Bovo-tours: bus naar Elisabeth-ziekenhuis Gi Bewoners parochiehuis leggen geschil bij Illegaal borden plaatsen onmogelijk in Rijnwoude Rijn Veenstreek CDJA tegen HSL door Groene Hart Huizen Jacobswoude krijgen opknapbeurt Bomen verdrinken door nieuw riool Vrees voor afblazen monorail WOENSDAG 27 APRIL 1994 Bovo-tours in Roelofarendsveen wil een permanente busdienst invoeren tussen Alkemade en het Elisabethzie- kenhuis in Leiderdorp. Het touringcarbedrijf overweegt twee of drie keer per dag, op de vaste bezoektijden, een bus tussen beide dorpen laten rijden. Bovo wil zo berei ken, dat de Veners tóch met een bus naar het ziekenhuis kunnen. slaan. „We zijn een Veens be drijf en willen daarom iets doen voor de inwoners van Alkema de. Om bij het ziekenhuis te kunnen komen, moet de passa gier straks in Leiden overstap pen. Een reis gaat dan meer als een uur duren. Dat is niet te doen, vooral niet voor oude ren", vertelt woordvoerder M. van der Voet van het touring carbedrijf. „We zijn er niet op uit om winst te maken", benadrukt hij. Centraal Nederland heft met in gang van 29 mei de lijn naar Leiderdorp definitief op. Vol gens B. Strikker heeft een recent onderzoek nog eens aange toond dat veel te weinig men sen gebruik maken van de bus naar Leiderdorp: gemiddeld 20 per dag. De lijn is daardoor ver liesgevend. Bovo-tours weet dat en laat zich hier niet door uit het veld Horecabedrijven doelwit inbrekers alphen aan den run» Drie horecagelegenheden in Alphen hebben gisternacht bezoek van inbrekers gehad. Ze kraakten de gokkas ten, kassa's en jukeboxen. Ook namen zij een cassetterecorder en nog wat andere spullen mee. De panden slaan aan de Castel- lumstraat, Van Nesstraat en Paradijslaan. In alle gevallen werd de voordeur opengebroken. Politie houdt cocaïnedealer aan nieuwkoop» De politie heeft in Nieuwkoop een 22-jarige man aangehouden die wordt verdacht van handel in verdovende middelen. De Nieuwkoper heeft bekend dat hij in cafés cocaïne heeft verhandeld. De man is zit voor verhoor vast in het politie bureau in Alphen. hazerswoude ruud sep In afwijking van hun oudere partijgenoten zijn de christen democratische jongeren tegen de aanleg van een hogesnel heidslijn door het Groene Hart. De jongeren, verenigd in het CDJA, hebben afgelopen zater dag tijdens hun algemene le denvergadering in Apeldoorn een resolutie aangenomen waarin de voorkeursvariant door het Groene Hart wordt af gewezen. De CDA-jongeren spreken zich niet specifiek uit voor een ander tracé. „We willen alle va rianten die het Groene Hart niet aantasten een kans geven", stelt Hazerswoudenaar Hans Dé- moed, de voorzitter van het Zuidhollandse CDJA en indie ner van de resolutie. Als het aan het CDJA ligt, mag de aanleg van de lijn eventueel meer geld kosten dan de 5,9 miljard van de voorkeursvariant. Als daar mee de leefbaarheid en het milieu in de Randstad maar worden gespaard. De belangrijkste reden voor het CDJA om de Groene-Hart- variant af te wijzen, is de angst dat de HSL een precedent schept voor een verder aantas ting van het gebied. Met de resolutie gaan de CDA-jongeren de komende tijd de'boer op. „We zullen stevig gaan lobbyen in het Haagse", kondigt de Hazerswoudenaar Démoed aan. Naast de Tweede- Kamerfractie en het bestuur van het CDA zullen ook de betrok ken ministeries op dé hoogte worden gesteld van het CDJA- standpunt. „We zullen de frac tie verder vragen ons te betrek ken bij de verdere besluitvor ming over de HSL." LENEN MOET LEUK BLIJVEN. WELKOM BIJ DEGKB LEIDEN! Lastig gedoe kunt u niet gebruiken als u een lening aanvraagt. U hebt geld nodig. Punt uit. Tegen een prettige lage rente. En aardige mensen die de persoonlijke lening vlot voor u regelen. Evenals een doorlopend krediet, als dat de bedoeling is. Dus geen gezeur alsjeblieft. Mee eens? Dan is de Gemeentelijke Kredietbank Leiden uw juiste adres. Bel voor informatie. Of nog beter: kom gewoon even langs. Wij helpen u graag aan geld. Doorlopend krediet limietbedrag theoretische aflossing effectieve looptijd per maand rente per jaar Persoonlijke lening in handen looptijd aflossing per maand effectieve rente per jaar f10.000,- 48 maanden f 253,49 10,4% f 20.000,- 48 maanden f 506,98 10,4% f40.000,- 60 maanden f 847,68 10,3% Wijzigingen voorbehouden. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur donderdagavond van 17.30-19.30 uur GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300, 2301 EH Leiden tel. 071-167777 - fax 071-167158 „Voor ons is het voldoende als we uit de kosten komen. Wij willen zo'n dienst dan ook in sa menspraak met de gemeente opzetten. Wellicht zou de ge meente de eventuele verliezen kunnen compenseren." Van der Voet heeft de gemeente een maand geleden al een brief ge stuurd. Maar een reactie van die kant is tot nu toe uitgebleven. Het bedrijf heeft, in afwach ting hiervan, het plan nog niet verder uitgewerkt. Wat betreft de bushaltes, verwacht Van der Voet gebruik te kunnen maken van die van Centraal Nederland. „Op dat gebied verwacht ik geen problemen. We zijn im mers geen concurrenten. We vullen elkaar alleen maar aan." Over de tarieven heeft het be drijf zich nog niet gebogen. „Ik stel me voor dat we eerst twee maanden proef rijden en dat we de prijs van de ritten bepalen aan de hand van het reizigers aanbod", veronderstelt hij. Als het even kan wil Bovo- tours de rit naar Leiderdorp eind mei al invoeren. Volgens Van der Voet is dat nog wel haalbaar. „We kunnen binnen twee dagen een bus hiervoor vrijmaken." B en W van Alkemade beslo ten gisteren bezwaar in te die nen bij Rijkswaterstaat en Cen traal Nederland tegen de ophef fing van lijn 111 vanwege het wegvallen van de verbinding met het Elisabethziekenhuis. „Voordat we ons over het plan van Bovo-tours buigen, wach ten we de reactie op het be zwaarschrift af', licht gemeen tesecretaris J. van Elk het colle- gebesluit toe. jacobswoude liesbeth buitink De woningen van het gemeentelijk woningbedrijf in Ja cobswoude krijgen de komende maanden een flinke opknap beurt. Normaal gesproken wordt er jaarlijks voor 450.000 gul den verspijkerd aan de woningen, maar het onderhoud blijkt nu een achterstand te hebben. Daarom wordt dit jaar nog eens 281.000 gulden op tafel gelegd voor de bestrijding van houtrot, schilderwerk en de reparatie van schoorstenen, goten en kozij- De totale achterstand in de onderhoudswerkzaamheden be draagt vier miljoen gulden. „Om volgend jaar niet een enorme klus te krijgen, willen we alvast dit jaar beginnen", legde wet houder L. Bruins (Gemeentebelang) gisteravond uit in de com missie openbare werken. WD'er H. Dambrink had er moeite mee dat dat gebeurt juist voor de privatisering van het woningbedrijf, dat per 1 januari een stichting wordt. „Is het zo dat we even alles regelen voor de uitzet van een kind dat het huis uitgaat?", vroeg ze zich af. Bruins verzekerde dat de gemeente geen extra geld hoeft op te hoesten voor de reparaties. „We zijn de afgelopen jaren zui nig geweest en daardoor zijn er miljoenen reserves ontstaan. En een achterstand in het onderhoud, maar dat wisten we niet. We kunnen nu de huizen een graadje in kwaliteit verhogen", aldus de wethouder. Vteer iden» i ïiilieute niljoen Irijf stee loekt in -erwach alphen aan den run ruud sep Een paar jaar geleden kreeg het Hazeveld een nieuw riool. Het oude was verzakt, waardoor er kieren zaten tussen de verschil lende delen van de afvoer. Het riool was dus lek. Daardoor kon de bodem worden vervuild door de viezigheid uit het riool, wat fout is. Maar daardoor kon ook overtollig regenwater gemakke lijk worden afgevoerd, wat juist heel mooi is. Door de nieuwe, waterdichte riolering blijft de grond nu zo nat, dat sommige bomen al het loodje hebben ge legd. Verdronken. De gemeente Alphen is druk aan het onderzoeken hoe de hoge waterstand kan worden aangepakt. Het probleem strekt zich overigens ook uit naar de Prins Hendrikstraat, waar de af gelopen winter een nieuwe rio lering is aangelegd. Voor de bewoners van het Hazeveld zijn het dus nog een paar angstige maanden. Hou- leimuiden liesbeth buitink Een bezoek van rechter G. Bo- dewes was er gistermiddag voor nodig, maar uiteindelijk legden de bewoners van het parochie huis aan de Willem van der Vel- deweg in Leimuiden hun ge schil bij. Tijdens een kort ge ding probeerde eigenaar F. de Prie in de Haagse rechtbank zijn huurders te dwingen hun spullen uit de garage te halen. Bodewes wilde de situatie ech ter zelf eens bekijken. En dus kwam hij De Prie en zijn huur ders op eigen territorium be zoeken. In de garage zag de rechter waar het geschil nu precies om ging. Zorgvuldig verpakt onder oude slaapzakken stond daar de oude BMW van huurder H. van Kouwen, die een derde van de garage wilde blijven gebruiken. Volgens hem was dat een half jaar geleden, toen hij zelf het parochiehuis aan De Prie ver kocht, zo afgesproken. De Prie wilde de garage echter zelf in gebruik nemen en was daarvoor naar de rechter gestapt. De rechter vond dat de twis tende buren moesten proberen tot een schikking te komen. En dus overlegde De Prie met zijn advocaat M. Jobse aan 'zijn' kant van de schutting tussen het oorspronkelijke parochie huis en de woning van zijn huurders. Achter de schutting debatteerde het echtpaar Van Kouwen met zijn raadsman J. Vervoorn. Na enige tijd stak Jobse over naar het terrein van de Van Kouwens. In de tijd dat hij probeerde een schikking te bewerkstellingen, trok De Prie wat rabarber uit voor het avon- Rechter g. Bodewes kwam gistermiddag zelf een kijkje deten. Na langdurig heen en weer geloop bereikten de buren een schikking. Van Kouwen mag een klein deel van de garage blijven gebruiken, maar moet die over drie jaar ruil daarvoor zegde De Prie toe een tegelpad achter de schut ting naar de voordeur van het echtpaar aan te leggen. Boven dien was hij bereid een garage te bouwen voor de BMW. „Dan zijn we van de zaak af en kun- bij het parochiehuis in Leimuiden. nen we in harmonie verder", zo verwoordde Jobse zijn afwegin gen. Of de harmonie aanbreekt rondom het parochiehuis is echter nog de vraag. Nauwelijks was de schikldng bereikt of de De ondernemersverenigingen OM KA en VOA en de Alphense VW vrezen dat de realisering van de monorail tussen het NS- station en Archeon definitief van de baan is of op z'n minst hinderlijke vertraging oploopt nu de gemeenteraad de rail uit het bestemmingsplan heeft ge schrapt. In brieven aan de raad van Alphen doen ze een drin gend beroep om het besluit te herzien. De VOA, de OMKA en de VW noemen in hun brieven alle voordelen voor Alphen die een monorail met zich mee brengt. Zo zal het helpen om Archeon beter te doen slagen en stimuleert het het gebruik van het openbaar vervoer. Ook is de verbinding goed voor de econo mie van Alphen, stellen ze, en verdient het in verkeerstech nisch en vooral in milieu-op zicht aanzienlijke voordelen bo ven een groot aantal pendelbus sen van en naar Archeon. De gemeenteraad besloot op 28 maart de monorail uit het bestemmingsplan te schrappen na protesten van de bewoners van Kerk en Zanen. Die bewo ners hebben volgens de onder nemersverenigingen helemaal geen recht tot klagen omdat ze tijdig zijn ingelicht. De mono rail is bovendien van invloed geweest op de koopprijzen van hun huizen. Eerder klommen ook de bewoners van de Zuider keerkring al in de pen om te pleiten voor de aanleg van de monorail. Sander Pardon Adviesbureau voor reclame en public relations. LEIDEN TEL. 071 - 13 42 48 rijnwoude ruud sep Lang hebben de Rijnwoude er niet van kunnen genieten, de posters met een uiteenspattende tomaat en de oproep tégen, dus SP te stem men. De sandwichborden die de Socialistische Partij op stra tegische punten in de gemeente had neergezet, hebben het niet langer dan een week uitgehou den. Medewerkers van de ge meente hebben de borden ver wijderd omdat er geen vergun ning voor was aangevraagd. Op het SP-kantoor in Den Haag valt binnenkort een rekening op de mat voor de door de ge meente gemaakte opruimkos- ten, ongeveer 300 gulden exclu sief BTW. Het lijkt heel simpel. Illegaal geplakt, stout geweest, straf ge kregen, eigen schuld. Maar vol gens districtsvoorzitter Gerard Hannes van de SP ligt het alle maal wat genuanceerder. Zo had de partij beslist haar best gedaan om een vergunning te krijgen voor de sandwichbor den. „We hebben geprobeerd te informeren naar de voorwaar den voor het plaatsen voor die borden. Maar het was gewoon niet mogelijk om iemand te spreken te krijgen", aldus Har mes. Dus dan maar zonder ver gunning de borden neergezet. In Alphen is het immers ook toegestaan, dus waarom niet in Rijnwoude? Bovendien heeft de gemeente voor niet meer dan zes speciale aanplakborden voor verkiezingsposters gezorgd in heel Rijnwoude. Wie enigszins bekend is met de plakwoede van de SP, begrijpt dat dat in elk geval voor die par tij volstrekt onvoldoende is. Brief Maar denk niet dat je in Rijn woude ongestraft sandwichbor den neer kunt zetten. De bor den stonden nog geen dag, toen er op vrijdag 15 april een brief de deur uit ging naar het SP-kantoor in Den Haag. Voor de volgende dag twee uur moesten de borden verwijderd zijn, anders zou de gemeente er zelf voor zorgen. Op kosten van de illegale bordenplaatsers na tuurlijk. „Die termijn is inderdaad wat krap. Maar er was ook al telefo nisch contact geweest met de SP. En we hebben nog tot afge lopen vrijdag gewacht voor we de borden echt hebben wegge haald", meldt een woordvoer der van de gemeente. „Nie mand hier in Alphen weet iets van een telefoontje. En iemand van ons constateerde al vorige week maandag dat de borden in Koudekerk waren verwijderd", reageert Harmes. Ergens moet er iets fout zijn gegaan- In een brief aan burgemeester M. Boelen van Rijnwoude is Harmes nog optimistisch over de goede afloop van het con- flictje. „Wij verwachten van u dat de gemeente de bordjes weer terughangt. Wij zullen ze daags na 3 mei zelf verwijde ren." Maar dat eerste zal zeker niet gebeuren en het tweede zal daarom niet nodig zijn. Bezwaar tegen komst Chinees alphen aan den run Tien horeca-ondernemers zijn fel tegen de komst van een Chinees restaurant met 180 zitplaatsen aan de Pieter Doelmanstraat in Alphen. De gemeente heeft al 40 eetgele- genheden. Dat is al meer als genoeg voor het aantal inwo ners van nog geen 70.000, schrijven de restauranthou ders in een brief aan de ge meente. restaurant werkt volgens de bezwaar makers alleen maar werk loosheid in de hand. Met misschien 20 arbeidsplaat sen, zo schatten de bezwaar makers. Zij voorspellen ech ter dat de omzet zodanig omlaag zal gaan dat het in totaal weer een verlies aan arbeidsplaatsen oplevert. In de brief vragen ze de ge meenteraad om de komst van het restaurant in de Kijk shop aan de Pieter Doel manstraat tegen te houden. den de bomen bij hen deur het hoofd boven watt 1 gaan ze ten onder we riool? A. van Leeuwen het makelaarskantoor Dei beg Van Leeuwen drinj een brief aan de gemeente op maatregelen van de verdrinkingsdood te den. En als het daar inmit te laat voor mocht zijn, zo makelaar graag zien dat d meente voor de volwassen bomen weer volwassen bo terug zou willen planten denken dat het Hazeveld wel vijftien jaar moet wac voordat de jonge bomen wassen bomen zullen zijn worden' aldus van Leeuwe Maar zo lang de waterove niet is aangepakt, zullen geen nieuwe bomen v aangeplant, aldus de i voerder. En dan zal het no vraag zijn of het Hazeveld de volwassen bomen ook flinke exemplaren zal terug meubel lease service De nieuwe manier van zorgeloos inrichten. Vraag naar de folder! s\ .70 milj ipdracl ies zitte els. gen. FOTO BEN DE BRUYN buren vlogen elkaar in de haren over het gebruik van de oprit. De advocaten zeiden toe ook daarover onderling een schik king te willen bereiken. NBBS in Alphen alphen aan den run De NBBS heeft in Alphen aan den Rijn een Reiswinkel ge opend. Dit is de tweeënveertig ste Reiswinkel van de NBBS in Nederland. De winkel, die ge vestigd is aan de Boetzelaer- straat 51, looft een prijs uit voor iedereen die voor 1 juni een reis boekt van ten minste 100 gul den. Grofvuilwagen blijft wellicht rijden jacobswoude Scateboarde dreigen baan te verliezen hoogmade liesbeth buitink De scateboardbaan achter Cornelis Spronghplantsoen Hoogmade verdwijnt schien. De gemeente v plan de baan op te kr maar CDA'er T. van Wierïn twijfelt aan het nut daarvan, denk dat de schooljeugd c wat anders wil. En het is m verwaarloosd om nog op knappen. Bovendien is het v je modderig, omdat er steeds geen tegels liggen", hij gisteravond in de com mi welzijn en openbare werl Zijn fractiegenoot C. de La sloot zich bij hem aan: „De dere kinderen vragen om basketbalveldje." D66'er P. van Hoesel ho dat het veldje kan dienen trapveldje. Volgens wethoi L. Bruins (Gemeentebelanj het daarvoor echter te kl „Kan er niet ergens anders stukje grond van één van weilanden beschikbaar woi gesteld, want het is nu echt moe in Hoogmade", vond Hoesel. Bruins verzekerde dat de gemeente al jaren z< naar een dergelijk trapveldje, op heden vergeefs. Ook H. Dambrink (WD) wel wat in een basketbalvel „Dat is erg onderhoudsvriei lijk", merkte ze het voor van asfalt op. Bruins zegde de reparatieplannen scateboardbaan opnieuw kijken. piegi loorwll Jfl.l.lr. I Grin km Jen wa jehore: ningin ac wel een maar n bedrijf, len gev De waf Exp SCHIPHC een ex] de lop< als in 1 winst toen ei se boe Dat bli 'heeft 1 passaf passaj de Mi< naar v Gri soene omge watei nogt Bei AMST! dam 36-ja Wijtt Hij va ÏOlgi Ve VRIJE TIJD Cei Tra De grofvuilwagen die maande lijks groot afval ophaalt, blijft misschien toch in Jacobswoude rijden. De gemeente was van plan een zogenoemd belsys- teem in te voeren, waarbij de inwoners telefonisch melden dat ze grof vuil willen aanbie den. De commissie openbare werken pleitte gisteravond ech ter vrijwel unaniem voor de ver trouwde maandelijkse route van de grofvuilwagen. Daarmee hoopt de commissie zwerfvuil en het illegale storten van afval te voorkomen. PvdA De PvdA houdt morgen in dorpshuis van Rijpwetering t bijeenkomst over de hogesr 1 heidslijn en de verlegging i de A4. Aanwezig zijn het Twi J de Kamerlid Ferd Crone en statenleden Frank Poppe Kees van der Zalm. Ook zijn gevaardigden aanwezig van streekcommissie Ade, het pl form HSL en de plaatselijke sta litieke partijen. Aanvang 19 Zomerpostzegels In de Rabobank in Zoeterwi de-dorp zijn tot en met vrijt zomerpostzegels te koop. postzegels zijn iets duurder gewone postzegels en de brengst wordt besteed aan jekten die zich bezighoud met de veiligheid voor ouden Zangcursus Het Studiecentrum voor And posofie begint op morgen n een zangcursus. De cun wordt gehouden in de Vi i School aan de Hoefbladstraat Alphen aan den Rijn. Inlicht gen via telefoonnummer 0171 9455. Disco In de Bovenzaal aan de Ent geesterstraatweg 5 in geest wordt op morgen co gehouden. De zaal gaal op om 20 uur. Bands die zich teg I vergoeding willen presenter i kunnen bellen naar Victor Els, 071-179674. Dia-avond De Nederlandse Bergsportvet Pa niging Leiden houdt op morg n een dia-avond in de Bron, Trof P'1 badourweg 2 in Alphen a Rijn. Er worden dia's vertooi Hi van bergtochten en na de pau sit is er een ruilbeurs bergsportartikelen. Aanvang uur, toegang 5 gulden, 3 guldi 1 NVB-leden en 1,50 guldtf w jongeren tot 18 jaar. og

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16