Klanten willen pizzeria houden 06-lijn voor middenstandèrs Leiden Regio Bemanning bommen weiper herdacht Restaurant Leiderdorp met sluiting bedreigd u Voorschotenaren tevreden over woningen Wagenerf 'Nu is het een poes, straks een kind' Wassenaar maakt haast met bouw verpleeghuis Fusiebespreking? yt Bleek gewoon gebakken lucht WOENSDAG 25 ME11994 chef henny van ecmond. 071 -356414. plv -chef hans koenekoop. 071 -356429 Eigenaar Giovanni Zara van pizzeria II Buongustaio in Leiderdorp zit met de handen in het haar. De bank wil de geldkraan dichtdraaien, nu de gemeente dreigt zijn res taurant aan de Achthovenerweg te sluiten. De bank vreest dat Zara straks niet voldoende inkomsten heeft, als alleen het afhaalcentrum mag blijven bestaan. Veel klan ten zouden het betreuren als het restaurant verdwijnt. Zara zegt al 2000 handtekeningen tegen sluiting te heb ben verzameld. leiderdorp» judy nihof Zara begrijpt de bank aan de ene kant wel. ,,Ik heb een hoge hypotheek en de bank is bang dat ik straks niet meer kan beta len als het restaurant weg is. Daar hebben ze gelijk in." Ondanks deze nieuwe tegen slag heeft de Italiaan nog steeds niet alle hoop verloren. Zara oegstgeest In Haaswijk, op de plaats waar in de Tweede Wereld oorlog een Lancaster-bommen werper neerstortte, heeft een groep Oegstgeestenaren gister morgen zeven boeketten bloemen neergezet. Die herinneren aan de zeven Engelse bemanningsleden die daarbij omkwamen. Zij liggen begraven bij het Groene Kerkje waar familieleden nog regelmatig een bezoekje brengen. De Oegstgeestenaren die ver antwoordelijk zijn voor de bloe menhulde hebben bij de gemeen te regelmatig aangeklopt om een herdenkingsplaquette te plaatsen op de plek waar nu huizen staan aan de Klein Proffijtlaan. „Ze zijn toch gestorven voor onze vrij heid", aldus D. Megchelse, een van de initiatiefnemers. De bescheiden herdenking liep gisteren bijna mis. Overijverige ambtenaren van de gemeente ruimden in de ochtenduren de bloemen op. Er moesten enkele telefoontjes richting raadhuis aan te pas komen om de ruikertjes weer op hun plaats terug te krij gen. Onder de nieuwbouwhuizen in Haaswijk bevinden zich nog steeds enkele restanten van het vliegtuig. Aangezien de Lancaster op 24 mei 1943 op de terugtocht was van een vlucht boven Duits land, is het in het verleden altijd onwaarschijnlijk geachfdat de 'kist' nog bommen aan boord had. „Zo'n plaquette is er niet alleen om te herdenken. Ik heb gemerkt dat er maar weinig bewoners van Haaswijk zijn die van deze ge schiedenis afweten. Ook daarom zou een gedenksteen van nut zijn", aldus Megchelse. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS Adviesbureau voor reclame en public relations. LEIDEN TEL. 071 -13 42 48 Hockeyclub is telefoon kwijt leiderdorp Etenswaren en een telefoon zijn afgelopen nacht gestolen uit het clubgebouw van hockeyvereniging Alecto op De Bloemerd in Leiderdorp. Door een ruitje uit de sponning te lich ten, kwamen de inbrekers binnen. Vervolgens werd een tussen deur opengebroken. Een kluisje en een koelcel werden gefor ceerd, maar geld is niet verdwenen. 'Tuinier' licht Leiderdorpse op leiderdorp» Een 68-jarige Leiderdorpse is gistermiddag opge licht. De vrouw had een advertentie in de krant gezet om de tuin van haar woning aan het Ratelaarkamp te laten opknappen. Ver volgens kwam een meisje opdagen. Om aan de slag te kunnen gaan, vroeg ze de bewoonster om een tuinbroek. Terwijl de Lei derdorpse deze ging halen, haalde het meisje uit de woning zes tig gulden weg. Later moest de vrouw ook nog een tientje voor het werk betalen. I H'assenaarder gewond bij aanrijding wassenaar Een 50-jarige Wassenaarse automobilist is gis terochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Groot-Hae- sebroekseweg in zijn woonplaats. Het ongeluk gebeurde toen een 43-jarige Wassenaarse vanaf de Groot-Haesebroekseweg de toegangsweg naar de plaatselijke golfclub wilde oprijden. Plotse ling moest ze remmen voor een tegenligger. Een 28-jarige Was senaarse automobiliste die achter haar reed kon niet op tijd remmen en knalde op haar voorganger. De 43-jarige schoot door naar de andere weghelft en botste frontaal op de wagen van de 50-jarige Wassenaarder. Deze man is met onbekend let sel in het Bronovoziekenhuis in Den Haag opgenomen. Inbraak in Oegstgeest oegstgeest Geld, sieraden, een paspoort en waardepapieren zijn gistermiddag gestolen uit een flat aan de Ian Zwartlaan in Oegstgeest. Het is niet bekend hoe de daders het pand zijn bin nengekomen. voorschoten frank buurman De bewoners van het Wagenerf in Voorschoten vinden de kwa liteit van hun huizen over het algemeen goed. Dat blijkt uit een onderzoek van de Vrou wenadviescommissie voor de woningbouw in Voorschoten. Er zijn nog wel enkele klachten, bijvoorbeeld over geluidsover last en over badkamers en toi letten die nog niet voor oudere bewoners zijn aangepast. Het in 1988 gebouwde com plex bestaat uit 13 seniorenwo ningen op de begane grond en 14 eengezinswoningen erboven. De VAC heeft voor de bouw van deze woningen een advies uit gebracht over het ontwerp. Na enkele jaren van bewoning van een project houdt de VAC een woongeriefonderzoek. Over.de grootte van de senio renwoningen zijn de meeste mensen wel tevreden, maar een extra kamer voor hobby's of voor mensen die blijven logeren zou volgens sommigen geen overbodige luxe zijn geweest. HANDELEN WANDEL PR-man Buch wil kleine ondernemer helpen leiden clazinus van de rotte Voor vragen op het gebied van publicrelationskunnen onder nemers sinds maandag bellen met een speciaal 06-nummer, de PR-infolijn. Het 06-numm- mer is vooral bedoeld voor mid denstanders en ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf. Een noviteit in de wereld van de 06-nummers. Volgens initiatiefnemer P. Buch bestaat er onder middenstan ders een grote onbekendheid met het fenomeen public rela tions. „Een winkelier stapt niet gemakkelijk naar een PR-bu- reau. De meeste bureaus zijn, op hun beurt, ook niet geïnte resseerd in winkeliers. Bureaus doen liever zaken met bedrijven O' als Shell en Philips. Daar valt meer te verdienen." Buch heeft het 06-nummer op gezet, omdat volgens hem PR- bureaus juist veel kunnen bete kenen voor de middenstand. Zo belde afgelopen dagen een opti cien. Hij was bezorgd, omdat een gevaarlijke concurrent'zich bij hem in de straat gevestigd had. Buch: „Wij hebben die op ticien gewezen op de noodzaak van klantenbinding en goede service. De concurrent, Pearl, is weliswaar goedkoper, maar de service is ook minder persoon lijk. Het zijn vaak heel simpele tips. Mensen hebben ze vaak al zelf bedacht. Het is vaak een kwestie van bevestigen: vreem de ogen dwingen nu eenmaal." De info-lijn (06-910 910 16) is anoniem en schept geen ver plichtingen voor de beller, be nadrukt initiatiefnemer Buch. Geen onbelangrijk detail, want Buch is tevens directeur van een PR-bureau in Leiden. Hij ontkent ten stelligste dat er sprake is van belangenverstren geling. „Een concurrent be schuldigde mij ervan dat ik met de info-lijn klanten probeerde binnen te halen. Dat is niet waar. Ik ben een vakidioot en wil de bellers helpen, niet meer en niet minder. Als er iemand belt, neem ik niet op met de naam van het bureau. Mijn bu reau en de infolijn staan los van elkaar. Verdienen doen ik er ook niet aan. Als ik een uur bel ver dien ik nog geen dertig gulden." Rubriek voor zakelijk nieuws fax 321921 gaat ervan uit dat de gemeente zijn restaurant ooit officieel zal erkennen. Maar voorlopig is de eettent van Zara strijdig met het geldende bestemmingsplan. Op het pand van Zara rust een woonbestemming. Toen de Ita liaan begon met het restaurant en een terras, was hij dus in fei te illegaal bezig. De gemeente overweegt wel om een afhaal centrum toe te staan. Maar het zit Zara flink dwars dat de ge meente hem geen vestigings vergunning voor het restaurant wil geven. „Ik zit hier niemand in de weg. Ik vind het goed dat de gemeente regels heeft, maar dan moet ze wel kijken of die regels passen." Zara wil alles doen om legaal te worden. „Misschien is de gemeente bang dat ik grote reclamebor den neer ga zetten. Ik wil zwart - op-wit zetten dat dat niet zal gebeuren. Ik wil overal aan meewerken, als ik die vergun ning maar krijg." Voorlopig draait het restau rant in het landelijke stukje Lei derdorp nog steeds op volle toe ren. „Het was een poosje stiller omdat veel mensen dachten dat ik al dicht was, maar ik ben ge woon open." De vraag is alleen: hoe lang nog? Als het aan de klanten ligt, blijft de eetgelegen heid met het terras gewoon be staan. Zara toont een klapper vol met handtekeningen. De ac tie van Zara onder het motto 'Het restaurant moet blijven' vond veel gehoor. „Ik heb wel 2000 handtekeningen verza meld. Iedereen vindt dat het restaurant moet blijven." De meeste klanten zijn af komstig uit Leiderdorp en Kou- derkerk, blijkt uit de map. Maar ook veel Leidenaars en inwo ners van Hazerswoude en Zoe- terwoude komen er graag een hapje eten. Veel bezoekers luch ten hun hart met een kort krab beltje. 'Dit restaurant is hier toch niemand tot last. Waarom toch al die onnodige regelge ving' er; 'Wat een ontdekking! Een stukje buitenland tussen het Hollandse Koudekerk en Leiden', 'Kom op Leiderdorp, wees eens flexibel! Regels zijn er om van af te wijken.' Ook een groot aantal bewo ners van het achtergelegen Patrimoniumpark hebben hun handtekening gezet. Ze zijn vol gens Zara blij met hei. restau rant in hun buurt. „Ik heb het hier opgeknapt, bestraat en een terras aangelegd." Volgens Zara zijn de steunbetuigingen uit de buurt het bewijs dat hij nie mand overlast bezorgt. „Ik pro beer met iedereen goed te we zen. De mensen weten dat als er auto's van bezoekers verkeerd staan, ze mij kunnen bellen. De auto wordt dan onmiddellijk Vrouwenadviescommissie houdt onderzoek Badkamer en toilet blijken niet te krap maar de aanpassing aan de ouderen laat te wensen over. De bewoners van de senioren woningen vinden hun woning gehorig als ze gezinnen met kinderen als bovenburen heb ben. In de bovenwoningen zijn de bewoners niet tevreden over de keuken, die midden in de woonkamer ligt. Toch zijn de meeste ondervraagden wel te vreden over de grootte en de ligging van die woonkamer. Ook stellen veel bewoners dat hun huis opvallend snel warm te krijgen is. De ligging van het complex, midden in het dorp, dicht bij de meeste voorzienin gen, wordt ideaal gevonden. Wie het rapport van de VAC over het Wagenerf wil inzien kan terecht bij de openbare bi bliotheek aan de Wijngaarden laan in Voorschoten. En verder ook bij het gemeentehuis en de woningbouwvereniging aan de Koninklijke Marinelaan. Infor matie: C. Sloots-Wuisman, tel. 071-617025. leiden Voor Wouter is het zo klaar als een klontje. „Wij willen gewoon hogere ver keersdrempels in onze straat." Gistermiddag overhandigde hij aan wethouder P. Langen- berg van verkeer 112 handtekeningen en een zelfgemaakte gevarendriehoek. Wouter Lu- cassen (12) en zijn vriendjes vinden dat er op hun singel, de Annie Romeinsingel in de Leidse Stevenshof, veel te hard gereden wordt. Hogere verkeersdrempels zouden de automobilisten moeten dwingen vaart te minderen. Voor Wouter was de maat vol toen twee weken geleden zijn kat, genaamd 'Tuinpoes' in de drukke straat werd doodge reden. Nota bene voor de huisdeur van de fa milie Lucassen werd het dier overreden door een rode bestelwagen. De chauffeur reed na het ongeluk door. Wouter was eerst ontroostbaar, maar bleef uiteindelijk niet bij de pakken neerzitten. Samen met een paar vriendjes ging hij huis-aan-huis de buurt af om handtekeningen te verzamelen. „Dit keer is een poes doodgereden, een volgende keer is misschien een kind aan de beurt", zei Wouter tegen de wethouder. Wethouder Langenberg kon geen concrete toezeggingen doen aan Wouter en zijn vriendjes. „Maar de deskundige ambtenaren zullen polshoogte nemen. En dan denk ik dat er best mogelijkheden zijn om de Annie Ro meinsingel weer veilig te maken." FOTO HOLVAST/MARK LAMERS Pontmeyer Pontmeyer Leiden bv, de voor malige Vereenigde Houthandel Leiden, viert vrijdag feest. Dan wordt de nieuwbouw van het bedrijf aan de Hoge Morsweg officieel geopend. Volgens de directie voldoet het bedrijf nu door de uitbreiding aan de ei sen van Pontmeyer 'nieuwe stijl'. Een overzichtelijk drive-in af haalcentrum en een splinter nieuwe shop leveren voor de klant tijdbesparing op bij het af halen van goederen, of het nu gaat om vurehout, plaatmateri aal, keukens, isolatie, ijzerwaren of deuren. Genodigden en professionele gebruikers van produkten voor nieuwbouw/verbouw/onder- houd zijn welkom bij feestelijk heden die van 16.00 tot 18.00 uur duren. Certificaat LIAM Aan Mercedes-Benz dealer LI AM is het zogenaamde ISO 9002- kwaliteitscertificaat toege kend. Het garagebedrijf is daar mee de eerste in de regio die erin is geslaagd deze erkenning voor goede dienstverlening bin nen te halen. De Leidse wethouder P. Lan genberg (verkeer en milieu) reikte het certificaat vanmiddag uit in de Leidse vestiging van het garagebedrijf aan de Von dellaan. De overige vestigingen van LI AM in Leiden, Rijnsburg, Lisse» Haarlem en Alphen aan den Rijn delen mee in de eer. De nieuwe manier van zorgelood inrichten. Vraag naar de folder! Wassenaar eert secretaris Bij-bus De secretaris van de Stichting Vervoer Wassenaarse Lichtge- handicapten en Ouderen 'Bij- bus', M. van Lennep, heeft gis teren de gemeentelijke legpen ning ontvangen. De onderschei ding is uitgereikt door burge meester P.H. Schoute, ter gele genheid van het tienjarig be staan. van de Bij-bus. Van Len nep, een van de oprichters van de stichting, neemt na tien jaar afscheid van de Bij-bus". Ze zet zich op verschillende andere gebieden in voor de belangen van gehandicapten en ouderen. Vlekkeloze start bouw woningen in wijk Morsebel oegstgeest loman leefmans Het was de eerste officiële daad van wethouder Frans Lisman van Leefbaar Oegstgeest. Hij mocht gistermiddag het start sein geven voor de bouw van 53 woningen in een nieuw te ont wikkelen stuk van de wijk Mor sebel. In plaats van een lintje knippen of de eerste steen met selen, had projectontwikkelaar Peter Stolk uit Rotterdam wat anders bedacht. Lisman mocht onder het oog van tientallen op getrommelde aanstaande .be woners en ambtenaren een bak cemerjt storten. De wethouder doorstond het karwei zonder vlekken. Stolk heeft het Amersfoortse architectenbureau Bakker Poolen 53 huizen laten ontwer pen, verdeeld in drie categorie- en. Het gaat om 13 premiewo ningen aan de Benjamin Mer- kelbachstraat, 28 zogeheten parkvilla's en 12 villa's met ga rage aan de Gerrit Rietveldlaan. De woningen worden in 1995 opgeleverd en gaan grofweg vier ton kosten. De eerste paal voor een ver pleeghuis aan de Deijlerweg in Wassenaar gaat waarschijnlijk in april volgend jaar de grond in. Dat schrijft de gemeente in een brief aan de omwonenden. In 1986 al gaf de toenmalige gemeenteraad toestemming om een stuk grond aan de Deijler weg - tussen de Amerikaanse School en de Burgemeester Geertsemalaan - te bestemmen voor de bouw van het verpleeg huis. Er zou aan een dergelijke voorziening dringende behoefte zijn aangezien alle Wassenaarse verpleeghuis-klanten een plekje elders in de regio moeten zoe ken. Nu de Katholieke Stichting voor Verzorging en Verpleging uit Den Haag een bouwplan heeft ingediend, willen burge meester en wethouders haast zetten achter de plannen. Het verpleeghuis, dat twee bouwlagen zal tellen, moet straks ruimte geven aan 120 bedden. De welstandscommis sie heeft inmiddels haar fiat ge geven, de gemeenteraad be-» spreekt het plan in de vergade ring van 20 juni. VRIJE TIJD Rat Dat Blue De popband Rat Dat Blue treedt morgen op in het ontspan ningsgebouw van Endegeest in Oegstgeest. Het optreden begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Voor pieer informatie: 071-179674. Overname Gasequip Leiderdorp onzeker na afhaken kandidaat leiderdorp» judy nihof De kans op overname van het in financiële nood verkerende Leiderdorpse bedrijf Gasequip wordt steeds kleiner. De belang rijkste kandidaat heeft vorige week afgehaakt. „Daarmee is het allemaal heel onzeker ge worden", zegt bewindvoerder j. Langelaar. Waarom de onder handelingen op niets zijn uitge lopen, wil de bewindvoerder niet zeggen. Zijn hoop is nu ge vestigd op de drie kandidaten die nog over zijn. Langelaar ver wacht volgende week meer dui delijkheid te hebben. Het LPG- installatiebedrijf aan de Touw- baan verkeert op de rand van de afgrond, sinds nieuwe opdrach ten uitblijven. Onlangs vroeg Langelaar het faillissement voor de firma aan. Aanvankelijk leek er voor het bedrijf toch nog een toekomst weggelegd. Er meld den zich zes bedrijven die wel belangstelling hadden om Gase quip over te nemen. Inzet bij de onderhandelingen die Lange laar met de kandidaten voert, is dat het merendeel van de 26 werknemers van Gasequip zijn baan behoudt. Tijdens het eerste verkennende overleg zag het er allemaal heel positief uit. Met een snelle deal zou onze noodzakelijke groei gerealiseerd kunnen worden. Ondanks de euforie van het moment schakelden wij Teekens Advokaten in. Voor advies en het sluitend laten formuleren van het ovemamecontract. Daar is het niet meer van gekomen. De specialist in het vennootschapsrecht heeft ons voor een miskoop behoed. TEEKENS ADVOKATEN al 50 jaar thuis in het recht lid Lawspan International, een associatie van advokaten in de EU Leiderdorp Karolusgulden 32-38, postbus 118, 2350 AC, tel. 071 - 41 30 21fox 071 - 41 06 84 Leiden Haagse Schouwweg 8E, 2332 KG, tel. 071 - 32 27 38, fax 071 - 32 14 21

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17