Conflict binnen bestuur woningbouwvereniging Alphense raad schrapt hangbaan Archeon uit bestemmingsplan Brinkman: bouwen in Grote Polder bespreekbaar Rijn- en Veenstreek 'K besluit over Alphens zwembad uitgesteld 'We staken met een rol vloerbedekking handje toe' tar cel geëist tegen eidenaar met pestbui Secretaris Van Tol uit functie ontheven De plannen om van de Woningbouwvereniging Alkema de een stichtingsvorm te maken, heeft tot conflicten bin nen het bestuur geleid. Naar nu pas bekend is geworden heeft het bestuur secretaris H. van Tol op 2 februari met onmiddellijke ingang uit zijn functie ontheven. alkemade marieta kroft Het bestuur heeft dat tijdens een extra bestuursvergadering op 1 februari besloten. Van te voren werd Van Tol meegedeeld dat hij op deze vergadering niet welkom was. Reden voor het bestuur om de secretaris uit zijn functie te ontheffen is 'de eigenmachtige actie die de secretaris heeft on dernomen.' Dat staat in de no tulen van de vergadering van 1 februari. Volgens voorzitter P. van der Meer heeft de secretaris zijn bevoegdheden overtreden door tekst toe te voegen aan reeds eerder door het bestuur goedgekeurde stukken. „De aanwezige bestuursleden on derschrijven de conclusie van de voorzitter en zijn van me ning dat het vertrouwen, dat aan de secretaris is gegeven, in ernstige mate is geschaad", zo staat in de notulen vermeld. De toegevoegde tekst is het min derheidsstandpunt van Van Tol. Hij is als enig bestuurslid voor de handhaving van een vereni ging- Van 'lol is woedend over zijn ontslag. Ten eerste omdat hij geen kans heeft gekregen om zich tijdens de vergadering van 1 februari te verweren. En ten tweede omdat hij niet inziet waarom hij zijn mening niet aan de leden kenbaar mocht maken. Tegen het bestuur heeft hij al in een eerdere vergadering gezegd dat hij zijn mening wil de laten opnemen in het uitein delijke voorstel. „Van verrassing kan dus geen sprake zijn", aldus Van Tol in een brief aan de bui tengewone ledenvergadering. Bovendien heeft de directeur het omstreden stuk doorgeno men, voordat deze naar de le den uitging, en geen enkele strijdigheid geconstateerd. Di recteur J. Kret bevestigd dat hij het omstreden stuk heeft door genomen. „Ik heb het nog gele zen. maar de eindverantwoor delijkheid ligt hij het bestuur. Zo is dat door Van l ol bedon gen. Wat hij nu doet is de schuld naar mij te schuiven", aldus de directeur. Van Pol vindt dat de leden vergadering maar moet beslis sen over zijn lot. Alleen zij heb ben volgens Van Tol het recht om hem eerst drie maanden te schorsen en vervolgens te ont slaan Overigens is i Wessd man door het bestuur al be noemd tot opvolger van Van Tol. De eerstvolgende ledenver gadering heeft op 10 maart plaats. Dan wordt ook de dis cussie over de rechtsvorm voortgezet. |phen aan den run» Eerst trok de gemeente in mei vorig jaar 10.000 gulden uit om een begin te maken met een reclamecampagne 'om het zelf- trtrouwen en de tevredenheid van de inwoners van Alphen te versterken'. Het bedrijfsleven zou de actie en de financiering ervan vervolgens 8*pl overnemen, was de verwachting. De actie sloeg aan, maar het bedrijfsleven hield de hand op de knip. Dus trok de gemeente na een paar Taanden nog eens 20.000 gulden uit voor de reclamecampagne. En nu hebben burgemeester en wethouders besloten om de campagne in 1994 jort te zetten. Kosten voor de gemeente: 47.500 gulden. in?| reclamecampagne prijst Alphen aan als een heerlijke stad om in te wonen en te werken. Grote billboards langs de uitvalswegen melden peetjes over de stad in het Groene Hart. Afgelopen jaar verschenen er op die borden 29 verschillende teksten en werden er 66 posters voor bus- Wethouder Viezee speelt hoofdrol in alternatief ven oer ikjes gedrukt. FOTO BEN DE BRUYN r iefstal uit winkelwagen Uit een aan de Utan der Continenten gepar- erde winkelwagen zijn in de nacht van woensdag op donder- g 15 bossen bloemen gestolen. De waarde bedraagt ongeveer gulden. tTelefooncel in brand gestoken ïn aan den run Onbekenden hebben gisteravond rond half n een telefooncel aan de Westkanaalweg in Alphen in de tod gestoken. Het brandje werd gesticht met een zogenoemde otowcocktail. een fles gevuld met benzine met daarin een sdoek. De brandweer heeft het vuurtje geblust. akbedekkingsmateriaal ontvreemd ,t elofarenpsveenVanaf een bouwplaats aan De Lasso-zuid in elofarendsveen zijn vannacht 29 rollen dakbedekkingsmateri- gestolen. Het totale gewicht is 1200 kilo. De rollen waren be- md voor de bouwmarkt die daar wordt neergezet. VRIJE TIJD Live band Rikkert Meilof en zijn band tre den vanavond vanaf 21.00 uur op in jongerencentrum Madon na in Alphen aan de Olympia- weg. Rommelmarkt Theater Toverlei houdt morgen een rommelmarkt aan het Kwikstaartplein in Leiderdorp. Vanaf 10.00 uur is iedereen wel kom. Vlooienmarkt Don Bosco houdt morgen in Zoeterwoude een vlooienmarkt om 9.00 uur. Voor 3 gulden kan iedereen die zijn spullen kwijt wil een tafel huren. alphen aan den run ruud sep Wethouder T. Viezee (RP F/GPV) bracht gisteren de aan leg van de hangbaan naar Ar cheon ineens een stukje verder weg. Als verklaard tegenstander van de hangbaan. was hij in eerste instantie toch geneigd om voor de opname van het futuristisch openbaar vervoer in het bestemmingsplan te stem men. „Als je het nu nog veran dert. wordt het een zooitje", vond Viezee. Maar kritiek uit de steunfractie en een motie van Groenlinks en de SP deden hem van mening veranderen. Daarmee bracht de RPF-wet- houder de beslissende stem uit over een onderwerp dat de be woners van Kerk en Zanen de laatste maand flink bezig heeft gehouden. Samen met de oppo sitie stemde Viezee ervoor de hangbaan uit het bestemmings plan te halen. Wanneer er bin nenkort toch een mogelijkheid is om de hangbaan aan te leg gen, dan moet de gemeente hiervoor een apart bestem mingsplan in procedure bren gen. De hangbaan is dus niet van de baan, net zo min als een be sluit de baan wél op te nemen zou beteken dat het ding er ze ker komt. Wat dat betreft was de discussie op het eerste ge zicht vrij triviaal: het ging tus sen 'ja. mits' en 'nee. tenzij'. Toch was het niet alleen maar een spelletje met woorden. Bij de oppositie leefde namelijk de angst dat een positief besluit over de hangbaan later weieens gebruikt kan worden om de hangbaan er doorheen te druk ken. Ook wanneer de gemeente zoals verwacht flink in de buidel moet tasten voor het project. De D66'er A. de Heer verwoordde het als volgt. „We zijn bezig met een stukje salami-politiek. In de stukken staat al: de gemeentelij ke bijdrage komt er aan. Daar kun je dan straks geen nee meer tegen zeggen. Overigens verwacht vervoers- wethouder W. de long dat er binnen enkele maanden een concreet plan op tafel zal liggen voor de realisatie van de hang baan. „Het uitgangspunt daar bij is dat de gemeente zo weinig mogelijk, en liefst niets moet bijdragen", aldus De Jong. Als de baan er inderdaad zon der gemeentelijke bijdrage kan komen, dan hebben de bewo ners van De Oude Wereld, die de hangbaan op enkele meters van hun slaapkamerraam krij gen, gisteren mogelijk te vroeg gejuicht. bollenstreek paul van der koou Voor de Tweede Kamerfractie van het CDA is bebouwing van vliegveld Valkenburg voorlopig 'geen reële optie'. Bebouwing van de Grote Polder bij Zoeter woude is wel bespreekbaar voor de partij. De boeren en tuinders daar moeten dan wel op een andere plek hun bedrijf kunnen voortzetten. Met die boodschap gaf CDA- lijsttrekker Elco Brinkman zijn partijgenoten in Noordwijk gis teravond een beetje hoop. Im mers, als de Leidse regio onder dak vindt in de Grote Polder hoeven er minder woningen bij te komen in de bollenstreek. De provincie heeft namelijk voorgesteld om in de Bollen streek 21.000 woningen te bou wen tot 2015: 6.500 voor men sen uit de Leidse regio, 6.500 voor woningzoekenden uit Zuid-Kennemerland en 8.000 voor mensen uit de streek. De Bollenstreek wil alleen voor ei gen aanwas bouwen en wet houder V. Salman hoopte dat zijn prominente partijgenoot die gedachte zou ondersteunen. Brinkman hield zich echter een beetje op de vlakte. Hij vindt namelijk dat de provincie haar eigen verantwoordelijk heid heeft en wil bovendien ge roddel voorkomen. „Je krijgt al gauw dat mensen zeggen: ,Oh, die wil natuurlijk voorkomen dat men zijn eigen poldertje 1en aan den run ruud sep IH Alphense gemeenteraad iarrt gisteren nog geen besluit ul/ömen over de toekomst van r "Tvvembaden De Hoorn en De aar^n. Een ruime meerderheid "Mde raad besliste dat het col- anVoorsteI om de twee be erde baden te sluiten ten e§W van een zogenoemd jbibad, pas na de gemeente- jsverkiezingen te behande- "lAlleen de wethouders en de 'n 1 PvdA-fractie hadden giste ren t0t 00n ^es'u't w'"en k°" te£f oppositie heef de college- okijen de afgelopen tijd her- jdelijk verweten de zwem- 'n. in er vlak voor de verkiezin- fi'rjnog even doorheen te wil- '1 qlrukken. Het voorstel van B lv is omstreden, omdat het fs ingaat tegen een raads- tut van oktober 1992. De I besloot toen - tegen de zin jhet college - de twee bo orde zwembaden op te knappen. Burgemeester en wethouders berekenden na dat besluit dat opknappen van de baden veel duurder zou zijn dan was ver wacht. De gemeente kan beter een nieuw bad bouwen met een overdekt en een openlucht ge deelte, vindt hetcoliege nu. De twijfels aan de nieuwste berekeningen hebben B en W nooit helemaal weg kunnen ne men. Indertijd zetten 20.000 Alpharen hun handtekening voor het behoud van openlucht zwembad De Hoorn. Het idee om dit bad nu toch te gaan slui ten, ligt daardoor erg moeilijk. Daardoor was er nu vlak voor de verkiezingen een gemakkelij ke meerderheid te vinden om een eventueel onsympathiek besluit uit te stellen tot na de verkiezingen. De raad zal naar verwachting in juni een besluit nemen over de toekomst van de zwemba den. gaat volbouwen (de Boterhuis- polder-red.J" Dat het Groene Hart wat min der groen gaat worden, is vol gens Brinkman niet tegen te houden. Er moeten eenvoudig weg te veel woningen bij komen in de Randstad. Bovendien lijkt ook de flitstrein door het gebied te gaan razen, is zijn indruk. „Je moet ook niet zeggen groen is groen." Voordat de provincie het ge bied 'intrekt' wil hij welechter een Kamerbrede discussie over de vraag welk stukje Groene Hart heilig is en welk stukje niet. „Ie kunt namelijk niet zeg gen dat groen groen is. Het is me echter een beetje te ad-hoc- cerig om te zeggen: "We wel even de Grote Polder volbou wen' Vliegveld Valkenburg, waar de provincie graag wil bouwen, wil hij voorlopig handhaven. De toekomst van het vliegveld zou namelijk 'nauw verbonden' zijn met de toekomst van de Marine Luchtvaart Dienst. Als we écht met de ruimte in de knoop ko men, kunnen we altijd de zee nog m Zo is Brinkman een groot voorstander van het plan om land te winnen voor de kust tus sen Den Haag en Hoek van Hol I.iikI. Zware laatste uurtjes voor vuilnismannen in Leimuiden vaijAAl n'jsÊp g/leiden/sassenheim lad een pestbui. Dat was de n dè reden waarom een 25-ja- el iteidenaar op 12 september sn jaar in Sassenheim met f dëauto inreed op vier voor er u onbekende voetgangers. >g ♦oetgangers wisten nog net eenj te springen. Maar toen ttervan de voetgangers vervol- add boos een schop tegen de wigaf. was dat voor de chauf- te tn zijn passagier aanleiding /eelfr op te slaan. Officier van ko$e L den Hollander eiste aafen voor de meervoudige rag Jr van de Haagse rechtbank iwt.jaar cel voor deze misdrij- De Leidenaar werd drie dagen na zijn pestbui gearresteerd. Tot 5 november zat hij in voorar rest. Toen kreeg hij een dag ver lof om de begrafenis van zijn vader bij te wonen, en keerde hij niet meer terug in de bajes. Ook tijdens de zitting liet hij gisteren verstek gaan. Door op de groep voetgangers in te rijden, had de Leidenaar het risico genomen de mensen ernstig te verwonden en even tueel zelfs te doden, vond de of ficier van justitie. Hij beoordeel de het feit dan ook als een po ging tot doodslag. De rechtbank doet op 10 maart uitspraak. jacobswoude kees van kuilenburg Tijd voor een praatje was er gis termiddag nauwelijks voor Dirk van Klink, Arnold Brussen en Niek Mollers. „Door het slechte weer en de gladde straten zijn we toch al laat en straks nemen we afscheid van Amold. Dus moeten we die laatste uurtjes als vuilnisman er nog even flink tegenaan", zegt de 46-jarige Van Klink. „Het biertje wacht op ons." Een wisselende stemming bij de drie gemeentelijke Ja- cobswoudse vuilnismannen. Hun werk wordt met ingang van 1 maart overgenomen door een particulier bedrijf. Gisteren werd voor de laatste keer vuil opgehaald in Leimuiden en vandaag als sluitstuk in Hoog- made. Zonder Niek Mollers overigens, die gisteren afscheid nam bij de gemeente. Hij gaat op een tuindersbedrijf werken. De twee anderen blijven in dienst bij de gemeente. „Erg jammer dat het is afgelo pen. Ik heb dit werk altijd met veel plezier gedaanzegt 38-ja- rige Mollers die acht jaar in Lei muiden, Rijnsaterwoude, Nieuwveen, Woubrugge en Hoogmade vuil heeft opge haald. „Je bent zo vrij als een vogeltje als je maar zorgt dat je werk af is. Bovendien heb je veel contact met de mensen. Dat zal ik wel missen." Een me ning die ook Van Klink en de 28-jarige Amold Brussen is toe gedaan. .Al heeft Brussen er maar een jaar opzitten. De drie hebben hun werk nooit als mindenvaardig gezien. „Het is een eerlijk bestaan waarin je veel vrienden maakt. Vooral door onze manier van Van Klink. Mollers en Brussen voor het laatst aan het werk werken. Als het nodig was stak je een handje toe als er een rol vloerbedekking of een oud bankstel mee moest. Alles na men we mee. Wat dat betreft krijg je de meest merkwaardige verzoeken om hulp. Een wat oudere mevrouw vroeg mij is of ik even in de keuken een potje augurken wilde openmaken. Dergelijke contacten zal ik zeker missenaldus Dirk van Klink die er 18 jaar werk als vuilnis man op heeft zitten. „Of die vraag of ik nog even in de zak van vorige week wilde kijken want een meneer was zijn portemonnee kwijt. Derge lijke telefoontjes krijg je nog wel eens als mensen wat kwijt zijn. Dan zitten ze wel met een pro bleem want het vuil wordt gelijk afgevoerd naar Alphen. Je staat soms verbaasd wat mensen eventjes in een vuilniszak stop pen en vervolgens aan de straat zetten Tie drie hebben op hun trek tocht door lacobswoude, zoals Dirk van Klink het noemt, al veel reacties gehad van mensen die het spijtig vinden dat ze er mee mpeten stoppen. „Zelfs in Nieuwveen, daar haalden we het vuil op tot aan de herinde ling van ruim drie jaar geleden, hoor ik nog wel eens dat ze ons terug willen hebben. Begrijpe lijk want die particuliere opha lers werken op een heel andere wijze.. Die hebben dat werk aangenomen en hoe eerder ze klaar zijn des te beter. Even een handje toesteken met een bos hout of een rol vloerbedekking is er niet meer bij. Dat gaat van hun tijd af. Allemaal erg logisch, maar de service die wij gaven is er niet meer bij. Al wil dat niet /.eggen dat wij op ons gemak werkten. In vijf uur tijd haalden we gemiddeld zo'n twintig ton vuil op. Dat is niet niks." Van Klink als Mollers hebben de meeste tijd doorgebracht in 1-eimuiden, Rijnsaterwoude en Nieuwveen. „Die herindeling vond ik een hele overgang. Van de een op de andere dag werk je in Hoogmade en Woubrugge. Je bent daar vreemd en ik had ook het idee dat de mensen bij ons wat gemoedelijker /ijn", mer ken de twee Ix'imuidenaren op „Al is dat misschien gewoon on- De drie vinden het niet jam mer dat ze de overgang naar containers niet meer persoon lijk meemaken. Van Klink: „Dat lijkt me zo eentonig. Het is maar een handeling die je ver richt. Met die zakken, ook al waren ze soms heel zwaar, vond ik het toch aardiger. Dat klinkt misschien vreemd en ik kan het ook niet uitleggen. Aan de an dere kant is het gescheiden op halen beter voor het milieu. Vanuit dat oogpunt juich ik het toe."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17