Schrijvende Lezers/Info Journalist moet voor alles zorgvuldig zijn Ophalen chemisch afval op verantwoorde wijze Junks in Merenwijk WOENSDAG 4 MEI 1994 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD In de rubriek 'De Stemming' van zaterdag 23 april schreef een journalist van deze krant dat de Leidse wethouder Van Rij geen behoefte meer heeft aan meedenkers. Als voorbeeld diende o.a. een uitspraak van hem bij de behandeling van plannen voor de bebouwing van Roomburg. Volgens die passage heeft Van Rij gezegd: „We hebben al veel te veel ge praat met de bewoners." De journalist schreef vervolgens: „Dat moet vooral op de nieuwe raadsleden,, die donderdag avond voor het éérst aanscho ven in de commissie volkshuis vesting en ruimtelijke ordening een rare indruk hebben ge maakt. .Want die zullen zich toch in gemoede afvragen wat dat voor vorm van democratie is, waarin overleg met burgers zonde van de tijd is." Iemand van de stichting Meerburg, die zich uitvoerig be zighoudt met de problematiek rond Roomburg, was nogal ge schrokken van de opmerking van de wethouder. Hij meende daaruit te lezen dat Van Rij niets meer ziet in verder over leg. Dat vond hij hoogst opmer kelijk en hij verzocht mij te on derzoeken of de wethouder werkelijk dit merkwaardige standpunt heeft ingenomen. Met andere woorden: is het ci taat juist. De wethouder heeft op mijn verzoek zijn lezing van het geval gegeven. Ik vat die hier kort sa- Die woorden, zo zegt hij, zijn inderdaad gesproken, maar ....zij vormden een onderdeel van een verhaal en dat stond er niet bij. Er waren twee punten in het geding: het archeologisch element en de uitstroom van de bult op Roomburg. De wethou der vond dat de gemeente daar over eerst met de desbetreffen de organen moest praten (Mo numentenzorg en de milieu-in stantie) en daarna met de be woners. De bewoners hadden zelf al hun licht opgestoken over deze materie en daarover met de gemeente gesproken. Dat nu was volgens de wethou der genoeg gebeurd. Hij wilde dat de gemeente nu eerst het ei gen huiswerk behoorlijk zou doen, daarna zou de terugkop peling naar de bewoners in zijn ogen pas zinvol zijn. Hij wijst beslist de opvatting van de hand dat hij verder geen be hoefte meer zou hebben aan overleg met de bewoners. De journalist verweert zich als volgt: 1) „De conclusie van de man van de stichting Meerburg dat RUUD PAAUW wethouder Van Rij in verder overleg met de stichting is aan hem. Die kan op grond van de in De Stemming geciteerde woorden van de wet houder niet worden getrokken. Als een wethouder zegt dat al 'veel te veel is overlegd met de be woners', heeft hij het over het verleden. Dat sluit geenszins uit dat hij in de toekomst weer met die bewoners in gesprek treedt." 2) „Als bewoners - en dat recht hebben zij - de gemeente herhaaldelijk benaderen over één bepaald onderwerp, kan die gemeente twee dingen doen: zeggen dat het nog te vroeg is om vragen te beantwoorden en te overleggen, omdat zij daar nog niet aan toe is, öf de bewo ners aanhoren en zeggen dat zij nog geen antwoorden op hun vragen krijgen, omdat de ge meente die antwoorden nog niet heeft en de zaak nog on derzoekt. In geen van beide ge vallen past het een wethouder te zeggen dat er veel te veel overlegd is. Ik heb niets uit zijn verband gerukt, ik heb de wet houder 'beoordeeld' op zijn let terlijke woorden, in een wellicht niet volledig beschreven, maat aan mij wel bekende context. En dat komt in de journalistiek dagelijks voor, in zowat elk arti kel. Journalisten zijn geen notu listen." Het verweer van de journalist heeft mij niet overtuigd van zijn gelijk. 1) De opmerking van de wet houder dat al 'veel te veel is overlegd met de bewoners', zoals deze nu door de journalist werd opgevoerd, kan de indruk wekken dat de wethouder er nu verder wel genoeg van heeft. In elk geval is die interpretatie mo gelijk. Het is dan ook niet zo vreemd dat de man van de stichting Meerburg het zo heeft opgevat. 2) Aan het slot van zijn ver weer erkent de journalist dat de woorden van de wethouder in een zekere context zijn ge bruikt, 'wellicht niet volledig be schreven, maar aan mij wel bekend'. Dat is verbloemend ge formuleerd. Wie het stukje terugleest, kan constateren dat de journalist de context helemaal niet be schrijft. Het verbaast mij dat hij het ken nelijk voldoende vindt dat de context hèm bekend is. Zijn taak is het nu juist dat op de lezer over te brengen voor een goede beoordeling van die op merking. Door dat na te laten doet hij de lezer tekort en plaatst hij de wethouder in een verkeerd daglicht. Journalisten zijn geen notulis ten', zegt de journalist nog ter rechtvaardiging. Dat mag in zijn algemeenheid waar zijn, maar die opmerking doet hier wat merkwaardig aan als hij twee zinnen daarvoor zegt de wet houder 'op zijn letterlijke woor den' te hebben beoordeeld. Conclusie: de zaak is door de journalist niet met de vereiste zorgvuldigheid behandeld. Ook in een doorgaans lichtvoetige rubriek als 'De Stemming' kan uit een betoog lichten. Helderheid Dagbladjournalisten moeten hun werk zodanig indelen dat de lezer een helder beeld krijgt van het verloop der dingen. De basis-informatie komt eerst, de lezer kan zich dan een eigen oordeel vormen. En het stelt hem ook in staat de redactie te volgen als zij, of bij de zaak be langhebbenden, commentaar op gebeurtenissen, rapporten of plannen geven. Het klinkt zo lo gisch dat het op het intrappen van een open deur lijkt. Maar toch ging er twee weken gele den in dit verband bij de krant iets mis. Het betrof de verslaggeving rond het rapport van het onder zoeksbureau BRO uit Vught over de problematiek van de Leid$e Beestenmarkt. Op woensdagmiddag 20 april werd het officieel gepresenteerd, maar die ochtend nog had een journalist van deze krant de De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot e met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan h adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). twee belangrijkste adviezen van het rapport opgedoken en de zelfde dag gepubliceerd. De ad viezen waren hem mondeling verstrekt door een der partijen die opdracht tot het BRO-on- derzoek hadden gegeven. Op donderdag 21 april had de krant het gehele rapport ter be schikking, maar zij gaf er niets meer over. Op vrijdag bevatte de krant tal van commentaren van belanghebbenden op het rapport. De gemeente nam een standpunt in en weer anderen reageerden daar weer op. Voor de gewone lezer viel er nauwe lijks nog uit te komen. Zo ver klaarde wethouder Van Rij het voor 90 procent eens te zijn met het BRO-rapport, en daar be greep G. Nagtegaal van de stichting Beestenmarkt weer niets van. Daar kwam nog wat bij: in een gesprek dat ik met de desbetreffende journalist had, bleek dat de twee adviezen die hij op woensdag had gepubli ceerd bij nader inzien niet ge heel juist, althans niet volledig, waren geweest. Zo moet het dus niet. Waar ging het nu fout? Dat de journa list de adviezen eerder had dan de presentatie van het rapport valt in hem te prijzen. Maar dat was maar beperkte informatie, bovendien mondeling gegeven. Dat laatste dient naderhand al tijd op juistheid te worden ge controleerd. Er was in deze situatie alle re den om de volgende dag nader op het rapport in te gaan, om er een evenwichtig beeld (dus ook iets van de overwegingen) van te geven. Dat had de lezer in staat gesteld de commentaren van vrijdag beter te volgen en te beoordelen. Conclusie: het heeft hier jour nalistiek gezien aan helder- en zorgvuldigheid ontbroken. En het meest onbevredigende is dat de lezer nu nóg niet weet hoe precies de adviezen van BRO luiden. Opmaak Op dinsdag 26 april opende de krant met de kop Aanslag in Pretoria en .daaronder stond een foto van een stralende vrouw met stembiljet. Dat beeld deed vreemd aan, aldus enige lezers. Onder zo'n kop verwacht je niet zo'n foto. Bovendien vonden ze dat het verwarrend was waar je moest doorlezen, omdat het stukje Winnie hoopt op verzoening er tussen was ge schoven. Inderdaad, de voorpagina was die dag geen voorbeeld van hoe het zou moeten. Tot mijn genoegen las ik in het Leidsch Dagblad van donder dag 21 april dat adjunct-hoofd redacteur Henk van der Post zo verantwoordelijk mogelijk met zijn chemische rommel (bij de dienst Milieu en Beheer noe men wij dat KCA: klein che misch afval) omspringt. Uit zijn artikeltje blijkt ook dat hij be reid is zijn KCA zelf te komen afgeven bij de depot aan de Ad miraal Banckertweg 15 in Lei den. Dat is een positieve opstel ling die door onze dienst ge waardeerd wordt. Echter: wanneer alle inwoners van Leiden, Leiderdorp, Alke made, Voorschoten, Oegstgeesl, Warmond en Sassenheim die zelfde positieve opstelling zou den hebben, zou de ellende niet te overzien zijn. Files op de La ge Rijndijk, met grote aantallen auto's die voor het stoplicht bij de Sumatrabrug staan te wach ten om op het industrieterrein De Waard hun KCA af te komen geven. En met al die auto's zou - per auto - meestal maar een kleine hoeveelheid KCA wegge bracht worden. Overigens: al die kleine beetjes samen zijn per jaar goed voor 17Q ton che misch afval. Zijn suggestie om iedereen individueel het KCA weg te la ten brengen, lijkt me dus een slechte, niet in de laatste plaats voor het milieu. Beter is het - zoals nu - één bestelwagen rond te laten rijden, die overal die kleine porties ophaalt. Een belangrijk bijkomend voordeel is dat het ophalen dan kan ge beuren op verantwoorde wijze, door speciaal opgeleid perso neel en met een auto die aan de strengste veiligheidsnormen voldoet. Want vergis u niet: het Klein van KCA slaat niet op het 'klein' van klein gevaar. Ver schillende soorten chemisch af val kunnen - zeker samen - be hoorlijk gevaarlijk zijn! Henk van der Post is zich er Bewoners Zeeheldenbuurt voeren actie tegen junks, Leidsch Dagblad d.d. 27-04-94. Junks in de Merenwijk dumpen, kom nou. Wij willen van de Me renwijk een normale wijk ma ken. Hebben de Merenwijkers al geen goede naam, dan hele maal niet meer. Wij hebben hier ook problemen met junks, ik denk dat dit in alle volkswijken kan gebeuren. Junks zijn en moeten een politiek probleem zijn, daar wil geen wijk de dupe van worden. Daar moeten de politiek en de woningbouwver- 1940-1945.'Hoe zou dit volk de tyrannie verdragen en 't zwaard niet heffen tegen bruut geweld? Zij volgen 't licht spoor uit vervlogen dagen en hebben 't offer van hun leven niet geteld'. Deze tekst staat on dermeer te lezen op de sokkel van het verzetsmonument aan het Burgemeester Visserspark in Alphen aan den Rijn. De kun stenaar professor O. Wenckebach is de maker. Het monu ment werd op 4 mei 1949 onthuld. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek c het r r de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren ANNO 1894 - Alpenongelukken. - Uit de mededeelingen van de Duitsche en Oostenrijksche Alpenvereeniging blijkt dat in 1893 in de Alpen 50 catastrophen, ten gevolge waarvan 80 menschen het leven verloren, hebben plaats gehad. Hiertoe behooren echter ongeveer 20 ongelukken, aan F.delweisszoekers, enz., overkomen; ongelukken, die dus niet met de eigenlijke „bergsport" te maken hebben. In het verslag wordt nog als eene bijzonderheid gemeld, dat de moeilijkste toeren betrekkelijk het veiligst zijn. De meeste slachtoffers eischen de gemakke lijke loeren, omdat zij den beginner moeilijkhe den bieden, welke hij niet vermoedt en voor wel ke hij niet geoefend en toegerust is. - Door den commandant van het koloniaal werf depot is aan de militaire autoriteiten verzocht om. wanneer kolonialen, zich met verlof bevin dende, aan dronkenschap, vechterij of luidruchtig gedrag op straat schuldig maken, hun alsdan den verlofpas te doen afnemen, te laten arresteren en hen naar Harderwijk te doen opzenden. - Hooge prijzen voor tulpen. - Op eene veiling te Noordwijk werden o.a. verkocht 12 regels (onge veer honderd stuks) dubbele tulp Rozenburg, eene mooie dubbele roode tulp van bijzondere, uitloopende kleur. Deze 12 regels brachten, zon der de kosten, de som op van 178, een prijs, welke zeker zelden wordt besteed. - De stad Parijs heeft volgens eene testamentaire beschikking 8000 fr. ontvangen, waarvan zij de rente jaarlijks moet besteden voor twee kinderen, die als verwaarloosd zijn opgenomen. Zij moet daarvoor onder de verwaarloosde kinderen de twee kiezen, welk dezen prijs het meest waard zijn. - Engagement zonder minnebrieven. Van mej. Calvé, eene welbekende Amerikaansche zangeres, die verloofd is met den heer Cain, een Parijsch schilder, wordt verhaald dat zij zich door middel van een phonograaf met haren verloofde onder houdt. Zij neemt het werktuig overal mede en vertrouwt het alles toe, wat zij van tijd tot tijd te zeggen heeft. Eens in de week zenden de verloof den elkander dan hunne phonogrammen. ANN01969 - Amerikaanse vrouwen voelen zich bedreigd door de toenemende onveiligheid op straat. Een enquete van Ladie's Home Journal leverde onder meer de conclusies op: Twee van elke drie vrou- ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST van bewust dat, in tegenstelling tot de bewoners bij hem in de straat, niet iedereen een auto heeft (of wil hebben). Mede daarom roept hij de lezers van het Leidsch Dagblad op met de fiets of lopend te komen. Lo pend lijkt me alleen realistisch voor een deel van de inwoners van de Leidse Zeeheldenbuurt (het KCA-depot is daar geves-' tigd aan de Admiraal Banckert weg). En de stad doorfietsen met een chemobox (die forse afmetingen heeft), of een tas met allerlei verschillende che mische materialen erin, lijkt me ook niet wenselijk. Laat het KCA dus maar op verantwoorde wijze door des kundig personeel ophalen, dan kan ook iedereen die niet goed ter been is of het huis niet uit kan, het KCA op veilige wijze - en dichtbij huis - kwijt. Misschien wil Henk van der Post, ondanks alles, toch zelf naar het KCA-depot met de twee lege batterijen uit de asbak in de keuken. Dat kan. Iedere werkdag van .8 tot 16 uur, en za terdags van 13 tot 16 uur, kan hij bij ons terecht. Om te zorgen dat hij het KCA veilig kan ver voeren bied ik hem bijgaand een chemobox aan: een veilige opbergplaats voor al zijn KCA; veilig met name ook omdat de chemobox vrijwel niet door kin deren open gemaakt kan wor den. Om te zorgen dat hij onze chemokar niet meer hoeft te horen krijgt hij van ons de data waarop de chemokar in 1994 bij hem in de straat komt, n.l. 20 juli en 19 oktober. Op deze da gen kan hij dan de oordopjes, die wij hem hierbij' - als extra service - aanbieden, indoen. Welterusten! Fons Delemarre, voorlichter dienst Milieu en Beheer, Gemeente Leiden. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Afdeling intensieve zorg 10.30-11 00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10 30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11.15- 12.00 uur Kraamafdelmggynaecologie: 14.30-19.30 uur alleen voorvaders bovendien van 19.30-21.00 uur. Afdeling hartbewaking: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur Intensive care: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00- 11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voorzwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur-, oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. BIOSCOPEN Steenstraat 39 The Pelican Brief al dag 18.45 2115. De schrijver van 'The Firn Grisham, maakte in 'The Pelican een ingewikkelde thriller met eer wikkeld plot. Bepaald met eenvoi Julia Roberts als studente op zoek naai zei Washington als journalist op zoek e Willy a 12-jarige Jesse schooie kruimeldiefje. Alsh kladdert op d I. pakt de politie dolfinarium set reurlge en stuu Philadelphia al., dag. 18.45, 21.15. DemSïKMe'nce oMhe Lambs) h enigingen maar een oplossing voor vinden. Dat dumpen van de ene wijk naar de andere is al leen het probleem verplaatsen. Zeeheldenaren, jullie hebben gelijk dat je ze kwijt wilt, maar niet de Merenwijkers of een an dere wijk er mee opzadelen. La ten we met z'n allen alternatie ven bedenken om tot een op lossing te komen, maar niet dumpen in een andere wijk. De problemen verplaatsen is niet de oplossing. L. Bekker-Robbers, Leiden. sprookje uit df tfire al dag. ie ook 14.15, 18.45, 21.15, Na de scheiding mist Robert V\ ster bij zijn ex-echtgenote Sally F Runnings al., ook 14.30. K< Olympische Spelen. De onlangs overle den John Candy speelt de rol van hun aan lager wal geraakte coach. ID0 4 e of the Father 12|r.,dag Gerry Conlon, één van de Guildford Four huldig gevangen zat in ecel. Hoofdrolspeler Damel is wordt in Londen opgepakt lies. Daar verandert Day-Lewis van rond lummelend straatschoffie in een felle STUDIO Sister Act 2 al vr za zo woe 14.30. Ver volg op deel 1 gemaakt door Bill Duke. Nachtclubzangeres Deloris (Whoopi Goldberg) trekt ditmaal vrijwillig het ha bijt aan om muziekles te geven op een met opheffing bedreigde school. - dsaL, dag^l8.45,21.15. erd op de w ir gebeurde liefdesge- 'e Britse schrijver C.5 n de Amerikaanse dichteres Joy m. Intellectueel Anthony s (Lewis) leidt een nogal a !°Ö?f de gescheiden Debra Winger (Gresham) steeds geen plaats tc XT 15 uur). Ste ven Spielberg verfilmde het gelijknami ge boek van Thomas Keneally. Liam Neeson is Oskar Schindler, een char mante levensgenieter en zakenman. Spotgoedkoop houdt hij met joods per- li 071-123875. Breestraat 31 Farewell to my concubine al., dag. 20.00 De Peking Opera, twee jongens die elkaar ontmoeten op een theater school in Peking en de Chinese geschie denis van deze eeuw Chen Kaige weeft KIJKHUIS tel 071-1429895. V e 19.30,21 45. Regis 'Olgf ronder hoop die wen voelen zich (zelfs overdag) niet op hun ge mak wanneer ze door een onbekende buurt lo pen. Drie van elke vijf vrouwen (in grote steden drie van elke vier) gaan bij avond ook in hun ei gen buurt liever niet alleen op straat. Zes van elke tien geënquêteerden vrezen dat ze vroeg of laat slachtoffer zullen worden van misdaad met ge weldpleging." Ze zijn overigens niet allemaal van plan om dit lijdelijk te ondergaan. Eén van elke negen ondervraagden draagt tegenwoordig een alarmapparaatje bij zich, of heeft in ieder geval iets bij de hand waarmee ze zich kan verdedigen. Eén op elke zes vrouwen is van plan om judo of karate te leren, en eén op elke vier vrouwen heeft thuis wel een of ander wapen waarmee ze zich zelf kan verdedigen. De overgrote meerderheid vindt dat aan ordelievende burgers het bezit van een geweer of een ander „zelfverdedigingswa- pen" moet worden toegestaan. kerksteeg 10 eigh volgt in deze fill hoop die zich laat leioen ntrag isch levensgevoel Gevolg The age of innocense do Historisch drama van M; gebaseerd op het boek v ton. In het stijve New Yo eeuw komt Damel Day-L i tegen: Michelle Pfeiffer. studeerd of de jonge, i Cruise wordt voor een i nomen opeen advocat bij beetje ontdekt h lar net afge- aris aange- itoor. Beetje Ti alles er zo gaat zich los te wek ouse of the spirits di 20.00 Bi >t verfilmde de gelijknamige b van Isabel Allende. Éa van de belevenissen van een grootgrond- bezittersgezm wordt vijftig jaar geschie denis van Chili in beeld gebracht Met onder meer Jeremy Irons. Glenn Close. Winona Ryder en Meryl Streep. Until the end of the world woe 20 00. Science fiction-achtige reisfilm van Wim Wenders waarin hij zich Zorgen maakt over de stortvloed aan beelden die de mens dagelijks over zich heen krijgt Solveig Dommartin brengt de buit van twee bankrovers naar Parijs. Daar ontmoet ze William Hurt, een man die met een soort recorder voor hersengol ven over de wereld reist Dat apparaat wekt de nodige belangstelling. LAK CINEMA tel: 071-124890, Cleve- ringaplaats 1 De ontkenning ma 20.30. Documentai re van Tom Verheul over Brigitte, een vrouw met een meervoudig persoonlijk heidssyndroom. Seksueel misbruikt door haar vader, mishandeld door haar ontvluchtte ze haar gruwelijke werkelijk heid door een soort zelfhypnose. Niet zij onderging al die ^ez^®nm^rn^^evr^n Brigitte'wonen'. LVC tel: 071-46449, Breestraat 66 On the waterfront do t/m za 20.45. Klassieker van Elia Kazan. De niet zo snuggere havenarbeider Marlon Brando den heeft gebruikt voor het uit de weg ruimen van tegenstanders van de vak bond en hij keert zich tegen zijn voorma- Jigéopdrachtgevers. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Mrs. Doubtfireal., dag. 21.15, za zo woe 13.30, za ook 18.30, zo ook 16.00. The Piano 12 jr.. dag. beh, za 18.45. Van Jane Campion. De 'stomme' Holly Hunter komt als postorderbruidje met Nieuw Zeeland van de vorige eeuw. Haar keurige gentleman-echtgenoot Sam on-Britse Han/ey keitel intrigeert des te EURO 2 Schindler's List al., dag. 20.00, za zo woe ook 13.30. EURO 3 On Deadly Ground 16 jr. dag 18.45, 21.30. Actiefilm van en met Steven Seagal die als kampioen-oliebrandblus- ser de strijd aanbindt met milieucrimi neel Michael Caine. Inzet is een olieraf finaderij annex boorplatform in Alaska. Seagal krijgt een helpend handje van Joan Chen die voor Eskimomeisje speelt. Free Willy al., zawoe 13.45. zo 13.45, 16.15.' zoawoèni4e00rlandSeeSPrOken' a' EURO 4 Sister Act 2, back in the habit al dag. 18,45 21.15, zo ook 16.15 PARKFILMHUIS tel: 01720-95600, Cor nells Geellaan 2 Het is een schone dag geweest vr 20.30. Documentaire van Jos de Putter. krant. De Putter schetst de teloorgang van het boerenbedrijf van zijn ouders Hij volgLhen in hun laatste oogstjaar. Nosferratu, eine Symphonie des Grauens za 20 30. Friedrich Wilhelm Murnau verfilmde in 1922 als eerste Bram Stoker's befaamde 'Dracula'. Een jonge klerk komt voor zaken naar het slot van de beroemde graaf. Als Dracula nog maar én ding: zijn tanden in haar nek laten zinken. Dasgrausame Orches- ter, vier saxofonisten en één pianist, ver- VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071-614354, Prinses Marijkelaan 4 Aladdin Ned. gesproken, al., za woe 14.00. Beethoven's II al., zo woe 15 30 Zes Sint Bernardhonden tegelijk op het witte vier kleine wolbaaltjes van puppies. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. The Pelican Brief 12 jr dag. 13.15, 16.30, 20.15. ASTA 2 Mrs. Doubtfire al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3 Groundhog Day al., dag. 13.15, 16 00, 18.45,21.30 BABYLON 1, tel 070-3471656, naast Centraal Station. Short Cuts 16 jr., dag. 14 00,20.00 BABYLON 2. Shadowlands 12 jr. dag. 13.15, 16.00, 18 45.21.30. BABYLON 3. The remains of the day al dag. 13.15, 17.00, 20.30 CINEAC 1. TUSCHINSKY tel: 070- 3630637, Buitenhof 20. (wegens verbou winggesloten). METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carne- gielaan 15. Schindler's List 12 |rdag 14.00, 20.00. METROPOLE 2 Cool Run nings al .dag 13.15. 16.00, 18.45, 21 30 METROPOLE 3 Philadelphia al dag 13.15, 16.00, 18.45, 21.30 ME TROPOLE 4 In the name of the Father 12 jr.. dag 18 45. 21.30 Aladdin al., dag. 13.15.16 00 METROPOLE 5 The Flat 16 jrdag 21.30 The good son 16 jr dag. 21.30 Free Willy al dag 13.15, 16 00, 18.45. ODEON 1 tel 070-3462400/3462401 Herengracht 13 On Deadly Ground 16 jr., dag 13.15, 16.00, 18.45.21.30 ODEON 2. Frapdsal dag 13 15.16.00. 18 45.21.30 Sister Act llal dag 13 15, 16.00. 18.45, 21.30. 0DE0N4 Riksbioscoop: Hot Shots II 16 jr dag 11.45, 14 15. 16 45, 19 15. 21 45 HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191 Zaal I Bad BoyBubby 16 jr dag. 19.30. 21.45, do vr ook 16.15, zo woe ook 14 00. Zaal II The Blue Kite 16 jrdag 19.30, zo woe ook 16 15 Trois Couleurs: Blanc 16 jr., dag. 22.00, woe ook 16.15. Zaal III Vacas 16 jr., dag. 21 45 beh ma. dovrzowoeook 16.15.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24