H i'ECatwijk komt met schrik vrij bij Ajax iebert maakt ich zorgen >m Rijnsburg VV Leiden is bijna vierdeklasser BOLLEN Sport Krajicek nog zonder setverlies bENSDAG 20 APRIL 1994 iinders doelman Van Duyvenbode blijven zonder gevolgen er ishnen van Ajax is een prestatie van formaat. Of het nu It om de broodvoetbailers van Volendam die de koplo- eefiikf van eredivisie verslaan of om de amateurs van lij hofwijk die de zaterdagafdeling van de Amsterdamse achbdwitten op haar nummer zetten, in beide gevallen aantrjet de winnaar van goede huize komen. Katwijk bleek 1Jg' teravond op het bijveld van het Olympisch Stadion uit 3 ik al goede hout te zijn gesneden te zijn. Met een zwaar- ir haiochten zege (3-2) op de veerkrachtige degradatiekan- weg laat zette de koploper van de eerste klasse A tevens belangrijke stap op weg naar titelprolongatie. r'g jl eid ojBROUWER DE KONING iet aan Teun van Duyven- had gelegen, was de Am- rtdamse hekkesluiter niet met e handen afgedropen naar de «comben. De Katwijkse doel- blunderde twee keer in b minuten op vrijwel identie- 1 wijze. Afstandsschoten van Renato Dijksterhuis en Jermai- ne Holwijn verdwenen tot ver bijstering van de duizend mee gereisde Katwijkers in de korte hoek links van Van Duyvenbo de. Het was dat de trefzekere Marco de Ridder tussen de mis kleunen door nog een keer te- genscoorde, anders was Ajax na een uur op gelijke hoogte geko men met de tot dan toe superi- I verlies bij Scheveningen k Rijnsburgse Boys moet de- idatievoetbal gaan spelen. De isburgers leden gisteravond kansloze nederlaag tegen leveningen: 4-2. Trainer Rob :bert maakt zich duidelijk ver de afloop van de ipetitie voor zijn ploeg. Er lan nog ontmoetingen met lick Boys en Lisse op het pro- bovendien moeten de iswedstrijden' wegens reno- van het eigen terrein op ander veld worden ge- :eld. Kiebert is al driftig aan rekenen geslagen en denkt drie punten uit vijf duels ildoende te hebben voor idh^ving in de eerste klasse, die punten te vergaren, et Rijnsburgse Boys een an- t voetbal spelen dan iteravond in Scheveningen. ploeg dacht misschien een iakkelijke avond te hebben idat de resultaten van Sche- lingen de laatste weken 'wei- aansprekend waren met rui- nederlagen tegen Volendam Katwijk. Trainer Bert van der ippe had zijn ploeg echter op scherp gekregen, •t aanvoerder John Blok in !n hoofdrol ging Scheveningen strijd aan. ,,En bij Rijnsburg zeker zes spelers die iel te slap begonnen", zei Kie rt. Hij maakte een uitzonde- het centrale verdedi- igsduo Heemskerk en Wendt bogervorst was nog gebles- lerd). Volgens Kiebert waren spelers voorop gegaan in de ijd. :Die tomeloze inzet leidde ihter wel tot de eerste treffer, 'endt ging uitermate fel, maar iet weinig overleg het duel aan iet Harold Tjaden. De rechter- liddenvelder van Schevenin- ;n speelde de verdediger twee ïer uit, en punterde de bal )or op het hoofd van Marcel b Jager: 1-0. Na dat doelpunt - dat in de 1de minuut viel - waren de jnsburgers nog verre van wak- ir geschud. Scheveningen ield het beste van het spel en vam een kwartier later op 2-0. Saturnus vergadert over fusie Handbalvereniging Saturnus houdt maandagavond een ledenvergadering over de fusie met Bollenstreek. Als de fusie doorgaat, betekent dat de overgang van het damesteam van de eredivisionist naar Saturnus. Of de fusie daadwerkelijk doorgaat is niet alleen afhankelijk van de stemming op de ledenvergade- 'ing. Ook moet Bollenstreek voldoende sponsorgeld verzamelen om volgend jaar in de eredivisie te kunnen uitkomen. C FC Lisse bekert verder idj.den haag De zaterdagvoetballers van FC Lisse hebben de zesde d ronde van de KNVB beker bereikt. Gisteravond wonnen de geel- Pffhemden met 3-0 bij VCS. De Haagse tweedeklasser keek al tij dens de rust tegen de, naar later bleek, eindstand aan. Lisse trad net vijf invallers. In de eerste helft speelde de ploeg van n Ruud Bröring gedreven. Bert van Duyvenbode toonde een ft ijgrootse vorm en schoot driemaal raak. Na de rust liep het min der bij FC Lisse en ging de bekerstrijd uit als een nachtkaars. Ar- »i nold Vermeulen liep tegen een gele kaart aan. ^Corsica-station wordt gerenoveerd llc parus Het Furiani-stadion op Corsica wordt geheel gerenoveerd voor tien miljoen gulden. In het stadion vonden twee jaar gele- an den vijftien supporters de dood toen voor aanvang van het be- ce kerduel Bastia - Olympique Marseille een tribune instortte. Tweeduizend voetbalfans raakten destijds gewond. eure Katwijkers. Nu bleef de schade voor Kat wijk beperkt tot een voorsprong van 3-2, die het in het laatste half uur met pijn en moeite vasthield. De formatie van trai ner Kees Guyt was geen schim meer van de geoliede machine die in de eerste helft het spel dicteerde. Als spits Hans Zwaan de vele voorzetten van Pim Lan- geveld toen naar waarde had geschat, was de ruststand veel hoger uitgevallen dan 2-0 in het voordeel van de gasten. Alleen De Ridder - op aangeven van Langeveld - en Langeveld zelf - hij kreeg de bal op zijn hand voor hij scoorde - slaagden erin doelman Dennis van der Wal te passeren. Dat Langeveld en consorten hun hoge niveau na de rust in de kleedkamer achterlieten, werd op verschillende i uitgelegd. „Wij legden die num mer zeven (Langeveld) na de rust aardig aan banden", zei Ajax-trainer Dick de Groot, die aanvoerder Dijksterhuis en Cees van Oevelen onder het ge not van een kop thee met de bewaking van de beste Katwij- ker had belast. Co Adriaanse, hoofd jeugdopleiding bij Ajax, was eveneens van mening dat 'die nummer zeven van Katwijk' het verschil bepaalde tussen de kop en de staart van de eerste klasse. Arie Lagendijk, technisch manager van Katwijk, weet de terugval aan de lange werkdag die menig Katwijker er al had opzitten. De frêle Ajacieden bleken in tegenstelling tot de knoestige Katwijkers in het laatste half uur nog met hun krachten te kun nen smijten. Hun opportunis me verhoogde de spanning, maar de Amsterdammers kre gen ook in deze periode minder doelrijpe kansen dan de oranje hemden. Bovendien herstelde Van Duyvenbode zich behoor lijk van zijn missers bij een inzet van Raymond Barkema, die hij eerst omhoog stompte en ver volgens opving. Daardoor kon Katwijk, opgelucht over de af loop van de lastige uitwedstrijd, de kampioensliederen alvast gaan instuderen. Terwijl de doucheliederen van zijn manschappen door de kille gangen van het Olympisch Stadion galmden, dacht Kees Guyt na over de laatste hobbels op weg naar zijn eerste titel als hoofdtrainer. Het moet gek lo pen, zo dacht hij, wil Katwijk minder dan zes punten uit de resterende vijf wedstrijden ha len. Zelfs de dreigende schor singen voor Henry Pouw (geel in blessuretijd), Carlo van Zeist, Langeveld en aanvoerder Henk Langemaat konden hem niet verontrusten. Optimist Guyt stond liever stil bij de drie kwartier 'perfect voetbal' die zijn manschappen op een doordeweekse avond op de mat hadden gelegd. „Dat het vervolgens wat minder ging, ac cepteer ik. Ik heb alle vertrou wen in deze groep. En de moge lijke belangstelling van Adriaan se voor Langeveld? Wij zullen er alles aan doen om hem voor Katwijk te behouden. Als hij ooit vertrekt, moet hij er in elk geval flink op huis 1-2, 59. De Ridder 1-3. 60. Hnlwij» 2-3; scheidsrechter; Kreileman; toe schouwers; 1500; gele kaart; Broks (Ajax), Pouw (Katwijk) Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, Langemaat, Pouw, De Kroon; Lange veld, Braaf, Van der Plas; Krayenoord, Zwaan, De Ridder De bal belandde na een ingooi op de rand van het strafschop gebied. Rond de Jager bedacht zich niet en schoot de bal laag langs invaller-doel verdediger Marcel van Delft. Bijna was het voor rust nog 3-0 geworden, maar de razendsnelle Marlon Grootveld werd nog net voor de doellijn gestuit door Dick Heemskerk. Kiebert vond logischerwijs dat zijn ploeg de partij in de eerste helft had verspild. „Wanneer je te slap begint, draai je dat in een wedstrijd niet meer terug." Toch deed Rijnsburgse Boys in die tweede helft een dappere poging. Met Leon Vonk voor de geblesseerde Martin de Louw en een behoorlijke portie inzet werd Scheveningen behoorlijk onder druk gezet. Opgelegde kansen leverde dat offensief ook weer niet op. De drang naar voren werd zo groot, dat er wel gaten moesten vallen in de Rijnsburgse defen sie. De 3-0 was dan ook logisch. Grootveld mocht de vrije ruimte in spurten en legde op tijd breed naar Ron de Jager. Die had weinig moeite om de bal langs Van Delft te schieten. Rijnsburgse Boys gaf het nog niet op. Vonk maakte er een kwartier voor tijd nog 3-1 van. In de voorlaatste minuut werd het zelfs 3-2. De voorstopper Ron Cramer, die de tweede helft elke bal in zijn buurt had weg- gekopt, kreeg uiteindelijk een bal verkeerd op zijn hoofd en verraste zijn eigen keeper. De hoop op een gelijkspel duurde echter maar een paar seconden. Van Vliet maakte een overtre ding op De Jager in het straf schopgebied en de spits van Scheveningen schoot zelf vanaf de stip raak: 4-2. Scheveningen - Rijnsburgse Boys 4-2 (2-0). 14. Marcel de Jager 1-0, 32. Ron de Jager 2-0, 66. Ron de Jager 3-0, 69. Vonk 3-1, 89. Cramer 3-2 (ed), 90. Ron :hop) 4-2 Scheidsrech- Janmaat (Schevenin- Van Vliet, Wendt, Heemskerk, r (Rijnsburgse Boys), burgse Boys: Van Delft; Heems kerk, Van Vliet, Wendt, Den Haan; De Louw (Vonk), Vaartjes, Van Duyn; Jan maat, Faber, Buis (Wesselius). Marcel de Bruin probeert de bal r leiden gert-jan onvlee Officieel is het doek nog niet gevallen. Maar bij Leiden houdt niemand er meer serieus rekening mee dat het vlaggeschip van de roodwitten volgend seizoen ook nog in de derde klasse van de KNVB zaterdag vaart. De opdracht waarvoor Leiden zich, na de 4- 2 nederlaag tegen Naaldwijk van gister avond, gesteld weet, oogt dan ook knap las tig. In vier wedstrijden een achterstand van vijf punten goedmaken op een ploeg die zelf ook nog eens drie wedstrijden de kans heeft om punten te vergaren: het zal naar alle waarschijnlijkheid te veel gevraagd blij ken. Alles wat Leiden was, wist gisteravond wat er in het inhaalduel tegen Naaldwijk op het spel stond. Die achterstand op SV '35, de ploeg net boven de rode lijn, moest hoe dan ook met twee punten worden terugge bracht. De ploeg van trainer John Ma- nuputty bleek in de praktijk echter niet in staat om dat karwei te volbrengen. Sterker nog, Leiden legde gisteravond een dermate slechte eerste helft op de mat dat de objectieve toeschouwer zich mocht af vragen of alle spelers wel op de hoogte wa ren van het belang van de ontmoeting met de kampioenskandidaat. Er werd matig ge voetbald. Dat kan gebeuren. Maar er werd ook geen strijd geleverd. En een ploeg die acht van de tien duels verliest, roept de de problemen als vanzelf over zich af. Desondanks was de start hoopvol. Waar Naaldwijk ih de persoon van Jack van der Kruk in de beginfase een uitgelezen moge lijkheid liet liggen, sloeg Leiden in de ne gende minuut wel toe. Marcel de Bruin ging na een handige passeerbeweging over de knie van Danny van der Ende en Raymond Klinkenberg mocht van elf meter aanleg gen. Een poging die door toedoen van Naaldwijk-doelman Evert de Voogd in eer ste instantie mislukte, maar in de rebound was het de alerte De Bruin die alsnog voor de 1-0 zorgde. Daarna was het evenwel Naaldwijk dat de klok sloeg. Van der Ende maakte al snel zijn fout goed door de bal na een hoekschop van Hans Middelburg slim in te tikken en niet veel later was het Winand van der Wees die doelman Peter Selier met een knap dia gonaal schot volstrekt kansloos liet. Op die momenten bewees Naaldwijk dat het dit seizoen over een slagvaardige ploeg be schikt (50 doelpunten voor in 19 wedstrij den). Dat gegeven kwam er in de resterende speeltijd, gelukkig voor Leiden, echter niet meer uit. Achtereenvolgens Goof van der Bos, Arjen de Boon, René Lievaart en weer De Boon misten de meest fraaie mogelijk heden. Waardoor de zwaar gehandicapte thuisclub (maar liefst zeven basisspelers monte carlo Richard Krajicek. Richard Krajicek heeft ook in zijn zesde enkelspel sinds zijn rentree na vijf maanden blessu releed geen set afgestaan. An derhalve week geleden stormde Krajicek via vijf overwinningen naar de toernooizege in Bar celona, gisteren gunde hij in zijn woonplaats Monte Carlo de Zweed Henrik Holm in de eer ste ronde slechts vijf games: 6-1 6-4. In de tweede ronde treft Krajicek de Italiaan Andrea Gaudenzi, die de Fransman De- laitre met omgekeerde cijfers, 6- 1 6-4, uitschakelde. Andre Agassi was niet opge wassen tegen de talentvolle Rus Andrej Kafelnikov. De Ameri kaan, vijftiende op de plaat singslijst, verloor in een uur en 48 minuten met 6-1 3-6 4-6. De partij was wegens regen twee uur later begonnen dan voor- Krajicek (veertiende op de lijst), na zijn terugkeer van de 25ste naar de achttiende positie op de wereldranglijst geklom men, stond een uur en twaalf minuten op het gravel. In die korte tijdspanne bleef het aantal aces beperkt tot vijf, tegen één van Holm, en sloeg Krajicek een i. Naaldwijker Eric Heijs doet een poging dat te verhinderen. foto henk bouwman stonden gisteravond geblesseerd aan de kant) in elk geval nog mocht blijven hopen. Die hoop vervloog al spoedig na rust. Lie vaart en De Boon mochten vrijwel onge stoord op avontuur uit en Selier (gister avond bepaald een lichtpunt bij leiden) was voor de derde maal een verslagen doel man. Merkwaardig genoeg bleek dat doel punt voor Leiden het sein om zich eens wat meer te tonen. Met invallers Lau Hijman en Maurice van Berkel (beiden maar net fit ge noeg om in te vallen) werd zo waar een of fensieve een feit. Het was echter Naaldwijk dat via een strafschop scoorde. Van der Kruk schoot raak nadat scheidsrechter Koole een valpartij van Lievaart over de be nen van Selier uiterst dubieus met een fluit signaal had 'beloond'. Johan Teske verzachtte de pijn kort daar op nog enigszins, maar die tweede treffer kon toch niet verhinderen dat alles wat Lei den was na afloop somber vooruitblikte. Ook trainer Manuputty: „We moeten er voor blijven gaan. Maar de kans dat we het nog redden is nu natuurlijk wel erg klein ge worden." Leiden - Naaldwijk 2-4 (1-2). 9. De Bruin 1-0, 16. Van der Ende 1-1, 25. Van der Wees 1-2,47. De Boon 1-3, 69. Van der Kruk (strafschop) 1-4, 75. Teske 2-4. Toeschouwers: 250. Scheidsrechter: Koole. Gele kaar ten: Heijs en Van der Ende (Naaldwijk), Kerkhof en Selier (Leiden). Leiden: Selier, Teske, Van der Kraan, Beemsterboer, Van Diggelen (Hijman), Kerkliof, Van Bostelen, Bek kering, Klinkenberg, De la Rie (Van Berkel), De Bruin. enkele dubbele fout (Holm vier). De Nederlander won drie kwart van zijn punten op zijn eerste service en haalde met de tweede opslag nog altijd een respectabele 63 procent. Kraji cek moest in zijn negen service games één doorbraak toestaan, Holm - 39ste van de wereld - zag zich vier keer gebroken. Krajicek speelt in Monte Car lo overigens ook in het dubbel spel. Net als ruim twee weken geleden in Estoril, toen hij zijn enkel verstuikte in de slotfase van een partij voor de halve fi nales, is zijn partner Menno Oosting. m II OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT et Nederlands amateurteam gaatv nee. Ditmaal naar de Moluk- ken. Eind mei vliegt de 'onbe taalde' selectie voetballers met baas Ron Groenewoud naar het eiland aan de ooste lijke kant van de wereld. Met alle respect voor de in het vliegtuig aanwezige spelers (vanuit de regio zijn Polman, Vermin (FC Lisse) en Van Heusden (Noordwijk) geko zen), het Nederlands ama teurelftal zal op de Molukken niet op zijn sterkst uitkomen. Op het moment van de toer- nee werken de kampioenen van de zaterdag- en zondag klassen een extra competitie af. Goede kans, zeg maar ge rust alle kans dat daartussen de beste voetballers zitten. Lekkere planning. Neem Pim Langeveld van de w Katwijk, de technisch be gaafde wervelwind die de laatste weken weer in bloed vorm verkeert. Je zou zeggen: zo'n jongen, die nota bene speelt bij de amateurkam pioen van Nederland, die is een zekerheid voor zo'n elftal. Maar dat ligt even anders. Groenewoud en Langeveld hebben een beetje ruzie met elkaar. Langeveld: „Ik stond wel op het lijstje van Groenewoud voor de oefen - wedstrijd van vorige week in Zeist. Maar er is vorig jaar een gein tje voorgevallen tussen hem en mij en daardoor ben ik niet op de uitnodiging inge gaan. Over de inhoud van het geintje wil ik het verder niet Itebben. Ik vind alleen dat ik gelijk heb en dat hij het maar uit moet praten. Het is vreemd dat hij me vraagt via de trai ners en dat hij niet de moeite neemt voor een gesprek. Trou wens: als ik geen conflict je had gehad met Groenewoud was het waarschijnlijk ook niet doorgegaan. Als we kampioen worden, spelen wede nacom- petitie in mei en juist dan is een trip van de amateurselec tie naar de Molukken ge pland, Het had dus toch alle maal niet zo veel zin. Langeveld zit niet verlegen om een uitverkiezing en krijgt geen kick van een uitnodi ging: ,Als ik wofd gevraagd moeten ook spelers als Carlo van Zeist en Henk Langemaat van Kat wijk worden uitgenodigd. Vol gens mij heeft Groenewoud niet een volledig beeld van het zaterdagvoetbal, hij zit altijd bij dezelfde clubs op de tribu ne en komt met dezelfde na men. Het stelt allemaal niet zo gek veel voor. Vorig jaar zette hij Joop Tegelaar op het lijstje, die was een half jaar daarvoor gestopt met voetballen. Tijd om de heer Groenewoud maar eens om uitleg te vra gen. Mijnheer Groenewoud, u heeft een probleem met Pim Langeveld. Groenewoud: „Ik een probleem met Pim Langeveld? Ik weet nergens van. Dat hij niet geselecteerd zou worden, was bekend. Op 28 mei worden er wedstrijden om het zaterdagkampioen schap gespeeld en uiteraard zal Pim langeveld daar van de partij zijn. Dat geldt dus voor meer voetballers. Van daar ik jongens van bijvoor beeld Lisse en Noordwijk heb geselecteerd. Maar Langeveld heeft het over een geintje dat zich tus sen u en hem zou hebben af gespeeld. Groenewoud: „Ik heb dit seizoen nota bene nog gesproken met Arie La gendijk. En ook met Pim zelf, toen Cees Guyt examen moest afleggen voor oefenmeester I. Toen had Pim het over een drukke periode rond mei met voetballen en de haring, waarin hij in zit. Toen werd er al afgesproken dat Pim niet geselecteerd zou worden. Ik weet echt niet wat er tussen Pim en mij zou moeten zijn". Dan weten wij het ook niet. Hockeyvereniging Forescate hoopte afgelopen zondag op een fikse regenbui. Een hele fikse zelfs, die de com plete tenniscompetitie{\in de war zou sturen. Dat vraagt om enige uitleg. Bij de Voorschotense hockey vereniging speelt Gertjan Eg- berink. Die kan behalve heel aardig hockeyen (hij is top scorer van Forescate) ook nog een leuke bal tennissen. Zijn tennisclub Leidse Hout moest afgelopen zondag de eerste competitiewedstrijd spelen, terwijl voor Forescate de top per tegen Warande op het programma stond. Egberink had al aan het begin van het hockeyseizoen aan zijn club laten weten dat hij tennis zou laten prevaleren. Vandaar dus dat een fikse regenbui de eni ge redding voor Forescate zou beteken. Het bleef echter behoorlijk droog afgelopen zondag. Eg berink tenniste en Forescate hockeyde. De Voorschotena ren verloren met 3-0 en zijn nu vrijwel kansloos voor de ti tel. Egberink vond de keus tussen Forescate en Leidse Hout wel een moeilijke. „Beide sporten spreken me aan. Je kan welzeggen dat een is het ene is een teamsport het andere een individuele sport, maar het lijkt toch op elkaar. Je slaat tegen een bal, in het ene geval met een stuk hout, in het andere met een racket. De Voorschotenaar zegt al maanden geleden een beslis sing te hebben genomen. „Tennis heeft dit jaar bij de prioriteit. Ik wil dit jaar ge woon eens even kijken hoe ver ik met het tennis kan komen, ik wil ook een paar A-toer nooien gaan spelen. Wanneer het tennis goed gaat, plak ik er nog een jaartje tennis aan De ploeggenoten (de hoc keyers dus) hebben nog wel geprobeerd om de tennisser (of hockeyer?) over te halen. Egeberink: „Ze hebben daar grappen overgemaakt. Ze wilden weten wat ik bij Leidse Hout verdien, dan konden ze meer bieden. Ze boden me ook drank aan als ik zou hockeyen. Nu zijn er wel sporten waarbij iemand die vijf wedstrijden voor het einde van de compe titie afhaakt, in het tweede zou spelen. Egberink bij Fo rescate echter niet. „Daar is-ie ook net even te goed mor." weet coach Jack Vrijenhoek. Hij benadrukt nog even hoe zeer Egberink zondag wel werd gemist. „Hij is toch altijd goed voor een of twee doelpunten. I loe de club volgend jaar met het tennis van Egherink om gaat is volgens Vrijenhoek nog niet bekend. „Er komt een nieuwe trainer. Misschien zegt die wel: Ga jij maar lekker in het tweede hockeyen. rob onderwater

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23