NOVO en DAC uit de droom geholpen Alecto staat op de drempel van kampioenschap Vrouwen Rijnsoever zoeken het weer hogerop Roomburg boekt belangrijke zege Sport Vrouwen RVV op rand promotieklasse Goud voor LZ-zwemmers MAANDAG 9 MEI 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356-464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356-163 Promotiekansen na één duel verkeken LEIDEN GER RENES NOVO en DAC hebben één middag mogen hopen op promotie. Maar zowel de Noordwijkse derdedivisionist als de Alphense tweededivisionist kreeg zaterdag geen poot aan de grond. Door 3-0 nederlagen in eigen huis biedt de halve promotie/degradatie-competitie alleen in theorie nog kans op succes. Broere ging spelverdelen en aanvankelijk pakte dat goed uit. Een balletje ineens erover en driemaal dezelfde man aanspe len waren dingen die Woerden niet verwachtte en NOVO de nodige punten opleverden, lammer was, dat de buitenaan- val op dat moment stokte. Frank de Vetten en Stoker (Rob van Dalen) sloegen zich letter lijk kapot op het blok dat Woerden zette en scoorden niet meer. Daarmee was de angel uit het spel gehaald en na een gelij- kopgaand begin werd halverwe ge al duidelijk, dat Woerden sterker was. Regelmatig werd het via 7-13 nu 8-15. VOLLEYBALVERSLAGGEVER NOVO had er alles aan gedaan om de promotiewedstrijd tegen VTC/Woerden tot een succes te maken. De tribunes zaten vol met 250 man (voor volleybalbe grippen heel veel) en in Sassen- heim was een bandje gehuurd, dat de stemming er vooraf goed inbracht. De selectie was com pleet met elf man aanwezig en op verzoek van de bond werd er op het centrecourt gespeeld. NOVO begon goed en kwam voor met 4-1 en 7-3. Wat fouten in de passing deden de Noord- wijkers even terugvallen en ga ven Woerden de kans terug te komen tot 8-9. Met kort geser veerde ballen bleef NOVO nog bij zijn opponent (9-11), maar daarna sloeg het noodlot toe: vier fouten op rij, omdat de blokkering niet functioneerde, deden Woerden ineens naar de zege snellen (12-15). De volgende set was de slechtste van NOVO. Hans De derde set was de span nendste. Om en om namen bei de ploegen de leiding, maar groter dan twee punten werd het verschil nooit. Sprongser- vices van Onno Draayer en Rob van Dalen deden NOVO knap meelopen en zelfs uitlopen naar 10-8. Maar na 11-11 stapelden de foutjes aan NOVO-zijde zich weer op. De buitenaanval liep vast en Woerden won alle rally's (15-11). Als Woerden vanavond van Vollkei ook maar één set pakt, is het wat NOVO betreft over en uit. DAC Ook bij DAC tegen Lycurgus was er veel luidruchtig publiek van beide zijden aanwezig, wat bewees dat volleybal in Alphen wel leeft. DAC moest dit keer in De Arena spelen, omdat de ei gen sporthal niet beschikbaar bleek. Dat was een handicap, omdat het daarmee eigenlijk een uitwedstrijd leek. Trainer Ton van de Bosch had al eerder gespioneerd om de spelsteil van Lycurgus te analy seren. Daarom had DAC al we ken getraind op een tegenzet. Helaas bleek Lycurgus anders en gevarieerder te spelen dan verwacht, waardoor DAC achter de feiten aanliep. DAC kreeg nauwelijks kansen. Het speelde te voorspelbaar met te weinig variaties en in hoofdzaak over de buitenkant. En daar stond een goed blok. Dat betekende dat DAC ruimer moest gaan slaan, waardoor de verdediging van Lycurgus weer gemakkelij ker vat op die aanvallen kreeg. Ook de servicedruk was min der dan gewend. Bij Lycurgus stond nu ook een andere spel verdeler en het moet gezegd, hij wist zijn medespeler blindelings 7-15 en 5-15 de kleedkamer dan zich aan te passen aan de te vinden in de combinaties, weer kon opzoeken. Achteraf tegenstander. Ook DAC moet Toch hield DAC het nog ander- bezien had DAC beter van de zich als uitgeschakeld beschou- half uur vol, voor het met 8-15, eigen kracht kunnen uitgaan, wen. LEIDEN RON HOOGENDAM MEDEWERKER De vrouwen van Rijnsoever kunnen zich opmaken voor een kampioensfeest. Het vlagge- schip van coach Hans Bonsen greep met overmacht de titel in de eerste divisie en mag vol gend seizoen zijn kunsten weer in de overigens versterkte eredi visie - waarvan de Russische Elena Timina bij Haka/Treffers het visitekaartje wordt - verto nen. Zaterdag had het Katwijkse team bestaande uit Mariska de Haas, Cora en Maroesja Bonsen tegen 'rivaal' Spaarne slechts twee punten nodig om het kampioenschap in de wacht te slepen. Het werd in Haarlem uiteindelijk een simpele 7-3 tri omf voor de Katwijkse ploeg. Het jeugdige trio had zater dag alle reden om ontspannen de laatste wedstrijd wedstrijd uit te spelen. Aanvankelijk leek er met de eerste zege van Cora Bonsen tegen Van den Bosch geen vuiltje aan de lucht. Maar nadat De Haas had verloren van Di Pietro (1-1) werd het toch nog spannend. „Ze waren bloecfnerveus, ondanks het goe de begin", aldus Bonsen. „Maar toen Maroesja het tweede punt scoorde tegen de sterke Mirjam van der Aar (21-19 in de derde game), viel er een last van ze af." Later zou alleen Maroesja Bonsen nog een puntje inleve ren bij Van der Aar en liep het Katwijkse dubbel averij op: 7-3. Meteen na afloop toog de dol gelukkige Katwijkse equipe naar Amstelveen en zag de tweede keus (Olwin en Gwendid van der Voort van der Kleij en Anouk Remmelzaal) in een hec tische partij de titel in de derde divisie in de wacht slepen. De Katwijkse trots mag zich dus weer gaan bewijzen in de eredi visie. Bonsen: „We zullen wel in de degradatiepoule terecht ko men, maar we gaan zeker voor de zesde plaats. Ik verwacht dat we Hoonhorst en Veldhoven er onder kunnen houden, want meer zit er niet in." Speltech- nisch lijkt het allemaal beter te gaan. De vraag is echter hoe het team zal omgaan met de men tale druk. Bonsen: „Maroesja (6-VWO) heeft volgend seizoen waarschijnlijk geen last meer van examenzorgen. Daarente gen is het spel van Mariska met sprongen vooruit gegaan. Plichtmatig Op de laatste speeldag van de landelijke tafeltenniscompetitie speelden alle regioclubs hun wedstrijd plichtmatig uit. Eer- stedivisie kampioen Peco- s/Oegstgeest deelde in Deventer bij Swift de punten. Het Hazers- woudse Avanti had slechts een theoretische kans op de titel in de eerste divisie, groep 2, maar moest bij SKF het hoofd buigen (6-4). Oegstgeest sloot in Deventer zijn laatste eerstedivisie optre den af met een verdienstelijk gelijkspel: 5-5. De ploeg van Co Claussen, nog altijd naarstig op zoek naar versterking, trad aan zonder Ron Schipaanboord. Diens plaats werd overgenomen door Roderick Geirnaert (team 6). Dat de Oegstgeester invaller geen potten kon breken tegen Geerling, en de gebroeders Henk en Ronald Hartholt stond bij voorbaat vast. Tegen Geer ling en de sterke Henk Hartholt bleek hij verrassend genoeg een taaie opponent, getuige twee nipt verloren games. Voor de Voscuyl bewoners waren daar gelukkig nog Ted van den Berg (slechts verlies tegen Geerling) en Friso Reitsma (verlies tegen H. Hartholt), die de dubbel wonnen. Afgelopen zaterdag bleek het Geleense Kluis samen met het reeds gepromoveerde Oegstgeest de stap naar de ere klasse te maken, ten koste van Odion en Shot. Kluis (10-0 winst tegen To- renstad) troefde daarmee op het nippertje het Veenendaalse SKF af op onderling resultaat. De Geleense promovendus (Frunt, Houben en Marutiak) mocht daarbij mede zijn dank uitspre ken aan Avanti dat bij SKF op 6- 4 bleef steken. Voor Avanti bete kent het uithuilen en opnieuw beginnen. Hoewel de Hazers- woudse ploeg volgend seizoen waarschijnlijk niet meer de be schikking heeft over de talent volle Ronald Vijverberg. Hij moest slechts buigen voor Brinkman, maar deed met winst op Van Well en vooral Weijland goede zaken. Edwin Vente kwam slechts tegen Van Well tot winst. Robert de Groot kreeg geen voet aan de grond. In de tweede divisie liet de Treffers uit bij Korenbeurs een knappe 5-5 noteren. Geen gek resultaat voor de Veners, die volgend seizoen weer in de der de divisie opereren. Rico van Veen was goed voor twee zeges, Jos van der Veer en Kees Ves- seur beiden voor één. De mannen van Rijnsoever sloten hun seizoen in de derde divisie af met een prima tweede plaats, achter Irene. Bij het Goudse Vriendenschaar waren de Katwijkers met 9-1 te sterk. Docos, vierde divisie, moest genoegen nemen met de twee de plaats achter Nieuw Vennep 2. In de eigen Morschzaal waren Zlatan Ramie en Jacques van Veen ongenaakbaar voor FVT 3. Wim Jagers moest slechts een maal capituleren. Een wat min dere eerste helft van de compe titie werd afgewisseld met een goede tweede. Niettemin kwa men de Leidenaars net iets te kort om de hoofdprijs binnen te halen. Mariska de Haas foto archief Meerkamp De Docos speelsters Mirjam Bik en Manon Nijssen zijn doorge drongen tot de Finale van de B- meerkampen. In de zaal van de Korenbeurs in Schiedam over leefden beide Leidse tafelten- nisters de halve Finale. De Finale (een tien-kamp) wordt gespeeld in de zaal van het Utrechtse SVE, op zondag 29 mei. Leidse vrouwen bijna veilig LEIDEN STEFAN FAAS - HOCKEYMEDEWERKER De vrouwen van hockeyclub Alecto hebben gistermiddag de competitie besloten met een 1- 0 nederlaag tegen Victoria. Tweedeklasser Roomburg be haalde op eigen veld een be langrijke 5-1 zege op Hoorn. De Leidse vrouwen blijven daar door één punt verwijderd van de degradatiezone. Overgangsklasser Alecto ver loor op De Bloemerd met mi niem verschil van kampioen Victoria: 0-1. In een snelle wed strijd was Alecto over het geheel génomen beter, maar schoot te kort in de afronding. De Kra- lingse vrouwen daarentegen waren doeltreffender en pakten tijdens de eerste de beste door braak de volle winst. De gelijk maker lag na ruim 25 minuten op de stick van Kiki Tesselaar, maar haar haastige schot sticht te weinig gevaar. De zeven Lei- derdorpse strafcorners in het restant leverde de Rotterdamse defensie eveneens weinig moei lijkheden op. Aan de Hofbrouckerlaan speelde eersteklasser LOHC met 1-1 gelijk tegen Alliance. De matig spelende Oegstgeester equipe kwam al na drie minu ten via Maartje Fleuren op voorsprong. Ellen Palm had even later pech met een wegens buitenspel afgekeurde treffer en ook Charlotte Vintges kon de marge uit een strafbal niet ver groten. Nadat het Heemsteedse elftal halverwege het tweede deel langszij was gekomen, volgden er nog twee Oegstgees ter strafpushes. Palm en Vintges faalden echter beiden. In Aerdenhout deelde Fores- cate de punten met Rood-Wit: 1 -1De Voorschotense vrouwen dicteerden het eerste deel en kwamen na twintig minuten via Marja Sprey verdiend op voor sprong. Na de hervatting waren de rollen echter omgedraaid en bracht de thuisploeg de stand in evenwicht met een stiftballetje over doelvrouw Larissa Gabriël- se. Op eigen veld boekte Room burg een 5-1 overwinning op Hoorn. De Leidse vrouwen schoten sterk uit de startblok ken en stonden binnen één mi nuut op voorsprong door Mathilde Alberts. Op aangeven van Heieen Gerritsma verzorg de Alberts even later ook de 2-0 ruststand. Na de hervatting be hield Roomburg het initiatief. Nadat Merel Bern de marge naar 3-0 had uitgebreid, scoor de Hoorn uit een strafhoekslag tegen. Johanneke Langenbach en Gerritsma zorgden vervol gens voor de 5-1 eindstand. Tweedeklasser Leidse Stu denten zegevierde thuis met 3- 1 over Leusden, dat binnen vijf minuten op voorsprong stond (1-0). Milou Heiligers bracht de studentes echter drie minuten later langszij. Na de hervatting liet Leidse Studenten de bal sneller circuleren en kreeg daar door meer ruimte. Nadat Heili gers ook 2-1 had ingetikt, bracht Alecto-speelster Kiki Tesselaar (rechts) gaat over de schreef bij haar Rotterdamse opponente. Victoria won het overgangsklasseduel met 1 -0. foto loek zuyderduin Marili Bollen de eindstand op 3- 1. Derdeklasser Noordwijk moest in kampioen Voorne zijn meerdere erkennen: 6-1. Naar mate de wedstrijd vorderde thuisploeg almaar meer over- aanval, maar brachten de De derdeklassewedstrijd tus- wicht. Maaike van Hal scoorde Goudse defensie niet overmatig sen Alphen en HDS eindigde in vlak na de pauze tegen. in problemen. Na de thee kwam een 2-1 zege voor de thuisspe- De ontmoeting tussen Gouda Gouda sterker voor de dag. lende Haagse vrouwen. Uit het en Catwijck eindigde doelpunt- maar de gasten konden door scala van kansen dat de Veen loos. De Katwijkse vrouwen wa- goed mee verdedigen van de streekploeg creëerde, trof Nico- RUNSBURG CHRIS HARTMAN De vrouwen van volleybalvereniging RW zijn de nacompeti- tie goed begonnen. Zij wonnen zaterdag in Rijnsburg met 3-1 van Rentokil/ZVH 3. Als RW vanavond ook Raaphorst/VSTS klopt, promoveert het team van coach Sieme Boom naar de promotieklasse. In de eerste en derde set. die beide met 15-5 werden ge wonnen, speelde RW praktisch foutloos. De Rijnsburgse for matie toonde in deze speldelen aan veel meer kwaliteit te be zitten dan ZVH. In de tweede (13-15) en vierde reeks (17-15) was RW te gespannen. De thuisclub verspeelde in het laatste bedrijf zelfs een 14-8 voorsprong. ZVH kwam terug tot 14-14, maar moest vervolgens zijn meerdere erkennen in Jacqueline Passchier. Zij - drie maanden zwanger - kwam binnen de lij nen, haalde de service terug en sloeg ook de twee volgende ballen tegen de grond. Boom: „VSTS schat ik wat sterker dan ZVH. Het is een ploeg die vooral in de eigen hal goed voor de dag komt. Be kend van VSTS is ook dat het voortdurend provoceert. Wij moeten ons daar niets van aantrekken en de zaken volleybal lend zien op te lossen. Hoewel het een moeilijke wedstrijd wordt, heb ik er alle vertrouwen in. Er is inmiddels een bus gecharterd, die een flink aantal supporters zal vervoeren. Die steun kunnen we goed gebruiken." De wedstrijd in sporthal Sporthoeve te Bodegraven begint vanavond om 19.30 uur. LEIDEN TACO DE VRIES De tweede ronde van de kringkampioenschappen heeft voor LZ 1886 drie kampioenen opgeleverd. In het Aquamar in Amersfoort werd Dieuwertje Vermeulen met 6.05.5 op de 400m vrij voor meis jes onder tien kringkampioen. Marlies van Vuuren werd op die af stand derde (6.27.0). Fleur Bakker was de tweede die het eremetaal omgehangen kreeg. Op de 400m wissel voor meisjes onder zestien was ze met 5.18.6 de snelste. Kringkampioen nummer drie werd Remco Singeling. 5.08.8 was de winnende tijd op de 400m wissel voor jongens onder zestien. Stephan van Iterson werd tweede in 5.19.8. bij de jongens onder twaalf werd Michael van Schaik tweede (2.51.4) voor Louis van Schaarenburg (2.59.1) op de 200m wissel. Voor De Zijl/LGB werd Sander Rijnsburger tweede op de 400m vrij voor jongens onder tien. Op de 400m wissel voor meisjes onder veertien werd Ingrid Betiet eveneens tweede in 5.59.3. Andrea van Leeuwen tikte met 6.18.1 als derde aan. Sander Rijnsburger werd tweemaal eerste tijdens de Westland- meet. Op de 100m vrij en de 100m school voor jongens onder tien realiseerde hij 1.17.6 en 1.43.3. Tijdens een jeugd-zeskamp in Dordrecht won LZ zoals verwacht de 4xl00m wissel voor jongens onder twaalf: 5.34.1. Remco Boom, jongens onder tien, won de 50m vlinder in 44.1 en werd derde op de 100m vrij: 1.28.4. Leeftijdsgenote Dieuwertje Vermeulen won de 100m vlinder in 1.35.7 en werd derde op de 50m vrij: 36.8. Fleui Bakker zegevierde bij de vrouwen op de 200m wissel in 2.30.4, maar kwam met 28.0 op de 50m vrij net te kort. Remco Singeling,, jongens onder zestien, werd tweemaal derde. Op de 100m vlindei klokte hij 1.05.1 en op de 100m vrij 58.0. Louis van Schaarenburg kwam voor de winst te kort, maar werd toch met 1.21.0 op de 100m rug knap tweede. LEIDEN STEFAN FAAS kreeg de aanvallend ingestelde ren voor de rust continu in de voorhoede de nul consolideren. Ie Jansen als enige doel. HOCKEYMEDEWERKER De hockeyers van Alecto heb ben gistermiddag met 4-1 ge wonnen van Etten-Leur. De ploeg van Rob Kerstens be houdt daardoor het punt voor sprong op concurrenten Zoeter- meer en Tempo en kan aan staande zondag de kroon op het werk zetten. Derdeklasser Al phen ging daarentegen met 3-2 onderuit tegen Vianen en gaf daarmee zijn kampioenskansen uit handen. In en tegen Maarssen behaal de eersteldasser LOHC een 4-2 overwinning. De ploeg van Gees Koppelaar startte weinig gecon centreerd en keek dan ook bin nen twee minuten tegen een 1- 0 achterstand aan. Na de thee kwam Leiden beter voor de dag. Eelko Leeuwenburgh had suc ces met een tip-in, waarna San- der Vinkesteijn tijdens een cor nervariant 2-1 tegen het plan kier schoot. Nadat Maarssen tot 2-2 was teruggekomen, haalde leeuwenburgh met twee re- boundschoten de volle winst binnen: 4-2. Een matig spelend Forescate kwam met een 3-1 zege terug uit Hendrik Ido Ambacht, waar het AMHC '65 ontmoette. De Voorschotenaren waren van de eerste tot.de laatste minuut in de aanval, maar hadden grote moeite zich door het massaal verdedigende AMHC heen te slaan. Wouter Eikenhout open de na tien minuten tijdens de derde strafcomer de score, waarna Jan Geert Vink naar de 2-0 ruststand soleerde. Nadat de thuisploeg uit een counter tegen had gescoord, stelde Reinoud de Hiias de eindstand op 3-1. Op eigen veld dolf Leidse Stu denten met 2-1 het onderspit tegen Asvion. Pas na 25 minu ten trof LSHG-speler Ivo Blois als eerste doel. li ij stond op de goede plaats bij de voorzet van Herman Plantenga, die daaraan voorafgaand over links soleerde. De Schiedammers lieten het echter niet op zich zitten en maakten nog voor de pauze ge lijk. Tegen net einde van het tweede part schoot Asvion zich tijdens een fast-break naar de zege. Eersteklasser Roomburg won in Maassluis met 2-1 van Ever green. Roomburg was over het geheel genomen beter en cre- eerde in het eerste deel een overmaat aan kansen, waaruil alleen Bas Koning doel trof. De thuisploeg kwam echter vlak na de pauze, langszij. Op aangeven van Arno Wezenaar schoot Ko ning vervolgens naar de 2-1 eindstand. In de tweede klasse A kwam Alecto met 4-1 als sterkste naai voren uit de ontmoeting met Etten-Leur. Bart van der Salm opende al vrij snel uit een straf bal de score, waarna de Leider dorpers stevig onder druk kwa men. Tegen de verhouding in schoot Alex Hagen echter op slag van rust 2-0 in. Van der Salm (strafbal) en Hagen ver grootten in de tweede helft dc marge tot 4-0. Daarna zakte hel bij Alecto organisatorisch in waarvan Etten-l.eur gebruik maakte voor de tegengoal. In de derde klasse B verloot bezoeker Noordwijk met 2-1 van FIT. De enige Noordwijksc treffer kwam op naam van Fred Beuk. Derdeklasser Alphen verloot met 3-2 van Vianen en is daar door vrijwel kansloos voor hel kampioenschap. In de eerste helft was Alphen sterker, maai keek desondanks met de rust tegen een 1-0 achterstand aan Nadat Peter de Blois de Vecn- strekers terug in de wedstrijd had gebracht, pakte Vianen mei een 'rollertje' opnieuw de lei ding. Mare Boelens gaf de Alp- henaren vervolgens weer hoor met een verzilverde strafbal maar ook dat was van korte duur. Het uitduel met Castricuin le verde vierdeklasser Catwijck een 2-1 nederlaag op. Na dc hervatting bracht Martin Niel sen. op aangeven van Martijr I louwaard, de gasten al vrij sne aan de leiding. In de slotfase sloeg Castricum zich echter als nog naar volle winst. Thuisploeg Hisalis triomfeer de met 5-2 over Spire. Duncan Meeder was in het eerste pan bijzonder produktief en schreel vier Lissese goals op zijn naam Na de doelwisseling was Hisalis nog steeds veel sterker, maai werd slordig in de afwerking Maarten Zegboer had het viziei als enige nog op scherp.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23