FC Lisse krijgt nu wel vleugels ARC vrij van degradatiezorgen Sport Broodnodig punt voor Ter Leede bij SDCP Gelijkspel voor Oegstgeest Randstad Sport mist kansen Nederlaag reserves Ter Leede Kagia van laatste plek Alphia werkt aan doelsaldo tegen hekkesluiter Lugdunum ifc&eeiW DINSDAGS APRIL 1994 1-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 NICK VERWOERD Met veel tamtam, de 'oerknal' van het themapark Archeon bij na overtreffend, maakte ARC de afgelopen week de oprichting bekend van de Stichting Top sport ARC. De stichting stelt zich ten doel om binnen twee jaar van de Racing een topclub in het zaterdagamateurvoetbal te maken. Als de roodzwarten dit seizoen degraderen, gaan de plannen voorlopig in de ijskast. Dat het standaardteam van coach Wim van Zwam voor dat laatste niets voelt, bleek zater dag in de confrontatie met Ex celsior Maassluis. In een zeer attractief duel snoepte ARC de technisch begaafde bezoekers verdienstelijk een punt af: 2-2. De Alphenaren behielden zo doende een royale voorsprong op de in de degradatiezone ver toevende clubs. Met nog zes wedstrijden voor de boeg lijkt de Van Zwam-equipe zich dan ook niet al te veel zorgen meer te hoeven maken. Vooral ook omdat er tegen Excelsior einde lijk weer eens op een aanvaard Alphenaren kunnen 2-0 voorsprong niet vasthouden baar niveau werd gespeeld. De thuisclub, zonder de gekwetste John van der Meer en de ge schorste Rody van der Vlist, liet bij vlagen prima verzorgd com binatievoetbal zien en was vooral via de spitsen Jacques Key en Ruud Bos regelmatig dreigend aanwezig voor het doel van Robert van de Broecke. De twee aanvallers waren hun opponenten nogal eens de baas en omdat Excelsior dikwijls zonder laatste man acteerde, le verde dat meteen gevaar op. Aan de andere kant was het van hetzelfde laken een pak. René Lammers schoof bijna voortdu rend door naar het middenveld, omdat de Alphenaren daar an ders een mannetje te kort kwa men, met het gevolg dat ook in de ARC-defensie de rugdekking vaak ontbrak. Gevaarlijk, want de aanvalslinie van de Maas- sluizenaren mocht er zijn. Met name topscorer Marinus Dijk huizen, net als zijn maatje Ed gar van der Roer door Sparta begeerd, toonde zich een bijna niet te stuiten spits. Met han den en voeten trachtten de ARC-verdedigers de schutter af te stoppen. De warrig leidende Tempelaar trad er nauwelijks tegen op. Geschaafd De arbiter had trouwens toch een slechte dag. Er werd van beide kanten flink 'geschaafd', maar pas na een uur achtte de spelleider de tijd gekomen om daar door middel van gele kaar ten eens iets aan te doen. Voor rust hadden Maassluizenaar Pe ter van Duyl en ARC'er Marco van Arnhem wegens hands wel een prent ontvangen. Voor Van Duyl was dat sneu. Hij kon er namelijk niets aan doen. Boven dien leidde zijn absoluut onop zettelijke handsbal - Key knalde van dichtbij tegen de arm van de verdediger - tot een straf schop. Een dubieuze beslissing. De gele kaart die er nog op volg de - Van Duyls vijfde, goed voor twee wedstrijden toekijken - was overdreven. Key's penalty werd nog wel gepareerd, maar in de rebound sloeg de spits alsnog toe. Vóór Key's elfde seizoengoal had Van de Broecke de spits al tweemaal van een doelpunt afgehouden, net zoals Remco Tuinenburg en de op de doellijn staande Ard Hoogendoorn kopballen van Van der Roer hadden gekeerd. Omdat beide teams de aanval zochten en de rugdekking ach terin dikwijls ontbrak, viel er veel te genieten in de straf schopgebieden. Kansen volop. Vlak na Key's treffer sloeg ARC opnieuw toe. Ruud Bos schudde twee man van zich af en bleef koel voor het doel: 2-0. Twijfel Met verzorgd en goed uitge voerd positiespel namen de rood-wit-blauwen van trainer Eric Gudde daarna allengs het spel in handen. Van Zwam: „Wij twijfelden. Moesten we de voor sprong nu uit zien te bouwen of juist verdedigen? En bij twijfel wordt het net niks. Je komt dan te kort." De beloning voor Maassluis volgde. Na eenhalf uurtje zorgde Dijkhuizen met het hoofd voor de aansluiting. Verder kwamen de tricolores voor rust niet. Na de thee opende ARC weer sterk. Bos trof de paal en zag een inzet van de lijn worden weggehaald door Martin de Waard. Daarna nam Excelsior langzamerhand het heft weer in handen. Marcel IJspelder en Dijkhuizen lieten eerst nog riante kansen onbenut, maar halverwege de tweede helft was het toch raak. Dijkhuizen strafte een foutje van Frank Bloemheu- vel genadeloos af: 2-2. Na Dijk- huizens twintigste competi tiegoal (Gudde: „Hij heeft echt een ongelooflijk neusje in de zestien.") waren de bezoekers nog dichtbij de volle winst, maar de lat (lob van Rob van der Meer) en de sterk keepende Tuinenburg verhinderden dat. ARC - Excelsior Maassluis 2-2 (2-1). 15. Key 1-0, 18. Bos 2-0, 28. Dijkhuizen 2-169. Dijkhuizen 2-2. Scheidsrechter Tempelaar Toeschouwers: 800. Geel: Van Arnhem en Hoogendoorn (ARC), Van Duyl en Bunt (Excelsior M.) ARC: Tuinenburg; Van der Weiden, Hoogendoorn; Huizen wordt met 6-0 afgeserveerd Ter Leede heeft zich uit bij het sterke SDCP weer eens van zijn goede zijde getoond door de nummer drie van de tweede klasse C op 1-1 te houden. En dat gelijkspel was broodnodig voor de laatse tijd kwakkelende formatie van Wim van Hars kamp, die met nog vier duels te gaan nog immer in de degrada tiezorgen verkeert. Prettige bij komstigheid voor de Sassen- heimse ploeg was dat Candia won van Woudenberg. Na twee slechte van wedstrij den tegen VRC en Woudenberg (respectievelijk 2-1 en 5-1 ver lies) achtte Van Harskamp de tijd rijp om zijn selectie eens stevig toe te spreken. „We heb ben de boel eens flink op een rijtje gezet en ik moet zeggen dat het zijn vruchten heeft afge worpen. Al met al ben ik tevre den met een punt. We zijn ho pelijk weer op de goede weg." Wel vond de Sassenheimse trainer het nodig om de lange tijd ernstig aan zijn rug gebles seerde Arco Korpelhoek van stal te halen voor Casper Vaes. Van Harskamp: „Korpelshoek is toch een jongen met veel ervaring en dat kunnen we in deze fase van de competitie goed gebruiken." Ter Leede. met Mario Faber op het middenveld en de weer van een schorsing teruggekeer de Jeroen Desar als laatste man, opereerde in de eerste helft zeer behoudend. Echte kansen wer den aan beide kanten niet ge creëerd. Het ruim opgekomen publiek moest dan ook tot de 70ste minuut wachten op de 1-0 van de thuisclub. Een doelpunt dat veel weg had van een from melgoal. Ruim daarvoor maakte de Puttense sluitpost zich zeer ver dienstelijk door twee goede schoten van uitblinker Floor Immink. Crooy en Carter on schadelijk te maken. Het slotof- fensief van Ter leede, dat met 4 spitsen gingen opereren, werd beloond. Nadat eerst Gert van Beelen een schot zag gestopt en een kopbal net over zag gaan. tekende de voor Peter Natzijl in gevallen Ron Kamer vijf minu ten voor tijd voor de verdiende gelijkmaker. De felicitaties gin gen ook naar Floor Immink die de basis legde voorde 1-1. SDCP Ter Leede 1-1 (0-0) i, 85. Kamer 1 -1Scheidsr De De 'pantoffelhelden' van FC Lisse zijn zaterdag uit hun slof geschoten. Dat was eigenlijk precies een week te laat. In de thuiswedstrijd tegen Huizen konden de voetballers alles wat een weekeinde eerder op dezelfde grasmat te gen Katwijk niet lukte. Lisse straalde aan alle kanten. De teller stopte bij 6-0. LISSE RQ3 V In het grote treffen met de kop loper kon de nummer twee van de ranglijst de vonk maar niet laten overslaan. Nu was het een en al siervuurwerk dat op Ter Specke was te zien. De eigen aanhang keek er bij vlagen met gemengde gevoelens naar. Ze hadden dolgraag een fractie van deze frivoliteit en doelpunten- regen gezien in het duel met Katwijk. Maar vorm is niet op afroep beschikbaar en bloed vorm ook niet. In die laatste hoedanigheid bevonden de Lis- i senaren zich zaterdag. Het kan niet zo zijn dat de spelers van FC Lisse in acht da gen tijd van krukken cracks worden. Toch was het een we reld van verschil, Katwijk thuis of Huizen thuis. Misschien had de wervelende show van zater dag alles te maken met de druk die enigszins van de ketel was na de teleurstellend verlopen topper (0-2) tegen de landskam pioen. Trainer Ruud Bröring ge loofde dat ook. „Waarschijnlijk hadden we tegen Huizen niet zo goed en gretig gespeeld als we bijvoorbeeld van Katwijk had den gewonnen." Zeker is in elk geval dat een en ander had te maken met de tegenstander. Waar Katwijk de ploeg van Bröring geen mo ment in de wedstrijd liet ko men, was Huizen op Paaszater dag in de Bollenstreek een 'ei tje'. Eerherstel De bezoekers, die eerder dit sei zoen op eigen terrein nóg won nen van Lisse (2-1), legden de op revanche beluste thuisploeg geen strobreed in de weg op hun tocht naar eerherstel. Hal verwege was het eenzijdige duel al beslist. Ralph Polman (hij liep op een ongelukkige manier te gen zijn vierde gele kaart aan en wordt geschorSt) bracht al na zeven minuten zijn ploeg op voorsprong en Bert van Duy venbode mocht twee keer sim pel met binnenkant voet scoren na goed voorbereidend werk van de zeer bedrijvige Robert Vermin. Van Duyvenbode was weer centrumspits (ten koste van de vorige week teleur stel lende Mark Ens) en dat bete kende dat Stephan Spruyt weer terug was in de basis als libero. Op de rechtsbackpositie verving Carlo de Keijzer de aan zijn voet geblesseerde John Vermeulen. Huizen was in de eerste helft de weg al kwijt, maar het kon nog beroerder zo bewees het elftal na de thee. De spelers wa ren nauwelijks te betrappen op een fatsoenlijke combinatie en het leek wel alsof het de taktiek was om balbezit zo snel moge lijk om te zetten in balverlies, in plaats van andersom. Als Hui zen nog geen degradatiekandi daat is, dan moet het na zater dag als zodanig worden be stempeld. Dit was de eerste klasse onwaardig. Pieter de Braai en Jelle Visser (twee stuks) maakten het halve dozijn vol en met een beetje mazzel was het 10-0 geworden. Maar de thuisclub vond dat de De grimmige 'topper' tussen de Jodan Boys en Oegstgeest, waarin maar liefst 8 gele kaarten vielen, kende op paaszaterdag geen win naar. Beide ploegen gaven elkaar, evenals de heenwedstrijd (1-1) geen duimbreed toe: 2-2. Na 90 minuten speeltijd stond de Goudse formatie van Willem Berkenkamp nog met 2-1 achter. Na een on schuldige botsing, diep in blessuretijd, tussen Oegstgeestenaar Ma rio Klaayssen en Gouwenaar Broeder mocht Blok vanaf de stip de gelijkmaker aantekenen. Het furieus begonnen Oegstgeest nam na een klein kwartier afstand van de thuisclub. Een goede actie van Ronald van Delft kwam uiteindelijk voor de voeten van de schiet grage Rein Grooters: 0-1. Na de gelijkmaker maakte Ed van Grieken er vanaf elf meter 1-2 van. De jodan Boys - Oegstgeesl 2-2 (0-1) 13. Grooters 0-1. 68 Bruining 1-1. 81. Ed van Grieken (pen.) 1-2,90. Blok (pen.) 2-2. Scheidsrechter Stolze. Toeschouwers: 250. Geel: Kortlever, De long. Wolters, Blok (jodan Boys). Pott Hofstede, Klaasen, ste drie kwartier. Onvoldoende echter naar bleek. Want ondanks een aantal kansjes bleef het op de nul staan. Ook vanaf de elf-meter ging het mis. Twee minuten voor tijd miste Peter Smit. Mar cel Delmeer reageerde goed. Het inhaalduel in de afdeling tussen Randstad Sport en Leids- che Boys eindigde in een 1-0 overwinning voor de Voorscho tenaren. De te kleine overwin ning mag de subtopper zichzelf aanrekenen. Een strafschop moest uiteindelijk de beslissing brengen. Ron de Hollander vol trok het vonnis (1-0). Na de pauze bleek 'de Leidsche' lering te hebben getrokken van de eer- Randstad Sport-Leidsche Boys 1-0 (0-0) 50. Ron de Hollander 1-0 (straf schop). Scheidsrechter: Verhagen. Gele kaarten: Piet Sloos (Randstad Sport), Richard Riethoven (leidsche Bovs). Robert Vermin staat oog-in-oog met Huizen-keeper Lenno v eer gunnen vande derde Lisse-treffer. i Dekken. De linksbuiten v nare smaak van een week eer der zo wel voldoende was weg gespoeld. „Dat was ook de be doeling," zei Bröring. „De ne derlaag tegen Katwijk is toch aangekomen, vooral omdat we in het duel vorige week zo on machtig waren. We zijn kenne lijk nog niet zover." Bröring had voor de wedstrijd overigens maatregelen geno men om het tijdrekken van Hui zen tegen te gaan. Volgens de Noordwijker was de tegenstan der in de heenwedstrijd te werk gegaan als 'het Real Madrid van de jaren zestig'. Steeds was er in Huizen een bal zoek en duurde het veel te lang voordat het spel werd hervat. Bröring had voor het duel aan arbiter De Ruyter een netje met tien ballen gege ven. De leidsman mocht ze al vast keuren. Als er dan in de wedstrijd eentje over de omhei ning ging, kon het spel meteen worden hervat met een door Bröring het veld ingestuurde bal. Het werkte. Al had Lisse het karwei zonder dat netje van de trainer waarschijnlijk ook wel geklaard. FC Lisse - Huizen 6-0 (3-0) 7. Polman 1-0, 34. Van Duyvenbode, 41. Van Duyvenbode, 47 De Braai, 76. Visser, 90. Visser. Toeschouwers: 1800. Scheidsrechter: De Ruyter Geel: Pol- (Lisse), Van Dijk (Huizen) Ter Leede 2 verloor in de eerste klasse zaterdag van het vrouwen- voetbal met 4-2 de uitwedstrijd bij Terneuzense Boys. De eerste helft bood Ter Leede goed tegenstand. Met rust keken de Sassen heimse vrouwen tegen een 1-0 achterstand aan. die vergroot werd tot 2-0. Invalster Corrie van Ginhoven zorgde met haar treffer voor de 2-1 aansluiting, maar de ploeg uit Zeeuws-Vlaanderen was ster ker en liep uit tot 4-1Linda Beuling scoorde voor Ter Leede 4-2. Alphen won in de tweede klasse zaterdag met 2-1 van DVO'32 uit Vlaardingen. Op een heel slecht bespeelbaar veld maakten Martine Harkes en Simone Doornmolen de doelpunten voor Alphen. Kagia heeft vooralsnog het hoofd boven water kunnen houden. De degradantendans tegen WDS werd door de Lisser- broekers met 2-1 gewonnen, waardoor de laatste plaats op de ranglijst weer aan de opponent werd overgedaan. De derby's RCL-Valken'68 (3-3), Hazers- woudse Boys-De Sleutels (2-2) en KRV-TAW (1-1) eindigden allen onbeslist. WDS - Kagia 1-2 (0-0) 60. Trompert 0- Daalman (allen Kagia). Bijna was het duel niet doorge gaan. Arbiter Philipse keurde het hoofdveld af maar op aan drang van het bestuur werd het duel verplaatst naar het bijveld. Daarvoor moest een wedstrijd van het tweede team, dat al klaarstond om af te trappen, tot nader order worden uitgesteld. Volgens Philipse zonder proble men waardoor het 'beladen' du el van het eerste kon doorgaan. Het was overigens geen beste wedstrijd hoewel er met veel in zet werd gespeeld. Kagia bleek tenslotte het beste op het zware veld uit de voeten te kunnen. Met dank aan doelman Cock Kaak, want hij stopte een straf schop van WDS'er Rob de Ko ning. RCL - Valken'68 3-3 (2-1) 10. Zand bergen 0-1, 29. Zirkzee 1-1, 30. Grootendorst 2-1, 62. Binnendijk 2-2, 86. Grootendorst 3-2,91. Duindam 3-3. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 250. Geel: Brussee. Mieras (Valken'68). De voorsprong van de Valken burgers was dik verdiend. Zij hadden tot diep in de eerste helft hel betere van het spel. De strijd ging daaarna lange tijd ge lijk totdat RCL vlak voor tijd een 3-2 voorsprong koesterde. Die stand was voor de Valkenburgse doelverdediger Henk van Voor bergen aanleiding om mee in de aanval te gaan, waarbij hij ook nog bijna scoorde. Direct daarop dacht RCL-goalie Bert Siera, gezien het verlaten Val ken-doel, de bal weer in het spel te brengen' Hij deed dat even wel zo slecht, dat het tegenge stelde gebeurde van wat hij ei genlijk had bedoeld. KRV-TAW 1-1 (0-1) 13 Treur 0-1, 65. Van der Boon 1-1. Scheidsrechter: Vis ser. Toeschouwers: 150. Geel: Aartman en Treur (TAW) Doets en Krijgsman (KRV). Van TAW-zijde was er tevre denheid over het behaalde re sultaat. De manier waarop de zeer jeugdige ploeg zich tegen de meer ervaren tegenstander had geweerd lijkt een goede ba sis te zijn voor de toekomst, hoopt trainer Tom den Daas. TAW legde aardige combina ties op het veld en leek KRV, dat na de achterstand even de kluts kwijt was, een domper te bezor gen. De Katwijkers herstelden in de tweede helft nog ruim op tijd het evenwicht. Hazerswoudse Boys - De Sleutels 2-2 Vliet 2-2. Scheidsrechter Knuppe. Toe- en kreeg een aantal doelrijpe kansen waarvan echter alleen Ron van de Post profiteerde. Het niveau van voor de rust werd na de doelwisseling niet gehaald. De Boys hadden wel meer balbezit maar waren be duidend minder dreigend. De uitvallen van De Sleutels daarentegen hielden meer ge vaar in en het counterde dan ook succesvol naar een voor sprong. In een alles of niets po ging stelde Hazerswoudse Boys toch nog een punt veilig. LFC blijft kwakkelen LEIDEN. RUUD PATTIAPON LFC blijft kwakkelen. Op dit moment hebben de zaterdagkanaries nog geen enkele prijs bin nen en lijken niet de vorm te hebben om daar verandering in te brengen. Tegen LSW kwam de ploeg van Harry Steiner ook al niet verder 1 - I, waarbij mag worden aangetekend dat de stu denten momenteel niet de makkelijkste tegen standers zijn. De meest aansprekende zege van het afgelopen weekeinde kwam op naam van Woubrugge, dat Abbenes met 5-1 afserveerde. LFC - LSW 1-1 (0-0) 55. Heemskerk 1-0.65. Broman 11 Scheidsrechter: Van Haalem. Toeschouwers: 100. Geel: II, liuA,iL ,1 .H.i.Sihuiii-maen I >r krm|k (LSW). Het was een heerlijke pot voetbal met kansen aan beide kanten. LFC. dat nog slechts op de nacompetitie kan mikken, was gebrand op een overwinning maar liep stuk op de dadendrang van de studenten. Het had zelfs op een neder laag kunnen uitlopen toen de prima spelende Eugenio Bartolucci, LSW-speler van Italiaanse origine, een indirecte vrije trap meteen in Leid- se doel deponeerde. Arbiter Heemskerk keurde de treffer evenwel terecht af. SVLV - Koudekerk 1-3(1-1) 23. Vreeburg 1-0, 36. Bakker 1-1, 65. Paling 1-2, 79. Paling 1-3. Scheidsrechter: Pool. Toeschouwers: 75. Geel. Van Vliet (SVLV). De spelvreugde die SVLV de laatste wedstrijden weer aan de dag legt, heeft nog niet de juiste vruchten afgeworpen. Wellicht dat dit binnen kort wel komt, maar tegen Koudekerk bleken de Voorschotenaren net een maatje te klein. Met name spits Mark Bakker speelde een puike wedstrijd en het was niet meer dan terecht dan dat hij het eerste Koudekerkse doelpunt maak te. Mede door zijn spel en de treffers van Ron tegenstand van SVLV ge- Woubrugge - Abbenes 5-1 (1-1) 25. Rik van den Berg 0-1 4(1. Van de Broekr I I. V.m .lei Wn.irn 2 I, 60. Brunl 3-180. Hoogenboom 4-187. Van der Horst 5-1Scheids rechter: Van Soest. Toeschouwers: 125. Het was geen hoogstaande partij. De eerste helft ging voorbij zonder veel opzienbare acties en de bereikte ruststand gaf ondanks de wat betere kansen van Abbenes de verhoudingen goed weer. Nadat Woubrugge de voorsprong greep zocht de bezoeker wanhopig de aanval. Daar profiteerde Woubrugge van door een, wat geflatteerde, uitslag op het bord te schieten. Lugdunum - Alphia 0-6 (0-2) 38. Baay 0-145. De Bwr 0- 2, 67. Baay 0-3, 75. Baay 0-4, 82. De Pater 0-5, 85. Baay 0- 6. Scheidsrechter: l aas. Toeschouwers: 25. Lugdunum was voor de Alpheuse topscorer Leen Baay een uitgelezen mogelijkheid om zijn doelsaldo weer flink op te krikken. Baay pakte die dan ook met beide handen aan. Nadat de rook was opgetrokken bleek de Alphense schutter viermaal het doel te hebben getroffen en staat zijn seizoentotaal nu op twintig tref fers. Desondanks was hij niet de uitblinker. Dat was Peter van Asselt. De 'motor' van AlRhia bleek met zijn inzet weer van groot waarde voor de ongenaakbare lijstaanvoerder. IS VOW). Een aanvallend GWS kreeg in de beginfase een paar kansjes maar kon de bal maar niet in het SVOW-doel krijgen. Wat de Sassenheimers niet lukte, kreeg SVOW wel voor elkaar. De schut ters van trainer Patrick van der Weegen bleken over een beduidend beter vizier te beschikken.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19