'In Nederland is geen loopcultuur' Sport Maase versterkt Bataven in competitie atletiek Dijkema in ISU-bestuur, Cinquanta voorzitter Nederlandse ruiters op vierde plaats in Aken Rob Clerc zeker van ticket WK dammen I ZATERDAG 18 JUN11994 7°n Kroaat geeft loopcursus voor voetbaltrainers Iedere voetballer heeft tijdens een wedstrijd maar twee, J hooguit drie minuten balcontact. De rest van de tijd doet ide speler niet anders dan lopen. Toch hebben de meeste voetballers een broertje dood aan loopoefeningen. Het 'leren lopen' moet daarom worden geïntegreerd in de r trainingen, vindt Cedo Kovacevic. De Kroaat geeft in het najaar een cursus 'Looptraining in de voetbalsport' voor voetbaltrainers en fysiotherapeuten. NOORDWUKERHOUT JANET VAN DUK f Kovacevic heeft de laatste der- l tien jaar bij verschillende voet- i balclubs gewerkt als looptrai ner. Afgelopen seizoen had hij een contract bij AFC'34 in Alk maar, SVW in Heerhugowaard en bij Ter Leede in Sassenheim. J Na respectievelijk negen, vijf en jr drie jaar is er min of meer toe vallig nu een einde gekomen i aan de samenwerking met deze I clubs. L. Kovacevic had er genoeg van om steeds maar weer te ervaren dat looptrainers - net als kee- perstrainers overigens - het eerst ontslagen worden als een club wil bezuinigingen. „Ik ga niet op mijn knieën smeken of ik alsjeblieft mag blijven wer- ken. Als het niet meer kan, dan maar niet. Nu probeer ik via cursussen de kennis die ik heb over te dragen." Al eerder gaf hij een dergelijke cursus in zijn woonplaats Alk maar. De lessenserie voor oe- fenmeesters uit de Leidse regio begint in oktober op het terrein van WSB in Noordwijkerhout. Kovacevic hoopt dat er vooral jeugdtrainers op af komen. Het is gemakkelijker om jonge spe lers goede bewegingen aan te leren, bovendien vindt hij het hard nodig. Want het is hem opgevallen dat op de Neder landse scholen het vak lichame lijke opvoeding niet een voor name plaats inneemt. „Er is veel afgeschaft: ik kom uit een land waar dat anders was." „Maar voor hoofdtrainers is het ook niet slecht, alle kennis die je kunt krijgen is kennis." Hij stoort zich aan de manier waarop de looptrainingen vaak worden uitgevoerd. „Dan zegt een trainer: we lopen naar Kat wijk en terug. Maar dat is geen looptraining. Een goede loop training kun je doen op een ruimte van twintig bij twintig meter." Hij springt van zijn stoel en laat zien hoe dat kan. Tilt zijn knieën hoog op en houdt zijn armen in een hoek van 90 gra den. „Voorwaarts, achterwaarts, zijwaarts, draaien...dét is lopen. Veel voetballers weten niet hoe ze moeten afzetten als ze gaan koppen, en hoe ze stabiel kun nen landen. Die kleine dingen snappen ze niet. Door dergelij ke oefeningen veel te herhalen, begrijpen ze het wel en als ze merken dat ze er beter van wor den willen ze het ook wel aanle ren." Je ziet het er vanaf, vindt Ko vacevic, dat topclubs als PSV, Ajax en Feyenoord wel de na druk leggen op looptrainingen. Cedo Kovacevic: „Een goede looptraining kui op een ruimte van twintig bij twintig meter." „Kijk naar een land als Noorwe- De Kroaat wil er helemaal gen. Daar is een veel betere niets van weten dat de gemid- loopcultuur, daar leeft het besef delde Nederlander niet op een dat een goede conditie en een mooie loop is gebouwd. „Ja, goede beweging van het li- kijk, die Brazilianen, die lopen chaam tot betere prestaties niet, die dansen gewoon de leidt. Noorwegen kan best een samba, dét is voetbal. Maar wat verrassing worden op het WK." denk je wat de Nederlanders doen? Die lopen de polonaise, die bewegen zich ook gemakke lijk. Alles kan, je moet alleen die ballon eens doorprikken." Waarbij Kovacevic niet uit het oog verliest dat er goede lopers zijn en minder goede. Van de laatste categorie is Ronald Koe CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER De Leidse chemiestudent Ka- miel Maase, na een succesvol optreden in het Amerikaanse universiteitscircuit net een week terug uit Amerika, komt morgen in zijn eigen Leidse Hout meteen weer uit in de atletiek- competitie. Pas in tweede in stantie stelde zijn club hem op op de vijfduizend meter. Maase is op dit nummer nog steeds op jacht naar de EK-limiet voor Helsinki (13.30). „Ik acht de kans een limiet te halen gering," meldt Maase, vo rig jaar in 13.48 tweede bij de nationale kampioenschappen. „In Amerika heb ik door een voedselvergiftiging zeker vier weken niet kunnen trainen. De vorm is momenteel wel goed, maar niet als vorig jaar. Ko mend weekeinde lukt het zeker niet om de limiet te halen, hoogstens loop ik laag in de veertien minuten. Ik wil het wel proberen over drie weken bij de Papendal Games." Voor de promotiekansen van zijn club hoeft Maase het niet te doen. De Bataven staan, bij mannen zowel als bij de vrou wen, in de regionale eerste klas se vooralsnog op kansloze posi ties. Sterke namen in de opstel ling zijn als altijd Joost la Lau (1500 meter) en bij de vrouwen Saskia Engels (800). De Spar taan heeft in Leiden betere pa pieren. Bij de mannen is hor denloper Hubert Kops terug in de ploeg en door de daarbij be horende omzettingen is winst ingeboekt ten opzichte van de eerste ronde. Net als bij de vrouwen wordt gemikt op de tweede plaats, waarna in de dis trictsfinale in september de lan delijke promotiefinale moet worden bereikt. Één niveau hoger in de lande lijke eerste divisie doen AV Hol land (in Amersfoort) en AAV '36 (Uden) pogingen de totalen op te krikken met het oog op de (degradatie)finales. De mannen van Holland staan redelijk, waarbij de Leidse ploeg wordt versterkt door de rentree van Remy Engwegen, actief met de kogel en de discus. AAV '36 staat er minder goed voor, maar ook de Alphense ploeg is sterker door optredens van Bastiaan Heus (800 meter) en Bert de Boer (vijfduizend). De vrouwen van Holland en AAV staan op een veertiende en een vijftiende plaats precies bo ven de degradatiestreep. Hol land verwacht een flinke stij ging, met werpsters Astrid Eng wegen (speer) en Jacqueline Baljet (kogel) er weer bij. Yvon ne van Dorp doet weer een 400 meter, zij het in de estafette. Die belooft onder meer met Bianca Vermond één van de beste tij den belooft te gaan opleveren. De vrouwen van AAV '36 kam pen met problemen op de mid denafstand, doch verwachten met wat lapmiddelen en wijzi gingen het hoofd boven water te kunnen houden. FOTO DICK HOGEVZONING man een voorbeeld. Van de eer ste zijn dat Jan Wouters en Wim Jonk. „Die zijn altijd aanspeel baar, omdat ze zich vrij lopen." En Johan Cruijff natuurlijk. Ko vacevic maakte hem mee tij dens zijn stage bij Ajax. „Dat is een natuurtalent. Voetbalster Kazu naar Genua GENUAANP Kazuyoshi Miura, dé ster van het Japanse voetbal, speelt het volgend seizoen in de Italiaanse serie A bij Genua. De club, waar Marciano Vink het afgelopen jaar onder contract stond, huurt de 26-jarige aanvaller voor één jaar van Verdy Kawasaki. Ka zuyoshi, 'Kazu' voor zijn fans, is een idool in zijn vaderland. De spits maakte het afgelopen sei zoen in 36 duels 20 doelpunten. Hij is de vierde Japanner die zijn geluk in het buitenland gaat beproeven. BOSTON «ANP Het evenement blijft in Neder land, zoals het was. Het plan van Nederland de Olympische Winterspelen uit te breiden met een allround-kampioenschap kwam niet in stemming. De ISU zal het nog eens bestuderen. Het Nederlandse voorstel terug te keren naar vier deelnemers per land op de 10 kilometer vond ook geen genade. Wel werd besloten de maxi mum leeftijd van ISU-bestuurs- leden vast te stellen op 70 jaar. Octavio Cinquanta is gisteren tijdens het congres van de we- reld^chaatsunie gekozen als voSrzifter van de ISU. De Itali aan volgt de 74-jarige Noor Olaf Poulsen op, die die functie ge durende twaalf jaar heeft be kleed. Het ISU-bestuur'heeft de Nederlander Jan Dijkema, vice- voorzitter van de KNSB, als lid opgenomen. Het voorstel het EK-program- ma te wijzigen haalde het niet. terecht. Een buitenkansje voor Van der Schans om terug te ke ren op het hoogste hippische niveau. Eindelijk vond de oud- militairyruiter een opvolger voor Olympic Treffer. Met die schimmel verscheen Van der Schans onder meer op de Olympische Spelen van Seoul in 1988. Een jaar later moest hij af scheid nemen van het spring- wonder, dat nu zijn dagen slijt als dekhengst in Italië. Van der Schans geeft hoog op van de kwaliteiten van zijn nieuwe paradepaardje. „Het is een paard met veel ervaring. Een dier met een onbegrenst vermogen. Hij deinst nergens voor terug en laat zich al hele maal niet imponeren door het terrein hier in Aken. Met name jonge paarden schrikken daar nog wel eens van." De in Oldenburg gefokte na zaat van de hengst Welt As maakte tijdens het Nederlands kampioenschap al een prima indruk op bondscoach Hans Hom. De relatief nieuwe com binatie Van der Schans/Leroy Brown opende dat NK met een tweede plaats, om uiteindelijk als achtste te eindigen. Horn gaf Van der Schans daarop een kans om op het CHIO in Aken te starten. „Ik ben dik tevreden over mijn optreden in de lan denwedstrijd," zei de miter. „Leroy Brown rijdt ongelooflijk comfortabel. Ik weet nu ook hoe hij bereden wil worden. Het gaat er toch om een hechte combinatie te worden. Alleen die tijdfout in de eerste manche deed me zeer." Wout-Jan van der Schans heeft nadrukkelijk zijn visitekaartje afgegeven voor de Wereldruiter- spelen. Tijdens de gisteren op het CHIO van Aken verreden landenwedstrijd maakte de springruiter uit Lunteren met zijn paard Leroy Brown ander maal een uitstekende indruk op bondscoach Hans Horn. De Ne derlandse gelegenheidsequipe, met Jos Lansink, Emile Hendrix, Bert Romp en Van der Schans, eindigde als vierde. Engeland won de proef door de Ieren in een spannende barrage te ver slaan. Maandag dient Hom een voorlopige deelnemerslijst voor de Ruiterspelen, die van 27 juli tot en met 7 augustus in Den Haag worden gehouden, te overleggen. De lijst bevat tien namen, onder wie die van Van der Schans. Hij maakte de afge lopen dagen in Aken een dege lijke indruk en presteerde heel regelmatig. „Wout-Jan heeft in elk geval voldaan aan de kwalificatie-ei sen voor de Wereldspelen. Wat hij liet zien zag er safe uit. Hij is een serieuze kandidaat", aldus Hom. De bondscoach kon wel een opsteker gebruiken in de aanloop naar het mondiale kampioenschap. Eerder werd immers het toppaard Lets Go van Roelof BrÖ verkocht, liep Egano van Jos Lansink een nieuwe blessure op en is het nog maar de vraag of de troef- paarden van Jan Tops (Top Gun) en Jenny Zoer (Desteny) op tijd fit zullen zijn. De kans dat Van der Schans zijn op wachting maakt in Den Haag is dan ook fors gestegen. De inmiddels 33-jarige Van der Schans kreeg in maart Leroy Brown op stal. Het tienjarige paard had eerder met de Duit ser Tjark Nagel in het zadel furore gemaakt. Nagel hangt echter een schorsing boven het hoofd na een dopingaffaire. Daarop besloot de eigenaar van Leroy Brown het dier van de hand te doen. Het springtalent kwam vervolgens in Nederland LOTING WIMBLEDON Door die tijdfout bleef de Duitse equipe na twee zware en vooral lange manches Neder land voor. De thuisploeg deed tot grote teleurstelling van het publiek echter niet mee om de hoofdprijs. De Britten en de Ie ren maakten de meest stabiele indruk. Michael Whitaker bleef daarbij als enige foutloos in elke omloop, inclusief barrage. Met de in Nederland gefokte Everest Midnight Madness onder streepte hij tevens zijn favorie- tenrol voor de Wereldspelen. Mannen Sampras (VSt/1) - Palmer (VSt) Reneberg (VSt) - qualifier Raoux (Fra) - Foster (Eng) Qualifier - Adams (VSt) Matsuoka (Jap) - Woodforde (Aus) Solves (Fra)-Vacek (Tsj) Braasch (Dui) - Stark (VSt) Qualifier - Kafelnikov (Rus/15) Chang (VSt/10) - Alberto Costa (Spa) Qualifier-Weiss (VSt) Gould (Eng) - Yzaga (Per) Qualifier - Pescosolido (Ita) Qualifier-Simian (Fra) Fleurian (Fra) - qualifier Rafter (Aus)-Morgan (Aus) Cowan (Eng) - Bruguerq (Spa/8) Edberg (Zwe/3) - qualifier Göllner (Dui) - Carlsen (Den) Novacek (Tsj) - Ondruska (ZAf) Petchey (Eng) - Bjorkman (Zwe) Carlos Costa (Spa) - O'Brien (VSt) Wilkinson (Eng) - Camporese (Ita) Hadad (Col) - Ferreira (ZAf) Qualifier- Rosset (Zwi/14) Agassi (VSt/12) - Gaudenzi (Ita) Furlandta)-Pereira(Ven) Rikl (Tsj) - Krickstein (VSt) Gilbert (Fra) -Delaitre (Fra) Patrick McEnroe (VSt) - Damm (Tsj) Qualifier - Tsjerkasov (Rus) Kuhnen (Dui) - Ruah (Ven) Stafford (ZAf) - Martin (VSt/6) Courier (VSt/5) - Black (Zim) Forget (Fra)-Holm (Zwe) Masur (Aus) - Antonitsch (Oos) Hlasek(Zwi)-Bryan (VSt) Renzenbnnk (Dui) - Washington (VSt) Bates (Eng) - Pozzi (Ita) Zoecke (Dui) - MacLagan (Eng) Qualifier - Korda (Tsj/11) Proline (Fra/13) - Steven (NZe) Tarango (VSt) - Volkov (Rus) Qualifier-ELTINGH Prinosil (Dui) - Henman (Eng) Carbonell (Spa) - Mansdorf (Isr) Grabb (VSt)-qualifier Meligeni (Arg) - Ivanisevic (Kro/4) Becker (Dui/7) - Wheaton (VSt) Qualifier - Karbacher (Dui) Frana (Arg)-Bailey (Eng) Gilbert (VSt) - Kucera (Slo) Leconte (Fra) - Corretja (Spa) Fromberg (Aus) - Dreekmann (Dui) Dosedel (Tsj) - El-Aynaoui (Mar) Agenor (Hai) - Medvedev (Oek/9) Boetsch (Fra/16) - Olhovskiy (Rus) Burillo (Spa) - Jonsson (Zwe) Bergstróm (Zwe) - Nargiso (Ita) Kulti (Zwe) - Rusedski (Can) Cahill (Aus) - KRAJICEK Stoltenberg (Aus) - HAARHUIS Begerow (Dui) - Kamio (Jap) Qualifier-BOOGERT Qualifier - Nagatsuka (Jap) McQuillan (Aus) - Fendick (VSt) Frazier (VSt) - Shriver (VSt) Kelesi (Can) - Langrova (Tsj) Labat (Arg)-Hack (Dui/15) Coetzer (ZAf/14) - Likhovtseva (Kaz) Rubin (VSt)-qualifier Makarova (Rus) - Wainwright (Eng) Martinek (Dui) - Helgeson (VSt) Neiland (Let)-qualifier Maniokova (Rus) - Smashnova (Isr) Singer (Dui)-Siddall (Eng) Qualifier - Date (Jap/6) Martinez (Spa/3) - Simpson-Alter (Can) Qualifier - Raymond (VSt) Carlsson (Zwe) - Tauziat (Fra) Kruger (ZAf) - Reinach (ZAf) Gavaldon (Mex) - Radford (Aus) Spirlea (Roe) - Javer (Eng) Graham (VSt) - Gorrochategui (Arg) Durie (Eng) - Huber (Dui/12) Sabatini (Arg/10)-Wiesner (Oos) Byrne (Aus) - Husarova (Slw) Quentrec (Fra) - Kuhlman (VSt) Pullin (Eng) - McGrath (VSt) Dragomir (Roe) - Wood (Eng) Rittner (Dui) - Appelmans (Bel) Sukova (Tsj)-Austin (VSt) Halard (Fra) - Pierce (Fra/7) Novotna (Tsj/5) - OREMANS Testud (Fra) - Probst (Dui) Fusai (Fra) - Brioekhovets (Oek) Ward (Eng) - Monami (Bel) VIS - Sawamatsu (Jap) Bobkova (Tsj) - Richterova (Slw) Mesjki (Geo) - SCHULTZ Habsudova (Slw) - Mary Joe Fernandez (VSt/11) Davenport (VSt/9) - Whitlinger (VSt) Ritter (Oos) - Tarabini (Arg) Frankl (Dui) - Schett (Oos) Majoli (Kro) - Cacic (VSt) Harvey-Wild (VSt) - BOLLEGRAF Babel (Dui) - Suarez (Arg) Hy (Can) - Cecchini (Ita) Taylor (Eng) - Navratilova (VSt/4) Zvereva (WRu/8) - Endo (Jap) Cross (VSt) - Watanabe (VSt) Po (VSt) - Kochta (Dui) Grossi (Jta) - Gigi Fernandez (VSt) Farina (Ita) - Grossman (VSt) MUNS-JAGERMAN - Arendt (VSt) Medvedeva (Oek) - Basuki (Ind) Stafford (VSt) - Magdalena Maleeva (Bul/16) Garrison (VSt/13) - Studenikova (Slw) Dopfer (Oos) - qualifier Li (Chi) - Zardo (Zwi) Golarsa (Ita) - qualifier Werdel (VSt) - Fulco-Villela (Arg) Qualifier-Courtois (Bel) Gaidano (Arg) - Reinstadler (Oos) Katerina Maleeva (But) - Sanchez-Vicario (Spa/2). Vandaag andere deelnemers bekend SCOREBORD HEERENVEEN ANP In de achtste en voorlaatste ronde van het Westeuropese zonetoernooi in Heerenveen heeft Rob Clerc zich verzekerd van deelname aan het WK-toer- nooi. Hij versloeg de Franse kampioen Cissé en werd daar door onbereikbaar voor zijn naaste achtervolgers. In de slot- ronde van vandaag valt de be slissing over de twee spelers die Clerc vergezellen naar het WK, dat in november in Den Haag wordt gehouden. Het topduel tussen Clerc en Cissé begon veelbelovend. Bei de spelers probeerden via hun lange vleugel de ander onder druk te zetten. De spanning nam in deze flankspelpartij snel toe. Beiden namen er ruim de tijd voor. Na tweeëneenhalf uur spelen waren slechts zeventien zetten gedaan. Daarna moest het tempo omhoog. Clerc nam het initiatief en bouwde op bei de flanken aan een voorsprong. Vernuftig De Fransman probeerde zich zo vernuftig mogelijk te verdedi gen. Maar kwam in steeds gro tere moeilijkheden, omdat hij de valstrikken van de Nederlan der niet ontdekte. In het gevor derde middenspel dreigde Clerc een doorbraak op de korte vleu gel te forceren. Toen Cissé die pareerde, bleek het werkelijke gevaar aan de andere kant van het bord te liggen. Een vijf-om- vijf combinatie leverde Clerc een vrije doortocht naar dam op en direct ook de twee punten. De schade voor Cissé bleef na zijn eerste nederlaag beperkt, omdat de Duitse kampioen Merins in een moeilijk positio neel duel niet verder kwam dan remise tegen de Italiaan Bubbi. Frankrijks tweede man, Del- motte, maakte korte metten met de Duitser Lahl. Daardoor behield de jeugdige Franse wis- kunde-student, die twee jaar geleden in Toulon op het WK debuteerde, zijn kansen op een eventueel tweede WK-optreden. „Die kansen zijn natuurlijk zui ver theoretisch," stelde Delmot- te realistisch. Kampioen In de slotronde speelt hij tegen Clerc, terwijl Merins en Cissé el kaar ontmoeten. In theorie kun nen twee of drie spelers op een gedeelde tweede plaats eindi gen. Ook de Belgische kam pioen Michiels kan zich nog in de strijd om een WK-ticket mengen na zijn zege op de Tsjech Kristek. SPORT OP TV n Halle, halve fir 11.55-19.20 BBC 1: Grandstand, afwisselend cricket (3e dag van de tweede testmatch Enge- land-Nieuw-Zeeland vanaf Lord's), football Fo- cus"(WK-nieuws), tennis (Volkswagen Cup, fi nales), paardekoersen vanaf Ascot en om 17.20 uur WK voetbal (Verenigde Staten-Zwit- serland). 12.40-14.20 Ned 1: WK voetbal: Duitsland- 13.00-15.00 EURO: V I: hoogtepun- 14.20-16.00 Ned 1 WK voetbal: Spanje-Zuid- Korea, herh. 15.00-17.00 EURO: Tennis: ATP toernooi van Halle (Duitsland), halve finale. 17.15-19.30 BBC 2: Cricket: rechtstreeks ver slag van de 3e dag van de tweede testmatch Engeland-Nieuw-Zeeland vanaf Lord's. 17.30-19.30 Ned 3: WK voetbal: Verenigde Staten-Zwitserland. rechtstreeks verslag. 21.15-21.55 Ned 3: Studio Sport. 21.30-00.10 BBC 2: Golf- rechtstreeks verslag van de Open Amerikaanse kampioenschapj>en vanuit Oakmont. Pennsylvania. 21.55-00 00 Ned 3: WK voetbal: Italië-ler- land, rechtstreeks verslag. 23.25-23.45 BBC 1; Sport. 23.55-01 00 RTL Boxen extra: rechtstreeks verslag van de bokskampioenschappen mid dengewicht Torsten May-Andrew Maynard vanuit Chicago. 00.15-00.45 BBC 1: Cricket: samenvatting van de derde dag van de tweede testmatch En- geland-Nieuw Zeeland. 01.25-03.25 Ned 3.- WK voetbal: Colombia- Roemeniè, rechtstreeks verslag. ZONDAG 11.55-13.30 BBC 1: Cricket, rechtstreeks ver slag van de vierde dag van de tweede testmatch Engeland-Nieuw-Zeeiand. 13.30-20.00 BBC 2. Sunday grandstand: af wisselend cricket (4e dag tweede testmatch SPORTPRIJSVRAGEN 43-46-51 -52-51 69-77. (onder voorbehoud) ATLETIEK Gorinchem. Nationale wedstrijd 1500 m, mannen: 1. Vroemen 3.40.63, 2. Versteeg 3.42.06, 3. Wiegman 3.44.99. 1500 m, vrouwen: 1. Kruyer4.19.46. Knoxville. Amerikaanse kampioenschap pen, derde dag Mannen 100 nv 1. Mitchell 10,13, 2. Drummond 10,14,3. Henderson 10,27. hoog: 1. Conway 2,28, 2. Smith 2,25. Vrouwen 100 m: 1. Devers 11,12, 2 Guidry 11,15, 3. Taphn 11,26. hinkstap: 1. Hudson 14,23, 2. Orrange 14,03. 10 km snelwan delen: 1. Vaill 45.01,46. hinkstap: 1 Hudson 14,23,2. Orrange 14,03. BASKETBAL Tampere. Oefenwedstrijd mannen Finland - Nederland 96-97 n v. (42-47. 83-83). Topscorers Nederland: Duyvels- hoff 29. Vrind 15, De Bruin 12. te Velde DAMMEN Heerenveen. Westeuropees zonetoernooi, achtste ronde Merins (Dui) - Bubbi (Ita) 1-1, Clerc (Ned) - Cissé (Fra) 2-0, Lahl (Duij - Delmotte (Fra) 0-2, Kristek (Tsj) - Michiels (Bel) 0-2. Machado (Por) was vrij. Stand na acht ron den: 1. Clerc 13 (uit 7), 2. Cissé en Merins 10, 4. Delmotte 9, 5. Michiels 8, 6. Bubbi 7, 7. Machado 5, 8. Kristek 2. 9. Lahl 0. HONKBAL kampioenschappen vanaf Donington Park) en tennis (vooruitblik op de Open Engelse kam pioenschappen die morgen in Wimbledon be ginnen). 14.05-18.15 Did 2- Sport extra: tennis (ATP- toernooi van Halle, finale), WK voetbal (over zicht van de vorige speeldag), paardesport (CHIO van Aken). 18.00-18.25 Ned 3: Studio Sport. 18.25-20.30 Ned 3- WK Voetbal: België- ^8.^-19^0 R^'L+^Sp^rt.36 19.50-20.20 Ned 2. Zeilen: Whitbread Round the World Race 1993-1994. 21.15-21.30 Ned 3: Studio Sport. 21.30-21.55 Ned 3: WK Journaal. 21.30-22.00 RTL 5: Sport. 21.30-00.10 BBC 2: Golf. rechtstreeks verslag van de Open Amerikaanse kampioenschappen vanuit Oakmont. Pennsylvania. 21 55-00.00 Ned 3: WK Voetbal: Noorwegen- Mexico, rechtstreeks verslag. 22.00-23.45 EURO: WK voetbal: Noorwegen- Mexico. 00.00-00.40 BBC 1: Cricket: samenvatting van de vierde dag van de tweede testmatch En- geland-Nieuvv Zeeland. 01.30-03.25 Ned 3: WK Voetbal: Kameroen- Zweden. rechtstreeks verslag. MAANDAG 11.55-13 55 BBC 1 Cricket: rechtstreeks ver slag van de laatste dag van de tweede test match Engeland-Nieuw-Zeeland. 12.40-14 20 Ned 1: WK Voetbal: Belgié- Marokko. 12.55-17.50 RTL 5 Sport: tennis Wimbledon. 14.03-15.30 Did 1: WK-voetbalmagazine met samenvattingen van gisteren gespeelde wed strijden: Belgié-Marokko, Kameroen-Zweden en Noorwegen-Marokko. 14 20-16.00 Ned 1 WK Voetbal: Kameroen- Zweden. 14.50-19.00 BBC 1Tennis op Wimbledon '94 en Cricket (Tweede testmatch Engeland- Nieuw-Zeeland). 15.00-17 30 BBC 2 Tennis op Wimbledon en cricket (5e dag tweede testmatch Engeland- Nieüw-Zeeland). HOCKEY en McDonald (Sch). Toeschouwers: 100. Opstelling Nederland: Touw; Appels, Grijp- ma, Groenhart-Koenen en Holsboer, Lewin, Van der Wielen en Steenberghe; Smabers, Kuipers en De Ruiter. Vliegende wissels: Donners, Teeuwen en Dijsselhof-Groten PAARDESPORT Aken (Dui). CHIO. Springen Landenwedstrijd, na 2 manches en barra ge: 1. Groot-Brittanniê 8 strafpunten, 2. Ierland 8, 3. Duitsland 12, 4. Nederland (Lansink/Bollvorm's Easy Jumper 0-4, Romp/Burg's Samantha 4-0, Van der Schans/Leroy Brown 4,75/0, Hendrix/Ana- dolu Arabian 8-8) 12,75, 5. Frankrijk 21,50, 6. Zwitserland 40,25, na 1 man che: 7 België 22,25, 8. Spanje 26,25, 9. Brazilië 29, 10. Australië 33,25, 11. De nemarken 36,75, 12. Japan 42. Internationaal springconcours, tabel A, 1,45 meter- 1. Bost (Fra) Souviens Toi III Equus 0-56,57, 2. Gripshoever (Dui) Gam- be 0-59,55, 3. Michaels (VSt) Quick Star 0-60,96, 4. Gundel (Dui) Argot 0-61,97, 5. Bologni (Ita) Mayday 0-62,18. 6. Hon- rubia (Spa) Gustl P 0-63,39, 27. Jenny Zoer/Everglade 8. Dressuur Grand Prix 1. Rothenberger (Ned) Dondolo 1605 punten, 2. Kroth (Dui) Golfstrom 1600. 3. Kemmer (Dui) Golo 1579, 4 Bal- kenhol (Dui) Ehrengold 1577. 5. Michael Klimke (Dui) Chan 1576, 6. Merveldt-Stef- fens (Ier) Bossanova 1564. SCHAKEN Amsterdam. NK, elfde ronde. Van der Wiel - Sokolov 1/2-1/2, Bosch -! Van der Werf 1/2-1/2, Nijboer-Cifuentes 0-' 1, Van der Sterren - Van Wely 1-0, Van Gis-! bergen - Piket 1/2-1/2, Hoeksema - Soson-1 ko 1/2-1/2. Eindstand. 1. Piket 8 1/2 pun-! ten, 2 Van der Wiel 7 1/2, 3. Van Wely 7.' 4. Cifuentes, Sokolov 6 1/2, 6. Sosonko 5! 1/2, 7. Bosch. Nijboer 5, 9. Van der Ster-' ren 4 1/2. 10. Van der Werf 4, 11. Hoek-! sema3 1/2, 12. Van Gisbergen 2 1/2. New York. Kandidatentweekampen PCA Zevende ronde: Romanisjin (Oek) - Anand; (India) 0-1 (eindstand: 2-5), Tiviakov (Rus). - Adams (GBr) 1-0 (stand: 3 1/2-3 1/2).' Short (GBr) - Gulko (VSt) 1/2-1/2 (stand: 3! 1/2-3 1/2) TENNIS Parma. Europa Cup II Sokol KRC (Tsj) - Skelleftea (Zwe) 4 - 20, Tiraspor (Mol) - Parma (Ita) 3-30. Eindstand na voorrondes: Poule A: 1. Kin- heim (Ned) 3-6, 2. HCAW (Ned) 3-4, 3. Puk (Fra) 3-2, 4. Bilbao (Spa) 3-2. Poule B: 1 Parma 3-6, 2. Skelleftea 3-4, 3. Sokol 3-2, 4. Tiraspol 3-0. GOLF La Moye (Eng). Jersey open. Stand na de eerste ronde Pyman, Oldcorn (beiden Eng) en Levenson (ZAf) 66, 4. Rafferty, Brand, Manson (allen GBr), Hjertstedt en Karlsson (beiden Zwe) 67. Oakmont. US Open, stand na de eerste ronde. 1. Watson (VSt) 68 slagen, 2. Nicklaus (VSt), Els (ZAf), Nobilo (NZe) en Irwin (VSt) 69, 6. Ozaki (Jap), Strange (VSt), Verplank (VSt) en Tnplett (VSt) 70. Wegens onweer konden achttien deelne mers hun ronde niet afmaken. Halle. Mannen, 1,5 miljoen gulden Kwartfinales- Stich (Dui/1) - Leconte (Fra)! 6-3 7-6, Kafelnikov (Rus/6) - Courieri (VSt/3) 6-1 6-4, Larsson (Zwe/8) - Goellner' (Dui) 6-4 7-6, Masur (Aus) - Hlasek (Zwi). 7-6 6-3. Eastbourne. Vrouwen, 800.000 gulden. Halve finales: Harvey-Wild (VSt) - Zvereva. (WRu/4) 6-4 7-5, McGrath (VSt) - Basuki (Indo) 6-0 7-5. Manchester. Mannen, 650.000 gulden Halve finales: Ferreira (ZAf/1) - Stoltenberg; (Aus/5) 6-4 6-4, Rafter (Aus/2) - Novacek (Tsj) 6-7 7-6 7-6. VOLLEYBAL Madrid. Vierlandentoernooi mannen Nederland - Engeland 3-1 (2-0). Doelpun ten Nederland: Brinkman. Delmee en Ei kelboom. Opstelling Nederland: Jansen; Delmee, Drenth, Jazet en Van Pelt, Brinkman, Bove- lander en Klein Gebbink; Veen (Nieuwe Weme), Van den Honert (Eikelboom) en Van Wijk (De Nooyer). Hürth. Vierlandentoernooi vrouwen, eerste dag Nederland - Spanje 2-1 (0-0). 40. Barrio 0-1 (strafbal), 51. Kuipers 1-1, 58. Sma bers 2-1. Scheidsrechters: Spitaleri (Ita) Neuquen (Arg). Vierlandentoernooi man nen, slotdag Argentinië - Rusland 3-1 (11-15 15-8 15- 10 15-7), Tsjechië - Frankrijk 3-1 (15-12 15-7 15-17 15-7). Eindstand 1. Argenti nië 3-6, 2. Tsjechië 3-4. 3. Rusland 3-2. 4 Frankrijk 3-0. ZEILEN Kreta. EK mistral Mannen, stand na vier races: 1. Kaklama- nakis (Gri) 3 punten. 2. Giordano (Ita) 10. 3. Geddhardd (VSt) 11. 20. Jacco Koops (Ned) 60, 29. Matthieu Koops (Ned) 72. Vrouwen, stand na zeven races: 1. Lai Shan (Hko) 12, 2. De Vries (Ned) 22. 3. Fenner (VSt) 35, 9 Stalman (Ned) 64

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27