Noordwijk verkijkt zich op 'lucky' Quick Boys 'Seizoen is naar de knoppen' Voorschoten nu alleen aan kop Vrouwen Docos maken geen fout Sport ARC sleept punt weg bij Scheveninger Den Haag verliest weer Verlies voor Oegstgeest Oefenzege RCL op Leiden 16 MAANDAG 21 MAART 1994 CHff UTLlfAWlEKPIIk O'i :R|v!i. I. i'lA (.HET K» 'I' ONi 'l A SCHEVENINGEN ARC is op de weg terug. Mt vier invallers haalde de Alphei se Racing een punt weg b Scheveningen. Dat gebeurde o een manier die het aanzien vo ledig waard was. Dit in teger stelling met vorige week, toe ARC bijzonder slecht voor d dag kwam, ondanks de winst o Rozenburg. ARC moest de steun van It han Boer en Jacques Key ontbc ren. Trainer Wim van /.wan vreesde het ergste, want lie tweetal vormt zo n beetje be boegbeeld van ARC. Voeg daar bij de blessures van Jan Wou ters en Walter van der Weidei en de schorsing van Paul Dijk man en het bange voorgevoe van Wim van Zwam is ver klaard. Maar tot opluchting vai de oefenmeester liep alles an ders. al zal hij in de openingsfo se nog zijn twijfels hebben ge had. John Blok strafte in de eer ste minuut onzorgvuldig han delen van de AR( 'defensie af er tekende voor de 1-0. Daarn. volgde een stormachtig offen sief van de thuisploeg, dat ge lukkig voor ARC zonder gevol j gen bleef. Na 23 minuten trok ARC dc zaken recht. Robin Leunisser bekroonde een snelle counter uitgevoerd met John van dei Meer, met een prachtige, doel treffende uithaal: 1-1. Daarna hielden de ploegen elkaar keu rig in evenwicht. Voor de doelen ontstonden de mooiste kansen, maar treffers bleven uit. Vlak voor tijd was René Lam-j mers dicht bij de winnende goal. De libero zag zijn inzet op de lat belanden. Aan de andere kant voorkwam doelman Tui-! nenburg een seconde voor tijd een doelpunt van Schevenin gen. Kortom, een terechte uit slag van een wedstrijd, die werd 'ontsierd' door de warrige lei ding van arbiter Brouwer. Scheveningen ARC 1-1(1-1) I Blok 1 -0. 23. Ixunlsscn 11 Scheidsrechter Brouwer. Toeschouwers: 1000. Gele kaarten: John van der Meer, Van der VUsbVan Mphcn (allen u« AR( Tuinenburg; Rloemheuu-I. I im mers. Kooy. Iloogendoom. Van Men gelen, Van Amhem, Van der Meer. Van der Vlisi; tennissen. Bos SASSENHEIM RON HOOGENDAM MEDEWERKER Zaterdagtweedeklasser Ter Leede vertoont onbegrijpelijke trekjes. De Sassenheimse for matie is even wisselvallig als het weer. Soms weergaloos, soms bedroevend. Zaterdag tegen VRC uit Veenendaal stond de thuisploeg met nog een kwar tier te spelen met 1-0 voor. Niettemin gingen de bezoekers met een 1-2 zege aan de haal. Met nog zes wedstrijden te gaan - en nagenoeg uitgescha keld voor de derde periode bi vakkeert de Sassenheimse ploeg in de degradatiezone. Moeilijke tijden derhalve voor Ter Leede. En dat is men aan De Menne- weg niet gewend. Logisch, na twee kampioenschappen op rij. Zoals de zaken er nu voor staan begint zelfs succestrainer Wim van Harskamp zich achter z'n oren te krabben. De blijde ge voelens na de goede verrichtin gen in de laatste twee duels, sloegen na het debacle tegen het alles behalve imponerende VRC om in twijfel. „Het is onbe grijpelijk", foeterde Van Hars kamp na afloop. „We hebben te veel dekkingsfouten gemaakt en te veel duels verloren. Het ging DEN HAAG ANP NEC de bekerfinale, Dordrecht weer alleen op kop. Op de dag dat NEC stuntte tegen Ajax, won koploper van de eerste divisie thuis met 2-0 van nummer achttien Veendam. De voorsprong op de Nijmegenaren be draagt twee punten, met nog acht duels te gaan. Het eerste doelpunt van Dordrecht was van Breetveld. zijn 26e in de competitie. De door zijn col lega's tot beste speler van de eerste divisie uitgeroepen spits kreeg tevens zijn derde gele kaart waardoor hij de wedstrijd van vrijdag tegen Zwolle mist. Heracles, kanshebber in de periodestand, speelde thuis 0-0 tegen Fortuna. De Limburger Deckers kreeg de rode kaart, na twee keer geel. Mede door die uitslag bleef het aantal doelpunten in acht wedstrijden be perkt tot twaalf. Eentje was van Remco Schol, die voetbalt voor Helmond Sport. Hij scoorde vijf minuten voor tijd. thuis tegen Telstar. Het was het eerste doelpunt in 446 minuten voor Helmond. Doelman Nedcrburgh van Telstar werd van het veld gedragen met een spierscheuring. Koster was zijn vervanger. ADO Den Haag, dat in grote financiële problemen ver keert, trok slechts 800 toeschouwers naar het Zuiderpark voor de wed strijd tegen JHI Zwolle. De nederlaag van 0-3 was veelzeggend. gewoon waardeloos. Het hele seizoen is hiermee naar de knoppennam hij geen blad voorde mond. Dat is niet te hopen voor Ter Leede. dat graag ook met de nieuwe trainer Freek Rienks mi nimaal in de tweede klasse ope reert. De grootste stommiteit van de dag beging Adrian Carter. De ex-Noordwijk-speler, die samen met Floor Immink boven het tweedeklasseniveau uitsteeg, gaf VRC-speler Admiraal een 'aai over zijn bol', hetgeen di rect rood betekende. Carter: „Het was een stomme reactie van mij. Het kost Ter Leede wel tweepunten." Het incident vormde-inder daad de inleiding tot het chaoti sche spel van de in Quick Boys- kleuren spelende thuisclub. In de eerste rondgang leek er na de katachtige redding van keeper Vaes in de 2e minuut geen vuil tje aan de lucht. Zeker niet na dat Peter Scheltus een door Bouwe van Beelen en de aal- vlugge balgoochelaar Immink fraai ingeleide aanval afrondde: 1-0. Een toch wel verdiende voor sprong voor de thuisclub die in die fase wel degelijk liet zien de bal goed rond te kunnen spelen. Maar de ploeg van Van Hars kamp schakelde zienderogen een tandje terug en grossierde in slordige passes. Na een half uur bleek Casper Vaes ander maal een sta in de weg door een RCL versloeg zaterdagmiddag in een oefenwedstrijd derdeklas ser Leiden met 5-1. De Racingclub was op een van de slechte bijvelden in de Bloemerd te sterk voor de ploeg van John Ma mipuity. Leo Holl zag voor rust Edwin Grootrndorst (2x) en Klaas Dekker scoren. Na de pauze was Michel Plomp namens RC J succesvol en Raymond Klinkenberg voor Leiden. Leiden had in speler Pedro Hilliger geen echte sluitpost, waardoor de uitslag wat gefiatteerd uitviel. Oegstgeest heeft de uitwedstrijd tegen Die Haghe moeten beko pen met een miniem verlies: 1- 0. Thuis op De Voscuyl moest de ploeg van Wim Visser ook met een nederlaag met dezelfde cijfers genoegen nemen. Door de winst van Die Haghe mogen de Hagenaars zich medekoplo per in de derde klasse noemen omdat de huidige ranglijstaan voerder 's-Gravenzande tegen het 'nietige' MW in het stof beet (1-0). Al met al blijft de marge van Oegstgeest met dc koplopers slechts drie punten. „1 Iel is niet veel", aldus Vis ser. „Maar ik denk dat het ge zien de concurrentie toch een moeilijke zaak wordt." Het blijft gelet op de geringe krachtsverhoudingen in de der de klasse koffiedik kijken wie er uiteindelijk met de hoogste eer gaat strijken. Die Haghe heeft op papier een uitgebalanceerd team dat aanvankelijk maar moeilijk in zijn spel kon komen. Dat was de verdienste van Oegstgeest Niettemin werden de bezoe kers halverwege op een 1 -0 ach terstand gezet, nadat spits Rob Korpel een vloeiende aanval over rechts beheersd met het hoofd afrondde. Ondanks het feit dat Oegstgeest met de rug tegen de muur werd gezet, re- eerde de snelle Ronald van I )elfi een aantal goede kansen, echter zonder resultaat. Na de nisi liep het allemaal wat gesmeerder bij Oegstgeest. dat wat agressiever te werk ging, hoewel de per soonlijke duels vaak verloren gingen. Wel kreeg Ronald Pil- meijer een meer dan aardige kans die echter niet de gelijk maker opleverde. Dlo flaghc OcksIkccsC 10 (1-0) 20. Korpel 1-0. Scheidsrechter Van Dam Toeschouwers 200. Geel Van der Harst (Die llaKhr) Rood met heft JD0 Ben- pbal 1 op Ed •kers vve- JD0 hei Ter Leede in degradatiezone na verlies bikkelhard schot van Van Ingen uit z'n doel te ranselen. Tijdens de rust sprak een aan tal van de slechts 150 aanwezige voetbalfans van 'een gelopen koers', Niets was minder waar. Want koud tien minuten na de hervatting haakte Mario Faber geblesseerd af. Stand-in Michel Boer bleek in de defensie Keu- ning, Natzijl en Verbree) geen adequate vervanger. Ook het voor rust redelijk geoliede mid denveld met Bouwe van Beelen en de hardwerkende Gert van Beelen liep na de genoemde John-van-Loen-actie van Carter een niet geringe deuk op. Die zou met 10 man nooit meer goed komen. Sterker, een wonderschoon doelpunt van linkerspits Muhlack (diagonaal schot van 25 meter over de te ver uit zijn doel staande Vaes) betekende de gelijkmaker. VRC rook zijn kans terwijl de gastheer bleef aanmodderen. Dat de gena deklap binnen een minuut volg de was min of meer voorspel baar, maar niet verdiend. In de thuisbeurt tegen mededegrada tiekandidaat Woudenberg kun nen de pupillen van Van Hars kamp revanche nemen. Ter Fxrede - VRC 1-2 (0-1), 17. Scheltus I 0, 76. Muhlack 1 -1Van der Berg 1-2. Scheidsrechter: Kemp Toeschouwers: 150. Geel: Boer. Immink. Scheltus (Ter I-eede). Bleyenberg (VCR), Rood: Car ter (Ter l eede) Ter I.oede: Vaes; Natzijl, Faber (Boer), Keurling, Verbree. Bouwe van Beelen. Gert van Beelen. Carter, Grosman. Im mink. Scheltus. Peter Scheltus vecht een verbeten duel uit met een tegenstander van VRC. foto dick hogewonh Bij Noordwijk weten ze dat de ene Katwijkse eersteklas ser de andere niet is. Hoewel de ploeg van trainer Henny Schipper zaterdag tegen Quick Boys minstens zo veel aanspraak mocht maken op de overwinning als twee we ken eerder tegen Katwijk, gingen de blauwwitten met de volle winst naar huis (2-3). Katwijk, dat nog altijd de ranglijst aanvoert in de eerste klasse A, hield aan het uit stapje naar sportpark Duinwetering destijds slechts een kater over. NOORDWUK TIM BROUWER DE KONING Maar Quick Boys is in de 'win ning mood', terwijl Katwijk en zeker ook Noordwijk goed voet bal niet altijd in winstpunten kunnen omzetten. „Wij hebben van de kampioen verloren", zei Schipper met gevoel voor over drijving. Voor zijn eigen ploeg had hij zo snel geen feestje in het vooruitzicht. „Veel meer dan wat we vandaag hebben la ten zien, hebben we niet in huis." Schipper begrijpt ook wel, dat hij zijn manschappen niets hoeft te verwijten als zij weke lijks zo'n puike partij op de mat leggen als zaterdag tegen Quick Boys. Vooral in de tweede helft, waren de Noordwijkse aanval len het aanzien meer dan waard. Maar wat het merendeel van de ruim 3000 toeschouwers niet zag, lag de Amsterdamse oefenmeester nog vers in het geheugen: de uitwedstrijd van vorige week in en tegen Huizen. Daar haalde Noordwijk nooit het niveau dat nodig is om de gradatie te ontlopen. Terug naar de wedstrijd tegen Quick Boys, die vanwege de af gelastingen van Katwijk - Rijns- burgse Boys en Ajax - FC Lisse on-Noordwijks volle tribunes trok. De thuisclub hikte al na drie minuten tegen een achter stand aan. De gretige Floor van Duyn profiteerde ais eerste van de wanorde in de Noordwijkse verdediging, die pas achter de doellijn vat kreeg op de bal (0- 1). Frank Aboikoni stelde, met een beetje hulp van scheids rechter Kreileman, snel orde op zaken. In de ogen van de leids man konden eerst doelman Marco Ruwaard en vervolgens Hans van der Plas de levensge vaarlijke Noordwijkse spits slechts op ongeoorloofde wijze tot staan brengen. Beide spelers van Quick Boys kregen geel. Bo vendien maakte Ruwaard zijn 'fout' binnen de beruchte lijnen, wat Noordwijk een strafschop opleverde. Aanvoerder René van Staveren benutte het ge makkelijk verkregen buiten kansje: 1-1. De Noordwijkse laatste man ervoer vervolgens aan den lijve de consequenties van de grillige leiding van de arbiter uit Nijver- dal. Een onschuldig ogende overtreding op Gert Aandewiel met een ongelukkige afloop le verde hem zijn vijfde gele kaart van het seizoen op. Van Stave ren: „Zonde, dat kost me twee wedstrijden in deze belangrijke fase van het seizoen. Opmerke lijk trouwens, dat ik twee van die andere prenten ook tegen Quick Boys kreeg. Toen moest ik het veld voortijdig verlaten." Datzelfde lot trof de goed spe lende Van Staveren afgelopen zaterdag weer. zij het dat niet de scheidsrechter hem wegzond maar de trainer hem naèr de kant haalde. Om de prachtige uithaal van Quick Boys-spits Martin Steenvoorden (1-2) te niet te doen, dacht Schipper het zonder zijn aanvoerder te moe ten aanpakken. De gok pakte niet onverdeeld gunstig uit. Weliswaar kwam de felbegeerde gelijkmaker (2-2) drie minuten voor tijd voort uit de toenemende druk op het doel van Ruwaard. Het af standsschot van Patrick Scheur water had aanmerkelijk meer resultaat dan de doelgerichte pogingen van de na de pauze opgeleefde Rocky Pitty (paal en lat) in een eerder stadium. Een polonaise onder leiding van de halfblote schutter toonde de vreugde en opluchting bij de Noordwijkers. Maar de rekening van het al- les-of-niets offensief kreeg Smaakmaker Frank Aboikoni van Noordwijk krijgt geen centimeter ruimte van Floor van Duyn, die zelf ook tegen de grond gaat. foto loik zuydehduin Noordwijk nog geen vijf minu ten later gepresenteerd. De thuisclub vergat 'het slot op de deur' te doen. Aanvoerder Hans van der Plas mocht ongestoord uithalen en zijn positie als top scorer van Quick Boys met zijn elfde seizoenstreffer verstevigen (2-3). Terwijl de ene trainer (Schip per) zich uitputte in loftuitingen voor de tegenstander, hield de andere zich opmerkelijk koest. Hans van der Zee: „Sneu voor Noordwijk, dat het zo laat een punt kwijtraakt. En wat Quick Boys betreft: Ik win liever met goed voetbal. Bovendien kan dit vanwege de blessure van Aan dewiel, die we voorlopig kwijt zijn, wel eens een JATrhus-over- winningzijn geweest." Noordwijk kwam evenmin ongeschonden uit de strijd. Omdat Geert-Jan Bakker bij de warming-up een spiertje verrek te, moest Schipper noodge dwongen een beroep doen op de halffitte Aboikoni. „Het gek ke is, dat ik toen last had van mijn rechter hamstrings en tij dens de wedstrijd plotseling van mijn linker", zei Aboikoni. Maar van lichamelijke onge makken van de Noordwijkers zullen ongetwijfeld minder hin der ondervinden dan van de mentale dreun van een onver diende nederlaag. Schipper: „Zulke wedstrijden verliezen we juist omdat we onderin staan." Noordwijk - Quick Boy» 2-3 (1-1) 3. Floor van Duyn 0-1. 14 Van Staveren 1-1, 71. Steenvoorden 1-2, B7. Scheur water 2-2. 92. Van der Plas 2-3: Scheidsrechter Kreileman; fneschnu- urr, MIMI (,rlr \.,n Suwieil Noordwijl Ruwaard an da Plas, kanbier (allen Quick Bovm Noordwijk: Van Hcimlen. Sinit. Van Staveren (Huizebosch), Vcrdonkschot. Stolk; Scheurwater. Smits, De Ridder, Bloem. Aboikoni (Van Houten), Pitty Quick Boy»: Ruwaard; Pluimgraaf! (Harteveld), Aandewiel (Van der Hoe ven). Hecringa. Van der Plas. Van Dijk. laap van Duyn. Floor van Duyn. Otte: Kanbier. Steenvoorden Valken pakt punt van koploper Rohda '76 LEIDEN RUUD PATTIAPON MEDEWERKER Voorschoten heeft in de zater- dagvierdeklasse een klinkende 4-0 zege behaald op de directe concurrent DUNO. Het directe gevolg hiervan is dat de Voor schotenaren nu geheel alleen in de vierde klasse A aan de leiding gaan. In de vierde klasse B ver raste Valken'68 door koploper Rohda'76 op 1-1 te houden en kwam Hazerswoudse Boys niet verder dan 0-0 tegen Be Fair. SV Voorschoten - DUNO 4-0 I -0) 20. Behimer 1-0. 60. Buizer 2-0. 65. Behi- mer 3-0, 80. Verweij 4-0. Scheidsrech ter: Van de Water. Toeschouwers: 300. Het was een prima wedstrijd van Voorschoten. Direct vanaf het begin werd de tegenstander op eigen helft vastgezet en kre gen Arwin Visser en Frank Bui zer kansen om de thuisploeg op voorsprong te zetten. DUNO werd - behalve in de beginfase van de tweede helft - geheel van de mat gespeeld. Het hoge tem po dat Voorschoten (waar Hein de Graaff weer in de basis was teruggekeerd) hanteerde was duidelijk te veel voor de Hage naars. Aangezien Nootdorp, de volgende tegenstander van for- Van Dam (beiden maat, op dezelfde wijze als DUNO speelt, kunnen de Voor schotenaren het komende top- duel met vertrouwen tegemoet Valken'68 - Rohda'76 l-l (1-0) 15. Mieras 1-0, 80. Valk 1-1. Scheidsrech ter: Fonseca. Toeschouwers: 250. Geel: Zwaan (Rohda'76) Een uittrap van doelman Henk van Voorbergen, die uitgezon derd bij het tegendoelpunt van Rohda een prima wedstrijd speelde, gaf Dennis Jan Mieras de kans om de openingstreffer binnen te schieten. Mieras wierp zich ook in deze wedstrijd op als de drijvende kracht ach ter het werklustige Valken dat door de bank genomen de beste kansen kreeg. Robert Binnen dijk was nog het dichtst bij een doelpunt, maar zijn inzet be landde op de paal. Hazerswoudse Boys - Be Fair 0-0. Scheidsrechter. Vis. Toeschouwers: 198. Geel: Poot (Hazerswoudse Boys). Hazerswoudse Boys was de do minante ploeg, maar verder was het niet echt goed wat beide ploegen lieten zien. Toch was de gastheer enigszins teleurge steld. Voor de Boys waren er na melijk kansen voor Jan Sol, en in het laatste kwartier voor Coen Warnau, Marcel Verhorik en Peter Cadel. LEIDEN ANNEKE AMIR VOETBALMEDEWERKER Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal heeft de kans op kwalifica tie voor het Europees Kampioenschap behouden door in Wor- merveer vrij gemakkelijk met 2-0 van Griekenland te winnen. Sandra Keereweer bracht Oranje voor rust op 1 0 en Sandra Roos bracht de eindstand op 2-0. Linda Schoonoord'en Margriet Lim- beek van Ter Leede stonden in de basis, de laatste kreeg geel van de Engelse arbiter Gallagher. Op 16 april speelt Nederland in Griekenland. Competitie In de eerste klasse zondag van de vrouwenvoetbalcompetitie ver loor SIC met 3-1 van hekkesluiter Juventas. SJC speelde een slechte eerste helft en keek met rust tegen een 2-0 achterstand aan. Wendy Duindam zorgde na rust voor 2-1 aansluiting, maar SJC verzuimde de kansen die ze nog kreeg te benutten Docos miste twee basisspeelsters maar was toch de betere ploeg in de uitwedstrijd tegen koploper Donk. Marlys van Eg- mond zorgde voor rust voor 1-0 en via doelpunten van Wendy Schouten en Ingrid Mourits liep de score uit naar 3-0. In de strijd om de I cidsch Dagblad-Cup ontmoeten de ploegen elkaar op nieuw op 19 april om 19.30 uur bij Docos. UVS verzilverde tegen Duno via Ianja de Jong slechts een kans. Na rust bleek dit te weinig om te winnen, want Duno scoorde twee maal. In de tweede klasse zondag eindigde de topper tussen Nieuw koop en SJ/. in 0-0, een eindstand die de krachtsverhouding tus sen beide ploegen goed weergaf. S|X heeft de kans op dc eerste plaats niet meer in eigen hand, maar blijft in ieder geval azen op de tweede plaats, die uitzicht biedt op promotie naar de eerste klasse. Ook Alkmania, dat Woerden overtuigend met 4-0 klop gaf, ziet nog promotiekansen. UDO deelde met 2-2 de punten met Blauw /.wart. Quick Boys won met 4-1, van 'Ier Ixede 3. De Kat wijkse VTOuwen kwamen 2-0 voor door Margriet Ouwehand en Chris Brouwer en Julia Bras bracht Ter Ixede vlak voor rust met 2-1 dichterbij. Na de pauze zette Quick Boys Ter Ixede verder onder druk en breidden opnieuw Brouwer en Corinne Dijkhui zen de score verder uit.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19