'Die gasten van SVV deden de gekste dingen' 'Cupfïghter' Sleutels haalt finale LD-Cup net niet VSB'BANK Sport Tempo begint slecht Brons voor Golden Girls ssm Kamsteeg %OENSDAG 4 ME11994 Voor Den Braven van Dordrecht '90 was het zondag zoete peren eten eLaatst nog liep hij onbedoeld bondscoach Dick Advocaat het lijf. „Sans rancune, Cees?", vroeg zijn voormali ge werknemer met uitgestoken hand.Ja hoor, Dick, sans ^rancune", luidde het verbaasde antwoord. „Die Dick", grinnikt Cees den Braven, voorzitter van de nkersverse kampioen Dordrecht'90. „Het is de voetbalwe reld ten voeten uit. Je vijanden van vandaag zijn je vrien den van morgen. Vorig seizoen was ik nog de sul van de eredivisie en nu ben ik de beste bobo van de eerste divi- sie. Dat vind ik eng. Ik zal er nooit aan wennen." rugsturen naar Dordrecht en bij mij zou hij geen nieuw contract krijgen. Ik zeg nog tegen mana ger Koeman: 'Martin kijk uit, hij verdient bij ons maar 30.000 gulden. En weet je wat Sion nu volgend seizoen gaat vangen? Bijna 80.000 gulden! Dat doe je toch niet? Geef hem voor mijn part 40 mille en betaal hem ver der per wedstrijd. Dergelijke za ken begrijp ik niet." Ook collega Karei Aalbers, voorzitter van Vitesse, deed Den Braven versteld staan. ,,Hij bel de me aan het begin van dit sei zoen op. Cees, zei hij, we willen Simons hebben. Goed, ant woordde ik, voor vijf ton is hij van jou, maar als je vier biedt, is het ook goed. Dat bleek te duur. Ruim een half jaar later hing Karei weer aan de bel, 's avonds laat, een paar uur voor het ver strijken van de transfertermijn. Is Simons nog steeds te koop, Cees?, vroeg hij. Voor jou wel, Karei, antwoordde ik, geef maar 7,5 ton. Dat is goed, hoorde ik tot mijn stomme verbazing. Okay, zei ik, dan kom ik hem morgen in een Rolls Royce brengen. Niet te geloven, hè?" Grote plannen Den Braven, een boerenzoon uit Sehelluinen, noemt zichzelf een winnaar en een man van uitdagingen. Met*keihard wer ken („voor vakantie bén ik niet geboren") en een grote dosis lef en inventiviteit heeft hij vanuit Oosterhout een omvangrijk en winstgevend bedrijf opge bouwd. De omzet bedraagt we reldwijd dik 200 miljoen gulden, met 250 man personeel en een marktaandeel in Nederland van 75 procent. De voetbalclub, met ORBERT KLEINHERENBRINK ANP Bijna drie jaar geleden, de fusie met het inmiddels verdwenen SW was amper beklonken, gin gen Advocaat en Den Braven jmet een knallende ruzie uit el kaar. „Om zijn gezicht te red den, zegt Dick altijd dat hij des- (tijds zelf ontslag heeft geno- imen", schampert de 49-jarige ondernemer. „Mooi niet. Ik heb jhem op staande voet buiten ge schopt. Onder Advocaat heerste al geen discipline in de spe lersgroep. Als hij even niet keek, sloegen ze elkaar op de bek." Den Braven kon met de beste >vil van de wereld niet samen- jwerken met Advocaat. „Hij had niemand respect in Dordrecht, ook niet voor mij. Dick had alleen respect voor meneer Michels. Daarom is hij ook bondscoach. Zo werkt in de voetballerij. Toch ihoop ik dat hij wereldkampioen wordt. Ik ben niet haatdra- end." Na twee turbulente jaren aan jde Krommedijk vol conflicten, schandalen en kwaadsprekerij ikijkt Den Braven in het betaalde voetbal vrijwel nergens meer op. Hij is gewend geraakt jaan het opportunisme. Toch [staat de doorgewinterde lijm- jhandelaar, die aan zijn laatste [seizoen van zijn vijfjarige con- ct als voorzitter-hoofdspon- begint, soms nog voor ver gassingen. „Sion, die lastige jongen met de ooit veel ellende begon, heb ik onlangs voor anderhalve ton FC Groningen verkocht. Dat is gevonden geld. RBC wil de hem maanden geleden al te- Cees den Braven (links), voorzitter v een komende begroting van amper 2,5 miljoen gulden, is niet meer dan een hobby, een uitlaatklep, goed voor de naamsbekendheid. Hetzelfde geldt voor de sponsoring van basketbalclub GoBa, waarmee Den Braven grote plannen heeft. „Negentien jaar geleden had ik geen gulden, geen auto, geen huis, niets. Met vallen en op staan ben ik er gekomen. Voort gezet onderwijs heb ik nooit ge volgd, maar rekenen kan ik als de beste. Ik hoef me in de maat schappij nu niet meer te bewij zen. Ik hoef tegen niemand meer dank u wel te zeggen. Dat is het voordeel van rijkdom. Je bent van niemand meer afhan kelijk." Het roerige verleden heeft Den Braven begraven. Spijt heeft hij slechts van één zaak: de fusie met SW. „Daar is veel narigheid van gekomen. Ik kan nu nog niet begrijpen hoe zo'n groep spelers bij elkaar is gerot zooid. Wat een spul was dat, zeg. Die gasten van SW deden de gekste dingen. Ik had die raddraaiers veel eerder moeten wegsturen. Han Berger durfde het vorig seizoen nog niet. I lij was bang voor degradatie, bang om zijn naam te verliezen." Achteraf, zo meent Den Bra ven, is het jaar in de eerste divi sie goed geweest voor de club. „We hebben volledig schoon schip kunnen maken. Nu vormt de spelersgroep een positief ge heel, mede dank zij de eerlijke en duidelijke aanpak van trainer Nico van Zoghel. Met een paar aankopen zie ik het in de eredi visie best zitten." Domme boer Den Braven werd in de twee tropenjaren met SW uitge maakt voor alles wat mooi en lelijk was. Muitende spelers noemden hem een dictator of een domme boer en ook in de media kwam de ongecompli ceerde voorzitter er slecht af. Even dreigde zelfs een rechts zaak wegens vermeende racisti sche uitlatingen. De multi-mil- jonair trok zich nergens iets van aan. Hij ging zijn eigen weg. „Ik ben en blijf een spontaan type, ik zeg wat ik denk. De me ning van andere mensen over mij kan me niets schelen. Ik heb een olifantenhuid. Voor mijn gezin en mijn familie vond ik al die negatieve publiciteit soms wel vervelend. Juist voor hen ben ik blij dat we dit seizoen zonder interne problemen kam pioen zijn geworden. Van wraak of revanche op de kritische bui tenwacht wil ik niet spreken. Hoewel het afgelopen zondag toch wel zoet peren eten was. Ik heb toch weer een beetje mijn gelijk gehaald." Rijnsburgse Boys wint na strafschoppen TIM BROUWER DE KONING De eerste klasse is voor De Sleu tels nog iets te hoog gegrepen. De Leidse cupfïghter slaagde er gisteravond net niet in om de topamateurs van Rijnsburgse Boys de toegang te ontzeggen tot de Finale van het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup. Op veld twee van het Rijns burgse sportpark Middelmors hing meer dan negentig minu ten een sensatie in de lucht. Maar na een gelijke eindstand (1-1) benutten de Rijnsburgers de strafschoppen beter. Daar door mogen zij het op een na der te bepalen tijdstip opnemen tegen de winnaar van het duel Noordwijk - FC Lisse, dat mor genavond wordt gespeeld. Ondanks de uitschakeling kon De Sleutels het Rijnsburgse bijveld met opgeheven hoofd verlaten. Als bescheiden zater dagvierdeklasser toonde het geen enkel ontzag voor de ge louterde eersteklasser, die ove rigens niet in de sterkste sa menstelling opereerde. Dat dat niet per se een nadeel hoeft te zijn bewezen de Rijnsburgers afgelopen vrijdag nog, toen zij met een veredeld tweede elftal de competitietopper tegen Quick Boys met 3-0 wonnen. Ook De Sleutels kon niet in de sterkste formatie aantreden. Marcel Groenendijk, doorgaans een belangrijke schakel bij de Leidenaars, verkoos* als seizoen kaarthouder het van belangen gespeende eredivisie-duel Feye- noord - PSV boven de halve fi nale om de LD-Cup. Gelukkig had De Sleutels nog de beschikking over Gé Tege laar. De begaafde aanvaller kon zich moeiteloos meten met de sterkste Rijnsburgers. Ervaren rotten als aanvoerder Dick Heemskerk en Andries Wendt hadden tot tweemaal toe geen greep op de slimme Sleutel. Hij bracht aan het einde van de eerste helft Afrim van Es vrij voor doelman Marcel van Delft, maar de Leidse spits schrok zo van die droomkans dat hij naast schoot. Toen diezelfde Van Es vlak na de pauze op zijn beurt Tegelaar in stelling bracht, was het wél raak: 0-1. Rijnsburgse Boys, dat tot dan toe een lamlendige indruk had gewekt, moest de mouwen op stropen. Geen gemakkelijke op gave in de aanloop naar moe derdag, wanneer alleen import- Rijnsburgers niet te lijden heb ben onder de extreme vraag naar bloemen. Maar met een mengeling van routine, jeugd en reserves gingen de Rijnsbur gers de uitdaging aan. De verder onzichtbare Marco Klaassen scoorde in de slotfase fraai uit een indirecte vrije trap: 1 -1 Na een meer spannende dan fraaie slotfase moest een straf- schoppenserie de finalist voort brengen. De Sleutels was allang Martin den Haan baant zich met pijn en moeite een weg door de verdediging van De Sleutels. Ferry v doelpunt levert deze actie van de Rijnsburger niet op. tevreden met de remise in de reguliere speeltijd en was vanaf elf meter niet scherp genoeg. Hans van Eijgen en Ronald La- bordus kregen de bal niet langs doelman Van Delft. De Rijns- burgers Faber, Heemskerk, Ba der en Klaassen benutten daar entegen hun strafschop. Rinus de Bruin, die met Isaac Klinkhamer en veldtrainer Bert Jansen de trainerstroika van De Sleutels vormt, toonde bij het verlaten van het veld geen en kele teleurstelling. „Het is dood normaal om van zo'n tegen stander te verliezen. Maar onze jongens lopen in dit soort, wed strijden een stukkie harder. We hebben voor de LD-Cup niet de minste tegenstanders uitge schakeld." Bovendien waren de drie trai ners na de winterstop alleen maar aangesteld om De Sleutels in de vierde klasse te houden. Die opdracht is inmiddels vol bracht, waardoor bekersucces sen (halve finale LD-Cup en Zil veren Molen) als extraatjes kun nen worden beschouwd. De Bruin: „Net als die andere trai ner (Klinkhamer) en Bertje (Jan sen) kom ik oorspronkelijk bij Roodenburg vandaan. In de vier jaar dat ik bij De Sleutels rond loop, heb ik al heel wat meege maakt: promotie, degradatie en de tijdelijke gedeelde zeggen schap over het eerste elftal. De Bruin zocht die verant woordelijkheid overigens niet, maar werd na het voortijdige vertrek van eerst Will Henskens en vervolgens Jan van Bern me len noodgedwongen naar voren geschoven. „Ik werk het liefst op de achtergrond. Volgend sei- DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071 - 356461 (Wimvan Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. De 18de Parkenloop in Voorschoten staat voor zaterdag 7 mei op de trimagenda. Er worden verschillende afstanden gelopen. De start is om 11.00 uur bij voetbalvereniging SVLV Wilfred Molenkamp heeft bij een rugbywedstrijd bij DIOK zijn enkel gebroken Tennis club Hooginade houdt vanaf 4 juni het Open Kromme D(J)oes toernooi 30+. De inschrijving sluit op 20 mei Marius Dijk huizen van Excelsior Maassluis (goed voor 20 doelpunten) ziet af van een 'koelkastcontract' bij Sparta De Sassenheimse wiel renner Robert Karremans is knap tweede geworden in de Ronde van Bergen op Zoom. Leidenaar Vincent van der Kooij kwam als elfde over de eindstreep in Wervershoof. Zijn broer Ewoud werd achtste in Volendam. Martijn Arensman (Lisse) werd twaalfde in Tiel. Bij de Ronde van Feyenoord was er een vijfde plaats voor Nico Al- torf (Lisse) en een zesde voor René van der Salm (Woubrug- ge). Petenvan der Vleuten (5) reed sterk bij een klimkoers in Sint Geertruid Nederland neemt dit jaar op het WK wiel rennen niet deel aan de ploe gentijdrit. Het is de laatste keer dat dit onderdeel op het pro gramma staat van het WK. Ook is het geen onderdeel meer van de Olympische Spelen Hol land-atlete Bianca Vermond heeft in Alphen aan den Rijn een sprinttweekamp (150/ 300 meter) gewonnen Bij een mo torcross in Leidschendam won Jeroen Verhaar (Sassenheim) bij de 80cc. Junior Cor Warmer dam (Noordwijkerhout) won het onderdeel 250cc Bert Ai- passa heeft zich gemeld bij Hol land. De verdediger van FC Utrecht kreeg onlangs acht maanden cel Op dinsdag 10 mei is de tweede ronde van het Blauw Zwart jeugdtoernooi met deelname van Excelsior, Haar lem, Sparta, ADO Den Haag en Blauw Zwart Vrijdag 6 mei houdt voetbalvereniging SJC een Vriendinnenmiddag voor meisjes tussen de 6 en 15 jaar. Voor informatie bel: 0F719- 16095 Cees van Duijn is bij de Noorduïjkse gymnastiekvereni ging DOS benoemd tot erelid De oefenwedstrijd tussen Quick Boys en het Nederlands ama teurelftal op 17 mei gaat niet door De Bollenstreek jeugdwiel renners Dolf van Eeden, Klaas van Hage, Milou van Paridon, Jan Hachmang, Robert Bierman, Arie van Oven. Gerben van der Reep, Niels van Kampenhout en Camiel Zwart hebben goede kansen op deel name bij het NK John Jansen (AZC) is met 60 doelpunten op de tweede plaats geëindigd op dewaterpolotopscorerslijst. In de eerste klasse scoorde Edo den Boef (Vivax) 48 doelpunten De meisjes van de KNVB Afde ling Leiden nemen op 5 mei deel aan het Achtbondentoer- nooi in Amsterdam Feyenoord heeft het mes gezet in het twee de elftal. Liefst acht spelers ko men niet meer in aanmerking voor een contract. De Leide naars Barry Dubbeldeman en Richard Groeneweg (nu nog bij de Sportclub) staan op de no minatie voor een contract bij de Stichting* Het bestuur van voetbalvereniging's-Gravendeel (op 12 mei nog tegenstander van UVS) heeft trainer Wim Kalt met onmiddellijke ingang op non-actief gezet Graeme Obree (uurrecordhouder) neemt in augustus deel aan het wereldkampioenschap tijdrij den Top Support heeft negen nieuwe leden toegevoegd aan het team van veertien ervaren topsporters. Het gaat om Barel. Drost, Maas. Smulders, Voete link. Zwolle. Winnen en Van Gennip Mare Bos (ex-RVC) wordt de nieuwe voetbaltrainer van het Haagse HBS Jacques Rosier treedt dinsdag 10 mei af als voorzitter van SV Voorscho ten De Leidse Korfbalclub De Danaïden heeft sinds kort een trimafdeling* De karate- en kick-box-liefhebbers kunnen op zondag 8 mei terecht in de Jaap Edenhal in Amsterdam. Daar wordt vanaf 20.00 uur een geva rieerd programma afgewerkt Niels Overweg traint het nieuwe seizoen twee voetbalclubs: DIO en Volendam (zaterdag) De Nederlandse kampioenschap pen mountainbike worden op 28 en 29 mei in het Limburgse Gulpen gehouden Tempo is zijn 'Engelse week' met drie thuiswedstrijden in vijf dagen tijd slecht begonnen. De Alphenaren leden een kansloze 11-19 nederlaag tegen Gaardin gen. Zij krijgen donderdag te gen Trekvogels en zaterdag te gen Sporting West alweer kan sen op revanche. Aangezien er voor Tempo niets meer op het spel stond, wilde coach Nico Oskam eens een andere spelwijze uitprobe ren tegen Gaardingen. Hij gaf zijn spelers opdracht om de vij andelijke aanval met achterver- dedigen in toom te houden. Dat bleek geen goede zet, want de bezoekers buitten de geboden ruimte door hun goede schot en lengte optimaal uit. Na ruim een kwartier stond het al 1-8 en bij de rust was het verschil met 5-14 nog iets groter geworden. Alleen Erik Pons kon zich met vier doelpunten enigszins standhouden in deze periode. Ook juniore Karlijn Walvis, die de afwezige Joke Boot verving, deed het heel behoorlijk, gelet op haar jeugdige leeftijd en ge ringe routine. Na de pauze gingen de Alphe- naars over op voorverdedigen, maar dat kon de wedstrijd uiter aard niet meer redden (7-17). Erik Pons. Ronald Drieduite, Annemarie Rasing en MarceJ den Hertog, ingevallen voor de geblesseerd geraakte Erik Pons. brachten de marge tenig tot ze ven (11-18), waarna Vlaardin- gen weer het laatste woord had: 11-19. Coach Oskam was zo sportief de nederlaag niet gefiatteerd te noemen: Ach, je probeert wel eens wal uit in een wedstrijd, zeker als je allang veilig staat. Soms pakt dat goed uit en soms niet. Gaardingen was vanavond veel beter en gooide gewoon ook alle ballen erin, zeker in die eerste helft." Snookerij 3 ook in Super-league Naast de Snookerij 1 en de Cen- ter/Snookerij komt volgend sei zoen ook het derde team van de Snookerij uit in de Super-lea gue. Het vijfde en zevende van de Snookerij debuteren in de op een na hoogste divisie. De strijd om de nationale snookerbeker wordt op zondag 12 juni gehouden in de Snooke- rij aan het Utrechtse Veer te Leiden. Ook hier zal de Snooke rij 1 acte de presence geven. zoen, als Hennie Beerenfenger hier trainer wordt, kan dat weer alselftalleider." Rijnsburgse Boys - De Sleutels 1-1 (0- 0) Rijnsburgse Boys wint na straf schoppen 55. Tegelaar 0-1, 76. Klaas sen 1-1 Scheidsrechter: Van der Zwet; Toe schouwers: 200 Rijnsburgse Boys: Van Delft; Van Vliet (Bader). Jungerius (Van Delft). Heems kerk. Den Haan; Vletter. Wendt. Klaas sen; Star, Van Duvn, F aber De Sleutels: Erades; Van Hijgen. Van Kempen. Pronk. Houthof; Hillebrand. Van Lijgen. Van der ünden. Van der Graaf, Labardus; Tegelaar. Van Es Guldemeester) chen (8-0) en Li Bascule Tou- jours (6-3 geen kans tegen het Leidse team. In de strijd om de derde en vierde plaats hadden de 'Dijkjes Golden Girls' geen enkel pro bleem met opponent la Bascu le Magnifiquc. In een eenzijdige wedstrijd trok het team met 5-1 aan het langste eind. Het I laag- se Sprookjes werd landskam pioen. Het damesteam (Nai-Ting Fu, Ingrid Fu en Sonja Hoogeveen) van het Dijkje eindigde tijdens de clubkampioenschappen poolbiljarten van Nederland op een verdienstelijke derde plaats. Alvorens er in de halve finale werd verloren van het Haagse Sprookjes (5-0), hadden het Brabantse Finally Out of the Kit- De vijf hoofdsponsors van het toernooi om de Menken van Grieken Th. Lubbe Reizen Zoeterwoude tel. 01715 1459/9304 AUTOBEDRIJVEN Leidsch Dagblad Horen, zien cnschrijwn.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 29