'Van Luyn is het grootste cadeau dat Bar achterliet' Kerk Samenleving Toekomstige protestantse kerk 'oeverloze plurale gemeenschap' DONDERDAG 26 MEI 1994 REDACTIE DICK VAN DER PLAS, 071 -356443 BUITENLAND KORT Orthodoxe patriarch De russisch-orthodoxe patri arch Aleksej II heeft vorige week in Bosnië geweigerd als bemiddelaar op te treden tussen servisch-orthodoxen enerzijds en rooms-katholie- ken en moslims anderzijds. Hij koos duidelijk de kant van de Servische geloofs broeders. zoals enkele maan den geleden de Russische nationalist Zjirinovski tijdens een bezoek aan het vroegere Joegoslavië had gedaan. Aleksej had als bemiddelaar kunnen optreden als hij een uitnodiging had aanvaard van de hoogste islamitische geestelijke in Bosnië, sjeik Mustafa Ceric. Deze wilde wel onder vier ogen met Aleksej spreken, maar niet met patriarch Pavler hoofd van de Servisch-Orthodoxe Kerk, zolang deze zich niet heeft gedistantieerd van de misdaden door de Serviërs in Bosnië. Het hoofd van de Russisch-Orthodoxe Kerk wees de uitnodiging af. Adoptiezaak Twee Belgische augustines- sen, van wie vorige week werd gemeld dat zij in San Salvador wegens ontvoering waren gearresteerd, blijken betrokken te zijn geweest bij een uit de hand gelopen adoptiezaak. Zij hebben ech ter niet in hechtenis gezeten. Dit is in diplomatieke krin gen in Brussel bekendge maakt. Een vrouw in het dorp Cojutepeque had enke le weken geleden haar kind aan de au gustin essen ter adoptie gegeven. Zij kreeg daar spijt van en wilde het kind terug hebben. De non nen, Lidia Delarue en Jose phine Andrea Mulli. maakten haar duidelijk dat dit alleen Ma de tussenkomst van een advocaat geregeld kon wor den. De vrouw kon de raads man echter niet betalen. De plaatselijke rechter ging zich vervolgens uit electorale overwegingen met de zaak bemoeien. Daarop werd een Salvadoraanse non, zuster Ir ma, enige tijd opgesloten. Zij is inmiddels vrijgelaten. 'Barmer Thesen' (1) Zestig jaar geleden, op 31 mei 1934, protesteerde de 'Bekennende Kirche' met de 'Barmer Thesen' tegen de dwalingen van de Duitse christenen, die met de nazi's heulden, en tegen de leiding van de rijkskerk, die op aan drang van Hitler in 1933 was opgericht. De zes stellingen tegen de heerschappij van de nazi's over de kerk gelden nu als het belangrijkste belijde nisgeschrift van het pro testantisme sinds de Refor matie in de 16e eeuw. De Be kennende Kirche werd ge vormd door een groep theo logen onder invloed van Karl Barth. Zij verzetten zich te gen de rijkskerk en tegen Ludwig Muller als rijksbis schop. Zij richtten plaatselij ke belijdenisgemeenschap pen van gemeenteleden op, die afzonderlijk vergaderden en collectes organiseerden voor afgezette of gevangen predikanten. 'Barmer Thesen' (2) Alle predikanten in de Evan gelische Kirche in Deutsch- land (EKD), die in 1945 in de plaats kwam van de rijkskerk, moeten de verklaring van Barmen onderschrijven. Door de Barmer Thesen ver bindend te verklaren, kon de kerk van nationaal-socialisti- sche ideeën worden gezui verd. Christenen hebben zich volgens de 'Barmer Thesen' alleen te houden aan het woord van Jezus Chrisms. De kerk laat zich niet door ande re machten en waarheden leiden. Rotterdam neemt zondag met eucharistieviering afscheid van oud-bisschop ROTTERDAM GPD Oud-bisschop R.Ph. Bar neemt komende zondag af scheid van het bisdom Rotterdam. Dat zal gebeuren met een eucharistie-viering in de kathedrale kerk aan de Mathenesserlaan, die om vier uur 's middags begint. In soortgelijke bewoordingen laat ook Fred Keesen, bedrijfs- pastor in Rotterdam en verte genwoordiger van de progres sieve 8 mei-beweging, zich uit. Na nog eens gememoreerd te hebben hoe heel Nederland, ook buiten-kerkelijken, vorig jaar om Bar heen ging staan, er kent ook Keesen danig in zijn sas te zijn met diens opvolger Van Luyn. „Een duidelijke ver betering", oordeelt hij over de vorig jaar november benoemde nieuwe bisschop van Rotter dam. Keesen, de eminence grise van het bisdom, nader uitleg gend: „Ik was aanvankelijk bang voor wat er in Rotterdam zou komen maar Van Luyn is net als Wiertz in Roermond een doodgewone, eerlijke jongen. Dacht Bar nog weieens hiërar chisch en hoog, trouwde hij ge- neraalsdochters en zou hij on getwijfeld carrière in Rome heb ben gemaakt als hem niet de voet was dwarsgezet, bij Van Luyn heb ik heel andere gevoe lens. Die man fietst door Rotter dam en begint op vergaderin gen steeds over de sociale toe standen, hier in de stad." „Klopt", vervolgt hij met na druk, „ik schat Van Luyn lang zamerhand behoorlijk hoog in. Iemand riep laatst tegen hem: hoe moet ik u noemen 'monseigneur' of 'bisschop'. Van Luyn antwoordde toen prompt: Wij spreken hier toch geen Frans." Gevraagd naar zijn mening zegt pastor M. Holland van de Rotterdamse Laurentius- en Eli- sabeth-kathedraal, waar het af scheid van mgr. Bar zondag wordt gevierd, vurig te hopen dat de gemoederen rond de oud-bisschop na zondag 'voor- Tijdens de plechtigheid zal on der meer het woord worden ge voerd door Bars opvolger, mgr. Ad van Luyn, en mgr. Jan Zuid geest, de voormalig diocesaan administrator. Daarna is voor alle aanwezigen gelegenheid om persoonlijk afscheid te ne men van de oud-bisschop die sinds een jaar in Chevetogne, in de Belgische Ardennen, woont en voor de kloosterorde der Be nedictijnen, waartoe hij be hoort, de functie vervult van rei zend ambassadeur. De kathedrale kerk, zo luidt de algemene verwachting, zal zondag tot de laatste plaats be zet zijn. De voormalig bisschop van Rotterdam, die vorig jaar om nog altijd onopgehelderde redenen tot aftreden werd ge dwongen, kan immers op on verminderde waardering en sympathie rekenen van gelovi gen en pastores in het bisdom. „Misschien", licht John Batist, pastor in Rijswijk en voorzitter van de Vereniging van Pastoraal Werkenden in het bisdom, des gevraagd toe, „dat de felste pro- Bar gevoelens wat weggeëbd zijn, maar de oud-bisschop is allerminst vergeten." Ook Batist sluit zich aan bij de waardering voor de persoon Bar maar wil er tegelijk voor waken hem de he mel in de te prijzen. „Als ik Bar aanstaande zondag zou moeten toespreken", meldt de Rijswijk- se VPW-voorzitter, „zou ik voor al mijn grote opluchting uit spreken over diens opvolger Ad van Luyn. De nieuwe bisschop zet de dialoog, in de lijn van Bar, duidelijk voort. Eigenlijk vind ik dat het grootste cadeau dat Bar heeft achtergelaten." BEROEPINGSWERK NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: door de generale synode tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (begeleiding van evangelisatorische projecten van de IZB): T.C. Verhoef, kandidaat te Zeist; door de generale synode tot predikant voor buitengewone werk zaamheden (luchtmachtpredikant): mw. A.C. Barnhoorn, predikant voor buitengewone werkzaamheden (maatschappelijk activermgswerk en vormingswerk ten dienste van vrou wen); te Langezwaagen Lippenhui- zen-Hemrik: mw. S.A.F. Hofstra, kan didaat te Groningen; te Woudenberg: C. van Duijn te Krimpen aan den IJs- sel (buitengew, wijkgem.); te Nieu- werkerk aan den IJssel: G.C. de Jong te Sliedrecht, die bedankte voor Goes; te Aalburg: H. Harkema te Onstwedde; te Alblasserdam: H. Wes terhout te Zeist; te Delft: C. Blenk te Amsterdam; te Eikerzee (SoW): mw. H.B. Graafland, kandidaatte Gouda; te Vriezenveen: D. van Meulen te Oud-bisschop R.Ph. Bar. goed tot bedaren komen'. „Het doek moet nu maar eens over die kwestie vallen", meent hij, „want we moeten verder." Over Bar zelf spreekt Holland met niets dan bewondering. „Als mensen hem in Chevetogne op zoeken, neemt hij ze tegen woordig mee het dorp in om een pintje te drinken. Dat is erg leuk om te horen, ja." Voor het bijwonen van het af scheid van mgr. Bar geldt geen speciale regeling; de kathedrale kerk aan de Mathenesserlaan is zondagmiddag vrij toegankelijk. Na de eucharistieviering zal een schilderij van mgr. Bar worden 'onthuld', dat vervaardigd is door de Maastrichtse kunste naar Jan van Genk. Het schilde rij van Bar, de derde bisschop in successie van het bisdom Rot terdam, krijgt een plaatsje in het bisschoppelijk paleis aan het Emmaplein. Aangenomen: naar Wierden (Oost): G.A. Schreuders, l.l. zendingspredi kant, wonende te Houten. Bedankt: voor Sint Maartensdijk: N.P.J. Kleibergte Veenendaal. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Enschede: W.P. Jansen te Veere, die dit beroep heeft aange nomen; te Loppersum (part-time): mw. A. Memdersma, kandidaatte Nijemirdum, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: drs. I.Ji'Smede- ma, Johan Braakensieklaan 13, 2283 GV Rijswijk (Z-H); mw. A. Meindersma, kandidaatte Nijemir dum; mw. H. Ruitenbeek, Rozen straat 3, 8261 KR Kampen. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen: te Bunschoten-Spaken burg: A.M. de Hullu te Rozenburg. Leiderdorpse predikant Van den Born overleden Dominee J.J. van den Bom van de Hervormd-Gereformeerde Kerkengemeenschap in Leider dorp is op 48-jarige leeftijd overleden. Hij was ruim twaalf jaar als predikant aan de ge loofsgemeenschap verbonden. Van den Bom ging in septem ber 1993 met ziekteverlof. De van huisuit gereformeerde Van den Bom begon zijn predi- kantsloopbaan op 7 januari 1973 in de streekgemeente Mid- den-Betuwe. Ruim vier jaar la ter, op 13 november 1977, werd hij bevestigd in Son en Breugel en Sint-Oedenrode. Van den Bom stond in Leiderdorp sinds 17 januari 1982. De zanggroep 'Kandelaar' opent de reeks Zomeravondzang in de Oude Kerk. foto pr Serie Zomeravondzang in Oude Kerk NUKERKANP De toekomstige Verenigde Pro testantse Kerk van hervormden, gereformeerden en lutheranen dreigt een 'oeverloze plurale ge meenschap' te worden. De be houdende hervormden, gebun deld in de Gereformeerde Bond, moeten met alle kracht optre den tegen dit gevaar. Deze boodschap bracht alge meen secretaris ir. J. van der Graaf woensdag op de jaarver gadering van de Gereformeerde, Bond iri Nijkerk. De Bond is de afgelopen jaren een steeds fer venter tegenstander geworden van het Samen-op-Wegproces, dat over enkele jaren moet uit monden in een nieuwe kerk. Deze toekomstige kerk zal volgens Van der Graaf geen halt toeroepen aan alles 'wat niet strookt met de leer van Christus en als zodanig zielen misleidt'. De 'geest van de relativering' zal er heersen: De leer van Christus is er voor meerdere uitleg vat baar. Daartegenover plaatste de voorman van de Bonders een kerk die zich, in de traditie van de zestiende-eeuwse Reforma tie, in haar belijdenis afgrenst van een oeverloze plurale ge meenschap. Binnen deze kerk mag verscheidenheid zijn, maar deze moet worden begrensd door 'het bijbels getuigenis'. Bij al het 'getob' over de ont werp-kerkorde van de nieuwe kerk, die door de Gereformeer de Bond krachtig van de hand is gewezen, is volgens Van der Graaf steeds ruimte voor ver schillende opvattingen bepleit. „Maar stemmen die opkwamen voor een belijnd en begrensd belijden waren witte raven." Zelfs als deze onvolkomen kerkorde wordt verbeterd, is het plurale karakter van de nieuwe kerk niet tegen te houden, vreest Van der Graaf. Hij riep zijn mede-Bonders op ondanks alles onverkort vast te houden aan 'het ene Evangelie, tegen over het andere evangelie dat geen Evangelie is'. De serie Zomeravondzang in de Oude Kerk aan de Katwijkse Boulevard begint op woensdag 1 juni. Aan deze eerste bijeen komst wordt medewerking ver leend door de zangroep 'Kande laar', onder leiding van Corry Harteveld. Het thema is: 'Ik ge loof in de Heilige Geest'. De wekelijkse zangavonden, die worden georganiseerd door de gezamenlijke evangelisatie commissie van de hervormde gemeente en de Gereformeerde Kerk, duren tot 7 september. De samenkomsten zijn in de afge lopen jaren uitgegroeid tot ware publiekstrekkers; niet alleen de plaatselijke bevolking en toeris ten komen hiervoor naar de kerk, maar ook zangliefhebbers uit de wijde omgeving van de kustplaats. De deuren van de Oude Kerk gaan om 19.15 uur open, vanaf 19.50 uur is er samenzang en de bijeenkomst wordt geopend om 20.00 uur. De toegang is gratis, maar wel wordt aan de uitgang gecollecteerd voor het plaatse lijke evangelisatiewerk. Vierhouten blij begrip in evangelisch Nederland VIERHOUTEN ANP Als je het evangelie maar op een blijde en dui delijke manier brengt, dan komen de mensen wel. Dat lijkt het credo van evangelist Peter Vlug sr. van de stichting 'Opwekking', die het afgelo pen pinksterweekeinde in het Veluwse dorp Vierhouten opnieuw ongeveer 30.000 evangeli sche Nederlanders op de been bracht. Het was de 25ste keer dat de stichting de jaar lijkse evangelisatie-conferentie hield, maar aan dat jubileum schonken Vlug en de zijnen geen aandacht. „Wij zijn niet van die lustrum-men sen", aldus de 'ouwe rot in het vak' (62), die vanaf het prille begin bij de organisatie betrok ken is. In die jaren groeide het bezoekersaantal van 250 tot 30.000. De eerste twee conferenties wer den niet in Vierhouten, maar in Harskamp en Bennekom gehouden. „In Vierhouten zijn we pas echt begonnen. Vierhouten is nu een begrip in evangelisch Nederland. Aanvankelijk waren het vooral pinksterchris tenen die de meerdaagse bijeenkomst bezoch ten, maar uit een enquête van twee jaar geleden blijkt dat onderhand de helft afkomstig is uit de 'traditionele' kerken. DE RECHTER Mr. Jesse van Muylwijck COLOFON DeZB JEUGOiSe VERDACHTE HEEFT iN EEfO SPEEL60eDW)NK.eL ENJIÖE" WODEUTREiAJEN GESLOOPT, MENEER. P£ RECHTER DAT i» N'iET zo FR AAi WAT HEB JE DAAROP TE ZEGGE Li. JONGETJE PUH, MUN VADER is VOETBAL SUPPORTER ENJ HU A DOET HET OOR, A1AAR DAN MET ECHTE" TREiNEfJ. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave van Dagbladuitgeverij Damiate bv. DIRECTIE: B.M. Essenberg, G.P. Arnold (adj), J. Kiel (adj); HOOFDREDACTIE: Jan-Geert Majoor, Frans Nypels, Henk van der Post (adj). OMBUDSMAN R.D. Paauw, tel. dag. 9.30- 11.30 uur 071 -356215, of per post. HOOFDKANTOOR: Rooseveltstraat82,2321 BM Leiden Telefoon 071-356356. REGIOKANTOOR Kanaalstraat 26a Lisse Telefoon 02521-19353, Fax 02521-19610. POSTADRES Postbus 54,2300 AB Leiden TELEFAX. Advertenties 071-323508 Fam. berichten 071-323508 Redactie071-321921 ADVERTENTIES ma.-vrij. van 08.30-17.00 uur: Telefoon 071-356230 RUBRIEKSADVERTENTIES (Sleutels) ma.-vri|. van 8.30-17.00 uur: Telefoon 071-143545 ABONNEMENTEN Tel. 071-128030 bij vooruitbet. (ind. BTW) peracc.giro autom.bet. per maand 29,30 per kwartaal 85,55 84,55 per jaar 329,30 328,30 VERZENDING PER POST Nederland: per kwartaal 125,50 ovenge landen op aanvraag KLACHTEN BEZORGING mat/m vrij: 18 00-19.30 uur, zat. 10.00-12.00 uur. Tel. 071-143241 HEINZ pos j£ tt/mt a//&t 8btal&v tjap-at /s £&j pgo0l££aa HET WEER Weer in mineur De geschiedenis van de weerkunde gaat tot ver voor onze jaartelling te rug. Het eerste wetenschappelijke manuscript kwam van de hand van de Griekse wijsgeer Aristoteles (384-322 v. Chr.). Zijn leerboek 'Meteorologica', oftewel 'alles wat zich aan de hemel afspeelt', was tot in de 17e eeuw het enige stan daardwerk in de meteorologie. In de gouden eeuw nam deze tak van wetenschap een hoge vlucht. Na de uitvinding van thermometer en barometer kon het weer voor het eerst instrumenteel worden waar genomen; de vroegste reeksen van systematische meetgegevens date ren uit het begin van de 18e eeuw. In 1857 lanceerde onze landge noot Buys Ballot zijn beroemde wet: 'legt men zich in de richting van de wind met de rug naar de plaats vanwaar hij komt, zoo heeft men de laagste druk aan de linker hand....' Uit deze tijd stammen ook de eerste weers- en stormverwach- tingen. Al rond 1850 verschenen de eerste primitieve weerkaarten en sinds 1890 geeft het KNMI een dagelijks weerkaartje uit. In de jaren 20 en 30 van deze eeuw werd het belang ingezien van de hogere luchtlagen voor de weersverwachting; immers, de weersystemen worden 'gestuurd' door de winden op grotere hoogte In die tijd werd het weer al 'toe komstgericht' berekend. De wet matigheden omtrent luchtstromii N gen en warmte-omzettingen ware toen al lang bekend, maar het re; kenen aan het weer was nog echi handwerk en het resultaat bleef 1 zeer beperkt; pas sinds de jaren vijftig ging de weersverwachting met reuzestappen vooruit, toen h enorme rekenwerk door compute1 ■-! kon worden verricht. In een volge de rubriek iets meer over de hede daagse weersverwachting; de m& li gelijkheden en... de'missers'. Het actuele weer is wat in mineui De eerste helft van deze week zoi den wolkenrijke luchten voor een saaie en sombere sfeer. Op dit soort dagen ondervinden wij kust bewoners duidelijk de minder aa; gename trekjes van de Noordzee, leverancier van uitgestrekte wol- V kenvelden. Na het voorbijtrekken van een regenstoring - hoofdzake lijkten zuiden van onze regio- wordt de stroming-een paar dage jg; noordelijk en krijgt de sombere e 1 koele aanvoer van zee een vervol Later, tijdens het weekeinde, koi een hogedrukcel ten noordweste g van Ierland naderbij. Hopelijk Sv, wordt dat vertaald in een paar zo i nige perioden en wat minder lag* temperatuur. HET WEER IN EUROPA KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met vrijdag. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: In Schotland, vooral mor gen, perioden met zon en droog. Elders wolkenvel den en van tijd tot tijd re gen, maar morgen meer zon en droog. Maxima uit eenlopend van 10 graden aan de Schotse oostkust tot plaatselijk 17 graden België en Luxemburg: Vandaag bewolkt en enige tijd regen. Morgen naar het oosten wegtrekkende regen en geleidelijk meer zon. Middagtemperatuur ongeveer 16 graden. Noord- en Midden-Frank- Vandaag bewolkt, enige tijd regen en eerst kans op onweer. Morgen in het oosten eerst nog regen, maar vanuit'het westen geleidelijk droog en perioden met zon. Middagtempera tuur oplopend tot ongeveer 20 graden op vrijdag, maar langs de Kanaalkust enkele graden lager. Portugal: Overwegend zonnig en droog. In het noorden kan uit de bewolking een enkel spatje regen vallen. Maximumtempera tuur circa 28 graden in het zuiden. In het noorden niet warmer dan 24 graden. Madeira: Zonnig en droog, maar vandaag ook en kele wolkenvelden. Maxima ongeveer 22 graden. Spanje: Meestentijds zonnig en droog. In het binnenland kan een enkele bui vallen. Middagtemperatuur om en nabij de 30 graden, alleen langs de Golf van Biskaje koeler met temperaturen van ongeveer 20 graden. Canarische Eilanden: Zonnig, maar in de loop van de dag en kele stapelwolken. Middagtemperatuur omstreeks 24 graden. Marokko: Westkust: flinke perioden met zon. Mor gen kans op een enkele bui. Maxima van 23 graden bij Tanger tot 28 graden bij Agadir. Tunesië: Zonnig en zeer warm. Middagtempera tuur tussen 30 graden aan het strand en 40 graden meer landinwaarts. Zuid-Frankrijk: Toenemende bewolking en een enkele regen- of onweersbui. Later op de dag steekt de Mistral op. Morgen vooral in het westen en zuiden droog en flinke pe rioden met zon. Middagtemperatuur van 23 graden langs de Golf van Biskaje tot 28 aan de Middellandse Zee. Vandaag tijdelijk iets koeler. Mallorca en Ibiza: Droog en overwegend zonnig. Maximum temperatuur ongeveer 28 graden. Italië: Droog en overwegend zonnig. In de Po- vlakte en de noordelijke bergen wolken velden en kans op een regen- of on weersbui. Maxima tussen 26 graden in het noorden tot ruim boven de 30 gra den in het zuiden. Corsica en Sardinië: Droog en overwegend zonnig. Middag temperatuur tussen 25 en 30 graden. Op Corsica waait morgen mogelijk de Mistral. Griekenland en Kreta: Zonnig, maar in het noorden ook enkele wolkenvelden. Droog. Maxima van 30 graden bij grote wateroppervlakken tot 36 in het binnenland. Turkije en Cyprus: Overwegend zonnig en droog. Middag temperatuur ongeveer 30 graden, aan het strand iets koeler. Duitsland: In Schleeswijk-Holstein af en toe zon en overwegend droog. Elders bewolkt en re gen. Mogelijk morgenmiddag vanuit het westen opklaringen en droog. Middag temperatuur van 16 graden in het noor den tot 21 in het zuiden. Zwitserland: Vandaag bewolkt en enige tijd regen. Morgen in de loop van de ochtend droog, 's Middags vooral in het zuiden af en toe zon. Maximumtemperatuur van daag rond 21 graden. Morgen, als de zon schijnt, ongeveer 26 in Tessin. Oostenrijk: Vandaag in het oosten eerst nog zon, maar van het westen uit meer bewolking en van tijd tot tijd regen. Morgen alleen in het laagland nog regen. Middagtem peratuur rond 20 graden, maar vandaag in de omgeving van Wenen ongeveer 27 graden. Minimumtemp. Middagtemp. Wind DO VR ZA 10 50 50 70 20 10 no3 nw3 no2 WEERRAPPORTEN VRIJDAG 27 MEI 1994 Zon- en maanstanden Zon op 05.28 Zon onder Maan op 00.00 MaanonderOI Waterstanden Katwijk Hoog water 05.15 17.48 Laagwater 01.01 13.35 Weerrapporten 25 mei 20 uur: 13 11 14 12 14 13 16 10 14 13 14 11 14 12 15 13 15 12 14 12 Eindhoven Den Helder Rotterdam Vlissingen Maastricht Aberdeen Boedapest Bordeaux Dublin Frankfurt Genève Helsinki Innsbruck Istanbul Klagenfurt Kopenhagen Las Palmas Madrid Malaga Mallorca arbew zwaar bew. wzw 3 onbew. w 2 onbew. no 3 half bew.1 z 21 licht bew. no 2 licht bt 31 19 22 17 18 14 22 15 25 11 15 11 32 20 11 17 151 22 121 16 l'O 22 13 j 26 17 25 15 04 17 6 IO 10 25 5 21 11) ïw 1 26 14 Split Stockholm half bev Warschau zwaar bi Wenen zwaar bi Zurich onbew. Bangkok weerlicf Buenos Aires mist/ Casablanca zwaar bi Johannesburg onbew/ New York TelAviv Tokyo Toronto w 5 24 9 3 29 17 w4 25 15 i 32 23 iw2 15 7 r2 20 13 o5 22 16 03 16 9 19 12 wl 19 13 4 24 16 V;37 5 19 7 ol 21 9 7 22 16 iw 1 19 12 03/ 36 26 w221 12 arbew. no5 23 IE ew/ windst 20 1 0/ arbew./ ozo2/ 21 IE arbew./ windst 31 11 ar bew,/ windst 20 Vancouver regenbui' 1#^ $rf mm /A l l// öLi

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18