Er zit weer leven in Leiden Lions 'Ik wil de Boys helpen' Sport Verlies Center Snookerij Falcon Bowling Team klopt naaste rivaal TF" ZATERDAG 5 MAART 1994 ROB ONDERWATER. 071 5 IJshockeyvereniging gaat opnieuw deelnemen aan de competitie SCOREBORD PRIJSVRAGEN s ,De ijshockeyvereniging Leiden Lions gaat volgend sei zoen weer competitie spelen met een herenteam. Boven- dien neemt behalve een B-team ook een C-juniorenteam deel aan de competitie. Het ledenaantal van de club trekt weer aan, vooral dankzij de samen met de gemeente ge- organiseerde ijshockeyschool, waar jongeren op zater- l dagmiddag tegen een gereduceerde prijs kunnen kennis maken met de sport. Uit deze groep is ook een jeugdre- creantenteam gevormd, die vriendschappelijke wedstrij den speelt tegen teams van andere verenigingen uit de Randstad. maal in toen Zoetermeer een luxe ijsbaan kreeg. Leiden Lions verloor volgens Van Elewout ze ker dertig van de toen tachtig leden aan de nieuwe vereniging in die gemeente. Maar er ver trokken toen meer mensen: sommigen omdat ze de sfeer niet goed vonden, anderen om privéredenen. Er waren er ook die afhaakten vanwege de al maar voortdurende onzeker heid over het voortbestaan van de ijsbaan in Leiden, die im mers constant met financiële problemen kampte. Het herenteam, dat toen al enkele jaren uit kwam in de derde divisie, bleef wel draaien, maar er waren meestal te wei nig mensen. ,,Het was altijd aanmodderen", aldus Van Ele wout. Probleem was ook dat veel uitwedstrijden ver van Lei den moesten worden gespeeld: in Assen en Groningen bijvoor beeld. ,,En als je dan ook nog een paar keer verliest, dan daalt de motivatie flink." Twee jaar geleden haalden de heren met veel pijn en moeite het einde van de competitie, vo rig seizoen werd er door een zeer klein groepje getraind - meestal waren er maar drie man van de partij. Het afgelo pen seizoen liep het allemaal veel beter. Er zijn meer senio renleden, de sfeer is goed en de heren hebben weer zin om er legen aan te gaan, aldus Van Elewout. „Qua niveau kunnen /Maar ook het herenteam is dit 'seizoen weer vrij fanatiek gaan ^trainen, speelde deze winter .'een serie vriendschappelijke wedstrijden en is van plan de .zaken vanaf oktober serieuzer .aan te pakken. Volgens teambe- igelëider en pr-man van de club Axel van Elewout komen de se nioren waarschijnlijk uit in de derde - en laagste - divisie. Als 'de ijshockeybond echter besluit >een aparte competitie voor re- 'creanten op te zetten, schrijft 1 het team zich mogelijk daar Het betekent min of meer een 'wederopstanding van de Lions, 'want de vereniging leed de af- gelopen jaren een kwijnend be staan. Het ging bergafwaarts vanaf het moment dat Ton Menken stopte als sponsor van 'het herenteam, dat vanaf de op richting in 1977 tot begin jaren 'tachtig uitkwam in de eerste di visie. De 'Leidse' ijshockeyers 'speelden op het hoogste niveau en trokken aardig wat publiek. Een paar honderd man kwam er af op de wedstrijden in de IJs- hal, die toen nog over een tribu ne beschikte. Enkele jaren later probeerde •een andere sponsor, een Leider- dorpse bouwmarkt, er nog wat van te maken. De heren speel den een jaar tweede divisie, maar daarna haakte de sponsor weer af. De klad kwam er hele- SPORT OP TV 11.00-13.00 EURO 2 afgelopen week en een 14 00- f5"OO'E U RO L 15.00-17.00 EURO: t 7.00-17 30 EURO- 7 7 30-18.00 RTL 5 V 18.10-18 40 Did 1 Sportschau. 18.45-19 10RTL+: Sport 119.00-19.30 TV 5. Magazine Olympiq •19 50 Did 1: Sportschau. metc I Ï9~3Öa-2a00 BRT 1: Sport. -.22.00-23.00 EURO. B '22.15-22.50 Ned 3: S 22.30-23.10 BRT 1S 23.00-00.00 EURO. G 23 00-23 20 Did 1 Sport ei tain, Canada). 01.00-01 30 EURO T 01 35-03 05 BBC 2: 23 30-00 30 BBC 1 00.00-01.00 EURO: f 08 30-09.00 EURO: Stepaerobi. j 09.00-09 30 EURO Freestyle sk 09.30-12 00 EURO: langlauf sk 11.30-13 00 Ned 2. TV sport. 12.00-13 00EURO: Boksen 13.00-15 00 EURO Schansspnr vanuit Parijs 10.00-12.00 EURO: Alpine skiën: were 12 00-13.00 EURO. Schansspringen v 13 .07-15.30 Ned 1: Studio sport 14 00-15 00 EURO: Atletiek mara 15 00-16 00 EURO: Atletiek: tnath Karpov deelt met Kasparov jr Anatoly Karpov en Gary Kasparov hebben remise gespeeld in hun !- onderlinge partij in de zevende ronde van het internationale schaaktoernooi van Linares. Het was de eerste ontmoeting tussen de twee Russen, sinds Kasparov zich afscheidde van de officiële bond (FIDE) en de professionele PCA oprichtte. De twee wereld kampioenen van de verschillende bonden waren gisteren ruim vier ën een half uur met elkaar in de slag. Karpov houdt door de remise, met nog zes ronden te gaan, een punt voorsprong op zijn grote rivaal. De twee 'K's' zaten voor de 163ste keer tegenover elkaar. Kasparov won 27 keer, Karpov 20 keer. Sinds 1981 eindigde Karpov op een toernooi met Kasparov niet .meer boven zijn grote rivaal. Op het sterk bezette toernooi van Li nares is hij echter de uitgesproken favoriet. Hij weerstond Kaspar ov, hoewel deze het voordeel van de witte stukken had. Karpov had als enige zijn voorgaande zes partijen op het evenement gewon- BELGIË: Seraing -Club Luik 2-0 DUITSLAND: Duisburg Watten' 1. Dynamo Dresden - FC Köln 1-1 AUTOSPORT RALLY VAN PORTUGAL ICHAATSEN Ottens, 5 Pieterse •Iders alleen, 7 Veld n. 8. Zandstra - Ritsma, 9 arnu ten Kortenaar, 10. Schreuder - Postma, 11. Alleblas Hersman; 5C Ottens. 2. Pietersi rlaan Bie Berkhout Oosterom. 6 Borst Marni* ten Kortere euder - Postma, 11Al 12 Groenendal Hersman; 5000 n isters, 3 Verlaan - Bierma. 4. Woelders 1.6 DeLoor Mager. 3000 n enita Smit. 2 Zee - Ossendri, SKI 2. Swist (Pol) 38,5 inaka (Jap) 38,50, 10, Bos 39,18, 18. De 39,56, 19 39.59. 3000 m: 1 Takahashi ip) 4.08.64, 2. Bos 4.09,55, 3. Kramer 4 11,07, 5. De Wit 4 14.64, Klassement: 1 Bos 80 771 punten, 2 Lee 81 408, 3 1 39,06: Stand WB-af- dallng: 1 Girardelli (Lux) 462. 2. Ortlieb (Oos) 392, 3 Tnnkl (Oos) 3 /6. Stand alge- Dybendahl) 59.46,5, 2 Rusland TENNIS Overdevest, 2. I KOPENHAGEN Tweede ronde: Carlsen (Den) Larsson (Zwe) 4 6 7 6 6-4; Kwartfinales: Anto nitsch (Oos) - Gustafsson (Zwe) 16 6-1 7 5, Vacek (Tsi) Olgowski (Rus) 6 7 6 3 6- 2, Fleurian (Fra) Carlsen (Den) 6-3 6-4 INDIAN WELLS Derde ronde: Sampras (VSt/1) Washing Axel van Elewout: „IJshockey is ee we zeker in de derde divisie uit komen, we kunnen goed ijshoc keyen." De opleving binnen de club zal overigens niet betekenen dat de sport in Leiden weer echt gaat leven, beseft de pr-man. Eigenlijk trekken alleen de clubs in de tweede en eerste divisie publiek, en bovendien zijn de omstandigheden voor toe schouwers in de Leidse ijshal nog steeds verre van optimaal. verslavende sport." Maar in de eerste plaats gaat het er bij Leiden Lions om de sport populairder te maken bij de jeugd, zegt Van Elewout. De club heeft nu 53 leden, onder wie 12 volwassenen en twee meisjes. Echt groot zal Leiden Lions echter nooit worden, geeft Van Elewout toe. Al was het alleen maar omdat het een tamelijk dure sport is: volwasse nen die competitie spelen beta len 535 gulden, junioren 435. Ie dere speler heeft bovendien een pak nodig dat nieuw tussen de 1000 en 1200 gulden kost. Daar komen de schaatsen dan nog bij. „Jeugdrecreanten kunnen bij ons gebruikte pakken huren voor 250 gulden per jaar. Na twee jaar kunnen ze dat kopen voor 125 gulden", vertelt Van Elewout. Tien lessen volgen bij de ijshockeyschool kost overi gens 85 gulden: de leerlingen krijgen een helm en een stick. Het is een verslavende sport, vindt Van Elewout, die uit een echte 'Lions-familie' komt. Zijn vader is voorzitter van de club, zijn broer trainer. „Als je het ooit hebt gedaan, dan wil je het blijven doen. Je ziet het ook aan de mensen- die dit jaar na een paar jaar weer kwamen trainen: na een keer blijven ze komen. Ik heb het zelf ook altijd na de zo mer, dan is het weer tijd om in dat pak te stappen." DELRAYBEACH Koeleman, t>. eas NKALLROUND 'an Meggelen - Bollaart, 3 ronde: Hack (Dui/ no (Spa/2) - Rottier (Ned) 6-3 6-2, Rubin [VSt/14) Medvedeva (Oek/9) 6-4 6-0, Ru bin (VSt) Medwedewa (Oek) 6-4 6 0 'Gestopte' Peter Gerse te rue bij Alpheuse Boys Peter Gerse kan in zijn eentje niet de' zon laten schijnen bij het kwakkelende Alphense Boys. Maar als het aan hem ligt, wordt het de komende weken in elk geval weer wat lichter in de donkere tunnel. De 28-jarige linkspoot is teruggehaald nadat hij aan het einde van het vorige seizoen stopte. „Ik wil de Boys helpen. Het ontbreekt de ploeg op dit moment aan lef en crea tiviteit. Ik hoop dat ik er dat weer een beetje in kan bren gen." De eeuwige glimlach van Peter Gerse straalt weer op sportpark De Bijlen. Dat zal niet voldoen de zijn om AJphense Boys in de hoofdklasse te houden. Maar de aanwezigheid van de sfeer- en doelpuntenmaker kan wel een vonk doen overslaan binnen de groep, die de weg een beetje kwijt is geraakt. Hij had het voetbal al een beetje uit zijn hoofd gezet. In mei vorig jaar kapte de aanval ler ermee. Drukke baan, avond studie, net getrouwd. Het werd allemaal een beetje te vol in de agenda van de voetballer. „En ik ben niet iemand die hoe dan ook moet voetballen. Voor mij is het nog steeds een leuk spel letje. Ik ben geen voetbalfreak, sta niet op met mijn voetbal schoenen aan. Anderen hebben dat veel meer." Stoppen koste hem geen moeite en hij miste Alphense Boys niet echt, al is het nog steeds de club die hij al zijn le ven lang trouw bleef en zal blij ven. Ooit stonden Sparta en Den Haag op de stoep, maar een betaald avontuur liet hij als talent altijd links liggen. Het idee van een rentree in het team dat nog maar elf pun ten uit dertien wedstrijden haal de, kwam niet bij Gerse van daan. Hij werd gebeld. Aanvoer der Frank Bakker, al tijdenlang geblesseerd, porde hem voor een terugkeer in de selectie. 'Gerson' - zoals hij wordt ge noemd, naar de voormalige Braziliaanse international stemde in. Onder voorwaarden, want hij zit nog steeds met die meao-studie in de avonduren. „Dus train ik op vrijdagmiddag. Een keer per'week." Het moet voor Gerse vol doende zijn. Hij is altijd een na tuurtalent geweest. Het kwam hem een beetje aanwaaien. Goed postuur, snelheid in de benen en een enorme sprong kracht. En altijd dat briljante linkervoetje, waar hij op kon vertrouwen. „Als het seizoen begon en ik had in de zomer niks gedaan voor mezelf, zat ik bij de duurloop toch in de kop groep. Ik loop nou eenmaal makkelijk. Dan zat ik ook wel stuk, maar wel op een accepta bel niveau." Het gemakkelijke zit een beetje opgesloten in het spel van Peter Gerse. Dat weet zijn trainer Paul Bahlmann, dat we ten zijn medespelers. Zelf heeft hij geen moeite dat toe te ge ven. „Als de omstandigheden me niet bevallen heb je niets aan mij. Inderdaad, het weer kan van invloed zijn op mijn spel." Maar hij «te ouder en wijzer geworden. ,,lk voel meer verant woordelijkheid. Ik heb 'ja' ge zegd op de vraag of ik de Boys wilde helpen. Nu moet ik ook voorop gaan in de strijd en de ploeg helpen. Dat ben ik me be wust. Anders-had ik nee moeten zeggen." Twee weken geleden stond hij er opeens weer. Op de training en daarna in een oefenwedstrijd tegen Meerburg. Hij scoorde al meteen bij zijn rentree. „De be doeling is dat de ploeg weer zelfvertrouwen krijgt en vooruit gaat voetballen. Dat was het manco dit seizoen. Ik hoorde tegen Meerburg Pieter van Zoest (de linkerspits, red.) op een bepaald moment zeggen 'hèhè, de bal gaat eindelijk weer Steven Toal tekende ook de hoogste break aan. Dit keer kwam hij tot 82 punten. De vcr- liezersronde was voor Ton Rijnsburger. Met de hakken over de sloot won hij van Marij ke Steenvoorde (2-1). SNOOKER EN DARTS Een bittere pil voor het team van Center Snookerij. In de Su per-league verloor zij haar thuisduel tegen het sterke Snookercafe met 7-2. De Snook erij kwam niet in actie. Tegen stander Cue Action liet het op het laatste moment afweten. Voor beide Leidse teams is de situatie niet kansloos, maar een plek in de play-offs wordt moei lijk. In Voorschoten vond de vijfde regiorranking plaats. Job Bavelaar wist deze strijd moei teloos in winst om te zetten. De tegenstander trok zich vanwege het late aanvangstijd terug. Steven Toal liet zich deze week weer van zijn beste kant zien, In de 19e ronde van het War monds kampioenschap bewees hij zijn vorm. Alleen Daan Hoekstra (kwartfinale) wist de Alphenaar een frame te ontne men. Thomas Lay en Richard Tegelaar (de laatste in de finale) werden beiden met 2-0 pardoes naar huis gestuurd. Gunstig voor Toal was ook de vroege uitschakeling van Walter Schel- tens. Hij verloor van Daan Hoekstra in de tweede ronde. Door dit resultaat breidde Toal zijn voorsprong uit in het alge meen klassement. Hij bezit nu 162 punten. Scheltens heeft 153 punten. Darts In de eredivisie van de darts competitie zijn alle ogen gericht op het team van Downstairs. Dit wonderteam won zelf ge makkelijk van het Alphense Querelle F.agles (7-2). Rivaal de Snops moest een extra puntje inleveren. De Snops won wel (3- 6). In divisie IA sloop B.K. Pro tectors wat dichter naar de top toe. Zij won met 8-1 van de Spons. Het reserveteam van Downstairs deed het ietsje min der. Niettemin werd een 6-3 ze ge op de Dames geboekt. In di visie la gaat Geen Punt voor de titel. Tegen MC Noordwijk werd een 7-2 zege behaald. Nummer twee op de lijst Vierkant 2 zette het Derde Deurtje moeiteloos opzij (9-0). Stand Eredivisie aan kop: 1 Downstairs 14-102, 2 Snops 14 98, 3. Buil Shit 14-88. Divisie la: ii lownstaba 2 11 87, 2 BK Protectors 14-84, 3. Puntje D'r In 14-75. Divisie Ib: 1. Geen Punt 14-106, 2. Vierkant 2 14 89,3. M.C. Noordwijk 14-83. Peter Gerse: „Je kunt in een hoofdklasse-ploeg niet freewheelen. Ik moet bij de les blijven." foto ben de bruyn LEIDEN - AAD SIERA typerende opmerking." „Ik ben altijd een speler ge weest die impulsief handelde, gewoon lef tonen en creatief zijn. Net als Frankie Bakker. Misschien is het geen toeval dat het minder ging nadat wij weg vielen: Toch zou dat niet mo gen, Alphense Boys heeft zon der ons nog voldoende kwalitei- „Een jongen als Robert van der Laan gaat door een muur als het moet, maar hij kan dan de groep kennelijk toch ook niet op sleeptouw nemen. Frank voelde zich misschien door zijn langdurige afwezigheid ook niet lekker. Wij waren niet alleen sportief belangrijk, ook voor de sfeer. Zijn belletje kwam na een gesprek binnen de groep. De jongens zullen er dus wel achter staan. Er moet natuurlijk ie mand sneuvelen als ik speel. Tegen Tonegido sta ik er mor gen in, daar ga ik wel vanuit ja." „Natuurlijk voel ik me wel een beetje gevleid door het ver zoek. Maar ik besef dat er iets tegenover moet staan. Tegen Meerburg nam ik het trouwens al weer iets te makkelijk op. Dan dacht ik 'die bal is van mij' en zat er toch weer een voetje tussen. Je kunt in een hoofd klasse-ploeg niet freewheelen. Ik moet bij de les blijven." Gerse is tijdelijk terug („Het is in principe een noodgreep, na dit seizoen stop ik weer ge woon.") en misschien wel greti ger dan ooit. „Ik wil Alphense Boys in de hoofdklasse houden en dal gaat lukken. Natuurlijk, dat móet lukken. Er zijn toch heel wat mindere ploegen in deze klasse?" H cT zot PORTPARK KIKKERPOLDER ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UL EERSTE KLASSE UVS-'sGRAVENDEEL Crab assurantiën BV, tel. 224700. Crab makelaardij og BV, tel. 225135 Rijnsburgersingel 61Leiden BOWLINGMEDEWERKER Na het verplichte weekje rust kon de huisleague in Zuid-west weer aan de bak. En gelijk viel er een toptreffen te noteren op de maandag vroeg. In een boei end treffen versloeg het trio van Falcon Bowling team haar naas te rivaal 't Wedde. 'De Valk' deed dat met 3-1. Hetzelfde team leidt in het tussenklasse Een slechte maandagavond voor het trio van Verboon Vers service. In het duel tegen Bow ling Shop moest de koploper een 3-1 nederlaag slikken. Van Rijn ontdeed zich met dezelfde cijfers van I.adan. Op de dinsdag vroeg kan de Bow ling Stones de titel niet meer ontgaan. Dit kan geconcludeerd worden na de ruime 4-0 zege op haar concurrent Kriek. Van Hc- mert maakte ook haar kwartet vol. Dit ten koste van Van Mui den. Spannend blijft het bij de dinsdag dubbel laat. Koploper Van Hemert won met de maxi male cijfers (4-0) tegen de Sau cysjes. De Giganten wonnen ook. Maar dan met de cijfers 3-1. Van Hemert blijft met 47 pun ten de koploper. Gevolgd door de Giganten met 44 punten. De Zijl troefde op de woensdag vroeg haar naaste belager met 3-1 af. Na dit resultaat mag het trio zich de koploper noemen met 54 punten. Op een halve punt gevolgd door Van Boste- len. Meer tekening in de strijd op de woensdag laat. Hier ruikt Les Pctites Quilles haar kampi oenskansen. Op de ranglijst volgt Arbouw Sieval op acht punten. Bij Holiday Inn liet koploper Anbar geen spaan heel van Di no (2-19). Het trio lijkt zeker te zijn van de titel. Dat kan niet gezegd worden bij de maandag dubbel laat. Hier was het stui vertje wisselen. Hier kreeg Pou let Fit met 13-10 klóp van V&R. Haar eerste plaats werd overge nomen door F.lve Labor Vin cent. Zij walste het reserve team van Anbar plat (21-2). Een uit gemaakte zaak is het op de dinsdag vroeg. Ondanks het verlies van koploper Greenwave (12-6) sprokkelde ze wel de be nodigde punten bijeen. Op de dinsdag laat heeft het trio van O Sole Mio de koppositie ovemo- men. Dit ten koste van V&R. O Sole Mio leidt met èèn punt voorsprong op V&R. Cora Visser noteerde een mooi game van 243 pins. Bij de donderdag trio's is Pins A Ixit de torenhoge favo riet. Hoewel het team van Ups and Downs landzicht Plant met 20,5/ 6,5 versloeg mogen, zij zicht uitgeschakeld voelen voor de titel. I rancoise van der Heu vel scoorde een fraaie game (243 pins).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21