Hondenbelasting Munnikenpolder Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN Pim Fortuyn en de ouderen: twee werelden WOENSDAG 16 MAART 1994 LEIDSCH DAGBLAD Tussen gelijk hebben (naar ei gen maatstaven dan) en gelijk krijgen, ligt vaak een onover- brugbare kloof. Als columnist Pim Fortuyn dat niet al wist dan is hem dat vrijdagmiddag stevig aan het verstand gebracht tij dens een bijeenkomst waarop ouderen die de wens daartoe hadden uitgesproken met hem in debat konden gaan. Het ging om zijn omstreden artikel van 23 februari, waarin hij schreef dat heel veel bejaar den ten volle hebben genoten van de welvaartsexplosie in de jaren zestig en zeventig, er nu vaak met een goed pensioen riant bijzitten, ja 'verwend' zijn. En dat ook van hen een bijdrage mag worden gevraagd in de strijd tegen de huidige werk loosheid door mee te helpen de collectieve lastendruk terug te dringen. Het werd een bijeenkomst waar de emoties hoog oplaai den. Nieuwe gezichtspunten (althans andere dan ouderen in deze rubriek van veertien dagen geleden en in ingezonden stuk ken al hadden geuit) leverde hel niet op. De ouderen wezen For- tuyns opvattingen bits van de hand. Wat zij ook en misschien wel vooral van hem verlangden dat hij in het stuk gebezig- Had het nu niet anders gekund, vroeg ik prof. For tuyn na afloop. Had hij bepaalde ran- dopmerkingen niet kunnen terugne- RUUD PAAUW de I 1 als v ende veelde bejaarden, blauwspoe- linkjes en welvaartsbuikjes te rugnam. Niet alleen de bood schap (inleveren), ook het 'ge brek aan respect voor ons' zat hen hoog. Maar Fortuyn nam, tot hun woede, niets terug. Ja, helemaal aan het eind een half onsje, maar toen was het al te laat om nog iets aan de stemming te veranderen. Het debat was er een van twee werelden. Hoe dicht ze ook in eikaars nabijheid waren, in werkelijkheid wentelden zij voort vei uit eikaars zicht. For tuyn. de professor, docerend vanaf de Olympus; de ouderen, wanhopig pogend hem van die berg af te sjorren om hun wer kelijkheid nu eens onder ogen te zien. Fortuyn, die naar de toekomst keek en het hele ge bouw van de sociale zekerheid in elkaar zag storten als er niet heel snel wat zou gebeuren; de ouderen die het juist vaak over het verleden hadden: de jaren dertig, de oorlog, Indië, de op bouw van het land die luin werk „Dan zou ik mij ge- -dragen hebben als een politicus die de boel pro beert te sussen en dat wilde ik niet. De zaak moet op scherp worden gezet, de confrontatie moet worden aangegaan. Wat ik hier deed, had eigenlijk de poli tiek moeten doen." Het aardige van Fortuyn was zeker dal hij zijn ouders, zelf bejaarden, mee naar de discus sie had genomen. Wat hadden zij ervan gevonden? Fortuyn sr bleef vierkant achter zijn zoon staan. Maar mevrouw Fortuyn toonde zich gereserveerder. Zij vond dat hij sommige dingen èn in de column èn in de dis cussie anders had kunnen zeg gen. Met de heftigheid van de emoties zat de koele Fortuyn toch wel enigszins, zo leek me na afloop. „Ik had wel wat ver wacht, maar dit... Ik geloof ook niet dat alleen mijn artikel dit heeft aangericht. Ik heb, ver moed ik, als katalysator gefun geerd voor allerlei zaken die al veel langer broeiden". Katalysa tor van wat? Van de kilte van de jaren negentig, een steeds on- begrijpbaarder wordende com puter-maatschappij, het gevoel van toenemende onveiligheid? Misschien. Maar het kan ook nog iets heel anders zijn, zoals een man mij na afloop van de bijeenkomst zei: „Tien, twintig jaar geleden waren bejaarden mensen die over het algemeen matig waren geschoold en op gevoed om de dingen maar te aanvaarden zoals ze van hoger hand werden opgelegd. De be jaarden van nu en straks zijn fit ter, hebben een betere oplei ding genoten en la ten zich niet alles meer welgevallen. Het zijn geen zwak ke oudjes meer. Je zult steeds meer van Interview met CD Enige lezers hebben hun misnoegen uit gesproken over het interview dat de krant afgelopen donderdag publiceerde met de twee aanstaande Leidse ge meenteraadsleden van de CD, onder de kop 'CD wil Leidse grenzen sluiten'. Moest dat nu zo, zo vragen ze zich af. Ik vat de reacties nu maar even sa men, want ze komen ongeveer op hetzelfde neer: „Dal ze niet worden doodgezwegen, daar kunnen we nog begrip voor hebben, maar om zo veel aan dacht aan ze te geven, is weer het andere uiterste. En dan die enorme kop. Het lijkt nu net of ze het voor het zeggen krijgen, maar de heren hebben maar twee zeteltjes, dus hun opvat tingen zullen gelukkig niet veel uithalen. Daar zou de krant toch rekening mee moeten houden." Ik deel deze kritiek niet. Hoe men het ook wendt of keert, de CD (en haar gedachtengoed) is een belangrijk onderdeel van het verkiezingsnieuws geweest. De CD heeft in Leiden beslag gelegd op twee zetels in de ge meenteraad en de Leidse bevol king heeft er recht op te weten waar de twee leden van deze omstreden partij in deze stad voor zullen staan. Wat dat be treft was veel, zo niet alles, lot dusver vaag gebleven. De krant heeft dan eenvoudig de plicht om dat aan het licht te brengen. Iedere lezer weet nu ongeveer wat van hen in Leiden kan worden verwacht. Het bete kent bepaald niet dat de krant hiermee instemt. Verre van dat zelfs, zoals al meermalen in ïntaren is gebleken, het zou onjuist zijn als de alleen die opvattingen zou sgeu En 7 „den gel; geen fusie mogelijk. Het debat kreeg zo de trekjes van een tra gedie. De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan he adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071- 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). weergeven die haar welgevallig zijn. De krant moet zijn en blij ven een tribune der meningen. En op tribunes gaat het nu een maal niet altijd even aange- Wat de kop aangaat, deze drukt niet de invloed van de partij uit, maar geeft in dit geval alleen het door haar zelf gefor muleerde, belangrijkste oog merk aan. Smitsloo Waarom was de hoofdredactie nu toch zo gebeten op de heer Smitsloo, vroeg een lezer zich af. Vlak voor de verkiezingen had bedrijfsmakelaar Menno Smit sloo anoniem een pagina-grote advertentie in de krant laten plaatsen, waarin hij de WD vu rig aanprees en de Leidse colle gepartijen CDA en PvdA stevig aanviel. Een dag erna gaf de re dactie aan van wie de adverten tie afkomstig was. Een paar da gen later schreef de hoofdredac tie in een commentaar wat zij van Smitsloo's werkwijze en van sommige delen van zijn tekst vond: griezelig en groezelig. De lezer nu acht de in menging van de redactie on juist. „De heer Smitsloo kocht advertentie-ruimte en daarin mag hij zeggen wat hij wil. Dat gaat de redactie niets aan. En er zijn wel meer advertenties die geen duidelijke afzender heb ben. Bovendien dacht ik dat bij een krant advertenties en re dactionele tekst strikt geschei den worden." Aardig gezegd, maar hier wordt een en ander door elkaar gehaald. Advertenties kunnen ook gewoon nieuws bevatten en de redactie mag, om niet te zeg gen moet, daar op inspelen. Dat gebeurt herhaaldelijk. Als de heer Smitsloo een neutrale ad vertentie had geplaatst met al leen een aanprijzing van de par tij van zijn keuze dan zou er voor de redactie geen reden zijn geweest daar aandacht aan te besteden. Maar hij deed veel meer. Hij kapittelde twee ande re partijen, trok een vergelijking tussen minister Pronks gelden voor ontwikkelingshulp en het feit dat Limburg 'kan barsten' met zijn wateroverlast en nog zo het een en ander. Als je je zo opstelt, dien je met open vizier te strijden, dal is wel zo netjes. De krant handelde daarom correct door de identiteit van de adverteerder op te sporen. Het stond de hoofdredactie vervol gens vrij in een commentaar te zeggen wat zij nodig achtte. Een reaktie n.a.v. het artikel in het Leidsch Dagblad van 9 maart over hondenpoep. Laat ik beginnen met wat cijfer tjes. Als er nu nog steeds 1,7 miljoen honden in Nederland zijn, verdeeld over ca. 5 miljoen gezinnen, wil dat zeggen in 1 op de drie huishoudens een hond. Dat wil zeggen in Leiden ca. 10.000 honden (ca. 90.000 in woners ca. 30.000 gezinnen). Het facilitair bedrijf belastingen van de gemeente Leiden kan dat aantal waarschijnlijk precies melden. 10.000 Honden in Leiden. Dat betekent 10.000 x 128,00 ruim 1 miljoen gulden aan hon denbelasting per jaar. Honden belasting is een algemene belas ting, dat wil zeggen dat de ge meente er niet iets voor de hon denbezitters) tegenover hoeft te stellen, maar het gewoon in de grote pot (of bodemloze put) kan stoppen. Leiden doet dat ook. In onze buurt bijvoorbeeld (Lage Mors) zijn geen hondenuitlaatstroken. In het park of in de Jacob Catslaan waar veel honden wor den uitgelaten, staat slechts één prullenbak. Ik loop altijd met een plastic zakje en ruim de poep op (wanneer er iets op de stoep terecht komt), maar dan loop ik dus wel de hele tijd met een zak stront. Ik kan me voor stellen dat niet iedereen daar zin in heeft. Kom op, gemeente Leiden, doe eens iets constructiefs. Ik weet zeker dat de Leidenaars best mee willen doen. Christa van der Ham, In de krant van 10 maart jl. schrijft de heer of mevrouw Dijkhuizen uit Voorschoten in de rubriek Schrijvende Lezers, dat de naam van Groen Links veranderd zou moeten worden in o.m. 'giflinks'. En dat alle maal omdat Groen Links zich tegen het in de Munnikenpol der aangelegde bos zou hebben gekeerd. De heer of mevrouw Dijkhuizen gaai echter uit van een aantal verkeerde veronder stellingen. Ten eerste is/was de Munni kenpolder geen 'agrarische grond met gier, landbouwgif e.d.', zoals Dijkhuizen schrijft. De Munnikenpolder was een extensief gebruikt agrarisch ge bied met een hoge waterstand, zeldzame planten en een steeds zeldzamer wordend openland schap. De aanduiding in streek- en bestemmingsplan is dan ook niet 'agrarisch gebied', maar 'Agrarisch gebied met Land schappelijke- en Natuurweten schappelijke waarde' (ALN-ge- bied). Het aanplanten van bo men en struiken in dit gebied is dus zeker geen natuurverrijking, maar natuurverarming. En een landschappelijke aantasting van jewelste. Ten tweede heeft de Kroon uitgesproken dat de natuur- en landschapswaarden van de Munnikenpolder (en aangren zende Achthovenerpolder) zo danig groot zijn dat de bestem ming ALN-gebied gewaarborgd diende te worden. Het laten groeien van bos in de Munni kenpolder is strijdig met die uit spraak van het hoogste be stuursorgaan wat Nederland kent. En een dergelijke tegen strijdigheid dient niet 'doodge zwegen' of genegeerd te wor den. Het is om die twee redenen dat Groen Links geen der i: i het c De Gang. Vroeger heette deze straat in Wassenaar de West straat, die doorliep naar de Schouwweg. Aan het einde van de tuinmuur is het Bal juwhuis te zien, wel ke dateert uit het ein de van de zeventien de eeuw. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het n r de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - De plechtige installatie van onzen nieuwe burgemeester, den heer mr. F. Was, zal morgenmiddag te halfdrie in eene buitengewone gemeenteraadszit ting plaats hebben. Onmiddellijk na af loop daarvan zal hij op het Raadhuis receptie houden. Verder zal hem al daar eene ovatie worden gebracht, waarvan men verwacht dat deze het karakter zal hebben van eene hulde der gansche burgerij. Er wordt natuurlijk verondersteld dat iedereen zal vlaggen! - De heer A.F.H. Van der Stok heeft met zijn magazijn in rijwielen, geves tigd in de Vrouwesteeg alhier, succes. Hij heeft het geluk benoemd te zijn tot officieel leverancier en reparateur van de studenten-vélocipède-club „De Raddraaier". Daartoe heeft hij ook thans eene inrichting tot het repa- reeren van alle soorten luchtbanden. Een bezoek aan zijn magazijn kunnen wij zeer aanbevelen. Persoonlijk ver klaarde hij ons niet deel te nemen aan de weg wedstrijd tusschen de verschil lende rijwielhandelaren. - De rangeerder Van de Pol, te Hilver sum, kreeg, toen hij bezig was perso nenwagens af te haken, eensklaps eene hoeveelheid stoom in zijn gezicht. waardoor hij -hevige brandwonden be kwam. Zijne oogen zijn zeer ernstig be- leedigd, doch men heeft hoop, dat de man zijn gezicht zal behouden. ANNO 1969 - Producer Thijs Chanowski en tekst schrijver Leen Valkenier zijn zaterdag verblijd met de Televisiering. Zij kre gen deze onderscheiding voor hun cre atie van „De Fabeltjeskrant De Tele- visierring werd het tweetal uitgereikt door Tom (Dorus) Manders. - Philips gaat zijn kapitaal verdelen in kleine aandelen van nominaal tien gul den. Daarmee wil het bestuur iedereen in staat stellen een belang te nemen bij een concern, dat dit jaar op weg is naar een omzet van meer dan tien miljard gulden. Met de invoering van dergelij ke kleine coupures is het Philips-con cern baanbreker in Nederland. - De Canadese regering heeft voor de rest van het seizoen de zeehonden- jacht in de straat van Northhumber- land en een deel van de St.-Lawrence gesloten verklaard. Het besluit is geno men omdat de regering uitroeiing van de zeehonden vreest, zo liet de minis ter van Visserij Davis weten. Men schat, dat er tot nu toe in bedoeld ge- N BRANDENBURG. C ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST BEZOEKUREN DIACONESSEN HU IS (tel. 071-178178); dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Afdeling intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545) volwassenen 14.00-14.45 uur en 18 30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11 15-12 00 uur. Kraamafdeling gynaecologie 14 30-15.15 uur en 18.30-19 30 uur, alleen voor vaders bovendien van 19 30-21.00 uur. Afdeling hartbewaking 14.00-14 30 uur en 19 00-19.30 uur Intensive care: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. Overige bezoekers 14.30-19.30 uur. 2 ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14 15-15.00 uur en 18 30-19 30uur. r Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen Voor zwangeren zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur. uitsluitend voor n partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek e mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden; keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 uuren 18.30-19.30 uur, oogheelkunde en .r heelkunde 14.15-15.00 uuren 18.30-19.00 uur Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14 30-15.15 uuren 18.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00-11.30 uur Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling Overigen van 14.30- 15.15en van 18 30-19.30 uur Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30- 15.15uuren 18 30-19.30 uur. lEh i de Munnikenpolder in een recrea tiegebied. Het is ook om die twee redenen dat ik daarover vragen heb gesteld aan het col lege van gedeputeerde staten. Want Groen Links kijkt als het om natuur en milieu gaat ook veel verder dan de meeste neu zen lang zijn en vergeet daarbij niet te kijken naar de - voor ie dereen van belang zijnde - rechtszekerheid. Cécile van Laar-Graven, Fraktievoorzitter Groen Links StatenfraktieZuid-Holland, Gouda. Onbegrijpelijk In het Leidsch Dagblad van 9 maart geeft de heer Fortuyn een verhaal ten beste over zielige bejaarden, nog zieliger WAO- Zijn ongenuanceerde stelling- name doet nagenoeg niet onder voor de (gelukkig fel bekritiseer de) uitingen van de heer Jan maat. Het is voor mij onbegrij pelijk dat het Leidsch Dagblad ruimte biedt (en waarschijnlijk ook geld) voor een discrimine rend artikel als dit! G. Los, Oegstgeest. BIOSCOPEN 124130/133210. Steenstraat 39 LIDOl Mrs. Doubtfire al.dag. 18.45,21.15, vrza zo woe ook 14.15. Van Chris Co lumbus n ;t Robin genote Sally Field ind LI DO 2 Free Willy al dag 18.45, vr za zo woe ook 14.15 De 12-jarige Jesse schooiert op straat als kruimeldiefje Als hij 's nacht graffiti kladdert op de Remains of the d mes Ivory ve ny Hopkins probeeiï Emma Thompson te strikken voor een baan als huishc ster Onderweg bedenkt hij dat hij nooit heeft willen toegeven dat hij v haar houdt omdat de bediende de lede gelijknamige schelmenroman van Alexandre Dumas uit 1844 voor de Walt Disney Studio's. Met Chris O'Donnel, Charlie Sheen, mine, de weggelopen dochter van de sultan, te redden en wordt verliefd op haar Helaas trouwen prinsessen nu ■traationgens Alad- tionftlmvan de butant Marco Brambilla Bevroren su perboef Wesley Snipes ontdooit in het jaar 2032 in een paradijs waar vuurwa pens. vloeken, vechten en stelen zijn uitgebannen. Smpes vervalt moude gewoonten en de auto superagent Sylvester ndePalma Danl it Kleinfeld (Sean Penn) nele wereldje. STUDIO Wayne's World 2 al dag. 19.00, 21 15, vrza zo woe ook 14 30 Her filmdebuut van televisieregisseur Step hen Surjik Wayne krijgt in zijn slaap vertelt hij een popconcert moet organi- LUXOR tel: 071-121239. Stationsweg het gelijknamige boek van Thomas Ke- neally Liam Neeson is Oskar Schind- ler, een charmante levensgenieter en i. Spotgoedkoop h- TRIANON tel: 071-123875, Breestraat 31 The piano al dag. 19 00. 21.15. Fas cinerende en meeslepende film van Ja ne Campion. In zichzelf gekeerde, slaafd is aan gokken en drugs. Hij komt de gelijknamige t« n Ford zijn vi - Washington. Niet lang geleden be schikte iedere modieus-geklede vrouw hier over tenminste één papieren jurk. Die rage was, net zoals papier, een ééndagsvlieg. Nu is het plastic jurken, die bovendien een kwart goedkoper zijn dan de papieren. De fabrikant zegt een speciale bewerking toe te passen, „poruolation" geheten, waardoor het plastic „ademt" door duizenden po riën. De jurken worden verkocht voor 50 tot 85 cents en ze zijn waterdicht, onbrandbaar en bestand tegen zuren, zegt de reclame. dacht en slaat op de vlucht. Reservoir dogs ma 20 00. 22 15 De buut van en met Quentm Tarantino en Harvey Keitel als producent en acteur Gangsters gaan over de rooie als ze denken dat hun laatste overval is mis lukt omdat een van hen heeft gelekt Passion fish di 20.00 Van John Say les. Populaire televisiesler belandt voo altijd in een rolstoel en maakt het levei van haar verpleegster meer dan zuur Trois couleurs: bleu woe 20 00, 22.15. Psychodrama van Krzystof Kie- te Binoche verliest bij ehbegjnnenjDreekt ze hee I: 071-124890. Cleve- i. Julie zijn z lande duivel verkooptin jns Duitsland Klaus Mar Brandauer speelt prachtig de titelrol. LVC tel: 071-46449. Breestraat 66 La passion de Jeanne d'Arc do 20.45. Carl Dreyer toont hierin de laatste dag van het schijnproces dat de maagd van Orleans maandenlang moest onder- Aliens vi l de bindt Sigourney Weaver wederom de Thelnia Louise za 20.45Sdmdvie mal van Ridley Scott. Twee vrouwen laten ip q de boel de boel en gaan een weekeinde opstap. Nauwelijks onderweg of ze 1 The hunchback of Notre Dame wo 20.30 Wallace Worsley verfilmde de !rp klassieker van Victor Hugo waarin een L mismaakte en zonderlinge klokkenlui- w der verliefd wordt op een mooie danse- g e al .dag 18 45.21.30. 13.45, EURO 2 The Three Musketeers 12 jr.. dag 18.45.21 15,2 EURO 3 The Piar 16 00 I 16.15. .dag ook 13.45, lag 18.45, zo ook itstrijd tussen dc ven verliest Holly A Perfect World al., dag. 21.15 'gel Hanekam, de Rocker al za zo woe jghl 14.00. Van Don Bluth. Als een ijdele dl haan op een morgen vergeet te kraaien,onj merken de andere dieren op de boerde- rij dat ook zonder hem de zon op gaat '1 Verdrietig vertrekt hij naar de grote m p stad waar hij als rockzanger King tnom-Ljj fen viert De andere dieren gaan hem Rising Sun 12 jr dag. 18 45,21.30, ;rp zo ook 16.00 Ti|dens de opening van |f) een Japans kantoor in Amerika wordt het lijk van een vrouw gevonden. De agenten (Sean Connery en Wesley Sni- oude gebruiken. Aladdin Nederlands gesprok PARKFILMHUIS tel: 01720-95600, Cor- r nelisGeellaan 2 The long day closes vr, za 20.30 Te- fSen; en vijftig in Liverpool VOORSCHOTEN IC' KINDERBIOSCOOP CC tel: 071-614354. Prinses Marijkelaan 4 BambilNed gesproken), Turtles III al woe 15.30. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500. Spui 27 Doubtfire al dag. 13 15. 16.00, 5.2130J 5. 16 00. The House of the Spirits 13 15.16.30,20 15 BABYLON 1, tel. 070-3471656, naast eek Centraal Station The Remains of the Day I pr al dag 13 15, 16 45. 20.15 BABYLONjpri 2. In the name of the father 16 jr., dag f,. 13.15, 16 00, 18.45. 21.30 BABYLON 111 originele Ameril likk al dag. 13 15, 16.00, 18 45 Fai to my Concubine al dag. 20.45. CINEAC 1. TUSCHINSKY tel: 070 3630637, Buitenhof 20 The Three Mus keteers 12 jr., dag 13 15, 16 00, 18 45,|Lj, 21.30 Kaliforma 16 |r za 00 15 CINE AC 2 Dem 21.30, do vr madiook 13.15, 16.00,za ook 0015 Aladdin al Ned. gesproken, za zo woe 13 15. 16 00 CINEAC 3 Sleepless in Seattle al dag 18 45, 21 30, do vr ma d. ook 13.15, 16 00. Beethoven's 2e al za zo woe 13.15, 16 00 Tombstone 16 ir za 00 15 METROPOLE 1 tel 070-3456756, Car- negielaan 15 Schindler 16 00, 18 45,21.30, dovr madiook 13.15. Hanekam de Rocker al zazowoe 13.15 METROPOLE 5 Free Willy al dag 13.15. 16.00, 18 45 The Age of In nocenceal dag 21 00 ODEON 1 tel 070-3462400/3462401. Herengracht 13 Wayne's 16.00,18 45.21.30 ODEON 4 Riksbio scoop De kleine blonde dood al., dag 11 45, 14 15. 16 45, 19.15,21 45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030. Spui 191. Zaai l Trois couleur: blanc 16 jr.dag 19 30. 21 45, dovr zo woe ook 16 15 Zaal II Blue 16 jr dag 19 30. do iar

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 10