LZ haalt opgelucht adem Roomburg speelt gelijk tegen Leidse studentes Mannen LSHG verliezen dik van koploper Warande Vivax hoeft zich niet te schamen Sport Koploper landelijke schaakcompetie gaat keihard onderuit MAANDAG 7 MAART 1994 leiden. wimsiera waterpolomedewerker Eersteklasser Vivax verloor weliswaar met 9-13 van kampi oenskandidaat HZ/Zian maar speelde een prima wedstrijd. Na tegen I het be: Rotterdam was Vivax er alles aan gelegen tegen de ploeg van Rund Plouvier een goed resul taat neer te zetten. Beide ploe gen hebben geen geheimen voor elkaar. Trainer I-rits Welling weet wat er in het hoofd omgaat van voormalig clubgenoot Plouvier en stemde zijn tactiek af op de offensieve plannen van HZ/Zian. Hij had echter buiten George van Reyn gerekend. De oud- Zijlspeler kwam goed voor de dag en was een voortdurende plaag voor de Vivax-defensie. De geblokte en gebronsde Was senaarder nam maar liefst ze ven treffers voor zijn rekening. Edo den Boef deed niet veel voor hem onder. De aanvalslei der bezit over een sterk schot. Zijn doelpogingen waren in ie der geval te machtig voor de Haagse doelman Remco Noor- dermeer. Aan een overwinning kon hij Vivax niet helpen. De slotfase van de tweede periode brat In de beslissing. Na l«3 2 van Edo den Boef bracht Van Reyn in nauwe samenwerking met de sterk spelende Michael Bach de stand op 3-6. Vivax ondernam nog man moedige pogingen de achter stand weg te poetsen (5-7 en 6- 8) hetgeen echter niet tot pun- tenwinst leidde. Frits Welling zat er niet mee. „Ze zijn gewoon Zoeterwoudse ploeg breekt nog geen potten wielermedewerker Het eerste weekeinde van het klassieke wielerseizoen heeft voor wielerploeg Cas- ba Wonen nog geen opval lende resultaten opgele verd. Zowel in de Ster van Zwolle als in de Omloop van de Houtse Linies brak de blauwe brigade van ploegleider Jan Zwaan nog geen potten. In de Ster van Zwolle was de Zoeterwoudse ploeg in de begin kilometers met drie renners (Mark Rasch, Robin van Kessel en Gert Jakobs) goed in de kop groep vertegenwoordigd. Maar bij Dalfsen (na 80 km) was het drietal minder al- lert toen 21 renners uit deze kopgroep wegsprongen. Toen later in de buurt van Zwolle ook nog eens de spoorbomen voor de neus van de achtervolgers neer ploften was voor de Casba- renners de strijd gestreden. Het uitrijden van de koers was voor Robin van Kessel (38ste), Mark Rasch (41ste), Gert lakobs (49ste) en Niels van Stralen (52ste) nu de belangrijkste opdracht. An dere regiorenners zoals Frank van Vecnendaal en Rik van Wetten behoorden ook niet bij de uitblinkers. Van Veenendaal werd 26ste en Van Wetten haalde de eindstreep in Zwolle niet groot Ken dag later ging een al regiorenners de Omloop van de Houtse Linies. Ook daar waren geen uitschieters. Etienne Vergeer (War mond) en Edward Faren- hout reden tegen een stil staande jurywagen, Vital Timmermans kreeg op een keienstrook een lekke band Vennep), André Möhlmann (Leiden) en Robert Karre- mans (Sassenheim) was de wedstrijd nog wat te hoog gegrepen. De Teraarse renners Mi- quel van Kessel en Leon Re kelhof reden wel een rede lijke wedstrijd. Van Kessel reed lang met de besten mee maar kwam boven de 100 kilometer toch nog iets op de rest te kort. Rekelhof bleef zijn eigen wedstrijd rijden en sleepte een ge klopte groep toch nog mee in de prijzen. Zelf mocht hij de 27ste prijs ophalen. Aart Vierhouten, nog niet in zijn oude doen, werd 21 ste. De ogen zijn nu gericht op de al oude klassieker de Ronde van Zuid-Holland aanstaande zaterdag, waar ploegleider Jan Zwaan de renners Gert Jakobs, Aart Vierhouten. Leon Rekelhof. Fernand Warmerdam. Ro bin van Kessel en Mark Rasch aan de start brengt. een maatje te groot voor ons." Doelpuntenmakers Vivax: Edo den boef 6x, Alex Bolomey 2x en Onno Sloterdijk. WZK ziet de bui al hangen. Het ecrsteklasse-optreden hlijft beperkt tot een jaar. Gisteren werd met 13-6 verloren van Merwede. Maarten Wensveen maakte een prima debuut. Hij scoorde een keer zeer fraai. Katwijk had geen moeite met de rode-lantaarndrager De Vuursche. Zonder al te veel in spanning keerden de Katwijkers met een 15-7 zege huiswaarts. Het te hard spelende De Vuur sche leverde alleen weerwerk af in de in de eerste periode (3-2). Voor Katwijk scoorden Kjelt Boonstoppel en Ronald Heem- rood 4x, Martin Jonker 3x, Hans Schaap en Feny Spros 2x. Derdeklasser Koudekerk won in een fysieke partij met 7-4 van De Futen. Eric Bergsma scoorde 4 maal. Sassenheim kwam er met 8-4 niet aan te pas tegen Aquafit. Raymond Kerkvliet scoorde twee keer. Good-old Paul Belt (6) heeft het zichtbaar moeilijk met Bart Thomas. AZC v leiden ruud ":*-r i De Zijl/LGB met 14-7 FOTO BEN DE BRUYN orden t den prin doelpunte De Zijl 9-6 van de IJsselduikers. Nancy Kiik in de Vegte maakte haar debuut als doelvrouwe. Ingrid van Veen scoorde 4 keer. Koudekerkse kampioen LZ presteer- i door Het Gooi met ■rslaan. In de laatste periode gaf de betere conditie van LZ de doorslag. Yvonne Flippo, Simone Molders, Ellen Hoogeboom, Emmy in 't Veldt Een blik op de ranglijst maakte LZ 1886 snel duidelijk wat er zaterdag moest gebeuren. De Leidenaars stonden met slechts vijf punten als allerlaatste genoteerd in de hoofd klasse. De Ham vergaarde al acht punten. Wilden de Leidse poloërs aansluiting houden met de Zaandam mers, dan moesten de punten in Leiden blijven. Dat luk te: na een spannende slotfase kon de Leidse supporters- schare opgelucht ademhalen. leiden dirk kloos delijk zin in en groeide uit tot de beste speler aan LZ-zijde. Uit een break zorgde Jan de Graaf voor 4-2. De grensrechter van De Ham dacht hier duide lijk anders over. Hij zag de bal op de paal komen. De arbiters Van Dorp en Van Erk hadden echter hun twijfels en keurden het doelpunt goed. LZ bleef het beste van het spel houden en leek in de derde pe riode de zege veilig te stellen. Bij 6-3 ontfutselde Jan Langer- horst de Zaandammers de bal, hij stoomde alleen op de goalie van De Ham af. Tot 7-3 kwam hij echter niet, want zijn schot raakte de lat. De Ham counter de onmiddellijk naar 6-4. Onzekerheid sloop in het Leidse spel en bij 6-6 in de vier de periode pakten zich donkere wolken boven de Leidenaars sa- Arjan van Aalst deed giste ren eindelijk eens van zich spreken. De talentvolle ka- rateka uit Koudekerk aan den Rijn werd in Waalwijk Nederlands kampioen in de Shotokan-slijl. De finale kostte de Kou- dekerker de meeste energie. Na een 10 achterstand moest het lid van De Leidse Sportschool Jurojin alles uit de kast halen om de titel alsnog met 2-1 binnen te halen. waterpolomedewerker LZ 1886 kwam flitsend uit de startblokken. Binnen vijf minu ten stonden de Leidenaars met 3-0 voor. Een probleemloze ze ge leek in het verschiet te lig gen. Niets bleek echter minder waar. De Ham vocht terug en de anders zo hechte LZ defensie liet zich nog in de eerste perio de twee keer verschalken (3-2). In de tweede periode schakel de LZ over op een zone-verdc- diging. Dankzij de sterk keepen de Arjo Bunnik bleef de verde diging overeind. Aanvallend was het allemaal wat minder. Kansen kwamen er wel, maar scoren blijft moeilijk voor de Leidse voorwaartsen. Michel van der Zeeuw was een positie ve uitzondering. Hij had er dui men. Mirko Zuidweg bracht LZ terug op de goede weg. Met een man meer schoot hij uit een schier onmogelijke hoek 7-6 binnen. De slotfase bleef spannend. Slechts zeventien seconden voor tijd konden de Leidse sup porters opgelucht ademhalen toen Jan Langerhorst 9-7 op het scorebord bracht. Periodestanden: 3-2, 5-3, 6-5 en 9-7. LZ goals: Michel van der Zeeuw 4, Jan Langerhorst 2, Mirko Zuidweg 1Jan de Graaf 1 en Frans Langerhorst 1. AZC wint AZC en De Zijl/LGB waren drie perioden lang redelijk aan el kaar gewaagd. De 9-7 tussen stand bij aanvang van de vierde periode was voor de mannen van coach Jacob Spijker zeker nog niet hopeloos. In de eerste minuten van de laatste periode viel de beslissing. Kimmo Tho mas zorgde al snel voor 10-7 en toen ook nog Niels Joor zijn overigens sterk aangevochten derde persoonlijke fout opliep en dus voorgoed naar de kant kon was de Leidse tegenstand gebroken. De Zijl/LGB met oudgedien den als Albert Spijker en Paul Belt in de gelederen moest lijd zaam toezien hoe AZC naar 14- 7 kon weglopen. In de eerste periode wees niets erop dat AZC op zo'n ruime overwinning zou uitkomen. Tot 5-5 ging het zelfs volkomen gelijk op. Hiema kwam AZC onder aanvoering van een sterke Bob Brebde wel aan de goede kant van de score maar een definitief gat kon niet geslagen worden. Tot in de vier de periode toen De Zijl al snel het hoofd in de schoot legde. Na afloop werd in het Leidse kamp vooral met de vinger ge wezen naar scheidsrechter Drieënhuizen als de kwade ge nius. Bij AZC kon teammanager André de Jeu zich daar wel iets bij voorstellen. Alhoewel hij AZC toch als een terechte win- Periodestanden: 2-1, 5-4, 9-7 en 14-7. Goals AZC: John Jansen 4, Bob Brebde 3, Kimmo Tho mas 3, Joeri Stoffels 2, Björn Boom en Remco Pilestroom. Goals Zijl/LGB: Rob Dubbelde- man 2, Niels Joor 2, Anton Hei den, Johan Kluivers en Jason Gast. schaakmedewerker In de hoofdklasse van de lande lijke schaakcompetitie lijkt de oude hiërarchie hersteld, nu koploper HSG in de zevende ronde bij het voor de kam- pioensstrijd vrijwel kansloze De Variant met 7-3 onderuit ging. Titelverdediger Volmac/Rot terdam nam de gelegenheid te baat om met een 8 1/2-1 1/2 winst tegen Utrecht de leiding over te nemen. Voor het beslis sende treffen uit de laatste ron de met HSG zijn de Rotterdam mers nu weer onmiskenbaar fa voriet. In de eerste klasse B maakte LSG 1 aan alle resterende degra datierisico's een einde door het zo teleurstellende DD 1 op het tot nog toe wel ruimste verlies te .trakteren: 7 1/2-2 1/2. Phili- dor 1 kon zijn draai niet vinden bij de reserves van Het Witte Paard uit Sas van Gent en moet na een 6-4 nederlaag nog op zijn tellen passen. De vier Leidenaars in het team van Volmac dienden za terdag tegen Utrecht allen de zwarte stukken te hanteren. Voor Jeroen en Marcel Piket le verde dit weinig problemen op. Jeroen Piket drukte opponent Van der Tuuk langzaam maar zeker van het bord. terwijl broer Marcel vlotjes van Bartels won. John van der Wiel had echter in een gecompliceerde partij problemen met Van Gaaien en bleef tenslotte op remise steken. Omdat Rini Kuijf zich vanuit kansrijke positie vergaloppeer de tegen oud-LSG'er Theun van der Vorm, was de Leidse delega tie zelfs nog volledig verant woordelijk voor het in totaal an derhalve verliespunt. LSG 1 maakte kennis met de misère bij. oud-hoofdklasser DD. Afmeldingen kort voor de aanvang van Kort en Van Eg- mond gaven de toch al tobben de Hagenaren een eerste men tale dreun. Een tweede tegen valler kwam aan het licht toen een laatste wanhoopstruc aan De Graaff de kans bood een re mise bij de goed staande Lind ner te ontfutselen. Sterke aan- valspartijen van Edwin van Haastert en Mark Thiele tegen respectievelijk Visser en Dick- hoff hielpen LSG vervolgens aan een comfortabele 1/2-2 1/2 voorsprong. Een taktische bok van de Haagse teamleider betekende vervolgens de genadeklap. Om dat hij ondanks de achterstand vol vertrouwen omtrent de goe de afloop was. gaf de DD-aan- voerder aan Werksma en Mi- chiel Wind opdracht om remise aan te bieden tegen Henk van Putten en Ik Oei. De LSG-cap- tain zorgde voor de juiste re pliek, door aan het nog goed irj hun bedenktijd zittende Leidsé tweetal het sein te geven om de gang van zaken in de tijdnood- fase af te wachten. Toen daarin het tij volledig keerde, konden de remises op goedkope wijzd worden verzilverd: 1 1/2-3 1/2. Peter Passenier en TheunU Stelling hadden namelijk onder tussen hun slag geslagen tegen Schendstok en Dommisse, ter wijl op het kopbord Stefan varj Blitterswijk opponent Maurits Wind in tijdnood aftroefde: 1 1/2-6 1/2. Dat Leon Konings ondanks een pluspion tegen Happel op remise bleef steken, kon de pret toen niet meet drukken. Temeer omdat Sjaak Sibbing op zijn beurt tegen Jan sen met een remise ontsnapte. Philidor 1 zag tegen Sas van Gent 2 enkele kansrijke partijen op cruciale momenten in de soep lopen. De start was na een snelle remise van Ab Smit tegen Van der Zalm hoopvol, toen Henk van Maaren in een fraaj duel over Riemens heenwalste. De eerste tegenvaller betekende het verlies van Fred Slingerland in een chaotisch duel met La crosse. Daarop liet ook Jeroen van de Weijer tegen Snijders kansen op meer schieten en verloor alsnog. Omdat Nico Kuijf vervolgens op het kopbord met de tweede tijdnood op komst een dame te gen Maes kwijtraakte, geraakte Philidor in de moeilijkheden. Voor Anne Reedijk zat er tegen Dubbeldam niet meer dan re mise in, waarop de goede winst van Caroline Slingerland op De Vreede slechts een pleister op de wonde betekende: 4-3. Wim Vriend bleef namelijk in een plus eindspel op remise steken tegen De Waal. Een reeds lang in de lucht hangend verlies van Herman van Halderen bezegelde het Leidse verlies, waarna eert zwaarbevochten puntendeling van Heieen de Greef met De Jonghe de eindstand op 6-4 be- pc' Sur hockeymedewerker Stadsgenoten Roomburg en Leidse Studenten Hockey Ge zelschap hebben elkaar gister middag in de tweede klasse B met een 2-2 eindstand in even wicht gehouden. Overgangs- klasser Alecto kwam met vier punten winst uitstekend uit zijn dubbelweekeinde. Nadat zater dag EMHC er met 3-0 van langs had gekregen, dolf gisteren Ven- lo met 2-0 het onderspit. In de eerste klasse B won Forescate met 1-0 van staartploeg Alk maar en zegevierde leiden met 3-1 over Soest. Op De Bloemerd behaalde overgangsklasser Alecto - dat de beste wedstrijd tot nog toe speelde - een 2-0 overwinning op Venlo. De Leiderdorpse hielden het spel goed stant r rugdekking, ette Alecto i verdiend op .yd ia: Mentink kwart sprong m schot uit gasten kwa opzetten, maat kwamen niet verder dan een drietal korte cor ners. Sylvia Karres, in de diepte strafcorm vervolger aangespeeld door Mentink, stel de na de thee de eindstand op 2-0. Doelvrouw Sita Klerks maakte een kwartier voor tijd haar debuut in de Leiderdorpse hoofdmacht. De Benninga-formatie had een dag eerder ook al succes met de 3-0 winst op het Eind- hovense EMHC. Jet Kruidenier verzorgde de 0-1 ruststand, waarna Nicoline Klaarenbeek op aangeven van Karres de voorsprong tot 0-2 vergrootte. Mentink deed in de slotfase met 0-3 uit een strafhoekslag ook een duit in het zakje. In de eerste klasse B won Fo rescate op eigen veld met 1-0 van Alkmaar, dat op de laatste plaats staat. Daniëlle Engelen was halverwege de tweede helft alert bij de van de keepster af ketsende inzet van Marije Wie- gant. Met een hoge push over de Alkmaarse doelvrouw werd zij matchwinnaar. Verdienstelijk Lijstaanvoerder LOHC behaalde de volle winst in het uitduel met middenmoter Soest: 1-3. Ellen Palm verzorgde namens Leiden al na acht minuten de 1-0 voor sprong met rust. Charlotte Kok- ke verzilverde na de pauze een strafbal voor 0-2, maar Soest kwam ogenblikkelijk terug. Ka rin Melzer trof drie minuten voor tijd, na voorbereidend werk van Sophie van Hoytema, doel: 3-1. Trinique Winnen speelde voor het eerst mee in het Oegstgeester vlaggeschip. Dat deed ze verdienstelijk op de linksbackpositie. Tweedeklassers Roomburg en Leidse Studenten hielden el kaar op het Gorlaeussportcom- plex met 2-2 in evenwicht. LS- HG had de eerste twintig minu ten het betere van het spel en kwam na elf minuten via Elle- kijn Lempers aan de leiding. Roomburg toonde echter veer kracht en kwam vlak voor de doelwisseling via Lieselore Jan sen van der Slighten op gelijke hoogte: 1-1. Na de hervatting oefende Roomburg almaar meer druk uit. Hélène Gerrits- ma profiteerde van een fout in de I^HG-defensie en scoorde 1- 2. Yvonne Bol echter trok de stand twee minuten voor het eindsignaal gelijk. Dat deed ze uit een rebound na een fraaie solo-actie van LSHG-spits Christine Elias. In Naaldwijk bleef het duel Roomburg-doelvrouw Sigrid Cleef heeft problemen met een inzet van LSHG-speelster Comelie Sprenger. Marili Bollen kijkt tussen Roomburg speelsters Inge Oudkerk Pool (links) en Francine Degeweij gespannen toe. tussen Catwijck en Westland met een 1-1 eindstand onbe slist. Halverwege de tweede helft zette Tessa Schmitz, op aangeven van Auktetien Dijk stra, de kustbewoonsters op voorsprong. Westland, dat een strafpush miste, liet zich echter niet uit het veld slaan en kwam binnen twee minuten op gelijke hoogte. Catwijck-speelster Ast- rid Peters had in de slotfase nog pech met een wegens buiten spel afgekeurde treffer. De ontmoeting tussen thuis ploeg Pijnacker en Alphen ein digde doelpuntloos. Het Rijn streekteam creëerde een over- FOTO HENK BOUWMAN Derdeklasser Noordwijk. dat veel in de aanval was, ging in en tegen Capelle met 3-0 kansloos ten onder. leiden stefan faas hockeymedewerker De mannen van hockeyclub Roomburg hebben gistermid dag met 3-2 verloren van Maarssen. Ook LSHG bleef te gen koploper Warande met lege handen achter: 4-0. Poulegeno ten LOHC en Forescate waren daarentegen succesvoller. Zij behaalden overwinningen op respectievelijk Zwart Wit (3-1) en DSHC (5-2). Tweedeklasser Alecto boekte thuis een 1-0 zege op Oude Maas. Op eigen veld behaalde Fo rescate een 5-2 overwinning op Delftse Studenten, dat voorna melijk gevaar stichtte uit de counter. Olivier Kist schreef na zes minuten met een fraaie tip- in de openingstreffer op zijn naam. Nadat Derk Jaap Engelen en Réinoud de Haas de marge met eveneens veldtreffers tot 3- 0 hadden vergroot, scoorde DS HC uit een snelle uitval tegen. Na de hervatting kwam de Delftse formatie sterker voor de dag. Desondanks vijzelden Kist en Wouter Eikenhout het Voor- schotense doelsaldo op met nog twee doelpunten. Aan de Hofbrouckerlaan won LOHC met 3-1 van Zwart Wit, dat een verdedigend spelcon- cept hanteerde. Leiden-spits Dirk Jan Oomens trof in de eer ste helft als enige doel. Hij deed dat uit de rebound na een één tweetje met Sander Vinkesteijn. Na zes minuten in de tweede helft schoot Joost van der Hout de 2-0 binnen. Een kleine tien minuten later behoedde LOHC- keeper Tom van der Meer tij dens een counter zijn ploeg voor een tegentreffer, maar vlak voor tijd werd hij alsnog gepas seerd. Bert Bonsing had daar voor al 3-0 gescoord. Middenmoter Roomburg dolf tegen thuisploeg Maarssen, dat voorlaatste in het klassement staat, met 3-2 het onderspit. Maarssen kwam weliswaar na tien minuten op voorsprong, maar Rutger van Schaik trok vrij snel daarna de stand gelijk. Bas Koning gaf de assist. Maarssen maakte voor de overige twee goals dankbaar gebruik van de gaten in de deplorabele Leidse verdediging: 3-1. Oskar Snijders bediende vlak voor de thee Ko ning voor de tweede Leidse tref fer. Thuisploeg Leidse Studenten ging met 0-4 ten onder tegen lijstaanvoerder Warande, dat continu het initiatief had. Een poging van Taco Vroonhoven om namens LSHG nog iets te rug te doen. mislukte: zijn schot in de slotfase ging net naast. Op De Bloemerd boekte kop loper Alecto een 1-0 zege op middenmoter Oude Maas. Bei de ploegen maakten veel tech nische fouten en leden dikwijls balverlies. Oude Maas had het eerste kwartier volledig de touwtjes in handen, maar kwam niet verder dan vier onbenutte korte comers. Alexander Hagen werd op slag van rust match- winnaar na een breedte-pass van Eric Kruis. Derdeklasser Noordwijk bleef in de uitwedstrijd tegen Kikkers met lege handen achter: 3-1. De thuisploeg stond tijdens de thee al met 3-0 voor. Ronald Menger redde tien minuten voor het eind de eer uit een solo-actie over links. De Noordwijkers lie ten maar liefst twaalf korte cor ners onbenut, de Nieuw Venneppers daarentegen één. Alphen deelde in en tegen Abcoude de punten: 1-1. Mare Boelens verzorgde tijdens een strafhoekslag de Alphense tref fer. Uit een strafbal kwam Ab coude in de slotfase langszij. In de vierde klasse B bleef Catwijck in het uitduel met Magnus steken op een 1-1 ge lijkspel. Het natuurgrasspel viel de Katwijkers. die tijdens de rust nog met 1-0 voor stonden door een veldtreffer van Martijn Houwaard, erg zwaar. Op eigen terrein verloor Hisa- lis met 1-2 van Uitgeest. De be zoekers maakten dankbaar ge bruik van de vele gaten in de Lissese defensie en kwamen snel op een 2-0 voorsprong. Vijf minuten voor het eindsignaal scoorde Martijn van Schaveren tijdens een korte corner tegen.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20