'De goeie mensen om mij heen zijn belangrijker dan ik' 'Hij kan ook in de eredivisie spelen Sport leiden Pim Langeveld hoort in het betaalde voetbal thuis. Drie 'ken ners' laten daar absoluut geen misverstand over bestaan. John Eelman, voormalige assistent-trainer van Haarlem en trainer van Hilversum: „Ik denk zeer zeker dat hij in het betaal de voetbal mee kan. Hij heeft een actie in huis. denkt twee stap jes vooruit en zal daardoor nooit in de problemen komen. Bij Haarlem hadden we hem graag willen hebben. Maar ik denk ook wel dat hij in de eredivisie mee kan draaien. Er bestaat natuurlijk altijd zoiets als een pikorde bij betaalde clubs maar als hij daar goed doorheen komt dan ben ik ervan overtuigd dat hij op het hoogste niveau kan meekomen." Jeffrey Talan, oud-speler van Katwijk, nu aanvaller bij ADO- /Den Haag: „Ik heb hem zelf een beetje aanbevolen bij Den Haag. Ik heb ge zegd: Hij is de beste van Katwijk. Toen zijn ze hem gaan volgen en achter hem aan gegaan. Ik ben ervan overtuigd dat hij het be taalde voetbal aan kan, ook de eredivisie. Hij heeft veel kw'aiiteF ten, ziet het spelletje heel goed, is nadrukkelijk aanwezig in het veld, bij Katwijk draait het om hem." Dick de Groot, trainer van de Ajax-amateurs: „Pim Langeveld, dat is toch die nummer 7, met die lange haren? Met de technische leiding hebben we toevallig over hem gedis cussieerd, tijdens onze laatste wedstrijd tegen Katwijk. Hij speel de toen de eerste helft heel goed. Louis van Gaal en Bobby Haarms vinden het ook een heel goede voetballer. Ik wou dat ik hem erbij had gehad. Zo'n jongen moet toch in het betaalde voetbal kunnen meekomen, zeker in de eerste divisie. Maar als ik hem een advies mocht geven, dan zou ik zeggen: lekker bij Katwijk blijven. Dat is een goede club. Ik heb begrepen dat hij een vrij zware baan heeft en dus zal hij wel een goede boterham verdienen. Iedereen weet dat ook in het amateurvoetbal heel wat geld rond gaat. De vraag is dus of hij financieel beter wordt van een overstap naar de eerste divisie. Én of hij daar met meer plezier zal voetballen. In Katwijk wordt hij op handen gedragen. Ik denk ook wel dat hij bij een club als FC Utrecht mee zou kun nen draaien, maar eigenlijk moet je er dan eerder bij zitten. Als je 24 bent, wordt het moeilijk." nooit ziek. Ja. ik ben een keer ziek geweest, maar dat was van de drank. Dat is een ander ver haal. Goed eten is belangrijk. Daar zorgt ze thuis wel goed voor. Er staat altijd een lekkere hap voor me klaar." Die kleine Oververmoeid is hij ook, wil hij wel toegeven. Net als vorig sei zoen, toen Katwijk ook juist tij dens de drukke nieuwe-haring- tijd nog volop in de race was voor eerst het zaterdagkam pioenschap en daarna het alge meen amateurkampioenschap. Toen raakte de middenvelder tijdens de wedstrijd tegen Lun- teren geblesseerd aan zijn knie. Hoe zou hij spelen als hij goed uitgerust was? „Dat weet ik niet, dat heb ik nooit geprobeerd." Als Pim Langeveld nu na de training thuiskomt, eet hij wat en dan gaat hij direct slapen. Op zaterdag werkt hij vaak ook, maar morgen niet. Daarvoor is de kampioenswedstrijd tegen DOVO te belangrijk. Hij heeft er geen moeite mee, zijn vtouw vindt het weieens vervelend. Omdat hij doorde weeks echt niets anders doet dan werken, eten. slapen. Woensdag is zijn vrije avond, dan pokert hij met vrienden. En op zondag is hij vrij. „Dan pro beer ik zoveel mogelijk te doen. Ook met die kleine, die zie ik niet zoveel." Zijn zoontje is ruim 14 maanden oud. „Hij praat nu een beetje, loopt al, het is een schitterend ventje." Pim Langeveld heeft nooit een andere sport beoefend. Als 8-jarige werd hij aangemeld bij Quick Boys waar hij in alle hoge jeugdelftallen speelde. „Toen ging ik naar de senioren en kre gen we met een paar jongens problemen op de club. We zijn toen weggegaan, naar Katwijk, waar we in een vriendenteam gingen spelen, het vijfde." Dat was een leuke tijd, lang leve de lol, de tegenstander dol len. En toen vroeg Arie Lagen dijk of hij niet wilde proberen bij de selectie te komen. Eerst speelde Langeveld een paar wedstrijden in het tweede, daar na kwam hij in het eerste te recht. Een droom ging in ver vulling, ook al zou hij dat zelf nooit op die manier zeggen. Zo is hij niet. „Toen ik jong was, ging ik altijd bij het eerste kij ken. Dan hoop je er zelf ook in te komen." „Voetbalgek? Ia. Als er voetbal op tv is dan wil ik dat altijd zien, daar ga ik lekker voor zitten. Nee, een voorbeeld of idool heb ik niet. Daar let ik niet op. Ik ben zoals ik ben. AC Milan vind ik bijvoorbeeld een heel goed elftal. Ik vond dat ze Barcelona op een mooie manier afdroog den. Ik zie het liefst een team dat in zijn geheel uitblinkt." VRIJDAG 10 JUNI 1994 Vedette van Katwijk Pim Langeveld is de bescheidenheid zelve Die diepvTies. Waar het 25 tot 35 graden onder nul is. „Die kou kan toch niet goed zijn voor je lichaam.Die werktijden. Nu, in het hoogseizoen elke ochtend om twee uur op. Werken tot vijf, zes uur 's middags. „Ik ben wel oververmoeid, ja." Pim Langeveld. Werkt, werkt, werkt, slaapt, eet en voetbalt. De sterren van de hemel. Ook al vindt hij zelf dat dat wel meevalt. De 24-jarige middenvelder van w Katwijk houdt er niet van als anderen hem de uitblinker noe men. Hij voelt zich niet zo, want 'de uitblinkers zijn wij allemaal'. Dat hij de laatste tijd zo lekker speelt, heeft hij vooral te dan ken aan zijn medespelers, die het vuile werk voor hem op knappen. „De goeie mensen om mij heen zijn belangrijker dan ik." Vorig jaar speelde Langeveld rechtshalf. Nu kan hij zich uitle ven in een vrije rol op het mid denveld. Hij speelt niet meer puur in de mandekking, legt de nadruk op de aanval en niet op de verdediging - niet zijn sterk ste kant. Die plek op het veld heeft ermee te maken dat hij meer scoort (14 maakte hij er tot nog toe, tegen vorig seizoen totaal 6) en meer 'assists' geeft. De Katwijker speelt op wat hij noemt een heerlijke positie, is veel aan de bal. staat aan het begin van veel combinaties, zoekt de openingen en vindt die ook. Langeveld doet daar heel nuchter over. „Natuurlijk heb ik wel een beetje techniek. Maar die opening vinden, dat is het belangrijkste. Ach, een ander die op deze positie zou lopen, zou die openingen ook wel vin den." Het lijkt erop dat hij het niet wü horen, hoe de mensen op de tribune kunnen genieten van zijn spel. Dat zij zien dat hij al les ziet. dat zij houden van de manier waarop hij de bal aan neemt. passt, schiet. „Ik zie het zelf natuurlijk niet, ik sta er niet bij stil, kan er niets over zeggen. Dan zou ik een keer een band moeten bekijken. Op het veld ben ik er in elk geval niet mee bezig, dan zit ik in mijn gedach ten steeds al weer bij de volgen de dieptebal." En dan meteen maar weer die anderen erbij ha len: „Als ik op de training Kees Krayenoord zie kappen en draaien, nou, daar word ik draaierig van. Pim Langeveld is een goede voetballer, maar niet het type goede voetballer. Wars van ar rogantie, van uiterlijk vertoon ook. Daar loopt hij op het veld met zijn lange, dunne benen, zijn shirt uit zijn broek, zijn lan ge haren, zijn hoofd een beetje naar beneden. Zo speelde hij zich dit seizoen in de kijker van verschillende profclubs. Toch de beste van het stel? „Puur omdat mijn medespelers een hoop voor mij opknappen, kijkt iedereen naar mij. Alle spelers van ons zouden in het betaalde voetbal kunnen rondlopen. Al leen: we hebben een oude groep. Er lopen jongens bij die tegen de dertig zijn, die wagen die stap niet meer. Eigenlijk ben ik zelf ook al te oud, ik word na de zomer 25. Maar het'kan al tijd, dat blijkt wel." ADO/Den Haag en Haarlem wilden hem hebben. Langeveld sloeg het aanbod af. Nu is er nog belangstelling van AZ'67, maar erg concreet is de Alk- maarse club nog niet geweest. „Maar ze hebben nog tot 31 ju ni de tijd", zegt zaakwaarnemer Arie Lagendijk. Aan een voorwaarde voldoet AZ: Alkmaar is niet te ver weg. En als de belangstelling serieus is, de organisatie goed in elkaar zit, hij bij de selectie komt en het salaris hoog genoeg is, dan is Katwijk zijn vedette volgend seizoen misschien wel kwijt. Misschien. Langeveld is er nog niet uit. Zegt hij. Het zou na tuurlijk mooi zijn als hij zich in Alkmaar verder zou ontwikke len, zo goed dat hij nóg hoger kan. „Ik wil die gok wel wagen. Maar soms komen de twijfels weer: stel je voor dat het niet lukt. „Als je niet uit de verf komt, kun je vertrekken en zie dan maar eens een baan te vin den." Nu weet Langeveld wat hij heeft. Een goede positie bij een prima georganiseerde club, Pim Langeveld: „Eigenlijk ben ik al te oud voor het betaald voetbal." waar de mensen vrolijk zijn en aardig, en een leuke baan als visverwerker. Haring Pim Langeveld houdt van zijn werk, ook al houdt hij niet van haring. „De eerste twee weken vond ik die lucht verschrikkelijk. Ik ging bijna over mijn nek." Hij maakt ontzettend lange dagen. Nu de nieuwe haring er is, gaat bijna elke nacht om twee uur de wekker. Hij werkt door tot een uur of vijf, zes. De dagen zijn lang. maar hij voelt zich vrij. Er is niemand die tegen hem zegt wanneer zijn pauze begint en wanneer die weer is afgelopen. Langeveld voelt zich bijna eigen baas. Bijna. Geruchten dat de Katwijker niet naar een profclub vertrekt omdat hij het bedrijf kan overnemen, verwijst hij naar het rijk der fabelen. „Dat heeft er niets mee te maken." Langeveld beseft wel dat hij dit werk niet tot zijn pensioen kan doen. Niet alleen omdat hij dag en nacht werkt, vooral ook omdat de omstandigheden niet bepaald optimaal zijn. Bijna de hele dag werkt hij 'in de diep vries'. Waar het nooit warmer is dan 25 graden onder nul en waar het soms veertig graden onder nul wordt, als de machi ne die invriest aan staat. „In de haring zit een haringwurm en die moet dood." Hij is er aan gewend geraakt. Heeft het nor maal in de winter nooit koud, loopt in een shirtje als anderen zich warm aan kleden. En draagt op warme zomerdagen vaak een jas. „Waarom weet ik niet, maar het is zo." Het kan niet goed zijn voor zijn lijf, hij voelt het ook wel aan zijn spieren. „Ik heb wel een goed pak aan, maar je ademt die kou toch in. Maar ik ben SCOREBORD PRIJSVRAGEN LUCKY TEN donderdag 9 juni 1-4-3-11-14-20-23-32-39-42-44-50-52- 55-56-58-63-67-73-80 (onder voorbehoud) VOETBAL KNVB-BEKER Saucedo (Bol). Toeschou- BASKETBAL Slowakije 103-96. GOLF PGA-TOERNOOI K STROKEPLAYPROFS San Diego (VSt). Bra (3-0). 1. Romano 1-0, 33. Rom Cafu 6-2, 82. Dunga 7-2. 86. Rai 8-2 Scheidsrechter: Savic (VSt). Toeschou wers 21.322. Gele kaart Dunga (Bra) en Young, Gee, Steenkamer 72. 5 Burnside. Watkms 73. 8. Smits van Waes- berghe. Helsby, Bensdorp. Van der Velden, EVIAN MASTERS. VROUWEN Stand na eerste HONKBAL HOOFDKLASSE Kmheim - ADO 3-5, Quick - Pirates 7-3. PAARDESPORT Eerste koers, 2600 m: 1 Holbein (Koning) 3 26.9 - 1.19.6, 2. Henoth Deer, 3. Harly Barrage Niet gestart Hey Joe en George Rodney Toto winnend 1,60, plaats 1,20 1,80. koppel 2,60, trio 62.70. Tweede koers, 2100 m: 1 Hans Quick (Ao 3,00, koppel 10.20, trio 62.70. money Lobell. Toto: winnend 15,10. plaats 2.60 1,30 1.60, koppel 14,00. trio 252.00. Vierde koers. 2100 m: 1 Gold Buitenzorg (Van Koolwi|k)2 43,2- 1.17,7. 2. Ilse Sci- 3. Igor Toto winnend 4.80. plaats 71.2 3.80 7.90, koppel 87,20, t Emge. 3 Hardy W. Niet gesta Shoeing. Toto: winnend 4,60, pl 3,40. koppel 16,40. trio 90,70. 13,30, plaats 6,10 19,90, koppel 56,00, trio 493,00. Omzet totalisator: f. 116.274,00. SCHAKEN Barbara Proborn Niet gestart Tarrgon Lo bell. Toto: winnend 6.10, plaats 2.90 6,20, koppel 21,50, tno212,10 David, 3. Gentle Meerswal. Niet gestart: Go for One Toto winnend 21,70, plaats 3,20 1,60 1.50. koppel 86,10, trio 1912,30. (Gorter) 2.03,3 - 1 16,6, 2. Grobian A, 3. Goodwilhams S. Niet gestart Harmoney nend 1,60, plaats 1,00 1,10 1,50, koppel TENNIS ronde: Sampras (VSt/1) - 7-6 6-2, Martin (VSt/5) - i (Can) 4-6 6-3 6-4, Apell (Zwe) - a (Jap) 7-6 6-2, (Can) 4-6 6-3 6- c (Kro/4) 7-6 7-6, V Washington (VSt/10) 2-6 6-2 6-4, Ferr (ZAf/8) - Steven (NZe) 6-3 6-3, Bates "13-6 6-4, Edberg (Col), 12 Forconi (Ita) 2.20,'13. Zanini (Ita) 2 21, 14. Abdoesjaparov (Oez), 15. Baldato (Ita), 43. Nijboer. Algemeen klassement: 1 Berzin (Rus) 85.40.29, 2. Pantani (Ita) 2.55, 3. Indu- rain (Spa) 3.23, 4. Bugno (I - Stich (Dui/2) 7-6 6-3. 11 52, 9. Nelson Rodriguez (Col) 15.26, i der Werf - So- Sterren 1-0. Stand:! Piket 4 1/2, 2 Van der Wiel 4. 3 Cifuentes. Nijboer 3 1/2, 5. Bosch 3, 6 Sosonko, Van Wely, Van der Werf 2 1/2. 9. Sokolov 1 1/2. 10 Hoeksema Van der Sterren 1. 12. Van Gisbergen 1/2. j 1 1/2-1/2). Adams (Eng) - BIRMINGHAM Vrouwen, derde ronde: Tauziat F ra/4- Oremans (Ned/10) 6-7 7-6 6-3, Schultz (Ned/5) - Wood (GBr/16) 6-1 6-3, Shriver. (VSt/8) - McQuillan (Aus/12) 6-0 6-4, Kruger (ZAf/14) - Krizan (Slov) 7-6 6-4, McNeil (VSt/2) - Neiland (Let/9) 6-4 7-5 WATERPOLO Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned/1) - Pereira (Ven) 6-3 6-1, Antonitsch (Oos) - Schalken (Ned) 6-3 6-4. hout. Nieuwenburg Bruijn, Leijendekker, E WIELRENNEN .26.50, 2. Sörensen (Den). 3. Podenzana (Ita). 4. Massi (Ita), 5 Fornaciari (Ita) 2.17, 6 Bordonali (Ita), 7. Molinari (Ita). 8. Ferrigato (Ita), 9. Ros- I. 5 Colage (Ita), 6. Nelissen (Ned) lent: 1 De Clercq LAON. RONDE VAN DE AISNE (OPEN) 1 Jarno 6.04.20. 2. Medan (Fra), 3 Vadrot (Fra), 4 Duyn (Ned), 5 Rouxel (Fra). Achtste etappe, Flirsch-Hinterluxer Glet- scher: 1 Hempel (OosLf37 km 3.37.34. 2. Hauer (Óos) 0.01. 3H3ngUOos). 6. Moerenhout. 23 Van der Meer 1 037ZSr- Van Heeswijk, 26. Van de Meulenhof '1 Morscher (Oos) 30.55e37. Selectie Katwijk bijna compleet De selectie van Katwijk is bijna compleet voor de wedstrijd te gen DOVO die morgen om 15.00 uur begint op sportpark De Krom. Bij winst of gelijkspel zijn de Katwijkers zaterdagkam pioen van Nederland. Spits Hans Zwaan ontbreekt bij Katwijk nog steeds vanwege schorsingen en doelman Teun van Duyvenbode tobt nog immer met een liesblessure. Iluug van Duyn vervangt hem. Trainer Kees Guyt maakt pas zaterdagmiddag de opstelling bekend - 'zoals altijd'. Hij kan kiezen uit achttien beschikbare selectiespe lers. Katwijk zal aanvallend spelen.Als de wedstrijd in gelijkspel eindigt zullen we daar na afloop best tevreden over zijn, maar winst is ons uitgangspunt", aldus Guyt. In de uitwedstrijd tegen DOVO keek Katwijk eerst tegen een 2- 1 achterstand .aan, maar de ploeg van Guyt zag kans de winst toch naar zich toe te trekken (4-2). Hans Zwaan werd tijdens die wedstrijd uit het veld gestuurd. .55 37. 2. Moerenhout l.C sen (Noo) 2.17, 14. Van de Meulenhof 8.36, 18. Van der Meer 10 23, 22 Van Heeswijk 12.49. ZATERDAG A.S. TUSSEN 10.00 EN 11.00 UUR VOORVERKOOP KATWIJK - DOVO OP SPORTCOMPLEX DE "KROM" IN KATWIJK ADVERTENTIE AANGEBODEN DOOR BMW VAN DER PLAS \fa\DcPlas

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 22