Begeleiding? Opvang? Hoe bedoel je?' Ton Kallenberg nieuwe trainer van BS Leiden Maradona: twee miljoen voor zes wedstrijden 'Trek Nesty over de streep' Sport Riccardo Patrese keert niet terug in Formule 1 nDERDAG 19 ME11994 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 je Danaïden 'degradeert' Quick tprechtDe Danaiden heeft in de resterende 33 minuten van inhaalduel met Quick geen fouten meer gemaakt. De Leidse steklasser begon met een 5-2 voorsprong en breidde die eiteloos uit naar 9-5. Dat was te danken aan het doeltreffen- optreden van Arne Heijmans (2x), Elle Verstraele en Richard eken die na 5-3 achter elkaar scoorden: 9-3. De Danaiden be- gde op deze manier trainer Ruud Schreuder een mooi af- leidscadeau. Quick had bij winst immers een degradatieduel t Sporting West kunnen bereiken en dat is de club waar ireuder met ingang van komend seizoen in dienst is. Nu is ick naar de tweede klasse gedegradeerd. e Bataven succesvol op 800 nieter Ft; Drie atleten van De Bataven deden tijdens een avond- dstrijd in Delft van zich spreken op de 800 meter. Michel Ver gen behaalde de tweede plaats in 1.53,3: Mark van Bel wel rde in 1.55,2 en Hylke de Gaast legde beslag op de zesde iats in 1.57,3 min. Marja Hogenboom van De Bataven liep in Ift de 3000 meter. Ze won die afstand in de acceptabele tijd 10.46 min. rond. ederlaag voor basketbalsters De Nederlandse basketbalsters hebben de eerste wed- ijd in het kwalificatietoernooi voor de eindronde van het EK 35 verloren. In Arad rende gastland Roemenië halverwege de eede helft naar de fors uitgevallen overwinning: 72-50 (37-24). illem II straft Abdellaoui iürg» Yassine Abdellaoui ligt weer overhoop met zijn trainer Reker. Terwijl de selectie van Willem II deze week op Mallor- /erblijft. dient de aanvaller met het tweede team in Tilburg te inen. De Marokkaan werd opnieuw disciplinair gestraft. Dit er omdat hij afgelopen zaterdag anderhalf uur te laat arriveer- voor een oefenwedstrijd tegen een amateurclub. excuus voerde hij autopech aan. De V-snaar zou gebroken „Onzin, een smoes", noemde Reker de reden. „Hij heeft ids een halfjaar een nieuwe wagen. Sindsdien heeft hij zes cke banden gehad en vier kapotte V-snaren." opscore Italiaanse rugbyers dana» Het puntenrecord van Wales in een kwalificatiewed- ijd voor het wereldkampioenschap rugby -102-11 tegen Por- ;al - heeft maar 24 uur stand gehouden. De Italiaanse rugby- lieten gisteren in Viadana niets heel van Tsjechië. Het werd eindelijk 104-8, dankzij onder meer zestien tries. >derland is dus gewaarschuwd. Oranje, dat slechts met 38-9 n Tsjechië won, speelt zaterdag tegen de Italianen met als in- t een plaats in de eindronde van het WK 1995 in Zuid-Afrika. lië was vier jaar geleden al WK-deelnemer. den haag karel jansen gpd-verslaggever In Nederland is een actie gestart om de Surinaamse zwemmer Anthony Nesty in september naar de wereldkampioenschap pen in Rome te helpen. De actie 'Trek Nesty over de streep' moet de olympische vlinder slagkampioen van 1988 een be drag van 200.000 gulden ople veren. Nesty zal daartoe ook een van zijn medailles laten vei len. Ajax-doelman Stanley Men zo heeft inmiddels zitting geno men in een Comité van Aanbe veling. Het initiatief voor de fondsen werving is genomen door de zus van de zwemmer, de in Rotter dam studerende Michelle Nes ty. Zij nam het voortouw nadat de Surinaamse regering geen geld meer beschikbaar had om Anthony Nesty te ondersteu nen. De regerende wereldkam pioen op de 100 meter vlinder slag traint en studeert nog altijd in Florida. Inmiddels hebben de initia tiefnemers verschillende bedrij ven benaderd om Nesty de ko mende maanden te sponsoren. Daaronder bevinden zich de vliegtuigmaatschappijen KLM en SLM, alsmede bedrijven die iets van doen hebben met de zwemsport. Badpakkenfabri- kant Speedo heeft Nesty al gra tis kleding toegezegd, de Ko ninklijke Nederlandse Zwem- bond (KNZB) steunt de actie en overweegt Nesty zelfs mee te nemen naar het trainingskamp dat de nationale ploeg in de voorbereiding op de WK af werkt. Vooralsnog zijn de reacties op de actie volgens Jamilla Saoed, woordvoerster van de onlangs opgerichte stichting 'Trek Nesty over de streep' positief geweest. Er is nu ook een Comité van Aanbeveling. „De eerste die daar zijn naam aan verbond was Ajax-doelman Stanley Men zo. Zijn naam betekent voor ons echt een steun in de rug." Anthony Nesty was tijdens de Olympische Spelen van Seoul in 1988 de eerste Surinamer die een gouden medaille voor zijn land veroverde. Zijn succes zorgde destijds voor een ware vreugde-uitbarsting in Parama ribo. De massa-hysterie werd aangewakkerd door de man die hij in de olympische finale van destijds versloeg: de Amerikaan Matt Biondi. Nesty was er met zijn gouden race verantwoorde lijk voor dat Biondi werd be roofd van zijn droom de presta tie van Mark Spitz (zeven me dailles) te evenaren. Het ver schil tussen beide zwemmers bedroeg precies eenhonderdste van een seconde. Als dank daarvoor ontving Nesty verschillende onderschei dingen in zijn land, kreeg een stuk grond toegewezen van de regering en er werd een vlieg- tirig naar hem vernoemd. Het SLM-toestel dat in 1989 met het Kleurrijk Elftal neerstortte. Na de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona kondigde de zwemmer verkapt zijn afscheid aan. Hij was 'slechts' derde ge worden in de finale van de 100 meter vlinderslag. Tijdens de vorige maand gehouden Zuidamerikaanse Spelen in Uruguay toonde hij aan nog steeds vorm te hebben met zijn winst op de 50 en 100 vlinder. Dat heeft hem doen besluiten zijn actieve carrière alsnog voort te zetten. Bij het WK in Rome wil hij zijn titel op de 100 meter vlinderslag verdedigen. nlge sid Riccardo Patrese heeft een einde gemaakt aan de speculaties. De Italiaan werd de laatste dagen genoemd als vervanger van de verongelukte Ayrton Senna bij het Williams-Renault-team. De 40-jarige Formule I-coureur verklaarde gisteren echter in de Gazzetta dello Sport stellig nooit meer in de cockpit van een Formule I-bolide te stappen. Patrese, met 256 Grand Prix-races achter zijn naam de meest geroutineerde Formule I-rijder aller tijden, kreeg voor dit sei zoen geen nieuw contract bij het Benetton-Ford-team, waarbij de Nederlander Jos Verstappen testrijder is. ..Na de tragische gebeurtenissen van de laatste weken heb ik besloten nooit meer een come-back te maken", verklaarde de Italiaan, die in zijn loopbaan zes Grote Prijzen op zijn naam bracht. Wendlinger Het ontwakingsproces van Karl Wendlinger, de Oostenrijkse Formule I-coureur die vorige week donderdag zwaar gewond raakte tijdens trainingen voor de GP van Monaco, verloopt vol gens plan. Dit deelden de artsen van het Saint Roch-ziekenhuis in Nice gisteren mee. Door het verminderen van de medica menten wordt Wendlinger stapsgewijs uit de diepe coma ge haald. Het levensgevaar is pas geweken als dat proces met suc ces wordt afgerond. Volgens de artsen is op dit moment nog geen uitsluitsel te geven of het slachtoffer blijvend letsel over houdt. basketbalclub BS Leiden heeft in Ton Kallenberg een nieuwe trainer gevonden. De promotiedivi sionist kwam gisteren tot overeenstemming met de 34-jarige Leiderdorper. Kallenberg, zoon van de oprichter van het roemruchte Bona Stars, zal voorlopig alleen de trainingen gaan verzorgen. Voor de coaching is BS Leiden nog op zoek naar een ander. Paul Rosdorff, die de ploeg enkele ja ren geleden onder zijn hoede had, lijkt de meest serieuze gegadigde om die taak op zich te nemen. Kallenberg, eeder werkzaam bij Luba Zoeter- woude, BV Leiderdorp en Blitz, was eerder al ge vraagd om BV Leiderdorp komend seizoen te trai nen en te coachen. Toen maandag bekend werd dat de club niet in de eerste divisie komt te spelen koos Kallenberg voor BS Leiden. „Ik vind het belangrijk dat er in de regio Leiden op topsportniveau gebasketbald wordt", meent Kallenberg, die zelf als speler met BV Leiderdorp in de eerste divisie speelde. „Als ik daar mijn bij drage aan kan leveren, doe ik dat graag. Dat ik al leen de trainingen op mij neem zie ik niet als een probleem. Op de training wordt toch het echte werk gedaan. In een wedstrijd heb je minder in vloed. In ieder geval blijf ik de eindverantwoorde lijke." Kallenberg gaat op zoek naar versterking van buitenaf. Hij kijkt daarbij met name naar Erik Huybens en Henk-Jan Piket. Huybens speelde vo rig jaar in de eredivisie bij BV Haarlem. De Lei derdorper legde eerder deze maand een aanbie ding van eredivisionist Meppel naast zich neer en overweegt een terugkeer. Piket, die zijn eredivise- carriére begon bij Elmex/Leiden en tot twee sezoenen geleden ook bij Haarlem onder contract stond, speelt tegenwoordig bij BV Leiderdorp. Kallenberg zelf hoopt op een intensievere sa menwerking tussen de regioclubs. „Zonder gelijk over een fusie te praten hoop ik met Leiderdorp samen te kunnen werken. In Leiden moet ge woon een topsportploeg blijven en daarvoor heb je elkaar nodig. Het mooiste is natuurlijk als je weer naar de eredivisie toe kan. Dat klinkt ambi tieus, maar dat ben ik ook." ik Dekker over zijn overstap naar de profs SCOREBORD LOTTO 1.000/0.482), Van Uum (Ned) - Talmeier (Oos) 2-0 (15-12 15-7. 0.714/0.463) Derde ronde: Habraken - Ralis (Oos), Ar- nouts - Koen Ceulemans (Bel), Van Uum - Waiz(Oos). ert «fred segaar •verslaggever geleiding? Opvang?". Erik &er trekt zijn voorhoofd sa- i totdat er drie rimpels ont- n. „Hoe bedoel je???". En hij elt van zijn eerste optreden professioneel wielrenner in van Jan Raas. 'et is september 1992, een weken nadat hij bij de mpische Spelen van Bar- jna zilver heeft gehaald in de ividuele wegwedstrijd. Plaats handeling is Vichte, België, it is zo'n kermiskoers waar meeste renners een hekel hebben. Ze verschijnen er :el omdat de ploeg nü een- al een contract met de orga- atie heeft. Dan moéten er it coureurs aan het vertrek in. Gerrit Solleveld was er Die wist toen al dat-ie weg est bij Raas. Die was alles ïalve gemotiveerd. Hij stapte een paar rondjes af. Dat de er meer. Voor een nieuwe- die wat wil laten zien, zijn geen ideale omstandighe- ,Ik heb eigenlijk nauwelijks m'n ploeggenoten gespro- die eerste dag. Je geeft ze hand en gaat de koers in. e, vooraf neem je helemaal ts door. Iedereen weet wel n beetje wat-ie moet doen. Dekker reed de wedstrijd uit, ishte als 29ste. „Daarna bab- je nog wel effe. Een aantal igens kende ik nog van de lateurs. Maar om nou te zeg- dat je wordt opgevangen... ins Maassen is daar een uit- ïdering op. Het past blijkbaar it in de cultuur om met neo- jfs te praten. Misschien zijn toch een beetje bang voor je. ;n ze je toch een beetje als icurrent." drukwekkend n latere ploegmaten hadden kker (23 nu) kort daarvoor zilveren olympische plak n winnen. Het was indruk- ikkend hoe de 1.82 meter lan ge en 66 kg. zware coureur zich in onder de bloedhete Spaanse zon weerde. Hij moest alleen de Italiaan Casartelli voor laten gaan. Raas hing meteen daarna aan de lijn bij zijn zaakwaarnemer Piet Kuys, de vroegere amateur- coach. „Of ik wilde tekenen. Theo de Rooy (Histor) wou me ook graag hebben. Met hem was Uk al bijna rond. Maar hij kon me nog niets bieden, hij was nog op zoek naar een spon sor voor het volgend jaar. Toen Raas die opeens wèl had, heb ik toegehapt. Onder voorwaarde dat ik direct in zijn ploeg kon komen." In de herfst van '92 leek de in Hoogeveen geboren Dekker een nieuwe wielerlente in te luiden. Hij eindigde als tiende in de GP van Montreal, werd elfde in Pa rijs-Tours, achtste in Milaan- Turijn en 32ste in de Ronde van Lombardije. „Omdat ik een paar leuke uitslagen neerzette, hoefde ik niet meteen knech- tenwerk te doen. In Montreal was ik zelfs een van de be schermde renners. Dat was een rare ervaring, ze kenden me nauwelijks. Maar ik maakte het waar, dan krijgen ze vertrouwen in je. Het enige dat Raas in die periode tegen me gezegd heeft is: 'kijk maar een beetje om je heen.' Hij is nu eenmaal geen prater. Hij zal niet 's avonds naar je kamer komen om over de koers te lullen. Ik reed toen goed en zat er ook niet op te wachten. Nü zou ik best be hoefte hebben aan een ge sprek". Het afgelopen jaar bracht niet wat Dekker ervan verwachtte. Een rol spelen in de Ardense klassiekers bijvoorbeeld. Dit sei zoen verraste hij met een sprintzege in de Ronde van het Baskenland, waar hij onder an dere Laurent Jalabert versloeg. Maar verder... „Ik hoef geen wereldbeker wedstrijden te winnen. Die druk ligt op de schouders van de kopmannen. Maar ik geef toe Lucky Ten van woensdag 18 mei: 1 7 12-14- 16 -31 -34-35-38-41 - 53 - 57 - 58 - 62 - 66 - 68 - 71 - 76 - 77 Duitse midweeklotto. Trekking A: 10 - 13 - 18 - 23 - 25 - 38. Reservegetal: 43 Trekking B: 5 - 10 - 18 - 22 - 42 - 45. Re servegetal: 8. Spel 77. 34 83 680. Super 6: 0 1 7 7 3 5. Belgische midweeklotto. 4 - 7 -15 -18 - 34 - 39. Reservegetal: 25. Joker: 1 74 7 9 53. (onder voorbehoud). TENNIS VOETBAL Athene. Finale EC landskampioenen. FC Barcelona (Spa) - AC Milan (Ita) 0-4 (0- 2) 22 Massaro 0-1, 45. Massaro 0-2, 47. Savicevic 0-3, 58 Desailly 0-4 Scheids rechter: Don (Eng). Toeschouwers: 65.000 (uitverkocht) Gele kaart: Bakero, Nadal, Sergi, Ferrer (Barcelona), Tassotti, Alberti- ni, Boban (AC Milan). Heraklion. Internationaal toernooi: MW - Panathinaikos 1-1 (0-1), OFI Kreta - FC Utrecht 3-0 (1-0). Seoul. Vriendschappelijk: Zuid-Korea Bayer Leverkusen 3-1 (1-0). 44. Kim Hyun-seok 1-0 (strafschop). 60. Ha Seok- ju 2-0, 81. Scholz 2-1, 85. Choi Moon-sik 3-1Toeschouwers: 25.000. Gyor. Vriendschappelijk. Hongarije - Kroatië 2-2 (1-1). 10. Sandor 1-0, 25 Karic 1-1, 64 Mladenovic 1-2, 76 Kereszturi 2-2. Toeschouwers: 500. Parijs. Kwalificaties Open Franse. Mannen, eerste ronde: Oncins (Bra) - Wi- bier (Ned) 6-1 6-4. Kempers (Ned) - Korni- enko (Rus) 4-6 6-3 6-1, Schalken (Ned) - Cortes (Col) 6-4 6-1, Wahlgren (Zwe) - Nijssen (Ned) 6-4 6-3, Arnold (Arg) - Da vids (Ned) 6-1 0-6 6-4. Düsseldorf. World Team Cup. Rode Groep: Spanje - Tsiechië 3-0. Bruguera - Korda 6-0 4-6 6-1, Costa - No- vacek 6-1 6-4, Costa/Carbonell - Kor- da/Damm 6-2 7-6. Zweden - Australië 3-0. Edberg - Masur 6- 2 7-6, Gustafsson - Woodforde 4-6 7-6 6- 4, Bjórkman/Apell - Woodforde/Cahill 3-6 6-1 7-6. Stand 1. Spanje, Zweden 2-4, 3. Tsjechië. Australië 2-0. Straatsburg, vrouwen: Eerste ronde: Fusai (Fra) - Helgeson (VSt) 6-4 7-5. Tweede ronde: Wiesner (Oos) - Nagatsuka (Jap) 6-0 6-2. Bologna, mannen: Tweede ronde: Berasategui (Spa/1) - Me- ligeni (Bra) 6-1 6-3, De la Pena (Arg) - Mattar (Bra) 6-4 6-3. WIELRENNEN BASKETBAL Arad (Roe). Kwalificatie EK vrouwen. Eerste speeldag: Roemenië - Nederland 72-50 (37-24), Slowenié - Oekraïne 59-56 (29-31), Rusland - Polen 57-55 (29-25). Erik Dekker als knecht. Hij wacht op zijn ploegleider om het windjack van kopman Jelle Nijdam af te geven tijdens de Ronde van Vlaanderen van dit jaar. archieffoto ap BILJARTEN dat m'n góede start bij de profs geen vervolg heeft gekregen. Toch ga ik er van uit dat ik met de jaren sterker word. Furlan is een goed voorbeeld van een coureur die langzaam naar z'n top is gegroeid. Armstrong is een uitzondering. Er zijn er maar weinig die zó jong al zo goed zijn.". Uitgevallen Jan Raas had de Amerikaanse wereldkampioen graag in zijn ploeg gehad, maar Armstrong bleef trouw aan Motorola. Het ontbreekt WP daardoor aan een winnaar, dat kunnen de zege's van Ekimov in Veenendaal-Vee- nendaal en de DuPont Tour niet verhullen. „Raas is een paar keer flink te keer gegaan. Ik weet niet of dat de juiste manier is om renners te motiveren, maar zo is hij nu eenmaal. De toppers bij ons verdienen goed en hij vindt dat ze waar voor hun geld moeten bieden.-Maas sen en Nijdam voelen zich in vorm. Ze doen hetzelfde als vijf, zes jaar terug. Toch worden ze nu door veertig man voorbij ge reden. Aan tafel tijdens etappe koersen is dat meestal het ge sprek: 'Wat reed die weer hard' en 'heb je die zien scheuren?" En het gaat nooit over Hollan ders. „Er wordt zelden echt over de wedstrijd gesproken.- Zeker na een koers in België gaat ieder een meteen naar huis. En op naar de volgende wedstrijd. Bij na plichtmatig wordt het pro gramma afgewerkt." Dekker constateert het met een zekere vanzelfsprekendheid. Hij klaagt er niet over. „Zo zit het wielren nen nu eenmaal in elkaar. In de toekomst zal het anders moe ten. Maar hoe? Die Italianen rij den twintig procent harder. Ik kan me niet voorstellen dat het verschil alleen in een andere trainingsvorm zit. Dat EPO-ver- haal vind ik een te gemakkelijk excuus. Maar het moet 'm toch in de medische begeleiding zit ten. Misschien hebben ze ze daar veel vaker bloedtesten dan hier, waardoor ze eerder ont dekken als er iets mis is met een renner." Velden (Oos). GP driebanden, kwalifica- Tweede ronde: Habraken (Ned) - Baldauf (Oos) 2-0 (15-2 15-5, 1.153/0.280), Kurt Ceulemans (Bel) - Havermans (Ned) 2-1 (15-1 11-15 15-7, 1.464/0.851), Arnouts (Ned) - Mancini (Ita) 2-0 (15-9 15-5, Ronde van Zwitserland, ATB. Zevende etappe: 1. Gould (GBr) 4,5 km in 18 45, 2. Hartmund Bolts (Dui) 0.13, 3. Honegger (Zwi) 0.35, 17. Arntz 1.50, 24. Weevers 2.05, 25. Hilhorst 2.21, 28. Hof stede 2.34, 54 Geurts 3.5164. Hendriks 4 50. 65. Rol 4.56. Algemeen klassement 1. Frischknecht (Zwi) b.44.59, 2. Wabel (Zwi) 5.57, 3. Sallenbach (Can) 6 55, 18. Arntz 24.19, 24 Hofstede 27.17. 32 Weevers 32.00. 36 Geurts 33.07, 45. Hendriks 37.04, 51. Hilhorst 39.36. Udine, Ronde van Friuli, profs: 1. Poelmk- ov (Oek) 198,9 km 5.12 00, 2 Sörensen (Den), 3. Chiesa (Ita) op 0.02, 4 Volpi (Ita), 5. Settembrini (Ita), 6. Konisjev (Rus) 0.14, 7 Bertolmi (Ita). 8. Martinello (Ita). 9. Ferrigato(lta), 10. Checcini (Ita) Binche-Doornik-Binche (Bel), profs: 1. Ne- lissen (Bel) 204 km 5.23.00. 2. Museeuw (Bel), 3. Bomans (Bel), 4. Redant (Bel), 5. Cornelisse (Ned), 6. Kappes (Dui), 7. Patry (Bel), 8. Van Steen (Ned), 9. Heynderikx (Bel), 10. Smetanin (Rus) ENOS AIRES SID Arbitrage over ontslag Braam De arbitragecommissie van de KNVB zal moeten oordelen over het ontslag van TOP-trainer Bram Braam. De oefenmeester werd vori ge week, na de laatste competitiewedstrijd tegen De Graafschap, aan de dijk gezet. Braam had nog een contract voor een seizoen. Braam toonde zich teleurgesteld over deze gang van zaken. „Er was een aantal mogelijkheden: een afkoopsom, een andere functie bij TOP of een arbitragezaak." De eerste-divisieclub uit Oss hoopt op korte termijn Hans Dorjee te kunnen presenteren als directeur. SPORT OP TV ego Maradona kan in zes wedstrij- n een miljoen dollar, twee miljoen lden, verdienen. Dat heeft de idamerikaanse club Bolivar over or zijn optreden in de eindronde om Libertadores Cup. De Argentijnse liner van Bolivar, Jose Pastoriza, eft dit gisteren bevestigd. Franz Beckenbauer moet een boete van 11.200 gulden betalen aan de Duit se voetbalbond (DFB). De vroegere Duitse bondscoach typeerde de leden van de tuchtcommissie als „hersenloze juristen". Hij kwam tot die uitspraak na het oordeel van de commissie dat de com petitiewedstrijd tegen Nürnberg moest worden overgespeeld na een door de tv geregistreerd ongeldig doelpunt. Bec kenbauer heeft inmiddels zijn veront schuldigingen aangeboden. In een brief stelde hij dat de opmerking per ongeluk over zijn lippen kwam tijdens de spanningen rond het behalen van de Duitse landstitel. De DFB heeft getwijfeld stappen te gen Beckenbauer te ondernemen. Uit eindelijk besloot de bond toch naar de tuchtcommissie, doelwit van Becken- bauers minachtende woorden, te stap pen. Replay Voor de tweede keer binnen een maand moet een competitieduel in het Duitse betaalde voetbal worden over gespeeld. Het gaat om de wedstrijd in de tweede Bundesliga tussen Uerdin- gen en koploper Bochum. Bochums doelman Wessels moest in de ontmoe ting op 9 mei het veld verlaten, nadat hij aan het hoofd gewond was geraakt door een voorwerp. Bochum, de vorig seizoen gedegra deerde club van de Nederlandse verde diger Rob Reekers, leidde op het mo ment van het incident met 1-0. Uitein delijk ging de wedstrijd met 3-1 verlo ren. Het nieuwe duel is waarschijnlijk op 31 mei. Bochum heeft 45 punten uit 32 duels, vier meer dan St. Pauli uit 33 wedstrijden. Onlangs diende in de Bundesliga de wedstrijd tussen Bayern München en FC Nürnberg te worden overgespeeld, omdat scheidsrechter Osmers een in zet van Helmer die de lijn niet was ge passeerd tot doelpunt promoveerde. Meijer Henny Meijer vertrekt bij Cambuur. De 32-jarige spits is geen nieuw contract aangeboden door de degradant uit de eredivisie. Meijer (32) kwam in oktober na een mislukt avontuur in Japan bij Cam buur. Hij tekende een contract voor de rest van het seizoen met een optie voor nog een jaar. Van die optie werd door Cambuur geen gebruik gemaakt. De Kruyff Edwin de Kruyff is zeker zes weken uit geschakeld. De speler van FC Utrecht brak gisteravond in de eerste wedstrijd van een internationaal toernooi op Kreta een middenvoetsbotje. De voet hoefde niet in het gips te worden gezet, maai' is ingetaped. FC Utrecht verloor van de organise rende club OFI Kreta: 0-3. Voor rust scoorde de ploeg van de Nederlandse oefenmeester Sjeng Gerards, de langst zittende trainer in de Griekse competi tie, één maal. MW speelde knap gelijk tegen Panathinaikos, topclub van het vasteland. Het werd 1-1. Scheepers maakte in de tweede helft gelijk voor de Maastrichtenaren. donderdag 16.00-19.30 EURO: Tennis: BWM Trophy vanuit Parijs, live 17 00-17.15 Did 2 Sport Heute 17.00-20.30 BBC 2 Cricket en Paardesport: (One day international Engeland-Nieuw-Zee- land vanuit Edgbaston) en concours hippique vanuit Hickstead. 18.39-18 47 Ned 2 Sportjournaal. 18 45-19.10 RTLSport. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-21.00 EURO Motoren: auto- en motor sportmagazine. 20 30-20.35 RAI UNO: Sport 21.00-22.00 EURO: Vechtsporten 22.00-22.15 RTL 5: Sportnieuws. 22.00-00.30 EURO: Voetbal: de weg naar het 22 15-22.30 Ned 3: Sportjournaal 22.30-23.00 BRT 1 Sport. 23.00-00.30 Boksen. 00.30-01.00 EURO: Tennis: overzicht ATP- Nieu w-Zeeland 01.00-01.30 EURO: Eurosportnews. 02.30-05.15 Did 1; Sport extra tennis. World Team Cup, samenvatting van gisteren vrijdag 05.45-06 00 Did 1Sport extra; tennis (World Team Cup, samenvatting van gisteren). 09.00-11.00 EURO: Tennis: overzichtATP- 11.00-11.30 EURO: Eurofun. 11 05-11.55 Ned 1: IJsgala: verslag van dit evenement in het Thialf stadion in Heerenveen. 11.30-12.00 EURO. Tennis: overzicht ATP- ir het 12.00-13 00 EURO: Voetbal c WK. 12.00-17 40 Did 1. Sport extra: tennis (World Team Cup vanuit Düsseldorf) 13.00-14.00 EURO: Motoren: auto-en motor sportmagazine. 14.00-15.00 EURO. Biljarten- WK Trick-shot vanuit Sun City. 15 00-16.00 EURO: IJshockey: NHL-wedstr.j- den, play-offs. 16.00-18.00 EURO: Tennis: BWM TennisTro-

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 29