Dreekmann laatste Duitse hoop USA94 Russen vrezen afgang in de States WorldCup Sport Sectiebestuur voetbalbond wil een buitenlander meer Junioren Tempo grijpen net naast kampioenschap Kanu en Babangida ontbreken bij Nigeria Roemenen dreigen te staken Ivanisevic in kwartfinal' Degradatie voor HVV '70 DINSDAG 31 ME11994 982 George van Rijn terug bij De Zijl leiden George van Rijn speelt volgend seizoen weer bij De ZijL- /LGB. Na een seizoen bij het Haagse Zian gespeeld te hebben keert de oorspronkelijk van het Wassenaarse WZK afkomstige Van Rijn terug naar de Leidse Kooiploeg. Het niet bewerkstellin gen van de promotie naar de hoofdklasse door de Haagse for matie is voor Van Rijn de belangrijkste drijfveer voor zijn beslis sing. Blessure triatleet Van der Marei ter aar Krap twee weken na zijn trainingsstage in het Spaanse Lanzarote kampt triatleet Jan van der Marei met een blessure. De man uit Ter Aar ondervindt hinder van een aanhechting bo ven de knieschijf, een blessure die hem drie jaar geleden al een jaar aan de kant hield. Omdat rust en fysiotherapie vooralsnog niet helpen, overweegt de nationaal kampioen en winnaar van Almere. die in voorbereiding is voor de triathlons van Nice en Almere. volgende week voor de halve triathlon van Nieuwkoop een injectie te nemen. Ricochetteam nationaal kampioen alphen aan den run» De eerste Nederlandse kampioenen ricochet wonen in Alphen. Het eerste team van sport- en recreatiecen trum Jawi (Wim Broer, Joost Noordam. Eric van Buuren, Lex de Rijter, Frank Keyzer) won de nationale competitie, die dit jaar voor de eerste maal werd gehouden. Er deden in totaal zes teams aan mee, waaronder twee van Jawi. Ricochet lijkt op squash, maar de baan is kleiner en lager en er mag ook via het plafond worden gespeeld. Turnster Hazebroek tweede den haag Carolien Hazebroek van de turnvereniging DOS uit .Viphen is bij regionale wedstrijden (11-12 jaar) in Den Haag als tweede geëindigd. In sporthal Overbos kwam Hazebroek tot de volgende scores: brug 8.0. balk 7.6. kast 8.0. vrije oefening 8.4. Clubgenoten Elske Folkertsma. Antoinette Meijer en Sabrina Smit eindigden respectievelijk op een vijfde, achtste en negende plaats. Marcel Didden van Excelsior plaatste zich in Grootebroek met een zevende plaats en 43.00 punten als enige van zijn ver eniging voor de nationale kampioenschappen. Winst voor Volle Bak leiden De sofbalsters van Volle Bak hebben gisteravond een verdiende 7-3 zege behaald op Laakkwartier. De Leidse ploeg opende in de vierde inning de score, mede dankzij een drie- honkslag van Bettina de Vos: 5-0. Die achterstand kon de Haag se formatie niet meer goedmaken. Pitcher Jenneke van Mourik speelde een prima partij. Zij gooide zeven keer drieslag en kreeg vijf honkslagen tegen. Eerste prijs voor Abdoel Bakkali leiden Bij de Open Westnederlandse Kampioenschappen Taek wondo zijn leden van sportschool Van den Berg in de prijzen ge vallen. Dries Aboulghil, Sander de Vroomen, Abdoel Bakkali en Arjan van Elk sleepten eerste plaatsen in de wacht. Wendv van der Linden werd eerste bij de vrouwensenioren. Het sectiebestuur betaald voet bal wil de professionele clubs toestaan met meer buitenlan ders te spelen. Het aantal mag omhoog van twee naar drie. Het was gisteravond één van de weinige besluiten op een vlotte en weinig spraakmakende alge mene vergadering in Zeist. Of het er daadwerkelijk van komt, valt desondanks nog te bezien. De Centrale Spelersraad (CSR) kan de maatregel dwars bomen. De kans is aanwezig dat dit gebeurt, omdat de CSR de markt voor Nederlandse voet ballers wil beschermen. Dat de regel al het volgende seizoen in gaat, is daardoor vrijwel uitge sloten. Wel blijft van kracht dat spelers die twee jaar in Neder land actief zijn niet meer als buitenlander gelden. Verder besloot het sectiebe stuur bij het bekertoernooi, eer der al in opzet gewijzigd, de halve finales op neutraal terrein te laten spelen. Tot nu toe ge beurde dat slechts met de eindstrijd, die dok de komende twee seizoenen nog in het sta dion van-Feyenoord wordt afge werkt. Voor de halve finales worden ook de speelplaatsen in een vroegtijdig stadium aange wezen. Een voorstel van de CSR om een speler pas na de vierde gele kaart te straffen - momenteel gebeurt dat na drie - werd door de vergadering afgewezen. Een vorig jaar ingestelde commissie bestudeert de voorstellen met betrekking tot het tuchtrecht eerst nader. Wel besloot de ver gadering de door penningmees ter Aalbers ingediende begro ting voor het volgende seizoen zonder op- of aanmerkingen goed te keuren. Tempo Al heeft net naast de ti tel van Rijndelfland gegrepen. In Voorburg moesten de Al pheuse junioren zich gister avond met 9-8 gewonnen geven tegen Excelsior uit Delft. De strijd om de afdelingstitel was meer spannend dan fraai. Beide ploegen speelden ver krampt, met name in de tweede helft. Marlize van Dongen scoorde uit een strafworp. Na 2- 2 (Annemarie Bal) kwam Excel sior op 4-2 en 5-3. Tempo toon de echter veel verkracht. Karlijn handbalmedewerker Op de laatste speeldag van de veldhandbalcompetitie is voor de vrouwen van HW '70 het doek in de eerste klasse geval len. Snelwiek velde het vonnis over de ploeg uit Voorschoten met harde cijfers: 19-11 (rust 11-7). Bij winst zou HW de dans wellicht nog zijn ont sprongen, maar al na tien mi nuten werd duidelijk dat Snel wiek niet van zins was HW een handje te helpen bij. de prolon gatie van het eersteklasser schap. De 3-2-1 defensie werd keer op keer met het grootste gemak uiteengerafeld. De po gingen van coach-trainer Auke Hinten om de Snelwiek- aanval aan banden te leggen door de hoeken aan te tasten leverden niets op. De mannen van Satumus gre pen tegen HVC de laatste kans Geen Stich, geen Becker, geen Goellner, geen Steeb chef willem spierdijk 071-356464. plv -chef rob onderwater. 0 Nog maar drie maanden geleden stond hij in een achterafzaaltje van sport paleis Ahoy'. Hij probeerde zich door de voorronden van het ABN/Amro-toer- nooi heen te slaan, maar dat lukte niet. Joost Win- nink, zelfs in Nederland een anonieme speler, ver sloeg hem al in de eerste ronde voor het oog van elf toeschouwers. Hendrik Dreekmann mocht met 200 gulden aan benzine- geld terug naar Bielefeld. Misschien zouden we nooit meer van hem horen. parus rob van der zanden Diezelfde Dreekmann werd gis termiddag op Roland Garros hartstochtelijk toegejuicht door 10.000 toeschouwers. De pas 19-jarige Duitser had verras send eenvoudig in drie sets ge wonnen van Aaron Krickstein en daarmee de kwartfinales van het Grand Slam-toemooi be reikt. Waarna de 'grote onbe kende', die in Parijs al 130.000 gulden rijker is geworden, aan zo'n tachtig journalisten uit de hele wereld mocht uitleggen hoe het allemaal was gekomen. Daar slaagde Dreekmann maar moeizaam in. Zo brutaal, slim en zelfverzekerd als hij op de baan acteerde, zo nerveus, onnozel en onwennig was hij op de persconferentie. De vra gen die in het Engels op hem werden afgevuurd vormden een groot probleem. De vertaalster moest hem steeds uitleggen wat de journalist bedoelde en als hij het begreep, antwoordde hij meestal met een diepe zucht. „Ik kan het niet geloven dat ik bij de laatste acht zit", mompel de hij tot drie keer toe. Hij moest toch wat zeggen. Om de halve minuut keek hij opzij naar zijn coach Ulf Fischer en haalde de schouders op. Alsof hij wilde zeggen 'wat doe ik hier'. Dreekmann is de laatste hoop van de 'Heimat' nu Michael Stich en Boris Becker al vroeg tijdig afhaakten. Of hij daar trots op is, luidde de vraag. „Ja", was het antwoord. Zijn Stich of De pas 19-jarige Duitser Dreekmann won verrassend eenvoudig in drie sets van Aaron Krickstein. Becker voorbeelden voor je? „Ik heb geen voorbeelden." Ken je Stich en Becker persoonlijk? „Ik ken ze niet echt." Wat ging er door je heen toen Becker in 1985 zijn eerste Wimbledon-fi- nale speelde? „Weet ik niet". Keek je wel naar die finale op TV? „Pfff, dat weet ik niet meer." Wat vind je van Roland Garros? „Weet ik niet, ik speel alleen wedstrijden en ga naar persconferenties." Saaiheid troef dus bij de ten nisser uit Bielefeld. Ook toen hij even later met Duitse verslagge vers in zijn moerstaal mocht kletsen kwam er amper een vol zin over zijn lippen. Wellicht is hij overdonderd door het suc ces, het vele prijzengeld en de grote belangstelling. „Het wordt ook elke keer gekker in de pers zaal", vertrouwde hij een be vriende journalist toe. Dreekmann is het zoveelste tennistalent uit Duitsland. In de schaduw van Becker en Stich breken er voortdurend nieuwe spelers door. Momenteel staan er acht Oosterburen in de top 100: Stich, Becker, Braasch, Goellner, Renzenbrink, Kar- bacher, Dreekmann en Zoecke (in deze volgorde). Dreekmann staat momenteel 89ste op de wereldranglijst, maar wordt na Parijs minimaal 58ste. Dat hoeft zijn plafond niet te zijn, zo bewees hij in het duel uit de vierde ronde tegen de nog saaiere Amerikaan Krickstein: 6-4, 6-4, 6-4. De Duitser speelde het spel intelli gent en is bepaald geen produkt van het hedendaagse kracht- tenis. Dreekmann beheerst alle sla gen en wat het meest opvalt is Walvis en Marlize van Dongen maakten gelijk en in de reste rende vijf minuten had het achttal van Rob Wilschut de beste kansen om te winnen. Excelsior was in de verlenging veel slagvaardiger en liep meteen uit naar 8-5. Dit bleek beslissend. Marcel Hanegraaf en Van Dongen voerden hun totaal nog wel op tot drie goals, maar de gelijkmaker zat daar nooit in. Excelsior mag nu op 4 juni proberen de landstitel voor af- delingsjunioren te bemachti gen. ARCHIEFFOTO ANP Tiijana Babangida gaat niet naar het WK in de Verenigde Staten. zijn ontspannen houding op de baan. Bijna achteloos slaat hij tegen een bal, soms lijkt het als of zijn racket uit zijn rechter hand dreigt te vallen. Na een slag staat hij bijna stil en rea geert dan als een kat op de te genstoot. In een Duitse krant werd hij al vergeleken met de Tsjech Miloslav Mecir, wiens bijnaam 'de kat' was. Dreekmann, die nu nog eeh opleiding tot verkoper volgt, dook drie jaar geleden in het profcircuit. Hij was in Duitsland juniorenkampioen in de groe pen tot 14, 16 en 18 jaar en kon dus wel wat. Vorig jaar steeg hij 300 plaatsen op de ATP-lijst en beëindigde het seizoen als nummer 160. Dit jaar kwam de definitieve doorbraak. Hij deed in de Australian Open al van zich spreken door als qualifier een rondje mee te boekarest »dpa De Roemeense internationals dreigen met een staking wan neer hun premie-eisen niet worden ingewilligd. De Roe meense voetbalbond heeft de spelers een premie van 250.000 gulden in het vooruitzicht ge steld, als ze wereldkampioen worden. De spelers vertrouwen deze toezegging niet en spelen morgen geen oefenwedstrijd te gen Slovenië, tenzij er voor die tijd een oplossing is gevonden. Volgens de spelersraad, be staande uit Popescu (PSV), Ra- ducioiu (AC Milan) en Lupescu (Bayer Leverkusen), is de pre mie-regeling vaag. Zij eisen dui delijkheid. Bij kwalificatie voor de eindronde in Amerika is elke speler een Mercedes beloofd, maar de auto's zijn nog steeds niet geleverd. De premie voor het afdwingen van de kwalifica tie van 150.000 gulden is wel uitgekeerd. De definitieve selectie van Roemenië is nog niet vrijgege ven. Deze maakt bondscoach Anghel Iordanescu pas op 3 juni bekend. spelen in het hoofdtoernooi. La ter bereikte hij de finale van het ATP-toernooi in Sun City, die hij verloor. Dreekmann heeft een geld schieter in de persoon van Ger ry Weber. Weber is de multimil jonair die in Halle, vlakbij Dreekmanns woonplaats, een ATP-toernooi op gras uit de grond heeft gestampt. Het poe nerige evenement is een kopie van Wimbledon, alleen wat klei ner van opzet en boven het cen tre-court is een dak gebouwd. In Halle treedt Dreekmann over anderhalve week zeker aan. Maar eerst bezoekt hij van af aanstaande maandag het toernooi in Rosmalen. Dan kun nen de Nederlandse liefhebbers de nieuwe Duitse ster eens goed bekijken. Want in Ahoy' was hij eerder dit jaar vrijwel onzicht baar. Haarhuis/Eltingl bij laatse acht Wat in het enkelspel niet wij lukken, hebben Paul Haarh: en Jacco Eltingh in het dubB wel voor elkaar gebracht. kwalificeerden zich gisteren' Parijs voor de kwartfinales. De formatie Paul Annacol /Doug Flach vormde een gro obstakel dan verwacht. Van (1 Amerikaanse dubbel heeft nacone, die in het bestuur \n de ATP zit, het enkelspel er1 lang bij laten zitten. Toch klj gen de Amerikanen bij 6-5 inJ derde set zelfs een matchpo? dat door Eltingh werd wegj1 werkt. De Nederlandse com natie won uiteindelijk met f (1-7) 6-2 11-9. parus» rob van der zanden i Andrea Gaudenzi houdt wel v! een geintje. De clowneske ItP aan ging gisteren op Rol^ Garros zelfs even op de st?' van de scheidsrechter zitt? Maar ook dat hielp hem r, aan de overwinning tegen d ran Ivanisevic. Hij riep we waar vrolijk 'game, set at match Gaudenzi', maar de v\j kelijke cijfers vertelden een f der verhaal. Gaudenzi verlooa vier sets: 6-2, 5-7, 6-4, 6-3. L De 20-jarige Gaudenzi kit op de stoel, toen de umn voor een plaspauze een nuutje weg was en voerde l korte act op. Hij won de symr thie van het publiek, niet wedstrijd. Ivanisevic na afloM „De umpire had van mij mogen blijven." Gaude( „Normaal hoeven alleen spel maar naar het toilet. Ivanisevic, de laatste I plaatste speler in de verzwa onderste helft, komt in kwartfinales uit tegen Al bet Berasategui. De Spanjaard h zo door, omdat zijn tegensta der Javier Frana op 6-2, 6-0 P gaf vanwege een pijnlijke bti_ spier. De andere kwartfinalewl strijd in het onderste part g. tussen Magnus Larsson (6-3„ 2, 6-2 tegen Jaime Yzaga) Hendrik Dreekmann (6-4, C 6-4 tegen Aaron Krickstein). SCOREBORD PRIJSVRAGEN LOTTO 21 Eerste prijs. 1 winnaar, bruto f 1.500.000.00, tweede prijs: 1 winnaar, bruto f 72.142,60; derde prijs: 176 win naars. elk f 614,80, vierde prijs.- 7.080 winnaars, elk f. 15,20, vijfde prijs 76.336 winnaars, elkf. 5,00 ClJFERSPEL 21 Vaste prijzen Zes cijfers goed: 1 winnaar, vijf cijfers goed- 3 winnaars; vier cijfers goed; 30 winnaars; drie cijfers goed: 239 winnaars, twee cijfers goed: 2.411 win- LUCKY TEN Maandag 30 mei 13-14-19-20-23-29-32-35-37-42-44- 47-49-52-61-65-67-69-71-78 (onder voorbehoud) leiden frank bonte om zich aan de degradatie uit de eerste klasse te ontworstelen. In een vooral aanvallend goed gespeelde wedstrijd kreeg HVC geen kans om Saturnus de winst afhandig te maken. De marge van twee doelpunten bij rust, 12-10, werd in de tweede helft moèiteloos uitgebreid: 23- 16. Jasper Olierook werd bij Sa turnus topscorer met zeven treffers, gevolgd door Hans Blansjaar met vijf. In de tweede klasse hield Rijnstreek knap stand tegen een met vier spelers van het eerste zaalteam versterkt veldteam van EDH: 23-16 (rust 11-9). Als de Alphenaren met wat meer overleg te werk zouden zijn ge gaan in de aanval en de defen sie aan de cirkel wat beter zou den hebben georganiseerd, zou EDH de kansen op promotie naar de eerste klasse wellicht niet hebben behouden. Staten. Ajacied Finidi George, Ben Iroha van Vi- De aanvallers Tiijana Babangida van Roda JC en tesse en de ex-doelman van Go Ahead Eagles, Pe- Nwanko Kanu van Ajax zijn door bondscoach ter Rufai, behoren wel tot de 22 geselecteerden. Clemens Westerhof niet geselecteerd voor het Nigeria speelt op het WK in groep D met Grieken wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde land, Argentinië en Bulgarije. moskou »gpd Pavel Sadyrin zit niet lekker in zijn vel. Maandenlang lag hij overhoop met een groot aantal spelers uit de Russische WK-se- lectie. Hij eruit of wij, riep een aantal sterren. Sadyrin bleef en ziet de bui hangen. „Nog nooit ging een team zo slecht voorbe reid naar het WK", zei hij giste ren. De Russische voetballief hebbers vrezen dat de nationale elf in Amerika afgaat als een gieter. De spelersopstand is gesust. Het aantal 'refuseniks' dat niet onder Sadyrin wil spelen is uit eindelijk tot zes beperkt geble ven. Drie van hen zou de coach, zegt hij, wegens wanprestatie toch niet hebben geselecteerd. Maar Kantsjelskis (Manchester United), Kirjakov (Karlsruhe) en Kolyvanov (Foggia) had hij er graag bij willen hebben. Dat ze wegbleven heeft Sady rin ook aan zichzelf te danken. De rebellie, zo blijkt uit enkele interviews die Sadyrin vorige maand weggaf, startte in de kleedkamer na de verloren WK- voorrondewedstrijd tegen Grie kenland. Bondsvoorzitter Ko- leskov beging daar echter de grote blunder om de uitpuffen de spelers te vertellen dat het bondsbestuur een sponsorcon tract met de firma Reebok had afgesloten. Wie niet op Reeboks wilde spelen, kon vertrekken, was zijn boodschap. Enkele spelers die contracten met andere fabrikanten had den, ontploften. De rel was daar, en liep zo hoog op, dat het een politieke zaak werd. Enkele politieke VIPS, zoals Jeltsins sportadviseur Tarpisjtsjev en ex-vriend Boerboelis, zagen er een mooie kans in om de 'oude communisten' uit het bondsbe stuur te wippen. In plaats van olie op de gol ven te werpen, hield de coach een lucifertje bij het vuur. Hij brandde de rebellen af als verra ders, als over het paard getilde vedetten, die hun wedstrijden met één been voetbalden en vooral bezorgd waren of het haar niet in de war raakte. Zelfs spelers die aarzelden, zoals spits Kirjakov, konden daardoor niet over de streep worden getrok ken. Het resultaat was, dat oefen wedstrijden tegen Mexico en de Verenigde Staten met een ver edeld B-team werden gespeeld. Afgelopen weekeinde kon de coach tegen de olympische- en nationale selectie van het nieti ge Slowakije eindelijk beschik ken over zijn volledige selectie en hij bepaalde meteen wie de uitverkoren Amerika-gangers zouden worden. Rusland won dankzij een ca deautje van de scheidsrechter met 2-1. Het spel was echter zo in-slecht, dat zelfs de Russische sportjournalisten, die hun vi triool meestal voor de kolom men bewaren en op persconfe renties de beleefdheid zelve zijn, lastige vragen begonnen te stellen. PAARDESPORT Alkmaar KOERSEN Eerste koers, 2380 m: 1 Hessel Oostland (Hulleman) 3 15,70 - 1 22.20, 2 Hacien da Girl, 3 Gold De Bloomerd. Toto: win nend 10,30 plaatsen 3,80 88,00 koppel 242,20 trio 7631,00 Tweede koers, 2040 m: 1 Hilda's Pridê (Kooyman jr.) 2 48.80 - 1.22,70, 2. Harry S, 3. Hannelore K Toto- winnend 12,60 plaatsen 5.30 4.80 koppel 63,80 trio 348,70. Derde koers, 2040 m: 1 Hollandia (De Vlieger) 2.48.70 - 1.22.70. 2. Ideal van Unidek, 3. Highland Deck Toto: winnend 1,50 plaatsen 1,20 3,30 koppel 6,90 trio 64,10. Niet gestart: Igor de Frise Vierde koers, 2040 m: 1. 'va Laurelton (Ruijgrok) 2.47,10 - 1.21,90,2. Galloway. 3. Harly Barrage. Toto: winnend 3,30 plaatsen 1,70 2,40 koppel 11,50 trio 120,70. Niet gestart: Henry Yellowstar Vijfde koers, 1700 m: 1. Goodwill Alja (Bakker) 2 17,10 - 1.20,60, 2. General Six, 3. Gerke Dupont. Toto: winnend 2,70 plaatsen 2,10 4,20 koppel 17,00 trio 104,60. Zesde koers, 2040 m: 1 Glad To See You (Mulder) 2.45,80 - 1.21,30, 2. Gina West einde. 3. Globetrotter S. Toto: winnend 10.40 plaatsen 5,30 5,30 koppel 64,30 trio 949,70. Niet gestart: Handy Champ. Zevende koers, 2040 m: 1. Mac Sonnet (Hulleman) 2 44,50 - 1 20,60, 2. Giant K. 3. Felicity Expo. Toto: winnend 6,20 plaat sen 5.30 6,20 koppel 26,60 trio 316,50. Dubbelwinnend 50,60 Achtste koers, 2380 m: 1. Pomolli (Van der Blonk) 3,13.20 - 1.21,20, 2. Glenda D, 3. En Tete Toto winnend 2,50 plaatsen 1,60 2,70 koppel 6.40 trio 52,90. Negende koers, 2040 m: 1 Atomic Power (Van Leeuwen) 2 41,30 - 1.19,10, 2. Ele gant D, 3. Duncan Crown. Toto: winnend 7,60 plaats. 2,50 3,90 koppel 23,60 trio 230,20. Niet gestart: Eros fan Sondel Tiende koers, 2040 m: 1. Benji Hanover (Van Dooyeweerd jr.) 2 43,70 - 1 20,20, 2. Tarragon Lobell, 3 Donna Berkum. To to: winnend 1,70 plaatsen 1,80 6,60 kop pel 15,50 trio 190,50 1 Elfde koers. 2040 m: 1. Hans Tempd- (De Leeuw) 2.45,30 - 1.21,00, 2 v Victory, 3 Greet Buitenzorg. Toto winr 3,60 plaatsen 1,70 4,50 koppel 2!. trio 580,20. I Omzet totalisator: 175.065 j TENNIS Parijs ROLAND GARROS Vierde ronde: Dreekmann (Dm) - Krick^ (VSt) 6-4 6-4 6-4, Larsson (Zwe) - Y? (Per) 6-3 6-2 6-2, Berasategui (Spa) -1' na (Arg) 6-2 6-0, Frana trekt zich terug gens maagstoornissen, Ivanisevic (Krö, Gaudenzi (Ita) 6-2 5-7 6-4 6-3 Dubbel, derde ronde: Haarhuis/EltingK1 - Annacone/Doug Flach (VSt) 6-7 6-2; 9, Adams/Olhovsky (Aus/Rus/6) - Gil; t/Raoux (Fra) 6-3 6-3, Black/Stark (I NSt/2) - Bale/Steven (NZe) 6-7 7-5 Masur/Pate (Aus/VSt) - Fleurian/Sirj (Fra) 6-1 1-6 6-4 Vrouwen, dubbelspel, derde ronde: Ha' /Tauziat (Fra/15) - Bollegraf/NavratE (Ned/VSt/4) 2-6 7-6 6-3, Provis/Reifj (Aus/ZAf) - Sabatini/Schultz (Arg/Nedf. 7-5. Medvedeva/Neiland (Oek/Let/lP Mary Joe Fernandez/Garrison-Jao( (VSt/8) 6-4 6-3, Coetzer/GorrochaL (ZAf/Arg/9) - Fendick/McGrath (VSt/3)1 6-3, Mamokova/Mesjki (Rus/Geo) - ne/McQuillan (Aus/16) 7-5 6-3. D»; port/Raymond (VSt/11) - McNeil/StC. (VSt/Aus/7) 6-1 6-3, Gigi Fernandez/Z* va (VSt/WRu) Cecchini/Tarf (lta/Arg/12) 6-3 6-1. Farina/Helg. (Ita/VSt) - Probst/Singer (Dui) 7-6 6-2 Gemengd dubbel, tweede ronde: Navrf va/Woodforde (VSt/Aus/5) - Fendick/Kr, mann (VSt) 6-2 6-7 7-5, Boogert/Oosti Zvereva/Connell (WRu/Can/1) 6-2 7-6 Derde ronde; Neiland/Olhovsky (Let/Rii - Jaggard-Lai/Jones (Aus/VSt) walk f Hetherington/Galbraith (Can/VSt/8) Lone/Eagle (VSt/Aus) 6-4 3-6 6-2, SuK /Woodbridge (Tsj/Aus/3) - Radford/F (Aus/VSt) 6-0 7-5, Gigi Fernandez) (VSt/Tsj/2) - Sanchez/Casal (Spa/13) 7-6, Coetzer/Bale (ZAf) - Gorrochate^ avier Sanchez (Spa/12) 1-6 6-2 6-4/ Grath/Melville (VSt/14) - McNeil/Lol (VSt/Mex) 6-7 7-6 13-11 WIELRENNEN RONDE VAN ITALIË Negende etappe, Castiglione-Pontedei Svorada (Slw) 153 km in 3 25.07, 2. m (Ita). 3. Fidanza (Ita). 15. Berzin 16 Nijboer Klassement: 1. Berzin 34.57 18, 2. C Cuevas (Fra) 2 16. 3 Bugno (Ita) 2.3 Indurain 3.39. 5. Giovanetti (Ita) 125. Nijboer 52.15 DAUPHINÉ LIBÉRÉ Proloog, Evian-Les-Bains: 1 Boarc (GBr) 6,7 km in 8.50.10 (45,504 ki 2 Dojwa (Fra) 0.01, 3. Magmen 0.02, 8. Jonker 0 06, 15. De Vries 16. Van den Akker 0.16 SPORT OP TV 14.20-17.23 Ned 3: Tennis: Open Franse ten niskampioenschappen. 18.30-19.30 EURO: Eurogoals. Europees 18.39-18.47 Ned 2. Sportjournaal. 18.45-19 10 RTLSport 19 30-20 00 BRT 1: Sport. 19.30-20.00 EURO Eurosportnews 20.00-22.00 EURO: EK Ritmische gymnas- 20 30-20.35 RAI UNO Sport 21 30-22.05 BRT 2 Sport 22.00-22.15 RTL 5. Sportnieuws 22 00-23.00 EURO Tennis. Open Franse kampioenschappen 22.15-22.30 Ned 3. Sportjournaal. 22 30-22 55 BRT 1 Sport. 23.00-23.15 Did 2 Tennis: Open Franse kam 23~50-00.30 Ned 3: Tennis Open Franse kampioenschappen 00 00-01.00 EURO: NHL IJshocke 01.00-01 30 EURO Eurosportnew 03.10-05 15 Did 1-Tennis Open f pioenschappen, WOENSDAG 05 45-06.00 Did 2: Sport Extra. 09 00-10.30 EURO: EK Ritmische 10 30-11.00 EURO: Wielrennen- v 11 00-12.00 EURO Mountainbikn

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16