Bus(doden)baan Schrijvende Lezers/Info De politieke tekening: een wereld apart Schets van openbaar vervoer in Leiden EUR01 WOENSDAG 27 APRIL 1994 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD ZIEKENHUIZEN Op 13 april stond in deze krant een politieke tekening van Wim Stevenhagen die bij een paar le zers kwaad bloed heeft gezet. De inleidende tekst bij de prent luidt: „In Amsterdam heeft men geen tijd om de wonden te lik ken na de IRT-affaire, want men is al weer druk bezig een nieu we bende uit de georganiseerde criminaliteit in kaart te bren gen". De tekening vertoont een schoolbord, waarop geschreven staat: „1. Elco B. zwart geld"; 2. Y.v.R3. Ernst H.B. op drachten tol inbraak, cocaï nesmokkel". Voor dat bord staan drie agenten, van wie er één zegt: „Nummer 1 is voort vluchtig en verplaatst zich per luxe bus door het land, hier en daar opduikend". En een ander krijgt deze tekst mee: „Die aan getrouwde oom, dat moet oom Ernst zijn...". Twee lezers reageerden op deze tekening. Beiden vinden dat de tekenaar hier buiten zijn boekje is gegaan. „Wat je ook van deze politici mag vinden, je kunt ze niet rangschikken onder een nieuwe bende georgani seerde criminelen. Dat is een grofheid die te ver gaat". En de ander voegt er aan toe dat 'het steeds moeilijker wordt om le zer van de krant te blijven". De politieke tekenaar heeft een geheel eigen plaats in de krant. Zijn werk kan en mag ook niet langs dezelfde ethische el- lestok worden gelegd als dat van de gewone, schrijvende journa list. Deze laatste wordt geacht de feiten zo nauwgezet mogelijk weer te geven en, als de nood zaak daartoe bestaat, er op evenwichtige wijze commen taar op te geven. Bij de politieke tekenaar niets van dal alles. Zijn taak is een heel andere. Hij is de hofnar van de moderne tijd. De feiten draait hij zo dat hij zijn eigen vi sie op de dingen kwijt kan. Ver simpeling, vergroving, overdrij ving - alles zal hij gebruiken om de platgetreden paden te ontlo pen. Zijn wereld is die van de karikatuur en de lachspiegel, van de achterkant van het gelijk. De beelden die hij creëert zijn verwrongen, maar in hun ab surditeit werpen zij weer een apart licht op sommige zaken, op iets dat ons tot dusver kan zijn ontgaan. Met Stevenhagen heb ik nog even gesproken over deze teke ning. Zoals ik al vermoedde, lag er een stevige portie gramschap aan ten grondslag. „Ik heb hier mee willen aangeven dat er iets niet klopt. Aan de ene kant heb ben kopstukken de mond vol over cor rectheid en fraudebe strijding, aan de an dere kant zie je dat ze zelf op de een of an dere manier betrok ken zijn bij zaken die niet deugen", aldus de tekenaar. Nog meer dan de columnist moet de RUUD PAAUW politieke tekenaar zijn eigen weg kunnen volgen. Hij moet ons blijven verrassen met zijn speciale vorm van kri tiek, zijn originaliteit. Natuur lijk, helemaal aan het eind mag ook hij niet alles. Er zijn gren zen. Maar die liggen wat mij be treft een eind achter de horizon. En ik zie er, tussen u en mij gezegd, ook vreselijk tegenop om karikaturen te gaan bestrij den. Advertentie Pater Koopman en zijn mede werkers plaatsten in het Leidsch Dagblad van 15 april een adver tentie onder de kop '3 MEI DE MOCRATISCHE OMWENTE LING'. Hij zette zich daarbij af tegen wat hij noemde 'acht jaar van verloedering' en 'het So dom en Gomorra dat van Ne derland wordt gemaakt'. Aan het slot riep hij op om te stem men op een drietal met name genoemde protestants-christe lijke partijen. Een lezer maakt er bezwaar tegen dat vlak naast deze adver tentie een serie seks-annonces was gezet. Hij schrijft daarover: „De drie politieke groeperingen zijn niet de mijne. Maar als niet-christen zijnde trof mij het mijns inziens moedwillig opge wekte contrast door uw redac tie, door deze oproep voor mo reel besef te plaatsen naast de immorele kolom 'diverse clubs en 06-nummers', waar hoeren, pooiers en flikkers op de meest goedkope manier adverteren. Bij een krant van 26 pagina's had dit best anders gekund. De 'lay-out dient andere dan zijn of haar mening te respecteren'. Hij vindt dat ik de des betreffende afdeling daarop moet wijzen. „Het maakt de krant ookbeschaafder". Allereerst: de redac tie heeft hier niets mee van doen, want die houdt zich niet bezig met adverten ties, louter met de mentaarvoorzie- ning. Ik heb de kwestie opgenomen met de afdeling die dat wel doet, de advertentie-af deling. Zij is ook de mening toe gedaan dat deze combinatie weinig gelukkig is, maar van op zet (wat in zekere zin in de reac tie van de lezer doorklinkt) is volgens haar geen sprake. De advertentie- en grafische afdeling letten er wel degelijk in zekere mate op of sommige ad vertenties bij elkaar passen. Dat is bij voorbeeld het geval bij de pagina met de overlijdens-ad- vertenties. Als deze niet met dergelijke advertenties vol loopt, houdt men er het oog op dat de annonces die daaraan worden toegevoegd wat sfeer betreft geen pijnlijk contrast ge ven. Ook met wensen van ad verteerders wordt, als het even kan, rekening gehouden. Over het algemeen gesproken vertonen de advertentie-pagi na's het beeld van een soort 'markt' waarop van alles te vin den is. In een winkelstraat treft men ten slotte ook totaal ver schillende zaken of bedrijven naast elkaar aan. En niet ieder een zal altijd verrukt zijn van de nering van zijn buurman. Er komt nog iets anders bij. Advertenties worden in ver schillende grootte aangeboden en het is vaak een hele puzzel om de pagina's sluitend of pas send te maken. De lezer heeft daar geen zicht op, maar dat is een verre van gemakkelijke op gave. Dat dwingt de mensen van de lay-out soms dingen bij elkaar te zetten die men anders uit elkaar had gehouden. Niet zelden gebeurt het bo vendien nog dat een adverteer- De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). der alvast een bepaalde ruimte reserveert zonder dat duidelijk is wat daar voor tekst bij komt. Die tekst arriveert vaak op het laatste moment. De rest van de pagina is dan al gevuld. In de meeste gevallen heeft men geen tijd meer om wijzigingen aan te brengen, om stukken naar an dere pagina's te verhuizen. Want nogmaals: het moet alle maal maar passen. Ik schilder dit alles wat uitge breid om de lezer inzicht te ge ven in deze tamelijk complexe materie. Het is niet zo gemak kelijk als het lijkt. In het onderhavige geval had ik ook liever een andere plaats gehad óf voor de advertentie van pater Koopman óf voor de 06-nummers. Maar soms vallen de dingen wat ongelukkig. Aan de goede trouw van de adver tentie- en grafische afdeling hoeft echter niet te worden ge twijfeld. Rondvlucht Twee keer per jaar stelt de Le zersservice van deze krant de le zers in staat zich op te geven voor een 'rondvlucht boven Ne derland'. Een uur lang wordt zo laag mogelijk gevlogen over een zo interessant mogelijke route, zo vermeldt het programma. De Milieugroep Bollenstreek maakt daartegen bezwaar. Zij ver moedt dat dan ook over de bloeiende bollenvelden wordt gevlogen en boven de woon plaatsen van de deelnemers en dat dat zal leiden tot geluids overlast en luchtverontreiniging voor veel streekbewoners. De Milieugroep wil dat de krant af ziet van dergelijke milieu-belas tende activiteiten. De afdeling die deze rond vluchten organiseert heb ik de ze kwestie voorgelegd. Zij is zich de bezwaren bewust. „Daar wordt bij de route rekening mee gehouden. Over bebouwde ge bieden wordt niet laag gevlo gen. Verder wordt gevlogen op laag vermogen, zodat vrijwel geen geluidsoverlast optreedt. Die rondvluchten zijn zeer po pulair, gebleken is dat we er le zers een groot plezier mee doen". Aan elke vorm van vliegver keer, hoe zorgvuldig ook, kleven bezwaren. Dat ben ik met de Milieugroep eens. Maar twee keer per jaar een rondvlucht van een uur kan ik nu toch niet al te belastend vinden. Ik kan mij indenken dat er klemmen der zaken voor de Milieugroep zijn. Na een lange studie van het openbaar vervoer wil ik u de vervoerssituatie in Leiden schetsen. In drie wijken van Leiden be vinden zich vervoersringen. En wel in de Merenwijk,-een ring van 3 kilometer, in de Stevens hof, een ring van wederom 3 ki lometer en in Zuidwest, een ring van 2 kilometer. Elke lijn bus die over deze ring rijdt gaat per rit twee maal over deze ring. Dit betekent dat er op jaarbasis 2 x 215000 kilometer wordt af gelegd. Het argument van de dis- tricts-chef van de NZH om de chauffeurs op jaarbasis 215000 kilometer extra te laten afleggen is: geen ruzie met de vakbond te willen, rust van de chauffeur op deze manier te waarborgen en veiligheid te creëren. Wat de vakbond betreft; dit zijn zeker geen domme men sen. Als de chauffeurs twee-en- een-haJf uur aaneengesloten rij den met daarna een half uur rust op een centraal punt zal dit door de vakbond niet bij voor baat worden afgewezen. Voor de chauffeurs is een centraal rustpunt waarschijnlijk ook heel goed bespreekbaar, het is voor hen immers veel gezelliger om samen met enige collega's te genieten van hun rusttijd dan in hun eentje met de bus aan de kant van de weg bij de eindhalte van de ring. Wat betreft de vei ligheid; zowel voor de veiligheid alsook voor het milieu is het be ter dat de bus slechts één keer de ring in de wijk berijdt. Nadat ik deze argumenten ooit eens besproken had met wethouder Van Rij kreeg ik van hem te horen dat het geschetste beeld van de hedendaagse ver voersvoorziening in Leiden hem een beetje deed denken aan de werkverschaffing van voor de oorlog. Helaas heb ik verder van de heer Van Rij nooit meer iets vernomen over zijn toendertijd uitgesproken gedachtengang. Een goed economisch beleid, waarbij de reiziger met een wachttijd van maximaal 6 mi nuten vanaf zijn vertrekpunt, aankomt op een in de toekomst mooi centraal station, alwaar hij op een prettige manier verwe zen wordt naar de overstap plaats, waar hij maximaal 6 mi nuten later in de bus kan stap pen die hem naar zijn bestem ming brengt, zal sneller van dit openbaar vervoer gebruik ma ken als de reiziger van nu, die zonder overstappen vaak langer onderweg is door de chaos die er nu in de stad Leiden heerst, mede door al die bussen. Mensen die naar buurlanden kijken, en naar aanleiding hier van de tram ineens zijn gaan propageren wil ik de volgende suggestie meegeven; ga eens een poosje bij een vervoers maatschappij werken en dan opnieuw terug in de politiek. Bij alle rampen heeft u namelijk de bus nodig! (van redactiewege ingekort) Aanleiding tot dit schrijven is het ernstige ongeval van maan dag 18 april aan de Dr. Lelylaan te Leiden met fatale afloop. Wat mij al langere tijd dwars zit, is dat er overal maar busbanen worden aangelegd voor giganti sche bedragen en dat men on voldoende aandacht besteed aan de verkeersveiligheid. Als je bovengenoemd punt goed be schouwd dan verwacht je geen gevaarlijke kruising met een busbaan. Vaak komt een bus via de busbaan uit op punten waar je gewoonlijk geen verkeer zou verwachten, met de nodige schrikreacties als gevolg! Waarom kon ook de bus niet door het viaduct? In plaats van vlak voor je neus langs te scheu ren, slechts geattendeerd met één lullig verkeerslicht! Als een kruising onvermijdelijk is, dan dient zo'n situatie vergelijkbaar te zijn met een spoorwegover- Na de ontploffing van het kruitschip in 1807 was ook deze hoek van de Raamsteeg en de Sint Jacobsgracht in Leiden een grote chaos. De Italiaanse architect Giuddici, die van koning Lodewijk Napoleon de schade van het rampgebied in kaart moest bren gen, kreeg de op dracht Huize Sint Maarten te restaure ren. Enkele jaren ge leden werd het huis verbouwd tot een ap partementencomplex. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - De toorn van een Riviergod. - Dc oorzaken van het doorbreken van de waterkeeringen van het groote kanaal te Hungmiao (China), ongeveer veertien mijlen van Tientsin, lagen tot voor eeni- gen tijd in het duister. De gouverneur der provin cie Chihli heeft echter den keizer de waarachtige oorzaak doen kennen; zij was gelegen in het toor nen van een Riviergod. Meermalen verscheen hij den landlieden en zelfs den soldaten, die bezig waren met het herstellen van den dijk. Fluks werd te zijner eer een altaar opgericht en men smeekte hem om zijn zegen; eveneens verzocht men hem eerbiediglijk het herstellingswerk niet te willen vernietigen. Na dien tijd werden de werklieden gezegend met heerlijk weder en zuiver water, ter wijl van te voren hun werk was belemmerd door hevige stortregens en natte sneeuw en het kanaal zelf zeer onstuimig was. Den keizer van China heeft men nu eerbiedig verzocht dezen Riviergod een naam te willen geven en een tempel voor hem te doen bouwen, waarin officie'ele voor- en najaarsceremoniën worden gehouden zullen worden. De keizer heeft de zaak naar de commis sie voor godsdienstige plechtigheden verwezen. - Bedorven vleesch. - Te Breslau werden voor eenigen tijd 86 personen ziek, eenige ernstig, door het eten van bedorven vleesch. Drie slagers hadden het vleesch van eene aan ziekte gestorven koe verkocht. Thans zijn de drie schuldigen ver oordeeld tot gevangenisstraffen van 1 1/2 en 1 jaar en drie jaren eerverlies. ANN01969 - Lugdunum heeft gisteren het kampioenschap van de derde klasse behaald en daarmee het eni ge jaren geleden verloren gegane tweedeklassers- schap heroverd. Na afloop was de vreugde groot in de groen-witte gelederen. - Prinses Christina is zaterdag per KLM uit Mon treal op Schiphol aangekomen, waar de Koningin met freule Roëll gereed stond om haar af te halen. De jongste prinses, die naar bekend tegenwoor dig in Canada woont, is naar Nederland gekomen ter gelegenheid van de komende verjaardag van haar moeder. Over een week zal zij terugvliegen naar Canada. - Als Yoko Ono glimlacht veranderen haar brede ONGEVALLENDIENST Elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 tot woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 uur (Elisabeth Ziekenhuis). EHBO ziekenhuis Rijnoord elke dag geopend. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Afdeling intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11.15- 12.00 uur. Kraamafdeling gynaecologie: 14.30-19.30 uur, alleen voor vaders bovendien van 19.30-21.00 uur Afdeling hartbewaking: 14 00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Intensive care: 14 00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00- 11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14 15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voi partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoel mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkundi en neurologie: 14 15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de BIOSCOPEN gang, de bus heeft ook een lan ge remweg en kan ook vaak niet uitwijken. Daar komt nog bij dat de chauffeurs niet stilstaan, bij de geringe geluidproduktie van de moderne bus en ze vaak van mening zijn het alleenrecht te hebben op de weg! Ik hoop met dit schrijven niet alleen reacties los te maken bij lezers, doch vooral de heren die belast zijn met dit onderwerp en uitvoering van dit soort ver keerssituaties, om meer aan dacht te schenken t.a.v, de ver keersveiligheid, want men kijkt hierbij te veel naar de doorstro ming van de bus. Mijns inziens vallen er onno dige slachtoffers en ontstaat een nauwelijks te dragen leed voor de nabestaanden... 124130/133210, Steenstraat 39 LIDOl The Pelican Brief al., dag. 18.45 en 21 15. De schrijver van 'The Firm1. John Grisham, maakte in 'The Peli can brief een ingewikkelde thriller met een ingewikkeld plot. Bepaald niet eenvoudig te verfilmen. Regis seur Alan J. Pakula maakt dat je je ir schandaal. De twee krijgen iets moois met elkaar. Free Willy al vr za zo woe 14.15 De 12-jarige Jesse schooiert op straat als kruimeldiefje. Als hij 's n3cht graffiti kladdert op de muren van een dolfinarium, pakt de politie hem op en moet hij het dolfinarium schoon maken waar hij de treurige en stuurse orka Willy ontmoet. LID0 2 Philadelphia al., dag. 18.45, 21.15. Spraakmakende film van Jonathan Demme (The Silence of the Lambs). Homoseksuele advocaat Andrew Beckett (Tom Hanks) vermoedt dat hij is ontslagen omdat hij aids heeft. Hij spant een rechtszaak aan met Joe Miller (Denzei Washington) als zijn Aladdin aL vr za zo woe 14.30, Nieuw sprookje uit de Walt Disney- n de sultan, te redden en wordt verliefd op haar. Helaas trouwen straatjongens. Aladdin krijgt echter hulp van de Geest. LI DO 3 Cool Runnings al., dag. 19.00, 21.15, vr za zo woe ook 14.30. Ko medie van Jon Turteltaub. Vier zwar te atleten van Jamaica die nog nooit bobslee-team aan de Olympische Spelen. De onlangs overleden John Candy speelt de rol van hun aan lager wal geraakte coach. LI DO 4 On Deadly Ground 12 jr., vr za zo 14.30,19.00,21.15,1 blusser de strijd aanbn milieucrimineel Michael Caine. Inzet is een olieraffinaderij annex boorplat- form in Alaska. Seagal krijgt een hel pend handje van Joan Chen die voor Eskimomeisje speelt. Fearless al., do en ma t/m woe 18.45, 21/15. Van Peter Weir. Jeff Bridges loopt in een korenveld in de buurt van een verongelukt vliegtuig met aan zijn arm een ongeveer 12-ja- rig joch. Bridges lijdt aan geheugen verlies en ontkent dat hij passagier was van het ramptoestel. Sterker nog: hij denkt dat hij niet meer leeft. Bridges is dan ook nergens meer bang van en vergeten is zijn vliegangst en zijn vroegere allergie STUDIO Sister Act 2 al., dag. 19.00, vr za zo woe ook 14.30. Vervolg op deel 1 ge maakt door Bill Duke. Nachtclubzan geres Deloris (Whoopi Goldberg) trekt ditmaal vrijwillig het habijt aan om muziekles te geven op een met opheffing bedreigde school. Mrs. Doubtfire al., dag. 21.15. Van Chris Columbus naar een roman van Anna Fine. Na de scheiding mist Ro bert Williams zijn kinderen. Hij doet zich voor als vrouw en weet zo de baan van huishoudster bij zijn ex- echtgenote Sally Field in de wacht te slepen. LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 Schindler's List 12 jr., dag. 20.00, zo ook 14.00. Steven Spielberg ver filmde het gelijknamige boek van Thomas Keneally. Liam Neeson is jongensachtige trekken en wordt ze bijna „glamorous", vindt een medewerkster van Nova die een interview had met Beatle John Lennon en zijn vrouw, de Japanse kunstenares Yoko Ono. Yoko is de oudste dochter van een rijke Japanse bankier, studeerde in Japan zang, piano, en filo sofie, ging een tijdje op een dure meisjesschool in Amerika en liep daar weg om zich aan te sluiten bij „de wereld van de happenings" in Greenwich Village. Ze trouwde tweemaal (eerst met een componist, daarna met een schilder) en heeft uit haar tweede huwelijk een dochtertje dat Kyoko heet. Yoko is, evenals Lennon, overtuigd vegetari ër en draagt daarom witte tennisschoenen in- plaats van leren schoeisel. Ze voelt zich, lichame lijk en geestelijk, jonger worden en schrijft dat ge deeltelijk toe aan het vegetarisch dieet. „Je bent wat je eet", aldus Yoko. goedkoop houdt hij met joods perso neel een fabriek draaiende. Van o logsprofiteur verandert hij in men 31 Farewell to my concubine al., dag. 20.00. De Peking Opera, twee jon gens die elkaar ontmoeten op een theaterschool in Peking en de Chine se geschiedenis van deze eeuw: Chen Kaige weeft deze drie verhalen ineen tot een drie uur durend epos. KIJKHUIStel: 071-1429895, Vrou wenkerksteeg 10 Naked do 21/4 t/m woe 27/4 19.30. 21 45. Regisseur Mike Leigh volgt in deze film een man zonder hoop die zich laat leiden door een tragisch le vensgevoel. Gevolg van de crisis waarin de moderne samenleving zich bevindt. Sleepless in Seattle do 21/4 t/m zo Ryan. Midden in de nacht doet het moederloze zoontje van Tom via de radio een oproep aan de vrouw van zijn vaders dromen. Meg pikt dat op haar autoradio op en dat is het begin van een serie liefdesperikelen. Bitter Moon ma 25/4 20.00. Eroti sche thriller van Roman Polanski. Aan boord van een cruiseschip pro beert de invalide schrijver Peter Coyote zijn vrouw Emmanuelle Seig- ner te koppelen aan de keurige Brit 26/4 20.00. 22.15.1 van Jos de Putter, filmrecensent van onder meer deze krant. De Putter schetst de teloorgang van het boe renbedrijf van zijn ouders. Hij volgt hen in hun laatste o> Fiorile woe 27/4 20.00/22.15. Van de gebroeders Taviani. Tragisch v haal over schatrijke familie die wc achtervolgd door een vloek uit het verleden. LAK CINEMA tel: 071-124890, Cleve- LVC tel: 071-46449, Breestraat 66 Freaks do 21/4 t/m za 23/4 20.45. Cult-klassieker van Tod Browning over 'immorele schoonheid en more le lelijkheid'. Het gaat om een rond reizend kermisgezelschap: de dwerg Hans is verliefd artieste Cleopatra. Die geïnteresseerd in zijn geld e beert hem te vergiftigen. Als dit de freaks ter ore komt, voltrekt zich e groteske wraakactie. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Vai Boetzelaerstraat 6 Mrs. Doubtfire aldag. 21T57za zc| - woe 13.30, za ook 18.30, zo ook 16.00. The Piano 12 jr., dag. beh, za 18.45 Van Jane Campion. De 'stomme' Hol ly Hunter komt als postorderbr met dochter en piano terecht in hét woeste Nieuw Zeeland van de vorige eeuw. Haar keurige gentleman-echt- genoot Sam Neill kan haar met bek ren maar de wat on-Britse Harvey keitel intrigeert des te meer. EURO 2 Philadelphia al., dag. 18.45,21.30, za woe ook 13.30, zo ook 16.00. EURO 3 On Deadly Ground 16 jr, dag. 18.45, 21.30. Free Willy al., za woe 13.45, zo 13.45, 16.15. Aladdin Nederlands gesproken, al., za zo woe 14 .00. EURO 4 Sister Act 2, back in the habit al. dag. 18,45 21.15. zo ook 16.15 PARKFILMHUIS tel: 01720-95600. CornelisGeellaan 2 Jamon Jamon vr en za 20.30. Merk- The Lord of the Flies zo 14.30. Naar het beroemde boek van William Gol ding. Kinderen op onbewoond eilan moeten zien te overleven, maar rak< in twee kampen verdeeld. Hun oorlr doet nauwelijks onder voor die van volwassenen. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354, Prinses Marijkelaan 4 Aladdin Ned. gesproken, al., za zo 14.00. Beethoven's II al., za zo 15.30. Ze; Sint Bernardhonden tegelijk op het DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. The Pelican Brief 12 jr., dag. 13.15, 16.30, 20.15. ASTA 2 Mrs. Doubtfire al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3 Groundhog Day al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 1, tel. 070-3471656, r Centraal Station. Philadelphia al., dag. 18.45,21.30. CINEAC 1. TUSCHINSKY tel: 070- 3630637, Buitenhof 20, (wegens ver bouwing gesloten). METROPOLE 1 tel 070-3456756, Carnegielaan 15. Schindler's List 12 jr .dag. 14,00. 20 00 METROPOLE2 Cool Runnings al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30 METROPOLE 3 Free Willy al..dag. 13.15, 16 00, 18.45, 21.30, The Good Son 16 jr.. dag 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METRO POLE 4 In the name of the Father 12 jr.. dag. 16.00, 18.45, 21.30, do vi 13.15, 17.00. Aladdin al., za zo woe 13.15. ODEON 1 tel. 070- 3462400/3462401. Herengracht 13. The Flat 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30 ODEON 2. Sister Act II al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. On Deadly Ground 16 jr., dag 13.15, 16.00, 18 45. 21.30 ODEON 4 Riks bioscoop: In the line of fire 16 jr., dag. 11.45, 14.15, 16.45, 19.15,21 45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191. Zaal I Bad Boy Bubby 16 jr., dag. 19 30, 21.45. do vr ook 16.15, zo woe ook 14.00. Zaal II The Blue Kite 16 jr., dag. 19.30, zo woe ook 16.15. TroisCouleurs: Blanc 16 jr., dag. 22.00, woe ook 16.15. Zaal III Vacas 16 jr., dag. 21.45 beh. ma. do vr zo

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20