De wielerploegen voor het seizoen 1994
4
WiELERSEIZOEN '94
ÏTERDAG 26 FEBRUAR11994
33
MOTOROLA
Ploegleider Hennie Kuiper
Aca1 a (Mex), Norman Alvis. Phil Anderson (Aus),
4ky Andreu. Lance Armstrong. Michel Dermes
Andrew Hampsten. George Hincapie. Ka>
faertmarck (Dut). Bobby Juiich. Steve Larsen.
ra Me|ia (Col). Jan Schur (Dui). Björn Stenersen
>i, Stephen Swart (NZe) en Sean Yates (Eng).
COORS LIGHT
Ploegleider Leri Pettyjohn
Ir Bishop, Mike Engleman, Roberto Gaggioli (Ita),
I Huber. Ron Kietel. John Lieswyn. Dave Mann,
I McKinley. Scott Monmger. Joseph Parkin.
CHEVROLET
Ploegleider Greg Christopherson
|Cody. Jim Copeland, Thomas Craven. Malcolm
it (GBr), Steve Hegg, Bobby Juiich. David McCook,
Paolinetti. Jeff Pierce.
FESTINA
Ploegleider Bruno Roussel
Claude Bagot (Fra), Carlo Fmco (Ita). Stephane
>ert (Fra). Pascal Hervé (Fra). Jans Koerts (Ned).
Leblanc (Fra), Roberto Lezaun (Spa). Pascal Lino
L Harald Maier (Oos). Jean-Luc Masdepuy (Fra),
•Paul van Poppel (Ned). Emili Perez Font (Spa
fendo Pmero (Spa). Arounase Tsjiapele (Lit),
pisque Teyssier (Fra), Roberto Toledano Torres.
|ei Vermote (Bel) en Richard Virenque (Fra)
COLLSTROP
Ploegleider Willy Teirlinck
l Biets. Frank Corvers, Hans de Meester. Eric de
Iq. Nico Eeckhout. Patrick Evenepoel. Thomas
ther (Dui), Paul Haghedooren, Jean-Pierre
tderickx, Lorenzo Lapage, Michel Nottebart, Chris
I, Zbigniev Piatek (Pol), Adri van der Poel (Ned),
ISzostek, Marc Streel, Erwin Thijs. Benjamin van
leeck, Kurt van Lancker. Rik van Slycke, Wiebren
stra (Ned), Peter Verbeken. Johan Verstrepen,
van den Akker (Ned), Etienne de Wilde. Jos van
Ned). Stefan Sels
I LOTTO
Ploegleider Jean-Luc Vandenbroucke
Ivan den Abeele. Serge Baguet, MariodeClercq,
'de Clercq. Tom Desmet, Peter Farazijn, Herman
ft, Michel van Haecke. Jim van de Laer. Wanderley
llhaes (Bra). Nico Mattan, Wim Omloop. Luc
pn, Andrei Tsjmil (Mol). Kurt van de Wouwer,
(Vandenbroucke en RudyVerdonck,
TRIDENT
f Ploegleider Willy van der Eecken
van Roosbroeck, Johan Remets. Geert van
L Danny van Looy. Bart Heirewegh, Glen
"hts. Ferdi Dierickx Filip Baerts. Peter van
i. Luca Cammalleri (ita). Andreas Kappes
Raymond Meys (Ned)
j VLAANDEREN 2002
Ploegleider Roger Swerts
Peter Roes. Johan Devos, Paul van Hyfte.
Liboton. Gert Vanbrabant. Jan Poppe, Wim
Tom Steels. Franky de Buyst. Wim Feys. Marc
•Bart Leysen
k PALMANS
•J Ploegleider Paul Debaeremaecker
FIlAssez, Jan Bogaert, Nick Botteldoorn, Jery
an, Dirk Demol. Patrick Deneut, Hans de Clercq,
lx Capelle. Geert Clauw. Jan van Camp. Hans de
GASEOSAS GLACIAL
1 Ploegleider Roberto Sanchez
fntomo Amador. Ruben Dario Beltran, Luciano
(a Sanchez, Henry Cardenas. Demetrio Cuspoca
ta. Luis Alberto Gonzalez. Josué Enrique Lopez
i Armando Moreno Guerrero, Jose Fabio Moreno
Ero, Israel Antonio Ochoa, Julio Cesar Rangel
iCelio Roncancio, Angel Miguel Sanabria
|do, Alvaro Sierra.
DUITSLAND
TELEKOM
Ploegleider Walter Godefroot
dag, Gerd Audehm. Udo Bölts. Bernd Dietz.
Erone. Christian Henn, Jens Heppner, Brian
pen), Dominik Krieger, Mario Kummer, Olaf
I, Axel Merckx (Bel), Uwe Raab. Marc van
f(Ned), JCirgen Werner en Steffen Wesemann.
FRANKRIJK
-:T
CASTORAMA
Ploegleider Cyrille Guimard
ie Arnould. Thierry Bourguignon, Laurent
gi Vd, Thomas Davy. Armand de las Cuevas. Gilles
Laurent Desbiens, Jacky Durand. Philippe
iuel Magnien. Thierry Marie, Fabrice Philippot.
Robin, Laurent Roux, Francois Simon,
hibout en Hemrich Trumheller (Dui).
CHAZAL
r Ploegleider Vincent Lavenu
lierre BourgeotGilles Bouvard. Dominique
Eric Caritoux. Pascal Chanteur, Jimmy Delbove.
'•erre Delphis. Gerard GuazziniArtoeras
fct.s (Lit). Jan Kirsipuu (Est). Oleg Kozlitme
Christophe Manm, Franck Pmeau en Marco
r(Ned)
CORBEIL-ESSONNES
1 4 Ploegleider Guy Gallopin
ladiot. Yvon Madiot. Patrice Esnauit. Christian
ft. Franck Boucanville. Jean-Luc Masdupuy.
Giilereau, Jerome Chiotti. Franck Jarno. Lars
t'sen (Den). Jean-Michel Monin.
9,r
Het peloton begint weer aan een nieuw wielerseizoen.
GAN
Ploegleider Roger Legeay
Nicolas Aubier. Laurent Bezault, Chris Boardman
(Eng). Eric Boyer. Christophe Capelle. Thierry
Claveyrolat. Jean-Claude Coiotti. Jean-Christophe
Currit. Jean-Philippe Dowja. Gilbert Duclos-Lassaiie.
Philippe Ermenault. Hervé Garei. Thierry Gouvenou.
Pascal Lance. Francois Lemarchand. Greg LeMond
(VSt), Emmanuel Mallet. Francis Moreau. Didier Rous
en Eddy Seigneur.
HISTOR
Ploegleider Walter Planckaert
Eddy Bouwmans (Ned). Bruno Cormllet. Patrick Jonker
(Ned), Thierry Laurent, Philippe Louviot, Charly
Mottet. Wilfried Nehssen (Bel). Guy Nuiens (Bel).
Ronan Pensee, Jo Planckaert (Bel). Marc Sergeant
(Bel). Gilles Talmant. Nico Verhoeven (Ned) Gerrit de
Vries(Ned). Dirk de Wolf (Bel) en Marcel Wust (Dui).
CM AUBERVILLIERS
Ploegleider Stephane Javalet
Ludovic Auger, Jean-Christophe Bloy. Hervé Boussard,
Philippe Bouvatier, Jean-Francois Bresset, Lylian
Lebreton, Christophe Leroscouet, Marek Lesniewski
(Pol). Emmanuel Mallet. Fréderic Pontier.
GB-MG
Ploegleiders Giancarlo Ferretti
Patrick Lefevere - Fabio Baldato. Mauro Bettm. Carlo
Bomans(Bel), Davide Cassani, Alberto Elli, Rolf
Jarmann (Zwi). Nicola Loda, Johan Museeuw (Bel),
Wilfried Peeters (Bel). Davide Rebellin, Pascal Richard
(Zwi), Marco Saligari. Max Sciandri, Luca Scinto, Rolf
Sörensen (Den). Flavio Vanzella, Franco Vona, Ludwig
Willems(Bel)
GEWISS-BALLAN
Ploegleider Emmanuelle Bombini
Moreno Argentin. Evgeni Berzme (Rus). Vladislav
Bobrik (Rus). Guido Bontempi. Dario Bottaro, Bruno
Cenghialta. Alfredo Colombo, Giorgio Furian,
Francesco Frattim. Giuseppe Gamba. Nicola Minali.
Bjarne Rns (Den). Piotr Oegroemov (Let). Alberto
Volpi. Enrico Zaina.
AMORE e VITA
Ploegleider Giuseppe Lanzoni
Paolo Borgheresi. Giuseppe Caicaterra. Antonio
Fanelh. R<cardo Forcom. VicenzoGaiath Roberto
Gusmeroii. Michel Lafis. Harry Lodge (GBr). Rodoifo
Massi. Fiavio Milan. Mauriz>o Moimari. Gianluca
Pierobon. Gianni Vignaduzzi
BRESCIALI
Ploegleider Primo Franchini
FlavioGiupponi, Fabio Bordonah. Bruno Leah, Luca
Gelfi, Ivan Luna, Marco Milesi. Mario Manzoni,
Roberto Pelliconi, Felice Puttini, Eric Vanderaerden
(Bel).
NAVIGARE
Ploegleider Bruno Reverberi
Sergio Barbero. Walter Castignoia. MicheleCoppohllo,
AngeloCitracca. Vassih Davidenko(Geo), Roberto
Giucolsi. Giuseppe Guerini. Lubos Lorn (Tsj). Roberto
Pagnin, Massimo Podenzana. Fabric 10 Settembrim,
Alexander Scheffer(Kaz). Massimo Strazzer. Stefano
ZG MOBILI
Ploegleider Domenico Cavallo
Roberto Caruso, Fabio Casartelh. Stefano Collage,
Andrea Ferrigato, Fabio Fontanelli, Massimo Ghirotto.
Carlos Maya (Ven), Roberto Meneghotto, Raul Montana
(Col), Giancarlo Perim, Davide Perona, Henrik Redant
(Bel), Rodriguez Rodriguez (Col). Jose-Luis
Santamaria (Spa).
MAPEI-CLAS
Ploegleider Fabrizio Fabbri
Franco Baiierim. Gianluca Bortolarm. Andrea Chiurato.
JulioCoello (Spa). FedencoColonna. Stefano Delia
Santa. Federico Echave (Spa). Nico Emonds (Bel).
Fernando Escartin (Spa). Manuel Fernandez (Spa).
José Manuel Garcia (Spa). Inaki Gaston (Spa). Mauro
Gianetti (Zwi), Marco Giovannetti. ArsenioGonzales
(Spa). Francisco Mauleon (Spa). Jorg Muller (Zwi),
Daniele Nardello, Dario Nicoletti. Andrea Noe,
Abraham Olano (Spa), Michele Paletti, Miguel Angel
Pena (Spa). Daniele Pontoni. Fabio Rodriguez (Spa),
Tony Romtnger (Zwi). Andrea Tafi, Vaierio Tebaldi.
Andrei Tieterouk (Kaz). Jon Unzaga (Spa).
CARRERA
Ploegleider Giuseppe Martinelli
ClaudioChiappucci. Marco Artungh.. Alessandro
Bertoimi. Stefano Cembah. Stefano Checchm, Mario
Chiesa. AlessandroGianneih. Nicola Miceh. Marco
Pantam. Vladimir Poelmkov(Rus). Remo Rossi.
Leonardo Sierra (Ven), Samuele Schiavma, Beat Zberg
(Zwi).
LAMPRE
Ploegleider Pietro Algeri
Vladimir Belli. Davide Bramati. Roberto Conti. Gianni
Faresm. Maunzio Fondnest. AiessioGaietti. Alexander
Gontsjenkov(Oek). M-rcoGualdi. Marco Lietti.
Giovanni Lombardi. MarcoSepoeiimi. Zbigniev Spruch
(Pol). Jan Svorada (Siw). Pavel Tonkov (Rus). Diego
Trepin. Marco Zen.
POLTI
Ploegleider Gianluigi Stanga
Djamolidme Abdoesjaparov(Oez), Bruno Boscardin,
Rossano Brasi. Gianni Bugno. Giovanni Fidanza. Ivan
Gotti, Alexander Oesjakov (Rus). Oscar Pelhcioh.
Andrea Peron. Mario Scirea. Georg Totschning (Oos).
Andrea Wernli (Zwi), Dimitri Zdanov (Rus)
JOLLY
Ploegleider Roberto Amadio
Sylvam Bolay (Fra). Paolo Botareih. Philippe Casado
(Fra). Stefano Cattai. FaustoDotti. René Foucachon
(Fra). Gianluca Gorim. Zenon Jaskuia (Pol). Dimitri
Konisjev(Rus). Laurent Pillon (Fra). Remy Qumton
(Fra). Dante Rezze (Fra). Giiberto Simoni. Pavel
Tsjerkassov (Rus). Stefano Zanatta
NEDERLAND
TVM
Ploegleider Cees Priem
Maarten den Bakker. Alain van den Bossche (Bel),
Jeroen Bhjlevens. Johan Capiot (Bei), Michel
Cornehsse, Bo Hamburger (Den), Rob Harmelmg.
Tristan Hoffman, Servais Knaven. Dag-Otto Lauritzen
(Noo), Peter Memdert-Nielsen (Den), Harold Meier
(Zwi), Robert Millar (Gbr), Danny Nehssen, Steven
Rooks. Jesper Skibby (Den), Martin van der Steen.
Scott Sunderland (Aus). Gert-Jan Theunisse. Bart
Voskamp.
WORDPERFECT
Ploegleider Jan Raas
Leon van Bon, Michael Boogerd. Tom Cordes. Danny
Daelman (Bel). Eric Dekker, Viatsjeslav Ekimov (Rus),
Edwig van Hooydonck (Bel), Marty Kent Jemison (VSt).
Louis de Konmg. Atle Kvaisvoii (Noo). Yvon Ledanois
(Noo). Eric van Lancker (Bel), Sherwin Leith (Aus),
Frans Maassen, Frederic Moncassm (Fra). Sammy
Moreels (Bel). Rob Mulders. Bo Andre Namvedt (Noo),
Dimitri Nehoebin (Rus). Jelle Nijdam, Dieter Runkei
(Zwi) en Mare Wauters (Bel)
PERCELENA SANTA
CLARA-SAMARA LADA
Ploegleider Nikolai Sitnik
Vladimir Abramov. Albert AguadoCarmelo (Spa),
Eugeny Anasjkme. Valery Batoero. Eugeny Fihpov.
Joprdi Gilabert Frantsj, Eugeny Ivanov. Oieg Kievtsov,
Vladimir Kloesjkme. Jose Monzo CoreHa (Spa). Manuel
Rodriguez Gil (Spa). Alexander. Rostovtsjev. Eloy
Santamaria Pereda (Spa). Juan-Carios Taboas (Spa).
Dimitri Tsierkatsjin. Jonathan Vaughtiers (VSt), Andrei
Zintsjenko.
SAN MARINO
MERCATONE UNO
Ploegleider Antonio Salutini
Adnano Baffi. Michele Bartoli, Simone Biasci. Angelo
Canzonieri. Francesco Casagrande. Franco Chiocooh.
MarioCipolhm. Massimo Donati. GianmatteoFagnini,
Rosaoo Fma. Paolo Fornaciari. Pao o Lanfranchi.
Massimihano Le Silvio Martmello,Giuseppe Petito.
Roberto Petito, Mariano Piccolo. Germane
Pierdomt' :o. Eros Poli. Antonio Po 'ano. John Talen
(Ned)
BANESTO
Ploegleider: Jose Miguel Echevarri
Miguel indura n. Prudencio InduramPedro Deigado.
Meichor Mauri. Julian Gorospe. Gonzalez Ameta. Jose
FOTO COR VOS
Luis Arrieta. Jose Antomo Gimenez. Carlos Miranda,
Mikel Zarrabeitia, Jose Antomo Zarrabeitia. Antomo
Martin. Marino Alonso. Jesus Montoya. Jose Ramon
Uriarte Aitor Garmendia. Jose Luis de Santos. S
Crespo. Vicente Aparicio. David Garcia Jose Luis
Casero. Oscar Lopez Uriarte. Jean-Francois Bernard
(Fra), Stephane Heuiot (Fra). Gerard Rue (Fra Erwin
Nijboer(Ned)
ARTIACH
Ploegleider Francisco Giner Rodrigo
AlbertoCamargo (Col), Daniel Clavero. Luis Espinosa
(Col), Felix Garcia, Ramon Garcia. Alvaro Gonzalez,
AsierGuenetxea, Alfonso Gutierrez, Asensio Navarro.
Amenco Neves (Por), Manuel Pascual, Orlando
Rodriguez (Por). Rafael Ruiz. Antonio Sanchez. Johnny
Weltz (Den).
EUSKADI
Ploegleider Domingo Perurena
Julian Barcma. Peio Ruiz-Cabestany. imgoCuesta.
Thierry Ehssaide (Fra). InigoGonzales. Juan Carlos
Gonzalez-Salvador. Ruben Gorospe. Roberto Laiseca.
Xabier Lazpiur, Juan Tomas Martinez, Javier
Murguialday, Javier Palacm. Agustm Sagasti, Cesar
Solaun. Xabier Usabiaga.
KELME
Ploegleider Alvaro Pino
Franciso Benitez, Hernan Buenahora. Francisco
Cabeho. Julio Cesar Cadena (Col), ignacio Garcia
Camacho. Angel Camargo (Col). Laudehno Cubmo.
Angel Edo. BernardoGonzales. Juan Jose Martinez.
Federico Munoz (Co'). Libardo Nino (Col). JuhoCesar
Ortegon (COI). Genaro Prego. Assiat Saitov (Rus),
Marcos Serrano. Andrzej Sypytkowski (Pol). Augusto
Triana (Col). Angel Vidai. Cezary Zamana (Pol).
ONCE
Ploegleider Manuel Saiz
Jose Maria Ahedo. Inaki Aiarzaguena, Xabier
Aidanondo. Erik Breukink (Ned). Johan Bruyneel (Bel).
Luis Maria Diaz de Otazu. Herminio Diaz Zaba«a.
Laurent Dufaux (Zwi). KikoGarcia. MarcehnoGarcia.
Laurent Jaiabert (Fra). Alberto Leanizbarruha. Juan
Lianeras. Miguel Angel Martinez, Ohviero Rmcon
(Col). Manno Rojas. Juan Romero. Ronerto Sierra. Neil
Stephens (Aus), Alex ZCille (Zwi).
DEPORTPUBLIC
Ploegleider Maximino Perez
Eleuterio Angu ta Hinojosa. Francisco Cerezo Peralet.
Oleg Petrovitch. Antonio Modmo. Antonio Miguel Diaz
Rodriguez. Jose Antonio Espinosa Hernandez. Carlos
Gaiarreta Lazaro. Alfredo irusta Sampedro Luis Perez
Garcia. Jose Rodriguez Garcia. Miguel Angel Sanchez
Garcia. Jose Manuel Una Gonzalez. Antonio Vargas
Segu'do. Juan Carlos Vicario Barbera
ZWITSERLAND
SAXON-SELLE-ITALIA
Ploegleider Gerard Bulens
Richard Chassot. Nicolas Coudray. Ludo Dierckxens
(Bel). Paul Heri|gers(Bel). Daniel Hirs Jacques
Jo'idon. Jocehn Johdon. Donald Poweii (VSt).
Stephane Rubio. Radomir Simunek (Tsj). Sean Way
(Can)
Programma
belangrijkste
koersen:
26 Omloop Het Volk
6/13 Parijs-Nice
9/16 Tlrreno Adriatico
15 27 Ronde van Colombia
19 Milaan-San Remo
21-25 Catalaanse Week
26 E 3 Prijs Harelbeko
27 Criterium International
27 Brabantse Pijl
29-31 Driedaagse van de Panne
3 Ronde van Vlaanderen (WB)
6 Gent-Wcvelgem
10 Parijs -Roubaix (WB)
17 Luik Bastenaken-Luik (WB)
20 Waalse Pijl
23 Amstel Gold Race(WB)
25-15 Ronde van Spanje
27 Veenendaal-Veenendaal
3-8 Vierdaagse van Duinkerken
2-12 Ronde van Italié
28 Ronde van Midden-Zeeland
14-18 Midi Libre
14-23 Ronde van Zwitserland
26 Nationale kampioenschappen
2-24 Ronde van Frankrijk
25 Boxmeer
27 Acht van Chaam
6 Clasica San Sebastian (WB)
14 Leeds Int Classic (WB)
15-19 Ronde van Nederland
21 Kampioenschap
van Zürich (WB)
22 28 WK weg
14 Parijs-Brussel