Bloemen kopen via de computer Volksbelang wil alsnog bouwen bij oude MAVO Rijn Veenstreek :\ubs vragen geen ubsidie wegens %orme papierwinkel Verfraaiing Oud Ade gehinderd door uitgestelde bodemsanering Tennissers hebben vrede met clubhuis Twee jaar cel voor Alphenaar 'EN5DAC 18 MEI 1994 chef henny van egmond, 071-356414, plv -chef hans koenekoop, 071-356413 en aan den run Bij een aanrijding op het Dijkslootpad in Al- n zijn gisteravond twee bromfietsers gewond geraakt. Een arige inwoner van Rijnsaterwoude werd met gebroken vin- i naar het Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp gebracht. Een arige Alphenaar liep diverse schaafwonden op. De 16-jarige mfietser week volgens de politie in een bocht te veel naar lts uit en botste op de tegemoetkomende Alphenaar. Ibraak in woning ,Len aan den rijn Uit een woning aan de Tarthorst in Alphen is 1 portemonnee met een onbekende geldbedrag en een aantal ^betaalkaarten gestolen. De daders kwamen het pand binnen liet openbreken van een bovenlicht. De inbraak is gisternacht bleegd. Veilingklok dreigt museumstuk te worden nel besluit over HSL-borden >ns op 6 juni te houden dis- jcollege van burgemeesters [het politiedistrict Rijn en Issem wordt besloten of de fcke HSL-protestborden Iten worden weggehaald. liet officier van justitie F. gisteren weten. Hij heeft afspraak vorige week ge kt met de burgemeesters I Alkemade, Rijnwoude, Ja- r woude en Zoeterwoude. De ie maakt momenteel een 5 ntarisatie van het aantal - len en de plaatsen waar ze n. Aan de hand daarvan Eerder heeft Slits bij de bur gemeesters door laten scheme ren dat de borden waarschijn lijk weg moeten omdat ze te veel verwarring voor de wegge bruikers scheppen. Dat leidde tot hevig protest bij de vier bur gemeesters. Ze vinden dat de borden zich duidelijk onder scheiden van de echte verkeers borden. De omstreden borden kenmerken zich door een zwart of geel geblokte rand en geven aan dat het gebied 'verboden' is voor de HSL. made marieta kroft "jrijf clubs, die over 1992 geen isidie van de gemeente Alke- tie krijgen, vinden dat ze veel iel moeite moeten doen om een schamel bedragje in ierking te komen. Ze zullen alve geen aanvraag indie- IJestuursleden van de Stich- Jeugdsocieteit 't Farmhou- ponyvereniging De Wete- ïiters, Frisbieverenigingnr. de hockeyclub Alkemade ,en dat ze een te grote pa- iwinkel moeten doorworste- voordat ze de aanvraag de jr uit kunnen doen. „Het is h de moeite niet wal je ^gt". moppert voorzitter A. de T van de ponyvereniging. Sj hebben het bewust niet Igevraagd", zegt A. Bakker i: t de frisbievereniging. „Van j 17 leden hebben we maar r of vijf leden uit Alkemade. paar tientjes die je voor ze 1 krijgen, maken dan ook its meer uit." jestuurslid R. van Rijn van 't rmhouse weet dat ze ooit een keer subsidie hebben aange vraagd. „Toen kregen we onge veer 150 gulden. Om dat bedrag te krijgen, moeten we een for mulier met 30 kantjes invullen en al onze activiteiten voor het komend jaar al aangeven. Dat vinden we de moeite niet waard,!' Voorzitter B. Slot van de hbckeyclub heeft eveneens be wust geen aanvraag de deur uit gegaan. „Dat heeft geen zin. We hebben geen jeugd en ook geen ouderen onder onze leden en krijgen dus toch niets." Bestuurslid J. Straathof van de IJsclub Alkemade geeft als enige aan dat hij best wel voor subsi die in aanmerking had willen en kunnen komen. „Door een communicatiestoornis is de aanvraag niet de deur uitge gaan." Hoeveel subsidie de vereni gingen mislopen, kon hoofd af deling welzijnszaken F. Lem pers van de gemeente Alkema de niet zeggen. „De aanvragen zijn niet binnengekomen en dus hebben we het ook niet be rekend." De bloemenveiling in Roelofarendsveen onder zoekt of de tussenhandel en de winkeliers over enke le jaren bloemen vanachter hun beeldscherm thuis kunnen bestellen. Kopers hoeven dan niet meer naar de veiling te komen. Mana ger C. van Gaaien is ervan overtuigd dat er tussen nu en vijf jaar in Roelo farendsveen zich een ware revolutie ontketent. alkemade marieta kroft Het is de klok waar het sinds het begin van deze eeuw al om draait in de Nederlandse bloe menveilingen. Elke bloem pas seert er voordat ze in de winkel terecht komt. Dagelijks zitten zo'n 100 kopers op de tribune in Roelofarendsveen gespannen te staren naar de wijzers die van hoog naar laag lopen. Met een druk op de knop staat de wijzer stil en is de bloem verkocht. Het is de kunst om als eerste te drukken, op een zo'n laag mo gelijke prijs. Voordat het veilen achter de rug is en de bloemen uiteinde lijk in de winkel te koop staan, is het al gauw een uur of elf. Die klok dreigt nu in het museum terecht te komen. De nieuwe manier van veilen, die Van Gaaien voor ogen heeft, is veel minder tijdrovend voor de kopers. Dank zij de compu tertechniek. „Aan het eind van de dag bekijkt de bloemenhan delaar eens welke bloemen en hoeveel hij de volgende dag no dig heeft", legt hij uit. „Op zijn beeldscherm worden tussen vijf uur 's middags en acht uur 's avonds de bloemen die de kwe kers aan te bieden hebben, om de beurt getoond. Er staat aller lei informatie bij en tevens een Cees van Gaaien, manager van de Veense bloemenveiling: „De veilingklok wordt overbodig." prijs in de buurt ligt van de prijs die 's morgens in Aalsmeer voor dezelfde soort is gegeven. Als de handelaar de bloemen wil heb ben, hoeft hij alleen maar op de knop te drukken. Zo kan de winkelier 's morgens om half zeven de bloemen al in zijn winkel hebben staan, in plaats van dat hij dan nog op pad moet om ze te kopen." Het principe 'hoe groter de vraag, hoe hoger de prijzen' gaat nauwelijks meer op vol gens dit systeem. „In de praktijk gebeurde dat toch ook al niet", erkent Van Gaaien. „De kopers hier houden rekening met wat er op dat moment in Aalsmeer wordt gegeven. Via de telefoon zijn ze daar zo achter of wij ver tellen het ze." Sterker nog: dit is volgens hem ook juist de reden waarom aan thuis-inkoop wordt gedacht. „Wij zijn in een indentiteitscrisis terecht geko men. We vragen ons af of we nog wel een veiling zijn. Een veiling is een marktplaats, een plek waar de prijs wordt ge vormd door de vraag en het aanbod. In Nederland wordt die prijs eigenlijk alleen maar be paald in Aalsmeer en Naaldwijk. Alle andere veilingen zijn alleen maar distributiepunten. Dat be tekent dat de functie van die klok ter discussie staat en we juist de distributie zo aantrek- FOTO HOLVAST/MARK LAMERS kelijk mogelijk moeten maken." Niet alleen de technische haalbaarheid wordt onderzocht. Van Gaaien wijst ook op de so ciale aspecten. „Accepteert de markt het? Het is immers toch wel een revolutie", legt Van Gaaien uit. „De kopers missen 's morgens een hoop gezellig heid op de tribune. Aan de an dere kant leven we wel in een wereld die steeds meer verzake lijkt." oud ade marieta kroft De plek aan De Kolk in Oud Ade waar vroeger de benzinepomp station heeft gestaan wordt op z'n vroegst pas in 1998 gesa neerd. Dat betekent dat de dit jaar geplande volledige herin richting van de dorpskern van Oud Ade op losse schroeven staat. Subat, de stichting die in het leven is geroepen door de ben zinemaatschappijen en de bo demsanering voor zijn rekening neemt, heeft eerder geen tijd en geld om het terrein in Oud Ade schoon te komen maken. Dat deelde directeur gemeentewer- Schakel, die het jongerenwerk verzorgt in Langeraar, lijkt gered, ken A. Peters gisteravond mee gemeente Ter Aar wil de stichting 157.000 gulden renteloos le- aan de commissieleden ruimte- Hiermee kunnen de schulden worden betaald. De lening hoeft lijke ordening, t te worden afgelost als de stichting over vijf jaar in staat is het^" Het plan voor de herinrich- >ouw en de jongerenvereniging zelf draaiende te houden. ting van het dorp behelst de 3e Schakel Ter Aar lijkt gered aar» aanleg van een voetpad aan de zijde van de kerk tussen het dorpshuis en de volkstuinen. Het voetpad en de weg worden van elkaar gescheiden door lan taarnpalen, metalen afzetpalen en banden. Verder moeten er vijftien parkeerplaatsen komen op de groenstroken aan de Kolk. Die plaatsen zijn nodig omdat automobilisten in verband met de aanleg van het voetpad, niet meer langs de Leidseweg kun nen parkeren. Op de plek van het pompstation zijn een deel van die parkeerplaatsen, drie bomen en een picknicktafel ge pland. Voorzitter L. van Berkel van de dorpsraad vreest dat Oud Ade er nog jarenlang onver zorgd uit zou blijven zien, als met de herinrichting van het pelofarendsveenZelfs de felste tegenstanders zeggen nu, aldus een trotse voorzitter R. Stikkelbroek van de tennisvereniging Alkemade, dat let een mooi gebouw is. Hij heeft het over het nieuwe clubhuis aan het Sportpad in Roelofarendsveen. Met vereende krachten is er gewerkt aan de drie ton kostende 'vernieuwbouw van een oude keet'. De aannemer is in december aan de slag gegaan, terwijl zo'n vijftig vrijwilligers sinds begin maart de handen fors uit de mouwen hebben gestoken. Op 11 juni wordt het onderkomen ifficieel geopend door 'een mysterieuze gast'. De verbouwing heeft heel wat voeten in de aarde gehad, vertelt Stikkelbroek. „Er moest wat gebeuren. Het oude pand was voor een deel he emaal verrot. Het gevaar dreigde zelfs dat we door de vloer zouden zakken." Hij schat dat drie jaar geleden de eerste gesprekken al werden ge toerd over een ander pand. Een groot deel van de zeshonderd leden wilde nieuwbouw. Vanwege de financiën was het bestuur voorstander van len verbouwing. Felle discussies werden gevoerd. „Het was geen prettige tijd", herinnert Stikkelbroek zich. „Uiteindelijk stemde een nipte -meerderheid in met de verbouwing." foto holvast/mark lamers gebied rond de vroegere benzi nepomp gewacht moet worden op de sanering van de grond. Zij lanceerde gisteravond een alter natief plan dat ondermeer in houdt dat de parkeerplaatsen toch maar moeten worden ge realiseerd. „Er is kans dat deze plaatsen over vier jaar weer overhoop worden gehaald", er kent ze. „De extra kosten om het werk toch nu al uit te voeren wegen echter niet op tegen het aangezicht dat we anders nog jaren zouden houden." A. Pe ters zou de extra kosten bereke nen. Vanavond buigt de com missie financien zich over het beschikbaar stellen van de ruim twee ton voor de opknapbeurt. Overigens is nog niets bekend over de ernst van de verontrei niging. Schiphol komt naar Leimuiden De meeste Leimuidenaren mer ken het liefst zo min mogelijk van de luchthaven Schiphol. Morgen is er op het plein bij de Stapenseastraat echter geen ontkomen aan. Vertegenwoor digers van de luchthaven staan dan met een promotiebus op het plein om de plannen van Schiphol voor uitbreiding toe te lichten. Leimuiden krijgt eigen vlag jacobswoude In Rijnsaterwoude wappert de vlag op feestdagen bij het ge meentehuis en in Leimuiden is de driekleur op de toren van de hervormde kerk te zien. Bij echt grote feesten wordt ook in Hoogmade op de brug over de Does gevlagd. Maar in Wou- brugge is sinds de sluiting van hel gemeentehuis geen vaandel meer gehesen in naam van Jacobswoude. De vlaggemast op de toren van de hervormde kerk biedt uitkomst. Net als de toren in Leimuiden is die in eigendom van de gemeente. Burgemees ter en wethouders hebben nu besloten dat de Nederlandse driekleur ook daarop moet wapperen bij feestdagen en op da gen van nationale rouw. Landschapsplan voor Alphen Woubrugge krijgt nieuwe woonwijk Woubrugge krijgt waarschijnlijk voor het jaar 2005 een woon wijk van 75 woningen. De hui zen zouden moeten komen op het terrein bij de sporthal aan de Bate weg. De gemeente on derhandelt momenteel met de eigenaren van de grond, maar is het nog niet eens geworden over de grondprijs. Volgens het zogenoemde 'plan-Oudendijk' zou de wijk 73 woningen en twee standplaat sen voor woonwagens moeten krijgen. De gemeente wil de wijk juist in Woubrugge zien, omdat in die woonkern de laatste jaren vrijwel niet is ge bouwd. Volgens burgemeester W. van Beek heeft het plan dan ook 'een hoge prioriteit'. „Als we de grond eenmaal in bezit hebben, willen we snel aan de slag. Ik zou het liefste volgend jaar al de eerste spade in de grond ste ken." Voordat het zover is moet de gemeente eerst de grond ko pen en het bestemmingsplan wijzigen. En daar kan wel enige tijd overheen gaan. Twijfels bij uitbreiding pompenfabriek koudekerk aan den run Wil de Koudekerkse betonpom- penfabrikant Van Aalst nu echt uitbreiden of wil het bedrijf ge woon een mooie loods bouwen om die vervolgens te verhuren of te verkopen? Dat is de vraag die G. Geenjaar-Cové (WD) gisteren opwierp tijdens de ver gadering van de commissie ruimtelijke ordening. „Ze heb ben al eens eerder een monta gehal gebouwd die ze toen drin gend, nodig zouden hebben. Maar die hal hebben ze toen aan een ander bedrijf ver huurd", wist zij zich te herinne- De bouw van een hal voor de bouw van grote betonpompen is in strijd met het bestem mingsplan voor de Hondsdijk. Maar omdat het bedrijf echt omhoog zegt te zitten, wil de gemeente wel een oogje dicht knijpen. De goed lopende pom penfabriek is een dochterbedrijf van de betoncentrale van Van Aalst die op hetzelfde terrein is gevestigd. Hoofd ruimtelijke ordening P. Bakker zei ervan overtuigd te zijn dat de pompenfabriek de nieuwe hal zelf nodig heeft om aan de grote vraag naar pomp- installaties te kunnen voldoen. „Maar we zijn natuurlijk niet in de orderboeken gedoken", moest hij toegeven. alphen aan den run/den haag De gemeente Alphen aan den Rijn krijgt van de provincie bij na 15.000 gulden subsidie voor het opstellen van een land schapsbeleidsplan. Het plan voorziet in een inventarisatie van natuur- en landschapwaar den in het buitengebied van Al phen en een beschrijving van de mogelijke bedreigingen van die waarden. De gemeente hoopt met het opstellen van een plan te voor komen dat natuur en landschap in het buitengebied worden De overtuiging van de ambte naar kon Geenjaar echter niet aangetast. Bij alle beslissingen overtuigen. Zij bleef bang dat op het gebied van ruimtelijke het bedrijf de gemeente een ordening, wordt bekeken wat de loer probeerde te draaien. Ook gevolgen voor natuur en land- het feit dat het bedrijf onlangs schap zullen zijn. over is gegaan in Amerikaanse Alphen heeft een groot bui- handen, zat haar niet lekker, tengebied. Van de bijna 6000 „Wie garandeert mij dat het be- hectares die Alphen in beslag drijf niet kort na het gereedko- neernt, is ongeveer 4500 hecta- men van de uitbreiding uit Kou- res onbebouwd. dekerk vertrekt?' Het wantrouwen van het Het landschapsbeleidsplan WD-raadslid sloeg over op an- kost in totaal 60.000 gulden. Het dere raadsleden. Van Aalst zal moet eind dit jaar zijn afgerond, in elk geval nog tot de raadsver- Enkele maanden geleden is een gadering over drie weken moe- begin gemaakt met de inventa- ten wachten voor hij weet of hij risatie van natuur en landschap, al dan niet mag gaan bouwen. den haag/alphen aan den run Een 22-jarige Alphenaar is giste ren tot twee jaar cel veroordeeld voor in totaal 29 inbraken en pogingen tot inbraak. De man pleegde zijn inbraken tussen mei vorig jaar en januari dit jaar, met name in Alphen. Te gen de Alphenaar was twee jaar geëist. Het geld dat de Alphenaar met zijn criminele activiteiten bij elkaar bracht, ging op aan heroïne en andere verdovende middelen. De man is sinds zijn zestiende verslaafd aan 'hard drugs. Zijn twee jaar cel zijn in middels al ingegaan. Nog geen twee weken geleden rondde hij een oude straf van een vier maanden celstraf af. Daarna be gon hij direct aan zijn nieuwe straf. hazerswoude-runduk ruud sep De Hazerswoude woningbouw vereniging Volksbelang voelt zich gepasseerd bij de keuze van de instelling die mag bou wen op de plaats van de oude MAVO in Hazerswoude-Rijn- dijk. Burgemeester en wethou ders willen de opdracht gunnen aan de landelijke katholieke bouwcorporatie voor bejaarden (LKBB). De LKBB heeft een plan dat gunstig is voor de gemeen te, maai-dat niet voldoet aan de eisen die de gemeente in eerste instantie had gesteld. Namens Volksbelang vroeg C. van Putten gisteren tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening om een plan te mogen maken onder dezelfde voor waarden als het LKBB-plan. Na onderhandelingen met verschillende gegadigden bleek de LKBB de enige te zijn die in staat was de gevraagde 1,8 mil joen gulden te betalen voor de school en de bijbehorende groenstrook. De gemeente was met de LKBB en andere bou wers gaan praten nadat Volks belang was afgehaakt op de grondprijs. Om die op te bren gen zou de woningbouwvereni ging in haar ogen onverant woord hoge huren moeten be rekenen. En daar paste de cor poratie voor. Had de woningbouwvereni ging uiteindelijk dezelfde kan sen gehad als de LKBB, wilden de commissieleden weten na de klaagzang van Van Putten. Dat bleek geen gemakkelijke vraag. De twee instellingen waren in elk geval niet precies op dezelf de manier behandeld. Maar als er al iemand was voorgetrok ken, dan was dat juist de plaat selijke woningbouwverenging, verzekerden wethouder G. Hoogendoom-Oskam (CDA/r- uimtelijke ordening) en de toe gesnelde gemeentesecretaris H. Blom. Ook Volksbelang zou de kans hebben gehad om een plan in te dienen dat niet hele maal voldeed aan de oorspron kelijke eisen voor de verdeling in woningtypes en maximale bouwhoogte. Maar toen de cor poratie voor de grond met een uiterste bod kwam dat meer dan een half miljoen onder de vraagprijs lag, was daarmee voor de gemeente de kous af. De LKBB ziet wel kans om de hoge grondprijs te betalen, maar moest daarvoor een aan tal wensen van de gemeente la ten vallen. Zo wordt het flatge bouw in vijf bouwlagen twee meter hoger dan de huidige MAVO - terwijl de eis was dat het nieuwe gebouw niet hoger mocht worden dan het oude. Bovendien bouwt de LKBB minder koopwoningen en meer sociale huurwoningen dan de bedoeling was. In vergelijking met Volksbelang blijkt de LKBB overigens minder moeite te hebben met hoge huurprijzen. Met 730 gulden per maand lig gen de goedkoopste apparte menten nog boven de prijs die Volksbelang als te hoog van ta fel veegde. In het plan van de LKBB zit ten 39 huur-appartementen in verschillende prijscategorieën en vijf koop-bungalows. De ap partementen komen in twee flats die op de plaats van de ou de MAVO ruggelings tegen el kaar zijn gebouwd. De bunga lows komen aan het water in de groenstrook ten zuiden van de school. Na een uitvoerige uitleg over de gevolgde procedure hielden PvdA en D66 nog hun twijfels over de vraag of Volksbelang een laatste kans moest krijgen. Wethouder Hoogendoorn rea geerde geïrriteerd op de aan kondiging dat deze twee partij en zich hierover nog willen be raden.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15