Gasten Duinrell boos op graaf Natuur werkt heilzaam op kinderen SKL stelt orde op zaken Regio Meisje breekt knieschijf 199.- Tafel vanaf 429".- 299.- VROOM DREESMANN Inbrekers nemen tenten mee leiderdorp* Inbrekers hebben het afgelopen weekeinde huisge houden in enkele kelderboxen aan de Peppelschans in Leider dorp. Twee tenten, vishengels met toebehoren en een reclame bord zijn meegenomen. Videorecorder weg zqeterwoude Een videorecorder en sieraden zijn zaterdagnacht gestolen uit een woning aan de Ambachtsherenweg in Zoeter- woude Dorp. De inbrekers forceerden het keukenraam om bin nen te komen. Uit een auto van een plaatsgenoot, die aan de Zonnegaarde was geparkeerd, werd een autoradio gestolen. Daarna heeft men van binnenuit de kofferbak geopend en een cd -wisselaar ontvreemd. Snelheidsduivel op de bon benthuizen* Bij een snelheidscontrole op de Hogeveensewegin Benthuizen is een snelheidsduivel op de bon geslingerd die 134 kilometer per uur reed op een weg waar 80 is toegestaan. Van de 593 passanten reden er 48 te hard. Geld weg uit restaurant voorschoten Bij een inbraak in een restaurant aan het Johan nes Vermeerplantsoen in Voorschoten is een onbekend geldbe drag gestolen uit de kassa en uit fruitautomaten. De onbekende hadden een ruit van de voordeur vernield om binnen te komen. Auto's beschadigd voorschoten Aan de Thorbeckeweg in Voorschoten zijn drie auto's beschadigd. Ruitewissers zijn afgebroken en een auto is bekrast. Dit zou de afgelopen weken al vaker zijn gebeurd. idDeskundige licht stichting door 1ileiderdorp jaap van sanduk De Stichting Kinderopvang Lei- rei ierdorp (SKL) wordt doorge- icht door een organisatiedes- Lzicundige. Volgens M. Holier- ahoek, sinds 1 april voorzitter a'an de SKL, is de organisatie- ge leskundige hard nodig. Na het es jedwongen vertrek van direc ter eur S. Aben raakten de verhou- ei iingen binnen de stichting ver- itoord. Eind maart besloot het be stuur van de SKL het jaarcon tract met Aben niet om te zet- en in een vaste aanstelling. De ■i lirecteur werd verweten te wei- lig managementkwaliteiten te lezitten. Door het ontslag van C| le directeur werden de verhou- lingen binnen de stichting er tiet beter op. De leidsters van le speelzalen, het kinderdag- )n: 'erblijf en het gastouderbureau St€ -ochten tevergeefs het be stuursbesluit aan. Holierhoek Boopt nu samen met de door de CL ingeschakelde organisatie- pskundige het wantrouwen issen personeel en bestuur veg te nemen. Ze vindt dat er 0® reel moet gebeuren. „Meer in vloed van het personeel. De edezeggenschapcommissie boet meer dan alleen maar het 1UIVENBERICHTEN f 5 e duiven vlogen dit weekend vanuit TH hantilly. teijv Het Oosten Duyl 1; Comb. Mooten-v/d Hoogt 2, 7; Bob van Putten 3; W. Kop 4, 5; J. erbaan 8, 10; A. Geyteman 9. bqV De Reisduif van Iterson 1, 5; D. Albers 2, 7; P. 3,10; N. de Groot Zn. 4, 6, 9; imb. Hartevelt8. 'V De Vriendenclub: Polane 1; A. Siera 2; Comb. v. Dorp- llebrand 3; A. Pracht 4; Comb. Vin- insteyn/de Roo 5; L. Koopman 6; R. d Dop 7; Comb. v. Weeren/Pracht 8; J. Link 9; Th. Hoogkamer 10. V De Rijnklievers. Leyden 1, 9; K. van Leyden 2, 3; J.C. Zevenhoven 4; J. van Laar Zn. 5; G.H. van der Poel 6; A. van de Velden 7;K.W. Dokkum 8; P.H.J. Bink 10. PV De Blauwkras: Comb. Montagne 1, 6; Koome 2; v/d Geer 3; Comb, v/d Blom 4; v/d Wetering 5,10; Landesbergen 7, 8; Comb, v/d Mooy 9. PV Leiderdorp: W. v. Oosten 1, 9; W. Jacobi 2; D. v. Seggelen 3, 8, 10; M. Reijerse 4; H. Flippo 5; W. Habraken 6; R. v.d. Nieu- wendijk 7. PV De Zwaluw: v/d Kooij-de Best 1,3; N'. Meeuwenoord 2; J. v. Veen 4; W. v. Ommen 5; S. de Groot 6; L. en Th. Verhoork 7; M. v. Kla veren 8; A. v. Wissen 9; J. Heyne 10. CHEF «HENNY VAN EGMOND. 071-356414, PLV-C HANS KOENEKOOP, 071 -356413 Stacaravans moeten wijken voor 'duingalows voorschoten Niet campingbeheerder Rob Linnemann, maar een 'onafhankelijke instantie' moet beoordelen welke cara vans op Duinrell in Wassenaar mogen blijven en welke niet. Als een stacaravan ouder dan tien jaar is, mag dat niet automatisch betekenen dat hij niet voor verplaatsing in aanmerking komt. Ook zou de directie moeten betalen voor het slopen en afvoeren van caravans die wegmoe ten. Die eisen stelden verontwaardigde stacaravan-eige naars zaterdagavond tijdens een bijeenkomst in restau rant De Schaapskooi op Duinrell. adviesrecht krijgen." Eigenlijk kijkt Holierhoek niet op van het ontslag van de directeur. „Als je de profielschets er nog eens op naslaat merkje dat het toenma lige bestuur op zoek was naar een schaap met vijf poten. Ie mand met deskundigheid op het gebied van kinderopvang, personeelswerk, management, noem maar op. Dat is achteraf bezien fout." Hoewel directeur Aben ook veel goeds deed, schoot ze voor al tekort op beleidsmatig ge bied. „Het bestuur deed dingen die eigenlijk de directeur zou moeten doen. Allerlei beleids- voorbereidende zaken. Daar over zijn.ook gesprekken ge weest met Aben. Er zijn vol doende signalen aan haar afge geven." Aben, die nu werkloos thuis zit, ontkent dit met klem. „Er is mij ooit een keer door een be stuurslid op persoonlijke titel gevraagd daar meer aan te doen. Nooit als formele waar schuwing. Bovendien hadden we de afspraak ons eerst te rich ten op de grote verhuizing waar we toen middenin zaten. Later, in mijn tweede jaar, zouden we ons storten op de beleidsmatige kant." wassenaar joost panhuysen „Een caravan van vijftien jaar kan in veel betere staat verkeren dan een caravan van zeven jaar", vatte een toehoorder de bezwaren samen van veel vaste standplaatshouders tegen de manier waarop Duinrell een deel van het stacaravan-terrein wil ontruimen. De directie be sloot onlangs dat honderd van de 450 stacaravans voor 1 okto ber 1995 plaats moeten maken voor vakantiehuisjes, zogeheten 'duingalows^. Eigenaars van vrij nieuwe caravans krijgen een an dere plek op Duinrell. Oudere caravans moeten op kosten van de eigenaar worden opgeruimd. 'De Schaapskooi' zat zater dagavond stampvol. Ook veel stacaravan-eigenaars wier standplaats niet wordt be dreigd, toonden zich kwaad en ongerust. "Die mensen zien de bui al hangen", stelde actie voerder J. van den Bogaard vast. Hij kon de zaal meedelen, dat het Nederlands Adviescentrum Kampeerders (NACK) het verzet tegen de gedwongen ontrui ming steunde. De organisatie bleek die avond overigens niet in staat een vertegenwoordiger te sturen. Van den Bogaard gaf alvast het eerste advies aan het publiek door: men moest mas saal bezwaarschriften opsturen naar Duinrell-directeur H. van Zuylen van Nijevelt. Het NACK zou iedereen die lid werd juridi sche bijstand verlenen. Op een formulier konden de eigenaars alvast aangeven hoeveel schade ze dachten te lijden. Minder bemoedigend was het bericht dat de directie van Duinrell geen contractbreuk kon worden verweten. „De heer Van Zuylen van Nijevelt is een keiharde man, maar hij staat in zijn recht", moest Van den Bo gaard toegeven. Het nam niet weg dat Van den Bogaard enke le duidelijke eisen bekend maakte, die grotendeels in het teken stonden van de financiële genoegdoening. Zo vinden de vaste standplaatshouders dat de directie een occasionshow zou moeten organiseren van staca ravans die niet meer op andere campings terecht kunnen. Alle eventuele opbrengsten van zo'n show zouden voor de eigenaars zijn en bij onverkoopbare exemplaren zou Duinrell de be zitter na een jaar alsnog de helft van de restwaarde moeten uit keren. Verplaatsingskosten bin nen het recreatiepark moeten ook volledig voor rekening ko men van Duinrell. Van den Boogaard wil een ge sprek met Van Zuylen aanvra gen om de eisen kenbaar te ma ken. Hij toonde zich niet opti mistisch over diens bereidheid om concessies te doen en sloot niet uit dat het NACK advocaten zou inschakelen. „De kosten kunnen hoog oplopen, maar mensen met een laag inkomen hebben recht op gratis rechts hulp." Veel aanwezigen toonden zich verbitterd over verbroken mondelinge afspraken. Cam pingbeheerder Rob Linnemann zou mensen hebben verzekerd dat hun stacaravan niet meer verplaatst zou worden. De zaal drong bij Van den Bogaard aan om de campingbeheerder naar 'De Schaapskooi' te halen ("het kost maar 'e'en telefoontje!") maar deze zag daar weinig heil in. "Juridische stappen zijn be ter, boegeroep helpt niks." Te- Met de handen in de zij verweerden stacaravan-eigenaars van camping Duinrell zich zaterdagavond tegen de plannen om kampeerwagens te verplaatsen of te verwijderen. foto holvast/mark lamers gelijkertijd reageerde hij in stemmend op de vrouw die kwaad opmerkte dat de directie van Duinrell "op een vieze ma nier de zakken vult." Een oude re stacaravan-eigenaar kondig- Duinrell. Ik sta hier al 32 jaar en de aan weg te gaan uit Duinrell: in die tijd heb ik zo'n vijftigdui- "Ik kan mijn stacaravan niet op zend gulden aan stageld betaalt, mijn nek nemen. En ik heb ge- Mag daar misschien iets tegen- noeg van de arrogantie van overstaan?" leiden monica wesseling Kinderen veranderen in een ommezien van natuurvernieler in natuurbescher mer. Je hoeft ze daarvoor slechts enkele dagen in de natuur te laten bivakkeren. Dat blijkt uit een onderzoek van de Leid- se studente biologie J. Aartsen. Ze onder vroeg 160,kinderen van 7 tot 11 jaar over hun 'natuurliefde' vóór en na een schoolprogramma van een paar dagen in de natuur. Sinds vorig jaar gaan leerlingen van de basisscholen uit Leiden en omgeving drie weken achtereen een dagje de na tuur in. Op die dagen, (in Meijendel in V^assenaar en de Pan van Persijn in Kat wijk), wordt hun geleerd welke bomen er groeien, welke kruiden eetbaar zijn, hoe een plant voelt en wat er te horen en te ruiken is in de natuur. Onalngs is het programma, dat de naam 'Het bewaarde land' draagt, van start gegaan in Meijen del. Het initiatief voor het schoolprogram ma is enkele jaren geleden genomen door een Hilversumse miljonair die met zijn geld 'iets voor de natuur wil doen'. Inmiddels is het programma razend po pulair en is meer geld nodig. Aartsen heeft daarom bekeken of het project de natuur dient om zodoende sterker te staan bij subsidie-aanvragen. "Kinderen zijn makkelijk voor natuur behoud te winnen. Zowel de gevoelsbe leving van de natuur als de al dan niet destructieve houding veranderen wezen lijk", zegt Aartsen. Zo antwoordt op de vraag 'Als je ver drietig bent, ga je naar het bos om min der verdrietig te worden' vooraf de meer derheid van de kinderen ontkennend. Na drie dagen in de natuur bezig te zijn geweest met kruiden zoeken, bomen voelen, vogels tellen en bloemen ruiken, zegt de meerderheid er wél troost te zoe ken.' Kapotmaken De biologe in spé hierover: „Dat zegt nogal wat. De kinderen hebben enkele weken nadat ze in de natuur waren ge weest, deze vragen voorgelegd gekregen. Ze zeggen dan nog steeds van die bomen en bloemen te houden." Ook de vernielzucht neemt af. Maakt het de meerderheid van de kinderen aanvankelijk niets uit of een boom be- Aartsen heeft zowel de kinderen uit groep 4 (7 jaar oud) als die van groep 6 en hoger ondervraagd. Kinderen worden zich rond hun negende jaar bewust van hun eigen gedrag en dat wordt ook uit dit onderzoek duidelijk. Het effect van 'Het Bewaarde Land' op jongere kinde ren is vooral een grotere liefde voor de natuur, de ouderen stellen zich na de na- tuurdagen minder destructief op. Hoe wel de resultaten van de enquête duide lijk zijn, wordt het onderzoek voortgezet. „De herhaling maakt de betrouwbaar heid groter. Bovendien kun je met een vervolgonderzoek ook bekijken of er ver schil is in het effect op jongens en meis jes." Te schielijk remmen leverde een 16-jarige Leiderdorpse gis termiddag een gebroken knie schijf op. Het meisje reed op haar bromfiets en viel toen ze te hard remde voor de verkeers lichten bij de kruising Dob- belaan/Dobbeweg in Voorscho ten. Haar passagier, een 15-jari- ge Voorschotense, kwam er met lichte schrammetjes vanaf. De Leiderdorpse is naar het Elisabeth ziekenhuis in haar woonplaats overgebracht. VRIJE TIJD Bingo In het buurthuis Westerhaven, Emmalaan 45 in Aiphen, is het vrijdagavond weer bingo. Aan vang 20 uur. Zomerbingo De vrienden van Rhijndael hou den vrijdagavond 3 juni een zo merbingo. De opbrengst is be stemd als bijdrage aan de bouw van een serre, het jubileumca deau van de vrienden voor het gelijknamige Koudekerkse be jaardentehuis. De bingo wordt gehouden in het tehuis aan de Europasingel 2. COC-feest De Stichting Homoseksualiteit Alphen houdt ter afsluiting van het seizoen een jongerenfeest met als thema 'The Almost Summerparty'. Het feest in het SHA-pand aan de Prinses Marijkestraat 71 is voor iedereen tot 25 jaar toe gankelijk en heeft plaats op za terdag 4 juni, aanvang 20.30 uur. Schapenscheren Op de Alphense kinderboerde rijen wordt zaterdag 4 juni een schapenscheerdersfeest gehou den. Het heeft als thema 'men sen die werken met en voor le vende dieren'. Van tien tot vier uur wordt er doorlopend geschoren. Om half elf en drie uur is er een bijzon dere demonstratie van het drij ven van schapen met honden. Verder is er een hoefsmid (13 uur), een demonstratie dres- suurrijden (14 uur) en staan er imkers met hun bijen. De kinderboerderij is te vin den in het recreatiepark Zeger- sloot. Rommelmarkt De laatste rommelmarkt van het seizoen bij buurthuis Wes terhaven, Emmalaan 45 in Al phen, wordt maandag 6 juni ge houden. De deuren gaan open om 19 uur. Sportmassage Het Sportorganisatieburo MSP houdt op dinsdag 14 juni een informatie-avond over het di ploma sportmassage. De avond begint om 20 uur en heeft plaats in het wijkcentrum Staal- wijk aan de Herenstraat. riöOto Bistro rieten tafel en stoelen. Tafel en stoelen in de kleuren rood, geel en groen. Tafel in diverse afmetingen, (afd. meubelen) Stoel 279.- Nintendo Super Nes( Scope set. Spelcomputer met Serie fish/sun/bird klapstoel. Gebeitst hout tö-bits technologie. Handcontroller en adaptor, fu inclusief Scope en 6 spellen in de kleuren geel, blauw en naturel. -S5r- 45.- Bijpassende klaptafel. r.- 99.- 'Safety Paris' autostoel. Geschikt voor kinderen van 0 tot 18 kg. 3-puntsgordel. In 2 kleurstellingen. T.ü.v. gekeurd. 159 KOFFIETIP Kop koffie met ovenverse fruit-cake taart 4.50 V&D IS ELKE ZATERDAG TOT 18.00 UUR GEOPEND.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11