Hockey in VS vrouwenzaak Van Vlaanderen: rentree in Alphen Capiot wint eerste koers voor Priem De Nieuwe Modernen LSG 4 maakt een voorname misstap Sport Reddingsplan voor Napels Bax wist nederlaag uit Baaltap* 3i DONDERDAG 3 MAART 1994 Wegatletiek zoekt nieuwe sponsor leiden» De KNAU is hard op zoek naar een nieuwe sponsor voor de wintercompetitie voor atleten, nu Pickwick na drie jaar af haakt. Er is jaarlijks drie ton nodig voor het circuit. Dat bestaat uit acht wegwedstrijden, waaronder de Twintig van Alphen en de City Pier City in Den Haag. Volgens Bert Paauw van de atle- tiekbond KNAU zijn er al contacten gelegd met een aantal be drijven dat interesse heeft om het evenement te gaan sponso ren. De bond heeft goede hoop dat er inderdaad een nieuw con tract kan worden gesloten: „Het is een aantrekkelijk circuit. De wegatletiek groeit en bloeit. Er is nu best veel aandacht voor, on der meer ook van de televisie." Voor het huidige seizoen, dat Pickwick nog wel afmaakt als sponsor, staan de Twintig van Alphen en de City Pier City nog op het programma. De eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen is eind augustus. 'Twintigzit een beetje klem alphen aan den rijn janet van puk De organisatie van de Twintig van Alphen is woedend op de commissie van de atletiekbond die de wegwedstrijden indeelt. De Alphense loop is op zaterdag 12 maart, exact een week voor de Westland Marathon en 15 dagen voor de Haagse City Pier City Loop. „Het is ten hemel schreiend dat er binnen 15 da gen drie evenementen in een straal van 70 kilometer worden gehouden", aldus Ad Persoons van de Alphense organisatie. Dat de drie evenementen zo vlak na elkaar worden gehou den. heeft te maken met de ver schuiving van de Westland Ma rathon in Naaldwijk. Deze ma rathon wordt gewoonlijk later in het jaar gehouden. Twee eerde re data Melen echter af: de ene zaterdag in mei bleek net voor Pinksteren te zijn. op de andere datum in april bleek de Veiling hal niet beschikbaar. De organi satie vond vervolgens een vrije datum, precies in het weekein de tussen het Alphense en Haagse evenement. Persoons vreest dat door de 'moordende concurrentie' min der deelnemers dan voorgaande jaren voor de start aan de Bur gemeester Bruinsslotsingel ver schijnen. Vorig jaar schreven er voor het eerst meer dan 4000 hardlopers in. Gisteren waren er 1243 voorinschrijvingen bin nen, iets minder dan andere ja ren. In een boze brief aan de KNAU dreigt de organisatie van de Twintig de eventuele schade op de bond te vertialèn. Et kün- nen volgens Persoons immers ook sponsors afhaken. „Het gaat niet zo zeer om de top, die komt wel, maar het gaat erom wat je verliest in de breedte." Overdreven Volgens Persoons moet het be stuur van de bond zich zelf gaan bemoeien met de wed strijdplanning. Bovendien mo gen er volgens het Teraarse unieraadslid geen nieuwe ma rathons meer bij komen. „Je moet je afvragen of ze in som mige steden niet één keer in de twee jaar een marathon moeten houden. In het belang van de atletiek." Dick Bijl, secretaris van de sectie atletiekevenementen van de bond. vindt de reactie van Persoons overdreven. De inde ling is al bijna een jaar bekend en de Alphenaren reageren erg laat. vindt Bijl. „Maar ik heb er ook wel begrip voor. het aantal inschrijvingen valt misschien een beetje tegen, dan zoekt een organisatie altijd naar oorza ken." Dat het Alphense evenement veel hinder ondervindt van de andere wedstrijden, kan hij zich echter nauwelijks voorstellen. Wel is het al enige tijd een pro bleem dat de atletiekkalender steeds voller wordt. „Iedereen wil het onderste uit de kan, me de onder druk van de commer cie." Bijl vindt dat de kalender commissie een goede beslissing heeft genomen door de West land Marathon naar voren te schuiven. „Het is één van de oudse marathons van Neder land, die willen we riiet de nek omdraaien. Bovendien is de nieuwe datum gekozen in over leg met de districten." Het voor stel van Persoons om het be stuur zich meer te laten be moeien met de indeling van de wedstrijden spreekt Bijl niet aan: „Alles gebeurt al in nauwe samenwerking met het be stuur." Omdat de Twintig van Alphen (die tegenwoordig overigens of ficieel 'Hans Verkerk Keukens 20 van Alphen' heet) een aantal topatleten al eerder heeft inge huurd, heeft de indeling voor het wedstrijdveld geen gevol gen. Zo verschijnen in Alphen nationale-toppers aan de start als Bert van Vlaanderen (derde bij cfe WK marathon vorig jaar in Stuttgart), Tonnie Dirks, Mar ti ten Kate en John Vermeide. Van Vlaanderen maakt zijn ren tree na een langdurige blessure. Verder doet een groepje Ethio- piërs mee, onder wie Getenah Tessema, aanvoerder van het Pickwick Kun Classics Circuit. Ook Duitsland is goed verten- woordigd met Stefan Freigang, Hans Bernd Burger en Martin Gruning. Freigang won de bronzen medaille bij de Olym pische Spelen in 1992 in Bar celona. Ook de Engelse atleet Carl Thackery wordt tot de kanshebbers in Alphen gere kend. Bij de vrouwen, die 15 kilo meter afleggen, zijn onder an deren Carla Beurskens en Chris- tien Toonstra favorieten voor de overwinning. Belangrijke con currenten zijn de Duitse atlete Katrin Wessel (vorig jaar winna res in Alphen) en Helena Baroc- si uit Hongarije, eerste in het Pickwick-Runklassement. De businessloop. waaraan dit jaar 45 ploegen van 36 bedrij ven meedoen, begint volgende week zaterdag om 12 uur. net als de prestatielopen over 8. 15 en 20 kilometer. De prestatielo pen over 1,5, 3 en 5 kilometer beginnen om 12.20 uur. De vrouwen starten voor hun 15 kilometer om 13.20 uur, de mannen verschijnen om 14.30 uur aan de start. De finish is on geveer een uur later, ook aan de Burgemeester Bruinsslotsingel. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Kiki Tesselaar (16) van Alecto kijkt toe hoe de Amerikaanse Tracey Fuchs (rechts) de bal probeert te bemachtigen. Alecto biedt deelnemer WK dapper partij Aan het vrouwenhockey in de Verenigde Staten komt geen man te pas. Het grote gezelschap dat op een koude woensdagavond zijn Europese toernee bij Alecto in Lei derdorp begint, telt louter vrouwen. Speelsters en een be geleidingsteam van oud-speelsters vormen de Ameri kaanse hockey-hoop, die zich deze zomer presenteert op het wereldkampioenschap in Dublin. leiderdorp»m i ssers beperkt Coach Pam Hixon is zich be wust van de kracht van haar team. dat zich dankzij de vijfde plaats in het toernooi om de In tercontinental Cup (achter on der meer Duitsland en Argenti nië) heeft geplaatst voor het WK. Hixon, die zelf in de jaren zeventig de hockeystick han teerde: „Wij bezoeken Neder land om te kijken hoe ver wij achter liggen ten opzichte van een hockeyland bij uitstek. In tactisch opzicht kunnen we nog hrel wat bijleren. Maar bovenal hepben wij baat bij zo veel mo gelijk competitie. Onze eerstvol gende wedstrijd is aanstaande zondag op Papendal, waar wij 2 1/2 week verblijven, tegen Bel gië. Daarna volgen een inter- T1M BROUWER DE KONING De Amerikaaanse vrouwen pak ken de zaken in het oefenduel tegen overgangsklasser Alecto (2-1 voor de VS) serieus aan. Van een 'jetlag' willen de speel sters niets weten, hoewel zij pas enkele uren geleden voet op Nederlandse bodem hebben ge zet. In plaats van 2 x 35 minu ten draven zij 3 x 25 minuten op. waarmee zij de ongeveer 300 toeschouwers extra kijkge not gunnen. Want bepaalde on derdelen van het spel beheersen zij opmerkelijk jgoed voor eeiv, land zonder lange hockeytradi- tie. 'Conditioneel en fysiek is Amerika sterk en ondanks het hoge tempo blijft het aantal land tegen Nederland en wed strijden tegen diverse andere Nederlandse ploegen. In Ierland staat voor ons bovendien nog een vierlandentoernooi op het programma." Benninga Het is geen toeval dat het team van de VS zijn oefencampagne in Leiderdorp begint. Carina Benninga coacht Alecto en voegt zich aan het einde van de Nederlandse competitie onmid dellijk bij de Amerikaanse bege leidingsstaf. Hixon steekt haar waardering voor de Nederland se oud-international, die al eer der in Amerika als coach actief was, niet onder stoelen of ban ken. „We kunnen uiteraard niet op haar wachten, maar zo gauw zij kan wordt Carina toegevoegd aan het team van assistenten. Dat er geen mannen bij zitten komt, omdat het mannenhoc- key in de Verenigde Staten nog in de kinderschoenen staat." Benninga moet meehelpen om de mengelmoes van jonge en ervaren speelsters nog meer FAYT-LE-FRANC plan werken. De Napolitaanse „ultra's", de meest fanatieke aanhangers, zijn op zoek naar drieduizend supporters die elk 10 miljoen li re (12.000 gulden) op tafel kun nen leggen. Voor dat geld ont vangen ze een seizoenkaart voor het leven. De schuld van Napels wordt op 100 miljoen gulden geschat. De spelers van het in financiële problemen verkerende Napels ondernemen tot maandag geen acties om hun achterstallige sa larissen uitbetaald te krijgen. Dat hebben de voetballers van de voormalige landskampioen van Italië beloofd aan hun sup porters, die aan een reddings- De zaalvoetballers van Bax heb ben zich gerevancheerd voor de 8-1 nederlaag van vorige week tegen 't Gat. Het Goudse Van der Cammen moest er gisteren in Voorhout met precies dezelf de cijfers aan geloven. Degrada tiekandidaat McDonald's, dat eveneens in de landelijke eerste divisie uitkomt, behaalde een belangrijk punt tegen Home Center Lelystad (4-4). Patrick Scheurwater was met vijf doelpunten de grote man bij Bax. Mario Faber. Martin Bax en Mohammed Bougrine droe gen ertoe bij. dat de Voorhou- ters in hun titelkansen kunnen blijven geloven. Een negende Voorhoutse treffer ontsnapte aan de aandacht van de scheidsrechter. De gebroeders Van Marwijk behoedden het I-eidse McDo nald's voor een dure nederlaag. Zowel Herman als Hans doel puntte tweemaal. Laatstge noemde bepaalde pas in de slotminuut de eindstand op 4-4. Overige uitslagen: Nihod - IFD 3-7; tweede divisie: De Sleutels - Hermes DVS 7-4. Doelpunten De Sleutels: Patrick Heymans (3x), Gé Tegelaar (2x), Ronald Labordus. Ron Iterson Johan Capiot heeft gisteren de eerste zege in het nieuwe wie- Ierseizoen voor de TVM-ploeg van Cees Priem geboekt. Capiot was de snelste van een kop groep van vijf in de GP Fayt-le- Franc, een koers in Waals Bel gië. Het kwintet vluchters was bij elkaar gekomen in de finale van een wedstrijd, die lang in het te ken had gestaan van een ont snapping van twee Belgen. Pe ter De Clercq en Ludo Dierckx- sens. Dertig km voor de finish van deze 170 km-koers van Charleroi naar Fayt-le-Franc werd het duo ingerekend door een tiental achtervolgers, onder wie Jelle Nijdam. Nijdam moest het in de sprint royaal afleggen tegen de 29-jari- ge Capiot: hij werd vierde. Op 24 seconden won Michel Cor- nelisse de sprint om de zesde plaats, John Talen werd achtste, Tristan Hoffman (op 36 sec) tiende. Sean Kelly had in de GP Fayt- le-Franc zijn eerste optreden in een CataVana/Corbeil-shirt moeten maken, maar hij liet verstek gaan. Ook niet gestart: de Waalse ploeg met neo-profs van Charleroi; er is niet op tijd geld gevonden voor het experi ment. waardoor het hele project niet kan doorgaan. Axel Merckx. de zoon van Eddy, kwam hal verwege 'Fayt-le-Franc' ten val. Cabello In Spanje werd bekend, dat de Spanjaard Francisco Cabello niet alleen positief is bevonden in de door hem gewonnen Ron de van Majorca, maar ook in de Ronde van Andalusië. Cabello is vorige maand in korte tijd vijf maal op doping gecontroleerd, en werd vijfmaal positief bevon den. Steeds op de verboden anabolica nandrolon Cabello (ploeg-Kelme) zegt dat hij het produkt destijds als medicijn heeft gebruikt na een polsbreuk. Cabello is zijn eindzege in Majorca inmiddels kwijtgeraakt aan de nummer twee, de Ba- nesto-renner David Garcia. Ca bello had ook een etappe ge wonnen op Majorca, die nu toe komt aan Zijn landgenoot Lla- nares(Once). Cabello wordt waarschijnlijk slechts voorwaardelijk ge schorst. omdat de nieuwe do- pingreglementering van de UCI, met een onvoorwaardelijke straf van een half jaar schorsing bij eerste vergrijp, pas medio april ingaat. In Italië zijn de eerste twee maanden van het jaar dertig profrenners bij verrassing op doping gecontroleerd. Ze kre gen 's avonds de mededeling, dat ze zich de volgende ochtend bij een dokter moesten melden voor een out of competition' controle. Resultaten zijn (nog?) niet bekend gemaakt. Indurain De organisatie van de Ronde van Spanje, Unipublic, heeft er gisteren mee ingestemd dat de Banesto-ploeg dit jaar zonder Miguel Indurain meedoet aan de Vuelta. Daar tegenover staat de toezegging dat de drievoudig Tourwinnaar in 1995 voor het eerst in drie jaar wel aan de start komt voor eigen publiek. Dan wordt de belangrijkste Spaanse etappekoers in sep tember gehouden in plaats van april-mei. De directeur-generaal van de Hoge Raad voor de Sport. Ma nuel Fonseca. heeft het com promis bewerkstelligd. Daar mee is er een einde gekomen aan het wekenlang slepende conflict in het Spaanse wieler- wereldje. Unipublic eiste dat el ke wielerploeg met ten minste „60 procent van z'n FlCP-pun- ten" aan de start zou komen. Het liefst een SieMatic keuken van Goedhart Bouwhuis Bezoek onze showroom met de meest komplete SieMatic presentatie van de hele regio. Goedhart Bouwhuis, Hoorn 126a (tegenover Avifauna), Alphen a/d Rijn, of maak een afspraak: tel. 01720-22100 ■K MEUBELPROMENADE KATWIJK chef willem spierdijk 071-356-164. plv -chef rob onderwater. 071 35646! gestalte te geven. Hixon: „Onze ploeg bestaat uit studentes en werkende vrouwen. Geld ver dienen ze niet met hun sport, maar voor deze trip hoeven zij niet te betalen. Voor topsporters hebben wij namelijk fondsen beschikbaar." Tegen Alecto blijkt in het der de part. als de routiniers plaats maken voor onervaren krach ten. dat .Amerika kwetsbaar is. Prompt halveert Lidian Mentink op aangeven van de talentvolle Sylvia Karres de achterstand van Alecto, dat zich tot de laatste snik verzet tegen een dreigende afstraffing. Qua schoonheid haalt die treffer het echter niet bij die van Tracey Fuchs en vooral Marcia Pankratz. Daaruit, en uit het veldoverwicht van de VS in de eerste twee perioden, kunnen de belangstellenden opmaken, dat de Amerikaanse vrouwen aan het begin van hun Europese toernee bij vlagen heel wat mans zijn. LEipEN RUUD DOBBELAAR SCKAAKMEDEWERKER Met het beslissende duel om de I.eidse titel voor de boeg. heb ben de schakers van AAS alsnog ten koste van de rivalen van LSG 4 de beste papieren ver worven. De Aalsmeerders won nen in de zesde competitieron de van de promotieklasse zelf volgens verwachting van Phili- dor 2. Koploper op bordpunten LSG 4 moest daarentegen bij het voor zijn laatste kampioens kans vechtende Oegstgeest het eerste matchpunt laten. In ei gen huis heeft AAS nu tijdens de slotronde aan een gelijkspel ge noeg om de Leidenaren van zich af te houden. Met een 1-2 voorsprong in de vooruitgespeelde partijen op zak waande LSG 4 zich tegen Oegstgeest ten onrechte reeds in veilige haven. Wessel Volders trok de score recht toen oppo- nente Adinda Koster ondanks een pluspion verliezend in de fout sprong. Jop Delemarre gaf vervolgens vanuit de opening Ruud Dobbelaar het nakijken, reden waarom de gedegen winst van Geralt Scrdijn voor LSG 4 op Ed Noordijk als geroe pen kwam: 3-3. Opgelucht Arthur van der Spek nam op zijn beurt een geleidelijke, maar wel overtuigende zege op Mar tin Vlasveld voor zijn rekening. Erik van der Marei zette tenslot te het nadeel tegen Rob Veen- huijsen in winnend voordeel om. Daarop konden de LSG'ers met 4-4 opgelucht adem halen, al zou een kleine nederlaag niets in de positie ten opzichte van AAS hebben veranderd. AAS speelde na een tegen Philidor 2 de reeds eerder ver worven 2-1 voorsprong op safe. Het werd de thuisclub daarbij erg gemakkelijk gemaakt, toen Gert-Michiel de Niet het punt cadeau kreeg namens een te laat gearriveerde Pacjin: 3-1. Een remisefestijn was toen het vervolg. De Jong gaf daartoe de eerste aanzet, door via een stuk offer Michiel Vergeer zetherha- ling af te dwingen. Daarop te kenden ook Jan van de Knaap en Helsloot de vrede, hetgeen captain De Leur de gelegenheid bood zijn plusstelling tegen Joop Rommets in een punten deling om te toveren. Bas Doel man nad daarop weinig fut om zijn mogelijke initiatief tegen Könst uit te melken en nam eveneens genoegen nut een puntendeling: 5-3 voor AAS. Moeizaam LSG 5 hield met een wat moei zame 5-3 winst Katwijk in de degradatiezorgen. Weliswaar won Arno Spnnkhuijzen vlotjes van Guidi van de Bent, maar daarna mochten loop Bakker en Christel van der Vorst in hun handjes knijpen dat zij er tegen respectievelijk Jan Hellenberg en Michiel van der Plas met re mises vanaf kwamen. Linda Jap ging bovendien met een te op portunistische aanpak in de fout tegen Frans Vreugdehil: 2-2. Toen Theo Goudriaan op het kopbord Edwin Vreugdehil op een nul tracteerde. roken de Katwijkers hun kans. Hans Tel kamp wist zich echter geen raad met zijn voordeel op Rob Hak en verloor alsnog, waarna bo vendien Gijs Haasnoot het on derspit dolf in een grillig duel tegen Peter Verwoerd. Gerard Vink kon zich het daarop per mitteren om een winststelling tegen Piet Barendse richting re mise te verknallen. Dankzij een blunder van zijn opponent wist hij echter alsnog te zegevieren: 5-3. SCOREBORD VOETBAL hampions League, derde speelronde: Groep A: Spartak Moskou - Barcelona 2-2 (0-1) 10. Stoitsjkov 0-1, 66 Romario 0-2, 77 Ro- dionov 1-2. 88 Karpin 2-2 Scheidsrech ter Puhl (Hon). Toeschouwers 40 000 Monaco Galatasaray 3-0 (2-0). 36. Scifo 1-0, 40 Djorkaeff 2-0, 56 Klinsmann 3- 0 Toeschouwers' 20.000 Stand: Monaco 3-4, Barcelona 3 4. Spartak Mos kou 3-2, Galatasaray 3-2 Programma 16 maart Galatasaray Monaco en Barcelona Spartak Moskou Groep B: AC Milan Werder Bremen 2-1 (0-0). 48. Maldini 1-0. 54 Basler 1-1, 68 Savicevic 2-1 Scheidsrechter Mottram (Sch). Toe schouwers 40.000 Gele kaart: Baresi (AC Milan). Beiersdorfer, Wolter en Herzog (Werder Bremen) Anderlecht - FC Porto 1-0 (0-0). 90. Nilis 1-0. Stand: AC. Milan 3 5, Anderlecht 3-3. Wer der Bremen 3 2, FC Porto 3-2 Programma 16 maart FC Porto An derlecht en Werder Bremen - AC Milan Europa Cup bekerwinnaars, kwartfinale, eerste wedstrijd: Torino (Ita) Arsenal (Eng) 0-0 Scheids rechter Qumiou (Fra) Toeschouwers: 40000. UEFA-beker. kwartfinale, eerste wedstrijd: Boavista (Por) Karlsruher SC 1 1 (1-0) 40 Ricky l-o. 77 Wittwer 1-1 Scheids rechter Grabher (Oos). Toeschouwers 10 000 Gele kaart Nogueira en Paulo Sou sa (Boavista). Bender (KSC) Engeland. Competitie Tottenham Aston Villa 1-1 FA Cup. vijfde ronde: Charlton Bristol City 2-0. Ipswich - Wol verhampton 1 2 League Cup. halve finale: Sheffield Wednesday Manchester United 1-4 (Manchester won eerste due: met 1-0 en speelt m finale tegen Aston Villa). ken. <i (6ek) - Lautier'(Fra) 1/2-1/2. stand:! Karpov 6 punten2 Kasparov V 3 Krammk 4. 4 Kamsky 3 1/2 en 1 afg 5 Anand en S|irov 3 1/2, 7 Lautier on Gelfand 3. 9 Bareiev 2 1/2, 10 Polgar 2. 11 Topalov 1 l/2enlafg,12 Beliavski. Illescasen Ivantsjoek 1 TENNIS Indian Wells (VSt). Mannen Eerste ronde: Agassi (VSt) Reneberg (VSt 6-3 6-3. Ferreira (ZAf/13) Braavh (Dui) 6 7 6-4 7-5, Korda (Tsj/10) Woodforde (Aus) 7-5 6-1. Tweede ronde Volkov (Rus/12) Grabb (VSt) 6-4 6 4, Rafter (Aus) Ouriff (VSt/2) 7 6 6 2, Sampras (VSt/1) Emiho Sanchez (Spa) 6-1 6 1, Edberg (Zwe/3) Black (Zim) 6-1 6 3, Stark (VSt) Tsiesnokov (Rus) 6-3 6-3. Washington PAARDESPORT Nootdorp, draverijen Eerste koers, 2380 m: 1 Hunter's Walk (Langeweg) 3 26.1 1 26.6. 2 Hertog Jan, 3 Hetty Uithuizen Toto: winnend 1.50 plaats 1.10 2,20 koppel 1.90 trio 20.60 Tweede koers. 2000 m: 1 Rice Crispins (Hulleman) 2 52.6 - 1 26,3, 2. Irasou Kombo, 3 Hello Dolly. Toto: winnend 2,00 plaats 1,30 1,80 koppel 3,20 trio 23.30 Derde koers. 2000 m: 1 Gateway Dakota (Hanselaar) 2 53,1 1 26,6. 2 Gloria E* press. 3 GR Figaro Niet gestart Heart beat. Hope Noordlandia en Henk H Toto winnend 3.10 plaats 1,80 2.90 koppel 9,00 trio 27,50 (VSt toro (Fra) Agassi 6 4 7 6. Rosset (Zwi) Gaudenzi (Ita) 6-4 6 4, Knckstein (VSt) Bruguera (Spa/4) 6-7 7 5 6-4 Cahill (Aus) Ivanisevic (Kro/5) 6-3 16 7-6. Chang (VSt/6) Weiss (VStl 6 2 7 6 Korda (Tsj/10) Bryan (VSt) 6-2 7 6. Costa (Spa/16) - Wilander (Zwe) 6-4 6-0 Kopenhagen Mannen Tweede ronde Gustafsson (Zwe 1S>e- merink (Ned) 6-3 7-6, Baur (Dun Raou» (Fra) 7-6 6-3. Olhovsky (RuS/8) Moramg (Dui) 7 6 16 6-3, Fleurian (Fra) Chr.s tensen (Den) 6-4 6 4 Dubbelspel. eerste ronde Oosting/kafelmkov (Ned/Rus) AdamvOl hovsky (VSt/Rus/16-4 6-4. Siemennk/Sa ceanu (Ned/Dui) - Schapers/Vacek (Ned/Tsj) 7-6 7-6 Delray Beach (VSt) Vrouwen Eerste ronde: Oremar Ned'lG Tedj.i kusama (Indo) 6 7 6-4 6 2. Van Rensburg (ZAI) Nideffer (ZAt) 6-3 6-3, Rubm (VSt1 Maioli (Kro) 6-0 6 0 Tweede ronde Likhotsteva (Kaz) Basuki (lndo/11) 6-3 6-1 Jeyaseelan (Can) Ore mans -(Ned/15) 7 5 4 b 6 4 Rottier (Ned/16) Van Rensburg (ZAf) 6 2 6 1, Schultz (Ned/13) Stafford (VSf) 6 2 6 0 Labat (Arg) - Reinstadler (Oos) 6 4 6 0. Rubin (VSt) Wood (GBr) 6-2 6 3. Halard (Fra/12) Vento (Ven) 6 4 6 3, Hack (Dui/7) Steven (VSt) 6 6-1. WIELRENNEN Vierde koers. 2000 m: 1 Horney Hanover 2 46,4 1 23,2, 2. Gudrun Ha die Ghandy. Niet gestart ingeweg) ig'y. 3 Freude Zimbri Toto winnend 1,20 plaats 1,10 1,50 koppel 3,10 trio 27,40 Vijfde koers. Z000 m: 1 Foal Tenth (Op de Hoek) 2.43,8- 1 21.9, 2 Gonzales Kades. 3 Gustave d'Almere Niet gestart FergieV, Eve Mereveld en Falco Ees Toto winnend 9.50 plaats 4,20 2,30 koppel 15,60 trio 261,40. Zesde koers. 1640 m: 1 Gravel meadow (Schwarz) 2 15,1 1 22.4, 2 Follow My Star, 3 Tropic Flowe' Niet gestart Gerke Dupont en Hendrik Volomon Toto win nend 2.00 plaats 1,70 1.80 koppel 5,60 trio 35.00 Zevende koers. 2380 m: Gogo Dragon (Van Rheenen) 3 21.7-1 24.7, 2. Gideon Uithuizen, 3 Gento Bonm Toto winnend 9,50 plaats 2.70 1.60 koppel 16.20 trio 209.30 dubbel winnend (3/4)17.00 Achtste koers. 2000 m: Estreiia Star (Lugies) 2 41,6 1 20.8, 2 Eros fan Son del. 3 Dave Shoeing Toto winnend 2,10 plaats 1,90 3.70 koppel 10.10 trio 32.30 Negende koers. 1640 m Golden We deflei (Duivenvoorden) 2.10.5 1 19.6. 2 Dunia Elsene. 3 Farn De Bioomerd Toto winnend 7.40 plaats 2.50 3.00 koppel 31.40 trio 243.30 Totalisator-omzet: 141 885.00. Charleroi - Fayt-le-Franc. profkoerv 1 Ca piot (Bel) 170 km in 4 uur en 26 minuten. 2 De Clercq (Bel). 3. D.erck.sens (Bel). 4 Nqdam (Ned). 5 Leysen (Bel) 0 10, 6 Cornelisse (Ned) 0.24, 7 Wauters (B< i) 8 Talen (Ned), 9 Van de Laar (Bel), 10 Hof (man (Ned) 0.36, 13 Schurer (Ned), 15 Van Steen (Ned), 19 Veenstra (Ned), ,''0. Maassen (Ned) SPORT OP TV DONDERDAG 15 15-16 00 BBC 2 WK Bowls van. Preston 16 00 16 30 EURO Eurofun 16 30-1 7 30 EURO IJshockey NHI p.oensc happen 17 00-18 30 BBC 2 Wj< Bowls vam Preston 17 30-18 30 EURO Motorspon mi 18 30 19 30 EURO Euros*, 18 39-18 47 Ned 2 Sportioumaa 18 45-19 lORTl Spon 19 30-20 00 EURO urosportnwu. 19 30 20 00 BRT 1 Spon 19 55-22 00Ned2 Stud.oSoon 20 00 21 00 EURO Autospon Sup Stock Car-races 20 15-22 15 RTL» Anpf.fi Ertra e streek» verslag van de UEFA<upwed SV Cav no Saizburg-En SCHAKEN Linares. Internationaal toernooi Zesde ronde Ge 'a- I WRi. Kasparov (Rus) 1/2-1/2. Karpov (Rus) - Judith Polgar (Hon) 1-0, Sjirov (Let) - Ivantsjoek (Oek) 1 0. Kamsky (VSt) Topalov (Bul) afgebro- 21 00-22 00 EURO Snooker Snot m Sun City 21 30 22 00 BRT 2 Sport 22 00-22 15 RTL 5 Sportn.» 22 00-23 30 EURO Voetbal (noogtepuntem 22 15-22 30 Ned 3 Sport*** 22 30 23 00 BRT 1 Spert 23 30 00 00 EURO Tenn.s c de ATPtoernooren

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 29