ARC heeft meer fut dan Rijnsburgse Boys YV Oegstgeest lonkt nu naar de tweede klasse Van ambities Quick Boys komt weinig terecht Sport Honger van Katwijk is niet te stillen MAANDAG 9 MEI 1994 21 Katwijk stoomt vol gas naar het einde van het seizoen. 'Oranje' heeft er al een groot feest wegens de vorige week behaalde titel opzitten. Er staat dus niets meer dan de eer op het spel, maar dat is voor Katwijk geen reden om er met de pet naar te gooien. Bij Excelsior Maassluis zegevierde de w met 4-2. Dat was allemaal dikver diend en dus was Kees Guyt trots op zijn ploeg. „Kijk eens naar Ajax, dat verliest twee keer na het kampioenschap. Mijn jongens tonen aan over de juiste mentaliteit te be schikken. Klasse." Guyt sprak tijdens de afgelo pen 'feestweek' met zijn ploeg af dat er tot het einde van het seizoen voluit wordt gegaan. Guyt: „Je kunt twee dingen doen. Gas terugnemen en naar de vorm voor de nacompetitie toewerken of vol doorgaan. Wij hebben voor dat laatste gekozen, omdat dat de beste manier is om je voor te berei den." Dus nam Johan Vogelaar, vorige week nog één van de uitblinkers, weer plaats op de bank en speelde Wilfred Kwestro mee met Katwijk 2. dat overigens ook nog in de race om de titel van de reserve eerste klasse is. Kees Krayenoord was de enige die ontbrak in de basiself. Hij meldde zich vlak voor de wed strijd af met griep. Steef Roodakkers was zijn vervan ger. Katwijk heerste bij het toch bepaald niet kinderachtige Ex celsior. Aanvoerder Henk Lan- gemaat legde topscorer Mari- nus Dijkhuizen volledig aan banden. Binnen een half uur stond Katwijk reeds op een ge ruststellende 2-0 voorsprong. Na tien minuten knikte Carlo van Zeist raak. Voor de tweede tTeffer stond zelfs het chauvi nistische thuispubliek op de banken. Pim Langeveld tover de weer eens truc uit zijn rijk gevulde koffer. Na een afgesla gen Katwijk-aanval kreeg Lan geveld tot ontzetting van doel man Van de Broecke de bal in bezit. De sluitpost had zijn doel verlaten, rende zo hard als hij kon terug, maar was kansloos op de doeltreffende lob van Langeveld: 0-2. In de tweede helft bleef Kat wijk de beste ploeg, al kwam de equipe van trainer Eric Gudde tot twee keer terug in de wedstrijd. Dijkhuizen hal- vereerde de achterstand pal na het thee-intermezzo, maar Hans Zwaan vergrootte de marge weer. Brian Mo-Ajok te kende voor 2-3, maar Katwijk liet zich niet van de wijs bren gen. Marco de Ridder bepaal de de eindstand op 2-4. ..We zijn niet één keer in de proble men geweest", meldde Guyt naderhand. „Dat terwijl we kampioen zijn en dat ook nog eens tegen een ploeg als Excel- Donderdag komt Huizen op bezoek op De Krom. Het in degradatiegevaar verkerende Noordwijk hoeft in elk geval niet bang te zijn dat Katwijk zijn sportieve plicht niet ver vult. Guyt: „We willen hoe dan ook het maximum van 44 punten halen." De honger van de kampioen van IA is niet te stillen. Excelsior - Katwijk 2-4 (0-2) 15. 0 1 Van Zeist. 30.0-2 Langeveld, 55. Dijk huizen 1-2, 60. Zwaan 1-3. 69. Mo Ajok 2-3, 80. De Ridder 2-4. Scheids rechter Reniers. Toeschouwers 1000 Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, Langemaat, Pouw, De Kroon: Braaf. Langeveld, Van der Plas (Vogelaar); Roodakkers. Zwaan, De Ridder Alphenaren na zege vrijwel verzekerd van verblijf in eerste klasse De ene tegenstander is de andere niet. Dat ondervond Rijnsburgse Boys zaterdagmiddag in Alphen aan den Rijn bij de gehavende degradatiekandidaat ARC. Een week na de eclatante 3-0 overwinning op Quick Boys bakten de Rijnsburgers er tot opluchting van iedereen die ARC een goed hart toedraagt bitter weinig van. De thuisclub profi teerde van de ongeïnspireerde Rijnsburgse opstelling en abonneerde zich via een zege (2-1) zo goed als zeker op nog een jaar in de eerste klasse. TIM BROUWER DE KONING Hoewel het kwalitatief arme du el een winnaar opleverde, keken beide oefenmeesters na afloop even sip. Wim van Zwam was alleen blij met de punten, maar zag in zijn team slechts enkele lichtpuntjes. Collega Rob Kie- bert hoeft zich om de ranglijst geen zorgen te maken, maar baalde van de lamlendigheid van zijn spelers. Kiebert: „Ik had in mijn eerste jaar bij Rijnsburg graag vierde willen worden. Maar als er geen 3000 toeschou wers op de tribune zitten zoals tegen Qpick Boys, is de motiva tie meteen een stuk minder. Pas in de tweede helft sloeg er een vonk over." Beide trainers weten de zater dagse treurnis op sportpark Ze- gersloot voor een deel aan hun gehavende equipes. Kiebert moet geheel in de traditiei van zijn voorganger Arie Kurver aan het eind van het seizoen diep in de reserves tasten. „Maar wat wil je, als bijna elke gele kaart in de slotfase van de competitie een schorsing betekent", mop perde Kiebert. Ook Van Zwam werd gisteren nadrukkelijk ge confronteerd met de gevolgen van een foutenlast: hij kon geen beroep doen op de drie ge schorste oer-ARC'ers Boer, Key eh Lammers. Het pleit voor de overige Alp henaren dat zij desondanks weer eens een overwinning in de wacht sleepten. Met dank aan uitblinker Rob Koster, die fit genoeg werd bevonden voor een basisplaats, en John van der Meer, die op het middenveld de lijnen uitzette. Voeg daarbij de inzet van de verre van fitte Jan Wouters en de concentratie van doelman Remco Tuinenburg en het broodnodige succes is ver klaard. Dat de dreiging van puntver lies desondanks negentig minu ten boven de hoofden van de roodzwarten hing, had te ma ken met de rest van het elftal. Aan de ene kant grossierden de aanvallers in het missen van kansen. Ruud Bos moest dat in de loop van de tweede helft zelfs met een wissel bekopen. Aan de andere kant had de ach terhoede van ARC totaal geen vat op de Rijnsburgse reus Fol- kert Wesselius, die zich tot op luchting van de gastheren be perkte tot één doeltreffende kopbal en een schot dat de lat boven Tuinenburg teisterde. Van doorslaggevend belang was de veerkracht van de Alphena ren na de gelijkmaker. Meteen na de aftrap profiteerde Van der Meer van een moment van al gemene Rijnsburgse onoplet tendheid: 2-1. Ook de concentratie van de 23ste man binnen de lijnen, scheidsrechter Van Haaften, leed onder de broeierige voor jaarszon. Het doelpunt van Bos, dat hij afkeurde, omdat Koster in zijn ogen hinderlijk buiten spel lag, viel nog te verdedigen. Maar van de vier gele kaarten die hij trok, waren er twee twij felachtig. Rijnsburger Robert van Duyn was het eerste slacht offer van de wedstrijd, die toen nog tam verliep. Wouters van ARC daarentegen kroop in de slotfase door het oog van de naald, toen hij bij een handsbal ARC-aanvoerder Jan Wouters (links) heeft honger naar de bal. Tegenstander Raymond Buis (11) maakt een afwerend gebaar. Rody van der Vlist en Walter van der Weiden volgen het toneelstukje belangstellend. foto holvast/mark lamers met veel misbaar ter aarde Kozakken Boys niets aan het vertrouwen in zijn eigen man- vliet. Buis (allen Rijnsburgse Boys) stortte. Wellicht uit medelijden toeval wil overlaten. Met 22 schappen na de zege op mid- A^C^Tumenbiir^;djer^ met de gammele ARC-verdedi- punten hoeft zijn ploeg niet denmotcr Rijnsbugse Boys ger hield Van Haaften de rode bang meer te zijn voor recht- ook weer niet. kaart op zak en liet het bij geel. streekse degradatie, maar van ARC - mjnsbuiTgse Boys 2-1 (1-0) 30. Een prettige bijkomstigheid beslissings- of degradatiewed Van Arnhem), Van der Meer, Van der Vlist; Leunissen. Bos (80. Van Meggelen). Koster Koster 1-0, 49 Wesselius 1-1, 50. Van Rijnsburgse Boys: Schot; Van Vliet (De wedstrijden tegen FC Lisse r verschoond. Zo groot is het kaart; Wouters (ARC). Van Duyn, Van Louw). Heemskerk. Vletter. Den Ha; Klaassen. Hovingh (Bader), Wesselius; Vonk, Van Duyn, Buis 'Eeuwige' vierdeklasser pakt tweede periodetitel Welbeschouwd vertrekt trainer Wim Visser op een raar mo ment bij de w Oegstgeest. Want stél je voor dat de ploeg de lote rij van de nacompetitie wint, dan speelt ze volgend jaar in de tweede klasse. Dat is een niveau van ongekende hoogte voor de club, die in haar 65-jarig be staan hoofdzakelijk in de vierde klasse bivakkeerde. Visser was er een aantal jaren bij in die vierde klasse, smaakt nu eert seizoen het genoegen van de derde klasse, maar zal het even tuele verblijf van Oegstgeest in de tweede klasse niet van nabij meemaken. Hij traint komend seizoen de Leidse club Docos, een vierdeklasser die ook mis schien vierdeklasser blijft. „Och, ik ben content met Do- cos, Ik wilde graag eens bij een grote voetbalclub aan de slag. F.n Docos is groot", zegt de man in kwestie. Maar het is toch leuk om eens een tweedeklasser te trainen? „Ja, maar het is ook leuk,om een ploeg in de tweede klasse te brengen." Of dat Visser ooit lukt met Docos weet niemand. Dat hij met Oegstgeest dicht bij zijn doel is gekomen, is sinds zater dagmiddag zo klaar als een kfontje. Want de Oegstgeeste- naren deden op eigen terrein wat ze moesten doen: ze won nen met meer dan twee doel punten verschil (4-1) de inhaal wedstrijd tegen Spirit. En daar mee behaalden ze de tweede periodetitel. De eerste tien minuten leek het er absoluut niet op dat Oegstgeest dit karwei zou kla ren. De ruim honderd toe schouwers („Als we promove ren, hoeven we in elk geval geen nieuwe tribune te bouwen", zei keeper Frits Bleichrodt later) za gen een dartelend Spirit en een sukkelig Oegstgeest dat nauwe lijks balbezit had. Spirit scoorde echter niet, maar maakte wel een fout waar de ervaren Oegst- geestenaar Hans Verkuylen slim van profiteerde. Laatste man Chris van de Poel van Spirit dribbelde rustig met de bal aan zijn voet richting de vijandelijke helft. Verkuylen zag dat even aan en besloot toen de man maar eens op te zoeken. Toen hij vlak voor de tegenstander kwam, wist hij de bal te onderscheppen. Hij ging op het doel af en schoot laag in de rechterhoek: 1-0. Het was het keerpunt in de wedstrijd. Oegstgeest ging toen beter voetballen: werd feller, won duels. Terwijl Spirit juist het omgekeerde ging doen: nu kwamen bij de ploeg uit Ouder kerk aan de IJssel de passes nauwelijks meer aan. Enkele minuten voor rust vond Oegstgeest voor de tweede keer het doelnet: uit een vrije trap van tfe goed spelende linksbuiten Ronald van Delft scoorde Edwin van Grieken na een misverstand in de verdedi- ging van Spirit. Ook de tweede helft ging Spi rit voortvarend van start. Keeper Bleichrodt voorkwam een te gendoelpunt van Mark Advo caat. Dit keer kon Oegstgeest sneller ingrijpen: een paar mi nuten na rust tikte Ronald van Delft de bal over Spirit-keeper Diede Leeuw heen. Rick Abma liet een kwartier voor tijd even duidelijk zien dat hij in het veld was gekomen: hij gaf een goede voorzet op Ronald Pilmeyer die 4-0 scoorde. Dat vijf minuten voor tijd Jan Opschoor van Spi rit ook een doelpunt maakte, deed er niet zo veel meer toe. Ook al was het een 'beauty': de invaller nam de bal meteen op zijn slof en schoot vanaf een meter of twintig de bal hard in het doel. Een onhoudbare bal voor Bleichrodt die volgens trainer Visser het hele seizoen al pun ten pakt voor Oegstgeest. „Ik wil niet hautain zijn", zegt de 28-ja- rige Rijnsburger, „maar het is een kwestie van ervaring." Bo vendien is voor een doelman Ni pi Han Willem Kotterman en Rein Grooters (links) van Oegstgeest zijn dichtbij het doel van Spirit maar hun actie levert geen treffer op. het spel in de derde klasse over zichtelijker. De tegenstanders van dit sei zoen spelen meer via vaste pa tronen. „Daar kun je je beter op instellen. In de vierde klasse is hobbelwerk, dan op het doel." „Het kan vriezen en het kan dooien", zegt hij over de na competitie. Aan hem zal het in elk geval niet liggen. Want Bleichrodt wil graag volgend jaar de doelman ste klasse spelen is mijn echte doel. Het liefst met Oegstgeest. Je weet nooit. Dat we een kans zouden hebben op promotie naar de tweede klasse had ook n iemand verwacht. Oegstgeest - Spirit 4-1 (2-0) schieten ze vaker per ongeluk deklasser zijn. „Maar in de e foto dick hocewoninc schoor 4-1. Scheidsrechter Letterman. Toeschouwers: 130. Gele kaart: Zijlstra (Spirit), Jungerius (Oegstgeest) Oegstgeest Bleichrodt, lungerius (Ab ma). Pott Hofstede. Klaaysen, Van («rieken. Kotterman, Pilmeyer. Verkuy len (Van Benten), Alders, Van Delft. Grooters Bestuur Katwijk gaat woensdag naar Zeist Als de prijzen verdeeld zijn, hebben de heren voetballers nog wel eens moeite met de motivatie. Ook het vlaggeschip van Quick Boys heeft last van die kwaal. Tegen Rijnsburgse Boys demonstreerden de Kat- wijkers vorige week een abso luut gebrek aan interesse. Trai ner Van der Zee repte in het programmablad ter ere van de thuiswedstrijd tegen Schevenin- gen zelfs over een afgang en kondigde aan dat zijn discipe len iets zouden rechtzetten. Op de eerste twintig minuten na -toen Quick Boys zich ambi tieus toonde, volop aanviel en een 1-0 voorsprong nam - kwam daarvan weinig terecht. Het gevolg was dat Schevenin- gen met een punt (1-1) van het veld stapte. Van der Zee: „Het was in elk geval een stuk beter dan tegen Rijnsburgse Boys. Jammerge- noeg konden we het hoge tem po van de beginfase niet hand haven. Daarnaast ontbraken Gert Aandewiel. Edwin Otte en Fred Kanbier. Dat zijn spelers die iets extra's kunnen brengen. Vooral de afwezigheid van Aan dewiel weegt zwaar. Toen we Noordwijk met 3-2 versloegen, de wedstrijd waarin Aandewiel geblesseerd raakte, heb ik meteen gezegd dat het een Pyr- rhusoverwinning was. Dat is ook wel gebleken. In de zes duels zonder Aandewiel hebben we zes punten verspeeld." Keerpunt in de wedstrijd te gen Scheveningen was de be slissing van de bepaald niet vlekkeloos fluitende Van der Beek om een doelpunt van Quick Boys af te keuren. In de 29ste minuut gaf de arbiter in eerste instantie zijn goedkeu ring aan de treffer van Martin Steenvoorden. Althans hij blies op zijn fluit nadat de lange spits de bal via de paal had ingescho ten. Doelman Piet van der Toom kreeg het speeltuig welis waar te pakken, maar zou zijn reddingswerk achter de doellijn hebben verricht. Vervolgens keek de inwoner van Alphen aan den Rijn naar zijn grens rechter, die te kennen gaf geen doelpunt geconstateerd te heb ben. Goede raad was duur voor Van der Beek, die besloot de zaak met een scheidsrechters- 'Ik wil hem er niet bij hebben' Frenk van der Kleij speelt het komend seizoen niet voor Kozak ken Boys. De inwoner van Vlaardingen had eerder zijn terugkeer ir Quick Boys aangekondigd, maar zou inmiddels van ge dachten veranderd zijn. Hans van der Zee, de nieuwe trainer van Kozakken Boys: „Hoewel ik een fan ben van Van der Kleij, komt hij niet naar Werkendam. Ik wil hem er niet bij hebben. Die jon gen hoort bij Quick Boys, niet bij Kozakken Boys." bal (met alleen doelman Van der Toom in de buurt) op te los sen. Tot dat moment was Sche veningen nauwelijks in beeld geweest. Quick Boys dicteerde de strijd en nam na tien minu ten de leiding door een doel punt van Marcel Harteveld. Na de bijna-goal van Steenvoorden verloor de thuisclub de greep op de wedstrijd. Verdediger Martin Rog moest er aan te pas komen om de gelijkmaker van Scheve ningen te voorkomen. Sluitpost Marco Ruwaard was al gepas seerd door centrumspits Marcel Lier. Het was de enige mogelijk heid voor Scheveningen in de eerste helft. Quick Boys kon nog bogen op kansjes voor Steen- voorden, Peter Vooys en Ronald van Dijk. In het tweede speldeel was de degradatiekandidaat gelijkwaar dig aan Quick Boys, dat na een kwartier door Scheveningen werd achterhaald. Daan Ver baan scoorde op aangeven van Ron de Jager. Dat De Jager kort voor zijn beslissende pass de bal met de hand beroerde, was arbiter Van der Beek ontgaan. Nadien kwam Quick Boys nog goed weg toen De Jager, vrij voor Ruwaard, faalde in de af werking. De oud-speler van Rijnsburgse Boys, door zijn 21 treffers danig behept met vedet teneigingen, schoot naast. Quick Boys-Scheven Ingen 1-1 (1-0) 10 Harteveld 1-0,60. Verbaan 1-1. Ge le kaart: Vink, Roeleveld (beiden Sche veningen). Scheidsrechter Van der Beek Toeschouwers: 1200 Quick Boys, Ruwaard; Rog, Jaap van Duyn. Heeringa, Van der Plas; Van der Hoeven. Van Dijk. Floor van Duyn. Vooys; Stecnvoorden. Harteveld FC Lisse laat zich kaas van het brood eten WERKENDAM FC Lisse heeft de nieuwe ploeg van trainer Ruud Bröring geen dienst kunnen bewijzen. Het in de onderste regionen vertoe vende Noordwijk had er alle baat bij, dat de Lissenaren Ko zakken Boys afgelopen zaterdag in Werkendam zouden ver slaan. Hoewel het er lange tijd naar uitzag, dat de Bröring- brigade over de Werkendamse degradatiekandidaat zou heen- walsen. speelde Kozakken Boys zich door een 4-2 overwinning in veiligheid. Vooral in de beginfase miste FC Lisse veel kansen. René Ras en Mark Ens, die komende week wordt verlost van een pin in'zijn been en zijn laatste wed strijd van het seizoen speelde, waren het dichtst bij een treffer. Op aangeven van Ras vond Bert van Duyvenbode uiteindelijk als enige het net: 0-1. Geheel tegen de verhouding in sloeg Kozakken Boys terug. Patrick I-eijtens en John Ver baan brachten de ruststand zelfs op 2-1 in het voordeel van de thuisclub. Een doelpunt van Ras werd vlak na de pauze afge keurd. Toen Patrick Dumee de voorsprong van de Werken dammers vergrootte, leek de strijd gestreden. Maar in de slotfase kregen de Lissenaren. die zonder lelie Vis ser. Robert Vermin en Ralph Polman speelden, bijna net zo veel kansen als in het begin van de wedstrijd. Van Duyvenbode miste een strafschop, nadat hij zelf in liet strafschopgebied was gevloerd. Een fraaie treffer van Carlo de Keizer bracht acht mi nuten voor tijd de spannning nog terug (3-2). Maar in blessu retijd maakte Verbaan aan alle twijfel een einde. Het bestuur van Katwijk reist woensdag naar Zeist om het programma 'rond' te maken van de nacompetitie. Katwijk is de kampioen van IA en wordt geflankeerd door ACV, de kam pioen van IC. In IB zijn er nog drie kanshebbers: Hoek, DOVO en GVW. Zaterdag 17 mei zal worden gestart met de eerste wedstrijd, wellicht Katwijk-ACV. 43 Verbaan 2-1. 70. Durncc 3 I. 82. Dc Keizer 3-2.94. Verbaan 4-2 Scheidsrechter. Karrrmans; Toeschou- werv 1400; (a-Ie k.t.irl Van )<>nl. \.m der Linden. Asmus (allen Kozakken Boys). Van der Zwet (FC Lisse) FC Uttet Vernboer; Arnold Vermeu len. Spruyt, De Keizer. Waj OPENDAG UVS W Het 80-jarig UVS organiseerd op WOENSDAG 11 MEI aj. in samenwerking met SPARTA-RO11 tRDAM een opendag voor de jeugd. Jongens en meisjes vanaf 5 t/m 14 jaar zijn van harte welkom in de Kikkerpolder. Van SPARTA I zijn o.a. aanwezig: Winston Bo garde, Arjan vd Laan an Edward Met god Aanvang 13.00 uur

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21