Voorburg kan nederlaag niet verkroppen Middeldorp is tweede plaats beu Sport Weg vrij voor Ten Donkelaar als trainer van FC Twente Van Poppel mist kracht in finale Johansson gunt Europa meer WK-tickets 'RIJDAG 29 APRIL 1994 Bokser bezwijkt aan verwondingen londen De Engelse profbokser Bradley Stone, supérbantam, is gisteravond overleden aan de verwondingen die hij woensdag tijdens een partij tegen Richie Wenton om de nationale titel, had opgelopen. De 23-jarige pugilist had het gevecht na interventie van de arbiter verloren. Hij had talloze stoten op zijn hoofd geïn casseerd. Na de strijd verliet hij op eigen gelegenheid de arena. Enkele uren later raakte hij echter buiten bewustzijn. Hij werd woensdagnacht met spoed geopereerd. Daarbij werd een bloed- stolsel uit de hersens verwijderd. Zaalfinale LD-Cup in Stompwijk leiden Bax en FC Lisse spelen op maandag 2 mei de finale om de LD-Cup in sporthal Meerhorst in Stompwijk, aanvang 21.30 uur. Voorts verschijnen de vrouwenteams van Randstad Sport en Hoogvliet binnen de lijnen. Dat duel begint om 20.30 uur. Het volledige programma is: 19.30: Koudekerk 2-Pieca 1, 20.30: Randstad Sport vrouwen-Hoogvliet vrouwen, 21.30-Bax-FC Lis- se, 22.30: Pen Boys-Snackbar Coret. DIOK Athletics verslaat reserves HRC leiden DIOK Athletics heeft HRC 2 met een 17-5 nederlaag te ruggestuurd naar Den Haag. Try's van Robert van der Vlist (voor rust) en André de Haas (na rust) bezorgden DIOK gisteravond in Leiden een comfortabele voorsprong. In de slotfase zorgden een try van Willem Huivenaar en de conversie van Dave Langezaal ervoor, dat de Leidenaars het prestigeduel in de play-offs van de eerste klasse met een nog ruimere marge wonnen. Velocitas verliest topper tegen Madjoe leiderdorp» Velocitas heeft de strijd om het kampioenschap van Rijndelfland'niet kunnen beslechten. De korfbalclub uit Leider dorp leed gisteren op eigen veld een kansloze 13-8 nederlaag te gen naaste achter Madjoe, dat de topper vanaf het begin af do mineerde (1-6 4-11, 6-13). Topscores bij de Rijnsburgers waren Petra (4) en Remco van de Meeberg en Marco Ravensbergen (3). Bij de verslagen koploper was Paul Robert Nugteren (2) trefze ker. Velocitas heeft nu nog één punt voorsprong op Madjoe en drie punten op Fluks, dat echter één wedstrijd minder heeft ge speeld. Ereplaatsen Bollenstrekers in tijdrit zwanenburg» Enige wielrenners van de Bollenstreek hebben hun kwaliteiten als tijdrijder getoond. Nico Altdorf werd gisteren in Zwanenburg vijfde bij de B-amateurs. Karei Teeuwen eindigde bij de veteranen als tweede. De junioren Lennart van Harskamp en Jeroen Wesselius legden in hun categorie beslag op de vierde respectievelijk zesde plaats. Lugdunum-trainer Nijhuis de gebeten hond tijdens restant gestaakte duel Tussen Voorburg en Lugdunum komt het waar schijnlijk nooit meer goed. De knock-out van Jeroen Brussee op zondag 6 maart jongsüeden was gister avond tijdens het restant van de wedstrijd nog niet vergeten. De 1-0 overwin ning van de Kikkers viel in Voorburg in slechte aarde. Vooral Lugdunum-trainer Ferry Nijhuis moest het ontgelden. „Ik ben zelfs voor NSB'er uitgemaakt." tim brouwer de koning De commotie die in het laatste gedeelte van de nog geen uur durende wedstrijd ontstond (het duel werd op zes maart in de eerste helft gestaakt), had ongetwijfeld te maken met Voorburgse frustraties over het verloop van de wedstrijd. Beide ploegen zaten bij de scheids- rechtersbal van arbiter van Sprang waarmee het duel be gon, ongeveer in hetzelfde schuitje. Zij moesten winnen om kans te houden op de (ver vangende) tweede periodetitel in de tweede klasse A. Een half uur lang leken beide teams zich meer door het mooie weer en de dito grasmat te laten beïnvloeden dan door spanningen omtrent de afloop van het duel. Toen deed Harm de Vos zijn achternaam eer aan. De sluwe routinier van Lugdunum rondde een voorzet van Michel Prins beheerst af met een doeltreffende kopbal. De Voorburgse doelman Leo de r de knie bij Maurice Kean (Voorburg). Boer stond erbij en keek ernaar: 0-1. De overige Voorburgers slaag den er vervolgens niet in de avond van de machteloze sluit post op te fleuren. Hoe sterk de thuisclub ook aandrong, het doel van Marcel IJzendoorn misten zij op de wonderlijkste manieren. Wellicht wreekte zich het feit, dat Voorburg vijf basis spelers miste.. Dat gemis werd onder meer veroorzaakt door een reeks schorsingen die Voorburg re centelijk ten deel viel. En wie 3? De Sleutels blijft 'Vierdeklasser al ti rwee dagen eerder dan ver evak vacht heeft De Sleutels zich in voori veiligheid gespeeld. De Leidse zaterdagvierdeklasser won gis teravond op eigen terrein de ,Van Vooruitgeschoven wedstrijd te gen de verzadigde kampioen ia zo fiohda '76 met 3-2. Daardoor k staat De Sleutels met 20 punten 3.45. uit 20 wedstrijden in de mid- - Hoiiidenmoot van de vierde klasse B. woest ontmoeting, die voor zater- jw. h dag 30 april was vastgesteld, >am vas in verband met festiviteiten tdesiDP Koninginnedag pas eergiste ren twee dagen vervroegd. Gé Tegelaar bezorgde de zaz0 thuisclub tot tweemaal toe een voorsprong. Maar de kampioen uit Bodengraven kwam zowel voor de rust (1-1 door Paul als na de hervatting ohera (2-2 door Henry Uithof) langs- zij- Vijf minuten voor tijd stelde eVan Simon van der Linden de zege en de plaats in de vierde klasse 13 4! voor de Leidenaars veilig (3-2). Speler van Vredenburch 3 velt Katwijk 2 Een speler uit het derde elf tal van Vredenburch heeft Katwijk uit de districtsbeker geknikkerd. Door toedoen van invaller Menno van Es sen versloeg de Rijswijkse zondagderdeklasser de Kat- wijkers, die zonder eerste- eltalspelers aantraden, gis teravond in de slotfase met 3-2. Van Essen is in het dage lijks leVen barkeeper. Na zijn geslaagde invalbeurt gaf de 22-jarige middenvel der in de kantine van Vre denburch heel wat rondjes weg om anderen in de feestvreugde te laten delen. Van Essen na afloop van zijn droomdebuut, plotse ling in het middelpunt vab de belangstelling: „Ik kwam naar het veld om te trainén. De trainer nam mij apart en vroeg me of ik wissel bij het eerste elftal wilde staan. Dat leek mij wel wat. Ik hoop ooit het eerste te bereiken. Het laatste kwartier mocht ik erin. Twee minuten voor tijd kwam er een hoge voor zet en voor ik het wist lag de bal in het net." Voor Katwijk, dat de eer- ste-elftalspelers rust gunde met het oog op het compe titieduel van morgen tegen Marken, betekende de tref fer van Van Essen de nek slag. Leen Guyt had de kustbewoners met twee doelpunten hoop gegeven op verlenging van het be- keravontuur. Voor Vreden burch scoorde Cindy van Teunenbroek tweemaal. woubrugge» Het is nog maar kort geleden dat Oscar Middeldorp een dui delijk doel voor ogen had. De 24-jarige autocoureur uit Wou- brugge wilde in de Formule 1 rijden. Ik kan het, ik wil het en dus doe ik het, dacht hij. Inmid dels beseft hij dat het zo niet helemaal werkt. Hij gaat ervoor, dat nog wel. Maar hij beseft dat het moeilijk is om in de hoogste klasse van het autoracen terecht te komen. Inmiddels is hij wel zo ver dat hij weet dat hij niet 'thuis gaat zitten janken' als hij moet con cluderen dat het niet lukt. Dit seizoen is wat dat betreft be langrijk. Als hij goed rijdt, bij voorbeeld Nederlands en Euro pees kampioen wordt in zijn Formule Renault-klasse, dan kan het gebeuren dat sponsors bereid zijn veel geld in hem te steken, zodat hij in de Formule 3 of Formule 3000 kan starten. En dan zou de volgende stap de Formule 1 kunnen zijn. Maar het kan ook anders lo pen. Dan is het prettig te besef fen dat er meer is dan auto sport. „Er zijn jongens bij die denken alleen maar aan racen, racen, racen. Maar ik heb mijn diploma's gehaald. Met de erva ring die ik in de autosport heb opgedaan, moet het lukken een vaste baan te vinden." Dat zal dan wel in de auto branche zijn. Want Middeldorp, die na de havo de opleiding au totechniek aan de MTS volgde, is 'helemaal gek van auto's'. Vroeger was dat al zo en dus is het niet zo verwonderlijk dat hij op zijn dertiende jaar begon met karten. Vijf jaar beoefende hij deze sport en met succes. Het eerste jaar werd hij gelijk derde op de Nederlandse kam pioenschappen. Later was hij niet alleen nationaal, maar ook Europees kampioen. „Ik zal wel een soort aanleg, talent hebben. En ik had op dat moment ook geluk. Dat heb je nodig, alles moet meezitten." In 1988 stapte hij over naar de autoracerij. Eerst reed hij in een tourwagen, maar dat beviel niet zo. „Het gaat er in die klassen ook om elkaar van de weg te rij den. Daar houd ik niet zo van." Toen hij twee keer in een kleine formule-auto had gereden, wist hij het al: dit ligt mij veel meer. Rijden in een open auto lijkt meer op karten, bovendien heb ben de coureurs meer technisch inzicht nodig. „Je moet de auto zo afstellen, dat je veel grip hebt op de weg. Want hoe meer grip, hoe harder je de bocht door kunt." In de formulewagens werd hij inmiddels drie keer tweede bij het Nederlands kampioen schap. Steeds haalde hij net een paar punten minder dan Franc ten Wolden uit Oostzaan, zijn 'eeuwige concurrent'. Vorig jaar wist hij al aan het begin van het seizoen dat hij voor het verkeer de chassis had gekozen. Dit jaar moet hij Ten Wolden kunnen verslaan, ook al eindigde hij in de eerste race al achter hem. Maar het regende, en hij had nog nooit met zijn nieuwe wa gen in de regen gereden. „Ik was sneller, het lag aan de mo tor. Maar ik moet dit jaar abso luut Nederlands kampioen wor den." Voorlopig is het budget zijn voornaamste zorg. Vorig jaar haakte Samson af, dat hem ja renlang Financieel flink onder steunde. De multinational be sloot geen geld meer te stoppen in de autosport maar in evene menten als popconcerten. Mid deldorp kreeg nog wel een 'af scheidscadeautje', maar dat was niet genoeg. Hij heeft, omdat hij ook internationale wedstrijden rijdt, nu eenmaal veel geld no dig. Het exacte bedrag wil hij had daaraan volgens sommige Voorburgers schuld? Lugdunum-trainer Nijhuis, die erop had aangedrongen dat de gene die Brussee destijds een klap had gegeven voor tien wedstrijden werd geschorst. Zo was de cirkel rond. Voeg foto holvast/marklamers daarbij dat Nijhuis als trainer RKAW ooit doelman De Boer onder zijn hoede had en de vol gende woede-uitbarsting is ver klaard. De Boer. rood aangelo pen: „Wat ben jij een naar man netje geworden. Vroeger mocht ik je, maar ik zal maar niet zeg gen wat ik nu van je vind. Je flikt ons door ons schorsingen aan te De hernieuwde kennismaking met een oude bekende kon Nij huis' avond niet bederven. Hij legde collega Frank Kuyl nog even uit dat enige Voorburg spelers hem voor NSB'er had den uitgemaakt, toen hij het bij een inworp langs de zijlijn aan de stok kreeg met Pauolo So- bral. Scheidsrechter Van Sprang sommeerde Nijhuis vervolgens naar zijn dug-out. Daar leerde een optelsom de Lugdunum-trainer dat hij meer plussen dan minnen overhield aan het beladen duel. Immers, rekenmeesters becijferden dat Lugdunum door de zege zo goed als zeker is van de tweede plaats in de tweede periode. Die geeft recht op deelname aan de nacompetitie. omdat kampioen HMSH zowel de eerste als twee de periodetitel op zak heeft. Het kan voor Lugdunum al leen nog misgaan als het op zondag 8 mei met meer dan 3-0 verliest van SJC. Ook hier betreft het een restant van een afgebro ken partij - waarvoor beide clubs een punt in mindering kregen - met licht voordeel voor de Noordwijkers (1-0). De ge deelde tweede plaats op de ranglijst biedt Lugdunum bo vendien nog een alternatief als de vervangende periodetitel on verhoopt de neus van de 75-ja- rige vereniging voorbijgaat. Voorburg - Lugdunum 0-1 (0-0) 65. De Vos 0-1: scheidsrechter. Van Sprang; toeschouwers: 350 Lugdunum: I) zendoorn; De Roo. Van Tongeren. De Roov; Van der Weiden. Verhoogt. Michel Prins. Marcel Prins; Redel. Van Berkel (De Cler). De Vos enschede albert geesing gpd-verslaggever FC Twente heeft eindelijk de handen vrij om oud-speler Issy ten Donkelaar (52) morgen te presenteren als opvolger van Rob Baan. De technisch mana ger, die twee jaar geleden Theo Vonk afloste, bereikte na we kenlang touwtrekken een ak koord over de hoogte van de af koopsom. De arbitragezaak op 3 mei is daarmee van de baan. Baan kon in zijn derde con tractjaar bij Twente aan de slag als technisch directeur, maar hij moest de training en coaching van het eerste elftal afstaan aan Ten Donkelaar. Daar voelde hij wel voor, maar alleen op voor waarde dat de club hem een nieuw, driejarig contract aan bood. Twente ging daarmee niet akkoord. Baan eiste daarop volgens voorzitter Cees Anker een hogere afkoopsom dan contractueel was vastgelegd. Gisteren vonden de twee partij en elkaar echter in een 'weder zijds acceptabele regeling'. Baan voelt zich bevrijd, zegt hij. „Ik ben opgelucht dat de kogel door de kerk is en dat ik nu weet waar ik aan toe ben." Hij kan de komende drie jaar aan de slag bij Excelsior en Cambuur. „De komende dagen ga ik alles op mijn gemak op een rij zetten. Of ik stort mij in een buitenlands avontuur, of ik kies voor Cambuur of Excelsior. Ik heb die twee clubs beloofd dat ik ze na dit weekeinde laat weten wat ik ga doen". Al weken geleden besloot Twente in zee te gaan met Ten Donkelaar als hoofdtrainer, al leen de handtekening ontbrak nog. Twente, zo vond hij. moest eerst het geschil met Baan af handelen. „Eerder teken ik niet." Ten Donkelaar krijgt bij Twente de supervisie over de technische staf en neemt de training en coaching van het eerste elftal voor zijn rekening. Hij wordt geassisteerd door Fred Ruiten, ook onder Baan al de tweede man. Ten Donkelaar tekent als hoofd technische staf voor één jaar en heeft de toezegging dat hij eventueel kan terugkeren in zijn oude functie als hoofd op leidingen. Net als Van Hanegem bij Feyenoord heeft hij in feite een contract voor het leven. De trainer uit Losser krijgt op eigen verzoek niemand boven zich. Voor hem betekent de promotie zijn debuut als hoofd trainer in de top van het betaal de voetbal. De ex-speler van Twente (1965-1971) en Heracles (1971-1973) was twaalf jaar in vaste dienst als jeugdtrainer bij de afdeling Twente. Vier jaar ge leden haalde Twente hem naar het Diekman als hoofd oplei- dingen. Oscar Middeldorp, autocoureur uit Woubrugge: „Zo fanatiek met iets bezig zijn, dat is toch het mooiste wat er er is." foto holvast/mark lamers Woubrugse coureur nadert top in Formule Renault-klasse i - „dat schrikt ie dereen zo af' - maar dat het 'in de buurt' van de twee ton ligt, wil hij wel erkennen. Zijn grootste sponsor is auto- berdijf Hemcar met vestigingen in Leiden en Alphen. vroeger ei gendom van zijn vader. In zijn vrije tijd werkt hij in .de garage, om nog iets terug te kunnen doen. Hij heeft meer sponsors, maar hij heeft nog een klein te kort. Daarom stopt hij voorlopig nog zijn prijzengeld bij zijn nor male budget. De Formule Renault is nog een relatief goedkope klasse. Rijden in de formule 3 kost he lemaal onnoemelijk veel geld. „Alles moet dan kloppen: je moet een volledig budget heb ben, in een goede auto rijden en in een goede klasse. Anders kom je er niet. Daarom is het voor mij ook niet reëel om te denken dat ik ooit in de Formu le 3 of 3000 zal uitkomen. Ook al weet ik dat ik er wel de"capa citeiten voor heb. Maar ik staar me er niet blind op, ik zet er niet meer alles voor opzij. Hoe wel het ook niet zo is dat ik er niet meer in geloof. Misschien dat alles nu een keer wel alle maal klopt, dat ik heel veel ge luk heb." De scherpte lijkt bij Jean Paul van Poppel ver dwenen. Gisteren werd de Nederlandse sprinter opnieuw op zijn specialiteit verslagen. Woens dag in de finale van de derde etappe van de Vuelta a Espana moest hij slechts Jalabert voor rang te verlenen. In Cordoba tijdens de ontknoping van de vierde rit flitsten vier renners hem voorbij, on der wie Endrio Leoni, die de dagprijs opstreek voor Jesper Skibby, Laurent Jalabert en Angel Edo. Leider Tony Rominger finishte als 45e en behield de gele trui. Van Poppel leek in een zetel op weg naar een een herhaling van zijn ritzege in 1992 tijdens de Ronde van Spanje. Zijn ploegmakkers Hodge en Vermote hielden het tempo hoog en effenden het pad voor JPvP. Twintig meter voor de finish vloeide echter de kracht uit zijn turbodijen weg. Links en rechts werd hij gepasseerd. Zelfs door de doorgaans tragere Jesper Skibby. die ook een misrekening maakte. De Deen had ge rekend op een licht hellende aankomst. Team genoot Harmeling nam hem op sleeptouw. „In het routeschema stond dat het parcours licht omhoogliep. Dat klopte niet. Tegen een rappe jongen als Leoni was ik kansloos." zei Skibby. De vierde rit over 235 kilometer werd afgelegd bij een temperatuur van 35 graden. De hitte temperde de snelheid dusdanig dat een achter stand van drie kwartier werd opgelopen op het langzaamste tijdschema. Pas op 55 kilometer van de aankomst kwam een groepje van vier in beweging. Ze bleven ongeveer twintig kilometer vooruit met een maximale voorsprong van ruim één minuut. Dertig kilometer voor de eindstreep waagden de Italiaan Lelli, de Colombiaan Mora, de Fransman Casado en de Spanjaard Galdeano een uitbraak. Vijf kilometer voor de finale wer den ze teruggepakt onder impuls van Festina (Van Poppel) en ONCE (Jalabert). Geen van bei den won. Leoni bleek de rapste. Europa krijgt waarschijnlijk aanmerkelijk meer plaatsen op de wereldtitelstrijd van 1998, door intercontinentale play-offs te spelen. Voorzitter Johansson heeft dit gisteren gezegd op het congres van de UEFA, kort na dat hij was herkozen als eerste De belangrijkste voetbalbe stuurder, voorzitter Havelange van de FIFA, stelde eerder voor tijdens de eindronde van 1998 in Frankrijk 32 landen te laten deelnemen. Dit jaar in de Vere nigde Staten zijn dat nog 24. De uitbreiding is in eerste instantie bedoeld om de roep om meer plaatsen voor Afrika en Azië te honoreren. „Ga er maar vanuit dat de ideeën van Havelange worden uitgevoerd", zei Johansson. Vol gens de Zweed kan Europa daarbij uitgaan van 16 tot 18 plaatsen. In de eindronde deze pa. „Zelfs als we de andere conti nenten allemaal een extra toe gangskaart geven, zijn er nog vier plekken over. Daarbij zullen play-offs tussen landen uit de verschillende continenten een oplossing bieden voor de verde re kwalificatie. Vrijwel zeker zul len die dan door Europese lan den worden gewonnen. Wij zijn nu eenmaal het sterkst." Robert Eenhoorn debuteert met twee-honkslag Met een twee-honkslag heeft Robert Eenhoorn zijn debuut gemaakt in de Major League. De Nederlandse honkballer speelde woensdag in Seattle zijn eerste wedstrijd voor de New York Yankees. Korte stop Een hoorn viel in de zesde inning van het duel tegen Mariners in. De 26-jarige Eenhoorn, die sinds 1990 onder contact staat bij de roemruchte organisatie van de Yankees, sloeg één uit twee en maakte een punt. De Yankees wonnen het duel met 12-2.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25