p§BÊ Verfbeurt wekt woede Warmonders 'Het lijkt hier wel een raketbasis' Leiden Regio 'In maart loops geworden, nog steeds aantrekkelijk' t—wub DINSDAG 24 ME11994 chef henny van egmond. 071-356414. plv -chef hans koenekoop. 071-356429 Kozijnen en schuurtjes Ganzenwei 'lelijk geel' Honderden bezoekers open dag Dierenzorg Wassenaar De bewoners van de Ganzenwei in Warmond zijn boos op de Woningstichting Warmunda. Die heeft de schuren en kozijnen van de huurwoningen die onder haar beheer vallen lichtgeel laten verven. „Zonder overleg met de be woners zijn ze met die pisgele kleur aan de gang gegaan. Het is een lelijke kleur die bovendien erg schittert in het zonlicht. Het doet pijn aan je ogen", zegt bewoner R. van warmond frank buurman la- rat Vooral de beschildering van de schuren is in het verkeerde keelgat geschoten. „Het is alle maal hardhout en dat werd tot iu toe steeds gebeitst, dus onze schuren en kozijnen waren houtkleurig. Maar de woning stichting heeft in haar wijsheid besloten dat het hout makkelij ker te onderhouden is als alles wordt gelakt, en dan bij voor keur in een kleur die het zon licht weerkaatst. We hebben niets tegen lakken, maar waar- ~jjjpm kon het niet in een be- n schaafdere kleur, zoals bor- L2 deauxrood of donkerblauw. De ze kleur geel is zo lelijk, het ver minkt het aanzien van onze huizen, van de hele buurt." De bewoners hebben geprobeerd om de schilderwerkzaamheden aan de in totaal 57 huurwonin gen aan de Ganzenwei te stop pen, maar zijn daar niet in slaagd. Vervolgens zijn 20 hand tekeningen opgehaald van be woners die ook tegen de kleur zijn. „Het contact met de woningstichting levert alleen maar nietszeggende reacties op. Van inspraak is geen sprake", zegt Van Beek. Volgens Van Beek is inmiddels ook al een woning aan de Kloosterwei geel geschilderd, maar zijn de werk- zaamheden gestopt om de be- 0 woners aldaar een idee te geven van het effect. „De bewoners van de Klosterwei kunnen nu kennelijk reageren. De woning stichting heeft dus toch iets ge leerd", constateert Van Beek. De bewoners zullen blijven proberen om met de woning stichting een vergelijk te berei ken over eventueel een rustiger kleur voor hun huizen. „Voorlo pig gaan we geen drastische ac ties ondernemen", aldus Van Beek. Vice-voorzitter P. van Dam van Warmunda, die ook aan de Ganzenwei woont, maar in een koopwoning stelt dat de kleur geel een kwestie van smaak is. „Toevallig heb ik mijn huis ook in die kleur geschilderd. Ik heb begrepen dat een derde deel van de bewoners iets tegen die kleur heeft. Misschien dat de rest er best tevreden over is. Het zou een kwestie van wennen kunnen zijn. Er is overigens wel degelijk overleg geweest met de bewoners over de kleur, maar ik vermoed dat het uiteindelijke effect sommige bewoners te genvalt. We zijn niet van plan om scfturen en huizen nu in een andere kleur te gaan schil deren, maar wellicht dat ef over een paar jaar, als de huizen op nieuw geschilderd moeten wor den, een andere kleur gekozen wordt", zegt Van Dam. wassenaar annet van aarsen „Een Chihuahua. Dat is toch rijkdom op aarde", verzucht een oudere Wassenaarse dame. Op haar arm draagt ze inder daad zo'n klein hondje met bol le oogjes. Maar de twee die in een kennel van Nationale Dierenzorg zitten, vindt ze toch ook erg aardig. „Zo'n klein hondje", legt de vrouw uit. „Dat is ideaal. Als je jong bent, wil je natuurlijk een grote hond. Maar als je al wat ouder wordt, zoals ik, kan je niet meer zo ver lo pen. En dan is een Chihuahua ideaal. Die loopt zelf ook niet zo Boerderij Ze is een van de honderden mensen, die afgelopen zaterdag de open dag van de Stichting Nationale Dierenzorg bezoch ten. Een bijzondere organisatie, gevestigd in het rijksmonument 'boerderij Welgelegen', met bij zondere namen voor de diverse afdelingen. Pension- en asiel honden zijn er te vinden op het Binnen- en het Buitenhof en dan is er nog de Seniorenclub voor bejaarde honden. In het Catshuys, het onderkomen voor katten, lopen in de Eerste en Tweede kamer de asielkatten gemoedelijk rond, in de 'Raad van State' de ouden-van-dagen en de pensionkatten worden er ondergebracht in het Kurhuis of Des Indes. De katten die via het reisbureau International Animal Travel (eveneens een onderdeel van Nationale Dierenzorg) in Wassenaar terechtkomen, wor den ondergebracht in 'Buiten landse Zaken.' Hilariteit De open dag, eens in het jaar, wordt traditioneel druk be zocht. Rijen wagens staan ge parkeerd langs de Zijdeweg en langs de kennels schuifelen tientallen mensen. Hilariteit ontstaat bij de kennel van Bolle- ke. „In maart loops geworden", staat er op de deur van de tek kel. „Is nu nog steeds aantrek kelijk." Het duo Joy en Terry staat er ook mooi op. De één moet afvallen, volgens de bood schap op de deur en de ander 'heeft last van hyperventilatie. Monty vindt het allemaal maar niets, hij zit zielig in een hoekje te bibberen. Op zijn deur hangt de boodschap 'warm houden, komt uit een warm land.' „Voor de dieren vinden we het eigenlijk zielig", zegt een verzorgster van de Senioren club. „Maar ja, als troost... Van avond slapen ze rustig en mor gen is alles weer voor de hon den. Om een beetje bekendheid te krijgen, moet je wel openheid geven." Donateurs Ze heeft al enkele donateurs kunnen inschrijven en die men sen zijn hard nodig. „Zo'n oude hond hier van zijn laatste dagen laten genieten kost honderdvijf tig gulden per maand. En dan hebben we ook nog last gehad met de buren, die konden niet meer tegen het geblaf. Dus mochten de honden 's nachts niet meer naar buiten. Maar toen moesten we in ieder ver blijf gelijk airconditioning aan leggen. En dat kost ook weer geld." Koos, een vuilnisbakje, is met zijn twintig jaar de oudste hond waar de vrouw zorg voor draagt. Een krasse baas, die nog wel een tijdje mee zal gaan. Met Tanja, een hondje van vijftien gaat het slechter. „Als eerste eten geven in verband met re cente hersen-attackjes", staat er op de deur van de zaal die ze deelt met nog wat honden. Kunstjes Een van de asielhonden, een bruine poedel, voert kunstjes op. „Neem mij mee", lijkt het dier te zeggen. Maar dat gaat dus niet, legt een andere mede werkster uit. „Vandaag plaatsen we geen honden. Dat is om te voorkomen dat belangstellen den een dier uit een impuls mee willen nemen. Ze komen dins dag gewoon maar terug, dan kunnen ze er even over naden ken. We hebben sowieso eigen lijk nooit moeite om de dieren te plaatsen. Dat klinkt hautain maar het komt gewoon omdat we een klein asiel hebben." DeLorean verdwijnt van parkeerplaats wassenaar Een peperdure DeLorean DMC is in de nacht van zaterdag op zondag gestolen van een parkeerterrein aan de Zij deweg in Wassenaar. De eigenaar logeerde in de buurt en trof de volgende morgen zijn auto niet meer aan. De DeLorean is er een uit een serie van slechts 8000 auto's en is pas één jaar oud. Stoeptegels op Rijksstraatweg wassenaar Een groep jongeren heeft gisternacht chaos veroor zaakt door stoeptegels op de Rijksstraatweg in Wassenaar te gooien. De groep wrikte de stenen uit het viaduct van de Landschei- dingsweg en gooide ze vervolgens op de weg. Daarbij raakten ze geen auto's. De jongens waren weg toen de politie arriveerde. Autokraker gepakt in Alphen alphen aan den run» De Alphense politie heeft vrijdagavond een 28-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats opgepakt die wordt verdacht van diefstallen uit auto's. Getuigen waarschuw den de politie dat een man bezig was met het openbreken van een auto aan de Cantatestraat. Op de Troubadourweg werd de man vervolgens ingerekend. Bij de aanhouding bleek hij in het bezit van spullen die vorige week uit een auto waren gestolen op de Lupinesingel in Alphen. De man zit nog vast. Ontploffing op jacht zwammerpam Het jacht Pajeff van een 41-jarige Rotterdammer is gistermorgen rond negen uur op de Oude Rijn tei^roogte van Zwammerdam behoorlijk beschadigd bij een ontploffing van het gasstel in de kombuis. Niemand van de opvarenden liep letsel op. De oorzaak van de ontploffing is nog niet duidelijk. De technische recherche van de Alphense politie heeft het vier weken oude gasstel voor onder zoek meegenomen. Inbreker en heler aangehouden alphen aan den run De Alphense politie heeft gistermiddag rond vijf uur twee Alphenaars van 23 en 24 jaar aangehouden die worden verdacht van diefstal en heling van goederen die waren gestolen bij een drogisterij in Alphen. Getuigen hadden gezien dat de jongste man de spullen had neergezet achter een container op de J.P. Coenlaan in Alphen. Na enige tijd kwam de 24-jarige de spullen ophalen. De man werd door de politie ingerekend. De man heeft bekend. Ook de andere verdachte, die de spullen had gestolen, werd aangehou den. Bromfietser ligt op rijweg nieuwkoop» Dankzij opletténdheid van een Teraarder is een 20- jarige Nieuwvener afgelopen weekeinde aan een ernstig ongeluk ontsnapt. De Teraarder reed mee in de auto van een 20-jarige plaatsgenote. Op de provinciale weg zag de Teraarder iets lig gen. De bestuurster van de auto stopte en midden op de weg lag de Nieuwvener met naast zich zijn bromfiets. Het slachtoffer, die onder invloed van alcohol was, bleek zich niets van het voorval te herinneren. Hij is voor onderzoek naar een ziekenhuis overgebracht. Volgens een woordvoerder van de politie heeft de Nieuwvener veel geluk gehad omdat er op de provinciale weg behoorlijk snel wordt gereden. Bejaarde vrouw verjaagt inbrekers leiderdorp Door voortvarend op te treden, heeft een zeventig jarige Leiderdorpse vrijdagavond laat voorkomen dat twee in brekers haar huis leegroofden. De krasse alleenstaande dame lag rond elf uur in haar bed naar de televisie te kijken, toen twee jongemannen met een koevoet de deur openbraken, die met een klap tegen de muur aan sloeg. De bewoonster hoorde dit en liep al schreeuwend de gang op. De twee inbrekers schrokken zo van haar onverwachte verschijning dat ze de benen namen. De politie kon hen niet meer achterhalen. Autokrakers slaan slag in de regio Een auto, die geparkeerd stond aan de Bolderikkamp in Leider dorp, was het afgelopen week einde doelwit van autokrakers. Zij sloegen een achterruit in en namen een autoradiocassette recorder en een portemonnee met autopapieren, geld en bankpasjes mee. In Hazerswou- de-Rijndijk werden aan de Nic. Beetsstraat en het Helene Swarthplantsoen auto's open gebroken. De buit was hier res pectievelijk een autotelefoon en een autoradio. Zondagnacht verdween van de parkeerplaats aan de Narcissenlaan in Oegst- geest een personenauto. Afgelo- pen nacht sloegen dieven hun slag aan de Schoener in Oude Wetering. Gevaarlijk, spel op rijksweg A44 Kinderen speelden vrijdag avond een levensgevaarlijk spel letje op de rijksweg A44 ter hoogte van Oegstgeest. Een au tomobilist die daar op de snel weg reed, kreeg plotseling enke le steentjes tegen zijn voorruit. Hij schrok en zag nog net enke le kinderen wegrennen, die de steentjes vermoedelijk naar zijn wagen hadden gegooid. De man heeft zijn auto aan de kant gezet en is naar de kinderen toegelopen. Die hadden naast de snelweg een hut gebouwd in het struikgewas. De kinderen kozen het hazepad, maar de man kon één jongen achterha len en hem een uitbrander ge ven. De man heeft de politie ge waarschuwd. Boten bezocht door inbrekers nieuwe wetering» Een aantal boten in de regio is afgelopen weekeinde bezocht door inbrekers. Uit drie schepen aan de Noordveenweg in Nieu we Wetering verdwenen: een boormachine, een aggregaat, een decoupeerzaag, verrekijker, benzine, etenswaren, een kope ren duikhelm, hondevoer en di verse gereedschappen. Uit de jachthaven aan het Noordeinde in Leimuiden verdween een complete vissersboot met bui tenboordmotor. De ketting waarmee de boot vastlag is doorgezaagd. Van de Zijloord- kade in Leiderdorp is zaterdag nacht een vouwcaravan ont vreemd. Voorschotenaar ergert zich aan schoorsteen Pauwenstraat voorschoten frank buurman „Dag en nacht moet ik tegen die schoorsteenpijp aankijken. En in maart is hij alweer hoger geworden. Hij steekt nu 15 me ter hoog de lucht in. Het lijkt hier wel een raketbasis. Als dat zo doorgaat kan ik straks het hoogste punt niet eens meer zien." M. van Engelen ergert zich al jaren aan de afzuigpijp van carrosseriebedrijf Hamers, die hoog boven zijn woning aan de Bijdorpstraat in Voorschoten uittorent. Het bedrijf, dat aan de Pauwenstraat ligt, grenst aan de achterzijde aan de tuin van van Engelen. „Volgens de wet moet zo'n pijp vijf meter uit de gevel staan. Ik denk dat de schoor steen hooguit drie meter van mijn huis afstaat. Mijn vrouw kan de was aan de tuidraden ophangen." In het begin was de pijp lang niet zo hoog en zat er een hoek in. Het nadeel van die construc tie was dat de afgezogen scha delijke gassen neersloegen in de tuin. „Er hing altijd zo'n ver dachte zuurtjeslucht. Daarom moest de pijp hoger worden, dat snap ik wel. De lucht is nu inderdaad verdwenen, maar een pijp van 15 meter in een woonwijk, dat is toch belache lijk. Het ding reflecteert op een irritante manier de zon, je kan het al van grote afstand zien. Het bedrijf hoort op een indu strieterrein thuis, aan de Dob- beweg bijvoorbeeld. Daar barst het van de autospuiterijen. Die afzuiginstallatie geeft ook ge luidsoverlast. Hij staat eigenlijk de hele dag aan, met een verve lend zoemend geluid." Volgens van Engelen is de buurt niet afdoende geïnfor meerd over de hinderwetver gunning van het bedrijf. „Die is gepubliceerd in het huis-aan- huis-blad, dat zal best, maar dat wordt heel slecht bezorgd. Ik krijg het vaak weken niet. Dus hebben we ook niet tijdig be zwaar kunnen aantekenen, heel vervelend. Ik zal kennelijk tot mijn dood toe tegen die pijp moeten aankijken, want dat be drijf wil niet verhuizen en de ge meente vindt het allemaal wel prima. Maar ik begrijp het wel. Het kost natuurlijk te veel geld om dat bedrijf te verhuizen." Volgens een woordvoerder van de firm Hamers voldoet het bedrijf aan alle voorschriften. „Die pijp is veertien meter hoog, dat is overeenkomstig de bepalingen van de hinderwet. Ons bedrijf voldoet aan de strengste eisen, van overlast is geen sprake. Voor zover ik weet Inbrekers actief in Hazerswoude hazerswoude-dorp Inbrekers hebben zondagmor gen tal van spullen gestolen uit een woning aan de Roemer in Hazerswoude-Dorp. De bewo ners zagen een zwarte auto met grote snelheid vertrekken. Ver dwenen zijn: een videorcorder, cd-speler, versterker, fototoe stel, walkman, autoradio en een grote som geld. De spullen stonden voor het grijpen omdat de bewoners middenin een ver huizing zitten. Jongens zorgen voor overlast in Voorschoten voorschoten Een Peking-eend in het Burge meester Berkhoutpark in Voor schoten is zondagmorgen door een groep jongens beschoten. De eend was in zijn oog geraakt met een pennetje met daaraan een veertje. De dierenambulan ce uit Oegstgeest heeft het beest behandeld. De buurt is hevig geschokt door het incident, dat volgt op verschillende klachten over de groep. De politie heeft het afgelopen weekeinde ver schillende telefoontjes gekregen dat de situatie 'schandalig' zou zijn. Boze buurman gooit bank van galerij flat Een boze bewoner van de Gla- diolenlaan in Oegstgeest heeft zaterdag een bankstel van drie hoog naar beneden gegooid. Bewoners van de galerij waar de man woont, hadden dit bank stel drie dagen daarvoor buiten- gezet. Het was zo breed dat nie mand om het bankstel heen kon. De Oegstgeestenaar werd zo kwaad dat hij de bank over de railing gooide. Zijn woede was hiermee nog niet bekoeld. Gewapend met een mes belde hij aan bij de voormalige bank- bezitters. Deze waren niet thuis. Omstanders hebben de man tot bedaren gebracht. Brandweer haalt man uit autowrak Een 55-jarige Leidse automobi list moest zaterdagavond door de brandweer uit zijn auto wor den bevrijd nadat hij op de weg tussen Leiderdorp en Roelo- farendsveen over de kop was geslagen. Het ongeluk gebeurde doordat de man 'per ongeluk' op de linker rijstrook was te rechtgekomen en daar zo van schrok dat hij te snel terug stuurde. Zijn auto kwam in de rechterberm terecht om vervol gens via de sloot over de kop het weiland in te stuiteren. De Leidenaar is met onbekend let sel naar het Academisch Zie kenhuis Leiden gebracht. Brand in nieuwbouw In een nieuwbouwwoning in de Morsebelpolder in Oegstgeest is zaterdag brand gesticht. Ver moedelijk heeft de jeugd in een cementton een vuurtje ge stookt. De vlammen sloegen zo hoog op dat de muren en het plafond van de woning door roetaanslag zwart zagen. De brandweer wist het vuurtje snel te blussen. De daders zijn nog niet gevonden. DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen op 21 mei vanuit Moeskroen. De uitslagen: PV Leiderdorp: 1W. v. Oosten 15; M. Reijerse 2. T. Gijsman 3, 8; D. v. Seggelen 4; J.G. Knijnenburg 6, R. vd Nieuwendijk 7,9,10. PV Het Oosten: N. Kop, 1, 4, 6, 8; comb. Mooten-vd Hoogt 2, 3, 5; Bob van Putten 7,9; F. Glasbergen 10. PV De Reisduif: N. de Groot Zn 1, 8, 10; Tolboom-Klootwijk 2, 9; H. Dus- oswa 3; R.P.C. van Heuzen 4; Comb. Harteveld 5,6; J. Smit 7 PV De Rijnklievers: J. Kok 1. 2: J.C. Zevenhoven 3. 7: J. v. Laar zn 4; Comb. Kooy-Wassink 5; A. de Vries 6. 9; B. van Mil 8. J. vd Wal 10. PV De Vriendenclub: R- vd Dop 1, 4. 7; Comb, vd Nieuwendijk 2, 6. 8, 10; C.P. Gijsman 5; B. Diersman 9. De duiven vlogen op 22 mei vanuit Orleans. De uitslagen: PV Het Oosten: G. Hendrikse 1; S. vd Hoven 2, 8, 10; B. v. Putten 3, 5; W. de Jong 4; J. Verbaan 6,7; P. v. Duyl 9. PV Leiderdorp: M. Reijerse 1, 3, 4; D. van Seggelen 2; R. vd Nieuwendijk 5, 7, 10; A. Petit 6; H. Flippo 8; T. Gijs man 9. PV De Reisduif: N. de Groot Zn 1, 4. 7, 10; Tolboom-Klootwijk 2, 6, 9; Comb. Hartevelt 3: P. Schlagwein 5.8. zijn er maar twee mensen die Volgens M. van Bruggen van iets tegen het bedrijf hebben, de gemeente is er geen reden Wij verhuizen? Laat Van Enge len zelf maar verhuizen. Het be drijf zat hier al eerder, vanaf 1951, zo lang woont hij hier nog niet. Bovendien is dit een indu strieterrein." om te streven naar een verhui zing van het carrosseriebedrijf. „Van nadelige gevolgen voor de buurt is geen sprake. Ik vrees dat er in het geval van de heer Van Engelen meer sprake is van emotionele dan van rationele argumenten. Als gemeente kun nen we hier weinig mee. Er zijn ook geen bezwaren ingediend. De hinderwetvergunning is netjes gepubliceerd, dus de ge meente heeft aan haar plicht voldaan." Hogenboom 4; C.H. Kop 5; A. de Vries 7; J. vd Wal 8: van Laar Zn 9; K.W. Dokkum 10. PV De Vriendenclub: Comb. v. Weeren-Pracht 1; Th. Dongelmans 2, 7, 8; R. Metscher 3, 10; A. Siera 4; B. Diersman 5; Comb. Vinkensteyn-de Roo 6; H. Sladek 7. PV De Zwaluw: P. Verhoort 1; P. van Leeuwen 2, 4, 10; G. Hoogervorst 3, 6, 7, 9; vd Kooy-de Best 5; L en Th. Ver- hoork 8.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9