uTOP na rust 'naar verlies Fiks op valreep nog naast VEÓ De Spartaan op dreef Holland-atleten fors boven rode streep Sport Afstraffing vrouwen HVV '70 •Marianne Vlasveld derde in bergloop .MAANDAG 16 MEI 1994 HoHet veldseizoen 1993/94 is op een enkele beslissingswed- »etijstrijd voorbij. De eindbalans voor de Leidse korfbalregio Mis nu in evenwicht, want tegenover de kampioenschap- ^jJJpen van Pernix en De Algemene staan degradaties van O fides Pacta en KZ Leiden. In het ergste geval moet echter ad(jook Fiks een klasse terug. 1 ^LEIDEN MICHEL VAN CENT Kwantitatief is er wel vooruit- 'zejgang, want Velocitas, Madjoe of "fluks zullen beslag leggen op de 1 "twee promotieplaatsen in de af- e Pjdelingscompetitie. ouj De start van jop tegen Al- albatros was ronduit zwak, want '"^pas na twintig minuten werd te8voor het eerst gescoord (1-3). lu t)e Sassenheimers sloten dank- zij doelpunten van Tim van der .Horst, Ron van der Willik (2) en in Gerco Langelaan de eerste helft 3roUél goed af met 5-5. Zij hadden ovjechter na de pauze niet meer de an geestdrift om een nieuwe ach- is. terstand (5-7) weg te werken, ;t zjzeker nadat er op 10-12 vier te- lenteentreffers op rij waren geval- enüen: 11-16 eindstand. Na afloop tegwerden trainer Theo Korporaal akkien basisspelers Sandra van »n. [Rookhuijzen, Stella Tiggelman dten Gerco Langelaan uitgewuifd, d nDe eerste stopt wegens studie aekimet korfbal, de overige twee anfgaan lager spelen. w( Bij Pernix ontbrak eveneens enüde strijdlust om het duel met "hofVentura Sport tot een goed ein- ?nnde te brengen: 10-9 verlies. Aan- Ktjvankelijk was er door toedoen r jvan Carla Kuipers, Robin Arnol- lalijdus (2) en Jeroen Wayenberg iddfwel een voorsprong (1-3, 3-4, 4- ing5), maar hierna was het 25 mi- looinuten lang wachten op het vol gende wapenfeit (9-6). De kam- jpioen van 1D raakte door de ge- staae vallende regen, de lichte ~oal en de straffe wind de inspi ratie kwijt. Daardoor kwam hij niet verder dan goals van Arnol- dus (2) en Lian Tieleman en een reeks gemiste kansen op de ge lijkmaker. De verdedigingen van De Da naïden en Tempo bepaalden lange tijd het spelverloop van de streekderby. Zij vingen alle bei zo goed af dat de aanvallen van de tegenstander nooit lang duurden. Dit resulteerde dan ook in een magere 1-1 tussen stand na twintig minuten. Na dat Casper van Nierop, Heiko Locher en Ingrid Slingerland 3-1 en 4-2 hadden gemaakt, trok ken Annemarie Rasing en Mar- tijn Hooijer de balans weer recht (4-4 rust). Twee doelpunten van Van Nierop brachten de Leidenaars weer aan de leiding (7-5), maar hiermee bleek alle kruit ver schoten. Zij hadden namelijk totaal geen rebound meer, met als gevolg dat er enkel vanaf de stip nog eens gescoord werd. De bezoekers uit Alphen profiteer den optimaal van hun over wicht in de lucht en wonnen via topscorers Marcel den Hertog (6), Martijn Hooijer (3) en Joke Boot (2) ten slotte afgetekend met 15-9. Na het eindsignaal konden beide ploegen hun trai ners Ruud Schreuder en Nico Oskam gaan huldigen vanwege hun afscheid. Fides Pacta had na de degra datie van vorige week niet meer de fut om bij Phoenix optimaal te presteren. Coach Steven Tims riep Henk van der Waals op om Matthijs de Visser van Fiks, hier een combinatie opzettend met Tanja Huizing, scoorde in de slotfase één keer tegen VEO. Zijn treffer hielp zijn ploeg op weg naar een 13-13 gelijkspel. foto holvast/marklamers de plaats in te nemen van René van der Vooren, die op vakantie was. Zijn ploeg bezat in de eer ste 25 minuten door Jan Willem Meijer en Frank Peter de Haas een 1-0 en 2-1 voorsprong, om vervolgens achter te geraken (3- 2 rust). In de tweede helft ging de score tot 6-6 gelijk op, waar na enkel de thuisclub nog eens doel trof: 8-6. Bettina Buikstra maakte haar laatste wedstrijd vol in de hoofdmacht, want zij zet een punt achter haar korf balcarrière. Kampioen De Algemene be haalde bij De Tovers met 11-8 zijn dertiende zege en bleef der halve dit seizoen ongeslagen. De opening was veelbelovend. want Alfred Lambooy (2), Mi randa van der Lely en Perry Ve- nema maakten in een kwartier 4-1. De eerstgenoemde speler was echter de enige die in de eerste helft nogmaals scoorde, en wel vanaf tweëenhalve meter (5-5 rust). Ook na de paalver- wisseling bleef de Leidse aanval matig presteren. De verdediging was daarentegen wel op dreef en hield in de laatste dertien minuten de rijen gesloten. Daardoor leverden doelpunten van Alfred en Arnoud Lambooy op 9-8 toch weer optimaal ren dement op. KZ Leiden kon het afscheid van verzorger Joop van Ernst niet opsieren met een goed re sultaat tegen SDO(K). Het ver schil tussen de staartclubs van 2F was vooral de slagvaardig heid, want de rood-blauwen misten veel meer kansen dan hun opponenten. Annelies van der Blom, Sabine Marquenie, Sandra en Martin Verhorik hiel den de achterstand nog lang be perkt (2-5 rust, 4-7), maar toen het 4-9 was geworden, was de weestand gebroken: 7-12 ver lies. Met een 14-14 uitslag ontving Crescendo een terechte belo ning voor zijn wilskrachtige spel tegen Rozenburg. De bewoners van de Saffierstraat maakten het de kampioen lastig en namen zelfs met 8-5 de leiding, met na me omdat Wijnand Alberts vier strafworpen verzilverde. Zij raakten later met 11-13 achter, maar Alberts (2) en Gert Jan Hensing trokken de score nog bijtijds recht. De strijd in de afdeling Rijn delfland blijft tot de laatste speeldag spannend. Velocitas blijft na de 16-6 zege op 't Wa terschip koploper met één punt voorsprong op Madjoe, dat met 15-5 van Weidevogels won. Fluks liet echter bij THOR(R) een düur punt liet liggen (9-9). Op 28 mei moet Velocitas naar ODI, terwijl Madjoe en Fluks 't Waterschip en Reeuwijk ont vangen. OEGSTGEEST MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Fiks heeft na een tumultueuze week nog kans om in de eerste klasse te blijven. Het bestuur ontsloeg eerst coach Henny Pi ket, waarna vice-voorzitter Kees van der Meer en oud-speelster Jacqueline Anholts de zware taak kregen de ploeg voor te be reiden op het degradatieduel met VEO.^ij zagen hun spelers tot de laatste minuut strijden voor een goed resultaat: 13-13. Deze uitslag betekent dat Fiks en VEO mogelijk komende za terdag al een extra duel moeten spelen om uit te maken wie een klasse omlaag moet. Het rommelde al enige tijd in Oegstgeest, want bij de herstart van de veldcompetitie riep het bestuur trainer Piket en de spe lers bijeen voor een evaluatiege sprek. „Het bestuur was niet te vreden over de prestaties in de zaal. Wij vonden dat er te veel over elkaar werd gepraat en niet met elkaar. Bovendien waren we met Henny mondeling over eengekomen dat hij nog een jaar in dienst zou blijven, dus zo'n gesprek leek ons wel nut tig", blikt vice-voorzitter Kees van der Meer terug op deze bij eenkomst. Er werd afgesproken dat iedereen eensgezind zou werken voor het behoud van het eersteklasserschap. Dat leek de lucht opgeklaard te hebben, al bleven de resultaten met één gelijkspel en vier nederlagen zorgwekkend. Toen Piket naar aanleiding van een nieuwe ver- liespartij in de pers de instelling van zijn selectie hekelde, barstte het onweer volop los. Vooral het feit dat hij bepaalde spelers bij naam noemde, riep veel weer stand op. Het bestuur vond de kritiek van Piket ongepast, gelet op de eerdere afspraak en de monde linge contractverlenging. „Het bestuur heeft een gesprek met de selectie belegd, of we nog wel met Henny moesten verder gaan. Toen bleek dat de meeste spelers geen vertrouwen meer in hem hadden na zijn uitspra ken in de pers. Je moet in zo'n situatie voor het verenigingsbe- lang kiezen. Wij hebben daar om besloten het contract met Henny op te zeggen, hoe jam mer we dat ook vonden, want iedereen vindt hem op tech nisch en tactisch gebied een prima trainer. Anders spreek je ook niet af dat je nog een jaar met elkaar wilt doorgaan. De spelers hebben mij daarna ge vraagd, of Jacqueline Anholts en ik de coaching voor de wed strijd tegen VEO wilden doen. Dat hebben we toegezegd, maar de spelers hebben zelf bepaald wie er reserve zouden staan", aldus Van der Meer. De spelers van Fiks waren na alle rumoer wel gebrand op een goéd resultaat tegen VEO, maar speelden daardoor juist ver krampt. De verdediging gaf te veel ruimte en kreeg in krap tien minuten al vijf treffers te incasseren (1-5). Deze achter stand werd eerst diep in de tweede helft weggewerkt door Hendrik Hooimeijer (10-9 en 10-10). VEO liep echter weer naar 13-10 uit, mede omdat Theo Vreeken en Matthijs de Visser vanaf de stip faalden. Het pleitte voor de wedstrijd mentaliteit van de oranje-blau wen dat zij zich door het on gunstige scoreverloop niet lie ten ontmoedigen, maar bleven knokken. Deze instelling werd beloond: nadat De Visser en Vreeken alsnog hadden ge scoord, schoot Jaap Rietdijk, in de rust ingezet voor Maikel Martens, van afstand 13-13 in. Overtuigende overwinning vrouwen Oase Edwin van Delft (AV Holland 2). Goed voor zes meter precies. foto dickhogewoning ialdi'SSE WILMAR KORTLEEVER Ha^TLETIEKMEDEWERKER De directe confrontatie tussen J^De Spartaan en De Bataven, gis teren in de eerste ronde van de 6eerste klasse districtscompetitie atletiek, werd een ruime over winning voor de Lisser thuis club. De Lisser mannen, maar veel meer nog de vrouwen, ma- en jken een goede kans op promo- MUJ|tie naar de landelijke eerste di- remvisie. Ondanks de ongelukkige de- ii gradatie bij de mannen vorig ■Maar en de meer terechte bij de vrouwen één jaar eerder, is het niveau van de Lisser baanatle- tiek slechts weinig afgenomen. iOp hun thuisbaan op het Ter Specke-sportpark zetten de Lis- iser equipes gisteren een goede stap op weg naar promotie. De ;n jvrouwen bezetten qua punten de rti tal landelijk de derde plaats, fic- i K|tief goed voor promotie, hoewel hiervoor eerst de tweede voor- i2honde, de districtsfinale en ver- volgens de landelijke finale (in 7isepterriber) met succes'moeten worden afgesloten. Opvallend aan de Lisser vrou- wenploeg is het ontbreken van uitschieters. De enige nummers die werden gewonnen waren |het speerwerpen, met een uit stekende 42,18 van Astrid Oos- h termeijer, en het nog altijd ma- s z tig bezette hinkstapspringen ATI ;r 1 131 (Marriet Aanhane 10,25). Goede prestaties waren de 13,1 en 13,2 van 100 meter sprintsters Aan hane en Jennifer Ammerlaan. Ook de estafette was in 52,0 sneller dan in jaren. Tegen de Lisser saamhorig heid, motivatie en ervaring sta ken de Leidse collega's schril af. Opmerkelijk was dat bij de vrouwen van De Bataven vrijwel alle plaatsen gewijzigd waren ten opzichte van de originele, opstelling, tegen meer dan de helft van de mannenopstelling. Ongenaakbaar was Leiden wel op alle afstanden langer dan 400 (bij de vrouwen) dan wel 1500 meter (mannen). Bij de vrouwen verbeterde Yildiz van der Zijden zich tot 60,9, ook ruim de winnende tijd. Spannend waren bij de vrouwen de 800 en de 3000 me ter. Op de dubbele baanronde<- won Saskia Engels (Bataven) in 2.24,4 krap twee seconden voor clubgenoté Astrid van Velden (2.26,2). In hun buurt meldden zich echter wel Spartaan-atletes Nicole van Grieken (2.26,1) en Lisette Kaptijn (2.27). Monique Bruins, beter bekend uit de wegatletiek, domineerde de drie kilometer en soleerde naar 10.54,2, verrassend goed ge volgd door invalster/clubgenote Nathalie Klaassen (11.29,4). De veteranen Tineke van Gerven en Lenie van der Poel bezetten voor De Spartaan plaatsen vier en vijf (11.37,8 om 11.45,2); „Ondanks een paar omzettin gen wisten we dat we hoog kon den meedraaien met de vrou wen", zei ploegleider Piet Waaning van De Spartaan. „Al leen bij de mannen hadden we wel wat hoger \yillen eindigen. Met atleten als Hubert Kops en Willem Boon op vakantie, cal culeer je wel wat verlies in. Plus dat de wind een handicap was, hoewel iedereen daarvan last heeft." W^t de atleten van De Spar taan vooral opviel was het ni veau-verschil tussen de landelij ke en de regionale competitie. Onderlinge verschillen zijn per nummer groot en het gemiddel de niveau stelt vaak teleur. Indi vidueel timmerden daarom Spartanen Kortekaas (veertig meter met de discus) en Beelen (47,62 met de speer) aan de weg. Het speerwerpen werd verrassend gewonnen door Ba taaf Johan van Velzen (50,18). Met Joost la Lau^als sterkste atleet domineerde De Bataven de middenafstand. De sterke La Lau leidde de 1500 meter van start tot finish. Met 3.53,7 ver sloeg hij topper Vincent Hoek, alsmede clubgenoten Michel Versteegen (3.56,6) en vanuit de tweede ploeg Hylke van der Gaast (4.02.0) en Danny Paar- dekoper (4.05,3). Op de vijf kilo meter zegevierde Casper Raven- sbergen in 15.11,7, vóór Fred van Zoest die op de finish nog luttele centimeters over had na een eindsprint van Jan Korte kaas. Beiden noteerden 15.18,7. Junior Remi Zevenhuizen no teerde 3,90 met de polsstok, wat LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Het mannenteam van AV Hol land is in de landelijke eerste di visie de enige regioploeg die het degradatiegevaar voorlopig lijkt te hebben afgewend. In Hel mond realiseerden de Leide naars landelijk de 17de plaats, tegen de Alphenaren van AAV '36 de 21ste, in het tussenklas- sement goed voor de hoogste van de vier degradatieplaatsen. De vrouwen van AV Holland en AAV vinden elkaar vlak boven de degradatiestreep. De mannenploeg van AV Hol land hervond gisteren in de eer ste van de twee voorrondes van de atletiekcompetitie haar ré gionale suprematie, zij het nog steeds op een bescheiden posi tie in de eerste divisie. Wel was kogelslingeraar Peter van Noort met de beste Nederlandse sei zoensprestatie vrijwel in zijn eentje verantwoordelijk voor de de winst. De geweldenaar uit Lisse slingerde de kogel 61,68, weer een meter verder dan vori ge week tijdens de Ter Specke echter niet meetelde, omdat van de parallelwedstrijd voor West 2 in Terneuzen de pols- stokaccomodatie door vandalen buiten werking was gesteld. Bokaal. Ook 'echte' Hollanders had den echter een aandeel in het succes. Al na één kilometer had Theo van der Veer zijn tegen standers op de vijf kilometer van zich afgeschud, om on danks de warmte en de dwarrel wind te finishen in 15.00,07. De sterke junior-werper Koen Ha mers zwiepte de speer naar 52,46 en de kogel verder dan ooit: 12,70. Voor AAV dreigt na degrada tie in 1992 en de promotie van een jaar later nu opnieuw het gevaar van een stap terug. Op wedstrijdgebied meldt de Al- phense club echter een lange termijnbeleid te hanteren, waardoor vooralsnog op hand having wordt gemikt. Gisteren in Heerhugowaard moest in de ploeg worden geschoven om een blessure van sprinter Van der Jagt op te vangen. Opvallende versterking voor AAV is ex-Plantaris atleet Hans Wubben, die verdienstelijk de 800 en de 1500 dubbelde. Zo LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Het was voor de Leidse ploegen die in de veldhandbalcompeti- tie op regionaal niveau acteren geen beste dag. Voor de vrou wen van HW '70, vorige week de verrassing in de competitie met een 12-5 winst op het ster ke Haagse Hercules, was het één en al droefenis. Ditmaal stonden zij met beschaamde kaken na een afstraffing van Sa- tumus '72:4-12 (rust 2-7). De defensie, anders het sterke punt bij HW, vertoonde zo veel gaten dat Aimee Visser in het Voorschotense doel nauwelijks tijd had om adem te halen. Nu is zij niet snel geklopt, maar op de stortvloed van breakouts kon zij weinig uitrichten. HW voel de wel de absentie van Anneke Gijsman en Bettina Lamboo, terwijl Monica Zeeuw van der Laan met een dijbeenblessure niet op volle kracht kon spelen. Toch nam zij drie treffers voor haar rekening en dat zegt vol doende over de inbreng van de andere aanvalsters. Alleen Ca- rola van Egmond schoot nog eenmaal raak. Nu is het maar afwachten of er één of twee ploegen uit de eerste klasse de- kwamen de meeste goede Al- phense prestaties tot stand in dubbelrollen. Exponenten hier van zijn Paul Boere op kogel en discus (13,52 om 37,48), Bob Dongelmans met de polsstok en de speer (3,60 om 52,00) en Wouter Hertzberger op 100 me ter en ver. De beste dubbel kwam echter weer op naam van hordenloper Ruud van Maurik. De Alphe- naar, werkzaam bij luchtmacht, was met een tijd van 14,13, on danks het te veel aan rugwind, tevreden. „Het positieve was dat er weer meer felheid in mijn lopen zat. Met die wind had ik gehoopt nét iets harder te lo pen. Te veel rugwind kan ook in mijn nadeel werken." Van Mau rik vestigde in Heerhugowaard, waar rivaal en recordhouder Robin Korving langs de kant bleef, de beste seizoenspresta tie. Daarnaast pakte hij hink- stapspringend met 14,26 ook veel punten voor zijn club. „De verschuivingen verzwak- .ten ons", aldus ook TC-voorzit ter Jan Hoving. „Verder levert graderen. Degradeert er één dan is HW nu al zeker van het behoud van de plaats in de top klasse van het veldhandbal. Voor het Rotterdamse Meeu wen is het doek al gevallen. Degraderen er twee ploegen dan moet HW in elk geval ko mende week winnen van Snel- wiek, dat tegen HVC geen fout maakte: 18-13. Geen eenvoudi ge klus want de winst moet wel in Rotterdam worden behaald. De man lien van Saturnus hadden tegen DES '72 alleen in de eerste helft mogelijkheden, rust 8-6. Daarna verzandde de aanval in het centrum in indivi duele acties, die door de ro buuste Papendrechtse defensie zonder probleem onschadelijk werden gemaakt. Ze werden veelal omgezet in succesvolle breaks, anders het patent van Saturnus, waar keeper Rob Ot- ten geen verweer tegen had. DES greep de kans op het kampioenschap met beide han den en maakte er voor de en thousiast meelevende aanhang een feest van. Voor Saturnus scoorden: Dirk Klok en Hans Blansjaar 3, Jasper Olierook, Pe ter Innemee en Andre van Es 2 en André van Leeuwen en Fe- dor Brugman. Voor Saturnus is de wedstrijd tegen HVC van be slissend belang om aan de de gradatie in de veldhandbaltop- klasse te ontsnappen. In de regionale tweede klasse klopten de mannen van Rijn streek een keihard spelend Sprongschot: 25-21 (11-7). In Barendrecht faalde de 4-2 de fensie van Sprongschot op de schotkracht van de Alphense centrale opbouw, Wim en Ge rard Rijn, die samen voor zes tien treffers tekenden. De warri ge arbitrage deelde maar liefst 14 tijdstraffen uit aan Rijnstreek en 8 strafworpen. Hoezeer Sprongschot in spel tekort schoot wordt tegen die achter grond duidelijk. Rijnstreek bleef de hele wed strijd met vier treffers aan de leiding. Behalve de gebroeders Rijn scoorden voor Rijnstreek Bas van Rijn, Remco van Latum en Coen Olders 3. In de afdelings eerste klasse wonnen de vrouwen van Oase met 8-2 (rust 2-0) van EDH en verloor MSV met 13-9 (rust 7-3) van de reserves van Westlandia. Langlaufster Marianne Vlasveld {zocht gisteren een zware wed- ;WOi strijd uit in de vorm van de 22 :ap< kilometer lange Wijkbergloop in "'Maastricht. Deze bergloop,'één uit het nationale bergcircuit, telt I2jin totaal tien beklimmingen, va riërend van zes tot 22 procent li en is bovendien slechts vier ki lometer geasfalteerd. De atlete van De Bataven veroverde in deze slopende wedstrijd de der- oert^e P'aats 'n een tijd van 1-37.45. 141 Zonder aanvoerders Kleyweg, ^Pragt en Jan Kortekaas, gaf het gj Bataven marathonteam acte de présence op de tien kilometer die als bijnummer gold voor de marathon van Utrecjit. Suze deMGroen in 't Woud en Leny van „fp der Plas verbeterden hier hun beste prestateis op deze afstand ruim, Groen in 't Woud met de zege in 37.07, Van der Plas op de tweede plaats in 37.57. Bij de 8I mannen was veelvraat Henk van Velzen op de zevende plaats de snelste Bataaf in 32,07, vóór Ben Kerkvliet (32.20) en Jaap van Duyvenvoorde (32.48). Op de baan waren atleten dit lange Hemelvaartsweekeinde behalve in de competities ook actief bij het sfeervolle Neder landse studentenkampioen schap. De Alphense atlete Mi randa Boonstra en Spartaanse Nicole van Grieken kwamen als enige met een medaille terug uit het Fanny Blankers-Koen stadion in Hengelo. Ze werden in 2.21 en 2.24 tweede en derde op de 800 me ter. Bij de mannen liep Niels Geise in series en finale van dit nummer 1.57,54 en 1.58,47, goed voor de achtste plaats. Danny Paardekoper sneuvelde in de series 800 meter met 1.57,80. Marlies Koster (AV Hol land) pakte de vijfde en de ze vende plaats op de honderd meter met en zonder horden (respectievelijk 16,44 en 13,24). ook de aanwezigheid van Basti- aan Heus ons in de volgende wedstrijd punten op. Verder heeft iedereen aardig voldaan aan de verwachtingen. Het moet te halen zijn." Vrouwen De vrouwenploegen van AAV '36 en AV Holland staan, op krap tweehonderd punten van elkaar, landelijk gevaarlijk dicht boven de degradatiestreep. AAV presteerde sterk nummer op-de 4x100 meter estafette (51,59), aangevoerd door juniore Linda Verhorst die ook op de 100 (12,82) en de 200 meter (26,49) hoge ogen gooide. Miranda Boonstra liep met 2.22,23 de snelste competitie-800 in de re gio. Veel punten pakten verder ook Julia van der Berg op hoog (1,55) en discus (34,94) en Ma- riëlle Stokdijk op ver (5,03). AV Holland presteerde in Hel mond nog niet naar potentie. De Leidse atletes moeten echter in de tweede voorronde in een sterkere samenstelling afstand kunnen nemen van de gevaar lijke klassering op het randje van de degradatieplaatsen. Als altijd pakten Yvonne van Dorp (5,79 ver en 25,98 op de 200 me ter) en Bianca Vermond (13,09 en 57,74 op de 100 en 400 me ter) de meeste punten. Zowel de voorsprong van Van Dorp op ver als die van Vermond op de 400 meter was imponerend. De estafette, met onder meer Mo nique Bodijn die individueel tot 12,87 kwam, ging in 51,21. Mar griet Loos wipte over 1,55 bij het hoogspringen, maar op an dere technische nummers miste de incomplete Holland-ploeg enige puntenpakkers. Op het nieuwe onderdeel bij de vrouwen, de 4x400 meter, schoten de Leidse vrouwen daarentegen uit hun slof. Onder aanvoering van Vermond, die nota ben^ een seconde sneller rondging dan eerder tijdens de individuele 400 meter, finishte Holland in 4.12,64. Daarmee gooide de Leidse ploeg landelijk hoge ogen op het zware slot nummer, dat in het nieuwe competitieprogramma als scherprechterfungeert.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21