Lex Proper wint op Zandvoort Yvonne van Dorp passeert zes-metergrens Tegenslag Casba in Olympia's Tour Jeroen Straathof kan ook fietsen Leiderstrui voor veteraan Argentin Sport Fiks mag het weeir in tweede klas proberen DINSDAG 24 MEI 1994 chef willem spierdijk, 071 -356464, plv.-chef rob onderwater, 071 -356463 ALPHEN AAN DEN RUN WILMAR KORTLEEVER/MEDEWERKER De Leidse Yvonne van Dorp le verde gisteren tijdens de jaar lijkse Pinkstermeeting in Hilver sum een prestatie van formaat door verspringend haar grootste concurrente Mieke van der Kolk achter zich te houden. Met een sprong van 6,07, twee centime ter voor de nationaal kampioe ne, meldde de atlete van AV Holland zich nadrukkelijk terug aan de nationale top. De prestatie van Van Dorp belooft meer voor het komende baanseizoen. Indoor raakte de Leidse sportvrouwe van 1992 geblesseerd, waardoor ze nu kampt met een achterstand in de opbouw. Met het grootste deel van de snelheidstraining nog voor de boeg is de zes me ter en zeven centimeter, on danks de ruime meewind in Hilversum, voor verbetering vatbaar. De tweede regioatleet met een topprestatie was Chris Tamminga. De Alphenaar die uitkomt voor Haag Atletiek, be vestigde zijn stijgende vorm met een sprong over 5,35, slechts vijf centimeter onder de beste seizoensprestatie van ri vaal Laurens Looye. Zowel Looye als Tamminga maken goede kans op de limiet voor het EK in Helsinki (5,50). Tam minga waagt hiertoe tijdens de districtskampioenschappen vol gende week in Leiden een vol gende poging. Op de korte nummers had den de atleten als vaak in Hil versum te kampen met tegen wind. Desondanks won Ruud van Maurik de 110 meter hor den in 14,37. Met rivaal Korving als grote afwezige had de Alphe naar een ruime voorsprong op de tegenstand. De Wassenaarse sprinter Fabian van de Barse laar snelde met ruim twee me ter per seconde wind tegen naar 11,34 op de honderd meter, waarop hij in een nationaal top- veld zesde werd. De Bataven kwamen goed uit de verf op de middenlange af stand. De Amsterdamse studen te bewegingswetenschappen Saskia Engels veroverde op de 800 meter de derde plaats, in haar beste seizoensprestatie van 2.17,99. Joost la Lau en Michel Versteegen eindigden op de mijl in de middenmoot op een ze vende en een elfde plaats (4.10,59 om 4.12,36). De eerste uitvoering van Bahlmann Pinkstermeeting in Alphen aan den Rijn bleek on der meer door het geringe aan tal wedstrijden in de regio een succes. Van de nationale top pers op de 400 meter was het overgrote deel van de nationale top aanwezig, met de uitsteken de 47,57 van Miguel Lopes als resultaat. In totaal doken maar liefste vier man onder de 48 se conden. Regilio van der Vloot en Patrick Snoek liepen met drie snelste honderd meters van dit Pinksterweekeinde. Technisch waren atleten van het organiserende AAV '36 sterk. Meerkamper Bob Dongel- mans kwam met de polsstok en de speer tot vier meter en 53 meter precies. Paul Boere stoot te de kogel naar een clubrecord van 14,10. Julia van de Berg zwiepte de discus over 39,04. De Leidse junior Remi Zeven huizen wipte met de polsstok over 4,10. Bij de junioren was verder de jonge Alphenaar Mar- tijn Ungerer snel op de 100 (11,33) en de 400 meter (52,40). Met een tweede plaats in d<t halve marathon van IJsselsteiir. legde Ben Kerkvliet een geslaag;- de test af voor de marathon var Leiden over drie weken. De 32- jarige Bataaf uit Roelofarend.s- veen finishte op het enkele hon derden meters te lange par cours in 1.11.39, drie minute:» achter de ongenaakbare win naar Hol. Kerkvliet's clubgeno cii Paul Barnhoorn toog voor een test naar de halve marathon in Klazienaveen. De Noordwijkei bleek tevreden met zijn derc?U plaats in 1.12.44. 10 het doel is Theo van der Veer tenslott< won in Den Hoorn de plaatse Lij ke Lenteloop over tien kilonie De oud-profs Gert Jakobs, Mi chel Zanoli en Toine Schalks waren dit pinksterweekeinde de voornaamste slachtoffers van valpartijen in Olympia's Tour. Laatstgenoemde renner moest zaterdag, na een val in de etappe van Amsterdam naar Tilburg, in het zieken huis worden opgenomen met een gebroken scheenbeen. Michel Zanoli, terug bij de amateurs, was bij dezelfde valpartij betrokken. Hij ver trok zondag voor de rit naar Schijndel, maar kwam half weg opnieuw ten val. Daarbij brak hij zijn rechtersleutel- been. Ook Gert Jakobs van Casba-Wonen stapte zóndag af. Hij ondervond te veel hin der van de schaafwonden die hij bij een buiteling in de eer ste etappe had opgelopen. Zijn ploeggenoot Mark Rasch moest wegens ziekte opge ven. De Casba-ploeg moest nog meer klappen incasseren. Zondag kreeg Robin van Kes- sel te maken met materiaal- pech. De renner uit Ter Aar verloor weliswaar terrein, maar liet zich niet uit hét veld slaan. In het algemeen klasse ment neemt hij, één plaats achter ploeggenoot Niels van Stralen, de 46ste plaats in. Van Kessel finishte zaterdag nog als veertiende in de mas saspurt. Als vanouds lijkt de strijd om de eindzege in de 43ste Olympia's Tour uit te draaien op een secondenspel, waarin bonificaties de doorslag ge ven. Rotterdammer John den Braber toont zich daarin be dreven. Hij was gisteren en zaterdag de sterkste in een massasprint. Zondag won Anthony Theus de pelo tonspurt. Godert de Leeuw uit Ermelo (Giant) nam in die rit dankzij bonificatieseconden de paarse leiderstrui over van de Deen Marc Jacobsen, die tweede is op acht seconden. Pelle Kil volgt op veertien tel len. Den Braber is negende op driekwart minuut. Italië zege vierde zaterdag in de ploe gentijdrit, die niet meetelde voor het klassement. Jeroen Straathof in Casba-shirt werd tijdens de districtskampioenschappen vijfde bij de B-amateurs. TIM BROUWER DE KONING Jeroen Straathof kan meer dan een goede 1500 meter schaatsen. De 22-jarige Zoeter- woudenaar reed gisteren in zijn eigen woonplaats met de beste B-amateurs mee tijdens het districtskampioneschap wielren nen. In de groepsspurt legde hij beslag op de vijfde plaats, waardoor hij slechts twee plaatsen te kort kwam voor rechtstreekse plaatsing voor het Nederlands kampioen schap. In de anderhalf uur dat hij op de fiets zat, ondervond Straathof nauwelijks proble men. „Ik heb maar één keer bij een tem poversnelling zitten sterven", zei hij na af loop, alweer hersteld van de 60 kilometer over het Zoeterwoudse bedrijventerrein. Dat de opnieuw in de schaatskernploeg op genomen student voldoende conditie heeft, wekte geen verbazing. Maar dat hij de stuurkunst en de tactiek meester was, had hijzelf niet eens verwacht. Alleen tegen de ervaring van winnaar Piet Kralt was Straathof niet opgewassen. De 37- jarige Rijnsburger dankte zijn zege aan de trainingsschema van Arie Ravensbergen, de enkele jaren geleden overleden schaatscoach. Kralt, net als Straathof uitko mend voor Swift/Casba: „Die schema's deugden altijd al, maar ik heb nu eindelijk de discipline om ze uit te voeren. Ik ben aan het denken gezet toen ik op een geven ogenblik 96 kilo woog. Om af te vallen ben ik keihard gaan trainen. Daardoor werd ik niet alleen lichter - 80 kilo -, maar ik ging tevens veel beter fietsen." De 'schlemiel van de dag' droeg ook een blauwwit Casba-shirt. Precies één ronde voor het einde gleed Ron Onderwater met de armen in de lucht over de eindstreep in de veronderstelling dat hij de districtstitel bij de B-amateurs had veroverd. De micro- fonist hielp hem meteen uit de droom, waarna Onderwater met de moed der wan hoop doortrapte tot het peloton hem in zijn kladden had gegrepen. Bij het hoofdnummer van de middag ging de overwinning naar een 'jonkie'. De negentienjarige Charles Overgaag, telg van een vermaard wielergeslacht uit het West- land, troefde de verzamelde A-amateurs verrassend af. Hij verwees Piet Eikelen boom naar de tweede en Maurice van Rijn naar de derde plaats. De Casba-renners misten de slag. Aan vankelijk waren zij met Richard van Kem pen, Femand Warmerdam, Leon Rekelhof, Wobbe van de Kieboom en Ronald van der Tang goed vertegenwoordigd in een kop groep van elf man. Maar bij de beslissende ontsnapping was alleen Ruud Borst attent. De Leiderdorpse marathonschaatser finish te als vijfde en laatste van de vluchters, die op de voet werden gevolgd door Rekelhof (6) en Noordwijkerhouter Rik van Wetten (7). Bij de veteranen prolongeerde Karei Teeuwen uit De Zilk zijn titel. André van der Reep was de beste junior. De renner van RTV De Bollenstreek boekte daarmee de eerste overwinning uit zijn carrière. Leide- naar Vincent van der Kooy eindigde bij de nieuwelingen als tweede. Marion Borst uit Leiderdorp legde beslag op de derde plaats bij de districtskampioen schappen. Leidenaar André Möhlmann ein digde als negende tijdens het amateurcrite rium van Nieuw Vossenmeer. Zijn vijftiende profseizoen wordt zijn laatste. Dat roept hij tenminste al maanden. In de nadagen van zijn loopbaan kan Moreno Argentin echter nog veel. De 33-jarige veteraan trok gisteren in de Giro d'Italia de rose leiderstrui aan, nadat hij aan het einde van de tweede etappe het peloton in zijn een tje op achterstand had gezet. De oud-wereldkampioen, die zijn dertiende ritzege in de Giro behaalde, was de derde klasse mentsleider in twee dagen. Het openingscriterium op zondag in Bologna werd een prooi voor de rappe Italiaan Leoni. Leoni moest de leiderstrui vier uur later afstaan aan de Fransman De las Cuevas. Het enfant terrible van het Franse wielrennen won verrassend de tijdrit over zeven kilometer. In- durain verloor overigens maar een handvol seconden. Pinkstermaandag was Argen tin de sluwste op het moment dat het peloton zijn gevluchte ploeggenoot Oegroemov dreig de in te lopen. De jump van Ar gentin was perfect getimed. Vo rig jaar won hij eveneens op 23 mei een etappe in de Giro. „Ik ging opnieuw voor etappe", verklaarde de Venetiaanse koopman. Het werd een dubbe le triomf. Volle Bak niet langs Wassenaa r LEIDEN JAN DAAN VAN OOSTEN MEDEWERKER De softbalsters van Volle Bal hebben de derby tegen SVV*/ as senaar niet kunnen winnenDi Kerkehout-bewoners versloEïj gei de Leidenaars na een gccedi wedstrijd nipt met 3-2. De ontmoeting van Volle Ba met SV Wassenaar stond voo een groot deel in het teken vai het debuut van werpster Jein ne ke van Mourik. Van Mciuril hield, met vijf honkslagen g edu rende zeven innings, de W; isse naarse slagpartij (drie punten, redelijk in bedwang. De twe Leidse runs die Volle Bak dlaaj tegenover stelde waren nie t ge noeg voor de overwinning: 3-2. Voor de honkballers vant Al phians en SV Wassenaar nejiem het verloop van de huiidig competitie desastreuze vormer Deze week was VUC te ster! voor Alphians (8-3) en veirloo Wassenaar opnieuw met njimi cijfers van SAT Tigers: 8-2. Brenda Conijn tweede; VEENDAM Brenda Conijn reikte tot de slot' ronde van het nationale HCAT toernooi in Veendam. De Lisse se badmintonspeelster, die b BCO/Bali uit Oosterhout iin d eredivisie van de landelijk competitie uitkomt, boog in d eindstrijd voor de als eersi:e ge plaatste Carolien Glebbe ek. H de halve finale had Coniijn d| als tweede geplaatste Georgj T rouerbach uitgeschakelc ij Nederlaag studentencricketers LEIDEN BEN TEN DAMI CRICKETMEDEWERKER 1 LSCC verloor in dit Pinksterweekeinde vier punten en stuurt regel recht op degradatie af. Zondag traden de Leidse Studente n aan te' gen nieuwkomer Asvion, dat dit jaar onder leiding staan van inteij national Nolan Clarke. De afgelopen drie jaar zijn de Schiedam) mers kampioen geworden in respectievelijk 2D, 2C en 213 en oo| dit jaar zijn kampioensaspiraties niet van de lucht. Het enthousiasme dat de Leidenaren de eerste 25 overs in hé veld lieten zien temperde toen bleek dat het Engelse duo Singletoi (82) en Bennett (39) moeilijk uit te krijgen was. Na een suiccesvoll start voor LSCC (30 voor 3) was het Asvion dat zonder ve:iel proble men haar wickets verdedigde. Na 55 overs was het target voor dl studenten 235 runs. Helaas kon met dit zwakke team het geluk nid afgedwongen worden. Iets meer dan vier runs per over b'leek teveel Alleen Oóms (27) en een prachtige harde 50 van S. Swu.ikels kori den een crickethart nog sneller laten kloppen. Ook de volgende dag bleek de side van LSCC te amateuristisch De Leidse aanval werd tot moes geslagen door de Olym pianen Lig telui (114 not out), Jaspers (44) en Hyatt (45), die pas op'hielden on vier uur bij een stand van 260. Met de hoofden omlaag Jcwamen dj studenten het veld af. Ook dit totaal werd niet gepassee rd. De Haaj en Wiarda die dit seizoen voor het eerst weer meespeelden aai Leidse zijde gaven al battend enige hoop voor het op d<egradatie ai sturende LSCC. Stadgenoot Ajax liet zondag tegen ACC (82 all out) zien ho) cricket gespeeld dient te worden. Haighton liet met 7 ivickets vod 14 runs zien dat hij in topvorm verkeert. Ook tegen Ibiet fanatiek! Asian trok Ajax aan het langste eind. Asian 103 all out. Verhaar wa met bat (50 not out) en bal (4-21-9) de beste van het veld. Ajax staa na 5 wedstrijden ongeslagen aan kop in klasse 2B. ZOETERMEER MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Fiks blijft heen en weer pende len tussen de eerste en tweede klasse. De Oegstgeester korfbal club verioor de- beslissingswed strijd tegen VEO en degradeerde daardoor naar de tweede klasse. Dit betekende de vierde degra datie in de laatste negen veld- seizoenen. In dezelfde periode ging de ploeg ook vier keer om hoog naar de eerste klasse. De start van Fiks was nog hoopvol, want Jaap Rietdijk opende in de vijfde minuut de score. De Oegstgeestenaren ver speelden echter het initiatief, met name door vele plaatsfou- ten. Bovendien hadden zij min der lengte en fysieke kracht dan hun opponenten, die hierdoor langer konden aanvallen. Vooral de tweede aanval kon door deze tekortkomingen geen vuist ma ken en kwam in zeventien mi nuten tijd voor de Voorburgse paal niet tot scoren (3-1 en 5-3). Jaap Rietdijk en Marleen Boom gaard, beiden tweemaal trefzc ker, hielden de s core echter tc de mst in evenwi cht (5-5). De tweede aaiwal had twaa seconden na de pauze wél sue ces via Hendrik Hooimeijer (5 6). VEO bleef echter met mee overleg en zuiverheid aanvalle; en liep dan ooik uit naar 9-1 Hierna verklein den Matthijs d Visser (2) en Theo Vreeken h( gat nog tot tw€ï<e punten, maa het was niet toevallig dat twe van de drie goals strafworpë waren. Ook bet inzetten va routinier Reine.-fcta de Mooy e de derde treffier van Marlee Boomgaard (IJl-10) vermochte VEO in de laatste zes minute niet meer in p ainiek te brengei 12-10. Volgend seizoen zal Fiks in d tweede klasse de weg omhoc terug moeten vinden. Dat gai gebeuren onder leiding van G van der Waiter, die naast d coaching van. de selectie oo betrokken wordt in de coörd natie van de trainingen van d jeugdploegen. Tom Langeberg moet Jan Lammers voor laten gaan Zo slecht als het hem verging op het Circuit van Zolder, zo goed verliepen de Pinksterraces op Zandvoort voor Lex Proper. De Oegstgeestenaar pakte de eerste prijs. Tij dens de trainingen had hij in twee ronden de een na snelste tijd neergezet. Alleen de Duitser Hans Böhm was sneller. ZANDVOORT WIM DE GROOD AUTOSPORTMEDEWERKER Zo'n 15.000 toeschouwers wa ren naar het circuit gekomen om onder meer te kijken naar het spektakel van de Ferrari Porsche Challenge. Grof geschat komt de waarde van de 33 deel nemende wagens neer op zo'n slordige 50 miljoen. In zijn rode Porsche 911 SC/RS moest Pro per het debacle in het Belgische Zolder proberen goed te maken. Toen moest hij in de tweede ronde de pijp aan Maarten ge ven vanwege een opgeblazen motor. „Nu moet ik goed fi nishen, wil ik nog een kans ma ken op het kampioenschap", zei hij voor de start. Die start verliep overigens al- lerbelabberst voor de Oegst geestenaar. Zijn bougies waren moddervet, waardoor hij fors terugviel. Na een pacecar-situa- tie waren die bougies aardig schoongebrand en kon Proper aan de opmars beginnen. Weliswaar rustig aan, want hij wilde zijn banden sparen. Toch reed hij in zijn klasse, de Stan daard Plus, de snelste ronde. Hij klokte 1.14.811. In de twaalfde ronde kwam hij naast zijn rivaal Böhm en in de veertiende pakte hij de kop die hij ook niet meer afstond. In de Standaard Plus-groep neemt Proper, die op 3 juli de 6- uren van Francorchamps gaat rijden, met 22 punten de twee de plaats in. Böhm leidt met 39 punten. De race voor de Produktiewa- gens tot twee liter telde twee episodes. De eerste werd ge wonnen door Egbert Top (tot 1400cc) en Duncan Huisman (tot 2 liter). Wout van Reenen uit Voorschoten kwam in zijn Mobil BMW 320i niet verder dan een vijfde plaats. Het echt paar Caron uit Rijnsaterwoude eindigde op een vierde plaats (Frank in een Rover 114GTi) en op een tiende plaats (Amee in een Suzuki Swift). De tweede race verliep vooral voor Amee Caron een stuk voorspoediger. Zij werd nu keu rig derde. Echtgenoot Frank werd vijfde. Hij miste zijn vierde versnelling, waardoor hij vooral op het rechte stuk veel verloor. Sandra van der Sloot uit Alphen aan den Rijn werd vijfde en ze vende. Rob Happé toonde zijn klasse door in zijn Mitsubishi te winnen in de klasse tot 2 liter. Egbert Top herhaalde zijn pres tatie van de eerste rit. Voor de stand betekent dit, dat deze laatste leidt tot 1400cc. Frank en Amee zijn respective- lijk vierde en vijfde. Tot twee li ter leidt Roger Ciapponi, die in de opwarmronde zijn Alfa 33 te gen de vangrail drukte. Van Reenen staat vijfde. De race voor de produktiewa- gens boven de twee liter stond in het teken van de strijd tussen Jan Lammers en de rest van Ne derland. Tot die rest behoort re gerend kampioen Tom Lange berg uit Oegstgeest in de EKRIS BMW. In de eerste versie moest Langeberg genoegen nemen met een vierde plaats, achter Lammers. Deze race werd be heerst en gewonnen door alles- kunner Cor Euser. In de tweede manch hield Langeberg Lam mers tot de twaalfde ronde ach ter zich. „Ik wil best met hem stoeien, maar het mag niet ten koste gaan van het kampioen schap", aldus een tevreden Lan geberg die duvels goed in de ga ten had, dat het publiek genoot van het spektakel. Euser pakte Tom Langeberg won in de Porsche Ferrari Challenge, ondanks een slechte start. foto united photos de boer wederom de zege, Lammers werd tweede met een miniem verschil van 0,09 seconde. Lan geberg werd derde. Omdat Lammers buiten de puntentel ling viel, kreeg Langeberg in fei te de tweede plek. Samen met Cor Euser staat Langeberg nu met 80 punten op de eerste plaats. Zijn ploeggenoot Peter Kox is derde. Michael Sinon uit Alphen aan den Rijn was met zijn 15e plaats de beste regiogenoot in de Ci- troën AX GTi Cup. Plaatsgenoot Bas van Son werd 16e. Debu tante Anita de Kraa uit Oegst geest werd 22e. In de Formule Renault had Woubruggenaar Oscar Middel dorp pech. In de opwarmronde kwam hij al moeilijk op gang. Bij de start begaf zijn accu het, zodat de Alphenaar van de baan geduwd moest worden. Afgelo pen weekeinde was hij ook al zonder succes. In het Engelse Brand Hatch crashte hij met als gevolg dat hij voor de Europese beker ook zonder punten bleef. De Nederlandse versie werd ge wonnen door Frank Eglem, ter wijl Middeldorp's aartrivaal Franc ten Wolde tweede werd. Hij leidt nu het kampioenschap. REfflülT

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20