Scorebord
Aanpak Van 't Hek heeft effect
MAANDAG 16 ME11994
A SPIERDIJK, 071-356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071-3564
KNVB AMATEURS
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A: Excelsior-FC Lisse
1-4, Huizen-Rijnsb Boys 1-4, Kozakken
Boys-ARC 2-2, Marken-Ajax 1-0, Noord-
wijk-Scheveningen 3-1, Quick Boys-Kat
wijk 1-0, Volendam-Rozenburg 0-1
Katwijk 26 19 4 3 42 67 T 24
FC Lisse 26 14 5 7 33 56 - 38
Quick Boys 26 14 5 7 33 55 - 43
Rïjnsb.B. 26 11 6 9 28 47 - 36
Marken 26 11 3 12 25 41 - 51
Excel. (M) 26 8 8 10 24 50 - 48
Scheven 26 7 10 9 24 38 - 42
Kozakken B 26 8 8 10 24 40 - 50
Rozenburg 26 7 10 9 24 31 - 41
Noordwijk 26 9 5 12 23 41 - 40
ARC 26 7 9 10 23 39 - 45
Volendam 26 8 5 13 21 46 - 55
Ajax 26* 7 7 12 21 29 - 41
Huizen 26 6 7 13 19 43 - 69
EERSTE KLASSE B: Heerjansd-IJsselm v 3-3, Hoek-
SDVB 1-1. GVW-Capelle 0-2, SHO-Zwart W'28 1-3,
Sparta N-DOVO 0-2, Spakenburg-Bennekom 1-1,
Lunteren-Barendr 0-0
DOVO 26 13 7 6 33 56 - 32
Hoek 26 13 5 8 31 40 - 32
GWV 26 11 8 7 30 34 - 27
IJsselm.v 26 11 6 9 28 41 - 38
EERSTE KLASSE C: Urk-DVS '33 2-2, DETO-Gene-
muiden 2-5, Broekst B-DOSK 0-2, HZW-WHC 0-0,
ACV-Dracht B 5-0, W0G-0ran|e N 6-1, IJW-Flevo
Boys 6-6
ACV 26 20 3 3 43 72 - 29
DOSK 26 15 -7 4 37 64 - 32
WOG 26 14 4 8 32 65 - 46
Urk 26 11 9 6 31 47 - 31
TWEEDE KLASSE C: Aalsmeer-HCSC 3-5,
RKAVIC-Valleivogels 1-8, Ter Leede-Candia '66
0-0, VRC-Lelystad 1-2, Woudenberg-Zevenho
ven 3-2, Zandvcort '75-SDC 2-3
Valleivogels 22-34 Candia'66 22-20
Lelystad 22-34 Zandvoort'75 22-20
SDC 22-30 Zevenhoven 22-19
VRC 22-27 Woudenberg 22-19
HCSC 22-27 Aalsmeer 22- 9
Ter Leede 22-22 RKAVIC 22- 3
Lelystad kampioen eerste periode
SDC kampioen tweede periode
VRC kampioen derde periode
EDO
ÏSSiK
RES.VIERDE KLASSE B: Lisse 4-Leiden 2
2-2, Floreant 2-Sportiust 4 3-0, Jodan
B.3-TSB 2 4-1, Voorschoten 3-Alphia 2 3-
2, Delta Sport 5-DSVP 3 4-1, HVO 3-Be
Fair 3 0-5
LANDELIJKEJEUGD
A-JUN EERSTE DIVISIE A: A|
cles 7-0, Emmen-UVS 2-5, Groningi
4-2, Utrecht-Hollandia 0-2, Veenda
2-3.
Gronineen 20-33 Emmen
21-31 Veendam
21-29 Elinkwijk
20-27 AFC
20-26 UVS
20-19 Cambuur
A-JUN TWEEDE DIVISIE B:
Quick Boys 5-1, Westlandia-RKC 2-
Hollandia
Heracles
Utrecht
x A2-Hera-
i-Elinkwijk
i-Cambuur
22-15
22-15
20-14
19-12
20-12
19-11
Middel burg-
3 RKC kam-
DERDE KLASSE A: s Gravenzande-Xerxe§
3-0, Die Haghe-Leiden 2-1, Monster-MW '27 3-
4, 0egstgeest-SEV4-l, Spirit-Naaldwijk 1-2, SV
'35-Jodan Boys 2-1.
Naaldwijk 22-30 Monster 22-24
Die Hagne 22-29 Spirit 22-24
's Gravenzande 22-29 SV'35 22-20
Oegstgeest 22-26 MW'27 22-19
Xerxes 22-25 Leiden 22-10
Jodan Boys 22-24 SEV 22- 4
Jodan Boys kampioen eerste periode
Oegstgeest kampioen tweede periode
Die Haghe kampioen derde periode
VIERDE KLASSE A: Duinoord-BVCB 3-0,
Honselersdijk-Maasdijk 6-2, JAC-Voorschoten 3-
5, KMD-Lyra 2-10, Soccer Boys-DUNO 0-2
Voorschoten 22-33 BVCB 22-22
DUNO 21-27 Maasdijk 22-21
Honselersdijk 22-27 KMD 21-20
22-27 Duinoord 20-13
20-25 Soccer Boys 22- 9
22-24 ADO 20- 8
Lyra kampioen derde periode
VIERDE KLASSE B: De Sleutels-WDS 1-2,
Kagia-Valken '68 0-2, RCL-Be Fair 1-2, Rohda
'76-KRV 3-1, Sportlust '46-Floreant 2-2, TAW-
Hazersw. B. 4-3.
Rohda'76 22-33 Hazersw. B. 22-20
KRV 22-26 Floreant 22-20
Sportlust'46 22-25 TAW 22-19
Valken'68 22-24 WDS 22-19
RCL 22-23 Be Fair 22-18
De Sleutels 22-21 Kagia 22-16
Sportlust '46 kampioen eerste periode
KRV kampioen tweede periode
Valken '68 kampioen derde periode
ZONDAG
HOOFDKLASSE A: ADO-UW 1-0, AFC-Aalsmeer
3-0, Alphense Boys-RCH 1-0, DWV-Tonegido 1-
1, EDO-OSV 2-0, Holland-ADO '20 3-3, Hollan-
dia-Papendrechtl-1.
TONEGIDO 24 13 9 2 35 57 - 27
ADO 24 15 4 5 34 50 - 24
Hollandia 24 11 8 5 30 44 - 24
OSV 24 10 8 6 28 38 - 25
Holland 24 11 4 9 26 46 - 41
ADO'20 24 10 6 8 26 37 - 37
AFC 24 8 9 7 25 32 - 28
DWV 24 10 5 9 25 35 - 33
Papendr. 24 8 7 9 23 27 - 38
UW 24 6 9 9 21 28 - 31
Alphense B 24 8 5 11 21 22 31
AFDELING LEIDEN
ZATERDAG
EERSTE KLASSE, nacompetitie: LFC-Kou-
dekerk 1-0, SVOW-Woubrugge 4-0
RES. TWEEDE KLASSE A: JAG 1-Quick
Boys 8 2-2, Valken 3-Foreholte 1 2-3,
Oegstgeest 3-Lisse 5 4-0, Ter Leede 4-
ARC4 1-3, KRV3-HVZ 1 0-0
RES. TWEEDE KLASSE B: Valken 2-Ter
Leede 3 1-0, GWS 2-Rijnsburgse Boys 5 2-
2, Hazerswoudse Boys 3-Koudekerk 2 2-6,
Oegstgeest 4-Noordwijk 6 1-1
RES. DERDE KLASSE A: Ter Leede 6-
Rijnsburgse 10 1-7, KRV 6-Kagia 4 3-3
RES. DERDE KLASSE B- Rijnsburgse Boys
6-Katwijk 7 1-4
RES. DERDE KLASSE C: ARC 6-RCL 7 6-
7, Leiden 4-Woubrugge 3 5-4, KRV 7-Ha-
zerswoudse Boys 4 4-5, Quick Boys 10-Ka-
gia 3 6-1
RES. DERDE KLASSE D: Ter Leede 5-
Rijnsburgse Boys 8 4-3, Voorschoten 6-
ARC 8 4-0
ZONDAG
EERSTE KLASSE, nacompetitie: Randstad
Sport-Bernardus 2-2, Leidse Boys-War-
RES.EERSTE KLASSE: Alkmama 2-Lisse
3 1-1, Alphen 2-Kickers 2 7-2, UVS 4-Do-
cos 3 1-1, ROAC 2-WSB 3 1-5, Randstad
Sp.2-Stompwijk 2 1-6, Bernardus 2-SJZ 2
4-2
RES.TWEEDE KLASSE B: Lisse 4-UDO 2
1-4, Altior 3-GOL Sp.l 4-4. MMO 2-SJZ 3
1-3, Teylingen 3-ROAC 3 2-2
RES.DERDE KLASSE A: DOSR 6-Leidsche
B.2 2-4, Docos *4-Foreholte 5 1-3, Alkma-
nia 3-SVLV 3 0-3
RES.DERDE KLASSE B: Leidsche B.3-VCL
3 0-5, Alphense B.6-Meerburg 4 2-1.
RES.DERDE KLASSEC: KRV 1-Warmunda
2 3-3, DOSR 4-Alphense B.7 1-1, VCL 4-
ROAC 5 3-0, UDO 3-SJC 6 1-6
RES.DERDE KLASSE D. VCL 5-Alphen 3
4-2, SJC 4-Kickers 3 0-0, ROAC 4-DOSR 3
3-5, WSB 6-Leidsche B.4 3-5
BUIT. VOETBAL
OEFENWEDSTRIJD
Granville (Fra)
Caen-Marokko 0-4 (0-1). 29.Chaouch 0-1,
69.Behja 0-2 (strafschop), 76.El Ghrissi 0-
3, 85.Behja 0-4 (strafschopl- Scheidsrech
ter: Telléme (Fra). Toeschouwers: 500.
Marokko: Alaoui (45-Brazi); Nacer, Ha-
drioui, El Graoui en Meshabi; Azzouzi,
Hadji (67.Moukrim) en Hababi (67.Tahar);
Kechloul (52.Behja), El Haddaoui
(67.Samadi) en Chaouch (63.El Ghrissi).
VROUWEN
24 7 5 12 19 33 - 49
24 5 3 16 13 21 - 44
24 2 6 16 10 20 58
EERSTE KLASSE A: AFC '34-Kolping B. 2-
0. Argon-Stormvogels 1-2, Hilversum-volendam
0-1, HRC-Blauw Wit 0-3, Vitesse '22-Rooden-
burg 4-2, Zwarte Sch.-NFC 2-0.
AFC'34 22-33 HRC 22-22
Zwarte Sch. 22-26 Volendam 22-20
Stormvogels 22-26 Kolping B 22-20
Vitesse'22 22 24 NFC 22-18
BlauwWit 22-23 Hilversum 22-16
Argon 22-23 Roodenburg 22-13
EERSTE KLASSE B: DCV-SC Feyenoord 1-
1, Nieuwenhoorn-'s Gravendeel 7-0, Quick-
Zwijndrecht 5-2, Umtas-DHC 0-2, UVS-RVC 2-
0. VCS-Wilhelmus 3-0
UVS 22-30 Unitas 22-22
Nieuwenhoorn 22-28 Zwijndrecht 22-20
SC Feyenoord 22-28 Quick 22-20
DHC 22-26 Wilhelmus 22-19
DCV 22-25 RVC 22-15
VCS 22-22 's Gravendeel 22- 9
UVS kampioen
2, HMSH-Westlandia 2-3, Rijswi k-Lugdunum
2-2, RKAW-Foreholte 1-0, SJC-VELO 0-3, Voor
burg-Lens 1-3.
HMSH 22-32 Lens 22-20
VELO 22-27 Foreholte 22-20
Lugdunum 22-26 Rijswijk 22-19
Westlandia 22-26 Voorburg 22-19
VIOS 22-22 RKAW 22-17
SJC 22-20 Hermes DVS 22-14
HMSH kampioen eerste periode
Lens kampioen derde periode
DERDE KLASSE A: DOSR-DSO 1-4, Olym-
pia-SVLV 1-2, Soccer Boys-Nieuwkoop 1-1,
Unio-Gouda 1-3,' WSB-VEP 3-2, Woerden-
Blauw Zwart 0-0.
WSB 22-33 Olympi
DSOki
VIERDE KLASSE A: Altior-VNA 5-0, FC Lis-
se-Docos 6-1, ROAC '79-LFC 5-1, SJZ-Alkmania
2-1, UDWS-MMO 6-0, VCL-Meerburg3-1.
FC Lisse 22-37 MMO 22-21
Docos 22-30 UDWS 22-19
VCL 22-26 LFC 22-18
Altior 22-25 SJZ 22-16
Meerburg 22-22 Alkmania 22-14
ROAC'79 22-22 VNA 22-14
VCL kampioen eerste periode
Docos kampioen tweede periode
Meerburg kampioen dercie periode
KNVB RESERVES
ZATERDAG
RES.EERSTE KLASSE: RWH 2-ASWH 2
4-1, Spijkenisse 2-HBSS 2 5-2, Katwijk 2-
Kozakken B.2 0-1, Excelsior M.2-Rijns-
burgse B.2 1-1, Quick B.2-Lisse 2 9-2, Ba-
rendrecht 2-Noordwijk 2 5-3
Quick B 2 22-35 Barendr2 22-19
Katwijk 2 22-31 Kozak B 2 22-19
Lisse 2 22-28 RWH 2 22-19
Noordwijk 2 22-26 Excels M 2 22-19
Rijnsb B 2 22-26 ASWH 2 22-13
Spijken 2 22-20 HBSS2 22-9
Quick Boys kampioen
RES.TWEEDE KLASSE A: Vitesse Delft 2-
DSVP 2 0-0, Ter Leede 2-Gravenzande 2
8-2, Rijnsburgse B.3-Scheveningen 2 3-2,
ARC 2-Quick B.3 4-1, Sportlust 2-Katwijk
3 1-5
RES.TWEEDE KLASSE B: Rozenburg 2-
Barendrecht 3 1-1, Groote Lindt 2-Quick
B.4 5-1, NSW 2-Spijkenisse 3 2-0, Nw-
.Lekkerland 2-SH0 2 1-3, Altena 2-Zwart-
Wit 2 1-4, Heerjansdam 2-Delta Sport 2 4-
3
RES.DERDE KLASSE B: ARC 3-Noordwijk
3 5-1, Lisse 3-RCL 3 2-2, Oegstgeest 2-
Voorschoten 2 3-4, Quick B.5-Jodan B.2
4-3, Capelle 3-Zwervers 2 1-1, Zevenhoven
2-Be Fair 2 6-1
HOOFDKLASSE A: Vlissingen-Muiden 0-8,
Stedoco-Velocitas 0-0, MKV29-HZW 3-0,
Rijsoord-DSVP 6-0, Kloetinge-Ter Leede 0-
7, HBSS-Saestum 1-4
Saestum 22-32 SC Muiden 22-22
Rijsoord 22-32 Velocitas 21-21
Stedoco 22-31 HBSS 22-20
Ter Leede 22-29 DSVP 22-17
HZW 22-29 Kloetinge 22- 3
MKV'29 21-24 Vlissingen 22 2
EERSTE KLASSE: Zwart-Wit'28 2-Yerseke
2-2, Delta Sport-Botlek 5-2, Capelle-Ter-
neuz.Boys 0-1, Rijsoord 2-Ter Leede 2
uitg, Berkel-Katwijk 0-6
Oostkap. 19-34 Botlek 19-16
TerneuzB 19-27 Yerseke 19-15
Katwijk 19-25 Delta Sp. 19-14
Capelle 19-22 Berkel 19-11
T.Leede2 19-19 Rijsoord 2 18- 5
Zw.Wit 2 19-18
TWEEDE KLASSE: Leiden-Oegstgeest 2-2,
Alphen-Stedoco 2 4-0, Everstein-Ter
Leede 3 2-4, Leiden-SDV 1-5
Gravenz. 20-38 Quick B. -20-17
Everstein 21-35 SDV 21-17
Alphen 22-30 Leiden 21-17
Oegstgeest 21-25 Stedoco 2 21-16
Devjo 20-21 T.Leede3 21-14
DVO'32 20-17 Monster 20- 1
HOOFDKLASSE C: Oliveo-De Sleutels 1-0,
Bavel-ODC 1-5, Woenselse B.-GDA 0-1,
Den Dungen-Herptse B. 10-2, Braakhui-
zen-SET 2-3, KFC'71-Zwart-Wit'28 1-6
Den Dungen 22-43 Bavel 22-20
Zw.Wit 28 21-31 Braakhuizen 22-19
KFC'71 22-31 Herptse B 22-18
GDA 22-27 SET 22-15
ODC 22-24 Woenselse B 21-7
Oliveo 22-23 Sleutels 22- 4
EERSTE KLASSE: Donk-Celeritas 4-0,
KFC'71 2-GDA 2 2-1, UVS-Juventas 7-1,
Nieuwerkerk-SJC 1-3, Docos-Bloemhof 0-
4, RVC'33-Duno 2-1
Donk 22-39 Celeritas 20-22
RVC'33 22-37 SJC 21-16
Docos 20-31 Duno 22-15
KFC'712 22-26 UVS 21- 8
GDA 2 22-26 Nieuwerk. 22- 7
Bloemhof 22-25 Juventas 22- 6
PRIJSVRAGEN
LOTTO: 4 - 5 - 8 - 11 - 18 - 41. Reservege
tal: 24. Cijferspel: 29 96 90.
LUCKY TEN van zaterdag 14 mei: 2 - 4 -
13 -
-40-
54-55-57-58-59-65-71 -74-76.
BELGISCHE LOTTO: 2-11-15-19-25-
33. Reservegetal: 24. Jokernr: 353 23 30.
DUITSE LOTTO: 4-8- 11-17-38-39
Reservegetal: 35. Supergetal: 1. Super 6:
15 42 65. Spiel'77: 810 31 43
ATLETIEK
Internationaal
San Francisco
12 km: mannen: 1.Ismail Kirui (Ken)
34.03, 2.Machuka (Ken) 34.04, Vrouwen:
l.Lorupe (Ken) 39.10
Halle(Dui)
Discus: 1.Schuit (Dui) 66,08 (bwp); speer:
1.Hecht (Dui) 84,82
Vrouwen
Kogel: 1. Neimke (Dbi) 19,84 (bwp),
2.Hammer (Dui) 19,42, discus: l.Wyludda
(Dui) 66,32
Kappelrodeck(Dui)
Duits kampioenschap 10 km: l.Baumann
28.20,66, Vrouwen: l.Wessel 32.44,11
Modesto (VSt)
110 m horden: 1.Reading (VSt) 13,34,
ver: 1.Powell (VSt) 8,64,
Wegwedstrijden
Utrecht
Marathon: 1. Khartonov (Rus) 2.25.20,
Vrouwen: l.Jaberg(LGD Deurne) 3.09.41
Halve marathon: 1. Rachid (Sparta Den
Haag) 1.14.35, 2.Van Egmond (Ron Clarke
Wijk bij Duurstede) 1 14.43; Vrouwen:
l.Van Alphen (Atverni Nieuwegein)
1.26.55; 10 km.: 1. Zewdie (Hellas)
30.57, 2.Stal (Hellas) 31.26, 3.Bloemen-
daal (Lycurgus Kromménie) 31.35, 7.Van
Velzen (Batatven) 32.07, 8.Kerkvliet (Bat)
32.20, 9.Van Duyvenvoorde (Bat) 32.48;
Vrouwen: 1.Groen in 't Woud (Bat) 37,07,
2.Van der Plas (Bat) 37.57
Maastricht
Bergloop 22 km; l.Korevaar (Avantri
Schoonhoven) 1.18.28, 2.Wagemans
(Unitas Sittard) 1.19.24, 3.Van Nunen (De
Keien Uden) 1.19.24; Vrouwen: 1 Elbert
(LAAC Oldenzaal) 1.32.48, 2.Van de Ven
(LOGO Geldrop) 1.34.54, 3 Vlasveld (Bat)
1.37.45.
Amsterdam
Road Air Run, 10 km: l.Tracey (Eng)
29.24, 2.Gourmeli (Fra) 29.45, 3.Kiplagat
(Ken) 30.07, 8.Pragt (Bat) 32.52
KNAU-clubcompetitie. Eerste wedstrijd
Vught/Apeldoorn
Eredivisie, mannen: l.AAC (A'dam)
22.437 punten, 2.Lycurgus (Krommenie)
21.328, 3.Rott. Atl. 20.994, 4.PH (Vught)
20.410, 5.Argo '77 (Groningen) 20.395;
Vrouwen: 1. ADA (A'dam) 19.098, 2.Argo
'77 18 483, 3. Rott. Atl. 17.750, 4.PH
17.652, 5.AV34 17.276, 6.Lycurgus
17.203,
Voornaamste uitslagen: Vught, mannen:
100 m: Ï.Janssen (AAC) 10,57 (rw); 200
m: Ï.Janssen 20,88 (rw), 400 m: l.Roes-
ke (Hellas) 48,37; 400 mh: 1.Kleine Koer-
kamp (Argo '77) 52,18, 2.Bonsen (Hollan
dia) 52,19; kogel: l.Vet(AAC) 17,11; dis
cus: l.Vet 57,80; Vrouwen: 100 m:
1.Poelman (Argo '77) 11,79 (rw); 200 m:
Poelman 23,59 (rw); 400 m: l.Goossens
(Hellas) 53,36; 800 nv. l.Van Langen
(ADA) 2.02,63, 100 m horden:
l.Langenhuizen (PS.V) 13,48, discus:
I.Kuenen (PH) 54,00; Apeldoorn, man
nen: 100 m: 1.Franklin (Rotterdam Atl.)
10,82; 200 m: l.Moe (Rott Atl) 21,44;
400 m: l.Lopes (Rott Atl) 47,95; pols-
hoog: l.Looije (llion) 5,40, 2.Tamminga
(Haag Atl) 5,30. Vrouwen: 400 m: l.Bo-
gaards (Ciko'66) 55,78; kogel: l.De Bruin
(mei A, Rott Atl) 16,88 m; discus: l.De
Bruin 54,66
Heerhugowaard
le divisie, poule 4: Mannen: 1.Hollandia
19495 (landelijke le), 2.De Keien 18709,
3.Haarlem 18148. 4.Hera 18024, 5.Uni-
tas 17662, 6.TION 17462. 7.AAV '36
17337 (21 landelijk). 8.DEM 17120; In-
div (allen AAV): 100 m: Hertzberger
II,65; 800 m: Wubben 2.01,87; 1500 m.
Wubben 4.11,84, v Schooten 4.19,56;
3000 m st: vd Meijden 10.20,78; 110
mh: 2.v Maurik 14,13; 4x100 m: AAV '36
44,90, ver: Vermeer (jo A) 5,97, Hertzber
ger 6,16; hoog: 1 -Ootjers (Holland H)
2,10, 3.Brave 1,90; hinkstap: l.v Maurik
14,26, polshoog: Dongelmans3,60; kogel:
Boere 13,52; discus: Boere 37,48; speer:
Dongelmans 52,00; kogelslingeren: Ver
meer 33,24
Vrouwen: l.Haag Atl. 17322 (landelijk
le), 2. Hera 16025, 3.DEM 15833; 4.
Unitas 15555, 5.De Keien 15099, 6.AAV
'36 14470 (14 landelijk); Indiv (allen
AAV): 100 m: Verhorst (mei A) 12,82, De
Gans 13,40; 200 m: 3-Verhorst 26,49;
400 m: Stokdijk 63,42; 800 m: Boonstra
2.22,23, Langenberg 2.30,26; 1500 m:
Langenberg 5.30.78; 100 mh: vd Stouwe
17,77; 400 mh: v Deuren 69,82; 4x100
m- AAV '36 51,59; ver: Stokdijk 5,02;
hinkstap: l.v Lingen (Haag Atl) 12,21 m
(rw); hoog: Van der Berg 1,55; kogel:
1.Koeman (Hera) 14.94 (limiet WK jeugd),
d Daas (mei A) 10,19; discus: vd Berg
34,94;
Helmond
le divisie, poule 5
I. AAC 2 18658, 2.HAC 18519, 3.SAV
18483, 4. Altis 18182, 5.CIK0 '66
18152, 6.Sparta 18016, 7.AV Holland
17817 (landelijk 17), 8,Thor 16900; Indi
vidueel (allen Holland): 100 m: Ong
II,82; 200 nv. Vd Wilk 23,66; 400 m:
5.Vermond 52,16; 1500 nv 7.Vd Kraan
4.08,04; 5000 nv l.Vd Veer 15.00,07;
3000 m st ch: 6,Vd Hoorn 9.58,60; 110
mh: Ong 16,58; 4x100 nv Holland 45,18;
ver: 5.Kolnaar 6,60, 9.Van Dooren 6,40;
hoog: Geelen 1,85; hinkstap: Kolnaar
12,52; polshoog: Vd Lely 3,60, kogel:
3.Hamers 12,70; discus: Van Dooren
34,96, speer: l.Van Lieshout (HAC)
72,42, 3.Hamers 52,46; kogelslingeren:
l.Van Noort 61,68 (beste jaarprestatie na
tionaal)
Vrouwen: 1. Sparta 15906, 2.Nijmegen
14980. 3.SAV 14778, 4.Holland 14274
(landelijk 15), 5.Aalsmeer 13916, 6.Hor
ror 13400; Indiv.: 100 nv Bodijn 12,87,
Vermond 13,09, 200 nv v Dorp 25,98;
400 m: 1.Vermond 57,74; 800 nv, Van
Loon 2.28,19, A.van Leeuwen 2.30,70;
1500 nv H.van Leeuwen 5.39,44, 100
mh: Koster 17,44; 4x100 nv 4.Holland
51,2-1; 4x400 m: 2.Holland 4.12,64; ver:
v Dorp 5,79, Koster 4,62; hoog: M. Loos
1,55; kogel: Waterreus 10.06; discus: Wa
terreus 28,74
Zwolle
le divisie, poule 3
l.Attila (Tilburg) 18.919, 2.PEC (Zwolle)
18.880, 3.GAC Hilversum 18506,
4.Parthenon 18305, 5.Startbaan 18198,
6.Impala 17914, 7.Phoenix 17470, 8.AV
'40 17314; Vrouwen; l.PAC 15822, 2. Im
pala 15739, 3.PEC 15411, 4.Hollandia
14647, S.Attilla 14556, 6. Phoenix
13983, Indiv: 400 m horden: 1.Beuken
kamp (GAC H) 52,13. Vrouwen: kogel:
l.Goormachtigh (RAC) 16,19; discus:
l.Goormachtigh 54,18
competitie district West 2; le klasse
I.PAC R'dam 13964, 2.AV '47 13491,
3.De Spartaan 13088, 4.Avantri 12750,
5.Bataven I 12750, 6.Bataven II 10849;
Indiv: 100 nv 3.v Leeuwen (Bat)l 1,4, 4.d
Harder (jo A, Sp) 11,5, Slingerland (Sp)
II,5; 400 nv 3 v Bel (Bat) 52,5; 15Ö0 m:
l.La Lau (Bat) 3.53,7, 3.Versteegen (Bat)
3.56,6, 4.vd Gaast (Bat II) 4.02,0;-5000
nv l.C.Ravensbergen (Bat) 15.11,7,
3.Kortekaas (Bat) 15.18,7, 5.Bakker (Sp)
15.37,8; 6.v Stijn (Sp) 16,2, 7.Verhaar
(Sp) 16,6; 4x100 m: 3,Spartaan 45,3, Ba
taven 45,8; ver: 6-Ransdorp (Sp) 5,99,
8.vd Wulp (Bat) 5,92; polshoog (buiten
wedstrijd): 3.Zevenhuizen (Bat) 3,90;
hoog: 3.Kortekaas (Sp) 1,80, Bouman
(Bat) 1,80; hinkstap: Ransdorp 12,50; ko
gel: Beelen (Sp) 12,28; discus; Kortekaas
(Sp) 40,00; speer-. l.V Velzen (Bat) 50,18,
Beelen (Sp) 47,62; 2e Klasse: 6. AV Hol
land II 4166*ver: v Delft (Holl) 6,00; Vrou
wen, le klasse: 1.llion Z'meer 13084,
2.Spartaan 12435, 3.Bataven 11534; In
div: 100 nv 3.Aanhane (Sp) 13,1,
4.Ammerlaan (SP) 13,2, 6.Abourja (Bat)
13,3, 7.Veldhuijzen (Bat) 13,5; 400 nv
l.vd Zijden (Bat) 60,9, 3.Ammerlaan (Sp)
62,0; 800 nv 1.Engels (Bat) 2.24,4, 2.v
Grieken (Sp) 2.26,1, 3,v Velden (Bat)
2.26,2, 4.Kaptijn (Sp) 2.27,0; 3000 nv
1.Bruins (Bat) 10.54,2, 2.Klaassen (Bat)
11.29,4, 4.v Gerven (Sp) 11.37,8, 5,vd
Poel (Sp) 11.45,2; 100 mh: 2.Langezaal
(vet Bat) 16,3, 3.Lenting (Sp) 16,7;
4x100 nv 2.Spartaan 52,0, 3.Bataven
53,0; hinkstap. Aanhane 10,25; kogel: v
Beek (Sp) 10,14; discus: vd Aart (Sp)
30,88; speer: Oostermeijer (Sp) 42,18
Terneuzen
West 2: le klasse: l.Atletica 13216,
2.Rott Atl. II 12691, 3.Typhoon 12509,
4.Spark 12201, 5.Energie 12163,
6.hercules 11074, 7.Fortuna 9015; Vrou
wen: 1.Energie 11764, 2.Rott Atl. II
10658, 3.Fortuna 9381, 4.Spark 9265
Waalwijk
Zuid; le klasse: 1.Groene Ster 14155,
2.DAK 13477, 3.Achilles E-L 13210,
4.SPAD0 12873, 5.Parcifal 12239, 6.PH
12029
Valkenswaard
Zuid: le klasse: 1.Weert 13582, 2.Scopi-
as 13539, 3.Kimbria 13384, 4,Scorpio
13346, 5.PSV II, 12669, 6.Achilles Top
12478, 7.Caesar 12286,8.AW 12142,
Vrouwen: l.GAC Gemert 12371, 2.Thor
12165, 3.Sprint 11263, 4/5.AV Weert-
Kimbria 10808, 6.Achilles Top 9789
Hilversum/Amsterdam
West I; le klasse: l.Zaanland 14405,
2.Trias 14157, 3.Atos 14019, 4.Nea Vol
13877, 5.Holland H 13453, 6.AV '23
13381, Vrouwen: l.ADA II 13573, 2.Altis
12000, 3.AV '23 11311, 4.Startbaan
11093, 5.Sagitta 10818, 6.GAC 10469
Hengelo
NSK: Jongens: 800 nv 8.Geise (Bat)
1.58,47 (serie 1.57,54), lO.Paardekoper
(Bat) 1.57,80; Meisjes: 100 m: 7.Koster
(Hol) 13,24; 800 nv 2.Boonstra (AAV)
2.21, 3.v Grieken (Sp) 2.24; 100 mh;
5.Koster 16,44
AUTOSPORT
vught Hockeycoach Tom van 't Hek is na
het behalen van de landstitel een nog ferven
ter voorstander van de play-offs. Het vrou
wenteam van Kampong eindigde in de regu
liere competitie op de tweede plaats achter
MOP. Dankzij het verlengstuk veroverde de
Utrechtse ploeg alsnog de nationale titel.
Dit weekeinde was niet te merken dat de
ploeg uit Vught het seizoen domineerde. De
Brabantse elf waren duidelijk zwakker dan
Kampong, dat zaterdag in Utrecht door een
zege van 2-0 de basis legde voor het kam
pioenschap. Gisteren bevestigde de formatie
haar goede vorm door in Vught met 1 -0 te
winnen. foto»anp
1.Schumacher (Dui) Benetton 78 ronden
(259,594 km) in 1.49.55,372 uur (gem.
147,7 km/u), 2.Brundle (GBr) McLaren
37,278, 3.Berger (Oos) Ferrari 1.16,824,
op één ronde; 4.De Cesaris (Ita) Jordan,
S.AIesi (Fra) Ferrari, 6.Alboreto (Ita) Minar
di, 7-JJ Lehto (Fin) Benetton, op twee ron
den: 8.Beretta (Fra) Larrousse, 9.Panis
(Fra) Ligier, op drie ronden: 10.Comas
(Fra) Larrousse. WK stand; 1.Schumacher
40 pnt, 2.Berger 10, /43.Barrichello (Bra)
Jordan en Hill (GBr) Williams 7, 5/7.Alesi,
Brundle en Larini (Ita) Ferrari 6. Construc
teurs; 1.Benetton 40, 2.Ferrari 22,
3/4.Jordan en McLaren 10.
Formule 3; 1 Fisichella (Ita) Opel 79,872
km in 39.06,156 (gem. 122,5 km/u),
2.Müller (Dui) Fiat 1,702, 3.Maassen (Dui)
Opel 6,959.
EC Renault Clio. l.Bourdais (Fra) 24 ron
den in 49.06,333, 2.Gouhier (Fra)
22,793, 3 Bleekemolen 24,661, 4.Ver
schuur 28,600, 8.Kalff 44,409. Stand na
3 races: l.Bourdais 58 pnt, 2.Castagne
(Fra) 42, 3/4.Bleekemolen en Klay (Zwi)
38, 8.Kalff 21lO.Verschuur 12
AUTOSPORT
Japans PGA-KAMPIOENSCHAP eind-
Stand: l.Goda (Jap) 279 slagen (66 73 67
73), 2.0zaki (Jap) 280, 3/4.Sugai (Jap) en
Ebihara (Jap) 285, 5.Aoki (Jap) 287.
Madrid
OPEN SPAANSE eindstand: 1.Montgome
ry (GBr) 277 (70 71 66 70), 2/4.Boxall
(GBr), Roe (GBr) en McNulty (Zim) 278,
5.Langer (Dui) 279.
HANDBAL
Valkenswaard
NK RALLYCROSS standaard: 1.Jansen,
2.Nico Breederland, 3.Boender. Standaard
.1400: l.Kasse, 2.Ruud Verkooyen, 3.De
Mulder (Bel). Divisie 1: l.Kuypers, 2.Van
der Put (Bel), 3.Nelis Verkooyen. Divisie HOf~KFY
2A: 1 Jackson (GBr), 2.Mutimaer (GBr), nwv"INL 1
3.Scheveneels (Bel). Divisie 2B. l.Ster-
kens (Bel), 2.Van Elderen (Bel), 3.Vereek- m,nnon
en (Bel).
Aalsmeer
NK mannen 3e wedstrijd (best-of-3): Aals-
meer-Sittardia 23-29 (9-12). Sittardia
kampioen.
Debrecen
FINALE FEDERATIE BEKER vrouwen: De
brecen (Hon)-HK Viborg (Den) 24-21 (14-
12). Eerste wedstrijd 23-20 voor Viborg;
Viborg bekerwinnaar.
Maria Enzersdorf
EC LANDSKAMPIOENEN: HN Wien (Oos)-
Vasas Budapest (Hon) 25-21 (13-9). Eer
ste wedstrijd 20-18; HN Wien bekerwin-
Bremen
EC BEKERWINNAARS: TuS Walle Bremen
(Dui)-Ferencvaros (Hon) 24-21 (1O10).
Eerste wedstrijd 21-23; Bremen bekerwin-
BADMINTON
Jakarta
THOMAS CUP mannen groep A: Zweden-
Finland 5-0, Indonesië-China 5-0. Groep
B: Maleisië-Denemarken 4-1, Z.Korea-
Thailand 4-1 Halve finales; Indonesië-
Zuid-Korea en Maleisië-China.
UBER CUP vrouwen groep A: Japan-Rus
land 5-0, China-Z.Korea 3-2. Groep B:
Zweden-Thailand 3-2, Indonesië-Denemar-
ken 3-2. Halve finales: China-Zweden en
Indonesië-Z.Korea.
BASKETBAL
Boedapest
OEFEN-INTERLAND vrouwen: Hongarije-
Nederland 73-66 (37-34).
NBA play-offs (best-of-7) Eastern Confe
rence halve finales: Chicago B-New York
Kn. 104-102 (stand 1-2), Indiana P. - At
lanta H. 102-86 (stand 3-1). Western Con
ference: Phoenix S. - Houston R. 96-107
(stand 2-2), Denver N-Utah J. 109-111 nv.
(stand 0-3).
HOOFDKLASSE: Bloemendaal - Amster
dam 3-3, HGC - Hattem 9-3, Kampong -
Oranje Zwart 3-2, Tilburg - Klein Zwitser
land 8-3, Den Bosch - HDM 1-1, Pinoké -
Victoria 1-1.
Amsterdam 22-39 Pinoké 22-16
Bloemendaal 22-36 Hattem 22-16
HGC 22-35 Oranje Zw. 22-16
HDM 22-27 Den Bosch 22-15
Tilburg 22-23 Kampong 22-14
Kl.Zwits. 22-19 Victoria 22- 8
EERSTE KLASSE A: Asvion - Evergreen 4-
1, Roomburg - Warande 1-3, Zwart Wit-
Cartouche 0-2, DSHC - AMHC '65 2-2, Fo-
rescate - Maarssen 5-0, Leiden - Leidse
Studenten 4-1.
Warande 22-39 ZwartWit 22-20
Leiden 22-34 Roomburg 22-20
Forescate 22-33 Evergreen 22-18
Asvion 22-26 Leidse Stud. 22-16
Cartouche 22-24 Maarssen 22-10
DSHC 22-23' AMHC'65 22- 1
BIUARTEN
TWEEDE
Pelikaan
Tempo 1-
Woerden
pen 3-0.
Alecto
Zoeterme
Tempo
Krimpen
Voorne
Pelikaan
KLASSE A: HDS - Voorne 1-5,
- Zoetermeer 1-4, Oude Maas -
-1, Spirit - Kromhouters 0-2,
Etten Leur 0-1, Alecto - Krim-
22-33 Woerden
22-32 Kromhouters 22
22-31 Oude Maas 22
22-28 Etten Leur
22-26 HDS
22-23 Spirit
Heeswijk-Dinther
GP DRIEBANDEN 2e ronde: Van der Smis
sen-Van de Ven 30-50/20, Van Bracht-De
Kleine 50-45/50, Zwiers-Valentijn 41-
50/40, Vet-Burgman 50-38/45, Jaspers-
De Bruijn 50-40/35, Hermse-Broeders 40-
50/37, Van de Looy-Habraken 50-27/28,
Van Cromvoirt-Van Kuijk 29-50/37, Jas
pers-Broeders 50-36/24, Van de Ven-Van
de Looy 36-50/43, Van Bracht-Van Kuijk
46-50/47, Valentijn-Vet 44-50/44. Halve
finales: Jaspers-Van de Looy 50-39/39,
Van Kuijk-Vet 50-31/28. Finale: Jaspers-
Van Kuijk 50-44/18.
BOKSEN
Rotterdam
Oefeninterland: Nederland-Rep.Ierland 3-
4. licht: Santana (Rotterdam) w.o.p (18-8)
van Bolger. Iichtwelter: Amine (Groningen)
w.o.p. (16-9) van Walsh, welter: Janssen
(Eindhoven) w.o.p. (11-7) van Cough, wel
ter: Doorenbosch (Den Bosch) v.o.p (12-
21) van Sinclair, halfzwaar: Sterkenburg
(Nieuwegein) v.o.p. (15-20) van Sheerin.
halfzwaar: Martie (Rotterdam) v.o.p. (8-15)
van Deane. zwaar: Weygerse (Nieuwegein)
verliest van Douglas na interventie van de
scheidsrechter in de 2e ronde,
extra partij: bantam junioren: Belganou
(Leiden) w.o.p. (7-2) van Versteegh
(Gouda).
Bangkok
WK PAPIERGEWICHT (IBF-versie): Wora-
pin (Thai) wint door interventie in de 6e
ronde van Espanola (Fil).
Cayenne (Fr.Guyana)
EK ZWAARVEDER: Yoma- (Fra/titelVerd.
wint door opgeven in de zevende ronde van
Haddock (GBr).
PLAY-OFFS HOOFDKLASSE: (finale) Kam
pong - MOP 2-0, MOP - Kampong 0-1,
(derde/vierde plaats) Laren - HGC 3-2.
EERSTE KLASSE B: Kameleon - Leiden 1-
5, Alliance - Strawberries 2-1, Voordaan -
Sdest 3-2, Alkmaar - Rood Wit 2-0, Fores
cate - HBS 0-0, Randwijck - Craeyenhout
2-4.
•Leiden 22-39 Craeyenhout 2'2-23
Voordaan 22-29 Alliance 22-19
HBS 22-27 Randwijck 22-18
Soest 22-26 Strawberries 22-12
Forescate 22-25 Alkmaar 22-12
RoodWit 22-24 Kameleon 22-10
TWEEDE KLASSE B: Leusden Baarn 2-1,
FIT - Roomburg 1-1, Hoorn - Bennebroek
5-0, AMVJ - Weesp 0-0, Be Fair - Huizen
0-4, Overbos - Leidse Studenten 1-1
Huizen 22-37 Leusden 22-21
Bennebroek 22-25 Hoorn 22-19
FIT 22-25 Weesp 22-19
Leidse Stud. 22-24 Roomburg 22-18
Baarn 22-24 AMVJ 22-17
Overbos 22-21 Be Fair 22-14
KOERSEN
GOLF
Irving (VSt)
BYRON NELSON CLASSIC stand na 1 ron
de: l.Ogrin (VSt) 64 slagen, 2/5.Parnevik
(Zwe), Carnevale en Armour (beiden VSt)
en Price (Zim) 65.
Wassenaar/Duindigt
Eerste koers 1900 m: 1. Portos (Davies)
2.02,6, 2.Tnnm's Dispute, 3.Ali the King.
Niet gestart: Mallam Waters, Dedra On
Wings. Toto; winnend 4,10 plaats 2,60
2,00 koppel 6,30 trio 31,90. Tweede
koers 1609 m: l.Somolli's Angel (Vo-
gelesang) 2.04,4-1.17,2, 2.Erika, 3.Hei-
ga. Toto: winnend 4,80 plaats 3,20 11,00
koppel 55,00 trio 308,50. Derde koers
1609 m. l.Zayna E S. (Alonso) 2.11,5,
2,Agar's Macho, 3.El Kabirif. Niet gestart:
Agar's Aziz, Libanon Estasha. Toto: win
nend 3,50 plaats 1,70 1,60 koppel 5,30
trio 400,30. Vierde koers 2100 m: 1.Gran
deur W (Heyman) 2.43,8-l.l'8,0, 2.Gal-
lant Up, 3.Che Che Crown. Toto: winnend
10,80 plaats 4,30 2,00 3,60 koppel
30,50 trio 829,20. Vijfde koers 1800 m:
l.Free for All (Vindevogel) 1.51,6, 2. Ok
Bertie, 3. Anthony's First. Toto: winnend
20,60 plaats 2,60 1,20 1,90 koppel
16,20 trio 254,30. Zesde koers 1609 m:
l.lnduraintranss R (Van Voorst) 2.07,2 -
1.19,1, 2. Iwan Sigero, 3. Imaras Brasil.
Toto: winnend 2,20 plaats 1,60 3,40 2,50
koppel 20,60 trio 118,20 Zevende koers
2500 m: 1.Damask Steel (O'Callaghan)
2.38,6, 2.Royal Classic, 3.Gletscherroth.
Toto: winnend 10,40 plaats 2,70 3,80
koppel 21,60 trio 804,10 dubbelwinnend
8,30. Achtste koers 2000 m: l.Hurrycane
(Janssen) 2.39,8-1.19,9, 2 Gabber W,
3.Gipsy Dragon. Toto: winnend 1,90 plaats
1,30 2,80 5,30 koppel 11,90 trio
208,40. Negende koers 1800 m: l.Out A
Site (Van Wezel) 1.54,2, 2.Miss Ann,
3.Pavlova Bright. Niet gestart: Merpet, Dol
lar's Gem. Toto: winnend 5,80 plaats 1,90
6,10 2,90 koppel 55,30 trio 671,60.
Tiende koers 2100 m: 1.Meadow Wingfield
(Van Dooyeweerd) 2.40,3-1 16,3, 2.Keiler
Lobell, 3.Eventide. Niet gestart: Lass Kick.
Toto: winnend 1,70 plaats 1,10 1,40 kop
pel 1,80 trio 11,20 Elfde koers 2150 m-
1.Orient Star (Goddijn) 2.17,6, 2.Ireland
Boppe, 3.Minizen Dancer. Niet gestart: Ro-
mina Bright, Fancera. Toto: winnend 2,30
plaats 1,20 1,80 koppel 3,70 trio 83,50.
Twaalfde koers 1609 m: l.Fieke Uiterdijk
(Langeweg) 2.04,4-1.17,3, 2.More
Lenson, 3.Lost in Flight. Niet gestart- Sir
Delvin, Toto: winnend 4,80 plaats 2,40'
1,80 koppel 9,50 trio 63,90. Totalisator-
omzet: 293.789,00.
Groningen
Eerste koers 1700 m: 1.Handy Streamline
(Lukje) 2.11,8-1.17,5, 2.Happy Face,
3.lkenius Frisia. Toto: winnend 12,80
plaats 5,80 3,70 koppel 37,00 trio
297,30. Tweede koers 1700 m: 1.Impact
Rider (Langeweg) 2.13,8-1.18,7, 2.lron-
joe Meerswal, 3.1neke Victory. Niet gestart:
Fleur Wieïinga. Toto.- winnend 1,80 pfaats
1,90 2,30 koppel 6,90 trio 31,20. Derde
koers 2240 m: l.lrania (Hulleman)
2.57,0-1.19,0, 2.Hurry Diamond, 3.Iron
Maiden C. Toto: winnend 1,50 plaats 1,50
3,30 koppel 6,00 trio 35,40. Vierde koers
1700 rn: 1Igor van 't Hof (Pool) 2.16,1-
1.20,1. 2.Irene Medo, 3.Geesje's Dream.
Niet gestart: Imke H. Toto: winnend 1,50
plaats 1,60 3,00 koppel 6,40 trio 64,60.
Vijfde koers 2240 m 11 had Boko
(Schoonhoven) 2.54,0-1.17,7, 2.Gert,
3.Hopefull Petnic. Toto: winnend 4,90
plaats 1,40 1,20 koppel 2,40 trio 28,50.
Zesde koers 2240 m: l.lmanza First
(Schoonhoven) 3.00,0-1.20,4, 2.lmca
Marina, 3.It's my life. Toto: winnend 3,20
plaats 2,80 2,40 koppel 9,30 trio 90,60.
Zevende koers 2240 m: l.Firavuiï (Peter
sen) 2.58,5-1.19,7, 2.Hurby Award,
3.Grandeur. Niet gestart: Gipsy Wester-
horn. Toto: winnend 4,70 plaats 2,40 5,30
koppel 28,30 trio 892,10 dubbelwinnend
9,10. Achtste koers 2240 m: l.Florcan Le
lystad (Langeweg) 2.55,3-1.18,3, 2.Fair
Tonka, 3.Fiona Bayka. Toto: winnend 2,50
plaats 1,40 1,30 koppel 2,00 trio 17,90
Negende koers 1700 rn- 1.Jenny Bowler
(Langeweg) 2.09,1-1.15,9, 2.Peerless
Goj; 3.Gaudium B. Toto: winnend 1,70
plaats 1,40 3,00 koppel 12,30 trio 50,50.
Tiende koers 2240 m: l.Edo Stuk|e (Wes-
terveld) 2.54,9-1.18,1, 2.Passing Action,
3.Don Trotteur. Niet gestart: Bulhem Top-
fok. Toto: winnend 2,60 plaats 1,30 1,40
koppel 6.60 trio 87,90. Elfde koers 2240
m: 1.Fellow Crown (Huel) 2.55,1-1 18,2,
2.Duchess Lelystad, 3.Famoso Karinsky.
Toto: winnend 5,70 plaats 2,60-4,90 kop
pel 11,20 trio 111,50. Totalisator-omzet:
161.270,00.
MOTORSPORT
Bellpuig
GP SPANJE 125cc eerste manche: l.Pi-
chon (Fra) Honda, 2.Chiodi (Ita) Honda,
3.Dal Lago (Ita) Honda, 5.Strijbos Suzuki,
7.Giesbers Suzuki, 8.Van Rees Kawasaki.
Tweede manche: l.Moore (VSt) Yamaha,
2.Chiodi, 3.Tragter Suzuki, 4.Pichon,
S.Beirer (Dui) Honda. WK-stand.- l.Moore
116 pnt, 2.Chiodi 114, 3.Tragter 102,
4.Pichon 94, 5.Manneh (VSt) 75.
Gdynia
GP POLEN 250 cc eerste manche:
l.Albertyn (ZAf) Suzuki, 2.Everts (8el)
Kawasaki, 3.Karlsson (Zwe) Kawasaki
Tweede manche: l.Albertyn, 2.Schmit,
3.Karlsson. WK-stand: l.Albertyn 184,
2.Schmit 160, 3.Everts 149.
Hawkstone Park
GP GROOT-BRITTANNIE 500 cc eerste
manche: 1 .Jacky Martens (Bel) Husqvarna,
2.Smets (Bel) Vertemati, 3.Hulsen Honda.
Tweede manche; 1.Martens, 2,Hansson,
3,Smets. WK-stand: l.Hansson 113,
2.Smets 110, 3.Martens 107, 4.Van
Doorn 79.
Villars-sous-Ecot
GP FRANKRIJK ZIJSPANNEN eerste man
che: 1 Etheridge/Withers (GBr), 2.Fuhrer-
/Kaser (Zwi),' 3.Fussenegger/Meusburger
(Oos), 9.Janssen/Janssen. Tweede man
che: l.Fussenegger, 2.Gölz,
3.Kuhn/Zimmermann (Dui). WK-stand:
l/2.Fuhrer en Fussenegger 105 pnt,
3.Janssen 84, 4.Bens 78.
paerts (Bel) Asterix 0-62,79, 3.Rombouts
(Bel) Jura 0-65,93, 4.Van de Pol Juriquilla
0-69,25, 5.Eras Uppy d'Espoir 0-72,57.
Tabel A na barrage- l.Wauters (Bel) Isaura
van de Helle 0-34,00, 2.Hendrix/Palm
Beach 0-37,32, 3.Rodrigo Pessoa (Bra)
Loro Diana Tomboy VI 0-37,53, 4.Rayrna-
kers Zymball Z 0-38,94. Tabel A na barra-
ge-, 1.Fisher (GBr) Boriver Queen 0-35,32,
2.Raymakers/Amadeus Z 4-32,55, 3.Van
der Vleuten El Bandolero 4-34,92, 4.Gee-
rink Damiro L 4-35,99. Derby na barrage:
1.Nelson Pessoa (Bra) Vivaldi 0 strafpnt,
47,21 sec, 2.Romp Waldo E 0-50,55,
3.Rodrigo Pessoa (Bra) Special Envoy 4-
48,05, 4.Munsterhuis Ferdinand" M 8-
51,69. Twee fasen: l.Wauters/lsaura van
de Helle 26,69 sec (tijd over tweede par
koers), 2.Philippaerts/Trudo Fidelgo
27,43, 3.Bowen (GBr) Delsey 27,85,
4.Van derVleuten/Olympic Baltazar 27,93.
CSIO GP na barrage: 1.Markus Beerbaum
(Dui) Poker 0-46,71, 2.Zetterman (Zwe) Ir-
co 0-53,32, 3.Popely (GBr) Bleubird 4-
45,64. Springconcours tabel A 1.40 m:
1.Simon (Oos) Don Ramiro 0-55,42,
2.Ehrens Wunderknabe 0-56,50, 3.0ber-
son (Zwi) Showtime 0-58,70, 22.Tops So-
nora la Silla 4-68,16. Jachtspringen:
1.Schneider (Dui) Rasman 71,69 sec,
2.McNaught-Mandli (Zwi) American Dream
77,76, 3.Sprunger (Zwi) Lion's Son
78,03.
München
GP na barrage: 1.Michaels (VSt) Quick Star
0-46,91, 2.Baya (Dui) Guadiana 0-50,44,
3.Becker (Dui) Ascalon 4-48,08. Dressuur
GP Special: l.Rothenberger Andiamo
1437 pnt,. 2.Merveldt-Steffens (Ier) Flas-
hdancer 1393, 3.Max-Theurer (Oos) Liech
tenstein 1380.
SCHAKEN
Amsterdam
VSB-TOERNOOI 3e ronde: Short (GBr)-
Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Timman-Kaspar-
ov (Rus) 0-1. Stand: 1.Kasparov 2 1/2 pnt,
2/3.lvantsjoek en Short 1 1/2, 4.Timman
1/2.
Nijmegen
NK JEUGD (tm 20 jr) eindstanden jongens:
l.Delemarre 8 1/2 pnt uit 9 partijen,
2.Strijbos 6 1/2, 3/4.Jonkman en Van Blit-
terswijk 6. Meisjes: l.Kouwenhoven 7 1/2.
SCHERMEN
Villach
SABEL eindstand: l.Scheicher (Oos),
2.Sattler (Oos), 3.Pollack (VSt), 4 Sossine
(Oos). Nederlanders: 8.0skamp, 14.Van
Cann, 17.Ros, 2.Laschek, 30.Derop,
36.Van den Ham.
SQUASH
Antwerpen
JUNCKERS TOERNOOI mannen halve fi-
naleè: Watt (NZe)-Gordon (Eng) 9-2 9-2 9-
7, Maxhem (Aus)-Cune 9-6 9-6 10-8. Fi
nale: Watt - Maxhem 9-4 9-4 9-1 Derde
plaats: Gordon-Cune 9-2 3-9 9-1 5-9 9-4.
Vrouwen halve finales: MacFie (Eng)-
Houtsma 1-9 9-5 9-6 6-9 9-5, Van Hoorn -
Sommers 4-9 9-2 9-3 3-9 9-3. Finale:
MacFie-Van Hoorn 9-7 9-4 9-3 Derde
plaats: Sommers-Houtsma 9-3 9-6 9-3.
TENNIS
PAARDESPORT
Eindhoven
CSI springen tabel A: 1.Luther (Dui)
Lagretto 4 0 strafpnt, 61,09 sec, 2.Philip-
TURNEN
(Roe) 9,837-9,825-9,912-9,8;
39,4112.Kosjetkova (Rus) 9,750-9,87
9,762-9.837-39,224, 3.Tsjorkina (Ri
9,850-9,862-9,737-9,775-39,224,
4.Boelasjova (Oek) 9,593-9,787-9,68
9,725-38,792, 5.Podkopajeva (Oi
9,782-9,300-9,800-9,875-38,737,
6.Milosovici (Roe) 9,824-9,250-9,8C
9,850-38,724, 7,Fabrisjinova (Ri
9,749-9,300-9,825-9,837-38,711
8. Kalinina (Oek) 9,712-9,662-9,51
9,600-38,486, 9.Canqueteau (F
9,756-9,587-9,412-9,450-38,205,
lO.Pacheco (Spa) 9,412-9,737-9,6C
9,312-38,061.
Toestelfinales sprong: l.Milosovici 9,8(
2.Pisjkoen (WRu) 9,793, 3.Podkopajc
9,787, 4.Gogean 9,775, 5.Tsjorki
9.749. Brug ongelijk: l.Tsjorkina 9,88
2.Fabrisjinova 9,837, 3.Pacheco 9,80
4.Tarasevitsj (WRu) 9,775, 5.Pisjko
9.750. Balk: l.Gogean 9,9C
2.Podkopajeva 9,862, 3.Milosovici 9,8f
4.Tsjorkina 9,775, 5.Fabrisjinova 9,701
Vloer- l.Podkopajeva 9,937, 2.Milosov
9,887, 3/4.Kosjetkova (Rus) en Goge
9,850, 5.Pisjkoen 9,800.
Groningen
NK TRAMPOLINESPRINGEN manne
l.Lennard Villafuente (Pro Patria, Zoet
meer) 97,9 pnt, 2.Alan Villafuente (Pro F
tria) 97,4. Vrouwen: 1 Hartog (Spakë
burg) 92,8, 2.Van Braak (Olympia, Aal
meer) 88,9
VOLLEYBAL
WORLD LEAGUE groep C Wuppert
Duitsland-Nederland 0-3 (3-15 8-15
15) en 1-3(15-12 4-15 4-15 9-15). Z.K
rea-Cuba 0-3 en 2-3. Stand: l.Nederlai
4-8, 2 Cuba 4-4, 3.Z.Korea 4-2, 4.Dui
land 4-2. Groep A Shanghai: China-Ri
land 0-3 en 0-3, Japan-ltalië 2-3 en 1-
Stand: 1.Italië 4-8, 2.Rusland 4-6, 3..
pan 4-2, 4.China 4-0. Groep B Varna: Bi
garije-Verenigde Staten 3-0, Athene: Gr
kenland-Braziliè 0-3 en 0-3 Stan
1.Brazilië 4-8, 2.Bulgarije 4-4, 3.Grieke
land 4-4,-4.Ver.Staten 4-0.
WATERPOLO
Bilthoven
NK vrouwen playoffs 2e wedstrijd (best-fl
3): Brandenburg-Nereus 7-8, na twee ve
lengingen (1-1 4-2 2-1 0-3 0-0 0-1); N
reus landskampioen.
WIELRENNEN
RONDE VAN SPANJE 20e etappe individj
ele tijdrit Segovia-Segovia: 1.Roming
(Zwi) 53 km 1.08.59 (gem. 46,904 km/d
2.Mauri (Spa) 1.35, 3.0lano (Spa) 2.0l
4,Breukink, 5.Zarrabeitia (Spa) 2.0|
2.Vanderaerden, 3.Pelliconi (Ita), 4.Fanq
(Ita), 5.Pagnin (Ita), ll.Voskam|
99 Breukink. Eindklassement: 1.Roming
92.07.48, 2.Zarrabeitia 7.28, 3.Delgat
9.27, 4.Zulle 10.54, 5-Rincon 13.01
19 Breukink 29.34, 38.Voskamp 1.09.21
97.Van Poppel 2.25.04.
RONDE VAN TOSCANE: l.Casagrant
(Ita) 202 km 5.10.00, 2.Richard (Zwi
3.Ghirotto (Ita), 4.Pantani (Ita), 5.Ferrig
to (Ita) 0.31.
TOUR DUPONT 9e etappe Asheville-Chd
lotteville l.Teutenberg (Dui) 212 k|
5.35.28, 2.Abdoesjaparov (Oez
3. Moncassin (Fra), 4 Elliott (GBr), 5.Pizi|
(Lit), 8.Veenstra 10e etappe Concor
High Point; l.Abdoesjaparov 122 W
2.54.56, 2.Alcala (Mex), 3.Bauer (Ca
0.03, 4.Elliott, 5.Veenstra, 9.Van der PoJ
Algemeen klassement: l.Ekimov (Ru
46.40.26, 2.Armstrong (VSt) 0.35, 3.CH
urato (Ita) 0.37, 4.Peron (Ita)-1.3
5.Toschnig (Oos) 2.49
RONDE VAN DE OISE 2e etappe Beauva
Noyon-, l.Dufaux (Zwi) 190 km 4.22.2
2.De Clërcq (Bel) 0.07, 3.Magnien.IFr3
4 Capiot (Bel), 5.Smetamn (Rus), 11.Vi
Bon, 12.Blijlevens, 14.Nijdam. 3e etapj
Compiègne-Nogent-sur-Oise: l.Magnij
101 km 2.16.48, 2.Heynderickx; 3.Blijl
vens, 4.Smetamn, 5.Capelle, 6.Koert
1 l.Van Bon, 12.Van Steen. 4e etappe n
dividuele tijdrit, l.lndurain 12 km 15.0
(gem. 47,937 km/u), 2.Seigneur (Fri
0.05, 3.Boardman (GBr) 0.12, 4.Nijda
0.20, 5.Kasputis (Lit) 0.35, 13.Dekk>
0.58, 15.Knaven. Eindklassemer
l.lndurain 10.29.04, 2.Seigneur 0.0!
3.Magnien 0.07, 4.Boardman 0.1!
5,Nijdam0.13, 12.DekkerO.49. j
RONDE VAN ZWITSERLAND (ATB) i
etappe cross country l.Kristensen (Del
48 km 1.41.59, 2.Frischknecht (Zvl
0.29. 3.Foord (GBr) 0.31, 12.Arntz 1.5
3e etappe afdaling: l.Beneke (Dui) 4,2 ki
6.23, 2.Thoma (Zwi) 0.19, 3.lten (Zvl
2.08, 32.Hendriks 1.06. 4e etappe afd
ling: l.Beneke 10,4 km 13 44, 2.Frisc|
knecht 0.19, 3.Sallenbach (Zwi) 0.21
26.Geurts 0.56. Algemeen klassemeri
1.Frischknecht 3.48.56, 2.Foord 2.3!
3.Sallenbach 3.04, 18.Arntz 11.01
32.Geurts 16.14,
ROND OM KEULEN: l.Bölts (Dui) 209 ki
5.20.10, 2 .Jaermann (Zwi) 1.21
3.Heppner(Dui) 1.57.
amateurs
RONDE VAN BERLIJN 3e etappe: 1 Enge
95 km in 2.16.15, 2.Bach (Dui), 3.Lupe
kis (Lit). 4e etappe. l.De Leeuw 200 ki
4 34.14, 2.Engels, 3.Koldewitz (Dui).
Eindklassement: 1 Lupeikis 13.15.1!
2.Bach 0.06, 3.Koldewitz 0.13.
VREDESKOERS 9e etappe Hradec Krali
ve-Trutnov: l.Tsjoebar (Oek) 162 km i
4.28.03, 2.Svehlik (Tsj) 0.07, 3.Dontsjei
ko (Rus) 0.13. 10e etappe Trutnov-Tru
nov. 1 McEwen (Aus) 144 km 4.13.4!
2.Trkal (Tsj), 3.Krzeszowiec (Pol). Eini
klassement l.Voigt (Dui) 36.21.0!
2.Grabsch (Dui) 0.42, 3.Trkal 1.35, 6.Jai
sen 4.10.
RONDE VAN DE AUDE vrouwen 8e etapp
Limoux-Limoux: l.Marsal (Fra) 131,8 ki
in 3.40.56, 2.R.Polikiavisjoet (Lit), 3.Di
met (VSt) 2.34, 4.Brunen 5.0'
5.J.Polikiavisjoet (Lit) 5.06. Algemee
klassement: l.Marsal 23.26.31
2.R.Polikiavisjoet0.38, 3.Brunen 5.29.
ZEILEN
Muiden
OPEN NK LASER eindstand: l.Kats 41,
pnt, 2.Zielhuis 62,7, 3.Bowes-Cole (GB
74,8, 4.De Jong 88,7, 5.Boers 129,8
Coral Springs (VSt)
Kwartfinales: Woodforde (Aus)-Lendl (VSt)
6-3 6-4, Morgan (Aus)-Palmer (VSt) 6-4 6-
2. Halve finales: Mattar (Bra)-Woodforde
6-4 6-4, Morgan-Meligeni (Bra) 6-3 5-7 7-
6 Finale: Mattar-Morgan b-4 3-6 6-3.
Halve finales: Schultz-Huber (Dui) 7-6 6-
3„Graf (Dui)-Novotna (Tsj) 6-2 6-3. Finale:
Graf-Schultz 7-6 6-4. Dubbelspel halve fi
nales: Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/WRu)-
Adams/Bollegraf (VSt/Ned) 6-2 6-3,'Novot-
na/Sanchez-Vicario-Neiland/Stubbs (Li-
t/Aus) 6-1 6-4. Finale; Fernandez/Zvereva-
Novotna/Sanchez-Vicario 6-3 7-6.
Halve finale: Becker (Dui)-lvamsevic (Kro)
6-2 7-6, Sampras (VSt)-Dosedel (Tsj) 6-1
6-2. Finale; Sampras-Becker 6-1 6-2 6-2
Dubbelspel finale: Kafelnikov/Rikl (Rus/T-
S|)-Ferreira/Javier Sanchez (ZAf/Spa) 6-1
7-5.
Halve finales: Coetzer (ZAf)-Suarez (Arg) 7-
5 6-2, Carlsson (Zwe)-Frankl (Dui) 6-2 6-1
Finale: Coetzer-Carlsson 6-1 7-6.
Dresden
Halve finales: Gross (Dui)-Roux (Fra) 6-2
5-7 6-4, Rios (Chi)-Arnold (Arg) 6-4 6-3.
Finale: Rios-Gross 5-7 6-3 6-3.
SPORT OP TV
maandag
15.00-17.00 EURO: Voetbal: finale UEFA
Cup, Inter Milaan-Casino Salzburg (2e wed
strijd).
ting var
wagens.
le GP van Monaco voor Formule 1
Stockholm
EK vrouwen vierkamp (resp. sprong, brug
ongelijk, balk, vloer, totaal): l.Gogean
17.30-18.30 EURO: Karting: EK GPvan
Italië in Val Vibrata.
17.40-18.30 BBC 2: Maestro: John Curry,
portret van de kunstschaatser John Curry
die in 1975 een Olympische medaille in
Innsbruck won en vorige maand op 44-jari-
ge leeftijd overleden is.
18.30-19.30 EURO: Autosport: GP van
Monaco voor Formule 1-wagens.
18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal,.
18.45-19.10 RTLSport.
19.30-20.00 BRT 1: Sport.
19.30-20,00 EURO: Eurosportnews.
20.00-22.00 EURO: Speedworld: motor
sportmagazine.
20.30-20,35 RAI UNO: Sport.
21.30-22.00 BBC 1: A question of sport:
21.30-22.05 BRT 2: Sport.
22.00-22.15 RTL 5- Sportnieuws.
22.00-23.00 EURO; Boksen.
22.15-22.30 Ned 3. Sportjournaal.
22.30-22.55 BRT 1: Sport.
23.00-00.00 EURO: Eurogoals, overzicht
Europese voetbal-competities.
00.00-01.00 EURO: E'urogolf: golfmagazi
ne met de PGA European Tour (Open de
Espana vanaf Club de Campp in Madrid).
01.00-01.30 EURO: Eurosportnews.
02.05-05.15 Did 1Sport extra; tennis,
World Team Cup vanuit Düsseldorf.