Sleutels deklasseert SJC Uit het water, in een goed varend bootje Sport Jelfs vanaf stip komt SVV niet tot scoren Wally Gallert wordt trainer bij ASC Dames Docos bereiken halve finale LD-Cup Donar en WW zitten nog in spanning OENSDAG 13 APRIL 1994 Graficon/Do- 1 WW tten nog steeds niet of ze ook it volgend seizoen in de eerste 1 Botissc van ^et v°Meyba'd'strict 2. Schild-Holland uitkomen. Donar (ita) o,(ed een stap in de goede rich- |Bp.erratb door de uitwedstrijd tegen lonker, jlan Boys tot een goed einde 'er 12 brengen (3-1 winst). WW. de Heiden ltste weken door personele 7 km oblemen van slag. verloor ^Woifkaft van Baaphorst/VSTS. in de Zaï 7.35. Donar liet in Gouda de eerste 2J39 aan J°dan Boys. dat in te genstelling tot de Leidenaars vrijuit kon spelen. In de tweede reeks maakte bij Donar George Hageman zijn opwachting. Zijn komst deed het Leidse team duidelijk goed, want de volgen de drie speldelen werden via degelijk spel in winst omgezet. Een tegenvaller voor Donar was dat de reserves van RW de uit beurt tegen VOY met 3-1 won nen. SKC (3-0 verlies bij kam pioen Thor) en Mov'over zijn in deze klasse al gedegradeerd. De jW heeft gisteravond in de tidse zaterdagafdeling de kan ji op de vierde periodetitel jrspeeld door op eigen terrein jet 3-0 te verliezen van SVOW. «g* club uit Oude Wetering is 60 pia#t vier punten uit twee wed- 1 i7,3Chjden nog wel in de race. *33 Heir VOW kwam voor rust met 1 - .90 3.jvoor door een doelpunt van m n (vtter van Ri,n' LSVV nam tot de riiJst Bet initiatief maar kwam estart laet tot scoren. Norbert Broman ja^s05-^ste zelfs tien minuten voor un (Grid een strafschop. De gebroe- 3ais Mo»rs Tino en Arno Snatersen i.ookcjn SVOW vonden het doelnet (Brouwfil. -u'le"' jTwee spelers van de zaterdag- 5,70 tfectie van Lugdunum zijn gis- ravond het veld uitgestuurd in >rTRoyar met ver'oren wedstrijd ter Van den Burgh zag dat Ro bert Schouten in de tweede helft Koudekerker Ron Paling een klap gaf - Schouten zelf houdt het op een duw - en Nee Karaca kreeg rood wegens na trappen. Na tien minuten scoorde Klaas van Diggelen het eerste doelpunt. Het duurde tot twin tig minuten voor tijd voordat de bezoekende ploeg opnieuw tot scoren kwam. Andries van der Born tekende voor 2-0, de inge vallen A-junior Arjan Vos scoor de het derde doelpunt en straf- schoppenspecialist/keeper Cock Dorrepaal bracht de stand vanaf de stip op 4-0. In de vierde klasse A (Za) hield TAW een punt over aan de confrontatie met streekgenoot Floreant. De ploegen scoorden elk een keer: 1 -1 Oegstgeester voetbalclub 'wil hogerop =k Bak'Ren Balf kunstgrasveld, een ïjghtsta nieuwe lichtinstallatie, een bo Tot betere jeugdopleiding en ipel4,3het eerste team richting ay (Veil KNVB. Dat zijn de vier In 9°csPeerPunten d>e Oegst- geester voetbalclub ASC voor de komende jaren heeft vastgesteld. Een heus beleidsplan van die strek king werd gisteravond op de ledenvergadering gepre- ie senteerd. bai, me Door verbetering van de agvan faciliteiten hoopt de Ajac nvan Sportman Combinatie uit een sportief dal te komen ltl0nal i waar vooral het standaard- an Turn elftal in verkeert. Het huidi ge zwarte gravel van het n moto( trainingsveld achter de Kempenaerstraat moet plaats gaan maken van een ue: voei zogeheten 'wetra'-veld. Daar kan de jeugd haar ec wedstrijden op spelen en upwec het kunstgras biedt meer ft trainingmogelijkheden voor de senioren. Nieuwe licht- masten moeten avondwed strijden mogelijk gaan ma ken en de 'good-old' gaat ook op zoek naar meer be geleiders en trainers voor de twintig jeugdteams die de club rijk is. Hoe de plannen.en voor nemens moeten worden betaald, daarover hulde het bestuur zich gisteravond in nevelen. Duidelijk is dat en kele tonnen op de bestuurs tafel moeten komen en dat daarvan een niet onaan zienlijk deel uit sponsoring moet komen. In het najaar denkt het bestuur een 'dek- 1 kend financieel plaatje' bij de beleidsvoornemens te maken. Wally Gallert word ko mend seizoen de nieuwe trainer van ASC. Gallert is op dit moment de trai ner van de B-selectie van UVS. Als speler was hij lid van Unitas Leiden. ASC heeft bewust een keuze gemaakt voor ie mand 'van buitenaf. Het huidige experiment met een driemanschap uit ei gen gelederen mag ge zien de prestaties van het eerste team (voor laatste in de afdeling Lei den) als mislukt worden beschouwd. Tafeltennissers doen het goed (ITRECHT De heren van de Nederlandse lafeltennisploeg hebben giste ren met 4-1 gewonnen van Po len in het extra degradatieduel In de Superliga. Twee weken ge leden bliezen de Polen bjj de EK in Birmingham de Nederlandse mannen met 4-0 weg. De overwinning maakt het aannemelijk dat Oranje zich handhaaft, want volgende week Volstaan in Polen twee tegen- bunten. Coach Li Ji Shu zag zijn ploeg In de persoon van Paul Haldan iterk openen. Op het EK kreeg Haldan van de Poolse nummer 2, Piotr Skiersky, nog een stevi ge draai om de oren. Nu bleek hij in twee games in staat om Ban te tonen dat Skiersky niet meer dan een modale werker is. Dok Trinko Keen wotn. Danny Heister speelde met fcen pijnstillende injectie, en Iferloor. Ook naast Keen in het dubbel acteerde hij niet sterk. Keen in het dubbel niet sterk. Keen bracht evenwel opnieuw 'dat kleine beetje extra'. DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071 - 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Arvin Piziks, ooit winnaar van de In ternationale Wieier Avondzesdaagse. heeft een profcontract getekend. De ster ke Let gaat rijden voor de Belgi sche ploeg Trident Steijn Sport in Voorschoten houdt in juni een groot recreanten- squash-circuit De voetbalver enigingen SJZ (19 april) en Meerburg (22 april) houden de ze maand een jeugdsponsor- loop De finale van de Sport - fondsenbekercompetitie water polo wordt gehouden op zon dag 24 april om 15.30 uur in Kampen. De finalisten zijn Hans Verkerk/AZC en AZ PC. In de halve finales van de beker II speelt Vivax op 29 april (21.00 uur) in Delft tegen DZV. De da mes van De Zijl/LGB spelen op 7 mei in Bussum tegen Het Gooi De leden van de voetbal club Alkmania (Nieuwe Wete ring) hebben besloten dat de club in andere kleding mag gaan spelen. Het tenue, voorde gehele club, wordt nu: een oranje basis, blauwwit verticaal gestreept, blauwe broek en blauwwit gestreepte kousen Herman Ram uit Zeist wordt de nieuwe directeur van de Neder landse Badminton Bond Door de recente overname van Word Perfect door het computerbe drijf Novell zal de wielerploeg nog voor de Tour de France een gedaantewisseling of naamsver andering ondergaan Houtrust in Den Haag is gered voor de at letiek. Buurman het Hoog heemraadschap Delfland heeft afgezien van de voorgenomen uitbreiding De 23ste Gouden Spike, een nationaal atletiek- evenement in Leiden, krijgt op 25 juni speciale onderdelen voor 20-22-jarigen Veenen- daal wil in 1997 of 1998 het we reldkampioenschap wielrennen op de weg. De UCI zal in augus tus een beslissing nemen of Ne derland het WK krijgt toegewe zen. Met ingang van 1995 krijgt de wielersport ook een Euro pees kampioenschap Op de drafbaan in Alkmaar worden per 1 mei de prijzen flink ver laagd. Dit om ruimte te schep pen voor meer prijzengeld op Duindigt. De beslissing is in Alkmaar bij de jockey's totaal verkeerd gevallen De Leidse wielrenner Vincent van der Kooy is bij een wedstrijd in Steenbergen (21ste) net buiten de prijzen gevallen. Zijn jongere broer Ewoud werd in Din tel- oord achtste. Miquel van Kessel (Ter Aar) werd elfde in Haar steeg Zondag 16 april zijn er om 14.30 uur Speedo-zwem- wedstrijden in het Vijf-Meibad in Leiden De voetbalmeisjes van de KNVB afdeling Leiden spelen vanavond bij SJZ (19.00 uur) tegen de afdeling Haarlem. De jongens onder de 13 jaar spelen tegen Amsterdam. Plaats van handeling: Quick Boys. Aanvang 19.00 uur Door het faillissement van honkbalvere niging Haarlem Nicols komt er een nieuwe club in de competi tie. Voorlopig werd gekozen voor de naam HBSC Op dins dag 26 april wordt de tweede halve finale van het Zilveren Molentoernooi tussen UVS en De Sleutels gespeeld. Op don derdag 5 mei speelt de winnaar om 19.30 uur de finale tegen Lugdunum. De wedstrijd wordt gespeeld op het LFC-terrein Marcel Remijn werd derde in de wielerwedstrijd GP Pino Cera- mi. Dino Tolhoek werd dertien de. Edward Farenhout werd in Hamme vierde. Ton van Duy- venbode (Noordwijk) won de Ronde van Werkendam. Bij een ATB-wedstrijd in Belfeld kwam Hans Steekers (Noordwijker- hout) als achtste over de streep De Gymnaestrada van 1995 wordt in Eindhoven gehouden Miguel Indurain verschijnt za terdag 23 april aan de start van de Amstel Goldrace De we reldkampioenschappen zeilen (klasse j22) worden van 17 tot en met 24 juni voor de kust van Scheveningen gehouden los Geysel is door de Nederlandse Triathlon Bond geroyeerd van wege het niet betalen van een bedrag van 65 gulden en 20 cent. Tevens heeft hij aan een 'wilde' wedstrijd deelgenomen Zaterdag 16 en zondag 17 april wordt bij Stigter Sport in Wasse naar een groot judotoernooi ge houden Aan de landelijke ten- niscompetitie nemen dit jaar 7600 teams deel. Honderd meer dan in het seizoen 1993 Het vrouwenteam van Docos blijft het in de strijd om de LD Cup goed doen. Nadat het elftal in de vorige ronde hoofdklasser KFC '71 uitschakelde, was het nu de beurt aan het Goudse Donk. De koplo per in de eerste klasse ging met een 2-0 verlies pijnlijk onderuit in Leiden. De Leidse doelpunten werden gemaakt door Ingrid Mourits en Wendy Schouten. Marc van Belkum verwacht voorname rol van Vivax Marc van Belkum trekt het komende weekeinde voor het laatst zijn zwembroek aan. Na de afslui tende competitiewedstrijd tegen Polar Bears vindt de waterpoloër van Nereus het welletjes. De 29-jarige Leidenaar wil zich niet meer afpeigeren in het zwembad, maar twintig jaar ervaring vanaf de bassinrand overbrengen op een gretig gehoor. Vivax uit Oegstgeest is de club. van zijn gading. Van Belkum waagt alleen nog in figuurlijke zin een sprong in het diepe. .Trainersdiploma's heb ik niet", zegt de beginnende coach. „Maar ik heb in mijn loopbaan al zo veel trainers meegemaakt. Bovendien blijft Frits Welling, de afgelopen zes jaar het boegbeeld van Vivax, achter de schermen aanwezig. Wij wonen bij elkaar in de buurt en an ders is daar altijd nog de telefoon." Vertrouwen in het welslagen van zijn nieuwe missie heeft Van Belkum voldoende. „Ik heb zin in deze nieuwe uitdaging. Dat was de afgelopen twee jaar als waterpoloër steeds minder het geval. Zo heb ik anderhalf jaar gesukkeld met een schouderblessure. Achteraf gezien had ik beter meteen na de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 kunnen stoppen. Voor mij betekende dat een hoogtepunt." Baan Maar de tijd is niet terug te draaien. Van Belkum kwam na de Spelen eerst nog één zijn seizoen uit voor De Zijl/LGB, voordat hij een aantrekkelijk aanbod van het Zaanse Nereus aanvaardde. „Als Vivax mij niet had benaderd, had ik er wellicht nog een jaartje Nereus aan vastgeplakt. Net zo'n club als De Zijl, een degelijke hoofdklasser die al tijd tussen de vierde en negende plaats eindigt. De kampioenskansen waren in Zaandam al na één maand verkeken. Het waren ook onrustige tijden, net na een trainerswisseling. Aan de club heeft het niet gelegen. Ik ging steeds meer opzien tegen de trainingen, maar dat zou elders ook het geval zijn geweest." Zijn afnemende motivatie verklaart Van Bel kum uit ontwikkelingen die buiten de sport lig gen. „Ik heb een boeiende full-time baan op het ministerie van sociale zaken, waarvoor ik ook cursussen moet volgen. Daarnaast ben ik op 1 de cember met mijn vriendin gaan samenwonen. Als ik straks gestopt ben met waterpolo, kan ik voor het eerst eens met vakantie: twee weken naar Turkije." Hogere sferen Vervolgens moet Van Belkum, die nu al enige ver kennende werkzaamheden verricht, Vivax naar hoger sferen leiden. De Oegstgeester eersteklasser komt op de Leidse ex-intemational over als 'een goed varend bootje'. Een onschuldig babbeltje met Vivax-speler Hans Trijsburg had verstrekken de gevolgen. „Ik zei voor de grap dat ik Vivax wel wilde trainen. Werd ik prompt officieel benaderd met de vraag hoe veel bedenktijd ik nodig had. Vivax zocht namelijk een jonge enthousiaste trai ner met waterpolo-ervaring. Hoewel ik Nereus net had laten weten dat ik nog een seizoen zou doorgaan, ben ik toch ingegaan op het aanbod van Vivax." „Ik vind het een geruststellende gedachte dat ik kan terugvallen op Welling. Jaren geleden heb ik bij De Zijl drie seizoenen onder hem gespeeld. Hij heeft toen respect bij mij afgedwongen. Daar naast spreekt de beleving bij Vivax mij aan. Er is een groep die nog wil. Ik probeer hier zonder spe lers van buitenaf te bereiken wat mijzelf niet is gelukt: kampioen worden. Om te beginnen van de eerste klasse, al hoeft dat niet per se volgend jaar al te gebeuren. Dat lijkt me in elk geval leuker dan negende worden in de hoofdklasse. Maar mochten we de hoofdklasse ooit bereiken, dan moeten we ons duurzaam handhaven. Dus niet zoals LZ 1886 het ene jaar promoveren en het an dere jaar weer degraderen." Lachende derde Voor zijn nieuwe vereniging ziet Van Belkum een voorname plaats weggelegd in de dichtbevolkte Leidse waterpolo-regio, waar De Zijl en LZ tot nog toe de dienst uitmaakten. „Vivax zou wel eens de lachende derde kunnen worden. Niet zo zeer als leider maar als begeleider van de groep kan ik daaraan mijn steentje bijdragen. Ik moet voor de discipline zorgen." Het besluit van Van Belkum om nooit meer te waterpoloën staat vast. Zelfs in noodgevallen, be zweert hij, gaat hij niet meer te water. „Dan stel ik nog liever asprianten op. Het is dat mijn vriendin onlangs een badpak heeft gekocht, anders zou ik misschien nooit meer een zwembroek uit de kast pakken." Voor Marc van Belkum komt het trainerschap als geroepen. Hij verwacht veel van zijn nieuwe club Vivax. foto loek zuyderduin Danaïden en Fiks uit bekertoernooi LEIDEN MICHEL VAN GENT De korfbalploegen van De Da naïden en Fiks zijn uitgescha keld in het toernooi om de Rijn delfland-beker. Zij verloren in de derde ronde van Futura (15- 10) en Ready (13-9). Dat was op zichzelf niet zo vreemd, want hun overwinnaars spelen in de reguliere competitie een klasse hoger. De Danaïden gaf behoorlijk tegenspel tegen Ready, al speel de de ploeg niet in de vaste op stelling. Marion Peters verving Nelleke Peters, die met een dij been-blessure aan de kant bleef. De blauw-witten gingen tot 3-3 gelijkop met hun tegenstanders, maar daarna ontstond er een gat van vier punten (7-3). De Haagse overgangsklasser bleef ook in het vervolg beter om springen met de kansen, zodat deze marge nauwelijks meer veranderde. Heiko Locher (3), Sandra Kalthoff en Marcel Keij- zer waren de enigen die meer dan eens raak schoten in het 15-10 verlies. Ook Fiks kon bij Ready niet in de sterkste bezetting aantreden. De Oegstgeestenaren speelden met oud-gediende Ronique Gerlof en de nog vrij onervaren Natasja Zitman en Alex Hooi- meijer. Coach Henny Piket was wel tevreden over het spel, maar plaatste één kritische kanttekening: „Als we de kan sen beter hadden afgemaakt, had er zeker meer ingezeten." Hij doelde vooral op de fase tus sen de twintigste en de dertigste minuut, waarin de thuisilub van 4-4 naar 8-4 wegliep. Deze achterstand bleek ook wtH 1 Idl rik Hooimeijer, ingevallen voor Jaap Rietdijk, niet meer in te ha len: 13-9. De meeste doelpunten kwa men uit handen van Theo Vreeken (4). Alex Hooimeijer en laap Rietdijk (2). In de eerste klasse B zijn Ge- mini/Kangeroes 2 (de 3-1 zege op UFO '87 hielp niet meer). NOVO 2 en Sovicos 3 de klos. Thor en Kalinko zijn bij de vrouwen de degradanten in de eerste klasse A. Tonegido/Voor- burg 5 speelt een beslissings wedstrijd tegen de nummer tien van 1B. Het Hazerswoudse Orion zet te in het duel met Thor geen stap te veel. Met Annelies Koeckhoven als uitblinkster won Orion niettemin met 3-0. Dat gebeurde in Bergambacht, waar de volgende scores op de borden verschenen: 13-15, 11- 15 en 13-15. LUSV liet in dezelfde afdeling de eer aan Den Ouden/Nivoc. In het Universitaire Sportcen trum werd het 1-3. De passing was slecht verzorgd bij de stu dentes. Alleen in het tweede be drijf (15-3) toonde LUSV waar toe het in staat is. Erik de Muinck fungeerde voor deze gelegenheid als coach bij LUSV. Omdat het kansloos ten on der ging bij het op de tweede plaats staande VSTS, dreigt voor het vrouwenteam van WW nog steeds degradatie naar het rayon. De Wassenaarse equipe moest in Bodegraven diep bui gen voor de serve van de thuis club: 15-5, 15-12 en 15-4. Spanning 220, dat slechts met 2-3 van kampioen Leython 2 verloor, en Delta 3 zijn in de eerste klasse B reeds gedegra deerd. Voor de tiende plaats (beslissingswedstrijd tegen To- negido /Voorburg 5) komen nog vier teams in aanmerking: W\^V, DOS, GSC en Sovicos 2. DOS en Sovicos 2 spelen in de laatste competitiewedstrijd te gen elkaar. WW krijgt bezoek van het als derde geklasseerde Skania. De vrouwen van NOVO speelden om des keizers baard tegen VS Haag. VS Haag won de ontmoeting met 3-1 Scheidsrechter speelt dubieuze rol Ronald Labordus (r) probeert de bal vechtlust te hebben gewonnen. SJC leek door het Leidse 'ge weld' onderuit te worden ge schoffeld. De Noordwijkers hadden echter het geluk dat de gastheer te snel het succes zocht en daardoor zich weinig aan een verzorgde opbouw ge legen liet liggen. Desondanks moest SJC terug, zeker toen Marcel Groenendijk zich steeds nadrukkelijker met de Leidse aanval ging bemoei en. Behalve dat de aanvoerder over een machtige linkervoet beschikt, bleek hij ook in de lucht zijn mannetje te staan. Na een vrije trap van Ronald Labor dus versloeg Groenendijk met het hoofd twee Noordwijkers en mikte de bal ver buiten het be reik van doelman Ted van der Meer op de binnenkant van de paal. 'Doelpunt', dacht Groenen dijk, na de wegspringende bal, en velen met hem. Van der Meer gooide evenwel succesvol an zijn Noordwijkse tegenstander te roet in het eten door het leer uit de doelmond te slaan, vlak on der de neus van arbiter Siecker, die zich op slechts enkele me ters van de doel bevond. De rechtspreker besliste dat de red ding van der Meer een legale was, waarop Groenendijk in woede ontstak en zich hardop afvroeg waarom Siecker niet lekker was thuisgebleven. Als antwoord zwaaide Siecker met de gele kaart. De Sleutels kreeg daarna nog ruim de kans om sportief 'wraak' te nemen maar Groe nendijk (lat!) en Patrick van de Graaf mikten net niet zuiver ge noeg. SJC haalde de tweede helft dus zonder kleerscheuren maar dat was minder aan de ei gen inbreng te danken dan aan een redelijke portie geluk en na tuurlijk de dubieuze beslissing van Siecker. Dat laatste werd nog eens be vestigd toen aan Van der Meer werd gevraagd of het inderdaad bemachtigen, foto ben d een doelpunt was geweest. De zwijgende glimlach van de Noordwijkse goalie sprak boek delen. Zoals SJC in de, kwalita tief veel mindere, tweede helft ook leek tezullen lachen. De Sleutels werd de onderliggende partij maar verdedigde verbeten de weg naar het doel van John Erades. Groenendijk kreeg zelfs nog de beste kans. Oog-in-oog met Van der Meer faalde hij echter. De strafschoppenserie bracht de winst tenslotte, dank zij twee reddingen van Eradus, toch bij degene die er het meeste recht op had. De Sleutels - SIC 0-0. Scheidsrechter: Siecker. Toeschouwers: 54. Geel: Groe nendijk (De Sleutels). De Sleutels: 1-rades, Vein Kampen. Pronk, Hillebrand, Velthuis (Houthof): Van Eijgen, Van de Graaf, Van der Lin de. Labordus; Van der Broek, Groenen dijk. De Sleutels bereikte gister avond ten koste van SJC de halve finales van de LD- Cup. De door Isaac Klink hamer en Rinus de Bruin gecoachte ploeg bleek na de na negentig minuten bereikte brilstand, de noodzakelijk geworden strafschoppen iets zuiver der te nemen dan de te genstander. LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER Tot teleurstelling natuurlijk van de Noordwijkers, met wie het in de competitie ook kwakkelen geblazen is. Waar de Noord wijkse tweedeklasser afdaalde naar een niveau beneden zijn waardigheid, daar bleek De Sleutels aan De Vliet zich wel te kunnen handhaven. Toch zijn de Leidenaars in de zaterdag- vierdeklasse geen hoogvliegers, maar zij blijken na de komst van Bert Jansen, de trainer voor doordeweeks, en de weekend- coaches Klinkhamer en De Bruin, sinds enkele weken aan

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27