VVD boos over nieuw college Zoeterwoude 'Notaris is eigenlijk zoiets als de melkboer' Regio 1 tVarmonders rriogen meer neepraten over plannen Portefeuille-verdeling Voorschoten bijna rond Zwemclub Koudekerk zet aanval in tegen D66 Rijnwoude Verkoop tuinaarde scouting valt tegen Burgemeester: Kraakactie gericht tegen asielzoekers \NDAG 21 MAART 1994 clod een door voorruit van trein rmond» YVarmondse jongeren hebben gistermiddag vermoe- dzee smfijk een steen gegooid door de voorruit van een trein die War end nabij de Oranje Nassaulaan passeerde. De machinist van detrein zag door het kapot spatten van de ruil van het ene op >rsprong; andere moment totaal niets meer. De politie, die door de ït kwik n(jer|ancjse Spoorwegen werd ingeschakeld, heeft geen ver- rrust|S:hten kunnen aanhouden. Een woordvoerder van de politie juitop ^al ^et van een v'ac^uct naar beneden gooien van een steen n voor deeen voorbijrazen(le trein 'zeer gevaarlijk spel' is. „Door de te- >erder snelheden krijgt de steen het effect van een kogel, wordfgeen dodelijk kan zijn voor de bestuurder of andere inzitten- leuwe, ai van de trein." een br Sa otterdammers verdacht van inbraak het enif arme sp»hen aan den run Twee 20-jarige Rotterdammers zijn in hun n met bonplaats opgepakt op verdenking van een inbraak die in Al- e. somden aan den Rijn is gepleegd. Het stel wordt verdacht van een =r,Ook oraak in een pand aan de Bezembinder, waarbij tevens een wat dendrijfsauto is ontvreemd. De Rotterdammers zijn in hun woon- atst hefats aangehouden omdat ze in een (andere) gestolen auto re- edruk zin 'n ^eze auto werden bankpassen aangetroffen die bij de in- mavië. aak 'n Alphen aan den Rijn zijn ontvreemd. ruimt Kr»lphenaar verdacht van auto-inbraken n met s et ma.riDEN ten 25-jarige Alphenaar is zaterdagmorgen vroeg door politie aangehouden, omdat hij wordt verdacht van een reeks jto-inbraken. De man viel op omdat hij stond te rommelen -ui auto's in de buurt van de Klaverhof. In die straat zijn in de acht van vrijdag op zaterdag vier auto's open gebroken. oorbijgangers mishandelen mannen _^phen aan den run Twee mannen uit Boskoop en Aarlander- ?en zijn in de nacht van zaterdag op zondag in elkaar geslagen ten ze geld uil de muur haalden in de Pieter Doelmanstraat in Iphen aan den Rijn. Ze werden zonder reden aangevallen door «.vee mannen. Een van de twee slachtoffers, een 21-jarige Aar - mdervener, móest zich na het voorval laten behandelen in een Jekenhuis. De Aarlandervener en een 18-jarige Boskoper wer en omstreeks een uur 's nachts te grazen genomen. Hun bela- ers schopten en sloegen het tweetal langdurig. Als gevolg daar- an raakte de Aarlandervener korte tijd buiten westen. De vecht partij eindigde toen passanten tussenbeide kwamen. De Al- hense politie is op zoek naar deze getuigen. Automobiliste redt konijn 3 vassenaar Een 25-jarige Haarlemse automobiliste kwam zater- 'n de sloot terecht toen ze remde voor een konijn c'e Wassenaarse Landscheidingsweg overstak. De vrouw edruk''ee^' evena*s '1ct konijn, ongedeerd. De auto, die na plosteling 'u emmen in een slip terecht kwam, moest met een kraanwagen uit de sloot getakeld worden. 'nvvoners van Warmond zoggen meer en eerder meepra- le da?n over plannen van de ge- 2Qeente. Het college van B en W 'ur o^eft een plan gepresenteerd oe de inspraak kan worden voor?rbeterd en de Warmonders sneet'ter kunnen worden voorge ler. cht over gemeentelijke plan- TseneH. j.|et conege erkent dat de urger nu zo laat informatie rijgt, dat meepraten nauwelijks og zin heeft. let gemeentehuis wordt be- proken, is door de agenda's lg'an vergaderingen te lezen in >r03lel p'aatselijke huis-aan-huis- >lad. Dat wil het college anders (aan doen. Belangrijke voorstel en worden eerst voorgelegd jan de inwoners, die er dan uit gebreid over kunnen meeden- ^H^en en -praten. Behalve aan in voorzittingen denkt het college ook aan enquêtes. Minder be langrijke voorstellen worden zonder inspraak vooraf door de commissies en de raad behan deld, waarbij de Warmonder wel tijdens de vergadering kan meepraten. De voorstellen worden bo vendien minder 'dichtgetim merd' en krijgen meerdere keu zemogelijkheden. De verschil lende varianten voor een oplos sing worden wel voorzien van een prijskaartje. De hoorzitting die de ge meenteraad nu nog daags voor de raadsvergadering houdt, wordt afgeschaft. Volgens het college is die hoorzitting zo kort voor dat de beslissing moet worden genomen, dat de in spraak van burgers amper zin heeft. Spreektijd direct voor de vergadering geeft de Warmon ders echter toch nog de kans hun argumenten voor of tegen een voorstel nog eens naar vo ren te brengen. Van der Kooi: 'Er is gerotzooid bij de onderhandelingen Zes bedrijven kandidaat voor onderneming van het jaar alphen aan den run. De fractievoorzitter van de Zoeterwoudse WD vindt dat 'er is gerotzooid bij de college-onderhandelingen' van vorige week. Dat Progressief Zoeterwoude en CDA toch met elkaar doorgaan in een nieuw college zit WD'er H. van der Kooi op zijn zachtst gezegd niet lekker. Met een zetel erbij heeft de WD als enige winst geboekt. „De kie zer geeft toch een duidelijk signaal af. Maar daar wordt niet naar geluisterd," meent Van der Kooi. zoeterwoude brenda filippo Van der Kooi stoort zich met name aan de uitspraken die PZ- wethouder A. Ringersma vorige week deed in deze krant. „Als Ringersma zegt dat het altijd de inzet van PZ is geweest om met het CDA door te gaan, is dat ge logen," zegt Van der Kooi. De WD'er verwijst naar de ge sprekken die zijn partij met PZ voerde. „We zaten op dezelfde lijn. Er wérd zelfs al gesproken over de portefeuilleverdeling." meldt Van der Kooi. De WD, onderhandelde met PZ-fractie- voorzitter J. Stuijt, A. de Lange en M. Booij. „Tegen deze achtergrond be grijp ik niet hoe Ringersma deze uitspraken heeft kunnen doen. Dat zou betekenen dat PZ geen open kaart heeft gespeeld en dat geloof ik niet. Ik concludeer eerder dat Ringersma graag met het CDA en Hogenelst door wil de en zijn partij daarvan heeft weten te overtuigen," aldus Van der Kooi. Nieuw PZ-raadslid M. Booij notuleerde de bijeenkomsten. Zij bevestigt dat PZ allereerst uit was op een verbintenis met het CDA. „Maar WD en PZ zaten goed op een lijn. Wat PZ nu ei genlijk wilde, werd niet zo dui delijk, vond ik. Het leek erop dat alles van de houding van het CDA afhing," aldus Booij. Partijgenoot R. de Lange vecht de WD-stellingname aan. „PZ heeft er nooit een geheim van gemaakt dat ze in principe met het CDA door wilde gaan. De WD was daarvan op de hoogte. Tot onze verrassing wil de het CDA echter met beide partijen praten. Toen zijn wij dat ook gaan doen." Volgens De Lange is er 'plezierig' met de WD onder handeld. „De WD kwam ons heel ver tegemoet. Maar toen het CDA aankondigde dat zij al leen met ons verder wilden, was de beslissing gemaakt. Een goe de coalitiepartner laat je niet zo maar in de steek. Bovendien is het mijn persoonlijke mening dat het CDA ons vier jaar gele den wel de kans heeft gegeven om uit de oppositiebanken te komen." Volgens Van der Kooi waren de verkiezingsprogramma's van WD en PZ beter op elkaar afge stemd dan de combinatie PZ- CDA. „Over de enige geschil punten konden we het snel eens worden." zegt Van der Kooi. Zo besloot ook de WD om eventuele bezuinigingen op het welzij nsprogram ma te schrappen. „Daarnaast bereik ten we een leuk compromis over de herinrichting van het Dorpsplein. Wij wilden de par keerruimte absoluut behouden, PZ vond dat minder belangrijk. We bedachten dat het mogelijk moest zijn op sommige tijdstip pen wel en op andere niet te parkeren." PZ bevestigt dat hierover is gesproken. „Natuur lijk. In de trant van: 'Hoe den ken jullie over de taakverdeling? Dat tast je altijd af," aldus De Lange Wethouder en lijsttrekker A. Ringersma was niet direct bij de onderhandelingen betrokken. „Ik wilde geen moment de in druk wekken dat ik op een be paalde manier handelde omdat ik per se op die wethoudersstoel wilde blijven zitten." Ringersma vindt de kritiek van de WD 'heel vreemd'. „Als je vier jaar prettig hebt samengewerkt, waarom zou je dan veranderen? Bovendien gaan we een moeilij ke tijd tegemoet. Door de nij pende financiële positie van de gemeente zal het college van B en W een aantal zware besluiten moeten nemen. Dan is een gro te coalitie van tien zetels com fortabeler dan een van acht ze tels," aldus Ringersma. Een deskundige jury heeft deze week de zes Alphense genomi neerden voor de titel 'onderne ming van het jaar 1994' bekend gemaakt. Op de lijst staan Goedhart Holding. Van Vliet zoetwaren, autobedrijf lohan Zwart, Bakker fiets- en wieler sport. restaurant Djorrish en kantoorboekhandel Haasbeek Herenhof. De genomineerden zijn gekozen uit twintig inzen dingen. Op 19 april worden de prijswinnaars bekend gemaakt. Bij de selectie van de kandi daten is onder andere gekeken of de bedrijven in het afgelopen jaar een bijzondere prestatie hebben geleverd. Dat is in ieder geval bij Goedhart het geval. Vorig jaar opende het bedrijf een splinternieuwe Gamma bouwmarkt in de Alphense wijk Kerk en Zanen. Daarnaast opende Omega Tegel Sanitair in Alphen haar deuren. Ook lohan Zwart is druk aan het bouwen. Aan de Anthonie van Leeuwenhoekweg bouwt het autobedrijf een nieuw be drijfspand. Van Vliet zoetwaren staat op de lijst omdat het be drijf zich in tien jaar heeft ont wikkeld van een gewone snoep verkoper tot een groothandel met een bijzonder assortiment. Bakker fiets- en wielersport is genomineerd omdat het bedrijf trendsetter is in het op maat aanmeten van fietsen. Restau rant Djorrish heeft het afgelo pen jaar een groot aantal activi teiten ontplooid, waaronder het geven van culinaire kooklessen. Boekhandel Haasbeek Heren hof verhuisde in het afgelopen jaar van de Passage naar de Kei zershof. voorschoten De verdeling van de portefeuilles van het nieuwe college van B en W in Voorschoten is bijna rond. Vast staat dat niet wordt getornd aan de 'kernen' van de huidige portefeuilles. „Op onderdelen wordt wel geschoven," aldus J. van de Poel, die de college-onderhandelin gen leidt Hij denkt dat Dat betekent dat Van de Poel (WD) wet houder openbare werken blijft. F. ten Have (CDA) financiën en 11. Smits (D66) de portefeuille van M. Breunesse (welzijn) overneemt Notarissen Warmond en Voorhout richten maatschap op warmond/voorhout valerie leenheer De bel is nog stuk en de naam borden zijn nog niet klaar, maar de nieuwe notarissen van War mond en Voorhout zijn al met veel enthousiasme aan hun werk begonnen. Vorige week hebben de Warmondse notaris tiir. W. Haverkamp en mr. C. Meddens uit Voorhout samen een maatschap opgericht. De maatschap 'Haverkamp en Meddens' heeft twee kantoren, één in Warmond en één in Voorhout. Notaris Haverkamp heeft het kantoor van de vorig jaar over leden notaris C. Waverijn over genomen. Voorheen werkte hij als kandidaat-notaris in Hille- gom en Den Haag. Meddens is een nieuw kantoor begonnen, want er was tot nu toe nog geen notaris in Voorhout. „Warmond had in de zeventiende eeuw al een nqtaris, maar Voorhout heeft er nu in 1994 pas één ge kregen," vertelt Meddens. „De Voorhouters moesten voorheen dus altijd naar omliggende dor pen voor de diensten van een notaris. Nu kunnen ze in hun eigen dorp terecht. Een notaris is eigenlijk net zoiets als een melkboer of een bakker. Men sen hebben graag alles in hun eigen dorp." Beide notarissen zijn dus nieuw in de dorpen, maar ze zien het als een uitdaging het vertrouwen van de inwoners te winnen. „Je bent toch een nieuw gezicht voor de klanten en je moet dan ook de tijd ne men om een vertrouwensrelatie met ze op te bouwen. Het gaat immers vaak om serieuze za ken", zegt Haverkamp. De redenen voor het samen gaan van de twee notarissen zijn volgens Haverkamp vooral van praktische aard. „Als de één ziek is of op vakantie is, kan de ander de zaken waarnemen. Ook kunnen we samen de vakli teratuur bijhouden. Toch vindt Meddens het óók belangrijk dat er door samenwerking altijd een klankbord is. „Als er problemen zijn of je wilt iets kwijt, dan kan je altijd bij elkaar terecht. Je bent samen sterk." De taak die de notarissen nu te wachten staat is het bekend maken van hun komst en hun samenwerking bij de klanten. „Dit is nu eigenlijk een tijd van handjes geven", zegt Haver kamp. „We moeten allerlei klanten en instanties laten we ten dat er nieuwe notarissen zijn. „Zeker als je nieuwe uit- hangsbord nog even op zich laat wachten", voegt Meddens daar aan toe. De notarissen Meddens (links) en Haverkamp uit Voorhout en Warmond. jtIJNWOUDE RUUD SEP 3 De zwem- en poloclub Koude- 2 Icerk is laaiend op het Rijn- i jlvoudse D66. De zwemmers i Jdnden dat de democraten kie zersbedrog plegen door in de college-onderhandelingen te Rechten voor sluiting van het overdekte zwembad De Dolfijn, Terwijl de partij in een verkie- fzingsfoldertje slechts vaag sprak ivan 'een goed zwembadenbe- ffleid'. Verschillende D66-stem- ijmers hebben al om opheldering ^gevraagd bij de partij. Sluiting van De Dolfijn bete-' kent het eind van de Koude- kerkse zwemclub. Dat stelt zwemclubvoorzitter J. Nieu- wenburg in een brief aan alle betrokkenen bij de collegevor ming. Hij is bang dat CDA en WD zich neer zullen leggen bij het standpunt van D66. Alleen op die manier kan er een meer derheidscollege van CDA, WD en D66 van de grond komen. Voor CDA en WD is sluiting (of privatisering) van De Dolfijn wel bespreekbaar. Nieuwenburg is pisnijdig en laat zich voor de gelegenheid net zo ongenuanceerd uit als zijn pupillen afgelopen zaterdag bij Paul de Leeuw. „Die D66'ers hebben nog nooit van hun le ven iets positiefs gedaan. Nu zijn ze wat gegroeid en willen ze in het college van B en W. En gelijk gaan ze door met het af braakbeleid van de gemeente. De dorpspolitiek hier is vol strekt belachelijk. Ik heb nog nooit zo'n stelletje stomme ei kels bij elkaar gezien." Volgens Nieuwenburg zijn er van verschillende kanten brie ven onderweg naar D66, en denken geschrokken D66-stem- mers er zelfs over om partijlei der-Hans van Mierlo bij de zaak te betrekken. Het personeel van De Dolfijn, dat bij sluiting van het bad op straat komt te staan, was het afgelopen weekeinde in alle staten. D66-raadslid P. Kerkvliet vindt de opwinding onterecht. „Er is helemaal geen sprake van kiezersbedrog. Wij hebben steeds gezegd dat we De Dolfijn willen privatiseren of sluiten. Het geld dat we daarmee bespa ren willen we uitgeven aan za ken die wij belangrijk vinden, zoals het voorkomen van belas tingverhoging. Verder willen we geld steken in zaken waar bur gers veel energie in steken en die veel saamhorigheid kweken, zoals de door vrijwilligers ge draaide zwembaden en de jeugdvakantieweken." Volgens hem is er bovendien een goede kans dat De Dolfijn n ZOETERWOUDE BRENDA FILIPPO 81 Scouting Zoeterwoude heeft af- o: gelopen zaterdag zeker twintig procent minder tuinaarde ver- kocht dan in voorgaande jaren. y Maar de tuinaarde-actie draait )1 nog een weekje door. Via nabe- stellingen hoopt de scouting de verkoop alsnog op te krikken. Volgens woordvoerder G. van Cromvoirt is het uitzonderlijk koude weer de boosdoener. „Vorig jaar was het een graadje of vijftien. Mensen waren al volop in de tuin bezig. Het ge beurde wel dat ze vijf zakken kochten en ons vervolgens ach terna holden voor nog tien zak ken. Eind maart is normaal een prima tijd." Voor deze actie is de scouting geheel afhankelijk van de inzet van vrijwilligers. „Zij brengen de zakken huis- aan-huis rond en stellen aan hangwagens, auto's en kruiwa gens beschikbaar." zegt Van Cromvoirt. De scouting gebruikt een deel van het geld voor het jubileum feest in 1995. „De rest gebrui ken we voor een logeerpartij voor kinderen uit het Poolse Osieczna. Met dat dorp heeft Zoeterwoude een dorpenband. We willen in de zomer van vol gend jaar zo'n twintig kinderen hier laten komen," aldus Van Cromvoirt. Zo'n zeventig vrijwilligers de den mee aan de achtste tuin aarde-actie onder het motto 'Geen gesjouw want de scouting doet het zaterdag voor jou'. Als extra attractie reden twee vrij willigers rond met antieke trek kers. Een ervan uit 1960 hield er halverwege de rit mee op. „Van te voren maakten we er al geintjes over. Schakelen duurde al zowat een kwartier, er zat geen gang in," vertelt vrij williger P. van Latun lachend. „Maar de eigenaar heeft het pri ma opgevangen. Hij belde di rect naar zijn familie die twee tractoren aanleverde. Ik vond het heel attent dat iedereen toch nog alle zeilen bijzette om de actie tot een goede einde te brengen." aldus Van Latun. Voor nabestellingen kunt u bellen met 01715-1395. Vrijwil ligers bezorgen de zakken tuin aarde thuis. niet echt gesloten hoeft te wor den, maar in geprivatiseerde vorm kan blijven bestaan. Er heeft zich bij de gemeente al ie mand gemeld die serieuze plan nen heeft met het bad. Door het zwembad uit te breiden met za ken als een sauna en een sport school. hoopt die het bad op commerciële basis te kunnen exploiteren. „Wij willen in het collegeprogramma laten opne men dat we die man een goec kans geven", aldus Kerkvliet Dat er voor De Dolfijn een gi privatiseerde toekomst zou /iji is iets wat er in ïedei geval I Nieuwenburg niet in wil. ,,l let natuurlijk belachelijk om et overdekt bad in geprivatiscert vorm over te nemen. Wat je w veel ziet is dal de Sport fondsc zo'n bad gaan exploiteren. Ma; dan moet de gemeente wel c tekorten dekken, en die zijn da vaak nog groter dan toen de g< meente het bad in eigen hari had." Vrijwilligers van Scouting Zoeterwoude brengen voor de achtste maal zakken tuinaarde rond in Zoeterwoude-Dorp. Door het koude weer is er twintig procent minder verkocht. coro henk bouwman LEIDERDORP ROV KLOPPER Burgemeester M. Zonnevylle van Leiderdorp beschuldigt de Stichting Leeroaar Leiderdorp ervan 'een hékel te hebben aan asielzoekers'. Hij deed deze uit spraak gisteren in een reactie op het kraken van de vqormali- ge badmeesterswoning aan de Ericalaan. De woning, naast de voorma lige Engelendaelschool is het af gelopen weekeinde gekraakt door Leiderdorper H. Postma, die eerder poogde het pand te kopen. Toen hij onlangs hoorde dat de gemeente de woning wil gebruiken voor huisvesting van asielzoekers, besloot hij het pand te kraken. Gisteravond heeft hij de Stichting I-eefbaar leiderdorp aangifte laten doen van de kraakactie. Postma beweerde op dat moment 24 uur in het pand te zitten, waarmee de ter mijn is verstreken dat hij zonder pardon uit het huis kan worden gezet De politie stelde burgemees ter M. Zonnevylle onmiddellijk op de hoogte van de aangifte. De burgemeester zag nog geen aanleiding in te grijpen om (Ir eerste kraakactie in de Leider dorpse historie te beëindigen. „Ik weet niet wat dit precies is, een kraakactie of een public i- teits-stunt. I.aten we eerst mor gen maar eens afwachten. Zonnevylle heeft, een duidelij ke 'mening over de actie van Postma. „Ik vind hem egoïs tisch. Deze man heeft een eigen woning en zit door zijn actie mensen in de weg die in grote nood verkeren, ik kan niet an ders concluderen dat de Stiel i ting Leefbaar leiderdorp, die Postma steunt, een hekel heeft aan asielzoekers." De kraker is van zins in de woning te blijven zitten. „Al staan ze hier voor de deur om de boel te ontruimen, ik wijk niet." Postma woont met zijn vrouw en vier kinderen in een eengezinswoning aan de Lei derdorpse Bernard Haitink- straat. Van woningnood is dus geen sprake, zo erkent hij. „Maar ik vind dat elke Leider dorper het recht heeft om te kunnen verhuizen als hij dat wil."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9