S mee Voor Theo Rieken hoeft het niet meer n 'i \A M :hifl Westerhof keert terug bij FC Groningen vital Selinger wil weer vlammen in Oranje Bowlers No Name naderen Falcon Sport ;:£idse snookerteams Bmen niet tot winst ra DERDAG 31MAART 1994 29 .LEM SPIERDIJK. 071 -35646-4, PIV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 aquille O'Neal in 'Dreamteani 2' Shaquille O'Neal (Orlando Magic) is de superstar in Tweeurierikaanse Dreamteam 2', dat op 4 augustus aan het WK Dosedjronto begint. De topscorer van de NBA moet de Verenigde samen met onder anderen Reggie Miller (Indiana Pacers) de eerste wereldtitel basketbal sinds 1986 leiden. Justitia met twee man minder ort (VS n del este Met twee bemanningsleden minder start de In- R) Justitia op 2 april in Punta del Este (Uruguay) voor de vijf- 11 e :appe in de Whitbread-zeilrace rond de wereld. Schipper La- Smith laat de Fin Markus Mustelin en de Brit Rick Tom- m achter. De Nederlanders Marco Constant en Marcel van ;t varen wel mee naar het Amerikaanse Fort Lauderdale. verwachten rustig weer en kunnen het totaalgewicht daar- ot het minimum beperken", zo beargumenteert de schip- "■""fijn beslissing. Kuip «ankrijk doorbreekt hegemonie 'r - ngham Frankrijk heeft Zweden van de vijfde Europese ta- „nnistitel op rij afgehouden. In de finale van de landenwed- i in Birmingham gingen de Zweden met 4-3 ten onder. was in de slotpartij van de thriller in drie sets te sterk Lindh. Zweden moest het in Birmingham stellen zonder son en routinier Appelgren. Persson kampt met fysieke pro- ien na een auto-ongeluk. De andere afwezige is voor de zo- >te maal uit de gratie bij de nieuwe bondscoach Allien, die moeite heeft met de levenswijze van de 33-jarige losbol. sland veroverde in Birmingham het brons door gastland En- isijde-^d met 4-2 te verslaan. De Nederlandse mannen ontliepen 48 (-adatie maar net en eindigden als negende. )ez) 0 JiJÏFA-beker naar dinsdag )e vnELONA» Het bestuur van de Europese voetbalunie heeft be- l5ieVn ^al met van het volgend seizoen de wedstrijden in oernooi om de UEFA-beker op dinsdag worden gespeeld, bdoes'oensdag blijft gereserveerd voor de Europa Cup i. die na de 6|' (3|t)e ronc^e overgaat in de Champions League. Op de donder- Po|n komen de bekerwinnaars aan de beun. CoChampions League wordt volgend seizoen gespeeld met vier van v^er clubs. Van de landskampioenen worden de eer- 1 cht van de Europese ranglijst geplaatst. De nummers negen met 24 maken via een knock-outsysteem met uit- en "swedstrijd uit wie verder aan het evenement mag deelne- iegi 'ermedewerker aat niet goed met de Leid- ookeraars in de Superlea- towel Center/Snookerij als __pokerij gingen voor de bijl. snter hoeft na de 8-1 ne ig tegen het Bredaase ladour nergens meer op te en. Het enige winstpunt i op naam van Pascal Wes- I De Snookerij, nog met annadour in de strijd voor jckje in de play-offs, kreeg -3 klop van het bezoeken- /illem 111. Kees Essaadi 'an irte het genoegen twee (inningen te boeken. Het nRwen van Steven Toal was 'stellend. Hij kwam slechts )n frame winst. Met nog GRONINGEN GPD Hans Westerhof. archieffoto ap Na een mislukte missie bij PSV, keert Hans Westerhof terug bij FC Groningen. De oefenmeester tekende een driejarige overeenkomst. Hij krijgt vanaf 1 juli de eindverantwoordelijkheid over alle tech nische zaken bij de Oosterparkclub, die deze competitie nog tegen degradatie vecht. Na vier seizoenen FC Groningen ver trok Westerhof medio 1992 naar PSV. waar hij al na één jaar als coach het veld moest ruimen wegens tegenvallende re sultaten. Aad de Mos kwam in zijn plaats, hij werd hoofd opleidingen in Eindhoven, waar hij een doorlopend contract had voor nog twee jaren. PSV bleek bereid om die overeenkomst vroegtijdig te ontbinden. Dat Westerhof. die weer in Heeren veen gaat wonen, financieel fors moet inleveren, is voor hem geen probleem. ,,Ik heb bij PSV veel ervaring opgedaan, goed verdiend en weinig plezier beleefd. Dat wil ik nu weer omdraaien", aldus de trainer, die zich de komende weken met Martin Koeman gaat beraden over de technische organisatie in de club. Een belangrijke voorwaarde voor zijn terugkeer was stabiliteit in de clublei ding. Het bestuur, bestaande uit voorzit ter Henk van der Wal en vicevoorzitter Wim Everards. beloofde Westerhof aan het bewind te blijven zolang hij in het Oosterpark als trainer werkzaam zal zijn. Westerhof komt er rond voor uit dat de interesse van FC Groningen als ge roepen kwam. „Want de situatie bij PSV was rijp voor een nieuwe breuk." Hij voegt er aan toe dat hij vroeg of laat on herroepelijk in botsing was gekomen met Frank Arnesen, sinds begin dit jaar technisch manager bij de in verval ge raakte Eindhovense topclub. „Het gaat hierbij niet om de persoon van Arnesen," legt Westerhof uit. „maar om het takenpakket waarmee hij aan de slag is gegaan. Als ik een toekomstbeeld maak van de jeugd van PSV, dan leg ik dat niet neer als voorstel, nee. dan wordt het ook uitgevoerd op de manier zoals ik het wil. Die competentie heb ik. Een deel van mijn bevoegdheden zit echter ook in het takenpakket van Frank. Voor mij was FC Groningen op dit moment het beste alternatief' Westerhof zegt niet blij te zijn dat hij PSV de rug kan toekeren. „Dat is geen goede formulering. Ik heb bij PSV toch een gigantische ervaring opgedaan. Eerst als hoofdtrainer, met wedstrijden in de Champions League, en daarna als hoofd opleidingen." Westerhof vindt niet dat hij bij PSV heeft gefaald. „Als ik naar de resultaten in dit seizoen kijk. denk ik wel eens: ik heb het zo gek nog niet gedaan. Nee, ik heb geen leedvermaak dat het nu zo slecht gaat met PSV. Maar ik heb ook geen medelijden met De Mos. Ik vind vind dat hij mij in het begin van de competitie niet zo aardig heeft behan deld." Een bondscoach die te veel relativeert, heeft niks te win nen. Maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat er voor de 52-jarige Theo Rieken ook niks was te winnen op de Eu ropese kampioenschappen tafeltennis. drie competitiewedstrijden te gaan. wordt het zeer moeilijk voor de Snookerij om zich te plaatsen bij de laatste vier. Warmond De 23e ronde voor het kam pioenschap van Warmond ken de geen dagwinnaar. Wegens het te late tijdstip besloten de fi nalisten Steven Toal en Hans Cornelisse de punten te delen. Pascal Westerop won ten koste van Walter Scheltens de verlie zersronde. Toal kan inmiddels het kampioenschap niet meer ontgaan. Walter Scheltens staat in de algemene rangschikking tweede. Het brons gaat naar alle waarschijnlijkheid naar Ton Rijnsburger. BIRMINGHAM BOUKE NIELSEN GPD-VERSLAGGEVER Als interim-bondscoach voor enkele weken, viel hem de twij felachtige eer te beurt om met een gedecimeerde Nederlandse vrouwenploeg te degraderen naar de echelons der pingpon gende anoniemen. Het zal zeker vier jaar duren aleer het verlo ren gegane terrein kan worden teruggewonnen. De bond wilde echter niet anders, toen Vriese- koop en Hooman tot ballingen werden gebombardeerd. Afstompend Rieken heeft fijn samengewerkt met de tweede keus, die naar Birmingham werd afgevaardigd, zo zegt hij aan de vooravond van het individuele toernooi. „Maar het is wel een afstom pend wereldje", benadrukt de Nijmegenaar. „Je zit drie weken in trainingszalen en vervolgens speel je de ene na de andere wedstrijd. Het is steeds maar weer pingpong. Je komt er niet eens aan toe een krantje te le zen." Nee, voor Rieken hoeft het niet meer. Al zegt hij het niet met zo veel woorden: „Als ze me de baan zouden aanbieden, zou ik heel diep moeten naden ken. Ik geef de bond dan twintig procent kans. Het is mijn we reld niet om alleen met dat bal letje bezig te zijn. Ik ben vroeger vaak naar jeugd-EK's geweest, dat vond ik jofel. Maar sinds die tijd is er heel wat veranderd. En ik ben zelf veel meer gaan rela tiveren". Theo Rieken verpakt het alle maal in fraaie bewoordingen, maar één ding is zeker: hij ver langt naar het moment dat het vliegtuig hem weer richting Ne derland voert. „Ik zal blij zijn als ik weer thuis ben," laat hij zich ergens in het gesprek ontvallen. Om er onmiddellijk aan toe te voegén dat het helemaal niks te maken heeft met de sfeer in de ploeg. Die is prima, al zal de goedmoedig ogende Rieken zich niet helemaal op zijn ge mak voelen nu Vriesekoop en Hooman met hun gevolg in Bir mingham zijn gearriveerd. Want hij zond vorige week nog een fax naar de Haagse recht bank om duidelijk te maken dat hij als keuzeheer het duo 'onder geen beding' zou opstellen. Wrijvingen Rieken hoopt dat die fax niet tot wrijvingen zal leiden, al heeft hij er alle begrip voor dat zo'n be richt verkeerd uitgelegd kan worden. Een aantal weken eer der wilde hij zich immers niet tegen Vriesekoop en Hooman uitspreken. „Toen de rechtszaak eraan kwam, wilden de meiden in de selectie wel eens weten waar ik stond", vertelt hij. „Ik moest een keuze maken en heb me achter Noor, Keen en Muller opgesteld". Mochten Vriesekoop en Hooman ooit weer in aanmer king komen voor het nationale team, dan zullen de anderen plaats moeten maken. Hoe kijkt Rieken daar tegenaan? „Ik be paal niet hoe het verder moet", houdt hij zich op de vlakte, „maar de bond moet vanaf nu wel consequent zijn. Er moet nu de keus worden gemaakt: met of zonder het duo doorgaan. Deze keer zijn de landenwed- strijden goed verlopen, al was het resultaat natuurlijk niet goed". Vindt hij het menselijk gezien juist als Noor en Keen straks mogelijk weer aan de kant wor den gezet? Rieken: „Dat ligt ge voelig. Als het zou moeten, dan zou er vooraf eerst met die mei den gesproken moeten worden. Hun mening is nog nooit ge vraagd. Na het horen van alle partijen kun je alsnog bepalen wiens mening het zwaarst dient te wegen". De tweede keus degradeerde en in Birmingham werd be smuikt gegniffeld om dit merk- Danny Heister komt ondanks een voetblessure toch in actie tijdens het individuele toernooi. waardige debacle. Op de pers conferentie na het behalen van de Europese titel herhaalde de Russische Elena Timina dat ze de wegen van Neerlands ping- pongbobo's ondoorgrondelijk vindt. Ze is geschrokken, want diezelfde bobo's hebben haar* gevraagd Nederlandse te wor den als ze straks met een Ne derlandse sportjournalist trouwt. Maar bij naturalisatie loopt Timina ook een risico dat ze wordt geweerd op EK's. Rieken moet de afgelopen weken in Birmingham hebben gemerkt dat het Nederlands team de risee van de EK was. „Ik ben over de situatie alleen aangesproken door enkele Ne derlandse journalisten", zegt hij. „Maar het is natuurlijk be grijpelijk dat geen enkele inter nationale coach mij om ophel dering heeft gevraagd. Ik ben een onbekende voor hen." Heister Danny Fleister heeft tijdens de laridenwedstrijd van het F.K ta feltennis in Birmingham een voetblessure opgelopen. Na het belangrijke duel tegen Oosten rijk, waarin Nederland de plaats in de eerste categorie veiligstel de, werd in het ziekenhuis een ARCHIEFFOTO ANP scheurtje in de pees van de gro te teen geconstateerd. „Met twee weken rust is het over", kreeg de 22-jarige Am sterdammer te horen. „Dat gaat nu dus niet. Ik ben in vorm en wil hier tijdens het individuele toernooi gaan oogsten. Vandaag ga ik voorzichtig trainen en daarna wordt het de pijn verbij ten", aldus Heister die ook na het EK nog niet thuis gaat zit ten. „Na het toernooi hier heb ik nog een wedstrijd bij m'n club in Frankrijk. Daarna speel ik de degradatieduels in de Su perliga tegen Polen en dan pas neem ik rust." Iverdeler wacht op signaal van bondscoach Joop Alberda HUISSEN ANP ?ORN RONALD WOUDENBERG :rslaggever inmiddels 35 jaar en nog Wor| slechts 1,75 meter lang. «etb^n klein, maar nog altijd ternatjen ambitieus. Het verlan- 'anD^an Avital Selinger blijft i vurig: terugkeren in het ^^jlands team en vlammen hamni Olympische Spelen in At- -toerr Hij overdrijft niet en steeds opener in zijn op- y ig. „Ik maak van de coach Ste coach van de wereld", één van zijn opmerkelijke is. Hij hunkert, wellicht andere club maar zeer ze- nar het internationale po- met Avital Selinger 19 vooral neer op aandachtig I r<'ii. Ilij kan debiteren dat lieve lust is. Z'n handen ^in' mee, met gespreide rs, alsof hij ook nu. elke iller van een passende seL- voorzien. „Peter Blangé vormen samen het beste •van de wereld", zegt hij bedenkingen. „Van Ree, n Latuhihin; de coach gc- •t nogal wat derde spelver- in zijn selectie. Maar de ner twee, ik, is er ook nog. •ircelona zijn we inmiddels O jaar verder. Ik praat in het i. Op een bepaald mo- heeft iedereen een kans #1. Ik wacht op dat mo- hoe kort de aanloop naar la ook is. Tijd is één van de medicijnen", voegt hij er ^is aan toe. •kan het nog altijd flikken het agressief uit de mond e regisseur van Alcom/Ca- „Alles wat ik doe is geba- 0 op een terugkeer in het (lands team. Een club in- •ieert me eigenlijk niet; al- ^naar het Nederlands team. k nu in een slecht team •wil nog niet zeggen dat ik ^er ben gaan volleyballen, left je nu pas hoe goed je net het Nederlands team. irustrerend het spelen, bij i/Capelle soms ook is, je wordt er wel mentaal sterker van. Soms verneder je jezelf, maar ik blijf wel één lijn vasthouden. Eén lijn richting Atlanta." Filosofie De communicatie tussen bondscoach Joop Alberda en Avital Selinger is tot nu toe uit sluitend via de media-omweg gevoerd. „Ik lees dat Avital Se linger niet past bij de filosofie van de trainer. Ik hoor van alles. Men wilde afstand nemen van mij. Meer ruimte voor het indi vidu en niet meer bemoeien met anderen. Ik zou ook niet passen in zijn systeem", somt Selinger jr. enkele vooroordelen op. Selinger voelt zich niet geroe pen Alberda aan z'n jasje te trekken, om de dialoog aan te gaan. „Flet initiatief is toch niet aan mij? Ik weet ook niet of het iets uithaalt. Ik ga er nog altijd van uit dat je gevraagd moet worden door de coach. Dat heeft niks met trots te maken. Ik wil een kans. Ik stel absoluut geen voorwaarden. Terugkeren, het liefst nu al, in welke rol dan ook. En dan, 'whop', dan sta ik er Weer. Krijg ik het signaal, dan ben ik keihard voor mezelf. Zo wel lichamelijk als geestelijk kan ik het aan. Dat zijn toch altijd al mijn sterkste punten." Selinger vermoedt best waar de schoen wringt. „Ik was na melijk aanvoerder van het team dat in Barcelona zilver won. Ik moest altijd veel praten met het team, veel uitleggen. We zijn langs zoveel randjes van de af grond gegaan en hebben als team zoveel meegemaakt. Er werd een eindeloos vertrouwen gekweekt en enorm veel wils kracht opgebouwd. De buiten standers waren daar vast een beetje angstig voor." Ruimte Het was voor Selinger best be grijpelijk dat Alberda na Bar celona eerst eens aan de gang wilde met een nieuwe lichting. „Jongens als Bijl, Mulder, Van den Brink en Schuil hebben er varing kunnen opdoen, maar daar wordt nu niets meer mee l'WKKUM \ti 5 Avital Selinger: oud, klein maar nog altijd gretig en ambitieus. gedaan. De sterkte van het Ne derlands team wordt nog altijd bepaald door de oude kern. Speel je met onervaren jongens die opgeleid moeten worden, dan moet je ook accepteren dat er fouten worden gemaakt. Dat kan alleen als de toppers bereid zijn die ruimte te geven." Selinger geeft zijn promotie campagne relEéf door te stellen dat hij volledig naar de pijpen van Alberda wil dansen. „Als er iemand naar de wensen van een coach kan spelen, dan ben ik dat. Ik kan in het keiharde wereldje overleven en kan de benodigde discipline opbren gen. Ik denk dqt de coach juist bang is dat het team dan niet meer van hem is. Maar ik vind dat de coach heilig moet zijn. Hij moet de lijn uitzetten, die de spelers moeten uitvoeren. Dat is en blijft het uitgangspunt." Met Ruud Gullit wil Selinger zich slechts zijdelings vergelij ken. De aanstaande rentree in Oranje van de opgeleefde ster van Sampdoria vindt hij logisch. „Maar Gullit heeft in vergelij king met mijn geval wel een groot voordeel. Hij heeft al on der Dick Advocaat gespeeld. heeft dus al met hem gecom municeerd. Gullit kan zelfs weer eisen stellen, wat ik zelf hele maal niet wil. Ik wil juist in dienst van de coach spelen. Daarnaast speelt Gullit in de beste competitie ter wereld. Ik speel bij een middenmoter in de eredivisie, dus kan de coach ook makkelijker om mij heen. Maar ik zou het zo graag van Joop willen horen, als luiste raar." Tijden Een klaagzang mag het niet zijn, van wanhoop wil hij niet weten. Alleen is Selinger jaloers op al die sporters die zien kunnen be wijzen op basis van tijden, zoals atleten en schaatsers. Zij kun nen iets afdwingen en Selinger kan slechts wijzen op zijn staat van dienst, zijn imposante ver leden. „Ik heb in al die jaren toch alleen maar sportieve doe len nagestreefd en heb het Ne derlandse volleybal naar een hoger plan gebracht. Ik verdien er nu niet bijster veel geld mee, maar daar heb ik vrede mee. Maar als de coach het op een andere manier wil. dan moet hij toch juist mij gebruiken?" Van Aalten klopt koploper door een overwinning naast het tweetal, terwijl ook Meijer na vier partijen vijf punten heeft. Van Aalten had opvallehd weinig moeite met de tot dins dag ongenaakbare Thijssen, die goed en snel speelde. Maar ook Van Aalten staat bekend als ie mand die maar weinig tijd ge bruikt. Eigenlijk had hij vanuit de opening al het initiatief. Huissenaar Geert van Aalten heeft in de vierde ronde van het 76e Nederlandse damkam pioenschap de spanning terug gebracht. Ilij versloeg koploper Kees Thijssen en kwam daar door met de debutant op de ge deelde eerste plaats. Flans Jan sen en Van der Zee kwamen LEIDEN AAD SIERA BOWLINGMEDEWERKER Het bowlingteam No Name vormt in de huisleague van Zuid-West voor koploper Fal con een serieuze bedreiging. Zelf won No Name met 3-1 van 't Wedde, 't Falcon team ging voor de derde achtereenvolgen de keer onderuit. Wel blijft dat trio op de maandag vroeg kop loper. Op de maandag laat, leed Verboon een duidelijk verlies. Ladan was met 4-0 veel te sterk. Van Rijn deelde met Leeflangde punten (2-2). Verboon leidt op de maandag laat. Beter verging het Verboon op de dinsdag \Toeg. Het won met 3-1 van Van Muiden. Hier staat aan kop de Bowling Stones/PBS. Tegenvallend was het verlies van de Giganten tegen de Sau cijsjes. De nummer twee van de lijst capituleerde met 3-1. Het dubbel van Van Hemert voert op de dinsdag laat de lijst aan. Op de woensdag vroeg behaal de Luba een overduidelijke 4-0 zege op I.adan. Beide trio's heb ben geen kans meer op het kampioenschap. Op de woens dag laat hebben nog drie trio's kans op het hoogste schavot. Les Petites Quilles staat er nog het best voor. Hendo staat tweede gevolgd door Arbouw Sieval. In Holiday Inn zakten de Co- pyprofs door het ijs. Tegen Black and White leed het team op de maandag vroeg een 11-10 nederlaag. Door dit resultaat staat het nu op de derde plaats. Het trio van Anbar neemt de eerste plaats in. Bij de dubbels op de maan dag laat schoot leider Poulet Fit behoorlijk uit haar slof. De FIT Post moest het met een 23-0 nederlaag bezuren. Fit gaat dan ook aan de leiding. Op de dinsdag vroeg zag Green Wave al weer een 'con current' afvallen. Electrolux ver loor van 'Marcel Bert' met 14- 4. Het is nu uitgeschakeld voor de titel. Dat kan nog niet gezegd worden voor het trio van V&K. Dat won haar duel met 19-8 van Guess Who. Het trio O Sole Mio op de dinsdag laat blijft door een 18-9 zege op van Egmond aan de leiding. Het donderdag trio van Pins Alot gaat onbe dreigd naar de titel. Ditmaal won RenèZevenbergen c.s. van het Borduurshop. In leider dorp had Pinfal 10+ een slechte dag. Tegen Hus Pub noteerde het trio slechts drie puntjes (24- 3). Er valt nog geen zinnig woord te zeggen wie de titel gaat opei sen op de dinsdag. De voor sprong van Bax Spendel op Spar Voorschoten bedraagt slechts drie punten. Ondanks de 26-1 overwinning op de 'Balle tjes' van Transavia mag het al leen nog dromen van een titel. Met een voorsprong van 28 punten gaat Lugthart stevig aan de leiding. De hoogste game bij de mannen kwam terecht bij Hans van lx>o (Hus Pub). Ilij gooide 256 pins om. Greet van der Plas was het meest succes vol bij de dames. Zij kwam tot een score van 235 pins.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 29