UVS mijmert nog teveel over verleden Halve misstap VVSB zonder gevolgen ugdunum winnaar spektakelstuk Sport Alphense Boys sleept punt weg bij AFC Vrouwen Ter Leede naderen eredivisie GA Eagles woedend op scheidsrechter Alleen wonder kan Roodenburg redden Weinig positiefs SJC «BANDAG 28 MAART 1994 17 VOETBALMEDEWERKER WSB moest een 0-2 achterstand tegen het defensief spelende Nieuwkoop goed ma ken. De beoogde kampioen slaagde in die opzet (2-2). Achtervolger Blauw Zwart profi teerde niet van de halve misstap. Hekke- sluiter DOSR hield de Wassenaarse achter volger op 1-1. SVLV ging kansloos ten onder bij DSO (4-1). WSB - Nieuwkoop 2-2 (0-2). 25. Van Koert 0-1. 38. Vijfhuizen 0-2, 70. Marijnen 1-2, 78. Aanhane 2-2. Scheidsrechter: Steenbergen. Toeschouwers: 600. WSB kreeg een zeer behoudend Nieuw koop op bezoek. De gasten speelden met negen mensen achter de bal en probeerden de twee spitsen met lange ballen te berei ken. WSB-trainer Paul van der Zwaan had nog nooit 'zulk boerenkoolvoetbal gezien'. Maar met deze taktiek had Nieuwkoop meer succes in de afronding dan de thuis ploeg. Tweemaal kwamen de gasten over de middenlijn, even vaak moest WSB-kee- per Hans I,aros kapituleren. De Noordwij- kerhouters hadden mogelijkheden genoeg, maar ze konden tot diep in de tweede helft geen gaatje vinden in de Nieuwkoopse muur. Rober Marijnen en Theo Aanhane slechtten het bouwwerk. DOSR - Blauw Zwart 1-1 (0-0). 71 Straver 1-0. 83. l-agcrberg 1-1. Scheidsrechter Van Woerkom. Toe schouwers: 700. (iele kaarten: Lopez, lorry van der Ploeg (Blauw Zwart), Leslie van Es (DOSR) DOSR-trainer Rob Suttorp hield aan het du el tussen zijn ploeg en Blauw Zwart een tweeledig gevoel over. Aan de ene kant was hij blij dat zijn spelers zich hadden hersteld van de grote nederlaag vorige week. aan de andere kant was hij ontevreden met het niet kunnen vasthouden van eén voor sprong. DOSR was dankzij een snel uitge voerde counter halverwege de tweede helft op voorsprong gekomen en leek controle over de wedstrijd te hebben. Maar Blauw Zwart, dat na de 1-0 voorstopper l>eo van Hemert naar voren had gestuurd, kreeg waar het op grond van het aantal kansen recht op had, een gelijkspel. DSO - SVLV 4-1 (2-1). 1 lonkman 1-0, 10. GiclLssc 2- 0. 35. Koek 2-1. 59. (iiclisse 3-1, 71 Mulder I I Scheidsrechter Visser roeschouwers: 300 (iele kaar ten: Malaha. Van Dam, Gielissc (DSO). Van Veen. Kraan. Zonneveld (SVLV). Al binnen tien minuten was de wedstrijd tussen DSO en SVLV beslist. Twee fouten van Voorschotense verdedigers werden ge nadeloos afgestraft door de ploeg uit Zoe- termeer. Daarmee kregen de mannen van trainer Fokke van der Reijd bovendien de rekening gepresenteerd voor hun te slappe begin. De aansluiting kreeg SVLV nog wel via een benutte strafschop, maar toen kort na mst DSO twee enorme kansen verzilver de, was het geloof in een beter resultaat op slag verdwenen. De Voorschotenaren gaan door een diep dal. „Maar waar het donker is, wordt het altijd weer lichter sprak Fok ke van der Reijd filosofisch. AMSTERDAM Alphense Boys wilde niet verlie zen bij AFC. Trainer Paul Bahl- mann kreeg z'n zin: de Boys be haalde een 0-0 gelijkspel bij AFC. Door dat resultaat is Al phense Boys nog niet gevrij waard van degradatiegevaar. In de hoofdklasse A heeft de ploeg van Bahlmann drie ploegen on der zich. Daarboven staan drie clubs met 14 punten, waar Al phense Boys er één van is. De wedstrijd tegen AFC was een typische 0-0 wedstrijd. Hoewel de Amsterdammers nog in de strijd zijn voor de derde periode, straalde de thuisclub weinig uit. Alphense Boys had achterin zekerheden inge bouwd, maar de bezoekers speelden bepaald niet met de 'kont in het doel'. Ed Laros had de beste kans voor rust. Hij dreigde door de breken, maar werd door Winst on Douglas (geel) van zijn sok ken gelopen. Meer doelrijpe kansen konden niet worden ge noteerd. of het moet het schot zijn van Joey Zebeda. Hij vuur de uit een afgeslagen corner op doel, waar Robert van der Laan op de lijn redding moest bren gen. Ook na rust hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. De kansen waren weer spaarzaam. De twee beste mogelijkheden waren voor de Boys. Eerst krul de Marco Parinussa een vrije trap in de kruising, maar doel man Beukenkamp tikte de bal uit het doel. In de 22ste minuut kreeg Alphense Boys de beste kans van de wedstrijd. Ed Laros brak door op links en zette voor op Pieter van Zoest. De Alphe- naar, voor één keer los van zijn bewaker Rokus Hoogendoorn, kopte in vrije positie net naast. Opvallend was dat trainer Bahlmann Peter Gerse op de bank hield, omdat de midden velder deze week niet kon trai nen. In de 53ste minuut zette Bahlmann Gerse nog wel in, zonder resultaat overigens. AFC. - Alphense Boys 0-0 Scheids rechter. Hocbcn. Geel: Douglas (AFC.i I oeschouwcrs: 100. Alphense Boys iarrelfs: Marcel de long. Koos van Zoest. Macnack. Van Dijk; Van der laan. Parinussa. Ou wet- kerk (Gerse); Beuk. Pieter van Zont, LEIDEN» ANNEKE AMIR VOETBALMEDEWERKER Ter Leede boekte een belangrij ke zege in de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal. Op eigen veld versloegen de Sassenheim- se vrouwen HZW met 3-0. Zij naderen nu de eerste vier plaat sen op de ranglijst, die recht ge ven op promotie naar de eredi visie. De Sleutels verloor de uit wedstrijd bij Braakhuizen met 5-1. Ter Leede is een stapje dich ter bij promotie gekomen. Te gen HZVY scoorde Caroline Roem al duikend met het hoofd 1-0. Anja van Ginhoven profi teerde daarop van een botsing tussen de Drentse keepster en twee speelsters, waarna de keepster geblesseerd het veld moest verlaten. Na rust maakte Linda Schoonoord het karwei af. De Sleutels kwam op 4-0 ach terstand voordat het Leidse team iets terug kon doen. In de tweede helft viel de enige treffer na een mooie combinatie tus sen Yvonne van Krieken, Bren- da de Wit en Mariëlle Bavelaar. die de bal in het net schoot. Door een te zachte terugspeel bal werd het nog 5-1 De streekderby in de eerste klasse zaterdag tussen Katwijk en Ter leede 2 werd in het voor deel van de thuisspelende oran jehemden beslist. Katwijk kwam met wind mee op 3-0 voor sprong. Vlak voor rust scoorde Nathalie Kras 3-1. Ter Leede kreeg via een penalty kans op 3- 2 maar Anouschka Adriaans schoot op de paal. Katwijk liep nog uit naar 4-1. UVS ging in de eerste klasse zondag met 2-0 ten onder tegen het tweede team van KFC'71. De wedstrijd tussen Docos en Celeritas werd uitgesteld omdat Celeritas niet genoeg speelsters had. Het duel tussen Docos en Donk om de Leidsch Dagblad cup wordt al op maandag 4 april gespeeld om 10.00 uur. SIC verloor twee kostbare punten bij Duno door een 2-1 neder- laag. In de tweede klasse zaterdag versloeg Alphen Leiden met 4-1 Voor Aiphen scoorden Natanje de Waard. Martine Harkes (2x) en Nicolien Siere. .Alleen de Leidse lessica Schenk benutte een van dc kansen voor leiden. Quick Boys speelde een bere- partij tegen koploper 's Graven- zande, maar verloor deson danks met 4-1. De Katwijkse vrouwen misten open kansen of strandden op de goede keepster van de tegenpartij. Twee doel punten werden om onduidelijke reden afgekeurd, 's Graven- zande had alle geluk van de we reld en won het duel tegen alle verhouding in. Christel Brouwer maakte voor Quick Boys het enige doelpunt. De wedstrijd tussen Ter Leede 3 en Oegstgeest eindigde in 1 -1 Julia Bras tikte voor Ter Leede al snel een voorzet bij de eerste paal in. Oegstgeest kwam na rust terug via Annelies Oskam De laatste twintig minuten mis ten beide ploegen nog een aan tal goede kansen op de winnen de treffer. Foreholte dolf met 8-0 het on derspit tegen lijstaanvoerder Nieuwkoop (tweede klasse zon dag). Iduna trok aan het langste eind in de spannende wedstrijd tegen Blauw Zwart: 4-3. Voor het Ter Aarse elftal scoorde Mandy de Koning. Jolanda de Geus, net terug na een kniebles sure. nam drie treffers voor haar rekening. Margreet Knetseh en Helene Zandbergen zorgden voor 2-0 winst van UDO tegen Woerden. SIZ klopte NSV'46 met 8-0. Voor rust beet Elly Heemskerk met haar treffer het spits af en na rust volgden Caro le Vink (2X), Nancy Knijnenburg (2x), Yvonne van Wieringen. Pe tra Boom en Corinnc van de Voet haar voorbeeld. GRONINGEN»GPP Woedend baande Henk ten Cate zich een half uur voor het einde van FC Groningen-GA Eagles (3-0) naar de tribune. Dc Deventer oefenmeesier had even eerder arbiter Hans Reygwart grof beledigd. Althans, dal vond de scheidsrechter, die Ten Gate prompt liet inmkken. „Ik heb gezegd dat ik de arbitrage een schande vond. Maar wat kun je verwachten van iemand die pas om vijf voor twee het stadion komt binnenrennen. Dan ben je niet ge concentreerd. Hij heeft het gigantisch uit de hand laten lopen." Hans Reygwart had dit seizoen de rode kaarten tot gisteren op zak ge houden. maar in het Oosterpark was het gelijk goed raak. Hij trok de kleur maar liefst vier keer. Naast Ten Cate werden ook Mark Schcnning, Marthijn Pothoven en keeper Patrick Wolbers van de Eagles voortijdig van het veld gestuurd. Het was de tweede keer deze competitie dat een eredivisieduel op een dergelijke manier uit de hand liep. Op 25 september trok scheidsrechter Jaap Uilenberg tijdens FC Utrecht-Sparta rood voor de Rotterdammers Jos van Eek, Dennis de Nooijer en Winston Bogarde. Ook werd Sparta-trainer Han Berger toen naar de tribune verbannen. De eerste keer dat een trio uit één team vanwege een rode kaart het einde van de wedstrijd niet haalde, was op 25 augustus 1990. De Wageningen-spelers Oosterhuis. Vink en Snel konden toen in het eerste-divisieduel tegen De Graafschap voortijdig de kleedkamer opzoeken. Reygwart was niet onder dc indruk van Ten Gate's kritiek. „Ten eerste was ik om half twee in het stadion en die rode kaarten waren allemaal terecht." De arbiter was ook scheutig met de gele prenten. Binnen een half uur had hij de Deventenaren Alphons Arts, lan Mie hels, Mark Schenning al bestraft. Jason van Blerk volgde kort na mst. Bij FC Groningen ging alleen Emest Faber op de bon. „Hij wuifde alle overtredin gen van FC Groningen weg en bestrafte die van ons", brieste Ten Gate. na de vorige week opgelopen knieblessure nog niet aan voet ballen toe is. Bovendien ontbrak de snelle Rob van Duyn op het Voorhoutse appél, omdat een botsing met een veilingkarretje zijn enkel 'onklaar' had ge maakt. Aan Lugdunum-zijde moest trainer Ferry Nijhuis het doen zonder Ron van der Weijden en Michel en Marcel Prins. Boven dien waren er vooraf vraagte kens omtrent de fitheid van leroen Brussee en Henk van Berkel. Aan hun spel viel echter niet op te maken dat ze fysiek niet in beste doen waren. De personele problemen en het feit dat de tegenstander Fo reholte heette, waren redenen voor Nijhuis om vooraf genoe gen te nemen met een gelijk spel. De Leidschendamse trai ner was na afloop blij verrast. Niet alleen de overwinning, maar vooral het uitstekende spel van zijn ploeg waren hier debet aan. Hij kon het meest te- yreden zijn met de verrichtin gen van Harm de Vos en Alexander Redel. De spitsen zorgden voor een lastige mid dag voor hun respectievelijke tegenstanders Theo van Kam pen en Pascal Roffelsen. Vooral Harm de Vos liet met onnavolg bare acties zijn directe oppo nent veelvuldig de hielen zien. De derde treffer van Lugdunum was voor de uitblinker aan Leid se zijde dan ook een terechte beloning voor zijn goed spel. Zijn aanvalsmaatje Alexander Redel. met zijn achttien jaar de jongste van het veld, was ook goed op dreef. Foreholte was zekere niet de mindere. Vooral Oscar Ligtvoet was met zijn technische hoog standjes een lust voor het oog. De thuisploeg verdiende dan ook niet te verliezen. Eigenlijk hadden «beide ploegen twee punten moeten krijgen voor het voortreffelijke spel. Dat zou ver diend zijn geweest. Foreholte - Lugdunum 2-3 (1-1). 25. Verhoogt 0-1, 42. Van Velthoven 1-1, 53. De Klerk 2-1. 56. Redel 2-2. 82. De Vos 2-3. Schiedsrcchter: luttc. Toe schouwers: <500. Gele kaart: Van Kam pen (Foreholte). Foreholte: Van der Hulst; Deutekom. Verhart, Van Kampen, Roffelsen; Ligt voet. Van Velthoven, Luynenburg (Hoovmans); De Klerk. Uljec. Nico van Rijn Lugdunum: llzendoorn; Van V \an Tongeren. De Rooy. Brussee; De Roo, Verhoogt. Onstenk: Redel, De Vos. Van Berkel (Ylenk de Clerl. <EN LARS ULRICH fTBALMEDEWERKER ken een wonder lijkt Rooden- u oig nog te kunnen behoeden ,(Sjir afdaling naar de tweede Bofcse. Gisteren ging het be- Bll|grijke duel tegen Volendam lJt3-1 verloren. 3, Sinds de winterstop zegt üw4)denburg-trainer Eelco Fiele- n on al dat zijn ploeg de minste jan de eerste klasse A. „Alles ,|Hfjeen rijtje gezet, moet je con sumeren dat Roodenburg qua ^Mlniveau de eerste klasse nog 1 It aankan. Maar gezien het edeital kansen dat we krijgen. mogen we ook constateren dat wc niet altijd de mindere zijn. We krijgen evenveel mogelijk heden als onze tegenstanders. Het verschil is dat wij ze niet benutten en onze opponenten Ook gisteren ging dit verhaal op. Bovendien speelt de factor pech een belangrijke rol voor Roodenburg. Bij de openings treffer van Volendam kwam het pechvogeltje om de hoek kijken. Henk Buyn wilde de bal uit het eigen strafschopgebied schie ten. maar raakte daarbij een Vo- lendamse rug. Keuken wist hier mee wel raad en liet Rooden- burg-goalie Vink kansloos. Was de eerste helft nog gelij- kopgaand, de tweede 45 minu ten was het alles Roodenburg dat de klok sloeg. Met de inge vallen Peter Pret, samen met Fred Ouwerkerk op de bank ge houden vanwege zijn door Fie- lemon niet gewaardeerde va kantie, in de aanvalslinie was het wachten op de gelijkmaker. Lang hoefde de Noordploeg niet te wachten, want tien minuten na de rust rondde Peter Kruit een goed uitgespeelde aanval af. Na de gelijkmaker was Volen dam rijp voor de sloop. Het ge luk lachte Roodenburg zoals ge bruikelijk niet toe. Marcel van de Burg kreeg een grote kans op de 1-2. maar de bal schoot on der zijn voet door. Met deze mislukte balaanname verdween bij de Leidenaars langzaam ook het geloof in een beter resultaat. De nederlaag bleef Rooden burg niet bespaard. Met 'dank' aan de scheidsrechter Onrust. De man in het zwart zag in een duel om de bal een overtreding van Rob Pret. Omdat dit in het strafschopgebied gebeurde, voelde Onrust zich genoodzaakt om een penalty toe te kennen aan Volendam. Voor de thuis club klaarde Van Waarsem dit karwei. Roodenburg kwam niet meer over deze klap heen. Naast deze ten onrechte toe gekende strafschop, kreeg 'da der' Rob Pret ook nog een gele prent voorgeschoteld. Het bete kent dat hij er de volgende competitiewedstrijd niet bij kan zijn. Dat geldt ook voor Patrick Heymans en Fred Ouwerkerk, die eveneens hun naam in het boekje zagen verdwijnen. Volendam - Roodenburg 3-1 (1-0). 35. Keuken 1-0, 55. Kruit 1-1. 75. Van Waarsem 2-1. 88. Van Waarsem 3-1. Scheidsrechter: Onrust. Toeschouwers: 75. C.ele kaarten Klopper. Keuken (Vo lendam). Rob Fret. Heymans. Ouwer kerk (Roodenburg). LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER SIC-trainer Ben van Leeuwen was donderdag van trai ning weggelopen otn zijn spelers wakker te schudden. Het had resultaat, in die zin dat er door iedereen werd geknokt. „Tenminste iets positiefs", sprak Van Leeu wen. Maar de wedstrijd tegen Rijswijk ging wel verlo ren (2-0). Steenbergen, Yener en Hazenoot waren dis ciplinair geschorst vanwege te geringe trainingsarbeid en het te laat verschijnen. Zij begonnen op de bank. Rijswijk - SJC 2-0 (0-0), 66. I lockzema 1 -0, 74. Botman 2-0. Scheidsrech ter: Oosterlaken. Toeschouwers: 350. Gele kaarten: Dcllcwaard, Bleis (Rijs wijk). Van der Meer (SJC). CV haalt gemakkelijk punt weg uit Kikkerpolder TO leeft momenteel in het ver- in. De bijna 80-jarige vereni- Ig gedenkt vrijdag de oprich- hotfc en de spelers zijn nog ^sj?ds met hun gedachten bij t vj klinkende overwinning op èuwenhoom, die alweer da- i - jrt van twee weken geleden. 7 midden van al dal gemijmer 1 I er gisteren tijdens UVS - j K' bar weinig te genieten in 2 Kikkerpolder. De stugge l Üdenmoter uit Krimpen aan n IJssel sleepte gemakkelijk h gelijkspel (0-0) weg bij de 3 Use nummer twee van de 3 fete klasse B. be gasten hadden meer te 3 lien met scheidsrechter Sluij- 1 dan met de dagdromende _jnpioenskandidaat. De goed Hende fluitist uit Bruinisse fctond het om Hans de Reuver 'een overtreding op de sole- )de Gerrie Jansen uit het veld ^'Aturen. Misschien een te zwa- Istraf voor de uit de kluiten wassen aanvaller, die echter "(Héle eerste helft zijn fysiek ook 16jop oneigenlijke wijze in de n jjd had gegooid. Bovendien kdroeg hij zich na zijn uitslui- g zo, dat hij de arbiter alleen [ar sterkte in zijn beslissing. Reuver deed zijn shirt uit en )g het demonstratief om de Lijk van de scheidsrechter. Ver- Igens trakteerde de zondaar publiek op een serie obsce- gebaren, waarover ze bij Uit lendschap Saam waarschijn- haf do komende tachtig jaar niet psproken raken. 'et het numerieke voordeel id de thuisclub het laatste [artier hoegenaamd niets, [liswaar beleefden de man schappen van trainer Désar in dit deel van de wedstrijd min der hachelijke ogenblikken dan in het begin, maar kansen kre gen zij nauwelijks. Het schot op de paal van Ardi Oosterlee woog niet op tegen de pegel op de lat van Ton Noordegraaf en de af standsschoten van De Reuver en Peter van Buren, waarbij doelman Marijn Mokveld zich met knappe reddingen nadruk kelijk onderscheidde. Naarmate UVS slechter draait, wordt de inbreng van de betrouwbare sluitpost groter. Mokveld, die als penalty-specia list dit seizoen al twee doelpun ten achter zijn naam heeft staan, werd met behulp van te rugspeelballen meer in het spel betrokken dan menig veldspe len Maar met verder alleen Marco Akerboom, Arthur van Orssagen en Walter de Kievit voortdurend 'op scherp' kreeg IJVS nooit veel lijn in het spel. Na een hoopgevend begin liet DCV gaandeweg duidelijker merken dat het voor één punt naar Leiden was gekomen. Een 'uienpot'. noemde Ge rard Désar de doelpuntloze wedstrijd. „Door de resultaten van de concurrenten (die vrij wel allemaal gelijk speelden, red.) doen we nog steeds mee om de titel. Maar ons spel haal de het vandaag niet bij dat van twee weken geleden tegen Nieuwenhoorn. Zelfs vorige week, toen we schlemielig ver loren bij Unitas, zag het er beter uit. Op de ontregelingstactiek van DCV hadden wij geen ant woord." Een trainer hoort naar licht puntjes te speuren en Désar had er in anderhalf uur zowaar UVS'er Arthur van Orssagen (links) zit Sjaak Arnoudse van DCV fel op de huid. één gevonden. „In deze fase van de competitie groeit de angst voor schorsingen. Wij zijn ver schoond gebleven van gele kaarten, zodat wij de volgende wedstrijd met Edwin Robbers (die tegen DCV zijn schorsing uitzat) weer bij op volle sterkte kunnen aantreden." Dat kan alleen als de blessu res van de uitvallers Oosterlee (enkel) en Carl Roest (knie) meevallen. Met twee punten achterstand op koploper Nieu wenhoorn en evenveel punten als Unitas en DCV doet UVS op papier nog volop mee in de ti telstrijd. „Met tien punten uit de resterende zes wedstrijden zijn we kampioen", aldus Désar. Maar dan moet hij zijn spelers wel heel snel uit de 'droom van Nieuwenhoorn' helpen. UVS - DCV 0-0 (0-0) Scheidsrechter Sluijter, toeschouwers 600; gele kaart: l.opes Cru/ (DCV); rode kaart De Reu ver (DCV) UVS: Mokveld; Akerboom. Gallert, Van Orssagen, Honsbeek; Roest (Devilee), lansen. Oosterlee (Van der Heydcn), Van l-eeuwen; De Kruijs, Dc Kievit. Ralph van der Hulst grabbelt naar de bal. Lugdunum-speler Alexander Redel profiteert, maar zal geen doel treffen. Pascal Roffel- slaat het op een afstand gade. foto henk bouwman eekderby tussen Forehol- Lugdunum (2-3) was een voetbalspektakel, dat ei- geen verliezer verdiende, het publiek werd echter de grote win- j jar, al rook de winnende goal naar buitenspel. Pech dus i-br de Voorhouters, die een grote rol in het feest speel de aanloop naar de wed- waren beide trainers niet gestemd over een goed Dat had alles te ma- met de personele probic- waarmee ze te maken heb- Foreholte-oefenmeester de Groot kon niet beschik- T over Gert-Jan van Rijn. die

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17