'Niet zeuren over vorm' Arbiter Alblas stapt naar politie BOLLEN Sport Vriesekoop en Hooman mogen samen dubbelen U FN "VOENSDAG 23 MAART 1994 C.071 IS6464.PLV CHEF •ROeONOERWATBt.071 K64G Veld Rijnsburgse Boys opgeknapt junsburg» Het hoofdveld van sportcomplex Middelmors, het domein van Rijnsburgse Boys. zal grondig worden onder han- n den genomen. De huidige staat van het veld is zodanig^lecht. ,dat de gemeente Rijnsburg er 134.000 gulden voor over heeft om IGil het op te knappen. Daarv oor zullen de toplaag en de drainage van het veld worden vernieuwd. Daarnaast is er voor het veld jiog een nieuwe beregeningsinstallatie nodig. De gemeente vindt dat voetbalvereniging Rijnsburgse Boys dit echter zelf inicalri0et uitvoeren en bekostigen. Na Pasen zullen de werkzaamhe den tyen beginnen. De laatste drie thuiswedstrijden speelt RB met ie'e het eerste elftal elders. Zoals ook in de maanden augustus en an ^september niet op Middelmors gespeeld kan worden. Morgen beslist de gemeenteraad of er geld beschikbaar wordt gesteld. ad akeis izeiiRitsma schaatser van het jaar Je ku ?|jj|-c heerenveen» Rintje Ritsma is voor de eerste keer in zijn loopbaan uitgeroepen tot Nederlands schaatser van het jaar. De Europese eïn- kampioen ontving gisteren tijdens het ijsgala in Heerenveen de Ard Schenk Award uit handen van Yvonne van Gennip. Ritsma iggjwon het afgelopen seizoen behalve zijn Europese titel, in januari ,bendn Hamar, twee Olympische medailles: zilver op de 1500 meter, ver. brons op de 5000 meter. Hij werd door de lezers van het bonds- stu. blad Schaats Magazine gekozen tot opvolger van Falko Zandstra, I wa#?'c 'n 1992 en 1993 onderscheiding kreeg. Bij de primeur in toe- 1990 was Bart Veldkamp de gelukkige, een jaar later viel de keus nde °P marathonrijder Dries van Wijhe. atuu ''^Cantona weer uit veld gestuurd voo: londen I )e gigantische voorsprong van Manchester United in in f» de Engelse competititie slinkt met de week. zo niet met de dag. n aaiiDe landskampioen speelde dinsdagavond opnieuw gelijk. In de topper tegen Arsenal in Londen werd het 2-2. Dat zal zonder de rsneiFranse international Eric Cantona moeten gebeuren, die nu war waarschijnlijk heel lang gaat ontbreken. De spelbepalende en •oni licht ontvlambare middenvelder werd voor de tweede achter- het Iteenvolgende wedstrijd uit het veld gestuurd. Nu kon hij twee c'tQminuten voor tijd inrukken, na zijn tweede gele kaart wegens ien een grove overtreding. Zaterdag kreeg hij rood. omdat hij in het pn- duel met Swindon Town (2-2) op verdediger John Moncur ging imldj staan. Cantona kreeg voor dat vergrijp drie wedstrijden en. van ichi zijn clubbestuur, een boete van 40.000 gulden, dele n« Misschien andere naam op Raas-shirts t den haag De overname van WordPerfect door branchegenoot ropj Novell heeft voorlopig geen consequentie voor de professionele |a wielerploeg van Jan Raas. WordPerfect sponsort sinds vorig jaar ygjg de formatie van de Zeeuw. Het contract loopt nog tot eind vol- stea €encl seizoen. ,,Op dit moment weten we niet of er voor ons con- 5 sequenties aan kleven", reageerde dinsdagochtend Harry Jan- enlsen, pr-man van de Stichting Professional Cycling Promotion, waaronder de wielerploeg ressorteert. ..Beide bedrijven zoeken naamsbekendheid in Europa. Een wielerploeg is daarvoor een geschikt middel. Het is zeker niet uitgesloten dat straks de naam van Novell op de truitjes komt. Maar dat is voor de Stichting geen enkel probleem." Dick Advocaat doet luchtig over crisis Oranje-spelers Katwijk-Rijnsburgse Boys 4 april i grcDe zaterdag afgelaste wedstrijd Katwijk-Rijnsburgse Boys wordt staavrijwel zeker ingehaald op 4 april, tweede paasdag. Ook Ajax-FC lat (Éusse wordt op die dag gespeeld. Het officiële aanvangsuur is 18.00 ïerHiur. In Parma vielen Dick Advo caat een week geleden de schellen van de ogen en huilde hij mee met Ajax. Daar moet de bondscoach zich rot zijn geschrokken, daar werd het scenario ge schreven voor een kom mervolle Oranje-interland vanavond tegen de Schot ten. Zoals eerder al in Eindhoven, Milaan en Rot terdam. glasgow albert geesing gpd-verslaggever Gisteravond in Glasgow, na de training in een modderpoel, wimpelde de 'kleine generaal' alle scepcis rond de vorm van de hofleveranciers luchtig weg. „De vorm is bij de meeste spe lers niet aanwezig", gaf hij toe. „maar het Nederlands elftal is toch iets anders dan een club. Met het Nederlands elftal heb ben we tien wedstrijden op rij niet verloren, waarom dan nu ineens wel? En al zouden we verliezen, wat dan nog?" Daar gaat hij echter niet vanuit. „Dat heeft te maken met het zelfver trouwen van deze groep". En van de coach? „Mede." Vorm is niet te definiëren, het is iets ongrijpbaars, zeggen trai ners. Ook Advocaat dus. „Wat is vorm? Die kan in een één wed strijd terug zijn. zelfs in een half uur. Als dat lukt, kunnen de clubs daar de revenuen van pakken." Vier maanden geleden, in de euforie na de geslaagde WK- missie in Polen, liet Advocaat zich in een overmoedige bui ontvallen dat Nederland we reldkampioen kan worden. Tus sen nu en de openingswedstrijd in Washington tegen Saoudi- Arabië ligt nog drie maanden. Niks aan de hand dus? Advocaat weer. „Nogmaals, de vorm is er niet, dat is een feit. Maar we moeten er ook niet te veel over zeuren, anders gaan de spelers het straks nog geloven ook." Maar het gros van de interna tionals is de weg kwijt. En niet zo zuinig ook. Oranje zit er mee. Bijna alle spelers van het Nederlands elftal kampen met vormgebrek. Feyenoorder Gaston Taument is echter in vorm: bondscoach Advocaat stelt hem vanavond waarschijnlijk op. foto anp van Inter, „dan zou ik niet we ten wie de pass moet geven." Dèarom staan beiden vanavond in de basis. Oranje kent echter meer pro blemen. Van Basten speelt al leen nog tafelvoetbal. Wouters en Koeman sukkelen met bles- de bondscoach voorop. De Aja- cieden raakten van de ene op de andere dag de vorm en het zelfvertrouwen kwijt, PSV dob bert stuurloos rond en de mees te Feyenoorders missen inter nationale allure. Tot overmaat van ramp laat Inter Milaan Jonk regelmatig links liggen en loopt Bergkamp ook al niet over van zelfvertrouwen. Advocaat heeft het vorige week bij Inter-Dortmund nog eens met eigen ogen kunnen zien. Hij kent de oorzaak, zegt- ie. „Het concept bij Inter is niet echt op Bergkamp afgestemd, daarin voelt hij zich niet erg ge lukkig. Als hij aan de bal is, kan iedereen zien dat Dennis ont zettend veel kwaliteiten heeft. Maar als Jonk niet meespeelt", sneert Advocaat in de richting sures, de PSVer Koeman heeft op dit moment wel andere din gen aan z'n hoofd 'en is daarom niet geselecteerd' (citaat Advo caat) en Rijkaard is door de tijd ingehaald en lijkt niet meer vooruit te branden. Het is daar om een slimme zet van de bondscoach om hem tot aan voerder te bombarderen. Of het zal helpen? „Hij speelt op dit moment niet zo goed, maar dan kan ik er wel een paar opnoe men. Het is gewoon een logi sche keus", meent Advocaat. vel den haag anp eit De tafeltennissters Bettine Vriesekoop en Mirjam Hooman )uwebben gistermiddag in een rmdcort geding voor de rechtbank CGin Den Haag deelname aan het elodubbelspel tijdens het EK in i hejBirmingham afgedwongen. Het ig duo hoeft, volgens de uitspraak :n yan de rechtbankpresident, niet in- in de landenploeg opgenomen i uiite worden. President Punt vroeg na de (tweeëneenhalf uur durende zit- ting 'een kwartiertje met rust gelaten te worden'. Daarin wam hij tot de conclusie dat KNTTB), Vriesekoop en Hooman uit de nationale ploeg te zetten, dat steekhoudend waren. De rech ter vond de weigering het duo in te schrijven voor het dubbel spel echter een te zware straf. De NTTB wees Vriesekoop en Hooman als hoofdschuldigen aan voor de voortdurende pro blemen binnen de bond. „Het bestuur heeft twee topsporters willen straffen, terwijl het ont breken van een goed topsport- beleid het enige echte probleem is", pleitte mr. Vilé, de raads man van het duo. De tafeltennisbond trad eind februari met nieuwe plannen naar buiten. Dat was vlak na het 'rellerig' verlopen Top-Twaalf- toernooi in Italië. In de nieuwe opzet zouden Vriesekoop en Hooman, begeleid door privé- coaches, aan het individuele EK mee mogen doen. Het duo werd voor het landentoernooi uitgesloten. „Omdat daar in het verleden alle ruzies zijn ont staan", luidde de verklaring. Vriesekoop en Hooman had den vrede met die opzet, al lie ten ze gelijk weten het te be treuren niet meer voor de ploeg uit te mogen komen. Toen ech ter duidelijk werd dat de twee ook niet aan het dubbelspel, tij dens het individuele toernooi, mee mochten doen, protesteer den beiden. „We ontploften vertelde Hooman gistermiddag. „Dat was een extra straf die ner gens op sloeg." Bemiddelingspogingen van achtereenvolgens Van Dilst (be stuurslid Europese bond), lx)or- bach (bestuurslid NOCNSF) en Bolhuis (chef d'equipe voor de Olympische Spelen) sorteerden geen effect. Daardoor werd het kort geding in de ogen van de topsportsters noodzakelijk. „Wij zijn blij dat de rechter heeft ingezien dat de topspor ters niet de dienst uitmaken", verklaarde N IT B-voorzitter Tempelaars. „Wij legden de grenzen. Vriesekoop en Hooman overschreden die. Daarvoor straften we ze. Jam mer genoeg vond de rechter die straf iets te zwaar. We hebben vandaag gedeeltelijk ons gelijk gehaald, maar voelen ons toch verliezer. Omdat de tafeltennis sport weer in een kwaad dag licht is gesteld." De tafeltennisters waren te vreden over de uitspraak. „Meer zat er gewoon niet in", bekende Vriesekoop. „Bettine en ik heb ben door al dit gedoe natuurlijk wel een waardeloze voorberei ding. Ik weet dat het zwak klinkt, maar als we slecht pres teren is de oorzaak niet zo moeilijk te vinden", klaagde Hooman. Het EK in Birmingham begint vrijdag met de landen wedstrijd. Daarin beschikt bondscoach Rieken over Keen. Noor. Muller en Hengstman. Volgende week woensdag begint het individue le toernooi, waarvoor nu naast het dubbel Noor/Keen ook de combinatie Vriesekoop- Hooman ingeschreven dient te worden. Advocaat is deze fase van de ze competitie best bereid reke ning te houden met de belan gen van de clubs, zegt-ie. Op verzoek van Ajax-trainer Louis van Gaal deed hij daarom geen beroep op Edgar Davids. Het was een van de spelers, die de bondscoach een kans had wil len geven zich in Oranje waar te maken. Er blijven er volgens hem echter nog genoeg over. „Maar ik ga niet experimente ren om het experimenteren. Ik lees ook allerlei namen", doelde Advocaat op de Vitesse-spelers Helder en Cocu, „maar ik wil van nieuwelingen elke week zien dat ze graag in het Neder lands elftal willen spelen. Ze moeten wel presteren, senti menten tellen niet." Inter houdt schoonmaak MILAAN ANP Inter houdt, aan het eind van het seizoen grote opruiming. Bij de Italiaanse club moeten deze zomer liefst dertien spelers ver trekken. Van de huidige selectie blijven slechts zes spelers over. Tot hen behoren Dennis Berg kamp en Wim Jonk. Verder mo gen Daniele Fontolan, Nicola Berti, Antonio Manicone en Ru ben Sosa in Milaan blijven. Voorzitter Emesto Pelligrini heeft besloten een groot aantal oudere spelers af te stoten. Voor Ricardo Fcrri (30) en Giuseppe Bergomi (31) wordt het een pijnlijk afscheid. Zij speelden respectievelijk dertien en vijf tien seizoenen in de hoofdstad van Lombardije. SDuel Bernardus - Leidsche Boys laat sporen net \rn. leiden rob van der zanden dnJT l0(j,5cheidsrechter Hans Alblas m(j£eeft zondag na de wedstrijd re(£cmardus - Leidsche Boys (eer- ,n ste klasse Afdeling Leiden) bij de politie aangifte gedaan van ^mishandeling. De 44-jarige ar- er biter uit Voorschoten zegt een klap te hebben gekregen van ejJeen speler van Leidsche Boys, irl, die hij kort daarvoor rood gaf. jn. In totaal gaf hij in Hazerswoude orf.aan het team uit leiden vier jpn keer geel en vier keer rood. Al- t (.bias is niet uit het lood geslagen door het incident dat hem een jeestijve nek en hoofdpijn oplevër- e. de. „Als het moet fluit ik Leids- Che Boys komende zondag nfTe®r" rgt I te leidsman was voor zondag ^j^aan vankei ijk weer aangewezen ,n. voor een duel van Leidsche jBoys. De afdelingsclub aan de (Boshuizerkade speelt thuis te- lVj. gen Leiden, maar Alblas zal vrij wel zeker een of meer weken oS nist krijgen. „Dat zal inderdaad ]er wel het geval zijn, maar ik ga zo j «weer fluiten. Ik laat me niet zo maar uit het veld slaan. Boven- Ijjt dien. ik heb niets gedaan. Dat zijn de spelers. Verder zijn er te veel leuke elftallen die er niet bij gebaat zijn als de scheidsrechter jllhuis blijft." Alblas floot de wedstrijd in Hazerswoude Rijndijk zondag af toen er nog zeven spelers van Leidsche Boys over waren. Dat fis reglementair onvoldoende om door te spelen, maar geluk kig was de negentigste minuut al bereikt (de stand was 6-3 voor Bernardus). Alblas: „Het was in de laatste minuut letter lijk en figuurlijk gedaan met de wedstrijd." Ellende Bij de stand 4-2 in het voordeel van Bernardus begon de ellen de, zo herinnert hij zich. Hij gaf een penalty aan de Hazerswou- denaren en werd in zijn spurtje naar de penaltystip 'met een bodycheck' opgevangen door Peter Kooien. Dat was de eerste rode prent. Vervolgens riep Koolens teamgenoot Rudolf'lei- perd' tegen de scheidsrechter. Alblas: „Niet zo moeilijk, dat was ook rood." Het was allemaal nog kinder spel vergeleken bij de taferelen in de slotminuut. Alblas: „Eerst kwam Joop de Roo van Leids che Boys met eep flying tackle aanvliegen. Dat was geel. Toen kwam hij met gebalde vuist op me af en gaf me een klap." Dat was de derde rode kaart. Toen Keizer van Leidsche Boys daar nog eens 'vuile klootzak' aan toevoegde, viel de vierde rode kaart. Einde wedstrijd. Joop de Roo ontkent dat er is geslagen door hem. „Toen ik geel kreeg riep ik 'dit is mijn eerste overtreding, ga nou eens normaal fluiten'. Toen was het rood. Ik ben meteen gaan dou chen en heb de scheids zelfs niet eens meer iets toegeroe pen. Ik ben verbouwereerd door dit verhaal van hem." Volgens De Roo kwamen zijn ploeggenoten vlak na hem de kleedkamer binnen, nadat de vierde rode kaart was gevallen. „Toen was de negentigste mi nuut nog helemaal niet bereikt, dat was eerder." Bij Bernardus wil men zich niet met de zaak bemoeien. Trainer Ben Möllers: „Ik heb niets gezien en wil er niets mee te maken hebben. Dit zoeken ze bij leidsche Boys maar uit. Mijn spelers willen er ook niets over zeggen." Consequent Alblas zegt dat hij al 27 jaar op dezelfde manier fluit en dat hij zondag niet anders deed. „Ik ben duidelijk en neem vooraf nog even alles door met de grensrechters. Regels zijn regels en ik fluit altijd consequent. Of ik nou in de eerste of laatste mi nuut een grove overtreding zie, rood is rood en geel is geel. Ik marchandeer niet en heb hele maal geen tv-beelden nodig. Ze zeggen dat ik snel kaarten trek, dat zal best. maar dat is dan al tijd volgens de afgesproken re- gels." De man in het Zwart („Ik moet me woensdag weer bij de dokter melden, want ik heb nog last van mijn nek.") is niet aan geslagen na zondag en gaat ge woon door. „Maar thuis vragen ze zich wel af of het allemaal nog moet. Toch ga ik verder, al moeten ze van me afblijven op het veld. Als ze aan me zitten, heb ik daar moeite mee." Alblas floot ooit KNVB en loopt nu in de afdeling. „Ik ben 26 kilo afge vallen om dit te kunnen blijven doen." Voorzitter Thijs Neuteboom van leidsche Boys is niet blij met de zaak. „Ik ben al vijf jaar voorzitter maar heb nog nooit zoiets meegemaakt. Dit is heel erg naar allemaal. Ik vond het helemaal geen onsportieve wedstrijd, volgens mij had de scheidsrechter een off-day. De spelers zaten na afloop gebroe derlijk bij elkaar in de kleedka mer. Ik verlies liever met 7-0 zonder incidenten dan dit ge doe." Volgens Neuteboom stond er op het wedstrijdformulier niets over een klap van een speler. Al blas: „Dan heeft-ie niet goed gekeken. Ik heb code 25 inge vuld, dat wil zeggen 'slaan en het raken van'. Verder ga ik nog een aparte brief schrijven naar de afdeling. Daarin staat dat ik nog een vijfde rode kaart had moeten geven. Een van de spe lers van Leidsche Boys had na melijk geroepen 'laat die scheids nou met rust jongens, we schoppen hem straks wel in elkaar'." Hans Alblas: „Ze moeten van me afblijven." foto dick hocewoninc l E Afgelopen maan dag stond in deze krant een artikel over handbalclub Saturnus. De Leidse vereniging is in ge sprek met eredivisionist Bol lenstreek over eventuele sa menwerking in de toekomst. Wij polsten wat meningen in het Saturnus-kamp en publi ceerden een verhaal waaruit bleek dat veel leden in begin sel niet afwijzend tegenover samenwerking staan. In het stuk werd duidelijk een voor behoud gemaakt, omdat de besturen van beide clubs slechts oriënterende gesprek ken voeren op dit moment. Ondanks de onschuld van het artikel is voorzitter Han van Delft van Bollenstreek ver schrikkelijk op zijn tenen ge trapt door het stukje. Hij bel de de redactie. Hoewel hij geen lid is van Saturnus - en dus geen mening hoefde te geven in het artikel - vindt de praeses dat hij is gepasseerd door de betreffende journa list. Van Delft: U had op zijn minst mij moeten bellen alvorens tot pu blicatie over te gaan. U bent niet op de hoogte van de ont wikkelingen en gaat zonder voorkennis iets schrijven. Dit artikel kan de besprekingen ernstig beschadigen. Ik sluit zelfs niet uit dat dit het einde van de gesprekken kan Inteke nen. Daar begrijpen wij niets van. Wat zijn dan de kwalijke pas sages in het stuk? Dat kan de voorzitter helaas een beetje moeilijk uitleggen. „Ik heb het stukje nog niet ge lezen. zegt hij. Van Delft heeft slechts iets opgevangen over 'een stukje in de krant'. En dat kan vol- gcjjs hem niet, want hij is daar niet voor gevraagd. We proberen hem ervan te over tuigen dat het artikel louter een 'sfeerreportage' uit het Saturnus-kamp was, maar Van Delft is niet te vermur wen. „U heeft onrust gezaaid bin nen deselectie van Hol len streek. Dit kunnen wij niet ge bruiken zo vlak voor de beker finale van aanstaande zon dag. Ik ben al gebeld door drie speelsters die zich zorgen ma ken." Hopelijk hebben de speelsters het artikel goed gelezen, maar misschien lazen ze het wel zoals Van Delft: niet dus. Wij zijn zeker niet van plan om de gesprekken tussen Bol lenstreek en Saturnus te frus treren, maar dat hebben we kennelijk wel gedaan. Van Delft is geschokt en laat het er niet bij zitten. „Ik verleen geen medewerking meer aan U. Ik stuur een inge zonden brief naar de Haag sche Courant om mijn onvre de over de gang van zeiken te uiten. Want met die krant heeft de voorzitter wel een 'prima rela- e voet balveren i- J ging Katwijk wil dat we lief zijn voor elkaar. De 'toonzetting in sommige perspublicaties' was voor de amateurkam pioen aanleiding om het maandelijkse Sportcafé Bol lenstreek te mijden. En in haar kielzog trok de w Kat wijk de andere zaterdagclubs uit de Bollenstreek mee. Tot zover is er niks aan de hand M hei gedrag een landskampioen waardig is, is nog maar de vraag. Maar als je als bestuur principieel te gen een 'bepaald soort' be richtgeving bent, hebben we dat maar te respecteren. Maar wat lezen wij in het laatst verschenen clubblad van de w Katwijk? In het jaar overzicht Bollenstreek 1993, ontsproten uit het brein van Dhr. J. Playfair, stuiten wij op een aantal ferme schoppen in de richting van zustervereni ging Quick Boys en Rijns burgse Boys. Een bloemle zing: „Dieptepunt: de 2de plaats van Quick Boys. Slechtste aankoop: Jaco van der Hoeven. Cemeenste aanvaller: Martin de Louw. Cemeenste verdediger: Martin h"g. Grootste versierder: l'renk van der Kley. Meest overschatte voetballer: Martin Steenvoorden. Daar blijft het niet bij, want op een andere plek plaatst I. Playfair nog wel meer plaag stootjes in de richting van de (zogenaamd) bevriende blauwwit te dorpsgenoten. Hoe zijn deze uitspraken te rijmen met de zienswijze van het Katwijk-bestuur dat we vooral lief voor elkaar moeten zttnf Wim Guyt (als actief speler beter bekend als Wim Guyt 2) is verantwoordelijk voor de samenstelling van het club blad. Hij heeft kennis geno men van de stukken en ze uit eindelijk vrijgegeven voor pu blicatie. Guyt: „I r staan wat onaardige din gen in. dat realiseer ik me. maar ze zijn onschuldig be doeld. Ik ben een srH'jrele eind redacteur. Guyt weet niet of hij in de ko mende dagen woedende be stuursleden over zich heen krijgt. De eindredacteur legt ook geen link naar 'pittige' publicaties in regionale me dia. Guyt: „Ehhh. nee. Maar het is ook niet mijn lijstje dat in hel clubblad stond. Maar ook wij vinden dat er journalistieke vrijheid moet zijn. Nu maar hopen dat de Kat wijk-bestuurders daar hetzelf de over denken. Uniek misschien niet, wel uitzon derlijk was de klap die scheidsrechter Wim Schreuder op 12 december op het voetbalveld uitdeelde. De leidsman uit Alphen aan den Rijn voelde zich tijdens de vierde klassewedstrijd WCR Eilander bedreigd en mepte er ineens op los. The umpire strikes back. Speler Ed Lynch van Excelsior hield een ge scheurde lip over aan de rondzwaaiende vuist van Schreuder. Vorige week kreeg de spellei der zijn straf: vier duels. Voor af had Schreuder al met een schorsing rekening gehouden. De Alphenaar: „Ik heb iemand geslagen. Dan heb je weinig recht van spre ken. Toch valt de straf van vier wedstrijden Schreuder zwaar. I lij pleegde ruggespraak met de scheidsrechterscommissie en is in beroep gegaan. Schreuder: „Die straf motiveert natuurlijk niet echt. Ik twijfel dan ook of ik met fluiten doorga. Want ik vraag me allematd af waar- voor ik het nog allemaal doe. Ik heb plezier Meefd aan het fluiten, maar de aardigheid is er wel van af. Lr gebeuren ver velende dingen de laatste tijd. Ik ben fout geweest, maar dat hoeft nog niet te betekenen dat je direct vier wedstrijden krijgt. Lr waren toch verzach tende omstandigheden. Ik werd door zeker tien f peters Ifedreigd" I let meest vervelend vindt Schreuder de handelwijze van de tuchtcommissie. Schreuder Als een voetlraller in hoger beroep gaal wordt zijn straf opgeschort. Maar bij een scheidsrechter gebeurt dat niet. Ik heb er nu al twee wed strijden straf opzitten en ik heb nog niks gehoord. Dus heeft dat hoger Irerwp eigen lijk geen zin meer. Nog een kwestie rondom een* scheidsrechter. Vorige week na NFC-Rooden- burg verklaarde de I .eidse oe- fenmeester Eelco lielemon dat fluitist Ph. van der Pol uit l.eusden was 'omgekocht'. Naar aanleiding van de uit spraken van Fielemon heeft Van der Pol rapport opge maakt en de tuchtcommissie op de hoogte gesteld. En zingt Fielemon binnenkort een toontje lager. rob van der zanden rob onderwater

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23