Sport Overmars wil dat 'oranje hesje' terug Jacco Eltingh is ziek na onnodige nederlaag Goedkeuring Akzodrome Piket handhaaft zich Berzin weerstaat aanvallen in Alpen Strandkeeper Van Langen wint in St.Denis 'Super Eagles' mogen toch vliegen ZATERDAG 11 JUNI 1994 Grasshoppers gaat Europa in katwijk» De basketbalsters van Grasshoppers gaan Europa in. De Katwijkse vereniging heeft middelen gevonden om deel te nemen aan het toernooi voor bekerwinnaars. Grasshoppers zoekt nog wel naar een vervangster van Marianne Schuit. De 22- jarige forward stapt over naar BV Leiderdorp. Breedeveld coach LZ leiden» Jan Breedeveld is de nieuwe trainer van de waterpolose- lectie van LZ 1886. De voormalige speler van het eerste team is naar voren geschoven nadat gesprekken met coaches van bui tenaf op niets uitliepen. Breedeveld is op dit moment ook nog vice-voorzitter van de club die vorig s hoofdklasse. degradeerde uit de Valckx is even zoek Toronto Op de dag dat zijn club Sporting Lissabon de replay van de bekerfinale tegen Porto speelde, was Stan Valckx zo symphatiek even met Portugal te bellen. Om succes te wensen. Dat leverde nogal wat kolderieke reacties op. ,,Waar zit jij in vre desnaam-, nog in Nederland?", kreeg de verdediger van Oranje te horen als reactie van zijn manager. „Wat? In Canada. Dat bete kent dat je niet speelt vanmiddag?" Valckx speelde niet. „Natuurlijk had ik dat gemeld bij de leiding van Sporting, maar blijkbaar zat er iéts mis in de communicatie. Was niet de eerste keer. Maandag nog hadden ze een fax naar Zeist gestuurd met het verzoek mij vrij te geven. De fax was zelfs in het Nederlands geschreven. Advocaat belde nog om te vragen of ik hem zelf had opgesteld." Carla Geurts haalt limiet canet en ROussiLLONCarla Geurts heeft gisteren in het Zuidfran se Canet en Roussillon op de 800 meter de limiet voor het we reldkampioenschap gehaald. De zwemster legde de afstand af in 8.50,27. Zij bleef daarmee 0,73 seconden binnen de eis die op 8.51,00 staat. Geurts eindigde als tweede achter de Zweedse Ma- lin Nilsson (8.49,93). Bulgaarse fans blijven thuis den haag Honderden Bulgaarse voetbalsupporters die hun team naar de Verenigde Staten wilden volgen, moeten thuis blij» ven. De Amerikaanse ambassade in Sofia wees ongeveer 80 pro cent van de visa-aanvragen af. En stelde hiermee niet alleen de fans maar ook de Bulgaarse spelers en officials teleur. Bovendien worden de reisbureaus getroffen. Zij kochten riteer dan 2000 toegangskaartjes voor de wedstrijden van.Bulgarije. Twee dagen voor aankomst in Milaan, lijkt Evgeni Berzin de eindzege in de Ronde van Italië niet meer te kunnen ontglip pen. De Rus pareerde gisteren in de Alpenrit van Cuneo naar Les Deux Alpes op Frans grond gebied met succes de aanvallen van zijn naaste belagers Miguel Indurain en Marco Pantani. De rit over 206 kilometer met vier cols kwam op naam van de Oekraïner Vladimir Poelnikov. Hij versloeg de Colombiaan Nelson Rodriguez, met wie hij in de laatste beklimming uit een groep van zeven was ontsnapt. Derde werd de Italiaan Roberto Conti op veertien tellen. Berzin finishte op 1.55 van de winnaar, in gezelschap van Indurain en- Pantani. Gianni Bugno en Ar- mand de las Cuevas waren de verliezers van de dag. Zij dien- arnhem» gpd De eerste paal voor Akzodrome wordt nog vóór het einde van dit jaar geslagen. Het supersta dion in Arnhem-Zuid moet na een bouwtijd van anderhalf jaar klaar zijn. Vitesse kan dus met ingang van het seizoen '96-'97 gebruik maken van de nieuwe voetbaltempel. Dat vloeit voort uit de uit spraak van de Raad van State van gisteren. Staatsraad Hulshof bepaalde dat, behoudens enkele ondergeschikte beperkingen, niets de bouw van het stadion nog in de weg staat. Bouwer Philip Holzmann AG uit het Duitse Keulen kan aan de slag en de stad Arnhem mag zich er op voorbereiden straks een „publiekstrekker van formaat" amsterdam anp In een schaaktoernooi kenmer ken sommige ronden zich door saaiheid. Gisteren was zo'n dag bij het NK schaken in Amster dam. Van de zes partijen was er sliechts één spannend. De overi ge duels, waaronder Sososnko - Van der Wiel en Piket - Van der Werf, eindigden zonder hoogte punten in remise. Alleen Van Wely kwam tot winst. Neder lands jongste grootmeester ver beterde zijn klassering door een overwinning op Cifuentes. Jeroen Piket wilde natuurlijk Ajacied strijdt met Taument om basisplaats Dick Advocaat heeft geen tijd te verliezen, elke verloren dag is er voor hem een te veel. ,,Je kunt niet een dag gaan lanterfanten. Dan mis je tijd en dat is zonde." Daarom joeg de bondscoach de 22 WK-gangers van Oranje meteen na aankomst in Toronto het trainingsveld op voor een pittig partijtje. In Nederland was het toen half twee in de nacht. Daarom stonden ze gistermorgen, half elf Canadese tijd, al weer op de groene maar harde gras mat van het Varsity Stadium. En 's middags nog eens. Met de slaap in de ogen en de zon als warme bondge noot. toronto albert geesing gpd-verslaggever „Het is de beste ritme zo snel mogelijk op te pakken", denkt bondsarts Frits Kessel. „Ze hebben vrij lang doorgeslapen, de meesten tot een uur of acht." Dat gold ken nelijk niet voor Dick Advocaat zelf. De wallen onder zijn ver moeide ogen zijn de verklaring voor het tijdsverschil van zes uur dat in Canada overbrugd moest worden. De spelers ogen iets fitter. Ook tijdens de training. „Als ik zie hoe gretig en geconcen treerd ze bezig waren, dan kun je daaruit alleen maar afleiden dat ze ontzettend graag willen. Iedereen wil er iets goeds van maken." Dat geldt ook voor Mare Overmars. Het zit hem op dit moment alleen een beetje te gen. Drie weken geleden, bij de start van de voorbereiding in Noordwijk, stond een basis plaats voor de Ajacied niet ter discussie. Nu wel. „Ik ga er vanuit dat ik zondag tegen Ca nada niet speel." En Gaston Taument wel. Op zijn positie, rechts in de aanval. De Feye- noorder droeg het oranje hesje, de 21-jarige Ajacied het gele. „Dan weet je het wel. Ik moet nu zorgen dat ik heel scherp train en goed speel als ik inval. Want ik wil dat oranje hesje te rug. En dat krijg ik ook wel weer terug, daar ben ik niet bang Vier jaar lang liep de voetbal loopbaan van Mare Overmars van een leien dakje. Hij ont groeide in een mum van tijd Go Ahead Eagles en Willem II en werd al meteen in z'n eerste jaar bij Ajax de publiekslieveling en de openbaring van de eredi visie. Links of rechts aan de bui tenkant, het maakt voor hem, de middenvelder van origine, geen enkél verschil. Snelheid is zijn belangrijkste wapen, die ene beweging zijn handelsmerk, maar tegelijk zijn beperking. Marinier Net afgezwaaid uit militaire dienst, als marinier, stokte dit seizoen zijn progressie. „Die militaire dienst heeft daar niks mee te maken, dat heeft totaal geen rol gespeeld", wuift Over mars het excuus weg. „Ik ben drie weken geleden fluitend naar het trainingskamp in Fysiotherapeut Rob Ouderland betast de pijnlijke kuitspier van John de Wolf. Noordwijk gegaan, maar ik heb februari '93 tegen Turkije speel - tegen Schotland en die eerste de een dozijn interlands op rij, helft tegen Hongarije duidelijk zondag tegen Canada maakt hij onder mijn kunnen gespeeld, ik heb aanvallend gewoon te wei nig gebracht en dan is het lo gisch dat Taument nu de kans krijgt. Hij heeft het wel goed ge daan." De Oranje-debutant van 24 het eerst in vier jaar kennis met de reservebank. „De laatste keer was in Deventer, bij Go Ahead. Maar toen kwam ik net kijken." Hij is teleurgesteld, zegt-ie, „maar het is niet zo dat ik nu in de put zit. Ik voel me goed en fit. Leuk is het niet, maar het prikkelt me wel. Net zo lang tot ik dat hesje terug heb. Dat houd je scherp en dat is nooit verkeerd." Het is precies wat Advocaat bedoelt. Met zijn keuze voor Gaston Taument poogt de bondscoach Mare Overmars aan te geven dat hij er iets meer aan moet doen om de concur rentiestrijd alsnog in zijn voor deel te beslissen. Dat hoort bij het spel en zo moet het volgens Advocaat gespeeld worden. „Wie over tien dagen het beste in vorm is, moet spelen. Dat kan Overmars zijn of Taument. Dat beslis ik niet, maar de spe lers." den al op de eerste van de vier bergtoppen te lossen en kwa men op respectievelijk 9.23 en 10.08 van Poelnikov over de fi nish. Ekimov Vjatsjeslav Ekimov heeft giste ren de zevende overwinning dit seizoen geboekt. De Rus uit de WordPerfect-ploeg van Jan Raas won in de Ronde van Luxem burg de tweede etappe, een rit van Beckerich naar Bertrange over 191 kilometer. Ekimov, winnaar van de Du- Pont Tour, had bij de finish een voorsprong van 31 seconden op de Amerikaan Georges Hinca- pie, die de leiderstrui overnam van de Belg Peter de Clercq. Frans Maassen finishte als der de. De Nederlander staat twee de in het algemeen klassement op veertien tellen van de Hinca- pie. in huis te hebben. Want dat is de functie die Ak zodrome wordt toegedicht. Een multifunctioneel complex waar sportevenementen, beurzen, concerten en andere grootscha lige manifestaties plaatsgrijpen. Een stadion dat plusminus 150 miljoen gulden kost en èen gro te stroom bezoekers naar de stad op gang moet brengen. „Dit is geweldig voor Vitesse en Arnhem", reageerde Vitesse- voorzitter K. Aalbers gisteren na het bekend worden van het nieuws. „We kunnen nu aan de slag. Woensdag ga ik naar Holz mann, vervolgens wikkelen we de contracten af. Daarmee wor den de overeenkomsten tussen Holzmann en de gemeente, de investeerders en Vitesse vastge- de zesde ron de. Hij speelde met wit tegen debutant Van der Werf. Dat bood op papier uitstekende kansen op verbetering van zijn leiderspositie. Van der Werf, be zig aan een goed toernooi, stel de zich zeer degelijk op na een tamelijk zeldzame variant van het Nimzo-Indisch. Piket kreeg na de opening dan ook nauwe lijks voordeel. Hij probeerde nog wel tot ver in het eindspel zijn kleine voordeel in winst om te zetten. Van der Werf hield echter stand en kon na 53 zet ten een welverdiende remise la ten bijschrijven. noordwuk» Keepers zijn eenlingen. Op het strand van Noordwijk leek deze doelman gisteren helemaal alleen op de wereld te zijn. Toch bleek het in de badplaats gisteren nog behoorlijk druk voor de vierde edi tie van het beachvoetbaltoernooi, ondanks de soms barre weersomstandigheden. SJC won voor de tweede keer het evenement. In een echte Noordwijkse finale tegen de w Noordwijk wonnen de zondagvoetballers met 3-2. foto mark lamers Krajicek in halve finale Rosmalen rosmalen gpd Alex Antonitsch keek naar het scorebord, zag 4-6 en 1-5 staan, keek naar de asgrauwe lucht en vroeg Richard Krajicek om een beetje op te schieten. „Schiet op man, kijk eens naar het weer." Winnen zou hij toch niet meer, wist de Oostenrijker al. Dan wil de hij in ieder geval voor de donderbui binnen zijn. Richard Krajicek wilde dat ook wel en hamerde er in zijn laatste game dus maar tweeenhalve ace uit. 159, 193 en 192 per uur gaven de meters aan. Na die tweede zwieper hield Antonitsch zijn racket maar even als blinden stok voor zich uit. Richard Krajicek speelt van middag de halve finale van het grastoernooi in Rosmalen. Te gen Henri Leconte, dus dat kan boeiend worden. Bijna zeker. Jacco Eltingh verschijnt niet meer, want die verloor van Da vid Adams, dubbelaar van we reldniveau, maar als enkelspeler slechts de nummer 202 van de wereld. Hij was notabene via het kwalificatietoernooi in Ros malen binnengekomen. Daar om had Eltingh ongelooflijk de pest in na zijn 7-6, 6-3 verlies. „Van deze knakker, dat is frus trerend. De hele wedstrijd speel ik beter, maar dan toch verlie zen. Hij heeft geen bal geslagen om mijn service te winnen, slaat in de tiebreak de enige return- winner van de hele eerste set en wint zo. Dit is mijn slechtste verlies van de afgelopen drie, vier jaar denk ik. Zoiets verpest je hele toernooi." Kiplekker Terwijl het toch allemaal zo lek ker liep voor Eltingh deze week. Hij had in Rosmalen in vier jaar nog nooit een potje gewonnen en voelde zich kiplekker na twee overwinningen. Pas toen Adams in de laatste game een 40-0 voorsprong nam, besefte hij dat het over was. „Want ik heb echt de hele wedstrijd ge dacht dat ik de pot zou winnen. Maar dit was zo'n dag waarop alle ballen vqrkeerd vallen. Ik heb in de eerste set één break- punt, die serveert hij weg met zijn enige ace. Ik scoór op zijn service veel meer punten dan hij, maar ik sla in die tiebreak een dubbele fout." De smash die hij in de tie break buiten de lijnen sloeg, re kende hij zichzelf niet aan. „Ik stond goed, maar die bal werd door de wind over me heen ge tild. Daar geef ik mezelf de schuld niet van. Het enige waar ik mezelf de schuld van kan ge ven is die game in de tweede set. Sla ik twee dubbele fouten en mis ik twee hoge volley's. Hij heeft in de hele wedstrijd geen bal geslagen om mijn service te winnen, maar ik geef hem ge woon een cadeautje in de twee de set." Dat hij baalde hoefde hij niet eens te herhalen, dat was hem wel aan te zien. On danks de 8400 dollar die hij toch mag incasseren. Richard Krajicek had Anto nitsch' haast in de slotfase van de partij ook wel opgemerkt. Hoewel hij meestal maar weinig naar zijn tegenstanders kijkt. „Hooguit even voor ze gaan ser veren. Voor de rest kijk ik nooit naar ze. Conceptreer ik me op m'n eigen spel." De opvoering van Antonitsch kon hem niet ontgaan. „Ik geloof ook wel dat hij van Nederland genoeg ge zien had ja. Maar wat wil je, hij stond met 6-4 en een dubbele break achter en dan met dit Door dat weer durfde Krajicek niet zoveel over zijn eigen vorm te zeggen, en wat er dus nog voor moois uit kan rollen op de laatste twee dagen in Brabant. Hoewel zijn kansen op de eerste toernooizege in eigen land nu toch wel behoorlijk zijn. Hij is overigens al verder dan ooit, want hij bracht het in Ahoy' en op het Melkhuisje ook nimmer tot een .halve finale. Maar goed tennis was gisteren door de wis selende weersomstandigheden vooral veel wind vrijwel onmogelijk, zei hij. „Het kwam meer neer op aggressie en alert zijn en dat zat wel goed. En kan ik zo geconcentreerd blijven spelen als vandaag, dan gaat het toch iedere wedstrijd beter." Dat hij in Rosmalen na drie mislukte pogingen eindelijk ver der was gekomen dan de kwartfinale stemde hem wel op timistisch voor de afloop. „Vorig jaar dacht ik al driemaal is scheepsrecht. Maar deze week heb ik gedacht: nou dan maar vier keer. En ik voel me goed, dus". st.denis anp Olympisch 800 meter kampioe ne Ellen van Langen heeft gis teravond in het Franse St.Denis opnieuw een overwinning be haald. De Hilversumse versloeg met haar befaamde eindsprint een sterk veld-in 2.00,49. Op het laatste rechte stuk kwam Van Langen buitenom. Geen van haar opponenten was bestand tegen het eindschot. De Witrussin Natalia Doeknova bood het langst weerstand maar verloor in de laatste meters toch nog bijna drie tiende seconde. Voor Ellen van Langen was het de derde overwinning in nauwelijks twee weken tijd. Op 28 mei zegevierde zij in Kerkra- de in 2.00,20, vorige week zater dag bij de Adriaan Paulem Me morial in Hengelo noteerde zij 2.00,38. Voor de olympisch kampioene is in deze fase van het seizoen niet het lopen van uitstekende tijden belangrijk doch winnen. Zij wil haar eind sprint weer op het niveau bren gen van bijna twee jaar geleden toen zij in Barcelona goud be haalde. den haag voetbalselectie. Er moet wel er- se luchtvaartmaatschappij vorig gens een tussenlanding (Dakar jaar verboden vanuit Lagos op De Amerikaanse autoriteiten of Londen) worden gemaakt de Verenigde Staten te vliegen, hebben gisteren toegestemd in voor een veiligheidsonderzoek. Het Murtala Muhammed-vlieg- een vlucht van Nigeria Airways Er was nogal wat twijfel over de veld is volgens de Amerikanen naar de Verenigde Staten voor reis van de Super Eagles naar slecht beveiligd en een door- de nationale het WK. Het werd de Nigeriaan- voerhaven van hard drugs.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21