Laat de boom van Drees toch blijven Hulpverlening voor verkeersslachtoffers Schrijvende Lezers/Info Rumoer over artikel Oegstgeester scriptie >1 EUR02 WOENSDAG 13 APRIL 1994 24wc OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD ambtenaren conclusie w< Scheenstra Over het artikel 'B en W oorzaak van succes van Leefbaar Oegst- geest' en nog enkele andere stukken over dit onderwerp af gelopen week, is heel wat te doen geweest. Niet alleen in het gemeentehuis van Oegstgeest, ook ter redactie. Laat ik eerst even de gebeur tenissen nalopen. Op maandag 5 april bood de tweedejaarsstu dent politieke wetenschappen, P. Bootsma, de redactie een zo juist geschreven scriptie aan, getiteld 'Heen naar Oegstgeest, en terug', 'een evaluatie van be stuurlijke vernieuwing in de ge meente Oegstgeest in de raads periode 1990-1994'. Hij had daarvoor allerlei stukken ge raadpleegd en gesproken met tal van met name genoemde m raadsleden. Zijn 5 dat burgemeester ■n de wethouders Rijks en Van de Reijden door hun eigenzinnig optreden en door het onvoldoende reageren op signalen uit de samenleving voor de enorme overwinning van de protestpartij Leefbaar Oegstgeest hadden gezorgd. De redactie vroeg ten ge meentehuize om commentaar op de scriptie. Daar bleek men, vreemd genoeg, het stuk nog niet te kennen. Daarop werd het naar het gemeentehuis ge faxt. 's Avonds gebeurde het zelfde met het artikel dat de re dactie van plan was de volgende dag te publiceren. Wethouder Kohlbeck van Oegstgeest (met voorlichting in zijn portefeuille) maakte in een eerste reactie be zwaar tegen publikatie. De scriptie was louter bedoeld voor wetenschappelijke doeleinden. De mensen die aan de scriptie hun medewerking hadden ge geven, hadden zich absoluut niet gerealiseerd dat het werk stuk naar de krant zou gaan. Er gebeurde ook nog iets an ders: kennelijk onder druk van zijn studiebegeleider trok de student nog voor publikatie in de krant zijn scriptie 'voor on bepaalde tijd' in, 'aangezien hierin personen aan het woord komen die ik zo niet had mogen citeren'. Desgevraagd bleef hij wel achter de inhoud van zijn werkstuk staan. Daarop besloot de redactie tot publikatie over te gaan. Woensdagochtend poogde wethouder Kohlbeck de redactie tot andere gedachten te brengen. Als de krant van pu blikatie af zou zien, bood hij aan een gesprek te arrangeren met allen die hun zegje in de scriptie hadden gedaan. Daarbij zou alles ter tafel kunnen ko men wat in de scriptie was ge- schreven. Toen de redactie daar niet op wenste in te gaan, gaf hij na mens B en W de of ficiële reactie. Ko hlbeck toonde zich 'geschokt'. Handelde de krant hier juist? Het gemeentebe stuur van Oegst geest heeft daar over geen klacht bij mij ingediend, dat wil ik hier met na druk vermelden. Maar de zaak bevat tal van interessante aspecten om haar toch te behandelen. Wethouder Kohlbeck, met wie ik de kwestie doornam, is het trouwens nog steeds oneens met de handelwijze van de krant. Zo vindt hij het onjuist dat niet zijn volledige reactie is afgedrukt. ,,Ik was geschokt, ja, maar dan vooral vanwege de journalistiek-ethische normen die de krant in mijn ogen over trad. Dat heb ik zo gezegd, maar dat wilde de redactie niet opne men. Wat er nu staat, kan an ders worden opgevat". Zijn grootste bezwaar is dat de re dactie de conclusies van een scriptie publiceerde die, hoe je het ook wendt of keert, was in getrokken. "Een scriptie die wordt ingetrokken bestaat niet meer en kan dus publicitair ook niet meer worden gebruikt". Allereerst dit: de krant heeft niets te maken met eventuele afspraken over een scriptie die louter wetenschappelijke doel einden mag dienen. Dan moe ten degenen die zijn betrokken bij zo'n afspraak er maar voor zorgen dat zo'n werkstuk inder daad binnenshuis blijft. De scriptie werd de redactie aange reikt en wat haar toen te doen stond, was de betrouwbaarheid ervan nagaan. Vandaar dat de gemeente om commentaar is gevraagd. Zegt die: er deugt niets van, mensen zeggen ver keerd te zijn geciteerd enz. dan kan de redactie alsnog overwe gen van publikatie af te zien. Maar dat is het vreemde: nie mand, niemand heeft tot dusver de inhoud van het stuk aange vochten. RUUDPAAUW Waarom wilde de re dactie Kohlbecks kri tiek op haar ethische normen niet opne men? Navraag leerde mij dat de redactie de inhoud van de scriptie centraal plaatste. Daarover moest het gaan. De ethische normen achtte zij van secun dair belang. Daar had de wethouder best een ingezonden brief over mogen schrijven, maar daar ging het volgens de redactie op dat moment niet om. Een ander punt is waarom de redactie dat door Kohlbeck voorgestelde gesprek niet wilde: zij vreesde dat de duidelijkheid die de scriptie bood in een ge sprek toch weer zou worden af gezwakt en vervangen door wollig- en vaagheid. Cruciaal is natuurlijk de bete kenis van de intrekking van de scriptie. Mocht de redactie daarna nog tot publikatie over gaan? Een moeilijk geval. Kohl beck zegt nee. Formeel gespro ken ben ik het met hem eens. Maar je moet in deze zaak toch wat verder kijken dan de strikt formele kant: op wat voor grond gebeurde dat. Zou de student de scriptie hebben ingetrokken omdat hij de inhoud bij nader inzien niet te handhaven vond dan had de krant de publikatie naar mijn oordeel niet mogen doorzetten. Maar op die grond deed hij het in het geheel niet. Hij ging ertoe over op last van zijn studiebegeleider en omdat hij sommige mensen 'zo niet had mogen citeren'. De krant heeft daar geen boodschap aan, dat is een zaak tussen de stu dent, de studiebegeleider en de gemeente Oegstgeest. De krant gaat het alleen om de vraag: is het geschrevene juist of niet. In dit licht bezien vind ik het standpunt van de redactie hier te verdedigen. Hogelijk verbaasd heb ik mij over het feit dat er blijkbaar geen duidelijke afspraken over vertrouwelijkheid waren ge maakt tussen de student en de gemeente. Kohlbeck zegt daar- De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot e met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan h adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). over dat wel meer studenten voor scripties bij de gemeente aankloppen. ,,We helpen ze al tijd, voor zo ver we kunnen. Dat is steeds goed gegaan. Ons ver trouwen is nog nooit be schaamd. Er was geen reden om nu ineens maatregelen te nemen. Dit was de eerste keer dat het fout ging". Ik kan me dat wel indenken: de macht der gewoonte. Hoe weldit was voor Oegstgeest geen gewone scriptie, maar één over een voor de gemeente zeer delicaat onderwerp, gezien de troebelen en bitterheden van de afgelopen jaren. Hier werkten kennelijk de politieke voelsprie ten even niet. Wat te veel naië- veteit en te weinig behoed zaamheid. Eén, niet onbelangrijk facet heb ik nog onbesproken gela ten. De student zou, aldus een artikel in de krant van 7 april, door het raadslid Kamphuisen (in het dagelijks leven hoogle raar) zijn gesuggereerd met zijn scriptie naar de krant te gaan. Volgens Kohlbeck heeft het raadslid ontkend een dergelijk advies te hebben gegeven. Vreemd vind ik dan wel dat Kamphuisen de krant daarover niet heeft aangesproken. Het lijkt mij toch een aantijging die je niet zo maar over je kant kunt laten gaan. Pijnlijk Een lezer vraagt zich af hoe het nu toch mogelijk is dat dezelfde foto van de Amerikaanse ten nisspeler Pete Sampras zowel op pagina 22 als pagina 23 van de krant van maandag para deerde. Gezien het onderschrift bij de foto op pagina 22, dat iets over VNA-keeper Robert Bey vermeldt, is het daar fout ge gaan. "De redactie ziet dat toch ook en dan kun je het toch herstel len", aldus de lezer. Helaas, zo eenvoudig is het niet (meer). De krant wordt ge heel elektronisch gemaakt. Dat wil zeggen artikelen en foto's krijgen in Leiden een codenum mer mee. Op de plaats waar de krant wordt gedrukt (Alkmaar), worden die codenummers op geroepen. In dit geval heeft de redactie de onnauwkeurigheid e foto's dezelfde co- geven. En de code van Sampras heeft die van de VNA-doeiman 'overschreven'. Vandaar. De redactie ziet dat al les pas als de krant gedrukt en wel in Leiden arriveert. Maar slordig was het zeker. Jaren geleden was er eens een land waar kinderen voor hun ou de ouders moesten zorgen. Wat ellendig dat zij na een leven van hard werken afhankelijk werden van hun nakomelingen. Men wist echter niet beter of het hoorde zo. Aan een pleintje in een stad woonde een oudere man, die door zijn buren Vadertje Drees werd genoemd. De afhankelijk heid van ouderen was hem een doorn in het oog. Hij besloot na overleg met een aardige jonge buurvrouw en andere mensen naar een oplossing te zoeken. Na lang praten hadden ze een plannetje waarmee hij naar de regering stapte. Deze regering zag er wel wat in en nodigde Va dertje Drees uit om samen een wet te maken. Na vele beraadsla gingen kwam de Algemene Ou derdomswet tot stand. Deze wet beloofde een welvaartsvast pen sioen en werd betaald door allen jonger dan 65 jaar. Hiermee was de onafhankelijkheid van oude ren verzekerd. Oud en jong slaakten een zucht van verlich ting. Om dit heuglijke feit te vieren plantte de jonge buurvrouw sa men met Vadertje Drees en an dere bewoners een boompje midden op het plein. De wet groeide zoals de boom! Om de boom niet te ver te laten door schieten, snoeiden slimme lie den met aanpassingsmechanis- Inmiddels zocht de buurvrouw ten behoeve van andere zaken bondgenoten, onafhankelijke Mina's. Nadenkend over hun toekomst voerden zij actie voor eigen banen, gelijke salarissen, verdeling van huishoudelijke ta ken, kortom voor gelijke rechten. Nu zien deze inmiddels wijze oude wijven, dat de aarde erodeert, dat het water schaarser wordt, Graag wil ik reageren op het ar tikel .Ongeluk kan voor proble men zorgen', in het Leidsch Dagblad van 5 april. Daarin wordt ten onrechte de indruk gewekt dat de bureaus Slachtof ferhulp alleen hulp verleenden aan slachtoffers van criminali teit en niet aan verkeersslacht offers. Dat is niet het geval; laatstgenoemden kunnen ook Opvallend siersmeed- werk boven de deuren van twee voormalige arbeiderswoninkjes aan de Molenstraat in Zwammerdam. De huisjes zijn gebouwd rond 1910 in opdracht van de plaatselijke houtfabriek. De ver siering aan de linker kant zit er al jaren, het rechtergedeelte is door de huidige bewo ner gevonden op de sloop. Diezelfde be woner heeft de huisjes binnen van de grond af aan weer opge bouwd. Compleet met een marmeren schoor steen en ornamenten in het plafond. «tl k» IM— a - 1- 4 .p. ii 41 I I -JLSI Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist da gelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldi ge' plekjes die niet di rect hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - Mijnheer de Redacteur! Eenigen tijd geledën kocht ik eene koe op de markt, die bij slachting bleek lijdende te zijn aan parelziekle. Ik ont bood den inspecteur, die de koe kwam keuren, waarvan het gevolg was, dal het losse vet en de ingewanden in de grond moesten worden gestopt. Toch werd de koe geschikt geacht voor de consumptie, al werd ook niet het ge wone, maar een driekant stempel daar op geplaatst, waarop staat: „Parelziek, lang koken." Nu vraag ik, Mijnheer de Redacteur, wat beteekent dat en waar komt zoo'n stempel vandaan? Eene koe wordt goed-of afgekeurd, volgens de Verordening, maar half goed- en half afkeuren kent zij niet. Ik ben nau wer van geweten geweest dan de' in specteur: ik heb de koe niet in mijn winkel verkocht; ik heb ze met 60 gul den verlies aan een ander overgedaan, aan een slager van minder gehalte. Dat half afkeuren heeft aan mij een scha depost van f 60 opgeleverd, want toen ik bij mijn verkooper kwam en hem om schadevergoeding vroeg, ant woordde hij mij: ,,De koe was niet on geschikt voor consumptie; ge had ze in uw winkel kunnen verkoopen en was geschikt voor het gebruik, waarvoor ik ze u verkocht heb. ja, Mijnheer de re dacteur, dat is zoo, als ik tenminste mijn klanten ziele vleesch had willen geven. Maar dat doe ik niet en wil ik niet doen! Ik wil daarom de bevoegde autoriteit dringend verzoeken aan dien onmogelijken toestand een einde te maken. De Verordening spreekt van goed- en afkeuren, niet van half afkeu ren, waardoor ik gedwongen wordt bf afstand te doen van de schadevergoe ding, waarop ik bij algeheele afkeuring recht zou hebben, of aan mijne klanten zonder dat zij het weten, ziek vleesch te verkoopen. De bevoegde autoriteit zorge er voor dat degene, die met de inspectie belast is, zich stipt aan de verordening houde en niet een toe stand in het leve roepe, die niet in de Verordening is voorgeschreven; of, zoo het de bedoeling mocht zijn, dat dit wel mogelijk is, dat alsdan de verorde ning wijziging onderga. Mocht de be voegde autoriteit nader iets willen we ten, dan is de Redactie van dit blad ge rechtigd aan haar mijn naam te noe- Een Slager. ANN01969 - De meervoudige Utrechtse i ZIEKENHUIZEN dat de groeikracht van de boom vermindert en dat de wortels van de boom dreigen te bevriezen. Mina heeft inmiddels Sara ge zien. De dreigende bevriezing van de boom roept gevoelens van onrust op. Zij zien het al ge beuren: wonen wordt duurder huursubsidies kalven af energiekosten stijgen maatschappelijk relevante informatie wordt voor velen on bereikbaar door stijging van luister-, kijk- en abonnements gelden bus en trein worden onbe taalbaar telefoonkosten stijgen eigen bijdrage bij medicij nen, hulp en hulpmiddelen worden hoger. Zo worden meedenkende burgers mensen zonder stem! Zo worden oudere vrouwen op nieuw teruggeplaatst buiten de samenleving en de oude ver wachting herleeft, dat zij alleen nog maar goed genoeg zijn om hun mantel zorgzaam te sprei den ten behoeve van hun naas- Nee, zeggen WOUW vrou wen, dat willen wij niet... en om met Joke Smit te spreken: „Wij willen naar het land waar vrouwen willen wonen, waar rimpels paspoort zijn naar wijsheid en respect waar oud-zijn niet betekent: tweederangs en bang en klein waar vrouw en man elkanders bondgenoten zijn waar allen troosten als een mens ten onder gaat." WOUW-vrouwen uit het hele land, roepen politieke partijen op om alternatieven te vinden om de boom van Drees in stand te houden en te laten bloeien. Magda Römgens, voorzitter WOUW-regio-Leiden, ONGEVALLENDIENST BEZOEKUREN DIACONESSEN HU IS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 intensieve zorg 10.30-11 00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling-, 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling- 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545). volwassenen 14.30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11 12.00 uur. Kraamafdeling gynaecologie: 14.30-19.30 uur, alleen voorvaders boven van 19.30-21.00 uur. Afdeling hartbewaking: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Intensive care: 14.00-14.30 uuren 19.00-19.30 uur Kinderafdeling: ouders gehele dag. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care. 11 11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg me hoofd afdeling. 18.30-19.30 u Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 u (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voorzwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitenc partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime b mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheell en neurologie: 14,15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uuren 18.30-19.00 uur Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.C uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. -[De Lelse feela Afdeling lof g< Las |De Leid nad BIOSCOPEN een beroep doen op ondersteu ning vanuit ons bureau. De be treffende cursus is onderdeel van een experiment met het doel de hulpverlening aan ver keersslachtoffers te optimalise- Monica Neomagus, Projektleidster Verkeersslacht offers, Regio Hollands Midden, Leiderdorp. LEIDEN LIDO 1,2, 3, 4en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 On Deadly Ground 12 jr., dag. 19.00 en 21.15, vrt/m woe (beh di) ook 14.30. Actiefilm van en met Steven Seagal die als kampioen- oliebrandblusser de strijd aanbindt met milieucrimineel Michael Caine. Inzet is een olieraffinaderij annex boorplatform in Alaska. Seagal krijgt een helpend handje van Joan Chen die voor Eskimomeisje speelt. LIDO 2 Free Willy al., vrt/m woe (beh di) 14.15. De 12-jarige Jesse schooiert op straat als kruimeldiefje. Als hij's nacht graffiti kladdert op de muren van een dolfinarium, pakt de politie hem op en moet hij het dolfinarium schoon maker} waar hij de treurige en stuurse orka Willy ontmoet. Philadelphia al., dag 18.45, 21.15. Spraakmakende film van Jo nathan Demme (The Silence of the Lambs). Homoseksuele advocaat Andrew Beckett (Tom Hanks) ver moedt dat hij is ontslagen omdat hij aids heeft. Hij spant een rechtszaak aan met Joe Miller (Denzei Was hington) als zijn raads letjes' n :t hebben. in Jim Morrison hem vertelt hij een popconcert moet organiseren. LIDO 4 Sister Act 2 al., dag. 19.00,21.15, e (beh di) ook 14.30. Ver volg op deel 1 gemaakt door Bill Du ke. Nachtclubzangeres Deloris loopi Goldberg) trekt ditmaal vrijwillig het habijt les te geven op een met opheffing bedreigde school. STUDIO Mrs. Doubtfire ai., dag. 18.45, 21.15. Van Chris Columbus naar een roman van Anna Fine. Na de scheiding mist Robert Wijl kinderen. Hij doet zich voo ek- i huis houdster bij zijn ex-echtgenote Sally Field in de wacht te slepen. Aladdin, al., vr t/m woe (beh di) 14.30. Nieuw sprookje uit de Walt Disneystudio's. Aladdin, een krui meldiefje, weet Jasmine, de wegge lopen dochter van de sultan, te red den en wordt verliefd op haar. He laas trouwen prinsessen nu eenmaal nooit met straatjongens. Aladdin zo ma ook 14.00. Steven Spielberg verfilmde het gelijknamige boek van Thomas Keneally. Liam Neeson is Oskar Schindler, een charmante le- n zakenman. Spot- denaar H. van Z. is in de loop van za terdagmiddag uit het ziekenhuis ont slagen. Vorige week woensdag werd hij met spoed uit de gevangenis in Utrecht overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis omdat hij teveel slaapmidde len had ingenomen. De toestand van de meervoudige moordenaar is vol gens de verklaringen redelijk, maar hij zal nog verder moeten worden ver pleegd, nu echter weer onder de hoede van het gevangeniswezen. De justitiële autoriteiten hebben Van Z. nog steeds niet kunnen horen over de herkomst van de vele slaappillen, waarmee hij heeft getracht zich van het leven te be roven. Dat verhoor zal vermoedelijk deze week plaatshebben. p houdt hij met joods perso neel een fabriek draaiende. Van oor logsprofiteur verandert hij in men senredder. TRIANON tel; 071-123875, Bree- straat 31 Farewell to my concubine aldag. 20.00. De Peking Opera, twee jon gens die elkaar ontmoeten op een theaterschool in Peking en de Chi nese geschiedenis van deze eeuw: Chen Kaige weeft deze drie verhalen ineen tot een drie uur durend epos. KIJKHUIS tel. 071-1429895, Vrou wenkerksteeg 10 The Piano do t/m woe (beh zo/ma) 19.30, 21.45. Van Jane Campion. De 'stomme' Britse Holly Hunter is als postorderbruidje uitgehuwelijkt. Ze belandt met dochter Anna Pa- quin en piano in het wildvreemde Nieuw Zeeland waar haar landgeno ten te midden van de modder zich vasthouden aan de tradities van het moederland. Gentleman-echtgenoot Sam Neill laat haar onbewogen. Harvey Keitel, die zich zeer on-En- gels ophoudt met Maori's, trekt des te meer. The Firm do t/m zo 20.00. Sydney 'Pollack verfilmde John Grishams gelijknamige boek. De jonge, ambi tieuze Tom Cruise is cum laude betrokken bij maffiapraktijken e Cruise ontdekt dan ook dat het le vensgevaarlijk i: 20.00, 22.15. Een Shakespeari- aarise zomerzotheid in Toscane va en met Kenneth Branagh. In een prachtig landhuis komen de man nen terug van de strijd. Met de vrc The Fugitive di 20.00, 22.15. Inde jaren zestig was dit een beroemde televisieserie. Andrew Davis maakte daar een uitstekende remake van. Als zijn vrouw wordt vermoord, dokter Harrist J verdachte derj |gev; F. nummer één met stip. Noodge dwongen slaat hij op de vlucht en gaat op zoek naar de ware moorde- Mississippi Burning woe 20.00, 22.15. Thriller van Alan Parker. In de strijd voor gelijke rechten v zwarten in 1964 worden drie i visten vermoord. De FBI stelt een onderzoek in en komt tot verbijste rende ontdekkingen. LAK CINEMA tel: 071-124890, Cle- veringaplaats 1 C'est arrivé prés de chez vous ma 20.30. Parodie van en met Remy Belvaux over de media die zich maar al te dienstbaar maken als werktuigen van het kwaad. Een ca merateam volgt de charmante serie moordenaar Belvaux die tussen zijn 'werk' door gedichten opdraagt en pianospeelt. LVC tel: 071-46449, Breestraat 66 Menace II Society do t/m zo 20.45. Hard filmdebuut van de broers Allen en Albert Hughes over het al even harde leven in een zwarte woonwijk in Los Angeles. Tyrin Turner pro beert zich afzijdig te houden van criminaliteit maar heeft het knap moeilijk in een wereld waar het doodgewoon is om met een pistool te zwaaien en waar bij het minste of geringste de trekker wordt overghe- ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Mrs. Doubtfire al., dag. 21.15, do vr woe za zo 13.30, za ook 18.30, zo ook 16.00. Philadelphia al., dag. 18.45, 21.30, do vrza woe ook 13.30, zo ook 16.00. De EURO 3 j hee The Piano al., dag. (beh za) 18.45. C01 On Deadly Ground 16 jr, dag. IQ 18.45, 21.30, do vrza woe zo ook I *dL 13. 45, zo ook 16.15. de Aladdin Nederlands gesproken, al., in vrt/m woe 14.00. tek EURO 4 izwj Sister Act 2, back in the habit al., „„u dag. 18,45 21.15, zo ook 16.15. j PARKFILMHUIS tel: 01720-95600, Cornells Geellaan 2 j al 1 Simple Man vr,za 20.30. Van Hal me Hartley. Sluwe crimineel Bill (Ro- we: bert Burke) gaat met verlegen boe- kenwurmbroer Dennis (William Sa- ge) op zoek naar weggelopen mees- terdief pa. Hoewel Bill zich heeft y( voorgenomen dat romantiek niet be- j staat, loopt hij tegen Kate aan. Broerlief valt voor Eline maar die doet nogal eigenaardig. 1 J VOORSCHOTEN h KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354, Prinses Marijkelaan 4 Aladdin Ned. gesproken, al., za zo woe 14.00 Beethoven's II al., za zo woe 15,30. Zes Sint Bernardhonden tegelijk op j De het witte doek: Beethoven, zijn Zei vriendin en hun vier kleine wolbaai- teg tjes van puppies. j ,P DEN HAAG *f. ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. f Mrs. Doubtfire al., dag. 13.15, 16.00, i stri 18.45, 21.30. ASTA 2 Son of the Pink) gei Pantheral., dag. 13.15, 16.00, afg 18.45, 21.30. ASTA 3 Aladdin al., jns Amerikaanse versie met Ned. onderti- j tels, dag. 13.15, 16.00, 18.45. The j VVI House of the Spirits 16 jr dag. Pu 20.45. ras BABYLON 1, tel. 070-3471656, Pal naast Centraal Station. Philadelphia al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,20.15.; PP1 BABYLON 2. The Remains of the Day al., dag. 13.15, 16.45, 20.15. BABY-ge^ LON 3. Oude Tongen 16 jr., dag. ter 13.15,16.00,18.45,21.30. voi CINEAC l.TUSCHINSKY tel: 070- 'Ri 3630637, Buitenhof 20 Jurassic Park on al., do t/m zo 13.15, 16.00, 18.45, 1 21.30. CINEAC 2 The Three Muske- ült teers 12 jr, do t/m zo 13.15, 16.00, ter dovrook 13.15, 16.00. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carnegielaan 15 Schindler's List 12 jr., dag. 14.00, 20.00. METROPOLE 2 In the name of the Father 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3 Free Willy al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ME TROPOLE 4 Calito's Way 16 jr., dag. idiook 13.15, 17.00. ODEON 1 tel. 070- 3462400/3462401. Herengracht 13. i On Deadly Ground 16 jr., dag 13.15, i 16 00, 18.45, 21.30. ODEON 2. Sis- i m< ter Act II al., dag. 13.15, 16.00. The de Firm 16 jr., dag. 20.15. ODEON 3 ha Wayne's World 2 al., dag. 13.15, pp 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4 Riks-j bioscoop: Nowhere to run 12 jr., dag sei 11.45, 14.15, 16.45, 19.15,21.45. de HAAGS FILMHUIS tel. 070- in 3656030, Spui 191. Zaal I The blue de kite 16 jr., dag. 20.00, dovrook l-;; 16.15, zo woe ook 14 00. Naked 16 1 jr., do t/m za 21.45, do vrzo woe ook y( 16.15. Zaal II Troiscouleur: blanc 16 jr., dag. 19.30, 21.45, zo woe ook j Di 14.00, woe ook 16.15. 'th

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24