wmdam Bo-rent mag containers aan Weversbaan toch laten staan ÊL Stemming Leiden Regio Geslaagd! BankMkeniUeamm WILTU EIGENLIJK WEL EEN GOED PENSIOEN..? Gevonden voorwerpen ZATERDAG 18 JUNI 1994 Aan de Louise de Coligny Scholengemeenschap te Lei den en Leiderdorp slaagden de volgende kandidaten: MAVO Mariska Jepsen, Saida Abed, Desiree Bavelaar, Samira Ben- chao, Roeland Breet, Claudia Giersthove, Karin Hopster, Ala- na Kielnar, Remy de Ligny, An- nemieke Los, Floor vd Nes, Chun Hong Ng, Erik Noord- hoek, Sjoerd Schipaanboord, Martinique Sjardijn, Giovanni Tidili, Ozlem Ursan, Ivo Veer man, Silvia Verhoeven, Remco Visser, Angela Zeegers, Martine de Zeeuw, Iris van Amsterdam, Lisette Devilee, Roland Eder- veen, Jeffrey Mulder, Bart Niesing, Eliza Roemer, Tjeerd Sepers, Lieselot Wessels, Jenne- ke Hartman Kok, Evelien Flo rijn, Miriam Grul, Nynke Hage- doorn, Sierkka van Werkhoven, Stefan de Groot, Gerton Kor- pershoek. HAVO Robbert Jan van Duijn, Peter Henneman, Martijn vd Meer, Naufra Saab, Sidney Barthen, Vincent Beekman, Cisca Bij, Ja- queline vd Bos, Ilona Bosman, Mustapha Bsibsi, Rolf Busscher, Nicolien Duivesteijn, Hassan El- wali, Salwa Farid, Fouzia Kassi, Jacobine Kousemaker, Simone Kraan, Helen Meyers, Ilona Mo lenaar, Ilse de Nie, Kim Onder water, Esther Oostdam, Adilcan Oz, Leontine de Reede, Barry de la Rie, Cobie de Roode, Eric- Paul Sanders, Jeffrey Schenk, Nicole Singeling, Fredo vd Ster- re, Mieke Tau, Mieke van Ul- den, l^ura van Albada, Ronald Barendse, Yvonne Beuzekamp, Marieke Bevaart, Meta Blansjaar, Marye Faber, Patrick Hendriks, Mieke van Kuijen, Dang-Hoa Le, Jacco Trousselot, Vincent Veldstra, Celine Ver- heijen, Dorien Visser, Jorge Voelman, Leontien Vreeburg, Irma Vriens, Robert-Paul van Wijngaarden, Martijn Hooger- vorst, Danielle vd Bent, Hans Kleton, Kirsten van Koeveringe, Arjan Leest, Suzanne Glimmer veen, Cyane Elfferich, Piet-Hein de Haan, Niels Roos, Sandra van Ruiten, Serge Vavier, Peter van Kessel, Paul van Beek, Khshayar Babaeigavan, Bryan Westgeest. VWO Ingrid Houtenbos, Yvonne Stolk, Richard van Aalst, Amina Ait El Houssi, Eric Biermann, Mirjam Bronsgeest, Floris Egels, Pepijn Egels, Sandra van Eijgen, Jeftha van Evert, Koen Hamers, Tom den Hartog, Abdelhar Jer- moumi, Suzanne de Kruif, Barry vd Meij, Melec Oncu, Merlijn van Oortmerssen, Marcel vd Pol, Laurens in 't Veld, Belinda Verhage, Tamara van Amster dam, Mare Broer, Karen van Dijk, Jeroen Gross, Dominique de Miranda, Daan Niesing, Jordi van Oosten, Dennis Pennen- burg, Neela Ramdas, Sebastiaan Ranner, Joris Reijnierse, Krista vd Reijden, Tamar Robbers, Matthijs Veeren, Paul vd Zwan, Bianca de Haas, Jolijn van Roon, Suzanne Swen, Mila Wit jes, Rick vd Berg, Peter Blom, Wendela Slot, Gerrit Bronk- horst, Natasja Korpershoek, Di- mitri Nadorp, Lodewijk Gim- berg, Michiel van Rossum. Aan het Agnes College in Lei den slaagden de volgende kan didaten: VWO Yarno Albersen, Tijmen Bos- toen, Kimberly Delfgaauw, Bart van der Geest, Johannes Gerrit sen, Norbert van de Grint, Jelle Harinck, Gerlant van Horzen, Matthijs Kanis, Rene Kaptijn, Joris Koeners. Fleur Leppink, Alette Marbus, Ferry Marcellis, Frederike Moorrees, Coralijn Nas, Wendela Neeft, Anneloes Nieuwenhuis, Jeroén Overduin. Solveig Poortier, Clari van der Putten, Maaike Romijn, Natasia Roodbergen, Gilles de Sitter, Vanessa Siwpersad, Daan Smit, Florijn Spoelstra, Marije Ver- burgt, Pieter-Coen Verdegaal, Jurgen Vissers, Tanja de Vrind, Arne Wentholt, Patrick Wijffel- man, Menno Willemsen, Dou- we de Winter, Bart Zeeman, Joost van Zeil. HAVO Misha Affourtit, Roosmarijn van Alphen, Kim Bartels, Tom Bar- tels, Tessa van Beek, Huub van der Bent, Jasper van Beusekom, Tamara Boot, Anouk Brouwer, Jop Delenarre, Joffrey Delf gaauw, Nathalie van Delft, Renate van Dijk, Xandra van den Donk, Mare Faasse, Edwin Gerritsen, Jeroen Geurts, Rohan Gottschalk, Kaoutar Haouari, Laura Hin, Michel den Hollan der, Christine Hooftman, San- der Kluit, Celeste Kosters, Kar lijn Krijgsman, Debby Kuiper, Fred Loos, Bemadette van der Loos, Kvra Makstenieks, Francis Marcellis, IJsbrand Hijne, Desi ree van Mil, Caroline Ohms, Cu- nera Onderwater, Stefan Oom- en, Jeannette van der Poel, Chantal Pont, Esther Schouten, Judith Schouten, Jeroen Schul- te, Ilya Schutijser, Wouter Senf, Karin Sierat, Niels Singeling, Ju lie Slooff, Amo Spierenburg, Bart Spring in 't Veld, Niels Steinmetz, Jolanda Stouten, Marije van Straalen, Annemarie Struive, Sjoerd van Veen, Den nis van Velzen, Yvonne van der Voort, Mila van de Wall, Richard Wichern, Tamara van Wijngaar den, Roel Wouters, Simone Wullink, Maroeska Wurzer, Bel inda Zonneveld. MAVO Bart Bakker, Niek Bakker, Nico le Blufpand, Oscar Bockstart, Abdeslam Chebaa Amimoun, Michel Chrispijn, Harm Draais- ma, Miranda van Duivenboden, Joris den Edel, Kasper Goosen, Jasmijn Hoogmolen, Jochem Huijbers, Vincent van Jaarsveld, Annemarie Keijzer, Christoph Kempen, Sanne Kleyn, HyLke van der Molen, Marjolein Öu- werkerk, Dennis Pegt, Esther Polvliet, Leo Reitsma, Renate Ruijtenbeek, Anthony Seffelaar, Sjoerd van Steijn, Fleur Ver- burgt, Silke Willmese, Huib van j Zessen. Aan het Holtlant College in Leiden slaagden de volgende kandidaten: HAVO-MBO Nicole Fontaine, Chantal Iseger, Marieke Loef, Corine van Wie- ringen, Mandy Huurman, Jan Grunstra, Nardy Dubois, Michel Duffels, Richard Klinkenberg, Koen de Wit, Margriet l'Ami, Mariska van Zegveld, Roxane Oswald, Olga Schenk, Wendy Admiraal, Wouke Waelpoel, Alexandra Helleman, Theo Jonkman, Astrid Loos, Adrian Smit, Sandra de Winter, Dorien Alkemade, Heieen van Dam, Marlijn Kok, Petra van Wouwe. Nicole Groot Nibbel, Wilfried Honshorst, Jeroen Jansen, Maarten Oosterink. VHBO Zany Salatovic, Ingrid v.d. Zon, Melinda Mens, Linda Grooten- dorst, Saskia Mulder, Ariska Schaap, Ester Vergunst, Elsa Gerretsen, Sjors van Gulik, Carla Mugge, Frederique Vahrmeijer, Lucas Verdoes, Marion Verbeek, Elsbeth Wakka, Lisette Balm, Colinda Roubos, Diana Bie- mond, Jerry van Hengel, Donna Aartman, Wilma Tijsterman, Iris van den Berg, Thijs den Otter, Natasja Kol, Loes Geerlings, Si- grid Heemskerk. Ans de Leeuw, Sonja Duyvestijn, Krista Qui- spel, Kees Barnas, Richard Oostdam, Paulien van Nierop. Steenstraat 45/47 Leiden Tel. 142343 Slagroomtaarten voor geslaagden Het Leidsch Dagblad publiceert regelmatig de namen van ge slaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een slagroomtaart aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met Antoinette Vonk of Manuela Groeneweg (071 - 356401/356402). Zij nemen het adres op en versturen de brief waarmee de taart op bovenstaand adres kan worden opgehaald. De winnaars van vandaag zijn: Jasmijn Hoogmolen, Richard Oostdam en Ronald Barendse. leiden Een stuk touw en een bruine en een grijze handschoen. Deze voorwerpen vond de Leidse politie deze week in de omgeving van de Joke Smitstraat en de Rosa Manusstraat in de wijk Stevenshof. Vol gens politiewoordvoerder T. Stuifbergen zijn ze daar in de vlucht achtergelaten door de vier mannen die vorig weekeinde een 28-jari- ge man uit Voorschoten trachtten te overvallen. De mannen drongen op die bewuste zaterdagavond om kwart voor twaalf zijn woning binnen aan het Albardaplantsoen en pro beerden hem te overmeesteren. Dat mislukte omdat de Voorschote naar zich heftig verzette. Het viertal maakte zich na de korte worste ling snel uit de voeten. Toch wil de politie het viertal graag aanhouden. Stuifbergen hoopt nu dat omwonenden of andere mensen meer informatie kunnen ver schaffen over de gevonden voorwerpen. Uit de getuigenis van de Voorschotenaar weet de politie dat een van de overvallers een fleuri ge sweater, gelijkend op die van de bovenstaande foto, droeg. Wie inlichtingen kwijt wil, kan de recherche van de politie Hollands Mid den bellen: 071-258649. foto's politie hollands midden o DE POLITIEKE RUBRIEK Bijna twintig mille voor Astmafonds De collecte van het Astmafonds die eind vorige maand is gehou den heeft in Leiden bijna ne gentienduizend gulden opge bracht. In Leiderdorp is bijna dertienduizend gulden opge haald. VRIJE TIJD Telefooncirkel De Stichting Ouderenwerk or ganiseert de komende zomerva kantie een telefooncirkel voor ouderen. De deelnemers wor den op gezette tijden door me dewerkers gebeld voor een praatje. Als de telefoon niet wordt opgenomen, bellen zij een bekende van de oudere. De deelname is gratis. Informatie en aanmelding: tel. 071- 315251/123744. Jonge acteurs De Tiener Toneel Club De Meeëters zoekt spelers van twaalf tot zeventien jaar. De au dities zijn op 23 en 30 juni tus sen 18.00 en 20.30 uur in de Kaasmarktschool, Koppenhink- steeg 13 in Leiden. Voor een au ditie kan men zich aanmelden bij: Yvonne Henneken, Ire- nelaan 13, 2712 CC in Zoeter- rfe PENSIOEN DI SK De Firma Bo-rent hoeft zijn con tainers aan de Weversbaan in Leiderdorp niet weg te halen. Rechter B. Punt vaagde gisteren met dit vonnis in één ldap alle hoop van Novamij Projectbouw weg om tegenover Bo-rent op zeer korte termijn te kunnen beginnen met de bouw van een bedrijfscomplex. „Maar bouwen gaan we in elk geval", zei Wou ter Bos van Novamij na afloop van het kort geding. Novamij moet nu zijn bouw plannen aanpassen én regelin gen treffen met de vier onder nemers die al een unit in het nog te bouwen pand hebben gekocht. Want de oplevering gaat zeker een half jaar langer duren dan was toegezegd. Het meest gedupeerd is onderne mer Dubbeldeman die zijn hui dige onderkomen per 1 novem ber kwijt is. Vorig jaar kocht Novamij een lap grond pal tegenover Bo-rent om er een bedrijfspand neer te zetten. Op een deel van het ter rein bleken echter containers van Bo-rent te staan. Novamij wil ze weghebben om met de bouw te kunnen beginnen. Maar dat wil maar niet lukken. Het kort geding dat Novamij gisteren tegen Bo-rent had aan gespannen was een laatste stro halm. Op die manier hoopte de bouwer alsnog gedaan te krij gen dat Bo-rent zijn containers snel weg zou halen. Maar rech ter B. Punt, die de situatie aan de Weversbaan voor de zitting zelf had bekeken, stelde Nova^ mij in het ongelijk. Bo-rent heeft namelijk een huurover eenkomst met de vorige eige naar voor een stukje van het terrein waarop Novamij wil bouwen. Het was dezelfde rech ter Punt die enkele weken gele den ook al bepaalde dat Bo-rent het terreintje gewoon mag blij ven gebruiken. „Dat vonnis Rechter B. Punt (met het lichte kostuum) kwam gistermiddag zelf een kijkje nemen bij de veelbesproken con tainers van Bo-rent. foto henk bouwman moeten we als een gegeven be schouwen. Er is toen een knoop doorgehakt", zei hij gisteren. Wel bepaalde Punt dat Bo- rent de containers een klein stukje moet opschuiven, omdat ze enkele decimeters over het gehuurde stukje grond heen Tijdens de zitting beschuldig de de Novamij advocaat Bo- rent ervan zijn bevoegdheid om spullen te mogen stallen te mis bruiken om de bouw van het bedrijfscomplex te frustreren. „Het gaat er gewoon om dat er geen nieuwbouw komt, zodat Bo-rent in het zicht blijft vanaf de straat." De advocaat wees er ook op dat Bo-rent zich weinig coöperatief opstelde. Bo-rent zou niet zijn ingegaan op diver se aanbiedingen van Novamij om de containers te verplaat- Advocaat Lomans van Bo-mij, waartoe Bo-rent behoort, wierp tegen dat Novamij nooit echt heeft onderhandeld. Novamij zou voorstellen hebben gedaan, waarop Bo-rent binnen een dag moest ingaan. Ook de theorie dat Bo-rent de bouw wil tegen houden, klopte volgens Lomans niet. „De containers zijn er niet pas neergezet toen Novamij een bouwvergunning kreeg. Ze stonden er al veel langer." Lomans vond dat het alle maal de eigen schuld was van Novamij, dat er nu vier onder nemers gedupeerd worden doordat de bouw vertraging op loopt. „Novamij is units gaan verkopen zonder dat is uitge zocht hoe het zit met de huur overeenkomst met Bo-rent", al dus Lomans. de verzamelde Nederlandse criminaliteit, de volgende dag weet de CDA-wethouder hoe daartegen op te treden. Stadswachten moeten er komen. Stadswachten zijn geüniformeerde uitkeringsgerechtigden die een zakcentje bijverdienen door de straat te verlossen van zakkenrollers, loslopende honden en ander ongerief. Maar het idee die in te zetten tegen een veronderstelde invasie van de Nederlandse maffia kan alleen aan het brein van een groot bestuurder ontspruiten. Een man als Walenkamp. Crimineel Nederland siddert. Het idee dat er, als ze weer een paar kilo dope of een koffer vol duizendjes van eigenaar laten wisselen naast de veemarkthal, bespiedt worden door een half opgeleide ordebewaker met knijpkat vervult hen met zorg. Het gerucht heeft zich onder criminelen verspreidt als een lopend vuurtje: het parkeerterrein bij de Groenoordhallen kan niet meer. Walenkamp zet stadswachten in. Volgende keer maar weer gewoon afspreken in de suite van het Hilton. De burgemeester is op vakantie. Dat belooft niet veel goeds. Want wie moet nu de wilde horden in toom houden? Als de burgemeester van huis is preekt de anarchie uit in Rijnwoude. Zo werkt dat in de polder. Vorig jaar maakte het losgebroken volk van Rijnwoude al op grove wijze misbruik van de zomerse afwezigheid van de burgervader. Onverlaten uit Hazerswoude-Dorp wilden per se het zwembad heropenen, dat eerder juist door de gemeenteraad - in al zijn foto loek zuyderduin wijsheid - was gesloten. Zo lang burgemeester Maarten Boelen in het land was, hield het gemeentebestuur manmoedig stand. Maar hij had zijn hielen nog niet gelicht, of het bestuur kreeg slappe knieën. Het zwembad is nog steeds open. Rond dezelfde tijd wilde het jonge ongeregeld van het jongerencentrum een nachtje doorfeesten in de open lucht. Het werd hetzelfde liedje. Zo lang de burgemeester in den lande was kregen de jongeren te horen dat ze de boom in konden. Maar de burgemeester was koud vertrokken of het feest ging gewoon door. Ook dit jaar dreigt Rijnwoude reddeloos verloren te gaan in het gedrang van redeloze burgers en radeloze bestuurders. Dat de burgervader verstek liet gaan bij het slaan van de eerste paal van de uitbreiding van het gemeentehuis is nog het minst erg. Nee, er zijn groter problemen waarbij een besluitvaardige burgemeester onontbeerlijk is. Een boer in Hazerswoude-Rijndijk heeft het lef om twee jaar nadat hij grond aan de gemeente heeft verkocht, daar nog dagelijks met zijn koeien overheen te lopen. De burgemeester zegt ophoepelen, de rechter zegt ophoepelen, maar een beetje boer maalt daar niet om. Die wacht tot de Mobiele Eenheid komt om hem en zijn koeien van het verboden land te slaan. Maar zolang Boelen in de zon ligt hoeft de boer niet bang te zijn. Want die andere bestuurders, die hebben het hart niet om in te grijpen. Zonder burgemeester is de gemeente overgeleverd aan de anarchie. Burgemeester Goekoop: „Wilt u het kort houden." Het is het meest vermakelijke element van de raadsvergaderingen in Leiden. De polsen die knikken om de wijzerplaat van het horloge in beeld te brengen. Die intense tevredenheid als een reeks besluiten bij hamerslag passeert. De ergernis anderzijds als iemand het woord vraagt. 'Kunnen we nóg niet naar huis', zie je ze denken. 'Opschieten jongens, het bier slaat dood'. Nu en dan roeren ze een onderwerp aan. De auto en zijn parkeerplaats bij voorbeeld, is iets waar ze het vaak over hebben. Maar dat moet vooral niet te lang duren. Dinsdagavond is het weer zover. Bespreking van het collegeprogramma. Voor de derde keer alweer. Twee keer eerder pakten de dames en heren midden in de discussie hun boeltje en vertrokken. Omdat de klok elf sloeg. Dat doen ze rustig. Beginnen een discussie, kijken op het heilige horloge en nokken af. Over drie weken gaan we verder. Leuk voor het publiek. WD'er Alexander Geertsema heeft de euvele moed nog om tien over elf het woord te vragen. tDA'er Paul Kluck doet mee. En PvdA'cr Ron Hillebrand wil niet achterblijven. „Oh, oh, oh", buldert de voerman. „Dat gaat weer helemaal mis." Dan zakt hij weg. De blikken dwalen weer over de noteringen op het Damrak. Geertsema houdt zijn bijdrage kort. Er moeten parkeerplaatsen bijkomen in de binnenstad, zegt hij. „Wilt u het kort houden", vraagt Goekoop. Kluck meent dat het wel kan: meer parkeerplaatsen in de binnenstad. In het programma van het college staat, dat er mooie garages moeten komen om parkeerplaatsen op straat te vervangen. „Maar dat sluit uitbreiding van het aantal plaatsen niet uit", zegt hij. „Wilt u het kort houden", vraagt Goekoop. Hillebrand begrijpt het CDA-standpunt niet. De automobiliteit moet worden teruggedrongen en dat sluit uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen uit, denkt hij. „Wilt u het kort houden", vraagt Goekoop. Volgens de PvdA kun je de opmars van de auto stuiten als hét aantal parkeerplaatsen groeit. Het CDA is kennelijk een andere mening toegedaan. Maar hoe dat precies zit blijft in de lucht hangen. Hillebrand waagt Kluck niet om uitleg. Want het is al tien voor half twaalf. Het bontst maakte Goekoop het eerder dit jaar bij, alweer, een discussie over de autoluwe binnenstad. Luid geeuwend en vechtend tegen de slaap had de burgemeester zich door het gesnater geworsteld. Het eind leek in zicht. Maar daar kwam nog iemand van D66 naar de microfoon. Dat ging Goekoop niet snel genoeg. En na alweer een luide geeuw bulderde hij: „Wilt u een beetje dóórlopen. Het lijkt verdorie wel of u moe bent." Goekoop houdt niet van discussies in de gemeenteraad. Hij is een goede voorzitter. De raad zelf houdt er ook niet Kloeke besluiten nemen zit Joop Walenkamp in het bloed. De ene dag zegt een bewoner van Groenoord dat een ritje naar de parkeerplaats bij de Groenoordhal het favoriete uitje is van De voerman sukkelt langzaam in slaap op de bok. De kranf, opengeslagen op de beurspagina, zakt uit zijn handen. Maar als de peerden talmen schrikt hij wakker en knalt de zweep. Vort dan toch, luiaards! Doorlopen! De voerman heet Goekoop. Cees Goekoop. Eens in de drie weken ment hij die paarden van raadsleden zo snel mogelijk door hun vergadering. En de zandweg is altijd te lang.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13