isse pakt le LD-Cup X Voor Blauw Zwart zit de (na)competitie erop Oegstgeest blijft derdeklasser Valken '68 kan promotie vergeten LD Sport KRV toont karakter Jan Gaasbeek naar NAC FC Lisse in bekerfinale ssm VSB'BANK Kamsteeg °n|ijnsburgse Boys met 4-2 verslagen dijj aliped voorbeeld doet goed volgen. Na de doelpuntrijke edlKompetitiewedstrijd Lugdunum - Lens (7-2) voegden 'l^T Lisse en Rijnsburgse Boys gisteravond op hetzelfde d<jd in de Kikkerpolder nog zes doelpunten aan het dag- n iitaal toe. Het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup keifeeg in FC Lisse een waardige winnaar. De volgelingen in Ruud Bröring sloten een produktief weekeinde af rcjiet een klinkende overwinning op Rijnsburgse Boys (4- )ed ni# BROUWER DE KONING Tè niij FC Lisse is scoren dit seizoen va} kunst verheven. Na .een i hfelpuntrijke competitie droog- i vin de Lissenaren afgelopen za- i ojdag in de halve finale om de blifctrictsbeker Quick H nog af artp 4-1. Daarom wekte het ver andering dat de produktie van geelblauwen in de eerste Gelift volkomen stagneerde. loral rechterspits Jelle Visser v%nk uit in het missen van kan- val. boer vervangen, die last kreeg van een oude spierblessure. Eenzijdig In de tweede helft bleek zelfs Schot het Rijnsburgse doel niet langer te kunnen schoonhou den. Kort achter elkaar scoor den Bert van Duyvenbode (in de rebound na een inzet van Visser) en Ralph Polman (2-0). De eenzijdige strijd leek beslist, al toog Rijnsburgse Boys vervol gens nog plichtmatig ten aan- jardoor kon Rijnsburgse Boys en met de thee denken dat jt aan een gelijkopgaande fi- De deelnam. De enige plus ten zichte van de Lissenaren had I formatie van trainer Rob Kie vit in de persoon van doelman rns Schot, die alleen al van- jge zijn gestalte collega Tim bekhuizen ruimschoots af- lefde. De reserve-keeper van Ho(J Lisse moest ai na dertien mi- °1ten eerste keus Paul Veen- De LD-Cup is voor FC Lisse. De mannen van de vertrekkende trainer Ruud Bröring poseren. Maar door toedoen van scheidsrechter Verbanac sloeg de vlam alsnog in de pan. De Hazerswoudse leidsman van Joegoslavische origine, die vijf gele kaarten voor pietluttighe den uitdeelde, beoordeelde een onschuldig ogend balcontact van Stefan Spruijt als 'hands'. Steven Faber benutte de toege kende strafschop (2-1). Spoedig daarna trok Rijnsburgse Boys de stand op eigen kracht gelijk. Folkert Wesselius punterde van grote afstand raak: 2-2. Wie dacht dat FC Lisse rijp voor de sloop was, kwam een paar minuten later al bedrogen uit. Bröring, die zonder zijn vas te linkerflank Wajer-De Braai- Vermin was gestart, liet De Braai opdraven voor de moeg- speelde Jan Broekhuizen. De gelegenheids linksback John Vermeulen raakte zo geïnspi reerd door die omzetting, dat hij zijn tegenstander Martin de Louw liet voor wat hij was en de bal onhoudbaar langs Schot schoot: 3-2. Het slotkwartier was helemaal voor FC Lisse. De jeugdige linksbuiten Jeroen Smakman kreeg een droomkans, maar hij volgde het voorbeeld van Jelle Visser, de kampioen kansen missen. Voor laatstgenoemde liep de wedstrijd overigens goed af, want hij kopte zes minuten voor tijd op aangeven van Van Duyvenbode toch nog raak: 4-2. Prijs Met de LD-Cup heeft FC Lisse de eerste prijs van het seizoen binnen. De cupfighter kan te rugkijken op een geslaagd sei zoen, overigens zonder de fel begeerde titel. Bröftng wenste zijn opvolger Mark Wotte nu al alle succes voor volgend sei zoen, „want alles wijst erop dat dit een kampioensteam is. Al leen ben ik bang dat FC Lisse John Vermeulen kwijtraakt, want die jongen is rijp voor het betaalde voetbal." Bröring,' die doorgaans net zo kwistig is met lof als met kritiek, oordeelde vervolgens over arbi ter Verbanac. „Ik snap niet dat er geen andere scheidsrechter is aangesteld. Hier in mijn agenda maak ik aantekeningen van alle scheidsrechters die ik mee maak. Sommigen krijgen van mij een acht of een negen, maar deze man gaf alleen maar kaar ten voor opmerkingen die hij waarschijnlijk niet eens ver stond. Bovendien zou ik niet weten hoe Spruijt die strafschop had moeten voorkomen. Om die bal niet tegen zijn schouder te krijgen had hij zijn armen moeten afhakken." Maar de Noordwijker had geen zin om zijn pinkstermaan dag te laten vergallen door een scheidsrechter die niet aan zijn eisen voldeed. Met de LD-Cup in de kast kan zijn ploeg het wellicht opbrengen om tot 18 juni op volle toeren te blijven voetballen. Want behalve de fi nale om de districtsbeker wacht ook nog de voorronde van het toernooi om de grote KNVB-be- ker. Voorzitter Ben Huitema van FC .Lisse keek nog verder vooruit. „FC Lisse verdedigt volgend sei zoen hoe dan ook de LD-Cup. In tegenstelling tot andere be richten scharen wij ons niet in alle opzichten achter Quick Boys, dat met een veldentekort zit (en daarom problemen heeft met een groot aantal bekerwed strijden, red.). Onze enige wens is dat bekervoetbal nooit ten koste van de competitie voetbal mag gaan." FC Lisse - Rijnsburgse Boys 4-2 (0-0) 48. Van Duyvenbode 1-0, 55. Polman 2-0, 71. Faber 2-1 (strafschop), 74. Wesselius 2-2,77. John Vermeulen 3-2, 39. Visser 4-2 Scheidsrechter: Verbanac; Toeschou wers: 900; Gele kaart: Ras, Arnold Vermeulen (beiden FC Lisse), Wendt, Van Duyn, De Ruiter (allen Rijnsburgse Boys) FC Lisse: Veenboer (13. Tim Broekhui zen); Arnold Vermeulen, Polman, Spruijt, John Vermeulen; Ras, Van der Zwet, Jan Broekhuizen (75. De Braai); Visser, Van Duyvenbode, Smakman Rijnsburgse Boys: Schot; Vletter (35. Hovingh), Heemskerk, Wendt (58. Vonk), De Ruiter, Buis, Van Duyn, Den Haan; Wesselius, Faber, De Louw Jelle Visser haalt op de valreep zijn gram. De 'kampioen kansenmissen' van FC Lisse bepaalt de eindstand van de finale om LD-Cup met een kopstoot op 4-2. Peter van Duyn (7) noch Folkert Wesselius kan het doel punt verijdelen. foto henk bouwman nlNSDAG 24 ME11994 jipEN GERARD BAAS ÓFTBALMEDEWERKER let zit erop voor de bij Blauw ;wart vertrekkende trainer Bou- ewijn de Geer. Zijn ploeg is oor de twee gelijke spelen te en Gouda (0-0) en DSO (3-3) x jtgeschakeld voor promotie iaar de tweede klasse. Bij een elijke stand in de nacompetitie de positie op de ranglijst in de jguliere competitie beslissend. n die wijst uit dat de Wassen- irders achter Gouda en DSO ;n kampioen WSB) zijn geëin- igd. Dat feit is moeilijk te ver teren voor De Geer die volgend seizoen Quick H uit Den Haag gaat coachen. „We hebben het hele jaar op de tweede plaats gestaan, soms met vijf punten voorsprong op nummer drie. Op de laatste competitiedag hebben we die plek verspeeld", aldus de fanatieke Hagenaar. De opdracht voor de eerste wedstrijd thuis tegen Gouda was: niet verliezen. De gebrui kelijk 'ruit' op het middenveld, met één verdedigende midden velder, werd vervangen door een opstelling met twee verde digers in de middenlinie. De tactiek had een positief en een negatief gevolg. Enerzijds wer den geen kansen weggegeven, anderzijds werden ook nauwe- lijk mogelijkheden gecreëerd. De 0-0 einduitslag was logisch. Dit resultaat hield in dat Blauw Zwart gisteren tegen DSO in Zoetermeer moest winnen. Daarvoor werd een driemans voorhoede ingeschakeld. Al snel moest de noodklok worden ge luid, want de Zoetermeerders hadden al na een kwartier een 2-0 voorsprong. Het hierna vol gende Wassenaarse alles-of- niets-offensief leverde succes op, want na tien minuten in de tweede helft had Blauw Zwart een 3-2 voorsprong. Enkele klei ne kansjes op 4-2 werden ge mist. Dit brak de Wassenaarse forma tie lelijk op, want in de 72ste minuut was de stand weer ge lijk. Met de allerlaatste krachts inspanningen werd er nog een belegering uitgeperst, die Eric Lopez dichtbij zijn derde en Blauw Zwarts vierde treffer bracht. De grote teen van de Zoetermeerse goalie voorkwam een Wassenaars feestje. Het Blauw Zwart-boek kan nu dicht'voor Boudewijn de Geer, die de voormalige eersteklasser slechts één seizoen onder zijn hoede heeft gehad. De Geer zal met, licht uitgedrukt, gemengde gevoelens terugdenken aan het dienstverband in Wassenaar. Ronduit geërgerd heeft De Geer zich aan de vrijblijvende instel ling van sommige van zijn spe lers: „De club heeft wel ambi ties, tenminste in woorden. Over de daden heb ik mijn twij fels. Neem bijvoorbeeld Bennie Minnema. Speel je vandaag om promotie, blijft meneer lekker op de camping in Limburg zit ten. Ik kan niet zeggen dat ik met pijn in mijn hart wegga." Blauw Zwart-Gouda 0-0. Geel: Strate- man (Blauw Zwart). DSO-Blauw Zwart 3-3 (2-1). 12. Jonk man 1-0, 15. Mal aha 2-0, 25. Lopez 2- 1, 52. L'ami 2-2, 55. Lopez 2-3, 72. Ma- laha 3-3. Geel: Lopez en L'ami (beiden Blauw Zwart) LEIDEN RUUD PATTIAPON Mooier kon het bijna niet. Met nog enkele minuten te spelen, leek Valken '68 gistermiddag te gen Sportlust '46 af te stevenen op een knallende finale met KRV. Een 'burenruzie' waar veel volk zaterdag op af zou komen met als inzet een beslissingsdu el tegen de winnaar van de na- competitie van vierde klasse A, en, wie weet, promotie naar de derde klasse zaterdag. Leo Im merzeel, de immer gevreesde plaaggeest van Sportlust, beslis te echter anders. De even eigen zinnige als klasserijke spits zorgde hoogstpersoonlijk met een schuiver in de verste hoek voor de 2-1 eindstand. Onbe reikbaar voor doelman Henk van Voorbergen. Zoals nu ook de derde klasse buiten het be reik van Valken is gekomen. Er zal een zucht van verlich ting door de Woerdense gelede ren zijn gegaan. Na de punten- deling met KRV leek er weer niet meer in te zitten. De Val kenburgers waren fysiek ten slotte de meerdere van de be zoekende lichtgewichten en le ken op dat moment ook nog niet aan het einde van hun La tijn. Bovendien liep vlak voor het eindsignaal aanvoerder Martij n Knol na een ongelukki ge .botsing met Valkenburger Jasja van de Hoek een ge scheurde wenkbrauw op, waar door de aanjager van Sportlust moest uitvallen. De oprisping van Immerzeel besliste het duel evenwel in het voordeel van Sportlust. Eigen schuld, dikke bult, meende Mark Duindam na afloop. „We hadden sneller moeten scoren", zei de Valken- burgse aanvoerder die toch enigszins verbaasd is dat zijn club een rol in de nacompetitie speelt. „Het is toch knap dat we zo ver zijn gekomen." Knap of niet, door de nederlaag is de rol van Valken uitgespeeld, ook al zag het het lange tijd naar uit dat Valken de beslissing met KRV in een meer kansrijke postie zou gaan halen. Sportlust kwam dan wel vlak voor rust door een treffer - ingeleid door Immerzeel - van Bert Cnossen op voorsprong, maar die werd vrijwel direct na rust door Fred van Voorbergen en een blunder van doelman René Spanjerberg teniet gedaan. Diezelfde Cnos sen en Hendrik Jan van de Gies- sen kregen nog wel forse kan sen, maar daar stonden de uit haal van Vincent Zandbergen en de vrije trap op de lat van Dennis Jan Mieras tegenover. Niet te verwaarlozen is dan het feit dat Sportlust alleen baat had bij een overwinning en Val ken op een gelukkige tegenstoot kon gokken. De Woerdense oe- fenmeester zag het tot zijn leed wezen ook de verkeerde kant op gaan. „Qua voetbal vond ik ons beter, maar ons manco is dat we altijd een voetballende op lossing willen zoeken", kriti seerde hij ook wat er aan het doelpunt van Fred van Voorber gen vooraf ging. „Maar dat is ty perend voor Sportlust: als het erop aankomt dan krijgen we van die domme goals tegen, dat zag je ook nu weer. Maar dit keer hebben ze zich er overheen geknokt." Of dit voldoende is om een ronde verder te komen, moet aanstaande zaterdag blij ken. KRV heeft namelijk aan een kleine zege tegen het al uit geschakelde Valken genoeg. Voordeeltjes voor de Woerdena ren zijn dat de blauwwitten móeten winnen en de belofte van Mark Duindam dat zij ten opzichte van Sportlust zeker aan hun sportieve plicht zullen voldoen. Maar, gezien eerdere resultaten tegen KRV - en Sport lust kan er over meepraten - houdt Duindam toch een slag om de arm. „Je weet het maar nooit met die Katwijkers. Soms zijn het net Duitsers." Valken'68 - Sportlust'46 1-2 (0-0) 41. Cnossen 0-1, 56. Fred van Voorbergen 1-1, 88. Immerzeel 1-2. Scheidsrechter: Platteschor. Toeschouwers: 200. Geel: Cnossen (Sportlust'46) Valken'68: Henk van Voorbergen; Van der Meij, Fred van Voorbergen. Star (Guyt), Van de Hoek; Mark Duindam. Van Delft, Zandbergen; Frank Duin dam, Mieras. Binnendijk LEIDEN RUUD PATTIAPON Met een uiterste krachtsinspan ning heeft KRV afgelopen zater dag zicht gehouden op promo tie naar de derde klasse. De Kat wijkers keken in de tweede helft binnen een kwartier tegen een schier hopeloze 3-0 achterstand aan, maar wisten in een zinde rende slotfase toch nog een 3-3 eindstand te bewerkstelligen. De wereld leek voor KRV in dat hectische vierde kwartiertje vol ledig in te storten. Na een vrij gelijkopgaand en regenrijk duel in de eerste 45 minuten, waarin beide ploegen geen kansen kre gen. schoten de Woerdenaren na de doelwisseling danig uit hun slof. Eerst was het Hans Speijkers die doelman Patrick Bührs het nakijken gaf, waarna Edwin Katerberg een inzet van Bert Cnossen in eigen doel werkte. Nog voor de Katwijkers van die tegenslagen waren gé- komen, leek Jeremy Sloot de blauwwitten de genadeslag te geven. KRV kwam evenwel op een geweldige wijze terug. Nog geen zes minuten na de treffer van Sloot legde André de Best het eerste Katwijkse antwoord achter de Woerdense sluitpost René Spanjerberg. De opsteker van De Best werkte blijkbaar als een rode lap op de stier. KRV zag ondanks een onderliggende positie nog kansen voor een na- stoot. Die kwam dan ook. al moesten de Katwijkse fans daar tot tien minuten voor tijd op wachten. Een aanval van KRV werd door Arno Van der Boon keurig afgerond. Bij die tweede treffer zou het niet blijven. Een overtreding van Jan Peter Reijn- goudt werd door arbiter Paping (bij ontstentenis van grensrech ter Van der Leek langs de lijn bijgestaan door voorzitter Aard en van de scheidsrechterscom- missie West 2) met een straf schop bestraft. Theo Scholten schoot KRV, waarin Marcel van Duivenvoorde ondanks een pijnlijke rug een uitblinkersrol vertolkte, ten slotte naar de niet meer gedachte puntendeling. Sportlust - KRV 3-3 (0-0) 50. Speijkers 1-0, 53. Katerberg 2-0 (e.d.), 59. Sloot. 65. De Best 3-1, 80. Van der Boon 3-2, 90. Scholten (3-3) Scheidsrechter: Paping. Geel: Ben schop (Sportlust'46), Katerberg en Herrlinger (beiden KRV) KRV: Bührs; Katerberg, Scholten, Van Duivenvoorde (Kruger); Doets, Kuyt, Van der Boon, Van Delft; Herrlinger (Riemersma), Noteboom, De Best Jan Gaasbeek (31) heeft zaterdag een tweejarig contract getekend bij eredivisieclub NAC uit Breda. De middenvelder speelde de afge lopen zes seizoenen voor FC Twente. Daarvoor speelde hij een jaar bij amateurclub DOVO, na een periode voor AZ'67 te zijn uitgeko men. Gaasbeek is de tweede nieuwe speler deze week. Eerder werd verdediger Kees van Wonderen van NEC gecontracteerd. kVejFC Lisse heeft als eerste de eindstrijd van het toernooi om de districtsbeker West 2 t ifbereikt. De Lissenaren ver sloegen Quick H zaterdag op eigen terrein met 4-1. Voor de finale tegen de winnaar van DCV-Nieu- wenhoorn is nog geen da tum vastgesteld. Bert van Duyvenbode hielp de Lissenaren tot ?n tweemaal toe aan een voor tij sprong. Na zijn openings treffer scoorde de Hagenaar ta< Spaans tegen. Vervolgens ce bouwden Robert Vermin - /ei die gisteren wegens ziekte 'ee ontbrak bij de LD-Cup fina le tegen Rijnsburgse Boys - en Arnold Vermeulen de def OEGSTGEEST RON HOOGENPAM Oegstgeest heeft in de nacom petitie van de derde klasse za terdag niet voor een stunt kun nen zorgen. Afgelopen zaterdag kregen de mannen van Wim Visser in het duel tegen het Goudse De Jodan Boys pal voor tijd de kous op hun kop: 1-0. Waarmee de Voscuylbewoners zich gisteren op Tweede Pink sterdag tegen Die Haghe voor een moeilijke opgave gesteld zagen: er moest immers met ruime cijfers worden gewon nen. De ultieme poging van Oegstgeest leverde echter niet meer op dan een verdienstelijke gelijkspel: 0-0. Niettemin kan Oegstgeest te rugkijken op een geslaagd sei zoen. De krachtsverschillen wa ren in de 'gewone' competitie immers gering. Zo gering dat promovendus Oegstgeest zich ontpopte als een outsider met promotiekansen naar de tweede klasse. Maar kennelijk kon de equipe van de scheidende trai ner Wim Visser die weelde niet aan. Zo bleek zaterdag in het duel tegen De Jodan Boys. Lan ge tijd hielden beide ploegen el kaar op Goudse bodem in even wicht. Oegstgeest was zelfs iets beter, maar kon dat niet uit drukken in doelpunten. Na de pauze nam de thuisclub het ini tiatief over, maar slaagde er ook maar moeizaam in het Oegst- geester doel te bestoken. De bezoekers vroegen in de fensief opzicht echter om pro blemen. En kregen die ook. Dat was terecht, maar tevens sneu. Want het winnende doelpunt van invaller Broeders (intikker in rebound) drie minuten voor tijd bracht Oegstgeest meteen in een ondergeschikte rol. „Het is jammer", vond Wim Visser. „Als we bij De Jodan Boys de punten hadden gepakt, dan hadden we zaterdag precies de stand van zaken geweten. Maar de missie is niet gelukt. Al met al zijn we dit seizoen goed overeind gebleven en hebben we de laatste wedstrijd goed af gesloten. Iedereen heeft zijn stinkendq best gedaan", aldus Visser, die toch met opgeheven hoofd terugkeek op het seizoen. De opdracht tegen die Haghe was dus duidelijk: winnen met minimaal twee doelpunten ver schil. Dat was te veel gevraagd. Vooral tegen Die Haghe dat ge zegend is met een aantal be weeglijke spitsen: Schilperoordt, Danhof en Korpel. Bovendien kreeg het Haagse aanvalstrio met de regelmaat van de klok steun van de middenvelders Siebersma en Casper Sterk. Het was dan ook niet verwonderlijk dat het frissere Die Haghe furi eus van start ging. Dat deed overigens leidsman Van Leeu wen in niet mindere mate. Want nadat Sterk de formidabel keepende Frits Bleichrodt met een gemeen schot op de proef had gesteld, gaf de man in het zwart na tien minuten zijn visi tekaartje af. En dat was niet voor de poes. Het was ongeloof lijk om te constateren hoe deze uit Nieuwerkerk aan de IJssel afkomstige man zijn stempel drukte op de scherpe, maar sportieve strijd. Alsof het AC Milan - Barcelona betrof. Niets betekenende opmerkingen wer den onmiddellijk bestraft met geel, zo ook onschuldige over tredingen. Typerend voor zijn dwalingen was de gele kaart voor Ed van Grieken (hij haalde de doorgebroken Korpel op weg naar het doel fors onderuit). Dat had een rode moeten zijn. Tussen de kaartenregen (aan beide kanten) door werd er ge voetbald. Doelpunten vielen er niet, maar dat was voor rust te danken aan de ambitieuze Bleichrodt, die een streep van Schilperoordt eruit ranselde. Daarbij mocht Oegstgeest, dat wel hard werkte (vooral Klaay- sen en Pott Hoffstede) maar nooit gevaarlijk in de buurt kwam van de Haagse doelman Van 't Hof, van geluk spreken dat Die Haghe de mooiste kan sen verprutste. Dat beeld teken de zich na rust eveneens af. Al had nu Rein Grooters een aardi ge kans om wat terug te doen. Oegstgeest - Die Haghe 0-0 Scheidsrechter: Van Leeuwen. Geel: Pott Hofstede, Van Grieken, Bleichrodt (Oegstgeest); De Groot, Bakker, Korpel (Die Haghe). Rood: Versteeg 2x geel (Oegstgeest) Oegstgeest Bleichrodt; Kotterman, Pott Hofstede. Klaaysen, Van Grieken; Aalders, Verkuylen, Van Benten (Ver steeg); Grooters, Abma, Van Delft Lei eids' ein ar i tuis •n. verd ntjf tan. De vijf hoofdsponsors van het toernooi om de Menken van Grieken Th. Lubbe Reizen Zoeterwoude tel. 01715- 1459/9304 AUTOBEDRIJVEN Leidsch Dagblad Horen, zien en... schrijven.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17