Schultz stunt tegen Sanchez 'Bijltjesdag' hakt erin bij PSV O het laatst bleef de trainer zelf ook weg [an Gaal sleutelt an 'ander Ajax' [an Loen legt zich iet neer bij boete BOLLEN Sport .DAG 16 MAART 1994 chef willem spierdijk. 071 356464. plv -chef rob onderwater. 071-356463 db van der zanden Dnd Kees Vermeulen als ■ester van FC Rijnland modderig veld de pion- lit te zetten voor een waar drie spelers op af- l. Het coachen van een sploeg kan leuk zijn, p deze manier hoefde i r Vermeulen niet meer. laatst kwam hij zelf ook I »r opdagen. anderhalve week gele- I uitwedstrijd tegen Ber- op de agenda stond, de spelers en het be stuur vlak voor het vertrek te vergeefs naar de trainer. Hij was thuisgebleven. Zonder bericht van verhindering, maar de boodschap was duidelijk. Op de vrijdagavond voor het duel tegen Bemardus zaten het bestuur en de spelersgroep rond de tafel. Daar bespeurde het bestuur binnen de selectie een chronisch gebrek aan moti vatie en trainingsopkomst. Al had dat ook wel wat te maken met werk en studie van sommi ge spelers. Vooral op dinsdag kon bijna niemand trainen. Hoe dan ook: het bestuur vond dat nese Xiuyu Bai zwemt weer sneller ie» De Chinese zwemster Xiuyu Bai heeft tijdens de we- iker-meeting in Malmö opnieuw een wereldrecord geves- Irie dagen nadat ze in Desenzano op de 50 meter rugslag nad gezwommen, verbeterde ze gisteren in de Zweedse ie tijd met tweehonderdste van een seconde. jk technisch directeur van AZ Theo Vonk wordt de nieuwe technisch directeur van b trainer van FC Groningen zit vandaag met voorzitter Dirk Inga rond de tafel om de 'laatste dingetjes' te regelen. Mor- ;ond wordt Vonk door AZ gepresenteerd als de stuurman pt technische beleid voor de komende jaren. Vonk (46) en Inga praten vandaag over een tweejarig contract. Hoofd- r Piet Schrijvers blijft verantwoordelijk voor het eerste -Jenmeisje maakt punt tegen Agassi li—cayne Ook het 17-jarige ballenmeisje Stephanie Flaherty woJBoris Becker maandag in Key Biscayne niet op het juiste in zijn partij voor de derde ronde tegen Andre Agassi kun- jetten. Bij de stand 2-6 0-2 drukte Becker uit pure onmacht jjacket in de handen van de verblufte scholiere. Ze ging een tan met Agassi, die het meisje onder luid applaus een punt Jaken. Hoewel Becker op een herhaling aandrong („mis Ai pak je wel een game voor me", zei hij) trok Stephanie ia het intermezzo weer in haar hoek van de baan terug. *|-?r putte er geen nieuwe inspiratie uit want hij verloor voor ijzende achtereenvolgende keer sinds 1990 van Agassi (2-6 in «_F dagen voor het vertrek Ajax ineens een ander va Het gereserveerde, zorg- >r r uitgezochte onderkomen sc?d plotseling niet meer. glisch directeur Louis van §2o°s voor een kuuroord. In ejj)rp Salsomaggiore Termo, slingerende kilometers s i Parma, hebben de Am- vetmmers drie dagen lang 5t(n kuren. Op zoek naar 5 /e lichamelijke en geeste- r 'Jachten voor de return te- Rax gaat vrijwel zeker op- Tl) 0m 1Qziet zijn elftal wekelijks Jr afglijden. Geestelijk en li jdelijk is de tintelende fris- af. Alle mogelijke varia- j^ijn inmiddels uitgebreid eit. En mislukt. Tegen clubs je allure van VW hobbelt jen matig Ajax rustig door (eg naar de titel. Maar in ia, tegen de houder van de pa Cup 2, zou Ajax worden gevierendeeld. Er moest dus iets gebeuren. Van Gaal deed iets. „Ik heb", onthulde hij gister avond na de laatste training, „de spelers mijn opstelling maandag al gegeven." In Ajax- kringen is dat uitzonderlijk. De Voetballers krijgen hun rug nummers altijd op de avond voor de wedstrijd. Van Gaal: „Om de spelers de gelegenheid te geven naar deze wedstrijd toe te leven. Maar ook om ze in te laten leven in hun nieuwe rol." Het slot was gevonden. Maar de sleutel hield Van Gaal stevig tussen zijn knuisten geklemd. „Scala geeft de opstelling van Parma toch ook niet?" Frank Rijkaard wil zo graag 'op vier', op de positie van Van den Brom, spelen. Het hart van Van den Brom ligt op de plaats van Litmanen. Van Vossen en See- dorf - en dus niet Petersen - zouden het elftal weer com pleet. maar ook compleet an ders kunnen maken. Van Gaal blijft uiterlijk onbe wogen onder de optelsom van problemen. Hij straalt ook in Parma, met een wankele 0-0 als vertrekpunt en de massale vormval bij zijn spelers, zelfver zekerdheid uit. m'rdam gpd ifZitter Jorien van den Herik ïfreekt op verzoek van de nog deze week de situatie gjJohn van Loen bij Feye- Ijd. De spits werd na zijn ro- jaart in de wedstrijd tegen j, wen te door de leiding van (Otterdamse club een zware itraf opgelegd. Bovendien P<te de technische staf dui-' Jc dat Van Loen door zijn 'ag zelf de kansen op een te- leer in de basis, na zijn nog perwachten schorsing, aan- Jijk heeft verkleind. speler schakelde daarop Vereniging Van Contract ers in. die hem eventueel lisch kan bijstaan. Van Loen ?t niet eens met de hoogte het bedrag (enige duizen- guldens) dat deze maand ijn salaris zal worden inge- tlen. amens de WCS gaat Rob jen daarom morgen of vrij- imet het bestuur van feye- fd om de tafel zitten. Van i Herik: „Wij zijn op de Rte van het feit dat onze fcnemer niet gelukkig is met maatregelen die zijn geno- i) Maar net zo goed zijn wij i blij met de situatie die Van h heeft gecreëerd." an Loen overweegt om naar arbitrage-commissie van de Vermeulen volkomen terecht de zaak op scherp had gezet. Bestuurslid Frits Rijsbergen: „Kees Vermeulen is een vent die er alles aan deed. maar hij kreeg te weinig respons. Op zijn inzet is niets aan te merken en nala tigheid kunnen wij hem nooit verwijten. Dat hij wegbleef voor het duel tegen Bemardus was wel wat vreemd, maar mis schien was dat ook een misver standje. Hij zou na die vrijdag iets horen over de uitkomst van het gesprek met de spelers. Dat gebeurde niet en toen conclu deerde hij waarschijnlijk dat het over was. Vorige week is er nog wel contact geweest met hem. maar van een terugkeer is geen sprake. We zijn voor de rest van het seizoen naarstig op zoek naar iemand, die de groep trai ning kan geven. Nu ballen de spelers maar wat voor zichzelf." Vermeulen zou overigens vol gens afspraak volgend seizoen worden opgevolgd door Peter Slingerland. Volgens Vermeulen had zijn wegblijven op die bewuste zon dag niets te maken met het ge sprek dat de spelersgroep kort daarvoor had. „Ik had de pijp al eerder aan Maarten gegeven", zegt hij. Kees Vermeulen heeft verder weinig zin om nog te re ageren op de gebeurtennissen bij Rijnland. „De kous is voor mij af," zegt de 46-jarige oefen- meester, die aan zijn derde sei zoen bezig was op De Morsch. „Houd het maar op een gebrek aan motivatie waardoor ik niet verder wilde gaan. Laat ik er verder maar geen woorden meer aan vuil maken." Vermeulen was eerder werk zaam bij LFC, LDWS, ZLC en UDWS. Nu heeft hij even niets. „Voorlopig doe ik niets als trai- Kees Vermeulen foto archief ner. Wat er volgend seizoen komt, zien we dan wel weer. De zondag heb ik nu even voor me zelf." Siemerink en Haarhuis buigen voor toppers Brenda Schultz heeft voor dé stunt van de dag ge zorgd tijdens het met 6,5 miljoen gulden gedoteerde tennistoernooi van Key Biscane. In de kwartfinales versloeg de Nederlandse de Spaanse Arantxa Sanchez- Vicario: 1-6 7-6 6-3. KEY BISCANE «ANP In de halve finales speelt de 22- jarige Heemsteedse tegen Nata lie Zvereva uit Wit Rusland, die de Tsjechische Jana Novotna, Wimbledon-finaliste van vorig jaar, met 7-6 7-6 versloeg. De blonde Noordhollandse bleef als enige van de tien mensen sterke Nederlandse afvaardiging in Californië over, want Paul Haarhuis en Jan Siemerink wer den beiden in de achtste Finales uitgeschakeld. De Brabander door Stefan Edberg: 7-6 6-1, de Rijnsburger door Jim Courier met 6-4 6-1. Voor Schultz zag het er aan vankelijk uiterst somber uit. De eerste set verloor ze kansloos en in de tweede leek de Spaanse nummer twee van de wereld ranglijst de tie-break met speels gemak te winnen. Door onver klaarbare oorzaak gaf de toer- nooiwinnares van vorig jaar vier matchballen uit handen bij een stand van 6-2. Het Nederlandse service-kanon boog de hope loos lijkende achterstand in een Setwinst om (8-6). Sanchez-Vicario was kenne lijk zo aangeslagen, dat ze haar ritme kwijtraakte en fout op fout stapelde. Schultz, 42ste op de wrA-ranking, bereikte ge makkelijker dan verwacht de laatste vier van het toernooi in Key Biscane, ook wel het vijfde Grand Slam-toernooi ter wereld genoemd. „Ik heb één van de beste speelsters van de wereld verslagen. Het is ongelooflijk", zei Schultz na haar opzienba rende overwinning. „Na de eer ste set gaf ik me geen schijn van kans meer. In de tie-break evenmin." Verrassend was ook de uitschakeling van Gabriela Sabatini. De nummer vijf van de wereld struikelde in één uur over de 17-jarige Lindsay Da venport: 6-1 6-2. De Argentijnse heeft sinds haar winst in de Open Italiaanse bijna twee jaar geen toernooi meer gewonnen. Davenport treft in de halve eindstrijd Steffi Graf. Zij speel den voor het laatst tegen elkaar tijdens de kwartfinales van het Open Australisch kampioen schap. Graf won toen met 6-3 6- 2. Voor Haarhuis duurde de confrontatie met Edberg nau welijks anderhalf uur. De Ne derlander dwong in de eerste set weliswaar nog een tiebreak af, maar in de tweede gaf de Scandinaviër de wereldkam pioen dubbelspel en met El- tingh winnaar van de Australian Open voor dubbels geen schijn van kans: 6-1. Brenda Schultz kan nauwelijks geloven dat zij heeft gewonnen van Arantxa Sanchez Vicario. Siemerink bij tennismiljonairs De Rijnsburgse tennisser Jan Siemerink be hoort sinds deze week tot de tennismiljonairs. Door het behalen van de achtste finales over schreed hij de miljoen-dollargrens wat betreft het officiële prijzengeld. Met zijn plaats bij de laatste 16 in Key Biscane verdiende hij 18.500 dollar. In totaal zijn er bijna 200 tennissers die meer dan een miljoen dollar verdienden. Bovenaan de lijst staat Ivan Lendl, die in totaal 20 miljoen dollar bij elkaar sloeg. Zeven Nederlanders be horen tot dit gezelschap. Krajicek verdiende het meest met 1,7 miljoen dollar. Ook Haarhuis, Okker, Eltingh, Schapers en Nijssen overschre den de grens van 1 miljoen dollar. KNVB te stappen als Feyenoord zijn (geld)straf niet vermindert. Het bestuur van Feyenoord bleek daarvan gisteravond niet op de hoogte. Van den Herik: „Het verbaast me, omdat juist de WCS heeft laten blijken dat zij begrip heeft voor de maatre gelen die wij als club tegen de speler hebben getroffen. De WCS is immers ook niet geluk kig met wat er allemaal is ge beurd." Van Loen wil voorlopig niet meer in de publiciteit treden. De aanvaller is de afgelopen 24 uur belaagd door de media en zegt 'schoon genoeg van alles' te hebben. „Mijn vrouw is een soort telefoniste geworden. De hele wereld valt nu over mij heen. Ik geef nergens meer commentaar op." Morgenavond zal hij voor de tuchtcommissie van de KNVB pas weer een toelichting geven op de gebeurtenissen met Twente-speler Prince Polley, die leidden tot zijn voortijdig ver trek in het Diekman-stadion. De zaak van Van Loen wordt op de zelfde avond behandeld als die van Regi Blinker. Beide spelers kunnen een zware straf tege moet zien als de tuchtcommis sie bewezen acht dat zij hun te genstander daadwerkelijk heb ben geslagen in het veld. eindhoven henri van der steen gpd-verslaggever Het was bijltjesdag gisteren bij PSV. De middagtraining verviel, in de plaats kwam een rondje gesprekken met spelers die te horen kregen dat ze worden be dankt. Zo zegde manager Frank Arnesen achtereenvolgens Wim Kieft, Berry van Aerle. Juul Eller- man en Adri van Tiggelen ont slag aan. Berry van Aerle. foto archief Vandaag en morgen volgen meer gesprekken, want PSV maakt ernst met de grote schoonmaak. Jan Heintze, Er- win Koeman. Jerry de Jong, Nii Lamptey en Kalusha krijgen ook te horen dat ze weg moeten, al thans hooguit een nieuw, ver laagd contract krijgen aangebo den. Formeel moet de club in dat geval ontslag aanvragen voor de betrokken voetballers. Met het vertrek van deze ne gen spelers en het door hemzelf al aangekondigde afscheid van Hans van Breukelen is de ope ratie 'Scenario 1994/95, op nieuw naar/de top' nog maar in de beginfase. „Er komt een heel nieuw PSV". beweerde voorzit ter Willem 'BUI' Maeyer gisteren in het Eindhovens Dagblad. Het artikel baarde opzien en niet al leen bij PSV. Zondag had Maeyer nog geroepen dat er de eerste vier weken nog niets te vertellen was. „Wat moet ik zeg gen? We presteren geen fluit en vandaag ga ik zelfs hier op de tribune zitten met de schrik in het lijf." Kennelijk is Maeyer zondag enorm geschrokken. Een dag la ter besloot hij dan toch maar opening van zaken te geven. Zijn tekst loog er niet om. „Er komt een heel nieuw PSV. Een nieuwe spelersgroep, een nieu we cultuur, een nieuwe aanpak en een nieuwe mentaliteit. Alles wordt anders. Er komt een PSV dat past in de toekomst. Wie niet mee wil of mee kan, moet weg. En dat geldt voor de hele organisatie. Ook voor de men sen langs de lijn. ja. Om dat te realiseren ben ik gekomen." Om dat te realiseren moet PSV flink investeren. Maeyer: „Dat moet dan maar. Om dat geld binnen te krijgen zit ik ook hier. We krijgen natuurlijk wel wat terug voor de spelers die vertrekken, maar duidelijk is dat we daar niet op kunnen wach ten. We zullen naar een vorm van tussenfinanciëring moeten zoeken." Misschien ook wel naar een nieuwe coach. Maeyer weigerde iets te zeggen over de positie van Aad de Mos, maar duidelijk is inmiddels dat de Hagenaar zich nauwelijks nog een nederlaag kan permitteren. De Mos zelf weigerde gister avond elk commentaar Wel aanspreekbaar waren en kele spelers die 's middags van Arnesen hadden gehoord dat ze geen nieuw contract krijgen of een verlaagde aanbieding kun nen verwachten. EUerman: „Ar nesen heeft me verteld wat ik al verwachtte, dat ik een verlaagde aanbieding krijg, dus ontslag. De meesten die het te horen kregen wisten het natuurlijk al. Ik moet zeggen dat ik het in principe ook een goed beleid vind. Er moet iets gebeuren en dat gaat nou eenmaal altijd ten koste van mensen." Navraag leert dat PSV ruim drie miljoen denkt binnen te halen met verkopen. Dat is dan inclusief de Zweed Klas In- gesson die ook weg mag. in de veronderstelling dat er nieuwe nummers 9 en 10 moeten ko men. Die spelers, een spits en een spelverdeler, verwacht PSV niet in Nederland te vinden, zo dat twee nieuwe buitenlanders zullen worden gehaald. Met Popescu en Van Mol komt PSV volgend seizoen dan uit op vier buitenlanders, eentje te veel voor Europa Cup-voetbal. n Volgens Eelco Fie- lemon is scheids rechter .m dei Pol kind aan huis bij NFG. De trainer van Roodenburg hoor de dat de leidsman uit Ach terveld (bij Leusden) sommi ge Amstelveense voetballers bij de voornaam aansprak. Ook zou Van der Pol volgens door Fielemon aangeboorde bronnen kind aan huis zijn. Fielemon, in de krant van maandag. Hij fluit in zijn vrije tijd bij NFC. Bovendien hangt hij we kelijks aan de bar. Fielemon kwam zondag tot die uitspraken na het optre den van Van der Pol in door Roodenburg met 2-1 verloren wedstrijd. De scheidsrechter had het volledig, maar dan ook volledig verbruid bij de toekomstige oefenmeester van HMSH. „Volgens mij is hij omge kocht". foeterde Fielemon nader hand. Een zware beschuldiging. Bij NFC zijn ze hooglijk verbaasd over het oordeel van de trai ner van Roodenburg. Be stuurslid Stronk: Wij zouden de scheidsrechter liehhen omgekochtVan der Pol hier kind aan buislaat me niet lachen. We hebben die man in geen jaren gezien. En toen ik zijn naam zag staan achter deze wedstrijd, vreesde ik het ergste. NF(' heeft name lijk niet zulke beste ervaringen met mijnheer Van der Pol Maar ik moet zeggen, zondag viel hij mij alles mee. Ph.J. van der Pol reageert als door een adder gebeten op de aantijgingen van Eelco Ficle- Van der Pol: „Zegt hij dat ik omgekocht ben? Dat stuk wil ik lezen. Als ik u zo hoor. is het duidelijk dat er wordt getwijfeld aan mijn integriteit. Dat kan ik niet over mijn kant laten gaan. Daar maak ik dus een strafzaak van. En dat ik weke lijks aan de bar hang bij NI C, is grote onzin. Ik woon 40 ki lometer verderop, dan rij je toch niet even heen en weer Weet je wat ik denk? Dat die Fielemon zwaar gefrustreerd was door het verlies van Roodenburg. Van der Pol zal zich dus vrij wel zeker in verbinding stel len met de tuchtcommissie van de KNVB. Dat rechtscol lege heeft de bevoegdheid Fi elemon te schorsen en/of een geldboete op te leggen. De trainer van Roodenburg wordt niet warm of koud van de overwegingen van Van der Pol om naar de tuchtcommis sie te stappen. Fielemon: „Prima, we zullen wel zien wat er allemaal uitrolt. Maar omkoping is wel een erg zware beschuldiging, Eelco. Fielemon: ..Ah je weet dat het één van de laatste strohalmen van Roodenburg was en ah je de wedstrijd hebt gezien, begrijp je waarom ik zo heb ge reu gmd." De zaterdagtak van SVLV haalt niet al te Vaak de publi citeit. De Voorschotenaren spelen hun potjes in de afde ling onder leiding van trainer Theo Saunier en de prestaties zijn niet om over naar huis te schrijven. De ploeg staat voorlaatste, één plaats hoger dan I.ugdunum dat nog geen punt haalde dit seizoen. Geen reden dus om SVLV-zaterdag uit de anonimiteit te halen. Maar opeens was daar het be richt dat de taken van trainer Theo Saunier werden overge nomen door twee personen, te weten Hans Haagslont en George van der Luit. Was Saunier ontslagen vanwege de slechte prestaties? Moest het welbekende schokeffect bij SVLV worden bereü t? 1 ra gen, vragen, vragen. Secretaris Moesman moet eens even hartelijk lachen. Al leen al vanwege het feit dat de zaterdagtak nieuws heeft ge maakt. „Want de zaterdag heeft bij ons niet bepaald de prioriteit. Moesman: „Er is niets aan de hand. al thans bij de club niet. Theo Saunier heeft wat problemen in de privé-sfeer en die hebben niets te maken met het team of SVLV. Hij wilde even rust voor zichzelf en de zeiken thuis op een rijtje zetten. Daarom hebben we tijdelijk twee jon gens voor de groep gezet. Dat is het hele verhaal. Dus SVLV moet nu drie trai ners betalen? Moesman: Meneerbij ons is het trainer- schap onbetaald. Het is hob byisme." uizebollen behan- V J delt wekelijks de 'n ia rka n te gei allen in de sport. Incidenten en voorvallen die voor opschud ding en lachsalvo's zorgen. Of - in hel slechtste geval - huil buien veroorzaken. Chris Tisseur weet dat als geen ander. Hij voetbalt in het eerste van FC Rijnland en leest het i eidst h Dagblad Toen hij maandagavond de krant inkeek en daar het mi nieme verslagje van zijn eigen duppie las, wist hij meteen hoe laat het was. Even later ging de telefoon in huize Tisseur. „Met Chris Tisseur." Wij van Suizebollen: „Met de sportredactie van het leidsch Dagblad." Tisseur vlug: J „Ja ja. dit heb te maken met I Suizebollen hè?" De 32-jarige voetballer voelde al nattigheid. In de krant stond dat hij de wedstrijd Rijnland - Randstad Sport (0- 2) afgelopen zondag halver wege had verlaten, omdat hij een bowlingwedstrijd had. Dat schreeuwde om nadere uitleg. En Tisseur had dat meteen begrepen. „Dat staat een beetje raar als ren voetballer na de eerste helft vertrekt om te gaan bow- len. Dan denken de mensen allicht, wat is dat voor een goser en hoe kan dat alle- maal? Maar ik zeil dat even uitleggen, want het is niet zo dat ik het team in de steek heb gelaten of dat ik bet bowlen belangrijker vind dan het voetbal Tisseur legt het even uit: l oen het seizoen begon heb ik Rijnland duidelijk gemaakt dat ik op zondag wel eens moest bowlen. De competitie wedstrijden vallen niet vaak samen, maar afgelopen week einde was dat wel het geval. Ik moest bowlen (voor Bakker Bart in Leiderdorp, red.), want er naren afdelingskampioen - schappen. Voor het weekeinde heb ik duUlelijk gezegd dat ik beter niet kon meedoen tegen Randstad Sport. Zo ja, dan zou ik halverwege vertrekken. Ze wilden dat ik toch de voet balschoenen aantrok, dus zo doende. Tisseur kan moeilijk kiezen tussen de twee sporten die hem beide even lief zijn. „Ik zit al een poosje te dubben. Nu heb ik besloten om vol gend jaar wat lager te gaan spelen bij Rijnland, dan kan ik wat gemakkelijker weg om te bowlen. Heeft het inwisselen van de schoenen met noppen voor de gladde stappers afgelopen zondag nog tot resultaat ge in, „Jazeker, ik hen kampioen ge worden. Wij hebben het altijd al ge dacht: een halve voetbalwed strijd is een ideale voorberei ding voor een bowlingkam pioenschap. S ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23