De Gouden Leeuw wil uitbreiden 'Waarde van onze huizen daalt' Leiden Regio Leidenaar mishandelt Alphenaar Oprichting vriendenclub molenviergang Zoeterwoudse taptoe gaat door Macht over het stuur kwijt 0 MAANDAG 16 MEI 1994 11 Bromfietser verliest stuk tand oecstgeestEen 16-jarige bromfietser uit Leiden heeft zaterdag middag een stuk van een tand verloren toen hij werd aangere den door een 62-jarige Oegstgeester automobiliste. De vrouw verleende op de Laan van Oud Poelgeest in haar woonplaats geen voorrang aan de bromfietser toen ze wilde afslaan naar de Laan van Arenstein. De bromfietser kwam daardoor ten val en viel een tand door de lip. Fietsers vallen in Oegstgeest oegstgeest Twee fietsers zijn zaterdagmiddag ten val gekomen op de Kennedylaan in Oegstgeest. Een 57-jarige Oegstgeestse wilde op haar fiets afslaan naar de Hofbrouckerlaan, maar week eerst iets uit naar links. Daarbij kwam zij in botsing met een 31- jarige Leidse fietser, die haar juist wilde inhalen. Beide fietsers kwamen ten val. De vrouw liep daarbij enkele schaafwonden op. Inbraak in Warmondse winkel warmond Een CD-speler, een versterker en een paar flessen sterke drank vormde de buit bij een inbraak vrijdagnacht in een zaak aan de Dorpsstraat in Warmond. De inbrekers kwamen binnen door aan de achterkant van het pand een raam open te wrikken. Handtas weg uit winkelwagentje leiderdorp» Een 27-jarige vrouw is zaterdagmiddag bestolen tij dens het winkelen in een supermarkt in de Winkelhof in Leider dorp. Toen zij even niet oplette, moet iemand haar handtas uit haar winkelwagentje hebben gehaald. In de tas zaten haar rijbe wijs, een sleutelbos, girobetaalkaarten en een aantal pasjes. Autokraken in Leiderdorp leiderdorp» Autokrakers waren het afgelopen weekeinde actief in Leiderdorp. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Staten- daalder werden een radio-cassetterecorder, een zonnebril, een T-shirt en een pet gestolen. Het portier aan de bestuurderskant was geforceerd. Van twee andere auto's, die stonden aan de Splinterlaan en de WLlddreef, werden ruiten ingeslagen en de ra dio-cassetterecorders weggehaald. Op de parkeerplaats van de Rietschans werden vier auto's aangetroffen met ingeslagen rui ten. Voor zover bekend zijn er twaalf CD's weg. Een auto die stond op de Wilddreef, werd van zijn wieldoppen ontdaan. Aan de Leidsedreef was het gisternacht weer raak. Uit een auto wer den een radio-cassetterecorder en vijf bandjes gehaald. Buurtbewoners pakken vandalen alphen aan den run Bewoners van het Eekhoorntjesbrood in Al phen aan den Rijn hebben in de nacht van zaterdag op zondag twee plaatsgenoten van 22 en 21 jaar aangehouden en aan de politie overgeleverd. Buurtbewoners schrokken diep in de nacht wakker van de herrie die het hevig dronken tweetal maakte. Het duo vernielde straatmeubilair, schopte deuken in auto's en gooi de vuilcontainers om. Dronkeman rijdt pand in alphen aan den run Een dronkeman (27) uit Woubrugge heeft in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto grote schade aangericht aan een winkel- annex woonpand aan de Gerard Doustraat in Alphen. Het is onduidelijk hoe de man tegen het pand aan heeft kunnen rijden. De brandweer heeft het gebouw moeten stutten om het overeind te houden. Zwaar gewond raakte de 22- jarige bestuurder van deze auto, nadat hij een reclamebord had geramd en met zijn wagen ondersteboven in een weiland belandde aan de Van Alkemadelaan in Oude Wetering. Het slachtoffer, afkomstig uit Roelofarendsveen, reed zaterdagmiddag aanvankelijk op de lin kerrijstrook tot hij een bus zag aankomen. Hij ging weer terug naar de andere kant, maar raakte daarbij met zijn rechterwielen in de berm. Vermoedelijk reed hij veel te hard. Bij het bijsturen knalde hij tegen een busje dat werd bestuurd door een 49-jarige man uit Nieuw Vennep. Daarop raakte de Vener de macht over het stuur volledig kwijt. Hij werd zwaar gewond afgevoerd naar het AZL. Vol gens de laatste berichten is zijn toestand sta biel. foto hielco kuipers Gewapende Hagenaar in Alphen alphen aan den r De Alphense politie heeft vrijdag een 36-jarige Hagenaar aange houden die met een geladen vuurwapen in zijn zak op de Pieter poelmanstraat liep. De politie was getipt dat de man gewapend rondliep. De Hagenaar heeft verklaard dat hij het wapen voor zijn eigen veiligheid bij zich droeg. VRIJE TIJD Mannenavond De jonge Amsterdamse zanger Janek brengt liederen uit Engel se musicals ten gehore tijdens de mannenavond van de Stich ting Homosexualiteit Alphen. De avond vindt op zaterdag 21 mei plaats aan de Prinses Marij- kestraat in Alphen aan den Rijn. Aanvang: 22.30 uur. Avondvierdaagse De inschrijving voor de avond vierdaagse in Voorschoten wordt op 25, 26 en 27 mei ge houden. Van 19.00 tot 21.00 uur kan het inschrijfgeld van 4,50 gulden voor de 5 en 10 kilome ter worden betaald of de 5 gul den voor de 15 kilometer. De avondvierdaagse wordt vanaf 31 mei gelopen. Informatie via te lefoonnummer 071-765566. Rommelmarkt Buurthuis Westerhaven houdt op zaterdag 28 mei de jaarlijkse rommelmarkt met bazar. De opbrengst is ten bate van de kinderactiviteiten in het Buurt huis. Als u nog spullen heeft voor de rommelmarkt kunt u 01720-75744 bellen. De aan vang is 11.00 uur in Westerha ven, Emmalaan 45, Alphen aan den Rijn. Schaken De Alphense Schaakclub houdt op 21 mei een jeugdschaaktoer nooi in het Ashram College in Alphen. De aanvang is 9.30 uur en de prijsuitreiking om 16.30 uur. Deelname kost 7,50 gul den. Informatie: 01720-44116. Wandeltocht Wandelliefhebbers kunnen van af vandaag tot zaterdag de Ze- gerplaswandeltocht lopen. De tocht begint bij het VW-kan- toor in Alphen aan den Rijn en voert door het recreatiegebied Zegersloot. De starttijden zijn: maandag van 9.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 Open maaltijd Vijfenvijftig-plusser die zelfstan dig wonen, kunnen elke maan dag en woensdag aanschuiven aan de open tafel van de Stich ting Welzijn Ouderen. De maal tijd wordt vanaf 12.15 uur ge serveerd in het activiteitencen trum Westerhove in Alphen aan den Rijn en kost 8,50 gulden. Voor meer informatie: 01720- 94056. Bewoners protesteren tegen verhoogd parkeerdek De bewoners van de Swagermanweg in Voorschoten blij ven bezwaar maken tegen de bouw van een verhoogd parkeerdek bij motel De Gouden Leeuw aan de Veurse- weg in Voorschoten. In de herziening van het bestem mingsplan is een overbouwing van het parkeerterrein nog steeds mogelijk. voorschoten frank buurman De bewoners zijn feitelijk tegen de uitbreiding van de Gouden Leeuw omdat daarmee het na tuur- en landbouwgebied tus sen Leidse en Haagse regio, dat als een groene buffer fungeert, wordt aangetast. De bebouwing van de Papenwegse polder werd om die reden afgewezen. De ei genaren van de Gouden Leeuw hebben echter de neiging om hier steeds verder op te rukken, met name als het gaat om in dustriële activiteiten, waarbij het magazijn, de opslag en de transportvoorzieningen worden bedoeld. De bewoners verzoe ken de gemeente hier op te let ten. Niettemin zijn de bewoners van de Swagermanweg bereid om de veranderingen bij de Gouden Leeuw te accepteren, omdat het gaat om een afron ding van de restaurant- en mo telbebouwing. De bewoners maakten in eer ste instantie bezwaar tegen een terras op een verhoogd parkeer dek. Inmiddels is het terras ko men te vervallen, maar het par keerdek niet. De overbouwing van het parkeerterrein is vol gens de omwonenden een aan zet tot de verdere bebouwing richting natuur- en landbouw gebied. Ook zou er extra geluid hinder kunnen ontstaan door de hoogte van het parkeerdek. Als de uitbreiding van het aan tal parkeerplaatsen noodzake lijk is zou beter een parkeerkel der kunnen worden gebouwd. De omwonenden willen ver der dat er beperkingen worden gesteld aan de goothoogte. Die zou overal maximaal 11 meter moeten zijn, en niet alleen aan de voorkant. Ook aan de achter kant kijken er mensen tegen de Gouden Leeuw aan, zo wordt gesteld. Het bouwplan van de Gouden Leeuw voorziet in een puntdak op de ingangtoren met een hoogte van 14 meter. Storend en niet funcioneel, stellen de onwonenden. alphen aan den run Een 20-jarige Leidenaar heeft zaterdagavond een 50-jarige Al phenaar afgetuigd bij diens wo ning aan de Klaverhof. De jon geman was ontevreden over de kwaliteit van de bromfiets die hij enkele dagen eerder had ge kocht van de Alphenaar. Hij had al enkele keren zijn geld terug- geëist, maar telkens nul op re kest gekregen. De Leidenaar is aangehouden. De mishandelde Alphenaar heeft zich onder dok tersbehandeling moeten stellen. Gekraakte school in Hazerswoude eind dit jaar tegen de vlakte hazerswoude-runduk De gemeente Rijnwoude wil de oude MAVO aan het Hélène Swarthplantsoen al in decem ber tegen de vlakte gooien. Een jaar later moeten de 42 bejaar denwoningen, die op het terrein van de MAVO verschijnen, wor den opgeleverd. De school wordt sinds twee weken be woond door drie Alphense kra kers. De landelijke katholieke bouwcorporatie voor bejaarden mag van burgemeester en wet houders de woningen gaan bouwen. Zij is de enige instantie die in staat is de woningen voor de door de gemeente gestelde prijs te bouwen. B en W waar schuwen dan ook dat het pro ject ernstig in gevaar komt wan neer de opdracht niet aan de bouwcorporatie wordt gegund. In het plan komen er op de plaats van de oude MAVO en het ernaast gelegen terrein in totaal 42 seniorenwoningen: 12 koophuizen en 30 huurapparte- menten. Als het aan de ge meente Rijnwoude ligt, kan de eerste paal voor het project al in maart volgend jaar de grond in. Het is de vraag in hoeverre de plannen in de war worden ge schopt door de krakers die twee weken geleden hun intrek na men in de oude MAVO. De kra kers hadden verwacht zo'n twee jaar ongestoord in het gebouw te kunnen wonen. zoeterwoudeDrumfanfare De Rijntamboers uit Zoeterwoude heeft 15.000 gulden aan sponsorgeld binnengehaald voor de organisatie van een taptoe op 3 september. Dit werd zaterdagavond bekendgemaakt tijdens de presentatie van het Rijntaptoe Evenement in De Eendenkooi. Met de taptoe wil de vereniging meer landelijke bekendheid krijgen. De eindstreep moet echter nog gehaald worden. Omdat De Rijntamboers niet alleen regionale mars- en showbands maar ook bands uit Duitsland en Engeland wil uitnodigen, is er nog zo'n 9.000 gulden nodig. Voorzit ter W. Bakens: „De taptoe gaat nu definitief door. De vraag is alleen nog: wordt het goed of wordt het fantastisch". foto henk bouwman Bewoners Winterkade in Leiderdorp vrezen hoogbouw Leyhof leiderdorp judy nihof Bewoners van de Winterkade in Leiderdorp zijn bang dat er binnenkort flats voor hun neus verrijzen, als de aanleg van de nieuwe wijk Leyhof begint. Ze maken dan ook be zwaar tegen het ontwerp-bestemmingsplan van Leyhof, waarin onder meer is vastge legd dat er aan de overkant van de Dwars- watering woningen met vijf bouwlagen ge bouwd mogen worden. Ook zijn ze het er niet mee eens dat Leyhof maar één ontslui- tingsweg krijgt. „Wij achten één ontsluiting via de Buitenhoflaan onvoldoende en ver keerstechnisch levensgevaarlijk. In hun bezwaarschrift tegen het ontwerp- bestemmingsplan spreken de bewoners van 'massaliteit van de bebouwing' van bepaal de gedeelten van de nieuwe wijk. Ook een hoogte van vijf bouwlagen langs de Dwars- watering staat de bewoners niet aan en is volgens hen bovendien in strijd met gedane beloftes. „Bij de verkoop van de grond langs de Dwarswatering in de wijk Buitenhof is ons steeds voorgehouden, dat aan de over zijde laagbouw gerealiseerd zou worden. Mede op dit gegeven zijn destijds de hoge grondprijzen gebaseerd," aldus een bewo ner van de Winterkade in een bezwaar schrift. „Deze hoogbouw zal waardedaling van de panden tot gevolg hebben," aldus een andere bezwaarmaker. De bewoners van de Winterkade hebben nu nog een vrij uitzicht over de Dwarswate ring. In de toekomst worden in het gebied aan de andere kant van het water 800 tot 1000 woningen gebouwd. De bouw wordt over vijfjaar uitgesmeerd. Dat betekent dat er elk jaar ongeveer 175 woningen verrijzen. Tegen het ontwerp-bestemmingsplan Leyhof, dat tot medio april ter inzage lag, zijn in totaal vijf bezwaarschriften inge diend. De meeste bezwaren hebben betrek king op het reeds veelbesproken probleem hoe het door sloten en de Dwarswatering omzoomde wijk met de buitenwereld ver bonden moet worden. Omwonenden vre zen voor toename van het verkeer als het blijft bij één ontsluitingsweg: een aanslui ting op de Buitenhoflaan. De provincie heeft het plan van de gemeente namelijk af gewezen voor een tweede aftakking bij de provinciale weg S5. Het actiecomité dat jaren heeft gestreden voor het behoud van de Aarlanderveense molenvier- gang houdt op te bestaan. Nu de molens in wer king blijven, is het doel van de actiegroep bereikt. De voormalige actievoerders blijven als vrienden club in de toekomst de belangen van de viergang verdedigen. Gedeputeerde J. Pool zegde afgelo pen zaterdag namens de provincie een startkapi taal toe aan de vrienden. De omvorming van het actiecomité tot een vriendeclub werd afgelopen zaterdag bekend gemaakt tijdens de opening van de nationale molendag in Aarlanderveen. Die opening bestond eruit.dat Pool de Putmolen van de viergang in werking stelde. Gedeputeerde Pool prees de Aarlanderveense actievoerders voor hun vastberadenheid en door zettingsvermogen.En hij zag al een duidelijke taak voor de vriendenclub die zich bezig wil gaan houden met voorlichting over de molenviergang en de Drooggemaakte Polder. „Het behoud van de molens is een moeizame zaak, waar veel geld mee gemoeid is. Wanneer er echter een breed draagvlak bestaat en het besef van de waarde van de molens bij velen leeft, dan komt het geld er wel. Maar de mensen moeten zich realiseren dat ze hierin ook zelf een taak en een verantwoorde lijkheid hebben. Daarom is een vriendenclub een goede zaak. Wanneer de vrienden met een gede gen werkplan en een begroting komen, dan zorgt de provincie voor het startkapitaal", aldus Pool. Onder toeziend oog van een groot aantal genodigden zette gedeputeerde J. Pool afgelopen zaterdag de Put molen van de Aarlanderveense molenviergang in werking. foto ben de bruyn

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11