Hockeyers Alecto simpel naar titel Toni Rominger is nu de koning van Spanje 8 LOHC oppermachtig: 5-1 Nederland slacht ook Duitsland af Sport Hoondert en Jakobs voldoen in Omloop Herstel voor LSCC Adegeest heeft totale off-day tegen Kinheim; MAANDAG 16 MEI 1994 chef willem spierdijk. 071 -356464, plv -chef rob onderwater. 071-3564J Op weg naar zijn derde en his torische zege in de Ronde van Spanje, werd hij zaterdag be schimpt door de Spaanse sup porters. zelfs met stenen beko geld. Toni Rominger bleef ech ter koel, veroverde in de tijdrit over 53 kilometer zijn zesde dagprijs en maakte van de slo tetappe naar Madrid een feest- tocht. Rominger schreef zondag ge schiedenis. Niet omdat hij van de eerste tot de laatste dag in de leiderstrui reed. Dat was voor hem al door de Spanjaard Julian Berendero (1942) en de Belg Freddy Maertens (1977) gepres teerd. Rominger was wel de eer ste die de ronde drie keer win nend afsloot. Rominger is op zijn 33e in de vorm van zijn leven. Mentaal niet kapot te krijgen, fysiek op zijn top. Dat bewees hij in de tijdritten en in de bergen. In de Vuelta. die volgend seizoen pas in september plaats heeft, stond hij ver boven de concurrentie. De Spanjaarden Zarrabeitia en Delgado flankeerden de Zwitser op het erepodium in Madrid. Er hing een diepe schaduw over het tweetal. De Bask Zarrabei tia, die zaterdag zijn 24e ver jaardag vierde, eindigde als tweede op bijna zeveneneen- halve minuut. Delgado besloot zijn laatste Vuelta als derde op bijna tien minuten van de win naar. De Zwitser had het gemakke lijk na zijn proloogzege op 25 april in ValladolicL Van het voorspelde gevecht met zijn landgenoot Alex Zülle kwam niets terecht. De ploeggenoot van de eveneens tegenvallende Erik Breukink was vorig jaar tot de laatste dag de grote kwel geest van Rominger, dit keer kon hij geen moment serieus tegenspel aan zijn landgenoot bieden. Zülle kwam niet eens op het podium. Zijn aanval op de posi tie van Pedro Delgado mislukte zaterdag. Niet door onmacht, maar door pech. Zülle reed in de chronorit over 53 kilometer twee keer lek en kreeg vijf keer pech aan zijn elektronisch ver snellingsapparaat. De derde plaats in het eindklassement bleef door de tegenslagen een utopie. De enige coureur die net als Rominger plezier beleefde aan de 49e editie van de Vuelta, was de Fransman Laurent Jalabert. De rappe sprinter won zeven etappes (een meer dan Romin ger), zodat de ploeg van Breu kink de ronde toch met een goed gevoel verliet. Jalabert on derstreepte zijn suprematie in de massasprints gisteren nog een keer in Madrid. Tijd om Rominger uitgebreid te huldigen was er op de Paseo de la Castellna niet. De Zwitser had om acht uur een vlucht naar Zürich geboekt. Na drie weken wachtte zijn familie. De snelle aftocht uit Spanje had een reden. Tijdens de ronde werd het gezin Rominger uitge breid met een zoon: Robin. Tijd om de geboorte te vieren is er ook nauwelijks. Morgen vertrekt de „Koning van Span je" naar Colorado. In het Ame rikaanse hooggebergte bereidt hij zich met zijn landgenoot Jorg Müller en de Spanjaard Fernando Escartin voor de op de Ronde van Frankrijk. Dat is het tweede grote doel van de Zwitser, die zich heeft voorge nomen een einde te maken aan de heerschappij van Miguel In- durain. „De Vuelta gaf mij de zekarheid dat ik kan meedingen naar de hoofdprijs in de Tour", klonk het strijdlustig. In de Amerikaanse staat wordt het druk met wielrenners. Ook Erik Breukink gaat er op hoogtestage. De Nederlander werkte een teleurstellende Vuel ta af. hoewel hij zaterdag in de individuele tijdrit een teken van herstel gaf. Breukink eindigde als vierde, op ruim twee minu ten van Rominger. In het klasse ment belandde hij op de negen tiende plaats, op bijna een half uur. De Nederlandse successen in de Vuelta kwamen van Jean- Paul van Poppel en Bart Vos kamp. Van Poppel had gisteren de puf niet meer voor de laatste massasprint. De Nederlander reed als 122e en laatste over <JT streep. Voskamp, die de zwar bergrit naar Alto de Naran^ won, eindigde als 38e in h(e klassement. Hij was het enige Nederlandse lichtpunt in Spaibi je. Tl Ekimov Vjatsjeslav Ekimov heeft <R Tour DuPont gewonnen. D Russische renner uit de Wonr perfect-wielerploeg van Ja' Raas won gisteren de laatsr etappe, een individuele tijdir over 27 kilometer in Winstori Salem (North-Carolina). LljJ mov vergrootte zijn voorsproiT op wereldkampioen LanE Armstrong tot 1 minuut en 3ri seconden. De Italiaan Andröl« Peron eindigde als derde, o|e 2.43. wimvan duivenbode Alleen de twee ex-profs van wie lerploeg Casba Wonen, Peter Hoondert en Gert Jakobs, ble ven gisteren overeind in de su- perklassieker de Omloop der Kempen over 216 kilometer. Voor de andere renners uit de blauwwitte formatie was er wei nig eer te behalen. Edward Fa- renhout kreeg twee lekke ban den tegelijk en kwam ten val, Niels van Stralen mocht de laatste 24 kilometer niet meer afmaken door een te grote ach terstand en Robin van Kessel en Mark Rasch stapten bij de ver zorging moegestreden af. Voor al voor de laatste twee een min der goede generale voor Olym piad Ronde door Nederland, die vrijdag in Amsterdam be gint. In het eerste uur streden Mark Rasch en Peter Hoondert sterk in de voorste gelederen. Na de hergroepering schudde Gert Jakobs even aan de boom, met als gevolg dat 21 renners aan kop kwamen. Peter Hoon dert en Edward Farenhout (tot dat hij twee keer van de fiets moest) reden mee in de jacht- groep. Na een valpartij in de kopgroep reden zes renners weg, waarvan Anthony Theus de sprint won. Daarachter wa ren de twee groepen weer bij el kaar gekomen en kon Peter mengde, zo als gewoonlijk, ziq niet in de gevaarlijke eindspriiiEj Bij de jnuioren werd Lennata van Harskamp 29ste. a Van der Salm 1; B-amateur René van der Salr,j heeft eindelijk de fel begeert^ zege binnen. In Mijdrecht wa de renner uit Woubrugge op permachtig. Bij de A-categoa: waren er ereplaatsen voor R chard van Kempen (3). Robi® van Kessel (6), Leon RekelhiJf (9) Miquel van Kessel (11) ejl Ronald van der Tang (15). In Lekkerkerk waren er pril' zen voor René Guyt (4), Rof1 Roskam (5) en Hans Schooling (9). I De Leidse wielrenner Vinceiv' van der Kooy blijft goed prest? ren in zijn eerste jaar bij q' nieuwelingen-categorie. N| pakte hij in Oosterhout een vijf de plaats. Eerder deze week ha: hij zich met een derde plaajj geselecteerd voor het Nedeu lands kampioenschap tijdrijdev op 9 juli in Maren-Kessel. Zijr broer Ewoud werd zevende b'i een jeugdwedstrijd in Maasi sluis. Gerben van der Reep (IX; Bollenstreek) was één der uiii blinkers bij de Driedaagse van Emmen. Na eerst de proloog t winnen, waren er nog tweedT en derde plaatsen voor de jong ste Van der Reep. In het eini 0klassement werd de Hillegonf Hoondert (17) nog de zo hard meiutwaedei Zijn oudere bro{ nodige zestien punten voor zijn Peter behaalde een negenck ploeg vergaren. Gert Jakobs (45) plaats in Bavel. i Rotterdam -het bijzonder Schippers (4-38 12) en Ten Dam (3-30-13). LSCC was erop gebrand tü totaal te passeren, maar goe* batten van Nyland (21) en Te^ Dam (51) bleek niet voldoend? om winst af te dwingen. De efi ging naar Victoria dat haar we# strijdritme en ervaring bete wist uit te buiten. f Ajax Leiden behield haar oi9 geslagen positie. Tegen Exce?1 sior liet Ajax zien dat er in klassf 2B voor haar nauwelijks serieiü ze tegenstand te verwachten if Ajax veegde de vloer aan met d* Rotterdammers. De bowled Milde (4-19-7) en Verhaar 23-9) waren onbespeelbaar el' brachten de battingside van E# celsior tot wanhoop. Met dit bé haalde totaal (74 all out) wa? het onmogelijk nog serieuze té' genstand te bieden. Verhaar (21 not out) stond aan de basis va* Ajax' overwinning. De Leidse studenten CC hebben ook hun tweede wedstrijd verlo ren, maar er is sprake van her stel. Gisteren konden de cricket ers met opgeheven hoofd het veld van Victoria verlaten, moe gestreden maar zonder punten. Na verloren toss moest de aanval gekozen worden en LSCC deed dit zeer gedecideerd. Er werd gefield als tijgers en de butanten Dekker en Nyland be wezen een plaats in het eerste team van LSCC waardig te zijn. De vernieuwingen, die laatst door het bestuur afgekondigd werden, geven de voorkeur aan jonge ambitieuze cricketers bo ven de wat bezadigde oudere jaars. Na een lunchstand van 113 voor 1 na 35 overs strandde Victoria uiteindelijk op 190 all out. De bowlers van LSCC had den hun werk goed gedaan, in straffing: 22-1. Wassenaar vej loor twee keer ruim van VUC: 71 leiden jan daan van oosten medewerker Adegeest staat weer met beide benen op de grond. De klinken de overwinning van vorige week op Keytown Hitters heeft de Voorschotenaren nog niet op het juiste spoor gezet. Tegen Kinheim 3 kreeg Adegeest met 14-5 een draai om de oren, ter wijl een zwakker DSS 2 dankzij een Voorschotense foutenregen een 11-11 gelijkspel uit het vuur sleepte. Tegen Kinheim 3 had Adegeest een totale off-day. Al na drie innings keken de Voor- schotenaren tegen een 10-0 achterstand aan. Pas in de zes de inning wist Adegeest, via goed slagwerk van Richard van Soest en Garrelt Verhoeven, iets terug te doen en een dreigende knock-out af te wenden. Ook tegen DSS 2 had Ade geest een zeer slechte start. Na een 7-0 achterstand in de twee de inning kwam de Voorscho tense ploeg in de vijfde inning dankzij onder andere een homerun van Van Soest terug tot 10-6. Pas in de laatste inning werd DSS achterhaald via Den nis Fontaine, en Dennis van Kemp: 11-11.- Met de eersteklassers Al- phians en SV Wassenaar gaat het van kwaad tot erger. De Alp- henaren kregen dit weekeinde bij SAT Tigers een vreselijke af- phians behaalden twee krappi overwinningen op het Haarlem se EDO: 4-3 en 8-7. De Alphe naars waren vooral aanvallen] goed op dreef. In de eerste in ning zorgden Van der Zwaard Blom en Zoetmulder voor eef 3-0 voorsprong. EDO kwart echter drie innings later weej op gelijke hoogte: 3-3. Michell Blom haalde met een solo, homerun in de zevende inninf de 4-3 overwinning eigenhant dig binnen. De tweede wedstrijd kend een vergelijkbaar verloop. N een 7-1 voorsprong in de vierd inning, via onder meer ee homerun van Blom en een drie honkslag van Celeste Rooswiiv kei, kwam EDO in de volgend! inning rap terug tot 7-6. Eej nieuwe score van Blom bete kende de uiteindelijke 8-7 over winning. Volle Bak leverde een zee spannende strijd met het sterk Onze Gezellen: 7-6. Na een 3- stand in de laatste inning wa een tie-break nodig om ee winnaar aan te wijzen. Twe keer werkte Volle Bak een 3- en een 4-6 achterstand weg on in de negende inning de 7- overwinning naar zich toe tl trekken. De hockeyers van Alecto zijn gistermiddag gepromo veerd naar de eerste klasse. Het Leiderdorpse team be haalde op de laatste competitiedag een 3-0 overwinning op Krimpen. In de eerste klasse A kwam LOHC met 4-1 als sterkste naar voren uit de streekderbv met het Leidse Studenten Hockey Gezelschap, triomfeerde Forescate met 5-0 over Maarssen en verloor Roomburg met 3-1 van kampioen Warande. leiden stefan faas hockeymedewerker Op eigen veld behaalde Alecto een 3-0 overwinning op Krim pen en pakte daarmee de titel in de tweede klasse A. Afgezien van het eerste kwartier hadden de Leiderdorpers constant een veldoverwicht en kwamen na tien minuten via Michiel van der Hoeven aan de leiding. Alex Hagen stelde de ruststand even later op 2-0. Hij stond op de goede plaats om het gekeerde schot van Mare Posthuma als nog in te tikken. Na de rust liet wederom Posthuma, na fraai voorbereidend werk van Hagen, Alecto met 3-0 veilig de haven binnen varen. De ontmoeting tussen eerste klassers Forescate en Maarssen eindigde in een 5-0 overwin ning voor de thuisspelende Voorschotense equipe. Guido Klomp opende al vrij snel de score, waarna Reza Taberima de marge tot 2-0 vergrootte. Eric Kruysmulder stelde vervolgens de ruststand op 3-0 uit een strafcornersituatie. Na de doel- wisseling zakte het aan Voor schotense zijde iets in, maar schoten Jan Geert Vink en Bas- tiaan Aalbersberg raak voor de 5-0 eindstand. Aan de Hofbrouckerlaan won het op de tweede plaats bivak kerende LOHC met 4-1 van Leidse Studenten, dat tiende staat. In het eerste deel golfde het spel op en neer en deden er zich voor beide ploegen aardig wat kansen voor. Treffers ble ven evenwel uit. Nadat Dirk Jan Oomens in de vijfde minuut van het tweede deel namens LOHC de score had geopend, was het verzet van LSHG prak tisch gebroken. Hans Dullaert had tot drie maal toe succes uit de geoliede Oegstgeester straf- corners. Leidse Studenten scoorde overigens tegen uit een counter. Eersteklasser Roomburg ging thuis met opgeheven hoofd ten- onder tegen kampioen Waran de: 1-3. In het eerste part kon den de Leidenaars nog redelijk gelijke tred houden en creëer den via de afscheid nemende Bas Koning een handjevol kan sen. Na de hervatting voerden de Oosterhouters het tempo op en stonden al vrij snel op een 2- 0 voorsprong. Uit een straf hoekslag verkleinde Rutger van DAC en NOVO in wachtkamer leiden ger renes volleybalmedewerker Terwijl zowel DAC als NO VO zijn thuiswedstrijd te gen respectievelijk Lycur- gus en Woerden verloor, werden nu de uitwedstrij den in dikke winst omgezet. NOVO versloeg Vollkei met 3-0 en DAC zegevierde met 3-1 bij Kuipers. Tussentijds deze week was de ontmoeting Woerden-Vollkei in 3-0 voor Woerden geëindigd, waardoor deze ploeg recht streeks promoveerde naar de tweede divisie. NOVO reisde toch nog met zo'n 25 trouwe suppor ters in een speciale bus af naar Amersfoort en begon met Hans Broere op de spelverdelersplaats, waar door Dick Draayer de coaching moest doen. Het liep direct goed bij NOVO, dat een 1 -4 voorsprong kon nemen. Scherp serveren en duidelijke aanvalspatronen bleven de Noordwijkers voordeel opleveren. Toch kwam Vollkei nog terug: het zette een goed blok op aan de buitenkant en was op 9- 9 weer bij. Tot 14-14 bleven de teams bij elkaar, waarna NOVO doordrukte. In de tweede set maakte Vollkei een wat aangeslagen indruk en kon NOVO naar een ruime voorsprong uit lopen. Frank de Vetten was in die fase totaal niet af te blokken (8-15). In de derde periode liep NOVO weer naar 1-4, maar liet de con centratie wat verslappen. De pass kwam niet meer zo best aan en Vollkei kwam zelfs op 9-7, voor een time out NOVO terugbracht in de set: 12-15. Hierdoor ein digt NOVO als tweede in de poule en moet het in de wachtkamer plaatsnemen. Bij een fusie of terugtrek king van een team in een hogere klas kan het alsnog promoveren. Ook DAC had het nog niet opgegèven en daarom een bus vol supporters meegenomen naar Zwolle. Hier had eerder deze week tot hun grote verrassing Kuipers met 3-2 gewonnen van Lycurgus, zodat Lycur- gus al zeker was van pro motie. Er werd bij DAC kei hard gewerkt en vooral ge knokt voor elk punt en dat leverde na 8-15 en 15-11 twee uitermate spannende sets op, die pas en 13-15 in Alphens voordeel eindig den. Ook voor DAC dus een tweede plaats en afwach ten, wat er verder gebeurt. leiden stefan faas hockeymedewerker De vrouwen van hockeyclub Roomburg hebben zich gister middag door een gelijkspel te gen FIT (1-1) gehandhaafd in de tweede klasse. Rivaal AMVJ be haalde bij Weesp namelijk eveneens een puntendeling (0- 0), waardoor de formatie van trainer/coach Robert Montanus met één punt boven de rode lijn blijft. De reis naar Hilversum lever de LOHC in het eerste-klasse- duel met Kameleon een 5-1 ze ge op. Leiden had van de eerste tot de laatste minuut het initia tief in handen en kwam na een kwartier aan cje leiding via Karin Melzer. Na de thee schoof Melt- zer op aangeven van Ellen Palm l-2Jangs de uitlopende keeps- ter, waarna Karien Fikkert met 1-3 uit een veldsituatie haar even daarvoor gemiste strafbal goed maakte. Biente Taekema en Charlotte Kokke schoten ver der naar de 1-5 eindstand. De ontmoeting tussen thuis ploeg Forescate en HBS bleef doelpunüoos. De Voorschoten se vrouwen waren in de eerste helft aanvallender, kregen goe de kansen, maar zonder resul taat. In Beverwijk bleef Leidse Studenten steken op een 1-1 gelijkspel tegen het fysiek sterke Overbos. Bezoeker Roomburg hand haafde zich in de tweede klasse door een 1-1 gelijkspel tegen FIT. Na de pauze was de span ning er aan Leidse zijde enigszins af en deed Roomburg er alles aan om het naderende onheil van zich af te wenden. Enkele minuten nadat Cleef zelfs een strafbal uit de boven hoek had gevist, soleerde He- leen Gerritsma naar de 1-0 Leidse voorsprong. Nog geen vijf minuten later bracht FIT de stand echter uit een counter in evenwicht. Derdeklasser Alphen boekte thuis een 2-1 overwinning op kampioen Voorne. Na de doel- wisseling maakte de Rijnstreek- ploeg via Barbara Smiet en Ni cole Jansen een achterstand on gedaan. Thuisploeg Noordwijk ging in de derde klasse A met 1- 2 tenonder tegen Gouda. De kustbewoonsters creëerden in het eerste part een overmaat aan kansen, waaruit Renate van der Bent als enige doelpuntte. Catwijck stuurde Dopie met een 4-2 nederlaag terug naar Delft. Sandra van Dijk opende al na vijf minuten namens de •Katwijksen de score, maar Do pie kwam met twee strafcorner- goals op een 2-1 voorsprong met rust. Nadat Marlène Zwit ser met een push hoog in de touwen gelijk had gemaakt, ver zilverde Tessa Schmitz een strafbal voor 3-2. Schmitz tikte in de slotfase ook het gekeerde schot van Van Dijk in voor de 4- 2 eindstand. 'We are the champions' geldt dit seizoen ook voor het mannenteam van Alecto, dat na twee promoties weer terug is in de eerste klasse. Trainer-coach Rob Kerstens op de schouders van zijn succesvolle hockeyers. foto holvast/mark lamers Schaik de marge vervolgens tot 1-2. Roomburg bleef daarna zoeken naar de gelijkmaker, nam veel risico en kreeg het deksel op de neus, toen Waran de uit een snelle tegenaanval 1- 3 scoorde. In de derde klasse B deelden Noordwijk en bezoeker Zand- voort in een open wedstrijd de punten: 2-2. Erik Verdoorn was na ruim twintig minuten alert bij het gepareerde schot van Koen Keizer en bracht de Noordwijkers aan de leiding. Vijf minuten voor de pauze maakte Zandvoort echter via een verdedigende stick gelijk. In het tweede deel kwam de thuis ploeg conditioneel tekort, maar trok de stand na de 1-2 van Zandvoort via Frans Brouwer toch weer gelijk. Het op de tweede plaats bi vakkerende Alphen triomfeerde met 5-0 over degradant Reeuw- ijk, dat van meet af aan massaal verdedigde. Niels Möller smaakte al vrij snel het genoe- gen van het openingsdoelpunt, waarna Stan Matze op aange ven van Mark Duffhues de 2-0 ruststand verzorgde. Mare Boe lens (2x) en Peter de Blois de den in de tweede helft ook een duit in het zakje. Het inschrijfgeld van een kleine vijf ton voor het meedoen aan de World League is voor de Ne- VoBo nog steeds goed besteed. Na de eclatante zeges op Cuba, wonnen de Nederlandse volley ballers ook de tweede dubbele uitwedstrijd. Zij bleven daarmee op koers naar de echt lucratieve eindronde. Duitsland mocht in Wuppertal een keer niet (0-3) en een keer een beetje meedoen (1-3). Het gebeurt niet vaak in de sport dat een Duitse bonds coach zegt dat zijn ploeg door Nederland is afgebluft, afge troefd, afgedroogd, ja zelfs afge slacht. Igor Prielozny had geen enkele moeite met die kwalifi cering, wel met de constatering. De verzachtende woorden van zijn Nederlandse collega Joop Alberda, die de befaamde vechtlust van de tegenstander luid prees, misten het doel vol komen. En volkomen terecht, want Oranje bepaalde het tem po, de afwisseling en het aan zien van de confrontatie. Die was niet van absoluut topni veau, maar goed genoeg voor twee overwinningen, een ge makkelijke en één met een nat shirt na een gammel begin. Het huidige Nederlandse vol leybalteam - Held, Posthuma, Zwerver, Van de Goor, Blangé en Zoodsma - was zaterdag in het eerste duel oppermachtig. De weinige Duitse punten (3, 8 en 4) waren voornamelijk te danken aan Nederlandse fou ten, zelden aan eigen kwalitei ten en slechts één keer - een unicum volgens Alberda - aan een heuse ralley-aanval. Slechts even in de tweede set mochten de paar duizend be zoekers in het universiteits sportcentrum hopen op een kentering. Nederland kwam van 6-4 voor op 6-8 achter door enig concentratieverlies en enkele geslaagde alles-of-niets-opsla- gen van de Duitsers. Het spin nende publiek liet zich gelukkig maken met een dode mus. Van echte concurrentie kon geen sprake zijn. De uitdrukking op de gezichten van hun favorieten veranderde allengs van aange slagen in ronduit wanhopig. De cpmplimenten van Alber da waren niet aan Prielozny be steed. Hij had het uit psycholo gische overwegingen al niet aangedurfd zijn selectie de beel den van de duels van Oranje in Havana te laten zien. „Neder land is topniveau. De spelers zijn zelfbewust en hebben bijna allemaal ervaring in Italië. Een nederlaag tegen zo'n tegenstan der is natuurlijk geen tragedie, maar we hebben niet gepres teerd zoals ik had gehoopt. Ei genlijk past maar een kwalifica tie: we zijn afgeslacht." Alberda, die angstvallig waakt vopr te vroege euforie, wilde de wedstrijd van gisteren even seri eus zou benaderen als elke an dere. Met Grabert op de plaats van Van de Goor durfde de Gro ninger wel een gokje te wagen. De getergde Duitsers beslisten anders. Inzet en kracht mas keerden de beperktere aanvals- mogelijkheden; fouten aan Ne derlandse zijde - wissels brach ten slechts meer verwarring - bezorgden hun de eerste, beju belde setwinst (15-12). Alberda koos ijlings voor de beproefde opstelling, met Van de Goor, de benjamin, maar ook de man in vorm. Spelverde ler Blangé honoreerde diens gretige aanwezigheid onmid dellijk. Zwerver en Held werden tijdelijk even vergeten. Alles op Bas van der Goor draait zich warm voor de wedstrijd tegen Duitsland in de World League. foto anp Basje, 22 pas en 2,09 meter. De Daarna ging het snel. De spel- met de minuut moedelozer. De Apeldoornse held van Havana vreugde kwam terug, werd late opleving in de vierde set sloeg de ploeg bijna persoonlijk groot en de trucendoos kon was niet meer dan een stuip- over het dode punt heen. open. De Duitsers werden weer trekking (4-15 4-15 9-15).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 22