Gebreselassie steelt show Velocitas strandt al in voorronde Achterhoedegevecht van Erik de Bruin in Hengelo Maase onderscheiden met Amerikaanse erenaam Sport Limiet-tijd voor Marko Koers Van den Burgh voelt zich genomen op NK MAANDAG 6 JUN11994 19 Cl van LOHC landskampioen Amsterdam Het Cl-jongenselftal van hockeyclub LOHC is landskampioen geworden. De ploeg had al eerder het kam pioenschap van Zuid-Holland binnengehaald. Op het terrein van Hurley in Amsterdam versloeg LOHC eerst Breda (3-1) en Groningen (4-1De eindstrijd tegen 't Gooische eindigde in et 1-1 gelijkspel. LOHC bleek met de strafballen het sterkste. AZC-aspiranten strijden om polo-titel deurne» AZC heeft zich overtuigend geplaatst voor de finale om het Nederlandse kampioenschap voor aspiranten (jongens tot 16 jaar). De Alphense waterpoloërs versloegen het afgelopen weekeinde in Deurne Heerhugowaard met 23-3 en het organise rende DZT met 41-1. In het weekeinde van 18 en 19 juni werken de acht finalisten de finale-wedstrijden af in Alphen aan den Rijn. De Maat voldoet te laat aan EK-eis enschede Michel de Maat wist gisteren nauwelijks wat hem overkwam in de Twente marathon. Aan zijn voorbereiding man keerde van alles en de weersomstandigheden waren verre van ideaal voor een goede prestatie. Tot zijn stomme verbazing fi nishte hij echter in 2.15,22 uur. Een tijd die goed genoeg zou zijn geweest voor uitzending naar het EK, ware het niet dat de Ne derlandse ploeg al is samengesteld. De strijd over 42 kilometer en 195 meter werd gewonnen door de Pool Pjotr Poblocki (2.13.01). De dolblije Haile Gebreselassie sleept de nationale driekleur van Ethiopië door het FBK-stadion in Hengelo, nadat hij het wereldrecord op de 5000 meter scherper heeft gesteld. foto epa Uit de geladen hemel boven het FBK-stadion in Hengelo kwam zaterdag heel wat meer vallen dan de onophoude lijke plensbuien. Een EK-ticket en een persoonlijk record (11,40) voor sprintster Jacqueline Poelman bijvoorbeeld. Verrassend was ook het explosieve optreden van Leroy Burrell, die op de 100 meter ondanks regen en diverse valse starts een tijd van 10.08 uit zijn gespierde body to verde. Maar de Ethiopiër ITaile Gebreselassie schokte de arena pas goed met een verbluffende toptijd op de 5000 meter: 12.56,96 minuten. Dat was het lang verbeide we reldrecord, waarnaar de organisatie van de Adriaan Pau- len Memorial dertien jaar reikhalzend heeft uitgezien. leiden michel van cent korfbalmedewerker Velocitas heeft op het eindtoer- nooi om de landstitel voor afde lingskampioenen weinig potten kunnen breken. De nummer één van Rijndelfland kwam in de voorronde niet verder dan de vierde plaats. Pernix BI deed het in de strijd om het lands kampioenschap van B-aspiran- ten beter. De ploeg haalde de i kleine finale en eindigde uitein delijk als vierde. In Hoek van Holland toonde Velocitas te weinig bezieling en schotvaardigheid om mee te strijden om de bovenste plaat sen. De formatie van Klaas Bos man startte met een 3-1 neder laag tegen TOGO, waarbij Ste ven de Ronde als enige scoorde. 1 De Leiderdorpers herstelden zich enigszins tegen Rapid met 1 een 5-5 gelijkspel, maar verlo- ren vervolgens van DTS (5-4). In de laatste groepswedstrijd wilde de kampioen van Rijndelfland tegen Albino's nog wel vlam men om Marco Leons een leuk afscheidscadeau te geven. Leons maakte één treffer, die met goals van Arjen Bakker, Ste ven de Ronde en Arjen Kwestro i goed was voor 4-2 winst en de vierde plaats. Rapid eiste het landskampioenschap voor zich op door tegen Reehorst na een 2-5 achterstand met 6-5 te win nen. Actief werd derde door 6-2 winst op DTS. Pernix BI startte in Schooh- oord eveneens met een neder laag tegen ASVD: 6-3. Inge Homberg opende uit een straf- worp nog wel de score, maar daarna werd het 5-1Rob Tirion en Saar Karstens maakten de overige doelpunten. De Leidse aspiranten herstelden zich ech ter goed tegen PKC (2-1) en DOS'46 (3-0), met Huig gpd-verslaggever Het hoofd op een hakblok met daarboven vervaarlijk zwiepend het zwaard der gerechtigheid. De Adriaan Paulen Memorial was voor discuswerper Erik de Bruin misschien wel de laatste tussenstop op weg naar een sportieve executie. Eind deze week doet de internationale at- letiekfederatie (IAAF) uitspraak in de slepende dopingaffaire, waarna de tuchtcommissie als beul het vonnis voltrekt. De Bruin wacht waarschijnlijk een royement van vier jaar, omdat het volgens de medische com missie van de IAAF, zo is inmid dels uitgelekt, onomstotelijk vaststaat dat de krachtpatser uit - de verboden pot heeft gesnoept. De Bruin, ogenschijnlijk nuch- t ter: „Officieel weet ik van niets. Ik laat de dingen rustig op me afkomen." i Vandaag komt zijn advocaat 1 Wilfried Veldstra wel al met een plan de campagne, waarin r (eventuele) juridische stappen i tegen de IAAF en KNAU zullen worden aangekondigd. In Hengelo polijstte De Bruin zaterdag de schijf, stapte de in- middels doorweekte ring bin- - dat kreng van een discus alle opgekropte woede van zich af te werpen. Maar van een vlekkelo- - ze lancering was geen sprake, t Het eerste en misschien ook wel laatste optreden van De Bruin dit jaar op Nederlandse bodem Schoonderwoerd en Timon Zuurmond als scherpschutters. Volgens de berekening van coaches Rob Redel en Cees Zuurmond moest de laatste wedstrijd tegen Drachten met 5-1 gewonnen worden om AS VD nog van de eerste plaats af te halen. Dat bleek geen haalba re kaart, want na de goal van Schoonderwoerd volgde alleen de gelijkmaker. Invalster Wen- delien van Santen zorgde vlak wel voor 2-1waarmee in elk ge val de tweede plaats werd vei liggesteld. In de kleine finale was Pernix duidelijk de "mindere van De Meeuwen. De jonge Leidenaars waren door het ontbreken van drie basisspelers en door de voortdurende slagregens zo murw gespeeld, dat zij met 6-0 kansloos ten onder gingen. RO- HDA werd landskampioen door in de finale ASVD met 6-4 te verslaan. Rijndelfland-beker Op 6 september wordt de eerste ronde afgewerkt van het toer nooi van de Rijndelflandbeker. De loting bij de senioren was: Madjoe-Fluks, Hoekse-Dubbel Zes. KVR-Olympiek, ODS-ALO, DKC.-Avanti, Excelsior-ONDO (sGr), Fiks-Velocitas, GKV(Hg)- De Algemene, Valto-Fides Pac ta, SEV-DES, Phoenix-KZ Lei den en De Raven-VEO. Bij de junioren worden gespeeld: DKC-Madjoe, Dubbel Zes- Avanti, KZ Leiden-DES, Ready- Fiks, Velocitas-De Raven, ODS- Valto, KVR-Hoekse, Fluks-VEO, De Dijkvogels-Olympiek, SEV- ALO, De Algemene-Crescendo, Fides Pacta-Futura en GKV (Hg)-De Danaïden. De niet ge noemde clubs uit de Leidse re gio zijn voor de eerste ronde vrijgeloot. wege de competitie gaf hij op. „Dit is immers geen EK." Ge hinderd door een hevige pijn, die vanuit de heup uitstraalt naar de liesstreek, kreeg de krachteloze De Bruin het pro jectiel niet verder dan respectie velijk 35.44 en 45.00 meter. „De ring was bovendien glad en als ik uitglijd, raak ik nog verder achterop met de training." Het noodlot blijft de vice-we- reldkampioen van Tokio achter volgen. De 110 kilo zware her cules uit Hardinxveld-Giessen- dam heeft de afgelopen jaren fysiek (knieproblemen, buik spierblessure, virusinfectie, heupkwetsuur) geleden, maar giilg ook mentaal door een hel. Vijftien jaar van zelfkastijding, van solitair gezwoeg en van pa thologisch doorzettingsvermo gen werden weggevaagd door dat ene positieve plasje na de Grand Prix in Keulen. In de uri ne van De Bruin, die altijd heeft beweerd onschuldig te zijn, werden een onnatuurlijke ver houding van de hormonen testosteron-epitestosteron (6,8: 1) en een overdosis aan het zwangerschapshormoon HCG (36,9 eenheden per liter) aange troffen. De diagnose: De Bruin is een beetje zwanger. De 31-jarige atleet wilde en kele dagen voor D-day in Monte Carlo weinig woorden aan de zaak vuilmaken. Studio Sport, dat met zijn camera's De Bruin hinderlijk volgde tot in alle uit hoeken, werd op straffe van een hengelo frans dreissen gpd-verslaggever 'Een wereldrecord moet komen als een mooie vrouw. Volkomen onverwacht'. Woorden van Said Aouita, de onttroonde record houder. In de zomer van 1987 doorbrak de Marokkaan een magische barrière door als eer ste mens onder de dertien mi nuten te lopen: 12.58,39. Sinds dien beten talloze gerenom meerde atleten hun tanden stuk op die tijd. Totdat Gebreselassie de stoute schoenen aantrok en zijn eerder geprofeteerde recor drace liep. „Het ging vrij 'easy'," sprak de 21-jarige Ethiopiër uit gelaten. Gebreselassie genoot met vol le teugen van zijn race. Parman tig paradeerde hij na afloop met de nationale driekleur door het stadion en liet zich uitbundig fêteren. „Ik wilde het record en ik deed het. Achteraf denk ik dat ik nog veel sneller kan", sprak wat geweeklaag over zijn bles sure. Voor de radio wilde de ge plaagde atleet alleen kwijt dat het hem „deugd deed om weer terug te zijn. Ik had het idee dat de mensen achter me stonden en dat deed me goed." Pas later wilde De Bruin toe geven dat de zaak behoorlijk door zijn hoofd spookt. „De af faire heeft me zeker niet onbe roerd gelaten." Trainingen wer den aanvankelijk ondermijnd door gebrek aan plezier en mo tivatie. „Later heb ik de trainin gen gebruikt om de frustraties weg te dringen. Ik laat nu alles aan de advocaat over. Hij regelt alles, want anders word ik gek. Dan houd ik het niet meer vol." Hij heeft geprobeerd om de knop om te zetten. Tevergeefs, want van enige rust is er door de gang naar de rechter (enkele kort gedingen), de hoorzitting van de Nederlandse atletiekunie (KNAU) en de recente weigering om een verklaring met betrek king tot dopingcontroles te te- de haast onvermoeibare Gebre selassie, die een bonus van circa 15.000 dollar tegemoet kan zien. Niemand in de wereldtop loopt de laatste fase van de 5000 meter nog zo hard en ontspan nen als Gebreselassie. De laatste kilometer in een 'vliegende' 2.28 minuten. De verbijstering steeg per dansende en soppende ron de. Manager Jos Hermens had na drie kilometer nog de bui zien hangen. „Ik geloofde er niet meer in." Maar Gebreselas sie, de wereldkampioen op de tien kilometer, bleek nog zo veel macht en kracht in zijn frêle be nen te herbergen, dat hij met zijn soepele, lange en fenome nale pas een achterstand van ruim vier seconden op het sche ma van Aouita goedmaakte. „Wat een machtsvertoon. En dit was niet eens een perfecte ra ce", aldus Hermens. Gebreselassie, telg uit een groot boerengezin, begon de voorbereiding op zijn race in de kenen, nauwelijks sprake ge weest. Bovendien heeft de al vijf maanden sluimerende heup blessure hem danig parten ge speeld. „Toch wilde ik in Hen gelo starten. Ik wilde per se een uitslag neerzetten in een IAAF- wedstrijd." Om het IAAF-be- stuur nog eens opmerkzaam te maken op zijn strijdlust, zijn vastberadenheid en onverzette lijkheid. Want De Bruin wil niet wij ken. Hij meent dat hem groot omgeving van Addis Abeba op een hoogte van 3000 meter. De afgelopen twee weken verbleef de politieman in een rijtjeshuis in Uden. De uitvalsbasis voor het Europese wedstrijdcircuit. Daar kwam hij ook zijn gang maker Matchuka tegen; de Ke- niaan, die hem twee jaar gele den tijdens het WK voor junio ren nog defensief lopen verweet en hem met een karateslag te vergeefs van goud op de 10.000 meter probeerde af te houden. Maar Gebreselassie blijkt nu dus ook te kunnen winnen zon der incidenten. Voor de wed strijd had hij zich nog kwaad gemaakt. „Vanwege de regen en omdat de twee Marokkaanse 'hazen' geen visum hadden kunnen bemachtigen!" De kan sen op een record leken verke ken. Gebreselassie was puur op zijn eigen kracht aangewezen. „Maar ik ben altijd in het we reldrecord blijven geloven." Een droom werd realiteit, door een vernietigende laatste kilometer. Gebreselassie was uitzinnig, ontroerd. Hij is een gevoels mens. Begaan vooral met het lot van zijn landgenoten. Geëmo tioneerd: „Ik wil het liefst in Ne derland blijven, want in Ethio pië wordt het weer oorlog." Tot tranen geroerd was hij ook toen hij zijn visum ophaalde in Rot terdam en over de Willemsbrug ging. „De Willemsbrug is een symbool in Ethiopië, sinds Den- simo in Rotterdam het wereld record op de marathon liep", herinnerde Hermens zich. onrecht is aangedaan en blijft principieel. „Het heeft ook ei genlijk nooit door mijn hoofd gespeeld dat Hengelo misschien mijn laatste wedstrijd zou kun nen zijn. Dat is het Ook niet, want ik blijf startgerechtigd in Nederlandse wedstrijden." Een provocerende opmerking, want De Bruin weet drommels goed dat alle andere deelnemers aan een meeting, waarin een door de IAAF geschorste atleet uit komt eveneens een vierjarige Maar in tegenstelling tot zijn broer, die als asielzoeker staat ingeschreven, gaat Haile Gebre selassie terug naar zijn vader land. Om zich op hoogte voor te bereiden op zijn volgende coup. Een aanval op het tien-kilome terrecord. „Hij heeft geen res pect voor tijden. Wij denken vaak dat het te hard gaat en zijn bang. Hij is slim, past zelf trai ningsschema's aan en gaat er voor. Hij moet alleen nog een eindsprint leren aangaan", al dus Hermens. Door de regen vielen de am bities van veel atleten letterlijk in het water. De Santa Monica Track Club had met Carl Lewis in zijn gelederen een scherpe tijd op de 4x100 meter willen noteren, maar kwam niet verder dan een modale 38,29 secon den. Daarentegen zorgde Leroy Burrell op de individuele 100 meter voor een uitschieter: 10,08. Nationaal sprong de prestatie van Jacqueline Poelman in het oog. Met 11,40 seconden scherpte de sprintster haar per soonlijk record aan en voldeed ze aan de EK-eis voor Helsinki. In een rechtstreekse confronta tie klopte de Groningse (vierde) bovendien voor de zoveelste keer Nelli Cooman. De Euro pees indoorkampioene heeft drie weken geleden pas serieus de training hervat en schrok in Hengelo goed wakker na een te leurstellende zesde plaats in 11,49 (zege voor Cuthbert in 11,24). foto epa uitsluiting boven het hoofd hangt. De Bruin laat zich echter niet klein krijgen. Hij zoekt wraak en lijkt rancuneus. Zo zegde hij deelname aan dé Europa Cup af, omdat hij van mening is dat de KNAU zich in sommige situ aties te weinig coöperatief zou opstellen. „En omdat ze mijn zus Corrie steun ontzeggen, omdat ze niet voor KNAU- sponsor Mars, maar voor de Rotterdamse Sportstichting heeft gekozen." De Bruin heeft het afgelopen jaar ook heel wat adeten tegen zich in het harnas gejaagd. Zoals de Duitser Lars Riedel. De wereldkampioen heeft al te ken nen gegeven De Bruin te blijven boycotten, ook als hij wordt vrij gesproken. Maar wat als hij wordt veroordeeld? De Bruin trekt een grijns op zijn gezicht en denkt: dan zullen ze me nog leren kennen. leiden wilmar kortleever atlet)£kmedewerker Leidenaar Kamiel Maase heeft zijn Amerikaans verblijf afgeslo ten met een zevende plaats op de vijfduizend meter in de sterkbezette Amerikaanse stu dentenkampioenschappen. De student van Texas University kwam gisteren beter uit de voe ten dan in de series. De tijd van ruim veertien minuten is min der aansprekend, omdat de fi nale een boemelrace was met alleen de laatste kilometer een hoog tempo. In de sprint kwam de adeet van De Bataven nog te kort, wat nog steeds een gevolg is van de voedselvergiftiging die hem twee maanden geleden ruim drie weken aan de kant hield. De zevende plaats leverde hem wel de onderscheiding 'all american' op, in de Amerikaan se universiteitscompetities een eervolle titel voor club en atleet. Komende week keert Maase te rug naar Nederland om zich via de clubcompetitie voor te berei den op het nationaal kam pioenschap en om een aanval te doen op de EK-limiet op de vijf kilometer. Joost la Lau won in de APM in Hengelo de drieduizend meter in een knappe tijd. Met 8.08,72 verbeterde de Bataaf op het minder courante nummer zijn persoonlijke record met bijna tien seconden. Clubgenoot Cas per Ravensbergen kwam tot een aanvaardbare 8.28. Het ver springen verregende, waardoor Yvonne van Dorp de zes-meter- grens niet overschreed (5,55). Op de 110 meter horden ging de voor junior Robin Korving gere serveerde plek merkwaardig ge noeg niet naar Ruud van Mau- rik, momenteel wel de snelste in Nederland. De Alphenaar is wel uitgenodigd voor de Europa Cup, komend weekeinde in Du blin. leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker Het sterke fietsen van Casper van den Burgh heeft de Leid se triatleet in Asten niet hèt beoogde voordeel opgeleverd. Tijdens het nationale kam pioenschap olympische af stand werd hij achterhaald door een stayerend groepje en kreeg hij vervolgens zelf een waarschuwing toen hij aanpikte. Gedemoraliseerd maakte hij zijn wedstrijd uit om in 1.52 rond de twintigste plaats te eindigen. Van den Burgh kwam met Rob Barel op de gedeelde der de plaats uit het water, achter concurrenten Looze en Huntjens. Al na twintig kilo meter fietsen had hij de ach terstand goedgemaakt en lag hij achter Barel op de tweede plaats. Groot was zijn verba zing toen kilometers later een groep atleten hem voorbij kwam. „De regel is tien meter afstand houden, maar dat was het zeker niet. Jongens van wie ik weet dat ik drie minu ten sneller fiets, kwamen me zo voorbij zetten. En die lo pen daarna ook gemakkelijk 33 minuten op de tien kilo meter. Ik rijd bijvoorbeeld zelf met hartslagmeter en in zo'n groep scheelt het' zo vijftien slagen per minuut. Als je zo alles fietst, heb je veel voor deel." „Toen ik er tussenin ging zitten, op de derde plaats, kwam er meteen een jurylid naar mij toe met een waar schuwing. Terwijl ik juist alles alleen had gedaan. Ik had het meteen gehad. Ik heb de wed strijd afgemaakt en ben weg gegaan. Dat ze mij gaan pak ken slaat nergens op. Ik ga wel een brief schrijven naar de bond, maar dat helpt toch niets. En je kunt zelf wel altijd in zo'n groep gaan zitten, maar dat vertik ik. Ik heb er geen ander voor nodig." Van den Burgh plaatste het geheel ook in een breder ka der. „Het stayeren is sowieso een probleem in de triathlonsport, ook Europees. In Amsterdam behaalde de Oegstgeester adeet Christoph Kempen in zijn eerste negen kamp als B-junior de achtste plaats op de nadonale kam pioenschappen. Met 5121 pun ten bleef Kempen ruim duizend punten achter bij winnaar Bart Bennema. Wel realiseerde hij persoonlijke records op de 100 meter (11,39), de 110 meter horden (14,35 met rugwind), het hoogspringen (1,80) en het verspringen (evenaring met 6,09). Kempen, die twee weken geleden zijn club De Bataven inwisselde voor Holland Haar lem, is bij de nationale kam pioenschappen over drie weken in Den Haag favoriet op 100 meter, 200 meter en de 110 me ter horden. V redespaleisloop In de tien kilometer lange Vre despaleisloop was Leiderdorper Theo van der Veer (AV Holland) zijn regionale concurrenten Paul Overbeek en Jan-Dirk Ha- zeleger (De Bataven) te snel af. Winnaar in Den Haag was de Marokkaan Bougra, die al na anderhalve kilometer demar reerde en niet meer werd terug gezien. Het regionale drietal liep gelijk op, tot Van der Veer ver in de wedstrijd eerst Over beek en vervolgens ook Hazele- ger loste. Van der Veer, die vol gende week in Leiden ook de tien kilometer loopt, finishte door de harde wind net boven de 31 minuten. Overbeek ach terhaalde in de slotfase Hazele- ger nog en finishte tien tellen achter Van der Veer. In Beek-Ubbergen deed Mari an Vlasveld goede zaken voor het nationale bergloopcircuit. De Bataven-atlete won de 10,4 kilometer lange wedstrijd in een tijd van 41.03. Hiermee had ze bijna veertig seconden voor sprong op de nummer twee, de Udense Van Nunen. De verschillen worden steeds kleiner en je komt niet meer weg met het fietsen. Het wordt meer een zwemloop met een stukje ertussen." Zelf weet het Leidse talent niet wat de oplossing is. „Ze durven de toppers niet aan te pakken. Die hebben het al ge maakt, die kun je er niet zo maar wegsturen. Ze denken al aan zwemmen, lopen, fietsen en zwemmen, maar dan is het niet meer echt triathlon. Om de zo veel tijd starten kan ook. Maar dan duren de wed strijden uren. Hoe het verder moet weet ik ook niet. Het wordt er niet leuker op zo." Jan van der Marei was ab sent in Asten omdat hij startte in de twaalfde halve triathlon in Nieuwkoop. De test met de geblesseerde knie viel goed uit, want de man uit Ter Aar eindigde achter teamgenoot Rik van Trigt als tweede. De 2,5 kilometer zwemmen in de Nieuwkoopse plassen, de 84 kilometer fietsen en de twin tig kilometer lopen gingen in 3.59.55, minder dan een mi nuut achter Van Trigt. De wind domineerde de wedstrijd in Nieuwkoop, zo dat de beste fietsers in het voordeel waren. Van De Zijl- /LGB koos Mart Moraal uit Oegstgeest net als clubgenoot Hennan Blöte (Leiderdorp) de juiste tactiek. In tegenstel ling tot de meeste tegenstan ders verdeelden ze hun krachten, zodat in de slotfase van het wielrennen voor sprong kon worden behaald. Van de vierhonderd deelne mers finishte Moraal als der tiende in een knappe 4.21.26. Blöte realiseerde een tijd van 4.31.36, krap zeven minuten voor Voorhouter Albert Ruig- rok. Rinse van den Ouweelen won vrijdagavond de scholie- rentriathlon in Leiden. De middelbare scholier won de 400 meter zwemmen, 25 kilo meter fietsen en 5,5 kilometer lopen in 1.06,30 en had hier mee een voorsprong van 3.40 op Nieuwkoper Vleerlage. boise Marko Koers is tijdens de Amerikaanse studentenkampioenschappen atletiek in Boise als tweede geëindigd op de 800 meter. Met zijn tijd van 1.46,44 verzekerde hij zich van deelneming aan de Eu ropese titelstrijd in augustus te Helsinki. De limiet is 1.46.50. Koers keert komende week naar Ne derland terug, waar hij zich verder zal voorbereiden op de Europese titelstrijd. hengelo frans dreissenwerd een martelgang. Halver- boycot afgescheept met enkel Erik de Bruin zit er na twee mislukte discusworpen bij als een zielig hoopje mens. Tafeltennissers snel uitgebekerd scheempa Het nationale tafeltennis bekertoernooi dat afgelopen weekeinde werd gehouden in Eexta sporthal in Scheemda is bij de mannen ge wonnen door Van Sloun Interieur (met nationaal kampioen Danny Heister in de gelederen). Bij de vrouwen won Haka Treffers, met de Russische nummer een Elena Timina. Sloun versloeg in de einstrijd VSB Bank met 4-3, terwijl Treffers met 4-1 te sterk bleek voor Shot Wageningen. De tafeltennisclubs uit de regio sneuvelden al in de eerste ronde. Eredivisionist Pecos/Oegstgeest moest in zijn poule collega ereklas- ser SKF en SVE laten voorgaan. De mannen van Rijnsoever hadden helemaal niets in te brengen tegen het geweld van Veldhoven en Swift. De \Touwen van Rijnsoever verloren van de latere finalist Shot. De Katwijkse ploeg won in de poule wel van Vitesse '35.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19