AC Milan vernedert Barcelona QUICK BOYS-NED. ELFTAL 'De instelling was verkeerd' VVV ontslaat Körver Een bijzonder kind en dat is-ie Sport 2C0NDERDAG 19 ME1199498i chef willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef r08 onderwater. 071 -356463 {Uitblinker Savicevic leidt Italianen naar vijfde Europa-Cupzege anAC Milan? Dat was na het vertrek van Gullit en Rijkaard Iren de gedwongen absentie van de langdurig geblesseerde Marco van Basten een oersaai elftal geworden. Een ploeg er die zwaar het accent had gelegd op de defensie en met uv dodelijke counters zijn slag sloeg. Volgens velen had coach Fabio Capello de klok weer teruggezet. Terug naar het catenaccio; de foeilelijke stijl waarmee het Italiaanse irjvoetbal ooit furore maakte. Barcelona aan het duel begon deugde niet. De miljonairs uit de Catalaanse hoofdstad waan den zich superieur aan Milan. Na de miraculeuze verovering van de vierde landstitel op rij, vier dagen eerder, leken sterren als Stoichkov en Romario zelfs in de veronderstelling te verke ren dat zij onoverwinnelijk wa ren. Het duo kwam er gister avond echter niet aan te pas. Hristo Stoichkov, de laatste we ken uitstekend op dreef, zat in de tang bij Panucci (voor rust) en Tassotti (na de hervatting) en Romario deed helemaal voor spek en bonen mee. De Brazi liaan had weer eens een dag waarop hij te beroerd is om het ene been voor het andere te zet ten. Slechts één keer, in de 43e minuut toonde hij iets van zijn 'ai Maar AC Milan blijkt meer in de mars te hebben. Veel meer zelfs. Dat demonstreerde de formatie 1 gisteravond overduidelijk in de d( finale van de Champions Lea- que. In het kolkende Olympisch zvStadion van Athene werd het fa- voneie Barcelona naar een ver ia nederd verlies gespeeld. Onder (di aanvoering van de virtuoze ;d< Montenegrin Dejan Savicevic e'zegevierde Milan met 4-0. En >d met die score mochten de Spanjaarden de handen nog dichtknijpen. De 'Mozart van de Balkan' stond met een prachtige solo langs Nadal en Guardiola aan de basis van de openingstreffer van Massaro en nam met een juweel van een treffer zelf het^ klasse. Na een dieptepassje van derde doelpunt voor zijn reke ning. Savicevic, twee jaar gele den door AC Milan van Rode Ster Belgrado losgeweekt, plaatste de bal met zijn geniale linkervoet met een wijde boog ^jover de vergeefs graaiende "Andoni Zubizarreta. Massaro had in blessuretijd van de eerste helft al voor 2-0 gezorgd, de iGhanees Desailly bepaalde een kwartier na rust de eindstand op 4-0. Valse klanken Guardiola schoot hij uit de draai ineens in. Via de voet van zijn bewaker Filipo Galli ging de bal naast. Barcelona, het trotse Barcelona van Johan Cruijff dat als favoriet aan de wedstrijd was begonnen, kwam er geen moment aan te pas. Vanaf het eerste fluitsignaal van de Britse scheidsrechter Philip Don zette Milan de toon en stegen uit de harmonica van de Spaanse kampioen louter valse klanken op. De Italianen waren bijna voortdurend op de helft van Barcelona te vinden en door vroeg te storen gaven zij Ronald Koeman geen moment de gelegenheid de lijnen bij Barca uit te zetten. Ook de instelling waarmee Vrees Johan Cruijff had vooraf al de vrees uitgesproken dat zijn pu pillen door het kampioenschap nog te zeer met hun hoofd in de wolken zouden lopen. Hij waar schuwde nadrukkelijk voor een herhaling van 1991. Toen was Barcelona in het weekeinde voor de Europa Cup II-finale in Rotterdam tegen Manchester United ook net Spaans kam pioen geworden. De daarmee gepaard gaande festiviteiten waren de spelers destijds niet in de koude kleren gaan zitten en de Engelsen wonnen vrij een voudig met 2-1. Pas nadat zij op een de sastreuze 4-0 achterstand waren gezet, begonnen de spelers van Barcelona wat meer van zich af te bijten. Zij deden dat evenwel op de verkeerde manier. Met wilde acties haalden ze zich al leen nog maar meer uit hun spel. Scheidsrechter Don trok in Een meer dan typerend beeld van de Europa Cup-finale tussen Barcelona en AC Milan. Daniele Massaro juicht na zijn tweede treffer. foto epa totaal acht keer de gele kaart, gelijkelijk verdeeld over beide ploegen. Ondanks de kaarten- explosie was de 39e EC-finale allerminst een schoppartij. In het snikhete Athene, waar het kwik in de thermometer gister avond nog op 25 graden stond, was sprake van een boeiende wedstrijd, die een schitterende winnaar opleverde. Voor AC Milan, dat de ge schorste Franco Baresi en Alles- sandro Costacurta geen mo ment miste, was het de vijfde Europa Cup I in de clubgeschie denis. In de finale tegen Steaua Boekarest, in 1989 in het Camp Nou stadion van Barcelona, ze gevierde het ook al eens met 4- 0. Marco van Basten, gister avond als toeschouwer in het Olympisch Stadion aanwezig, en Ruud Gullit namen toen bei den twee treffers voor hun reke ning. AC Milan gold toen nog als een frivool voetballend elftal. Alle kritiek ten spijt blijkt het speeltje van de Italiaanse pre mier Silvio Berlusconi nog steeds tot swingend spektakel in staat. De ploeg had daarvoor te gen Barcelona Van Basten en Gullit niet eens nodig. Dat be looft wat voor het volgend sei zoen wanneer het Hollandse duo z'n rentree maakt in Mi laan. FC Barcelona: Zubizarreta; Ferrer, Koeman en Nadal; Amor, Bakero, Gu ardiola en Sergi (75. Quique); Stoitsjk- ov, Romario en Beguiristan (52. Euse- bio). AC Milan: Rossi; Tassotti, Maldini (84. Nava), Galli en Panucci; Boban, Desail ly. Albertini en Donadoni; Savicevic en Massaro. Johan Cruijff hield zich groot. Maar de lach die tijdens de persconferentie rond zijn lip pen krulde was de lach van een boer met kiespijn. De 4-0 score waarmee zijn ploeg door het superieure AC Milan door de gehaktmolen.was gedraaid, was bij de coach van Barcelo na aangekomen als een mo kerslag. Zijn Italiaanse collega Fabio Capello had hem, hel 'kleine broertje van God' zoals JC Superstar enkele dagen ge leden nog door een Spaanse krant was genoemd, boven dien taktisch afgetroefd. En dat zat Cruijff evenmin lekker. „Ik had niet verwacht dat Milan zo aanvallend zou spe len", gaf hij naderhand toe. Zij het schoorvoetend. Verkeerd De voornaamste oorzaak van de afstraffing moest volgens Cruijff evenwel gezocht wor den in de verkeerde instelling waarmee Barcelona de Itali aanse kampioen tegemoet was getreden. „Ik had een dag eer der op de training al gemerkt dat ze er met hun gedachten niet bij waren. Het ging alle maal veel te slap. Ze genoten nog' na van het kampioen schap.". In de onderlinge duels was dat volgens Cruijff heel duide lijk tot uiting gekomen. Knar setandend had hij langs de lijn waargenomen dat zijn spelers zich in de persoonlijke duels voortdurend lieten aftroeven. „En als je alle één tegen één duels verliest, speel je een ver loren wedstrijd." Hij stelde het schouderophalend vast, maar in zijn hart moet hij hebben gehuild. In het Spaanse spe lerskamp heerste een graf stemming. Met het schaam rood op de kaken verdwenen de ontredderde voetballers schielijk in de touringcar. Premie Hun collega's van Milan waren dronken van vreugde. Niet al leen vanwege de vier ton aan premie die zij per man opstre ken, maar ook omdat zij die snoevers uit Barcelona, die zich vooraf laatdunkend over hen hadden uitgelaten een les je hadden geleerd. Ook Fabio Capello, die als coach van AC Milan zijn eerste Europa Cup I veroverde, had het liefst een lange neus naar Cruijff getrok ken, maar hij is te zeer heer om zich tot dergelijke grappen te verlagen. Capello accepteer de de uitgestoken hand van Cruijff om hem te feliciteren zonder een spier van zijn ge zicht te vertrekken en hoorde de verklaring van zijn genera tiegenoot waarom het met Barcelona mis was gegaan ook stoïcijns aan. „Milan," zo borduurde Ca pello later voort op de uitleg van Cruijff, „was taktisch en fysiek veel beter dan Barcelo na. We hebben bovendien de sterke punten uit hun spel ge haald." Hij liet weten zich bij de totstandkoming van zijn strijdplan vooral te hebben ge richt op het neutraliseren van het gevaar-Ronald Koeman. „We hebben hem afge schermd, waardoor hij geen dieptepasses heeft kunnen versturen. Ook de andere spe lers hebben we steeds onder druk gehouden, waardoor wij het tempo van de wedstrijd hebben kunnen bepalen." Capello kon het toch niet la ten als uitsmijter nog even een sneer te geven in de richting van Johan Cruijff, die vooraf ook al te kennen had gegeven geen hoge pet op te hebben van de in zijn ogen negatieve speelwijze die AC Milan er op nahoudt. „Ik geloof," stelde hij vast, „dat AC Milan op dit mo ment het beste voetbal van de wereld speelt. Wij hebben dat vanavond bewezen. Met aan vallend spel." In het kader van de voorbereiding op het WK '94 wordt dinsdagavond 24 mei a.s. om 19.30 uur op het Sportpark Nieuw-Zuid te Katwijk, de oefenwedstrijd gespeeld De wedstrijd zal worden omlijst door optredens van Blaasorkest De Swiebels, De Borrelboys, Tinus Tulp, Mannenkoor Karrespoor, Ria Valk en Arie Ribbens. Kaartverkoop: Er zijn nog volop staanplaatsen a 15,-, 65+ en kinderen tot 12 jaar 7,50 Voorverkoopadressen: Katwijk: Sportpark Nieuw-Zuid. Elke dag en 24 mei v.a. 15.00 uur Pluimgraaff Sport en Het Valutahuis Leiden: ING bank. Schuttersveld en Assucom Assurantiën, Rijnsburgerweg 143 Per fax: Tevens kan per fax (01718-26419) worden gereserveerd. Kaarten af te halen tegen kontante betaling op 24 mei bij de hoofdingang van het sportpark. Halve finale beker bij FC Lisse lisse Zaterdageersteklasser FC Lisse speelt de halve finale om de districtsbeker zaterdag niet bij Quick (H), maar op eigen veld, sportpark Ter Specke. Het aanvangsuur blijft 17.00 uur. Nieuwe praeses hockeyers Roomburg leiden Voorzitter Dick Tesselaar van de Leidse hockeyclub Roomburg heeft gisteravond zijn voorzittershamer overgedra gen aan Robert-Jan van Ette. De nieuwe voorzitter bekleedde al vele jaren diverse functies binnen Roomburg waaronder die van secretaris en scheidsrechtersfunctionaris. Door het aantreden van nog meer nieuwe bestuurders krijgt Roomburg een nieuwe leiding die gemiddeld ongeveer dertig jaar jonger is dan het vori ge bestuur. Wig in sneeuw doodsoorzaak Maier münchen De dood van alpine skister Ulrike Maier was het ge volg van een wig in de sneeuw van de piste in Garmisch Parten- ldrchen. Dat staat in een rapport van het Instituut voor gerechte lijke, medische wetenschappen aan de universiteit van Mün chen. De conclusie van het onderzoek is voor de advocaten Sta- nonik en Bossi aanleiding de wedstrijdleiders van de wereldbe kerwedstrijd, Hoch en Tischhauer, bij het openbaar ministerie in München aan te klagen wegens dood door schuld. De twee ver dachten worden binnenkort gedagvaard. Amerikaanse wielrenner verongelukt denver De Amerikaanse amateur-wielrenner John Stenner is bij een trainingsongeluk in Mead, Colorado om het leven gekomen. Hij botste tegen een auto toen hij een rood verkeerslicht negeer de. Hij was op slag dood. Stenner was 29 jaar. Hij was deelnemer aan de Olympische Spelen in Barcelona. Wim Eilander met DOVO op Tweede Pinksterdag tegen Katwijk katwuk rob onderwater Wim Eilander dinsdagavond in het sponsorhome van de w Kat wijk tot Kees Krayenoord: „Jij moest het maandag tegen ons maar eens wat rustiger aan doen." En tot doelman Teun van Duyvenbode: „En blijf jij maar lekker geblesseerd Aangenaam. Eilander is de naam. Trainer van DOVO en in die hoedanigheid aanwezig bij Katwijk-ACV, eerder deze week. Komende maandag is de Veen- endaalse ploeg tegenstander van Katwijk in de strijd om de zaterdagtitel. De 38-jarige sportleraar uit Capelle is nog geen spat veran derd. Op de tribune vormt hij al snel het middelpunt van de be langstelling, want hij toont zich een supporter van de oranje hemden. „Die bal moet op Kees," schreeuwt hij tijdens de wedstrijd. Die Wim. Bij Lugdunum zullen ze hem nooit vergeten en bij FC Lisse leeft hij nog voort als die „knotsgekke trainer, die aan de zijlijn zelf de voorzetten gaf'. Eilander is nog steeds even druk. „Ik ben geen stille. Die Van Hanegem bij Feyenoord begrijp ik niet. Terwijl zijn ploeg de beker heeft gepakt, zit hij binnen in de kleedkamer als een dood vogeltje een techni sche analyse te geven." Wim Eilander is anders. Wim Eilander is emotie. Wim Eilan der is bluf. Z'n kwaliteiten als oefenmeester staan onomstote lijk vast, dat wel. Met DOVO haalde hij in de afgelopen we ken een huzarenstukje uit door het kampioenschap van 1B op te eisen. Eilander riep al weken dat Hoek, de ploeg die het meeste uitzicht had op de titel, het niet zou worden. Eilander: „Dat was geen bluf. Wat is Hoek nu werkelijk? Die ploeg heeft toch geen historie. Ach, ze hadden in vergelijking met vorig seizoen een beter elf tal, maar het stelde weinig voor. Weet je dat ik me doodschaam- de dat Hoek al die tijd boven aan heeft gestaan? Maar al die tijd heb ik geweten dat het goedkwam." En zo maakt de Bollenstreek weer kennis met Wim Eilander: „Jullie dachten zeker dat jullie van mij af wa ren. Ha, ha." Het bereiken van de titel ging niet zonder slag of stoot. Vorige maand zakte de oefenmeester „door z'n hoeven". Hij moest 15 dagen rust houden met een ge kwetste rug. Technisch direc teur Jan de Jong nam de hon neurs bij DOVO waar. Met niet al te veel succes. Eilander, met een stalen gezicht: „Jan deed de wedstrijd tegen IJsselmeervo- gels. DOVO verloor met 1-0. Ik kwam weer op de bank en we versloegen Bennekom met 5-0. Ik bedoel maar." Wim Eilander werkt voor het derde seizoen bij de roodwitten. Het is z'n laatste. „Het is genoeg geweest", zegt hij maar tussen de regels door laat hij blijken dat hij best nog had willen blij ven. „Dat ik nu bezig ben aan het laatste seizoen komt omdat het bestuur mij heeft beoor deeld op.de vijfde plaats van vo rig seizoen." Eilander sloeg met een kam pioenschap hard terug. „DOVO is gewoon top. En zal altijd top blijven. Komt dat de club komt uit een voetbalmaf dorp, net als Katwijk. De rivaliteit houdt de clubs scherp. De verenigingen uit de Bollenstreek zullen daar om altijd om de prijzen blijven meedoen." Zijn ploeg bestempelt hij als underdog in de competitie om de zaterdagtitel. „Er is een hie- archie. Katwijk heeft een we- reldploeg, dat is duidelijk. Voor mij zijn ze de favoriet. Dan komt ACV, dan wij. Voetballend kunnen we het heus wel aan, maar in fysiek opzicht schieten we tekort tegen een ploeg als Katwijk." Hij wil graag nog eens terug keren in deze streken. Voorals nog gaat hij aan de slag in Hui zen, bij de club die volkomen onverwacht degradeerde naar de tweede klasse. Eilander: „Een stelletje koekebakkers, dat zijn het. Eigen schuld, dikke bult." Wat niet wegneemt dat Eilander straks met veel enthousiasme aan de slag gaat aan de boorden van het IJsselmeer. Enthousias me is immers het handelsmerk van de inwoner van Capelle. Eilander tuft heel wat kilome ters af in zijn auto. „Ik doe het graag. En m'n vrouw en twee dochters houden nog altijd de Wim Eilander: „Katwijk is favoriet. Ik denk dat DOVO fysiek te kort komt." deur voor me open. Daarom hoef ik me niet te behelpen met een club uit de buurt. Ik zie me al zitten bij Zwart Wit '28, schei uit zeg. Daar gebeurt toch hele maal niks. Nee, dan maar een half uurtje langer in de auto om te werken bij een club als DO- foto henk bouwman VO." Wim Eilander, een bijzonder kind en dat is-ie. „Hoe lang ik dit werk blijf doen? Weet ik veel. Nog twintig jaar, of zo." Frans Körver: ontslag. het volgend seizoen uit elkaar gegaan. We hadden gehoopt zonder zorgen het einde van de competitie te halen om vervol gens in alle rust de zaak af te handelen. Gisteren heeft een aantal zaken plaatsgevonden dat ons tot de conclusie bracht nu al in te grijpen. De uitlatin gen van de trainer na de wed strijd hebben ons in die mening bevestigd". Körver brandde de „heren ar tiesten van WV" na het verlies volledig af. „Als ik toeschouwer was geweest, was ik in de rust naar huis gegaan", zei hij. Kör ver heeft al eerder meegemaakt dat zijn enthousiaste aanpak niet altijd een langdurig effect heeft. De voormalige doelman werkte eerder bij de andere Limburgse profclubs MW, Roda JC en Fortuna Sittard, ook bij Helmond Sport, Wagenin- gen, Tongeren en DS'79. september 1992 zijn intrede bij VW deed als opvolger van de eveneens ontslagen Henk Rayer, stond nog tot medio 1995 onder contract bij VW. De Venlose club heeft in de laatste vijf jaar drie trainers ontslagen. In 1989 overkwam dat Leo van Veen. Met Körver behaalde VW het kampioenschap in de eerste di visie. Na een redelijke eerste seizoenhelft, waarin de club zich in de middenmoot nestel de, behaalde VW na de winter stop slechts een overwinning. Uit bij FC Utrecht. Daardoor was de ploeg alsnog veroor deeld de nacompetitie te spe len. Van beide groepen spelen alleen de winnaars volgend sei zoen in de eredivisie. De slechte start noopte het bestuur tot ingrijpen. Vla- minckx: „Als we van Heracles hadden gewonnen, was Körver nog steeds onze trainer ge weest. Maar dan waren we voor VW heeft gisteren trainer Frans Körver ontslagen. Dat gebeurde een dag na de desastreuze ne derlaag met 3-1 in Venlo tegen Heracles, op de openingsdag van de nacompetitie. De oorzaak van de breuk is de slechte verstandhouding tussen spelers en trainer. „Er bestaat geen enkele vertrouwensbasis meer", verklaarde voorzitter Jan Vlaminckx. „Club en trainer hebben een voor beide partijen bevredigende financiële rege linggetroffen." Tot het einde van het seizoen, dat nog vijf duels in de nacom petitie beslaat, neemt jeugd- coördinator Remy Reynierse de taken van Körver over. Het is niet uitgesloten dat oud-speler Reynierse, die vorig jaar slaagde voor het diploma Coach Betaald Voetbal, volgend seizoen hoofd trainer wordt. De 58-jarige Körver, die op 28

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27