Tennisbond denkt weer in het groot >1 Jos Verstappen komt op zijn pootjes terecht rote overwinning van nationale rugbyploeg Sport Nederlandse ploegen in degradatiegevaar IAANDAG 28 MAART 1994 CHEF «WILLEM SPIERDIJK. 071-356464, PIV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Brons voor schutters Attila )egstgeestDe Oegstgeester handboogsportvereniging Attila is als derde geëindigd bij het Nederlands kampioenschap Het team, bestaande uit Jan Uljee, Reinier Meijers Ad Janssen ging in de halve eindstrijd onderuit tegen de late- ert e kampioen Czaar Peter uit Zaandam. Midden Limburg uit Me- jck legde beslag op de tweede plek, Geronimo uit Zeist werd derde. Zowel in de eerste, als in de tweede voorronde had Attila ach nog de sterkste getoond. 1 'fak slaag voor The Bassets looiEiPEN» The Bassets heeft een pak slaag gekregen van de reserves lijkean HRC. In Den Haag verloren de Sassenheimse rugbyers met van HRC 2. Pas in de slotfase scoorden Willem de Vries en dëeter Koeleman voor The Bassets. Van de Sassenheimse vereni- Dajing komen Matthieu Kemp, Peter Komen en Ruud de Bruin op •.aterdag 2 april uit voor het Nederlands jeugdteam, dat in Lyon :en landentoernooi afwerkt. Sas< jRob Seholtes in blakende vorm \on( iMSTerdam Rob Seholtes verkeert in grote vorm. De kunststoter lit Voorschoten schreef gisteren in Amsterdam een invitatie- toernooi op zijn naam. Seholtes behaalde 352 punten, waarmee 1 e,iij nieuwkomer Sander Jonen 15 punten achter zich hield. Vol lende week treft Seholtes in Heerlen de laatste voorbereidingen 'oor de Europese kampioenschappen biljart artistiek in België. Wintercompetitie tennis besloten iLPHen aan den rijn In sporthal Nieuwe Sloot werd gisteren de eugdwintercompetitie tennis besloten. Als winnende teams ^jWamen tevoorschijn: hoofdklasse: Reinier Hamming/ Paul loggeveen; 1ste klasse: Jelle Oosterhoff, Laurens Cramer: 2de rectüasse: Ralph de Boer/ Pim de Rooy/ 3de klasse: Rik Schalkers/ aan>ar's Balounis/ 4de: klasse Justin en Dylan Prins; 5de klasse: Flo- is van Mechelen/ Arno Keuning; 6de klasse; Ricardo Staute/ j jiedichael Roels. Reisjes hoofdklasse: Heddy Boers/ Maaike Zonderop; 1ste klas- nvae: Valeska Egmond/ Liselotte Piët; 2de klasse: Martine Willems/ ^larieke van Keulen; 3de klasse: Monique van Ark/ Carola Veer- veramp; 4de Bianca Slingerland/ Debbie Schlette; 5de klasse: He- een de Hey/ Casandra Moons nde ■p'Steffi Graf geblesseerd weiLTQN head Steffi Graf heeft zich wegens een knieblessure afge- Tusneld voor het tennistoernooi van Hilton Head, waar een prij- kaengeld van bijna anderhalf miljoen gulden klaarligt. De Duitse, l lelie vorige week in Key Biscayne al haar vijfde toernooizege van jaar boekte, zei te hopen dat ze in elk geval fit is voor het van Hamburg over een maand, te il De internationale schaatsunieTlSU) zal geen stappen on- tegen Surya Bonaly. pe Franse kunstrijdster, zaterdag bij het WK in Chiba, misdroeg zich tijdens de prijsuitrei king. De Franse teamleider Didier Gailhaguet bood schriftelijk en' ijn excuses aan voor de houding van Bonaly, die de winst van le Japanse Yuka Sato niet terecht vond en dat liet blijken ook. Na Davis Cupzege op België Op de burelen van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond staat vanaf vandaag alles in het teken van de Daviscup-wedstrijd tussen Nederland en de Verenig de Staten. Nadat zaterdag het Oranje-dubbel Paul Haar- huis/Jacco Eltingh tegen de Belgen Xavier Daufresne en Filip Dewulf de plaats in de tweede ronde van het lan dentoernooi veilig had gesteld, startte de bond de cam pagne voor de ontmoeting met de Amerikanen. In het weekeinde van 15 tot en met 17 juli vormt de Müllerpier in Rotterdam het strijdperk van het gevecht met de top pers Pete Sampras, Jim Courier en wellicht ook André Agassi. EINDHOVEN. ERIC DE BIE GPD-VERSLAGGEVER Terwijl de mannen van bonds coach Stanley Franker zich de afgelopen weken bezighielden met de wedstrijd tegen de Bel gen (uiteindelijk met 5-0 ge wonnen door Oranje), keek de KNLTB al vooruit. Begin deze maand kreeg Rotterdam al de voorkeur boven de andere gega digden voor de organisatie van de kraker tegen de VS, dit week einde te sterk voor India. Naast de Maasstad hadden ook Den Haag, Amsterdam, Utrecht en Maastricht belang stelling getoond. Maar het (fi nanciële) bod van Rotterdam zou de voorstellen van de ande re steden ruimschoots hebben overschreden. Zodoende verrijst in juli aan de voet van de Euro mast een tijdelijk tennisstadion met minstens 12.500 zitplaat sen. ,,En dat moeten we makke lijk elke dag vol krijgen", liet KNLTB-voorzitter Ruurd de Boer weten. ,,Als de mensen al niet meer afkomen op namen als Sampras en Courier, dan weet ik het niet meer." Portemonnee De prijs van een dagkaart (75 gulden) zal de tennisliefhebber misschien afschrikken. Als hij toch zijn portemonnee trekt, krijgt hij in elk geval de huidige en de oude nummer één van de wereld te zien. Tijdens het toer nooi van Key Biscayne kregen Haarhuis en Eltingh persoonm- lijk van beide Amerikanen te horen dat ze zeker naar Rotter dam komen. Het duo heeft im mers nog een appeltje te schil len met sommige Nederlandse spelers. Sampras speelde tot nu toe twee keer tegen Eltingh en verloor beide malen. Bovendien incasseerde Courier vorig jaar een gevoelige nederlaag tegen de aan zijn rentree werkende Krajicek. „Jacco moet dus maar in het enkelspel worden opgesteld", stelde Haarhuis zaterdagmid dag na het dubbel dan ook in een vrolijke bui voor. Om de concentratie optimaal te hou den, hadden ze aan de voor avond van het duel met België geweigerd vooruit te kijken. Pas nadat de spanning van hun schouders was gevallen, be stempelden Haarhuis en El tingh het treffen tegen de Ame rikanen tot hoofdzaak. „Zij zijn natuurlijk favoriet, maar een kans hebben wij altijd." De laatste keer dat de tennis bond een dergelijk omvattend project als op de Müllerpier (met een begroting van ruim één miljoen gulden) realiseerde, liep het in sportief opzicht uit op een deceptie. Vanwege een slechte voorbereiding en een verkeerde baankeuze (gravel) was Nederland vorig jaar op het Haagse Malieveld in de tweede ronde een speelbal van de Zwe De overwinning op België werd zaterdag al met champagne gevierd. Siemerink, Eltingh, Franker, fysiotherapeut Fleurie, Nijssen, fitness-trainer Sjouke Tel en Haarhuis zien het ontbreken van glaswerk niet als een bezwaar. foto anp den. Franker en zijn mannen hebben daaruit echter lering ge trokken. „Ditmaal gaan we van onze eigen kracht uit", verze kerde Haarhuis. „Tegen Zwe den hebben we de fout gemaakt te veel op Edberg te rekenen. Daarom hadden we voor gravel gekozen. Maar toen hij niet meedeed, was de baan eigenlijk in ons nadeel." Geen vakantie Welke ondergrond in Rotter dam wordt neergelegd, is nog niet bekend. Het meest voor de hand ligt een hardcourt-baan. Het probleem is echter dat er in de weken voorafgaande aan de Davis Cup-ontmoeting geen toernooien op deze baansoort worden gehouden. Vast staat nu al wel dat de Oranje-zonen na Wimbledon niet op vakantie gaan. maar zich tijdens een eve nement op de gekozen onder grond gezamenlijk voorberei den. „Misschien dat we een oe fenwedstrijd kunnen organise ren, zoals Oostenrijk en Italië dat nu hebben gedaan", aldus Franker. Zoals hij vooraf had gehoopt, kon de technisch directeur za terdagavond met een gerust hart zijn bed opzoeken. Na de martelgang van met name Haarhuis op vrijdagmiddag, was een dag later weinig over van het aanvankelijk zo taaie Belgische verweer. In drie sets (6-3, 6-4, 6-2) zetten de wereld kampioenen simpel Daufresne en Dewulf opzij. „Normaal s In-j |en 0 paulo ivo op DEN camp r D-VERSLAGGEVER Verstappen heeft maar één and Prix nodig gehad om we- te veroveren. Een a ectaculaire crash, veroorzaakt or de Ierse Jordan-coureur Idie Irvine, bij een snelheid n bijna driehonderd kilome- Per uur ha'verwege de and Prix van Brazilië, deed nderden miljoenen tv-kijkers er de hele aardbol de schrik a i het hart slaan. Een koprol kaan een totaa' vernielde Benet- 1SL "1"P°rcl waren het gevolg van oe botsing, waar naast Verstap- n en Irvine ook Eric Bernard Martin Brundle bij betrokken Zo iren' °ff"c'a's waren na bestu ring van de video-beelden aniem in hun oordeel, dat Ir- ens ie schuldig was aan de le- juter11^^33^')^0 crash- Verstap- jes n, Brundle en Bernard trof en enkele blaam. De ma- euvre van de Ier werd, naar mule 1-normen, ongebruike- zwaar gestraft. Behalve dat geschorst is voor de volgen- Grand Prix, over drie weken moet Irvine een boete talen van twintigduizend gui Bovendien zal het hoogste t'J3 afcollege van de FIA (interna- 0n nale federatie) in Parijs zich aoc~ er de zaak buigen en mogelijk etterig meer maatregelen treffen. -T ge"-let is niet de eerste keer dat 'pen-jne centraal staat in een rel b'jh^d gevaarlijk rijden. In de c'ceyfend Prix van Japan oktober rig jaar maakte de Jordan-rij- j zich zo breed dat Ayrton die van plan was hem op be-} roncie achterstand te zetten, Nit geen mogelijkheid voorbij ingeiv, jvja afloop van de race ging enBraz,j|jaan Irvine zelfs letter- 1, waa te |jjf maar de Ier kreeg res- ,ur t van de organisatoren en iet veifd tocn niet bestraft. en Jiteraard stond ook op_ het Luit van Interlagos in' Sao ulo de schuldvraag centraal. zejf vond dat hem voet-ga) geen blaam trof. „Ik zat gede< de ja- rdeef.i, aan de binnenkant van de bocht naast Eddie Irvine. Dat had hij moeten zien. Hij trok zijn auto echter naar links waar door onze wielen elkaar raak ten. Ik kwam op het gras terecht en toen was er geen houden meer aan." Doordat Verstappen dwars kwam te staan en Irvine hem vervolgens schepte, begon de Benetton aan een salto-mortale waarin ook Martin Brundle en Eric Bernard betrokken raakten. Resultaat: vier vernielde auto's met een totale schade van ette lijke miljoenen guldens. Geluk bij het ongeluk: geen verwon dingen bij de coureurs. Verstappen riep Irvine ter plaatse nog ter verantwoording. „Ik heb hem gezegd dat derge lijke manoeuvres niet thuisho ren op een circuit. Als ik op die plaats niet meer kan inhalen, kunnen we in de toekomst beter in een lijntje gaan rijden." Het Benetton-team maakte na afloop van de Grand Prix te vreden de balans op. Michael Schumacher won de Grand Prix, en Jos Verstappen zorgde voor het grote nieuws. Zelf leek de Limburger nauwelijks aange daan door de huiveringwekken de crash in de Subida o Lago, daar waar de rijders van de zes de naar de derde versnelling Te rugschakelen. „Ik ging over de kop en dan hoop je maar dat je weer op je pootjes terecht komt. Gelukkig gebeurde dat, maar de auto kunnen we wel afschrij ven." Teambaas Flavio Briatore kon zich daar geen moment druk om maken. „Ik vind het verdomde spijtig dat de race voor Jos zo geëindigd is, want hij reed fantastisch." Meer nog dan de top-drie van de Grand Prix, stond Verstap pen in de belangstelling van de media. De 22-jarige Limburger werd van hort naar haar ge sleept om zijn zegje te doen. Radiozenders, tv-stations en schrijvende pers uit de hele we reld bestormden Verstappen als gold hij de winnaar in Sao Pau lo. De Braziliaanse fans liepen Michael Schumacher op weg naar de na afloop de Benetton-pits plat om handtekeningen te vragen aan de man die drie kwartier lang hun hart had gestolen. Verstappen zorgde in de ta melijk eentonige race immers voor gesprekstof. Niet alleen door zijn crash, maar ook door de wijze van rijden. Als een vol leerd Grand Prix-coureur bond de Limburger de strijd aan met de gevestigde orde. Vanaf de negende plaats gestart, maakte hij steeds meer terrein goed en reed na zeventien ronden zelfs winst in de Grand Prix van Brazilië. Teamgenoot Verstappen haalde het einde niet. op een vijfde stek. Een verknal de pitstop wierp hem een eind terug. Vanuit vijftiende positie begon hij aan een inhaalrace, die eindigde met genoemde crash. En er had zoveel meer ingeze ten. Extra pijnlijk voor Verstap pen was de vierde plaats van Rubens Barrichello, een man die tegen Verstappen eerder in de race niets in te brengen had. „Dat is natuurlijk lullig," baalde Jos Verstappen flink, nadat hij de uitslag onder ogen had ge kregen. „De auto liep prima en ik had nergens problemen mee. Ik had hier gewoon in de pun ten kunnen rijden als Irvine niet zo stom was geweest." In dat geval was hij in het voetspoor getreden van illustëre coureurs als Alain Prost, Jackie Stewart en Clay Regazzoni. Gunstig Maar als de geschiedenis zich herhaalt, is de crash van Ver stappen een gunstig leken aan de wand. Ook de afgelopen idorra geen partij voor Oranje be Nederlandse rugbyploeg, uitko- De ;nd in de B-poule van de FIRA, heeft veertiierdag zonder veel moeite van het n vanreneeën-staatje van Andorra gewon- dannéi: 49-10 (18-10). Door deze zege waar-?ft Oranje in de algemene rang wie zijikking de leiding overgenomen van echië, dat echter twee wedstrijden nder heeft gespeeld. Op 30 april wacht Oranje de uitwedstrijd tegen Po len, waarvan op eigen terrein met 0-7 werd verloren. Het Nederlands vijftiental, dat deze confrontatie tevens opvatte als voorbe reiding op de kwalificatieronde voor de strijd om de wereldbeker, was op alle fronten beter. Andorra bracht in vege- lijking met het eerste duel een sterk verjongd team in het veld. Imponeren konden ze niet, hoewel de Portugese scheidsrechter alle hulp verleende. Fraai Al na drie minuten opende Voogd de score met een fraaie try. De conversie werd door Marc Michelsen van DIOK gemist. De laatste zou uitgroeien tot de uitblinker, samen met debutant Kees Pelt, die ook een uiterst gedegen wed strijd speelde en ook eenmaal scoordQ. Oranje zag Andorra door Cerqueda even dichterbij komen, maar nam ver volgens weer afstand door de pressie op te voeren. Michelsen zorgde met een kick en een try voor 13-3. De weer stand van Andorra was daarmee niet gebroken. Arasanz (try) en Cerqueda (conversie) gaven de thuisploeg nog enige hoop. Het waren de laatste ople vingen. Nog voor rust vergrootte Eman speel ik na een zware eerste Da- viscup-dag, niet best in het dubbel. Maar ditmaal ging het gesmeerd", was Haarhuis een tikkeltje verbaasd geweest. De Belgen hadden weinig in te brengen tegen de Oranje- boys. Dat was niet zo vreemd omdat Daufresne en Dewulf niet zo vaak een koppel vor men. Bovendien speelde onge twijfeld de tweespalt die dit weekeinde in de Belgische equi pe heerste, een rol. Zaterdag werd duidelijk dat Bart Wuyts in de aanloop te kennen had gege ven geen genoegen te nemen met een plaats op de reserve bank. Dewulf liet daarop zijn ploeggenoot, die dit seizoen no- tabene nog geen enkele officiële wedstrijd had gespeeld, weten dat hij dan maar beter kon op rotten. Zover kwam het niet, maar de sfeer in de formatie van captain Eduardo Masso was wel verpest. Wuyts mocht gisteren toch nog in actie komen. In de laatste partij verving hij Dewulf, die na de vijfsetter tegen Haar huis met een pijnlijke arm kampte. Ian Siemerink had geen enkele moeite met de op standeling uit Leuven. Nadat Haarhuis via een simpele over winning op Daufresne (6-2, 6-2) de stand op 4-0 had gebracht, bepaalde Siemerink binnen drie kwartier en via tweemaal 6-1 de eindstand op 5-0. Nederland kan zich nu gaan opmaken voor de kraker tegen de Amerikanen. twee jaar begon de Limburger het seizoen telkens met specta culaire ongelukken. In 1992, bij zijn eerste officiële formule Opel Lotus-race op het circuit van Zolder, belandde Verstap pen ondersteboven in de grind bak. Een jaar later, op hetzelfde circuit maar nu in een formule 3-auto, sleurde hij tijdens het openingsweekeinde in de stro mende regen een viertal con currenten mee de vangrail in. In beide gevallen kreeg het seizoen een schitterend sportief vervolg. met een push-over try de Nederlandse voorsprong 18-10. In de tweede helft was Nederland heer en meester, maar de accuratesse ontbrak af en toe. Daardoor bleef de score voor Andorra nog aan de aan vaardbare kant. Door try's van Pelt, Eman, Chaudron, Kummer en Kijkuit met conversies van Marcker, Michel sen en Bos werd de eindstand van 49- 10 bereikt. Tafeltennisteams missen kansen birmingham. anp De Nederlandse vrouwen to nen tijdens de landenwed- strijd van het EK tafeltennis in Birmingham vorm. Tot aan de beslissende punten. Dan blijkt de druk op de vervang sters van Vriesekoop en Hooman (Noor, Muller en Gerdie Keen) te groot. Pressie die door de gemiste kansen tegen Franknjk, Italië en Hongarije (2-4) steeds groter wordt. De stress had de vrouwen- ploeg van interim-coach Rie ken al ver voor het vertrek, naar Birmingham te pakken. Hoofdstuk 33' van het eeuwi ge gekissebis tussen de tafel- tennisbond en de vaderlandse 'trots' Vriesekoop en Hooman eiste z'n tol. Deel 34, dat zich afspeelde in de rechtszaal, kon daar niks aan verande ren. De mannen krijgen pas vandaag met echte druk te maken, maar dan in de speel zaal. Dapper De ploeg van bondscoach Li Ji Shu vlamde, onder aanvoe ring van Trinko Keen, tegen Tsjechië en België. Tegen Duitsland (1-4) en Zweden (2- 4) werd de ploeg onder vuur genomen. Oranje verweerde zich dapper, maar ging ten onder. De vreugde over het goede spel maakte snel plaats voor ongerustheid. Maandagmiddag moet de ploeg winnen om de strijd te gen degradatie te ontlopen. Tegenstander is Polen met de 35-jarige Grubba, die on danks de voorgenomen ver jonging gisteren weer in het team stond. De routinier stuwde zijn ploeg naar 4-0 winst tegen Tsjechië. Bij de Duitsers vormden Europees titelverdediger Rosskopf en Fetzner voor Ne derland een te groot struikel blok. Tegen de Zweedse ploeg, die de afgelopen jaren vier Europese en drie wereld titels verzamelde, kwam Ne derland snel met 3-0 achter. Heister en Keen wonnen ver volgens het dubbelspel, waar na Haldan het laatste restje hoop verder aanwakkerde door Waldner (tweede op de Europese ranglijst) te ver slaan. De minst ervaren Zweed, Karlsson, zorgde er te gen Heister voor dat er geen beslissende zevende partij meer nodig was. Eén zege Eén overwinning (zaterdag. 4- 1 tegen Slowakije) na vier par tijen. is de oogst van de vrou- wenploeg van Rieken. „Met iets meer geluk", mompelde de trainer, „en iets meer koel bloedigheid had het meer kunnen zijn." Rieken zag winstkansen voor zijn ploeg tegen Frank rijk, Italië en Hongarije. De 52-jarige Nijmegenaar over dreef niet. „Met de prestaties tot nu toe was ik vooraf niet ontevreden. Nu heb ik een katterig gevoel. Tegen Frank rijk liet (ierdie Keen het lig gen, tegen Italië Emily Noor en tegen Hongarije had Keen één van de drie matchpoints moeten maken. We hadden we in ieder geval veilig moe ten staan." Gisteren was het Gerdie Keen die tegen Batorfi, de beste Hongaarse en derde op de Europese ranglijst, bij 21 18 20-17 blokkeerde. De stand was op dat moment 2-2. „De concentratie was in een keer weg. Ik was in m'n gedachten al met andere partijen bezig." „Dat Gerdie verloor was het breekpunt. Zonde, want deze meiden laten elke dag zien dit niveau aan te kunnen", zei de bondscoach. „Er is genoeg kwaliteit om in de toekomst, eventueel zonder Vriesekoop en Hooman, niet alleen tegen degradatie te hoeven vech ten." Nu moet de ploeg dat wel. „En dat wordt niet gemakke lijk. Door het missen van die kansen gaat het nu in het hoofd spoken." Dat hoofd moeten ze maandagavond, in de degradatiewedstrijd tegen Kroatië of Zweden boven wa ter zien te houden. Ondanks al die druk op de schouders.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23