) Zekerheid verzekert u dan ook een leven lang van goede geneeskundige zorg tegen een zo scherp mogelijke premie. Kom daarom even bij ons langs. Er is altijd wel een verzekeringswinkel van Zorg en Zekerheid in de buurt. Loop daar gerust eens binnen. Of bel ons even: 071 - 35 75 75. U kunt ons van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereiken van 8 tot 18 uur. Wat is daarop uw antwoord? Dat wil toch iedereen U VINDT ONZE VERZEKERIMGSWINKELS IN: ALPHEN AAN DEN RIJN, AMSTELVEEN, HOOFDDORP, KATWIJK, LEIDEN, LISSE, MIJDRECHT, NOORDWIJK EN RIJDEND DOOR DE HELE REGIO

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13