Popescu laat De Wolf scoren Vink mag in betaald voetbal fluiten BOLLEN Sport Van Veen woedend: 'Ajax een schande' SieMatic SieMatic Keukencenter Leiderdorp Afscheidsfeestje valt in duigen WOENSDAG 4 MEI 1994 27 CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 \Noordwijkerhouter gaat een druk jaar tegemoet noordwukerhout» igert-jan onvlee 'Pieter Vink mag zich gang van komend scheidsrechter betaald voetbal noemen. De net 27 jaar gewor den Noordwijkerhouter ontving afgelopen zondag de toezegging dat hij de komende voetbaljaar gang een plaatsje op de C-lijst krijgt. De mededeling kwam niet echt als een verrassing voor de nu nog in Groep 1 van de ama teurs vertoevende, in Amster dam werkende agent van poli tie. „Ik wist dat ik op de schouwlijst voor het betaald voetbal stond. Dat ik werd ge volgd door rapporteurs. Dus houd je rekening met die over stap. Maar dat betekent niet dat ik er minder blij mee ben." Bij de betaald voetballers be gint Vink, zoals hij zelf zegt, 'weer op nul'. „Ik krijg volgend seizoen wedstrijden van tweede elftallen, de betaalde jeugd en, als alles goed gaat, misschien een paar partijen in de eerste divisie." Daarbij zal Vink regel matig met een vlag in de hand bij eredivisiewedstrijden wor den aangetroffen. „Een druk programma, dat klopt. Twee, soms wel drie wedstrijden in de week." Hij ziet er niet tegenop. En verwacht evenmin problemen met zijn werkzaamheden. „Ik heb al een deeltijdbaan bij de Amsterdamse politie en er zijn mogelijkheden om m'n werk zaamheden misschien nog wat meer aan te passen. Ik krijg ge lukkig ook alle medewerking van mijn werkgever." Vink, die vorige week met Sparta 2 - PSV 2 voor het eerst een wedstrijd tussen twee 'be taalde' reserveteams floot („Dat ging goed, misschien gaf die wedstrijd wel de doorslag voor mijn promotie") hoopt dit sei zoen nog op een passend af scheidscadeau bij de amateurs. „Misschien wel een wedstrijd in de kampioenscompetitie. Dat zou leuk zijn. Maar er zijn wel meer scheidsrechters die over stappen, dus ik reken er maar niet op." Zoals Vink eveneens trachtte niet te rekenen op de promotie. Al was dat wel moei lijk: „Dit is mijn vierde jaar in de KNVB en mijn vierde promo tie op rij. Sneller kan het alle maal niet." Een imposante snelle carrière die wat Vink betreft nog een stuk verder moet voeren. „Na tuurlijk streef je naar het aller hoogste. Maar dat is op dit mo ment niet aan de orde. Nu gaat het erom zo goed te presteren dat ik op de B-lijst terecht kom." Iets dat binnen drie seizoe nen z'n beslag moet krijgen. Dat is immers de maximale periode dat je als scheidsrechter op de C-lijst mag staan. Dan volgt Pieter Vink, net 27 jaar oud geworden, begint bij de betaalde voetbal- r 'op nul'. promotie of de stap terug naar de amateurs. Vink heeft er ver trouwen in dat het de B-lijst archieffoto dick hogewoning wordt. „Als ik daar niet in ge loofde zou ik ook niet aan dit avontuur beginnen. Tamara Meijer te jong voor EK judo den haag De Nederlandse selectie voor de Europese Kampioen schappen judo, die van 19 tot en met 22 mei in Gdansk in Polen worden gehouden, telt weinig verrassingen. Slechts de afwezig heid van het 14-jarige Alphense talent Tamara Meijer (-48 kg) van sportschool Kenamju is opvallend. Volgens haar clubtrainer en vrouwenbondscoach Cor van der Geest is Meijer nog te jong om op de EK uit te komen. Boudewijn Caspari, eveneens afkom stig uit Alphen aan den Rijn, behoort wel tot de deelnemers. De selectie: Mannen: -65 kg: Caspari, -71 kg: Ferenc Arts, -78 kg: Mark Huizinga, -86 kg: Roy Poels, -95 kg: Ben Sonnemans. Vrou wen: -56 kg: Jessica Gal, -61 kg: Jenny Gal, -66 kg: Claudia Zwiers, -72 kg: Karin Kienhuis, +72 kg: Angelique Seriese, open klasse: Monique van der Lee. Bayern München weer koploper münchen Bayern München heeft geen fout gemaakt. De Beierse voetbalploeg gaf gisteren FC Nürnberg geen schijn van kans in het competitieduel dat op last van de Duitse voetbalbond DFB overgespeeld diende te worden: 5-0. Door die zege nam het elf tal van Beckenbauer de eerste plaats in de Bundesliga weer over van Kaiserslautern. Nürnberg is na het verlies nog onzeker over klassebehoud. Bayern heeft met nog een duel, thuis tegen Schal- ke 04, voor de boeg een punt voorsprong op Kaiserslautern, dat uit speelt tegen Hamburger SV. Bayern München en Nürnberg dienden voor de tweede keer in tien dagen tijds weer tegen el kaar te spelen omdat arbiter Osmers op 23 april ten onrechte Bayern een treffer had toegekend. Uit televisiebeelden bleek dat de bal naast in plaats van in het doel was geschoten. Van Breukelen neemt met verlies afscheid van Kuip amsterdam gpd Leo van Veen is ziedend op Ajax en de KNVB. De trainer van FC Utrecht, gisteren met zijn vol tallige selectie getuige van Ajax- FC Groningen, noemde de 2-0 overwinning van de noorderlin gen een 'regelrechte ramp'. „Met dank aan competitieleider Huijbregts. Bij de spelers van Ajax zat de champagne nog in de benen." Van Veen verweet Ajax een lamlendige instelling. „Achterin stonden Frank de Boer en Sonny Silooy te slapen. Ze wandelden maar wat. Gro ningen kreeg na rust alle ruim te. Dit is toch niet te geloven. Het hele seizoen heeft Ajax nog geen thuiswedstrijd verloren. Het hele seizoen heeft Ajax thuis altijd wel één keer ge scoord. En nu dit. Een vertoning was het. Een schande." Ook Frans Körver, trainer van VW, was laaiend. „De laatste twee speeldagen zouden op hetzelfde tijdstip afgewerkt wor den, maar de KNVB presteert het om Groningen wèl twee da gen na het kampioensfeest van Ajax te laten spelen in De Meer. Dat isTneten met twee maten. Gelukkig worden er zondag nog wel drie eerlijke wedstrijden ge speeld." Daarmee doelde Kör ver op de duels NAC-Utrecht, Groningen-Vitesse, en VW- RKC. Heerrenveen, ook nog kandidaat, ontvangt MW. Heerenveen-oefenmeester Foppe de Haan had vooraf al een beetje rekening gehouden met een overwinning van Gro ningen. „We moeten het nu te gen MW waar maken. Het wordt een krankzinning week einde". Gullit tekent morgen bij Milan Ruud Gullit ondertekent morgen het contract dat hem voor één jaar aan AC Milan verbindt. Dat gebeurt in het kantoor van de drie voudige landskampioen aan de Via Turati in het centrum van Mi laan. Vrijdag traint Gullit voor het eerst mee met zijn nieuwe club. Hij wil daar tot 23 mei, als de voorbereiding van het Nederlands team op het WK in de Verenigde Staten begint, zijn conditie op peil houden. In de ogen van Aad de Mos was er slechts één zondaar: Gica Popescu. PSVs vrije verdediger had de op dracht om bij spelhervat tingen de opkomende John de Wolf af te stoppen. Voor rust vervulde de Roemeen die taak moeiteloos, daar na verzuimde hij twee keer, waardoor Feyenoord met enig fortuin alsnog aan het langste eind trok: 2-1. rotterdam gpd Het protest gold niet zo zeer de vraag of de kopbal van John de Wolf al dan niet de doellijn was gepasseerd, toen hij de hoek schop van Rob Witschge tot 1 -1 had verlengd: de PSV'ers stort ten zich massaal op grensrech ter Kloeg om hem erop te atten deren dat de toegekende corner ten onrechte was, omdat Mike Obiku zelf de bal over de doel lijn had gewerkt. Nog geen half uur later kopte Feyenoords voorstopper op identieke wijze 2-1 in. „Het is al jaren zo", mokte Aad de Mos naderhand, „dat De Wolf wordt opgevangen door Popescu. Maar dan nog hadden we niet hoeven verliezen, om dat we veel kansen hebben la ten liggen om de wedstrijd te beslissen." Feyenoord was kennelijk met zijn gedachten al bij de bekerfi nale, volgende week donderdag tegen NEC. „En we hadden na tuurlijk de nodige personele problemen", verontschuldigde trainer Geert Meijer. Feye noords trainer kon niet beschik ken over de grieperige John van Loen, de geschorste Regi Blin ker, Ulrich van Gobbel en Rob Maas, terwijl Henrik Larsson en de gebroeders Gunnlaugsson interlandverplichtingen had den. Met de twee spitsen Gaston Taument en Jozsef Kiprich kon Feyenoord voor rust nauwelijks imponeren. Dean Gorre, die als vierde middenvelder achter bei de spitsen opereerde, speelde te onrustig om zich te kunnen ma nifesteren. Bovendien stonden Hans van Breukelen, bezig aan een afscheidstoemee, aan de ene kant, en aan de andere zijde diens opvolger Ed de Goey een zege.voor de tegenstander in de weg. Vooral de Feyenoord-doel- Bij ons krijgt u liet beste I.D. van uw keuken. Nog geen idee van uw nieuwe keuken? Wij ook niet. Daarom gaan we eerst goed naar u luisteren Pas dan komen we met ons I.D.het Individueel Design. Een tekening van een SieMatic keuken die speciaal voor u is ontworpen. Rekening hou dend met al uw persoonlijke omstan digheden. wensen en kookgewoon- ten. SieMatic biedt u keus uit 42 keukenseries in 18 prijsgroepen, dus ook voor uw budget. Kom even langs. •Het SieMatic keukenideeënboek ligt voor u klaar, 't Liefst een SieMatic. Meubelplein 9, Leiderdorp, tel. 071-412615 etage Mijnders Meubelen) Openingstijden: ma. 13 00-17.30, di. t/m vrij. 9.30-17 30, zat tot 17.00 uur, do. avond koopavond Kieft (links) en Popescu (rechts) kunnen niet voorkomen dat Johan de Wolf scoort voor Feyenoord. foto anp juist daardoor bleek de ploeg kwetsbaar zodra het op snel heid aankwam. Zoals halverwege de eerste helft aan het licht kwam, toen Peter Hoekstra alert rèageerde op de sliding van Jan Heintze om vervolgens doelman Ed de Goey tot overgave te dwingen: man liet zich gelden door ach tereenvolgens Wim Kieft en Ar thur Numan van de openings treffer af te houden in een pe riode dat PSV dicteerde en Feyenoord zich met handen en voeten moest staande houden. Feyenoord was het evenwel aan zijn stand verplicht om de competitie als tweede te eindi gen en daarom moest het PSV van het lijf houden, al liet de ploeg daar zeker in de eerste helft weinig van merken. Verde digend bleek Feyenoord zonder Ulrich van Gobbel kwetsbaar, omdat John de Wolf diens snel heid miste waarop hij normali ter kan vertrouwen, terwijl Or lando Trusfull het vertrouwen en de leidinggevende kwalitei ten ontbeert om zijn secondan ten te kunnen sturen. Gemaks halve, bijna routineus verdedig de Feyenoord op een lijn, maar 0-1. PSV leek, mede gezien de kansen, op de overwinning af te gaan. Maar omdat Peter Hoek stra de lat trof en Gregory Play- fair met een fraaie lob over de uitgelopen Ed de Goey even eens de deklat raakte, hield Feyenoord uitzicht op de gelijk maker. En zelfs de winst, zoals John de Wolf met zijn hoofd be- Gezien de kansen na rust mogen we blij zijn met deze ze ge", erkende Geert Meijer, die in de tweede helft Mike Obiku in de spits had geposteerd ten koste van rechtsback Errol Re- fos, die licht geblesseerd moest afhaken. Een omzetting, die Feyenoord in elk geval in aan vallend opzicht sterker had ge maakt. Bij PSV speelde Jan Wouters een uur mee. De Mos: „De opzet was een helft, maar omdat het tempo zo laag lag, kon hij het een kwartier langer volhouden". „Hansie, bedankt", zong het Legioen vervolgens sarrend in de richting van Hans van Breu kelen. De doelman heeft inmid dels ook afscheid van de Kuip genomen... Feyenoord; De Goev; Refos (46. Obiku), Trustful), Scholten, Gorré, Kiprich en Taument. Groningen laat Ajax champagne zweten amsterdam gpd Het feestje na Het Feest leverde Ajax de onvermijdelijke kater op. Wat de avond van de ver trekkende Stefan Pettersson had moeten worden, werd de avond van FC Groningen. De ploeg van interim-trainer Wim Koe vermans liet de godenzonen champagne zweten en boekte in de strijd tegen degradatie een uitermate belangrijke overwin ning in De Meer: 0-2. De Groningers zijn daardoor nog niet veroordeeld tot de na- competitie en handhaven zich dit weekeinde bij een nieuwe stunt tegen Vitesse zelfs zonder mankeren in de eredivisie. Stefan Pettersson stond er na afloop wat bédremmmeld bij in de middencirkel. De mooie woorden van voorzitter Michael van Praag deden de 31-jarige Zweed ongetwijfeld veel plezier. Door Michael van Praag werd hij zelfs uitgeroepen tot de nieuwe Mister Ajax. Diep in zijn hart had Petters son zich ongetwijfeld een mooi er afscheid van het Amsterdam se publiek voorgesteld. Petters son is een echte prof en die wil len altijd winnen. Maar tegelij kertijd realiseerde de Zweed zich ook, dat hij talrijke hoogte punten in het shirt van Ajax heeft beleefd. In een bedank briefje aan alle fans van Ajax noemde hij er drie: „Mijn war- ming-up na mijn zware knie blessure in 1989, de winst van de UEFA-cup in 1992 en de be kerwedstrijd tegen FC Twente dit jaar. Bij al die gelegenheden werd ik zo hard toegejuicht en riepen de fans zo fantastisch mijn naam, dat ik er vlinders van in mijn buik kreeg." Ook doelman Stanley Menzo verdiende in de ogen van trai ner Louis van Gaal een memo rabele laatste thuiswedstrijd van het seizoen '93-'94 verdiende. „Omdat het eigenlijk onmense lijk is wat hem dit seizoen is overkomen. Een heel jaar werk loos op de bank toekijken. Dat gun je geen enkele speler. Daar om vind ik het heel vervelend, dat we vanavond van FC Gro ningen hebben verloren. Ik had Menzo en Pettersson een fan tastische wedstrijd gegund." Stanley Menzo had geen schuld aan de pijnlijke neder laag tegen FC Groningen. Hij werd simpelweg in de steek ge laten door zijn teamgenoten, die in de openingsfase kans na kans onbenut lieten om de sco re open te breken. Litmanen en Van Vossen misten zelfs voor een leeg doel. In de eerste helft schoof Son- 11 ny Silooy de bal zo in de voeten van Harris Huizingh en uit een moeilijke hoek trof de Groning se aanvaller beheerst de roos: 0- 1. Een slippertje van Frank de Boer luidde de definitieve on dergang van de landskampioen in. Hij liet de buitenspelval te laat openklappen en invaller Ronald Hamming kon daardoor zo maar ongehinderd opstomen richting Stanley Menzo. Ham ming maakte het karwei vervol gens knap af: 0-2. Stanley Menzo bleef in de slotfase de schande van een derde tegentreffer bespaard. Hij werkte de andermaal doorge broken Ronald Hamming tegen de grond, maar de toegekende penalty was niet besteed aan Ulrich Wilson. Hij schoot onzui ver naast. Maar niemand in De Meer beleefde echt plezier aan die misser. Zeker Stanley Men zo en Stefan Pettersson niet. Het had hun avond moeten worden, maar alleen FC Gro ningen stapte juichend van het veld. Litmanen en Davids; Finidi (56. Kanu), Van Vossen en Overmars. FC Groningen: l odewijks; Boekweg, Olde Riekerink, Faberen Wilson; Reizi ger, Brinks (46. Hamming). Gall en F.b- ninge; Ter Avest en Huizingh. O scheidsrechter Van V J 't Wout werd afge- lopen zondag bij het duel DOSR-SVLV voor gek versleten. Dat hij Dick van de Walle van de Voor- schotense ploeg wegstuurde voor een onschuldige op merking was nog tot daar aan toe. Ronduit ridicuul evenwel waren de gele kaar ten die de'leidsman uit Rot terdam had verstrekt. Na af loop werden de namen van Erik Koek en Björn Canter Visscher vermeld op het wedstrijdformulier. En dat was te gek voor woorden. Koek was in de rust uitgeval len met een zware armbles- sure en had tot dat moment niets misdaan en dus ook geen geel gekregen. Canter Visscher speelde de wedstrijd uit, maar was niet bekeurd door Van 't Wout. Wie dan wel? Richard van Zonneveld en René Bierhuizen waren de boosdoeners en zij kregen zichtbaar voor iedereen het geel van Van 't Wout voorge houden. Aha! Betrapt! Een duidelijk geval van frau de, vermoeden wij. Zonne veld en Bierhuizen gaven aan de scheidsrechter de verkeer de namen door. Een goed ge bruik in het niet altijd even nette voetbalwereldje. De boosdoeners! Nee dus. Scheidsrechter Van 't Wout had niet de namen, maar de rugnummers genoteerd. Eenmaal gearriveerd in de kleedkamer, zocht hij de na men die op het wedstrijdfor mulier correspondeerden met de (voorgedrukte) num mers. Zodoende kwamen de namen van Koek en Canter Visscher op het formulier te staan. De bekeuring hadden de spelers 'te danken' aan begeleider Theo Kraan, die was vergeten de rugnum mers (verplicht voor KNVB- elftallen) voor de namen te zetten. SVLV speelde namelijk met reserveshirts, waarvan de rugnummers afweken van het reguliere tenue. Omdat Kraan had verzuimd de nummers te wijzigen, ont stond er verwarring. De elf talleider probeerde na de wedstrijd recht te trekken wat krom was. Scheidsrechter Van 't Wout toonde in eerste instantie be grip: „Die leider kwam naar me toe en vroeg of hij nog even de juiste nummers bij de namen van SVLV mocht zetten. Dat is niet gebruikelijk, maar ik vond het wel best. Toen Kraan met het formu lier terugkwam, was de boot Van 't Wout: „Ik keek naar dat formulier en zag dat die leider twee na men had doorgestreept die ik vanwege die gele kaarten had genoteerd. Toen zei ik: maar dat gaat zomaar niet. U mag gerust weten dat ik direct aan fraude dacht. Dat is toch lo gisch? Stel dat iedereen op ei gen houtje op die formulieren gaat strepen, dat zou een mooi zooitje worden. Nee, dat feest ging niet door. Dat daar door verkeerde namen wor den doorgegeven, is niet mijn pakkie aan. SVLV had het formulier goed moeten invul len, dan was er niets aan de hand geweest." Een tikkeltje vreemd is het feit dat Van 't Wout kon we ten dat Erik Koek in de twee de helft (toen beide kaarten werden getrokken) was ver vangen door ploeggenoot Hoogvliet. Björn Canter Vis scher was bij aanvang var tweede speelhelft getuige v; die administratieve hande ling. Van 't Wout houdt eve wel vast aan Koek en Cante Visscher. de Canter Visscher: „Het is toch ongelooflijk, wat er allemaal gebeurt. Straks word ik geschorst wegens zo'n akkefietje. Canter Visscher tast in het duister over zijn verzameling gele kaarten dit seizoen. De kans bestaat dat hij een wed strijd moet brommen voor een kaart waarvoor een an der verantwoordelijk is. Dat vindt de SVLV-spits een groot onrecht: „Ik ben geen lieverdje, maar dit gaat mij te ver. Dat vindt het bestuur van SVLV ook. Maandagavond stuurde secretaris Moesman een verhelderende brief naar Zeist. Met hopelijk de juiste nummers van de postcode. De wedstrijd UVS - DHC was zondag al aardig op gang in de tweede helft. Er was een ingooi op de helft van de Delftenaren en opeens ge beurde er iets vreemds. Scheidsrechter Gerrit van Sprang pakte de bal op, hij liep naar de tunnel onder de tribune en wenkte alle spe lers op het veld om mee te komen. De voetballers begre pen er niets van, net als de toeschouwers trouwens. Toen Van Sprang merkte dat de voetballers weinig zin hadden om het veld te verla ten (de zon scheen, de wed strijd was fair en er waren al vier leuke goals gescoord) ging hij maar alleen de kleedkamers in. Hoewel ve len het op een sanitaire stop van de fluitist hielden, zou later blijken dat de leidsman zich bedreigd voelde vanwe ge enkele opmerkingen vanaf de tribune. Hij kwam na een pauze van zo'n vijf minuten weer terug op het veld. La chend nog wel. De arbiter beëindigde het duel vervol gens Volgens schema. Van Sprang is er twee dagen later nog steeds van over tuigd dat hij er goed aan heeft gedaan om deze actie te ondernemen. „Ik weet dat dit niet gebruike lijk is, maar ik vond dat er een grens was bereikt. Er was een man op de tribune die mij allerlei verwensingen naar het hoofd slingerde. Daar had ik in de rust al over geklaagd, in de tiveede helft ging hij verderen toen was voor mij de maat vol. Ik zat niet meer lekker in mijn vel. Het was ronduit grof en be- dreigdend. Nee, ik heb geen zin om alle beledigingen te herhalen. Volgens de scheidsrechter uit Delft (omdat DHC ook uit Delft komt, was hij volgens enkele toeschouwers niet on partijdig genoeg) gaat het niet om zijn actie, maar om het principe. Tegenwoordig is discrimina tie op de velden een actueel thema. Terecht, ik vind dat er tegen moet worden opgetre den. Maar wij als scheids rechter krijgen ook de vrese lijkste dingen naar het hoofd geslingerd. Wij moeten dan altijd maar een brede rug hebben en niets horen. Bij UVS - DHC was voor mij de grens overschreden door het publiek. „Ik vind UVS en DHC twee nette clubs. Ik was ook heel blij met deze wedstrijd, het was een enerverend potje. Die clubs kunnen er ook niets aan doen dat iemand zo lyezig is langs de kant. De sociale con trole ontbreekt op de tribune, door dit signaal hoop ik daar iets aan te doen. Ik had hele maal niet de bedoeling die wedstrijd definitief te staken. Het was ook niet vooropgezet, het was een momentopname. Tijdens de korte pauze kwam de voorzitter van UVS Bart van Leeuwen, red.) bij me en ik stelde dat op prijs. Er is een man van de tribune verwij derd en daarna ging ik ver der. Voor UVS heeft dit geen gevolgen, ik ga er ook verder geen rapport van maken. ROB ONDERWATER Alle SieMatic keukens kunnen kookklaar geïnstalleerd worden.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27