Goormachtigh opnieuw sterk in Lisse Regen domineert Run Bike Run op De Bult 7 Sport Joke Kleyweg boekt zege in 'Lenteloop' UVS en Sparta gaan samenwerken MAANDAG 9 MEI 1994 25 LEIDEN WILAAAR KORTLEEVER ATLET1EKMEDEWERKER Joke Kleyweg won zaterdag in Papendrecht weer haar eerste wegwedstrijd met aanzienlij ke tegenstand. Over 15 kilo meter realiseerde de Bataafse marathonloopster een tijd van 55.07. veertien tellen voor Mieke Hombergen. Bij de mannen realiseerde Ben Kerkvliet een tijd van 49.30. Kleijweg had haar zinnen in Papendrecht gezet op winst. ...Het was zwaar, ook omdat we op de Veluwe hard had den getraind van de week", aldus Kleijweg. „De eerste ronde ging hard, maar ik kon er gelukkig bijblijven. Na tien kilometer kon ik vervolgens een gaatje slaan, maar op der tien kilometer kwam Mieke toch dichterbij. Ik heb toen nog een keer'aangezet en kon dat goed doorzetten tot de fi nish." Achter Kleijweg brak een snelle start haar clubge note Leny van der Plas op. zo dat een tijd van 58 minuten niet binnen bereik kwam. Wel werd de Bataafse in 59.30 tweede veterane. Regina Hazeleger-van Duijn trok naar de Winsumse Ripperdaloop voor een wed strijd over tien kilometer. De Katwijkse Bataafse pakte ach ter twee Russinnen en de Haagse Anne van Schuppen een derde plaats in 36.17. ,,Ik heb op zich lekker gelopen. De tijd stelt niet zo veel voor, maar als je ziet wat die ande ren lopen ben ik wel tevre den." In de Amsterdamse Loop voor leven vrouwenloop lie pen clubgenotes van Van Duijn voorop. Marian Vlas veld kwam over tien kilome ter tot een tijd van 36,28, zes tien tellen en vlak vóór Suze Groen in 't Woud, winnaresse bij de veteranes. Theo van der Veer testte zich in het bij- nummer van de Ouderkerkse Ronde Hoeploop over 7,3 ki lometer. De Leiderdorper ver beterde zijn eigen parcoursre- cord van 22,17 met precies één seconde. Competities In de B junioren-competitie was het gisteren AAV '36 dat ereplaatsen meenam uit Spij- kenisse. De Alphense atleten behaalden met meisjes en jongens respectievelijk de eerste en de derde plaats. In dividueel was het echter Ba taaf Christoph Kempen die op 100 meter (11.2) en 110 meter horden (15,1) de show steil. Bij de veteranen in Breda ver overde de mannen van De Spartaan en De Bataven een vierde en een derde plaats in eerste respectievelijk tweede klasse. Veruit de beste presta tie kwam op naam van Henk van Velzen. die na een solo van vijf kilometer een tijd van 15.14.1 realiseerde. In de bokaalwedstrijden van Hoorn liep Elsemieke Roksnoer gisteren snel in de sprinttweekamp meisjes A. In de hoosbuien en tegen de wind in liep ze op 100 en 200 meter 13,27 en 27,23. In Jacqueline Goormachtigh en Regilio van de Vloot ken den de wedstrijden om de Ter Specke Bokaal zaterdag middag aansprekende winnaars. Goormachtigh, in de laatste vier jaar al drie keer winnares, benaderde met een discusworp van 58,44 de B-limiet voor uitzending naar het EK in Helsinki tót op 58 centimeter. Van der Vloot ze gevierde op de incourante afstanden 150 en 300 meter in uitstekende tijden van 16,07 en 16,21. LISSE WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Goormachtigh kwam naar Lisse met de B-limiet voor Helsinki als doel. ,,Ik hoopte een meter of 59." aldus de atlete van het Rotterdamse PAC. „Maar de wind, die hier altijd goed staat, hadden we dit keer mee. Dat scheelt toch zeker twee meter. Door de warmte was ik boven dien duf, dat zag je ook aan de worpen. Mooi, maar er zat geen pitiri." Goormachtigh heeft zich na een enkeloperatie in december alleen toegelegd op de discus. Dat bleek zichtbaar, vooral in technische progressie. Het ver lies aan pure kracht toonde zich wel met de kogel. Goormach tigh (van beroep uitsmijtster) won, maar de 16,28 haalt het niet bij de afstanden die ze vo rig jaar liet optekenen. Van der Vloot heeft ook grote plannen voor dit seizoen. Zijn oog is gevallen op de haalbare limiet op de 200 meter (20,80). Op de 150 en de 300 meter toonde de atleet uit Beverwijk zijn vorm met een sterk baanre cord (300 meter in 33,44) en een benadering ervan (16,07 met ruime tegenwind). „Het ging echt boven verwachting," meld de de bescheiden geweldenaar. „Na een blessure heb ik nu pas één, twee maanden lekker en goed getraind." De belangrijkste concurrentie voor Van der Vloot in de strijd om de Ter Specke Bokaal bij de mannen kwam zaterdag weder om op naam van 'good old' Pe ter van Noort, al eens winnaar in 1988. Met 60,88 realiseerde de kogelslingeraar in zijn thuis wedstrijd meteen een afstand waarmee hij goede kans maakt, net als vorig jaar, meteen in de eerste wedstrijd van het seizoen de beste jaarprestatie te hebben neergezet. Van Noort versloeg de geheel verzamelde nationale top. Twee sterke Alphenaren in Lisse. Ruud van Maurik en Chris Tamminga, grepen de Ter Specke Bokaal aan als eerste test voor dit voor beiden be langrijke seizoen. Van Maurik ging op de 100 meter horden in de slag met Robin Korving, die hem vorig jaar met 13,84 het nationaal record afhandig maakte. Met een uitslag van 14,21 om 14,39 bleef de Alphe- naar op acceptabele afstand, ze ker gezien zijn verhuizingswerk zaamheden en zijn tweeweekse werkverblijf in Amerika. „Het loopt allemaal wel naar wens, maar het komt er niet helemaal goed uit, nog. De scherpte is er nog niet. Het gaat er echter om dat je er de belangrijke wedstrij- Jacqueline Goormachtigh legde zaterdag voor de vierde maal beslag op de Ter Speckebokaal. den staat." De tweestrijd Kor ving/Van Maurik belooft veel dit jaar, zeker gezien te voor beiden haalbare limiet van 13,80. In het polsstokspringen was het Laurens Looye die de show stal. De regerend wereldkam pioen junioren sprong een re gelmatige wedstrijd en eindigde op 5,30, waar pogingen op 5,40 slechts nipt faalden. Tamminga strandde in zijn eerste wedstrijd sinds oktober al na zijn aan- vangshoogte van 4,90 op 5,10, maar was tevreden. „Het ziet er niet naar uit, maar ik voel zelf dat het goed gaat." aldus de ambitieuze en perfectionis tische technicus. „Ik ben sterker dan vorig jaar. Bij polsstok- springen hangt het echter van veel factoren af: snelheid, kracht, afstand tot de lat. De aanloop is het belangrijkste en die gaat goed." Van nationale allure waren verder ook de prestaties van Saskia Oversluizen (1,80 hoog) en Henry Kleine Koerkamp (52,14 op de 400 meter horden). De Bataven domineerde als vanouds de langere loopafstan- foto loek zuyderduin den. In de drukkende warmte vocht Joost la Lau een mooie strijd uit met Rens Eising. Ver rassend bleek de 23-jarige Lei- denaar ruim de sterkste in eind sprint (8.17,63). Nog opvallen der was een klein half uurtje la ter dat La Lau's trainingsgenoot Michel Versteegen eenvoudig de duizend meter op zijn naam schreef in 2.28,63. LISSE WILAAAR KORTLEEVER MEDEWERKER Ondanks tegenslag bleek triatleet Mart Moraal gisteren op de Bult in Leiden de sterkste van de ruim honderd deelne mers die de Run Bike Run over zes kilo meter lopen, veertig fietsen en zes lopen in de regen wisten te voltooien. Na een valpartij en een verkeerde afslag had Moraal op de finish krap twee minuten voorsprong op Thomas Steenvoorden. De Leidse favoriete Gonnie Wensveen versloeg bij de vrouwen haar clubgenote bij De Zijl/LGB, Corry Heemskerk ruim. Ondanks verschillende vormen van te genslag trok Moraal gisteren uiteindelijk aan het langste eind in de Run Bike Run van Swift Toer en AV Holland. In de eer ste loopetappe nam de pre-veteraan uit Oegstgeest een korte bocht, waardoor hij zijn bil openhaalde in een val. Moraal finishte na zes kilometer als derde, maar op de fiets leidde de triatleet van De Zijl/LGB al snel. „Het fietspar- cours stond in het boekje als ongewij zigd. Een dag ervoor had ik nog getraind, maar in de wedstrijd stond op die hoek bij het Molenpad niets aangegeven. Ik was al afgeslagen, maar toen Dompeling er aan kwam zag ik in de verte mensen van de halve afstand. Toen ben ik alsnog linksaf gegaan, maar toen lag ik weer achter. Achter Zoeterwoude kon ik hem toch noglosfietsen." Moraal ging vervolgens ongenaakbaar naar de finish. Dompeling werd in de laatste loopetappe achterhaald door Steenvoorden. Steenvoorden, een be kend triatleet van verschillende jaren ge leden, keerde dit jaar terug in de triathlon na geruime tijd afwezig te zijn geweest in verband met werkzaamheden in zijn eigen (reclame)bedrijf. Bij de vrouwen lag Wensveen vanaf het begin op kop, een voorsprong die ze. gestaag uitbouwde. Op de finish (2.08.53) had de Leidse een voorsprong van dik vier minuten. In totaal viel maar liefst dertig procent van de deelnemers uit, voornamelijk vanwege de hevige re gen, die vrijwel de gehele wedstrijd bleef stromen. De twee regionale triathlontoppers Jan van der Marei en Casper van den Burgh lieten dit weekeinde ook tijdens een trai ningsstage op het Spaanse Lanzarote duchtig van zich spreken. Van der Marei, regerend nationaal kampioen op de ge hele triathlon, pakte een vijfde plaats. Met een tijd van twee uur precies moest de man uit Ter Aar echter wel ruim vijf minuten toegeven op de Duitser Vuckovic. Wel bleef Van der Marei zijn ploeggenoot Rik van Trigt (2.01.33) en de Leidenaar Casper van den Burgh voor. Met een tijd van 2.01.47 lijkt Van den Burgh echter te hebben afgerekend met een ernstig lijkende rugblessure die hem de afgelopen weken plaagde. Junior Raymond Pet zette gisteren een goede prestatie neer in de eerste wed strijd van het landelijke AA-circuit voor jeugd en junioren in Wierden. In een chaotische wedstrijd over 250 meter zwemmen, tien kilometer fietsen en 2,5 kilometer lopen behaalde de jonge AI- phenaar een derde plaats. Ayrton Senna heeft begin maart het 'Di- no e Enzo Ferrari- circuit' in Imola bezocht. Hij in specteerde in gezelschap van circuit-directeur Giorgio Poggi en manager Federico Bendinelli de Tamburello-bocht, de on- heilsplek waar hij vorige week zondag om het leven kwam. De inspectie van de Braziliaan op 9 maart is op video vastge legd door een amateurfilmer. De man, Alberto Castioni, heeft de beelden aan de Italiaanse te levisie beschikbaar gesteld. Vrij dagavond zond die het bezoek van de verongelukte formule-I- coureur uit. Senna is op de beelden in hefti ge discussie verwikkeld met de directie. Wat zij precies zeggen, is moeilijk te verstaan. Volgens Castioni wees Senna op de on effenheden in het asfalt. Hij ver kende de racebaan in een Mer cedes tussen de testtrainingen die op de bewuste dag door een aantal raceteams werden ge houden. Volgens Castioni reed Senna tijdens de proefritten in de Tamburello-bocht opmerke lijk rustig. De broer van Ayrton Senna heeft met hevige verontwaardi ging gereageerd op de bewering van een Braziliaans fotomodel dat zij een kind van Ayrton heeft. De mannequin, Marcella Prado, zei deze week dat haar dochtertje Victoria is geboren uit een korte relatie die zij vorig jaar met de drievoudige wereld kampioen had. Zij eist ongeveer zestig miljoen gulden, de helft van het kapitaal dat Senna ach terlaat. „Waarom heeft dat mens tijdens het leven nooit iets van zich laten horen", zei Leonardo Senna. „Fk geloof niets van haar verhaal." NaimSuleymanoglu, de bekendste Turk se sportman, kan niet alleen erg veel gewicht hef fen; hij heeft ook een formida bele rechtse directe in huis. De tweevoudig olympische kam pioen, die donderdag in de T sjechische plaats Sokolov een Europese titel aan zijn zege reeks toevoegde, was ook de grote winnaar in een vechtpar tij, in een restaurant, tegen de Armeense selectie. Suleyma- noglu sloeg Edoeard Darbinian met twee welgemikte dreunen tegen de vlakte. De ploegen van Turkije en Ar menië waren vrijdagavond sa men op stap gegaan in Sokolov om een hapje te eten. Tijdens het diner ging Darbinian er prat op dat hij aan het front heeft ge vochten bij de grens met Azer- baidzjan en daar verscheidene mensen heeft gedood. Volgens getuigen zei de 'oorlogsheld' vervolgens letterlijk: „Het wordt tijd, dat die Turken nu ook eens aan de beurt komen." De brallende Darbinian vergat daarbij dat Suleymanoglu, weliswaar in Bulgarije geboren maar gevlucht en inmiddels Turkser dan Turks, in zijn ge wichtsklasse al had aangetoond over veel meer pit in de armen te beschikken. De onbetwiste nummer één nam de nummer vier onmiddellijk nog een keer te grazen. De Kenyaan Kipcho- ge Keino heeft za terdag in Oxford een wedstrijd over één mijl ge wonnen. De race werd gehou den om te gedenken dat dc En gelsman Roger Bannister op 6 mei 1954 de eerste atleet was die de mijl (1609 m) binnen de vier minuten liep. De inmiddels 65-jarige Sir Ro ger Bannister, een bekend neu roloog in Engeland, loste het startschot voor de wedstrijd op dc baan van Iffley Road, waar hij destijds 3.59,4 liep. Voor het festijn waren grote namen uit het verleden uitgenodigd. On der hen niet alleen Keino. Olympisch kampioen in 1968 en 1972, maar ook oud -wereld recordhouders op de mijl als Peter Snell (NZ1), Jim Ryun (VSt) en Filbert Bayi (Tan). Keino kreeg op grond van zijn leeftijd een voorsprong van 280 yards. Die voorsprong was vol doende voor de winst. De Afri kaan zegevierde in 4.02,7, Bruce i ulloh (GBr) weid tweede en Bayi derde. Keino kreeg als waardering voor zijn prestatie een 280 jaar oude gouden munt (guinea). i wat triest ogende fietser M aalvoetballer John de M j Bever in de GPD-bla- m den: Natuurlijk kan ik zo bij Barcelo na in de spits. Zo is het gewoon. Het is toch een koud kunstje om daar een doelpunt te maken, je krijgt ze allemaal panklaar, stelt niks voor. Ik heb nu eenmaal die kwaliteiten. Ik scoor altijd en overal. Clemens Westerhof, coach van Nigeria, in VI: „Ik ben niet saai, zorg voor leuke interviews en ik vind het leuk om af en toe te shockeren. Laat de voetballerij nou blij zijn met een kleurrijke Nederlandse coach die ook nog succes heeft. Cambuurtrainer Fritz Korbach in VI: „Als ik in de spiegel kijk, vind ik me na tuurlijk wel een klootzak. Idem: „Of ik nou onderaan of bovenaan sta. ik kom elke keer als een afgerichte herder het strijdtoneel op. Spelers ruiken of je scherp bent of niet. Feyenoorder Dean Gorré in VI: Sinds ik bekeerd ben, sinds ik God in mijn leven heb aangeno men, bekijk ik de zaken in het leven anders. Hij zegt tegen me: 'Kijk verder in je leven, maak je niet zo druk om dat voetbal'. En Hij heeft natuurlijk gelijk." Oud-international Hugo Ho- venkamp in VI: „Als we in het Nederlands elftal speelden, wedde ik met Willem Suurbier altijd om een geeltje. Wie het eerst zijn tegenstander plat had, met verzorger op het veld, had gewonnen. Golfer Nick Faldo in Sport In ternational over de greens van Augusta: „Oh, my God! Van een buiten aardse kwaliteit. Zo snel als glas, zo verraderlijk als de mooiste vrouw. Ja, je hebt hier een vaste hand nodig. Hahaha. Telstar-doelman Jap Neder- burgh in het WCS-orgaan De Contractspeler: „Ik tiuijfel nog steeds aan het nut van de nieuwe regels rondom de terugspeelbal. Bij Ajax zal het best werken, daar heb je als keeper altijd afspeel- mogelijkheden, maar bij ons? Vaak genoeg jas je 'm noodge dwongen de tribunes in. Twente-doel man Hans de Ko ning van FC Twente, gebles seerd geraakt tegen Barcelona en inmiddels afgekeurd voor het betaalde voetbal in De Contractspeler, over zijn af- scheidswedstrijd: „Gewoon vijf minuten in die goal en lopend het veld af. Zoiets als René Eijer, dat vond ik zo mooi. Nu spookt het constant door mijn hoofd: je bent op een brancard weggedragen. Nee, Hans de Koning moet lopend het veld af, pas dan sluit ik het waardig af. Tegen wie? Tegen Barcelona natuurlijk weer. Ja, dat zou voor mij het perfecte afscheid zijn. PSV-doelman Hans van Breukelen in de Telegraaf: „Ik geloof heilig in mensen en dan kun je het beste er uit krijgen. Ik weiger me bij een kleine on willende groep neer te leggen. Romario in de Volkskrant: „De laatste duels uit de competi tie en daarna de Europa Cup-fi- nale, dat zijn de belangrijke wedstrijden. Dan sta ik er altijd. Ik ben altijd goed in belangrijke wedstrijden, zo ben ik nou een maal. Idem: Voetbal is niet lopen. Amsterdam-coach Joep Bren- ninkmeijer in de Volkskrant: Lisanne Lejeune heeft mij be zworen dat Wen tink tegen de spelersgroep heeft gezegd dat hij Wouters nooit gestoord heeft ge noemd. Lejeune gelooft hem, omdat een coach altijd eerlijk moet zijn tegenover zijn spelers groep. Ik heb haar gezegd dat ik het fijn vind dat zij zo denkt, voor haar en voor het team, maar dat ik mijn twijfels heb wanneer een journalist zo'n uit spraak met een vette kop in de krant durft te zetten. Ik ben er van overtuigd dat Wentink het wel heeft gezegd. UVS en de Rotterdamse eredivi- sionist Sparta gaan samenwer ken. Beide ploegen houden woensdag 11 mei een Open Dag in de Kikkerpolder. Sparta hoopt op deze manier de beste voetballers uit deze regio te scouten. Ook voor UVS heeft de samenwerking voordelen. „Want misschien komen de jeugdspelers die Sparta net niet halen, bij ons voetballen", zegt UVS-jeugdvoorzitter Ben de Ruijsscher. De contacten met Sparta zijn tot stand gekomen, omdat UVS dejeugdopleiding verder wil vervolmaken. „We willen toon aangevend zijn in de jeugdop leiding", stelt De Ruijsscher. De samenwerking houdt-, behalve de Open Dag, ook in dat de UVS-jeugdtrainers gaan stage lopen bij Sparta. Ook doen bei de verenigingen aan eikaars jeugdtoemooien mee. Hans van Leeuwen, de éerste- eltalspeler die de samenwerking coördineert, verwacht veel van de contacten met de eredivisie club. „Het is toch een vereni ging die dankzij z'n goede op leiding, zich gemakkelijk op het hoogste niveau handhaaft. De UVS-trainers kunnen leren van de professionaliteit van Sparta, van de manier waarop training wordt gegeven en van de oefen stof die wordt gehanteerd." Van Leeuwen denkt dat het voor jeugdspelers uit de regio interessanter wordt om naar UVS te gaan. „Die gaan er mis schien vanuit dat ze sneller worden weggehaald. Het gaat natuurlijk maar om een enke ling die daadwerkelijk naar Sparta gaat, de anderen blijven bij UVS spelen. We hebben er dus profijt van." Op de Open Dag komt Sparta naar de Kikkerpolder met de profspelers Winston Bogarde, Arjan van der Laan en Edward Metgod. Ook de trainers Balkes- tein en Van der Stee komen naar Leiden. Van UVS zijn be halve de jeugdtrainers ook een aantal eerste-elftalspelers van de partij. De Open Dag is bedoeld voor voetballende en nog niet voet ballende jongens en meisjes van 5 tot en met 14 jaar. De jongste E- en F-jeugd kan zich vanaf 13.00 uur inschrijven, de trai ning voor deze leeftijdsgroep begint om 13.30 uur en duurt een uur. De training voor de C- en D-jeugd 16.30 i WILLEM SPIERDIJK* De winter is er om te zaaien, daarna komt de periode om te oogsten. Dus meldde Johann Olav Koss zich zaterdag op verzoek in Assen om de plaatselijke sporthal De Smelt te komen openen. De drievoudig Olympisch kampioen van Lillehammer werd op skeelers gezet, kreeg een karretje met een ijssculptuur voor zijn neus en ging, begeleid door een meefietsend muziekkorps, op pad naar De Smelt. foto anp

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25